Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 402477 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #960 dnia: Listopada 21, 2012, 15:20:00 pm »
Cytuj
Kilkanascie kilerów? O cholere, o czymś chyba nie wiem. Sprawdźmy jakie to ma exclusivy Wii z wysokimi notami:
Super Mario Galaxy i druga część
The Legend of Zelda: Skyward Sword
Super Smash Bros. Brawl
Xenoblade Chronicles
Metroid Prime 3
 
i w zasadzie tyle excusivów ze średnią ocen ponad 90%. Raptem 5-6 gier, a jeżeli ktoś nie lubi marianów i spółki to zostaje jedna, dwie gry. Czyli Wii konsola z przestarzałym sprzętem, strasznie droga na to co oferuje, ma kilka świetnych excusiveów. Zajebiście!!!
Ja pamiętam, że kupiłem Wii za jakieś 300-400zł, w dodatku na pół z bratem, więc za wiele nie wydałem na samą konsolę (gry zresztą też mocno potaniały) i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Bo konsole Nintendo kupuje się dla tych paru, parunastu gier właśnie, w które nie zagrasz na żadnym innym sprzęcie (no chyba, że na emulatorze). Przecież nikt nie musi traktować Wii czy WiiU jako główny sprzęt do grania - szczególnie jeśli ktoś nie ma problemów z kasą.

Ja się chyba na dobre przesiadłem na PC. Konsolowe porty są po prostu biedne względem PC. Na konsoli jedyne co mnie przyciąga to gra online w fpsy na padzie i exy.
Wpis!


Ile gier trzeba kupić na Wii U, aby Nintendo zarobiło na konsoli?
Cytuj
Reggie Fils-Aime, szef amerykańskiego oddziału Nintendo, w rozmowie z magazynem Mercury News powiedział, że wystarczy, aby po zakupie konsoli gracz dokupił jeszcze jedną grę, aby firma mogła tą jedną sztukę Wii U przenieść do rubryki "zyski".

Co ciekawe, Wii U jest pierwszą konsolą w historii firmy, która sprzedawana jest poniżej kosztów produkcji w dniu premiery. Jak widać, nie jest to zbyt dużo poniżej.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,12895827,Ile_gier_trzeba_kupic_na_Wii_U__aby_Nintendo_zarobilo.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 16:03:56 pm wysłana przez POK »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #961 dnia: Listopada 21, 2012, 16:22:27 pm »
Może i były na PSXa gry ładniejsze od tych z N64, nie zmienia to faktu, że konsola N była sporo mocniejsza i typowe gry zjadały wizualnie najładniejsze tytuły z konsoli Sony

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #962 dnia: Listopada 21, 2012, 16:22:57 pm »
Bo cenie sobie też gry, a N64 i Xbox oferowały dużo słabsze gry i dużo mniejszy wybór. Inna sprawa, ze np. N64 wcale nie był dużo mocniejszy od PSX-a, graficznie wiele gier na PSX-a było ładniejszych od tych z konsoli N.
Odważne słowa płyną z Twoich ust ,ale mają się nijak do rzeczywistości ( podkreślona wypowiedź ) .
Jeżeli chodzi akurat o N64 i Psx  to posiadam ten sprzęt do dzisiaj. Ba nawet zdarza mi się odpalić co jakiś czas ciekawsze tytuły i nie widziałem absolutnie żadnej gry z szaraka ,która zbliżyłaby się do poziomu czołowych gier z konsoli N .Takie bajki możesz opowiadać swoim wnukom ...

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #963 dnia: Listopada 21, 2012, 16:28:57 pm »
i w zasadzie tyle excusivów ze średnią ocen ponad 90%. Raptem 5-6 gier, a jeżeli ktoś nie lubi marianów i spółki to zostaje jedna, dwie gry.
Hiper pierdolenie.

http://www.gamerankings.com/browse.html?site=ps3 - Ilość exów/sony only powyżej 90% - 8 gier z wyróżnieniem 3 głównych franczyz (Ucharted, LBP, GoW)
http://www.gamerankings.com/browse.html?site=wii - Ilość exów/Ms only powyżej 90% - 8 gier z wyróżnieniem 3 głównych franczyz (Mario, Zelda, Metroid)
http://www.gamerankings.com/browse.html?site=xbox360 - Ilość exów/niny only powyżej 90% - 7 gier z wyróżnieniem 3 głównych franczyz (Halo, Gears, Forza)

Oczywiście na Wii przez jego bebechy zupełnie odpadają tytuły multi więc całościowo jest to sprzęt gorszy od Xa i PS4 i tu nie ma dyskusji. Z drugiej strony jak ktoś ma pieca średniej klasy to w większość tych multiplatform pogra z lepszą grafą i wygodniejszym myszkowym starowaniem (bo to głównie gierki FPP, TPP). Jak ktoś bierze pod uwagę exy to Wii nie wypada jakoś szczególnie źle w porównaniu do jego konkurentów. Mowa o jakości gier czyli  tym co można zmierzyć średnią ocen. Wybór już według uznania.


To jest poezja:
Grafika (wii) w 90% grach taka sama, jak nei gorsza jak na PS2.
Po co mi PC skoro gry na konsolach nie licząc rozdziałki i płynności animacji wyglądają tak samo jak na PC.
:lol: :lol: :lol:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #964 dnia: Listopada 21, 2012, 16:43:59 pm »
Biedny monio. Tyle pierdolenia, że nie ma co wierzyć plotkom i Wii U na pewno będzie mocnym sprzętem, a teraz się grami musi zasłania  :lol:

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #965 dnia: Listopada 21, 2012, 16:50:02 pm »
Nie. Odpowiadam na pierdolenie Pitera jak to niby mało było dobrych gierek na wii. Nadal czekam na na to co pokaże druga generacja gierek na wiiu.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #966 dnia: Listopada 21, 2012, 17:37:58 pm »
Eurogamer przetestował wszystkie konsolowe wersje Mass Effect 3.
Cytuj
The overall conclusion is clear enough though: Xbox 360 takes the honours in terms of in-game frame-rates, Wii U is the runner-up while the PlayStation 3 version of the game generally lags behind both of them.
Filmiki i artykuł :
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-mass-effect-3-wii-u-face-off
Dobry port im wyszedł na WiiU.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #967 dnia: Listopada 21, 2012, 17:45:16 pm »
Cytuj
Regardless of the fact that the game has been farmed out to another developer, and irrespective of the state of the current Wii U toolchain and the overall lack of experience the studio would have had with the console, the fact is that a true generational leap in power - even the 2x to 4x jump represented by the Digital Foundry PC - would be reflected in a much higher level of performance than we see here. That said, we must remember that this is a first gen Wii U title, a conversion of a game that was never designed with the platform in mind. Assuming publishers put the resources in, there's no reason to believe that we shouldn't see superior results into these multi-platform titles in the future.
Digital Foundry, pierwsze słysze. To pewnie leszcze którzy się nie znają na temacie więc śmiało można powiedzieć że wiiu jest słabsze od currentgenów.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #968 dnia: Listopada 21, 2012, 18:03:20 pm »
WiiU posiada sporą ilość eDRAM dla CPU i GPU.
http://www.anandtech.com/show/6465/nintendo-wii-u-teardown
Info pochodzi od tego samego gościa co rozpracował RAM w konsoli.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #969 dnia: Listopada 21, 2012, 18:23:41 pm »
Cytat: Piter_neo
Ja jestem zajebiście zainteresowany WiiU. Start nowej generacji zawsze śledzę bardzo dokładnie. Swego czasu byłem nawet zainteresowany Wii, wtedy jak wychodziła konsola. Ale jak się okazało, że wcale nie jest 4 razy mocniejsza od GameCuba to moje zainteresowanie opadło do zera.

Cytuj
kolejny odgrzewany kotlet Mario

Cytuj
w tą samą Zeldę, Mariana czy metroida.

Cytuj
dopóki będą Zeldy, mariany i Metroidy

Cytuj
Kilkanascie kilerów? O cholere, o czymś chyba nie wiem. Sprawdźmy jakie to ma exclusivy Wii z wysokimi notami:
Super Mario Galaxy i druga część
The Legend of Zelda: Skyward Sword
Super Smash Bros. Brawl
Xenoblade Chronicles
Metroid Prime 3
 
i w zasadzie tyle excusivów ze średnią ocen ponad 90%. Raptem 5-6 gier, a jeżeli ktoś nie lubi marianów i spółki to zostaje jedna, dwie gry.

Przyjzyjmy sie temu bardziej dokladnie, piszesz, ze jestes zajebiscie zainteresowany Wii U i byles zainteresowany Wii, pozniej piszesz, ze Nintendo w kolko klepie te same gry na wszystkie konsole i jaka to jest mala ilosc gier z ocenami powyzej 90% a na koniec piszesz, ze twoje zainteresowanie Wii spadlo do zera kiedy okazalo sie ze konsola nie jest 4x mocniejsza niz GCN.

Teraz powiedz mi na czym bazowales swoje zainteresoawnie Wii/WiiU skoro sadzac po twojej wypowiedzi ani gry Nintendo ani przestarzaly sprzet do Ciebie nie trafiaja? Chyba nie powiesz mi, ze dla geir multiplatformowych? Ewidentnie kierujesz sie moca konsoli przy wyborze sprzetu i ocenami gier przy ich wyborze a nie tym, co naprawde oferuja.

Mowiac to prosciej, wazne aby sprzet byl super mocny i mial duzo gier powyzej 90%, nie wazne co oferuja.

Cytat: Pite_neo
Tak to jest własnie z fanami N. Co by im nie wcisnęło nintendo to oni łykają to i ciesza się jak dzieci.

Przepraszam cie bardzo, ale po czym wyciagnoles wnioski, ze jestem fanem Nintendo? Po tym, ze konsola mi sie podoba a slaba moc mi nie przeszkadza? Czy po tym, ze dalem sobie dla picu avek z grzybkiem?

Jestem takim samym fanem konsol Nintendo jak i Microsoftu, Sony, Segi czy NeoGeo. Kupuje wszystkie konsole nie dla ich mocy tylko dla exow jakie  oferuja. Majac wszystkie systemy mam pewnosc, ze zagram we wszystkie gry jakie mi sie podobaja. Pamietaj, ze kazda konsola ma swoje wady i zalety, dobre i slabe gry, upadki i wzloty. Kupujac wszystkie konsole mam pewnosc, ze dostaje kazdej generacji to co najlepsze.

Nazywanie mnie fanem Nintendo czy tez (nie mowie ze nazwales) Fanboyem ktorejs z konsol jest po prostu smieszne.

Cytat: Piter_neo
Tak samo jak z fanami Apple, którzy kupują wszystko co ich czczona firma wypuści.

Cytuj
wszyscy fani N ślepo pobiegli by do sklepów kupowac nowa konsolę

Czy ty naprawde myslisz ze ludzie kupuja produkty Apple tylko i wylaczniedla tego, ze daja sie robic, czy tez sa slepymi fanami (to samo tyczy sie Nintendo)?

Ludzie kupuja rozne produkty z roznych powodow, bo ich stac, bo chca miec, bo fajny gadzet, bo chca byc z nowinkami na czasie. Czy twoim zdaniem osoba idaca do sklepu kupic iPhona/iPoda/Konsole sprawdza dane techniczne? Czy twoim zdaniem miliony ludzi daja sie robic Apple/Nintendo na szaro bo sa fanami? Nie, ludzie po prostu o to niedbaja i juz.

Takie rzeczy maja wplyw przy wyborze sprzetu tylko i wylacznie dla ludzi, ktorzy jaraja sie rzeczami od technicznego punktu widzenia, ktore sa super mocne bo inaczej nie kupia.

Cytat: Piter_neo
Wyobraźcie sobie co to by było gdyby Microsoft wypuscic swoją kolejna konsolę, X720 i okazało by się, ze jest słabszy od poprzednika, a kosztuje więcej, a wyróżnia się tylko jakimś nowym kinektem, który lepiej działa od poprzednika. Przecież nikt by nie kupił takiego szajsu. Jakby Sony wydało PS4 i okazało by się, ze konsola jest tylko troszkę lepsza od poprzedniczni, ze oferuje taką samą grafikę ale w 1080p, no to by wszyscy wysmiali Sony i nikt nie dałby sobie wcisnąć takiego przekrętu.

Typowa odpowiedz coby bylo gdyby...

Nic by nie bylo, ludzie kupili by to co chcieli, oczywiscie hardkorowa czesc graczy by sie oburzyla i poszla grac na PC ale swiat by sie nie skonczyl. Wyobraz sobie, ze ja np. takiego Kinecta kupilem dla jednej gry,Dance Central. Warto bylo wydac $150 na sprzet aby grac w gre z jednej seri? Jak najbardziej, bo mialem okazje pograc w najlepsza gre taneczna jaka do tej pory stworzono.

Moze twoim zdaniem ludzie kieruja sie moca sprzetu przy wyborze konsoli ale wiekszosc ludzi kieruje sie tym, co dany sprzet oferuje i jakie daje graczowi mozliwosci i  to nie od strony technicznej. Tak samo jest z Nintendo, czy Ty myslisz, ze kazdy kupujac Wii U szuka w niej mocy? Ludzie chca grac w nowe gry przy uzyciu nowego kontrolera (ktory daje naprawde mase radochy i sporo mozliwosci).

Cytat: Piter_neo
Może i jest mocniejszy ale 90% gier wygląda porównywalnie bądź słabiej od tych z PSP.

Zobacz jak sprzedaje sie w Japoni, (tam handheldy sa najabrdziej popularne) gdzie super mocna Vita konkurowac musi z Xboxem. Tak wlasnie ludziom zalezy na mocy sprzetu.

Cytat: Piter_neo
Kilkanascie kilerów? O cholere, o czymś chyba nie wiem. Sprawdźmy jakie to ma exclusivy Wii z wysokimi notami:
Super Mario Galaxy i druga część
The Legend of Zelda: Skyward Sword
Super Smash Bros. Brawl
Xenoblade Chronicles
Metroid Prime 3

Czy twoim zdaniem to jedyne dobre gry na Wii? Czy gra ponizej 90% nie moze byc killerem czy tez dobra? Czy ty wogole masz pojecie o grach w jakie na Wii warto zagrac? Widac jak bardzo interesowales sie grami na Wii, oh przepraszam, zapomnialem, ze twoje zainteresowanie konsola spadlo do zera jeszcze przed premiera bo nie byla 4x mocniejsza niz GCN.

Mala lista naprawde dobrych gier na Wii...
- Super Mario Galaxy 1/2
- The Legend of Zelda TP/SS
- Xenoblade
- Metroid Prime 3
- Metroid Prime other M
- Kirby's Epic Yarn
- New Super Mario Bros
- Super Smash Bros
- Donkey Kong Country Returns
- Tatsunoko vs Capcom
- Sin and Punishment
- Monster Hunter Tri
- Super Paper Mario
- Mega Man 9
- No More Heroes 1/2
- Mad House
- The Last Story
- Mario Kart
- The House of the Dead Overkill
- Red Steel 2
- Fire Emblem
- Epic Mickey
- Tales of Symphonia

I wiele innych

Cytat: Piter_neo
Za 10 lat N wypusci nowa konsolę słabszą od PS2, ale będzie zelda i mario i fani N zaczną krzyczeć, ze przeciez grafika się nie liczy, a tylko "fun" i znowu polecą kupić konsolę za 400 dolców.

Powtarzasz sie...

Cytat: Piter_neo
Kolejne potwiedzenie tego co mówię. Nintendo mogłoby z każdym nową serią swoich geir wypuszczać nową konsolę i znaleźli by się tacy jak red, którzy jak twierdzą "kupilem go dla nowych gier i pada a nie dla mocy konsoli." Czyli dają sobie wciskać kazdy kit, za każdą kase jaki im Nintendo zapoda.

Znowu sie powtarzasz...

Cytat: Piter_neo
Po co mi PC skoro gry na konsolach nie licząc rozdziałki i płynności animacji wyglądają tak samo jak na PC. Poza tym na PC nie da się wygodnie grać.

Slabo jak na goscia co lubi mocny sprzet, wiesz, da sie podlaczyc PC do Telewizora, sa pady i inne urzadzenia pozwalajace komfortowo grac na kanapie czy fotelu.

Cytat: Piter_neo
Swego czasu Wii kosztowało drożej niż X360.

Cytat: Piter_neo
Wii na starcie kosztowało $249.99 , a X360 $299.99.

Cytat: Piter_neo
X360 w 2008 kosztował 200 dolców, a Wii nadal kosztowało 250 dolców

Przeciez to Wina Nintendo, ze Microsoft opuscil z ceny, ah to niedobre Nintendo naciagajace i klamiace ludzi, wyciagacze ostaniej kasy z portfeli.

Cytat: Piter_Neo
Bo cenie sobie też gry, a N64 i Xbox oferowały dużo słabsze gry

No nie wytrzymam, slabsze jak? Gameplayowo, graficznie, technicznie? Mowiac o slabych grach na Xboxa nie masz chyba na mysli...

- Halo 1/2
- Ninja Gaiden Black
- KOTOR
- Splinter Cell
- PGR 2
- Forza
- Panzer Dragon Orta
- RalliSport Challenge

I cala masa innych gier ktore IMO wcalenie byly slabsze lol


Dobra, wystarczy juz, za stary chyba na to jestem bo rece mi juz oipadaja i brak sil na dalsze dyskusje :(
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 18:38:24 pm wysłana przez _ReD_ »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #970 dnia: Listopada 21, 2012, 18:25:27 pm »
Cytat: monio4
Digital Foundry, pierwsze słysze. To pewnie leszcze którzy się nie znają na temacie więc śmiało można powiedzieć że wiiu jest słabsze od currentgenów.

Nie wiem ,ja bym im nie ufal bo im sie Halo4 podoba ;)

el becetol

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #971 dnia: Listopada 21, 2012, 18:47:01 pm »
Cytat: Piter_neo
Ja jestem zajebiście zainteresowany WiiU. Start nowej generacji zawsze śledzę bardzo dokładnie. Swego czasu byłem nawet zainteresowany Wii, wtedy jak wychodziła konsola. Ale jak się okazało, że wcale nie jest 4 razy mocniejsza od GameCuba to moje zainteresowanie opadło do zera.

Cytuj
kolejny odgrzewany kotlet Mario

Cytuj
w tą samą Zeldę, Mariana czy metroida.

Cytuj
dopóki będą Zeldy, mariany i Metroidy

Cytuj
Kilkanascie kilerów? O cholere, o czymś chyba nie wiem. Sprawdźmy jakie to ma exclusivy Wii z wysokimi notami:
Super Mario Galaxy i druga część
The Legend of Zelda: Skyward Sword
Super Smash Bros. Brawl
Xenoblade Chronicles
Metroid Prime 3
 
i w zasadzie tyle excusivów ze średnią ocen ponad 90%. Raptem 5-6 gier, a jeżeli ktoś nie lubi marianów i spółki to zostaje jedna, dwie gry.

Przyjzyjmy sie temu bardziej dokladnie, piszesz, ze jestes zajebiscie zainteresowany Wii U i byles zainteresowany Wii, pozniej piszesz, ze Nintendo w kolko klepie te same gry na wszystkie konsole i jaka to jest mala ilosc gier z ocenami powyzej 90% a na koniec piszesz, ze twoje zainteresowanie Wii spadlo do zera kiedy okazalo sie ze konsola nie jest 4x mocniejsza niz GCN.

Teraz powiedz mi na czym bazowales swoje zainteresoawnie Wii/WiiU skoro sadzac po twojej wypowiedzi ani gry Nintendo ani przestarzaly sprzet do Ciebie nie trafiaja? Chyba nie powiesz mi, ze dla geir multiplatformowych? Ewidentnie kierujesz sie moca konsoli przy wyborze sprzetu i ocenami gier przy ich wyborze a nie tym, co naprawde oferuja.

Mowiac to prosciej, wazne aby sprzet byl super mocny i mial duzo gier powyzej 90%, nie wazne co oferuja.

Cytat: Pite_neo
Tak to jest własnie z fanami N. Co by im nie wcisnęło nintendo to oni łykają to i ciesza się jak dzieci.

Przepraszam cie bardzo, ale po czym wyciagnoles wnioski, ze jestem fanem Nintendo? Po tym, ze konsola mi sie podoba a slaba moc mi nie przeszkadza? Czy po tym, ze dalem sobie dla picu avek z grzybkiem?

Jestem takim samym fanem konsol Nintendo jak i Microsoftu, Sony, Segi czy NeoGeo. Kupuje wszystkie konsole nie dla ich mocy tylko dla exow jakie  oferuja. Majac wszystkie systemy mam pewnosc, ze zagram we wszystkie gry jakie mi sie podobaja. Pamietaj, ze kazda konsola ma swoje wady i zalety, dobre i slabe gry, upadki i wzloty. Kupujac wszystkie konsole mam pewnosc, ze dostaje kazdej generacji to co najlepsze.

Nazywanie mnie fanem Nintendo czy tez (nie mowie ze nazwales) Fanboyem ktorejs z konsol jest po prostu smieszne.

Cytat: Piter_neo
Tak samo jak z fanami Apple, którzy kupują wszystko co ich czczona firma wypuści.

Cytuj
wszyscy fani N ślepo pobiegli by do sklepów kupowac nowa konsolę

Czy ty naprawde myslisz ze ludzie kupuja produkty Apple tylko i wylaczniedla tego, ze daja sie robic, czy tez sa slepymi fanami (to samo tyczy sie Nintendo)?

Ludzie kupuja rozne produkty z roznych powodow, bo ich stac, bo chca miec, bo fajny gadzet, bo chca byc z nowinkami na czasie. Czy twoim zdaniem osoba idaca do sklepu kupic iPhona/iPoda/Konsole sprawdza dane techniczne? Czy twoim zdaniem miliony ludzi daja sie robic Apple/Nintendo na szaro bo sa fanami? Nie, ludzie po prostu o to niedbaja i juz.

Takie rzeczy maja wplyw przy wyborze sprzetu tylko i wylacznie dla ludzi, ktorzy jaraja sie rzeczami od technicznego punktu widzenia, ktore sa super mocne bo inaczej nie kupia.

Cytat: Piter_neo
Wyobraźcie sobie co to by było gdyby Microsoft wypuscic swoją kolejna konsolę, X720 i okazało by się, ze jest słabszy od poprzednika, a kosztuje więcej, a wyróżnia się tylko jakimś nowym kinektem, który lepiej działa od poprzednika. Przecież nikt by nie kupił takiego szajsu. Jakby Sony wydało PS4 i okazało by się, ze konsola jest tylko troszkę lepsza od poprzedniczni, ze oferuje taką samą grafikę ale w 1080p, no to by wszyscy wysmiali Sony i nikt nie dałby sobie wcisnąć takiego przekrętu.

Typowa odpowiedz coby bylo gdyby...

Nic by nie bylo, ludzie kupili by to co chcieli, oczywiscie hardkorowa czesc graczy by sie oburzyla i poszla grac na PC ale swiat by sie nie skonczyl. Wyobraz sobie, ze ja np. takiego Kinecta kupilem dla jednej gry,Dance Central. Warto bylo wydac $150 na sprzet aby grac w gre z jednej seri? Jak najbardziej, bo mialem okazje pograc w najlepsza gre taneczna jaka do tej pory stworzono.

Moze twoim zdaniem ludzie kieruja sie moca sprzetu przy wyborze konsoli ale wiekszosc ludzi kieruje sie tym, co dany sprzet oferuje i jakie daje graczowi mozliwosci i  to nie od strony technicznej. Tak samo jest z Nintendo, czy Ty myslisz, ze kazdy kupujac Wii U szuka w niej mocy? Ludzie chca grac w nowe gry przy uzyciu nowego kontrolera (ktory daje naprawde mase radochy i sporo mozliwosci).

Cytat: Piter_neo
Może i jest mocniejszy ale 90% gier wygląda porównywalnie bądź słabiej od tych z PSP.

Zobacz jak sprzedaje sie w Japoni, (tam handheldy sa najabrdziej popularne) gdzie super mocna Vita konkurowac musi z Xboxem. Tak wlasnie ludziom zalezy na mocy sprzetu.

Cytat: Piter_neo
Kilkanascie kilerów? O cholere, o czymś chyba nie wiem. Sprawdźmy jakie to ma exclusivy Wii z wysokimi notami:
Super Mario Galaxy i druga część
The Legend of Zelda: Skyward Sword
Super Smash Bros. Brawl
Xenoblade Chronicles
Metroid Prime 3

Czy twoim zdaniem to jedyne dobre gry na Wii? Czy gra ponizej 90% nie moze byc killerem czy tez dobra? Czy ty wogole masz pojecie o grach w jakie na Wii warto zagrac? Widac jak bardzo interesowales sie grami na Wii, oh przepraszam, zapomnialem, ze twoje zainteresowanie konsola spadlo do zera jeszcze przed premiera bo nie byla 4x mocniejsza niz GCN.

Mala lista naprawde dobrych gier na Wii...
- Super Mario Galaxy 1/2
- The Legend of Zelda TP/SS
- Xenoblade
- Metroid Prime 3
- Metroid Prime other M
- Kirby's Epic Yarn
- New Super Mario Bros
- Super Smash Bros
- Donkey Kong Country Returns
- Tatsunoko vs Capcom
- Sin and Punishment
- Monster Hunter Tri
- Super Paper Mario
- Mega Man 9
- No More Heroes 1/2
- Mad House
- The Last Story
- Mario Kart
- The House of the Dead Overkill
- Red Steel 2
- Fire Emblem
- Epic Mickey
- Tales of Symphonia

I wiele innych

Cytat: Piter_neo
Za 10 lat N wypusci nowa konsolę słabszą od PS2, ale będzie zelda i mario i fani N zaczną krzyczeć, ze przeciez grafika się nie liczy, a tylko "fun" i znowu polecą kupić konsolę za 400 dolców.

Powtarzasz sie...

Cytat: Piter_neo
Kolejne potwiedzenie tego co mówię. Nintendo mogłoby z każdym nową serią swoich geir wypuszczać nową konsolę i znaleźli by się tacy jak red, którzy jak twierdzą "kupilem go dla nowych gier i pada a nie dla mocy konsoli." Czyli dają sobie wciskać kazdy kit, za każdą kase jaki im Nintendo zapoda.

Znowu sie powtarzasz...

Cytat: Piter_neo
Po co mi PC skoro gry na konsolach nie licząc rozdziałki i płynności animacji wyglądają tak samo jak na PC. Poza tym na PC nie da się wygodnie grać.

Slabo jak na goscia co lubi mocny sprzet, wiesz, da sie podlaczyc PC do Telewizora, sa pady i inne urzadzenia pozwalajace komfortowo grac na kanapie czy fotelu.

Cytat: Piter_neo
Swego czasu Wii kosztowało drożej niż X360.

Cytat: Piter_neo
Wii na starcie kosztowało $249.99 , a X360 $299.99.

Cytat: Piter_neo
X360 w 2008 kosztował 200 dolców, a Wii nadal kosztowało 250 dolców

Przeciez to Wina Nintendo, ze Microsoft opuscil z ceny, ah to niedobre Nintendo naciagajace i klamiace ludzi, wyciagacze ostaniej kasy z portfeli.

Cytat: Piter_Neo
Bo cenie sobie też gry, a N64 i Xbox oferowały dużo słabsze gry

No nie wytrzymam, slabsze jak? Gameplayowo, graficznie, technicznie? Mowiac o slabych grach na Xboxa nie masz chyba na mysli...

- Halo 1/2
- Ninja Gaiden Black
- KOTOR
- Splinter Cell
- PGR 2
- Forza
- Panzer Dragon Orta
- RalliSport Challenge

I cala masa innych gier ktore IMO wcalenie byly slabsze lol


Dobra, wystarczy juz, za stary chyba na to jestem bo rece mi juz oipadaja i brak sil na dalsze dyskusje :(

Woah, dude.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #972 dnia: Listopada 21, 2012, 19:30:14 pm »
Niech to ktos przeczyta i da jakas tl;dr wersje

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #973 dnia: Listopada 21, 2012, 19:59:52 pm »
Cytuj
Pierwsze gierki na PS3: prawie wszystko w SubHD skalowane do 720, brak aa, dropy framerateu.
resistance 720 p +qaa, motorstorm 720p+ 2x aa, ridge racer 7 1080p, full auto 2 1080p?

Cytuj
Wtedy oczywiście też masa pierdolenia że wszystko jest niewiele lepsze od Xboxa1 i gdzie te nesxtgeny.
dla mnie nawet pierwsze gry na xboxa 360 były dużym skokiem. oczywiście nie wszystkie ale  takie kameo zrobiło na  mnie wrażenie(większe niż gearsy) i do dzisiaj wygląda całkiem ok(tylko geometria trochę razi). pgr3 tez niezłe - piękne budynki, samochody, hdr, tysiące ludzi w 3d. całość psuło tylko brak anizo i subhd.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #974 dnia: Listopada 21, 2012, 20:11:42 pm »
Niech to ktos przeczyta i da jakas tl;dr wersje

proszę:


dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #975 dnia: Listopada 21, 2012, 20:52:38 pm »
Mala lista naprawde dobrych gier na Wii...
- Super Mario Galaxy 1/2
- The Legend of Zelda TP/SS
- Xenoblade
- Metroid Prime 3
- Metroid Prime other M
- Kirby's Epic Yarn
- New Super Mario Bros
- Super Smash Bros
- Donkey Kong Country Returns
- Tatsunoko vs Capcom
- Sin and Punishment
- Monster Hunter Tri
- Super Paper Mario
- Mega Man 9
- No More Heroes 1/2
- Mad House
- The Last Story
- Mario Kart
- The House of the Dead Overkill
- Red Steel 2
- Fire Emblem
- Epic Mickey
- Tales of Symphonia
- Fatal Frame 4

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #976 dnia: Listopada 22, 2012, 01:22:18 am »
http://www.zeldainformer.com/news/comments/twitter-dice-designer-talks-about-wii-u-specifications-and-future
Kolejna osoba z branży niezadowolona z procesora. Jaki wpływ na konsolę ma CPU i jakie mogą być konsekwencje jego ewentualnej słabej szybkości. Pytam szczerze bo na podzespołach nie bardzo się znam. Wiem tyle, że ma wpływ na AI i fizykę  :oops:
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2012, 01:28:20 am wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #977 dnia: Listopada 22, 2012, 01:31:46 am »
http://www.zeldainformer.com/news/comments/twitter-dice-designer-talks-about-wii-u-specifications-and-future
Kolejna osoba z branży niezadowolona z procesora. Jaki wpływ na konsolę ma CPU i jakie mogą być konsekwencje jego ewentualnej słabej szybkości. Pytam szczerze bo na podzespołach nie bardzo się znam. Wiem tyle, że ma wpływ na AI i fizykę  :oops:

Dramatu ciag dalszy :)

On po prostu slyszal o procesorze a nie mowi, ze jest z niego niezadowolony (sadzac po jego wypowiedzi to nawet nie zna sepcyfikacji urzadzenia i pewnie nawet nie mial stycznosci z devkitem, bo wtedy nie mowil by, ze dochodza do niego sluchy) prosze bardzo ...

« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2012, 01:41:15 am wysłana przez _ReD_ »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #978 dnia: Listopada 22, 2012, 01:35:12 am »
Ja tam nie dramatyzuję. I tak kupię ten sprzęt. Po prostu jestem ciekaw o co tyle szumu :)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #979 dnia: Listopada 22, 2012, 01:36:47 am »
Nie mialem na mysli Ciebie, ogolnie te newsy o specyfikacji, jakie to WiiU jest slabe i wogole bedzie dostawalo porty z PS2 :D

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #980 dnia: Listopada 22, 2012, 01:45:55 am »
Ok :) A Ty jak, dalej zadowolony z nowej zabawki? ZombiU nie nudzi się za szybko? Bo dalej biję się z myślami czy odbierać preorder, czy poczekać aż sytuacja sprzętu się ustabilizuje.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #981 dnia: Listopada 22, 2012, 01:50:35 am »
Ja z konsoli jestem bardzo zadowolony a ZombiU nie nudzi sie nawet troszeczke, jedna z lepszych gier w jakie gralem i mowie to bardzo powaznie. Najbardziej podobami sie to, ze ta gra to naprawde Survival jest, nawet jesli masz cala energie i zombi cie zlapie to natychmiastowa smierc (przynajniej na poczatku jesli nie masz narzedzi tego zwalczac). Zostajesz zarazony i jesli grasz w trybie survival to Game Over.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2012, 01:53:02 am wysłana przez _ReD_ »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #982 dnia: Listopada 22, 2012, 02:09:52 am »
A OS faktycznie taki wolny jak niektórzy piszą, czy wyolbrzymiają bo liczyli na prędkość z tabletów za 500$?
Z góry dzięki za te i następne odpowiedzi. Pewnie będę Cię do europejskiej premiery jeszcze trochę męczył żeby się upewnić czy warto ;) Ale i tak jak znam siebie jak dostanę maila, że mogę odebrać konsolę to się zwolnię z pracy i jak głupi pobiegnę do sklepu :P

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #983 dnia: Listopada 22, 2012, 02:51:18 am »
OS sam w sobie nie jest wolny, tylko aplikacje sie troche wczytuja, wszystko to przez brak optymalizacji. Jestem pewien, ze z czasem to sie poprawi a na chwile obecna nie jest az tak tragicznie jak wszyscy mowia. Nagram ci jakies filmiki na weekend to sam zobaczysz.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2012, 03:02:01 am wysłana przez _ReD_ »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #984 dnia: Listopada 22, 2012, 03:06:57 am »
Zobmieu. Serio często się ginie i trzeba kombinować czy radosna sieczka?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #985 dnia: Listopada 22, 2012, 03:17:51 am »
W tej grze nic nie jest radosne :D Sieczki nie ma wogole a zginac jest cholernie latwo i to przewaznie sie dzieje jak czlowiek lekcowazy sytuacje lub przeciwnika. Strach za rog wyjsc zeby cie Zombi nie przytulilo. Ucieczka przed horda Zombiakow tez nie jest latwa, szczegolnie jesli twoja postac jest spaslakiem i meczy sie po 5 krokach. Granie szczupla laska tez nie lepsze bo trzeba w zombiaka ladowac tym kijem bo dziewcze wiotkie i sily nie ma aby przypieprzysz porzadnie. Naprawde uwielbiam ta gre  8)
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2012, 03:20:52 am wysłana przez _ReD_ »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #986 dnia: Listopada 22, 2012, 03:28:01 am »
Czyli nie było ściemy w zapowiedziach. Z tą posturą plejerów zajebista sprawa. :D Jeszcze parę miechów, trochę nowych zapowiedzi i łyknę pewnie.

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #987 dnia: Listopada 23, 2012, 19:04:10 pm »
Nintendo oblało Polskę moczem tak ciepłym, jak moja świeżo zaparzona herbata: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,12915324,30_listopada_europejska_premiera_Nintendo_Wii_U__Konsoli.html?bo=1

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #988 dnia: Listopada 23, 2012, 19:10:17 pm »
Nie Nintendo tylko Stadlbauer. Dystrybutor który ma umowę na wyłączność dystrybucji ich produktów w Polsce. Na szczęście jest bardzo prawdopodobne że w ciągu najbliższych kilku miesięcy ta umowa zostanie wreszcie zerwana bo to co się dzieje to jest jakaś je*ana parodia. Jak była premiera Metroid Other M to na cały kraj dali 80 sztuk w tym większość do jednego sklepu... :lol:
Niby dlaczego polska to jedyne miejsce na globie gdzie PSP było popularniejsze od DSa? Mamy jakąś genetyczną predyspozycje do sony?

http://www.ppe.pl/news-19264-Stadlbauer_straci_Nintendo.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2012, 19:14:07 pm wysłana przez monio4 »

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #989 dnia: Listopada 23, 2012, 19:19:06 pm »
Nie Nintendo tylko Stadlbauer.
A kto wybrał Stadlbaura na dystrybutora Nintendo? Sony?

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #990 dnia: Listopada 23, 2012, 19:27:14 pm »
Nikt nie wybrał, stadlbauer sam się zgłosił dawno temu wygrał umowę. Teraz niny działa na korzyść polski. Nie wiem czy pamiętasz jakieś 2 lata temu akcje anty-staldbauerową w sieci i interwencje niny. Teraz się okazuje że stadlbauer znowu olał sprawię więc niny zrywa z nimi umowę. Nie ma co narzekać na niny tylko jak zawsze na niemców. ;)

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #991 dnia: Listopada 23, 2012, 19:33:18 pm »
Ja ci dam niemcow!

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #992 dnia: Listopada 23, 2012, 20:25:11 pm »
Przepraszam bardzo, ale czy oni nie sa dystrybutorem w Polsce tak gdzies od 2005 roku, czyli od premiery Mario Karta na DSa? I co, przez 7 lat Nintendo nie moglo nic zrobic? Nie bron N, gowno ich obchodzi Polska i tyle. Od zawsze tak bylo i nie sadze, zeby to sie szybko zmienilo.

el becetol

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #993 dnia: Listopada 23, 2012, 20:30:59 pm »
No ale czemu mają nie olewać? Ich sprzęt u nas i tak kupią tylko zatwardziali fani.

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #994 dnia: Listopada 23, 2012, 20:33:44 pm »
ch sprzęt u nas i tak kupią tylko zatwardziali fani.
Kpisz sobie z hejterów Ninny, czy naprawdę tak uważasz?

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #995 dnia: Listopada 23, 2012, 20:39:24 pm »
No ale czemu mają nie olewać? Ich sprzęt u nas i tak kupią tylko zatwardziali fani.
No niech olewaja, trudno, ale niech pozniej nikt ich nie broni, "BO STADLBAUER".

Spidey^

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #996 dnia: Listopada 24, 2012, 13:26:47 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #997 dnia: Listopada 24, 2012, 20:08:34 pm »
Może to kogoś zainteresuje:
http://www.zeldainformer.com/news/comments/developers-have-it-wrong-the-wii-u-is-powerful-its-just-next-generation-pow

Ja tam się na tym nie znam, więc trudno mi ocenić wiarygodność powyższego artykułu. Niech spece się wypowiedzą.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #998 dnia: Listopada 24, 2012, 20:36:12 pm »
Kolo trochę racji ma ale imho wyciąga wnioski na wyrost i za szybko. Czyli tak samo jak ludki którzy na bebechy wiiu narzekają.
Szczególnie niebardzo w temacie GPGPU. Ja rozumiem że to jest spoko i przyszłościowe ale te technologie są młode. Zajebiście za młode żeby od tak można było powiedzieć że rach ciach już za chwile CPU nie będzie potrzebne. CPU będzie potrzebne i nie ma co tłumaczyć niny że wstawili tam takiego złoma. Poza tym jakie niby standardy gpgpu obsługuje wiiu? Własny który nie ma żadnej dokumentacji czy openCL który jest niekompatybilny z hardwarem i zbugowany?  :lol:

Zaaaaa wcześnie.



"SO THE WII U IS OFFICIALY LIKE 6 GAMECUBES DUCT-TAPPED TOGETHER?"  :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2012, 20:38:33 pm wysłana przez monio4 »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #999 dnia: Listopada 25, 2012, 12:44:28 pm »
Czyli podobna historia jak z Cellem w PS3 - "developerzy muszą się nauczyć, bo ten GPU daje ogrooomne możliwości".
Czy przypadkiem to GPGPU to nie jest coś podobnego do Cella?
Tylko w odwrotną stronę, Cell - CPU wykonujący czynnosci GPU, GPGPU - GPU wykonujący czynności CPU.

No ciekaw jestem bardzo jak to się rozwinie. W przypadku Cella było ciężko, nawet teraz, po 7 latach nie wiem czy ktoś poza wewnętrznymi studiami Sony potrafi to należycie wykorzystać. Ale skoro cała nstępna generacja ma się opierać na tym bajerze jakim jest GPGPU to w tym przypadku może być inaczej.