Autor Wątek: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich  (Przeczytany 46395 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:43:58 am »
A ja nie rozumiem, po cholere w ogole ta rozmowa i gdybanie. Sytuacja wygląda tak, że rządzi PO a nie PiS i to PO bedzie podpisywało. Nie mowie przy tym, że PiS postąpiłby inaczej bo tego nie wiem i moim zdaniem nie ma sensu tego rozważać tylko zająć się tym co jest.

Mrocz

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:44:52 am »
Jestem ciekaw, kto wygra nastepne wybory. Smieszy mnie, ze moze to byc znowu PO.

Cóż... Najgorsze jest to, że nie ma na kogo głosować.

Ja zastanawiam się, czy jest w ogóle sens łazić na te wybory, bo na kogokolwiek zagłosujesz i tak ta sama lipa będzie.

svonston

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:45:57 am »
Mozemy zawsze zalozyc swoja partie, cos na wzor Partii Piratow u Niemcow. :- )

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:47:41 am »
Jeden ch** kto wygra. Podatki się nie zmniejszą, paliwo nie potanieje, pensje nie pójdą w górę. Koniec OT.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:48:14 am »
A ja nie rozumiem, po cholere w ogole ta rozmowa i gdybanie. Sytuacja wygląda tak, że rządzi PO a nie PiS i to PO bedzie podpisywało. Nie mowie przy tym, że PiS postąpiłby inaczej bo tego nie wiem i moim zdaniem nie ma sensu tego rozważać tylko zająć się tym co jest.

PIS TO ZŁO

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:56:33 am »
TYLKO PALIKOT

svonston

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 25, 2012, 11:57:44 am »
Duzo gada, malo robi. Juz sie nawet probuja od niego odcinac Wolne Konopie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:03:11 pm »
no właśnie nic nie robi, nie podpisuje żadnych gówien ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:44:47 pm »
Jeden ch** kto wygra. Podatki się nie zmniejszą, paliwo nie potanieje, pensje nie pójdą w górę. Koniec OT.

Tak tak, na pewno.

Jacek84

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #129 dnia: Stycznia 25, 2012, 13:36:55 pm »
Duzo gada, malo robi. Juz sie nawet probuja od niego odcinac Wolne Konopie.

Poniżej przedstawiam listę 14 projektów ustaw złożonych przez Klub Poselski Ruch Palikota do Marszałka Sejmu RP:
1. Projekt ustawy - Kodeks cywilny
2. Projekt ustawy - Kodeks karny
3. Projekt ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego
4. Projekt ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
5. Projekt ustawy - Prawo o stowarzyszeniach
6. Projekt ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz o zmianie innych ustaw.
7. Projekt ustawy - o gospodarce nieruchomościami
8. Projekt ustawy - o partiach politycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
9. Projekt ustawy - o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
10. Projekt ustawy - o przeciwdziałaniu narkomanii
11. Projekt ustawy - o przejęciu przez Państwo dóbr martwej ręki, poręczeniu proboszczom gospodarstw rolnych i utworzeniu Funduszu Kościelnego oraz niektórych innych ustaw
12. Projekt ustawy - o świadomym rodzicielstwie
13. Projekt ustawy - o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów
14. Projekt ustawy - o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych oraz o zmianie  innych ustaw
Szczegółowe informacje nt. poszczególnych projektów w biurze Klubu RP: kp-rp@kluby.sejm.pl


Wolne Konopie to śmiech na sali i najlepiej niech odetną się od wszystkiego.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 13:38:46 pm wysłana przez tarniak »

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 25, 2012, 13:38:21 pm »
Wszystko od nowa, od początku...

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #131 dnia: Stycznia 25, 2012, 15:51:18 pm »
A ja nie rozumiem, po cholere w ogole ta rozmowa i gdybanie. Sytuacja wygląda tak, że rządzi PO a nie PiS i to PO bedzie podpisywało. Nie mowie przy tym, że PiS postąpiłby inaczej bo tego nie wiem i moim zdaniem nie ma sensu tego rozważać tylko zająć się tym co jest.
Podczas ratyfikacji przecież będę mogli się wypowiedzieć i jak przejdzie to będą tak samo winni jak PO!
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 25, 2012, 16:18:57 pm »
Podczas ratyfikacji przecież będę mogli się wypowiedzieć i jak przejdzie to będą tak samo winni jak PO!

W twoim świecie opozycja jest odpowiedzialna za ustawy przepychane przez rząd?

el becetol

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #133 dnia: Stycznia 25, 2012, 16:19:53 pm »
Podczas ratyfikacji przecież będę mogli się wypowiedzieć i jak przejdzie to będą tak samo winni jak PO!


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 995
  • Reputacja: 132
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #134 dnia: Stycznia 25, 2012, 17:20:52 pm »
Jak zwykle lemingom udało się jakoś tak przekręcić całą dyskusję aby znowu ponapierdalać w PiS. Bo to Kaczyński ACTA ratyfikuje na dniach. Ale ch**, ważniejsze zbijanie słupków nielubianej partii niż przyszłość Polski. Anyways:



Nie trzeba przekręcać nic na PIS. Chodzi o to, że sami poparli ACTA, więc są idiotami, którzy myślą, że zrobią z ludzi debili, mówiąc, że to był błąd i ACTA to zło. Więc, przestań wierzyć, że Jaruś nagle przejrzał na oczy, chodzi tylko o słupki i nic więcej.

PIS miał swoją szansę, spierdolił ją, PO robi to samo, było g***, jest g*** .... :/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 17:24:37 pm wysłana przez Moldar »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #135 dnia: Stycznia 25, 2012, 17:21:32 pm »
Podczas ratyfikacji przecież będę mogli się wypowiedzieć i jak przejdzie to będą tak samo winni jak PO!

W twoim świecie opozycja jest odpowiedzialna za ustawy przepychane przez rząd?
PO nie ma większości w sejmie więc to nie będzie tylko ich wina jeśli ACTA wejdzie, a jeśli PiS będzie za to będzie ich wina także :angel:
Yeahh, me and hate that's an odd couple

lupinator

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #136 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:30:06 pm »
W Szczecinie ilu ludzi O_O

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #137 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:33:30 pm »
W Toruniu też było sporo, nie spodziewałem się tylu.

el becetol

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #138 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:34:20 pm »
W Szczecinie ilu ludzi O_O

MASAKRA. Tysiące.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

svonston

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #139 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:35:46 pm »

Unlimited

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #140 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:38:05 pm »
W Kato także sporo-parę tysięcy(na chwilę wstąpiłem w tłum). :D

« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 18:43:20 pm wysłana przez Unlimited »

el becetol

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:42:25 pm »
Też bym poszedł ale w Gdańsku zrobili protest kur** o 14.30  :roll:

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:43:50 pm »
U mnie na uczelni jutro jakaś debata w tej sprawie jest. Ciekawe ile ludzi przyjdzie w ostatni dzień zaliczeń.

Unlimited

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:43:50 pm »
To sobie porę dnia wybrali wyborną. :P heh

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 25, 2012, 18:44:32 pm »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:01:30 pm »
W Szczecinie ilu ludzi O_O
Tylko mnie tam brakuje  :)

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #146 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:04:52 pm »
Cytat: Cejrowski
Na temat ACTA myślę tak: ZAGROŻENIE.

Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.
Zwalczać... mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego.
Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale muzgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE.

A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa.

A piractwo w sieci?
Z piractwem się nie wygrywa zakazami - z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach.
Steve Jobs - ten od firmy Apple - wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Skończyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za... no właśnie - za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów?

W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach - to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości.
Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi.
Dlaczego?
Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie.
A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce - działa, jestem w Meksyku - działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa - odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co mi akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy... co tylko mi się podoba.

ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy.
Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest.

I przypomnę Państwu kto to pisze: facet, który żyje ze sprzedaży dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, czyli facet, którego wkurza, gdy jest okradany przez internetowych piratów. Okradają mnie i denerwują codziennie. Wywieszają nielegalne wersje moich książek, audycji radiowych, moich programów telewizyjnych, potem kasują za to pieniądze, ale ze mną się nie dzielą - ZŁODZIEJE wartości intelektualnej. Ja z obrotu prawami do moich utworów utrzymuję rodzinę i kilkunastu pracowników, z których większość ma swoje rodziny i dzieci... A zatem pisze to wszystko facet, którego osobiście dotyka problem piractwa w internecie.
I z tej mojej pozycji, osoby okradanej, poszkodowanej, piszę, że ACTA jest zagrożeniem większym dla mnie osobiście, niż wszyscy ci piraci. Bo ACTA to ograniczenie wolności osobistej, swobód obywatelskich, to wpieprzenie się władzy w przestrzeń, gdzie władzy być nie powinno.
A ponieważ władza raczej nie zrezygnuje sama, to trzeba jej pomóc - OBALIĆ.

Nawet lewacy zaczynają się orientować, że Tuski to zagrożenie. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że wrogiem nie jesteśmy my katole, narodowcy, homofoby, tylko władza. Z lewakiem mogę żyć na jednym osiedlu; nie lubię go, nie cenię jego poglądów ani stylu życia i tu się kończy konflikt. Wojna między nami zaczyna się dopiero wtedy, gdy ponad nami pojawia się władza. To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w kolejkach do aptek. To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukraińską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chińczyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chińskiego samochodu, ani chińskiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpieczeństwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w exposee premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania.

Obudziłeś się lewaku, lemingu, czy kim tam chcesz być?
Widzisz już, gdzie jest Twój wróg?
To nie ja, nie Jarosław, nie Dyrektor - my mamy po prostu radykalnie odmienne poglądy w większości spraw. A wrogiem Twoim, moim, naszym jest ta władza.
I nawet nie proszę Cię byś mi ją pomógł obalić - po prostu obalaj ją sam ze swojej strony, a ja z mojej.
Będę wdzięczny, jeśli ktoś popchnie tę władzę w tym samym czasie, gdy ja popycham.
Zacznie się kiwać, raz w lewo, raz w prawo i w końcu runie w cholerę.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)



piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #147 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:10:22 pm »
Cytat: Cejrowski
Na temat ACTA myślę tak: ZAGROŻENIE.

Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.
Zwalczać... mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego.
Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale muzgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE.

A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa.

A piractwo w sieci?
Z piractwem się nie wygrywa zakazami - z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach.
Steve Jobs - ten od firmy Apple - wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Skończyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za... no właśnie - za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów?

W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach - to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości.
Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi.
Dlaczego?
Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie.
A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce - działa, jestem w Meksyku - działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa - odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co mi akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy... co tylko mi się podoba.

ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy.
Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest.

I przypomnę Państwu kto to pisze: facet, który żyje ze sprzedaży dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, czyli facet, którego wkurza, gdy jest okradany przez internetowych piratów. Okradają mnie i denerwują codziennie. Wywieszają nielegalne wersje moich książek, audycji radiowych, moich programów telewizyjnych, potem kasują za to pieniądze, ale ze mną się nie dzielą - ZŁODZIEJE wartości intelektualnej. Ja z obrotu prawami do moich utworów utrzymuję rodzinę i kilkunastu pracowników, z których większość ma swoje rodziny i dzieci... A zatem pisze to wszystko facet, którego osobiście dotyka problem piractwa w internecie.
I z tej mojej pozycji, osoby okradanej, poszkodowanej, piszę, że ACTA jest zagrożeniem większym dla mnie osobiście, niż wszyscy ci piraci. Bo ACTA to ograniczenie wolności osobistej, swobód obywatelskich, to wpieprzenie się władzy w przestrzeń, gdzie władzy być nie powinno.
A ponieważ władza raczej nie zrezygnuje sama, to trzeba jej pomóc - OBALIĆ.

Nawet lewacy zaczynają się orientować, że Tuski to zagrożenie. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że wrogiem nie jesteśmy my katole, narodowcy, homofoby, tylko władza. Z lewakiem mogę żyć na jednym osiedlu; nie lubię go, nie cenię jego poglądów ani stylu życia i tu się kończy konflikt. Wojna między nami zaczyna się dopiero wtedy, gdy ponad nami pojawia się władza. To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w kolejkach do aptek. To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukraińską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chińczyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chińskiego samochodu, ani chińskiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpieczeństwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w exposee premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania.

Obudziłeś się lewaku, lemingu, czy kim tam chcesz być?
Widzisz już, gdzie jest Twój wróg?
To nie ja, nie Jarosław, nie Dyrektor - my mamy po prostu radykalnie odmienne poglądy w większości spraw. A wrogiem Twoim, moim, naszym jest ta władza.
I nawet nie proszę Cię byś mi ją pomógł obalić - po prostu obalaj ją sam ze swojej strony, a ja z mojej.
Będę wdzięczny, jeśli ktoś popchnie tę władzę w tym samym czasie, gdy ja popycham.
Zacznie się kiwać, raz w lewo, raz w prawo i w końcu runie w cholerę.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Unlimited

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #148 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:20:53 pm »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #149 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:24:56 pm »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #150 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:28:16 pm »
To Szczecin?

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #151 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:31:50 pm »
Yep.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #152 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:37:39 pm »
Właśnie wróciłem z manify we Wrocławiu. Dużo osób było. Na początku wydawało mi się, że będzie biednie, ale tak na kwadrans przed wyruszeniem dołączyła pokaźna grupa ludzi. Głównie młodzież, ale znalazło się też parę(naście) osób starszych i rodziny z małymi dzieciakami.
Liczę na jakieś dobre zdjęcia z akcji, bo moim telefonem to same gówienka wyszły.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Unlimited

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #153 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:47:19 pm »
Kato:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ps. Najbardziej zdumiał mnie przed chwilą Schetyna w "Faktach po Faktach" gdzie powiedział że to nie są masowe protesty. :lol: O kur**, nawet on?! :o :-? Do tego zdumiała mnie też policja, gdzie oszacowała że w Katowiach było może 800 osób, jak tam parę tysięcy było na moje oko festiwalowe. ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 19:52:56 pm wysłana przez Unlimited »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #154 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:50:45 pm »
Właśnie wróciłem z manify we Wrocławiu. Dużo osób było. Na początku wydawało mi się, że będzie biednie, ale tak na kwadrans przed wyruszeniem dołączyła pokaźna grupa ludzi. Głównie młodzież, ale znalazło się też parę(naście) osób starszych i rodziny z małymi dzieciakami.
Liczę na jakieś dobre zdjęcia z akcji, bo moim telefonem to same gówienka wyszły.
Bardzo mnie cieszą takie informacje  :angel:
Myślałem o Krakowie, ale jednak nie miałem opcji podjechać :(
Żałuję tylko, że w Warszawie zrobili wiochę straszną... Normalnie gratulacje dla tych poj**ów. Teraz ciężko będzie się domagać, żeby nas brali poważnie :/

Duzo gada, malo robi. Juz sie nawet probuja od niego odcinac Wolne Konopie.
Osobiście pluję sobie w brodę za głos na tego kretyna...

Unlimited

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #155 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:53:52 pm »

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #156 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:59:52 pm »
Wg. mediów na manifie wrocławskiej było 3-5 tyś. uczestników. Dość pokaźna liczba, nie powiem.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #158 dnia: Stycznia 25, 2012, 21:24:10 pm »
3-4tys. w Szczecinie. Ładnie  :)


Unlimited

  • Gość
Odp: SOPA, ACTA i wszelakie umowy dot. praw autorskich
« Odpowiedź #159 dnia: Stycznia 25, 2012, 21:43:51 pm »
W KRK 10 tysięcy. :o Brawo!