Ankieta

Czy jesteś wierzący?

Tak, jestem katolikiem.
20 (37.7%)
Tak, jestem chrześcijaninem (wszystko poza rzymsko-katolickim obrządkiem).
3 (5.7%)
Tak, jestem (inne wyznanie niż 1 i 2 w tym new age i inne sekciarskie trolololo)
2 (3.8%)
Nie, jestem agnostykiem.
17 (32.1%)
Nie, jestem ateistą.
11 (20.8%)

Głosów w sumie: 45

Głosowanie skończone: Marca 19, 2012, 23:03:24 pm

Autor Wątek: Wiara: spis powszechny  (Przeczytany 36294 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

Jacek84

  • Gość
Wiara: spis powszechny
« dnia: Marca 05, 2012, 23:03:24 pm »
Unlimited stwierdził, że dużo osób na forumku to ateiści. Może to sprawdzimy?

 Ankieta anonimowa (14 dni), ale jak ktoś ma potrzebę to zapraszam do ewentualnej dyskusji.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 05, 2012, 23:10:36 pm »
Drętwe odpowiedzi

Mrocz

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 05, 2012, 23:12:13 pm »
To ja zacznę...

Najbliżej to mi chyba do Agnostyka. Nie wykluczam istnienia istot boskich, ale też nie uosabiam ich w formie Boga, Allacha, Zeusa, Odyna czy kogo tam jeszcze. Uważam, że coś mogło wywołać powstanie wszechświata (wielki wybuch itp), i póki co uważam, że nigdy się nie dowiemy.


Jacek84

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 05, 2012, 23:14:22 pm »
Drętwe odpowiedzi
Nie będę kręcił beki, bo jestem po lewacku tolerancyjny.

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 05, 2012, 23:29:54 pm »
To ja zacznę...

Najbliżej to mi chyba do Agnostyka. Nie wykluczam istnienia istot boskich, ale też nie uosabiam ich w formie Boga, Allacha, Zeusa, Odyna czy kogo tam jeszcze. Uważam, że coś mogło wywołać powstanie wszechświata (wielki wybuch itp), i póki co uważam, że nigdy się nie dowiemy.


+1. Właściwie w całości z tobą się zgadzam.

Dokładniej to nie wierzę w boga osobowego. Natomiast istnienia jakiegoś absolutu nie da się udowodnić (nieistnienia też).

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 05, 2012, 23:31:51 pm »
Bez jaj w jakim ja kraju zyję  :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 05, 2012, 23:33:31 pm »
W sensie że co?

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 05, 2012, 23:35:48 pm »
Jak można w Boga nie wierzyć, gdzie sie urodziliście w izraelu, palestynie czy kur** w zapizdziałej dolinie

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 05, 2012, 23:39:04 pm »
Nie no bez jaj, zresztą to wasza sprawa. no coment

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 05, 2012, 23:39:50 pm »
Jak można w Boga nie wierzyć, gdzie sie urodziliście w izraelu, palestynie czy kur** w zapizdziałej dolinie
A co to ma do rzeczy?

Btw. Jak zwykle inteligenta wypowiedź z Twojej strony.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 05, 2012, 23:41:32 pm »
Jak można w Boga nie wierzyć, gdzie sie urodziliście w izraelu, palestynie czy kur** w zapizdziałej dolinie
A co to ma do rzeczy?

Btw. Jak zwykle inteligenta wypowiedź z Twojej strony.
No napisałem wasza sprawa, w kota wierzysz?  :hihi:

Jacek84

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2012, 23:44:38 pm »
Jajebie, co za ciul. :lol:

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 05, 2012, 23:45:36 pm »
Jajebie, co za ciul. :lol:
ciule jak już  :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 05, 2012, 23:46:35 pm »
Ci co zaznacyzli odpowiedź "jestem katolikiem", to najwyraźniej dorośli, rozumni ludzie. Ty musiałeś to skomentować, z czego wyszła bieda i drobnomieszczaństwo.

Ogólnie ankieta jest dla dorosłych, myślących ludzi. Nie wiedziałem, że trzeba to tłumaczyć.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 05, 2012, 23:49:02 pm »
Jajebie, co za ciul. :lol:

Idealne podsumowanie wypowiedzi Tomasza.

el becetol

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 05, 2012, 23:49:37 pm »
DOBRE PROWO TARNY

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 05, 2012, 23:50:32 pm »
Ci co zaznacyzli odpowiedź "jestem katolikiem", to najwyraźniej dorośli, rozumni ludzie. Ty musiałeś to skomentować, z czego wyszła bieda i drobnomieszczaństwo.

Ogólnie ankieta jest dla dorosłych, myślących ludzi. Nie wiedziałem, że trzeba to tłumaczyć.
Juz wiem skad masz tak nasrane pod tą kopułą

Jacek84

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 05, 2012, 23:52:04 pm »
DZIĘKI PIOTREK! MASA LEWACKICH CAŁUSÓW :********

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 05, 2012, 23:52:38 pm »
Aktualnie na 3 mądrych przypada 10 debili, także równowaga świata zachowała się i tu. MAŁO ODKRYFCZA ANKIETA

Jacek84

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 05, 2012, 23:54:04 pm »
Wysublimowany trolling ziomeczqu.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 05, 2012, 23:57:29 pm »
Wysublimowany trolling ziomeczqu.
Raczej czysta prawda, lewaku  :lol:

Mrocz

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 06, 2012, 00:08:58 am »
Skąd tyle nienawiści w tobie Tomaszu? Tak bardzo cie boli, że ludzie mają inne od twoich poglądy? Nie dostrzegam w moim poście obrazy twoich uczuć religijnych ani twojej osoby, więc tym bardziej nie rozumiem twojej reakcji.

Oczywiście, zawsze istnieje szansa, że to zwykły trolling. Problem w tym, że w tym przypadku nie jest ani trochę zabawny.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 06, 2012, 00:12:05 am »
Skąd tyle nienawiści w tobie Tomaszu? Tak bardzo cie boli, że ludzie mają inne od twoich poglądy? Nie dostrzegam w moim poście obrazy twoich uczuć religijnych ani twojej osoby, więc tym bardziej nie rozumiem twojej reakcji.

Oczywiście, zawsze istnieje szansa, że to zwykły trolling. Problem w tym, że w tym przypadku nie jest ani trochę zabawny.
Akurat do Ciebie nie mam nic, po prostu dziwię sie strasznie ze jest tyle niewierzących ludzi,a potem sie ludzie dziwia ze zabijają nienarodzonych i dla nich to normalne, a dla mnie chore

Jacek84

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 06, 2012, 00:19:46 am »
Ja bym płody usuwał w tempie takim jak usuwam sejwy z Modern Warfare ogólnie.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 06, 2012, 00:24:33 am »
Akurat do Ciebie nie mam nic, po prostu dziwię sie strasznie ze jest tyle niewierzących ludzi,a potem sie ludzie dziwia ze zabijają nienarodzonych i dla nich to normalne, a dla mnie chore

A jaki jest związek bycia Ateistą/Agnostykiem a popieraniem Aborcji?

Jestem agnostykiem i akurat jestem przeciwny aborcji zdrowych i normalnie rozwijających się płodów. Problem? Wątpię bym był wyjątkiem.

Z góry zakładasz, że ateista/agnostyk ma jakieś poj**ane poglądy i brak kręgosłupa moralnego.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 06, 2012, 00:50:41 am »
Wracając do tematu.

1. Nie wierzę w żadną istniejącą religię (żadna nie wydaje mi się znacznie lepsza od innych, dlatego powstrzymuję się z wyborem).
2. Nie wierzę w wiarę w Boga (nie wierzę, aby wiara w bliżej nieokreślony absolut miała jakiekolwiek znaczenie).
3. Nie wierzę w istnienie duszy/życia po śmierci (uważam, że człowiek jako byt biologiczny, który wyewoluował na przestrzeni milionów lat nie odznacza się żadną ponadmaterialną substancją).
4. Nie wierzę w istnienie Boga (a przynajmniej nie w istnienie czystej abstrakcji podniesionej do nieskończoności, której atrybuty wydają się wewnętrznie sprzeczne).

Właściwie to nie zaprzeczam jednogłośnie istnienia duszy czy Boga/bogów. Może są (słowo "istnieją" narzuca zbytnie ograniczenia) jakieś niepojmowalne naszym rozumem byty ostateczne, czy nawet jeden nadbyt (jakiś pan świata). Ciężko stwierdzić. Pozostaje to poza granicą mojej wiedzy, a jeszcze nigdy nie spotkałem się z niczym, co mogłoby owo "bycie" potwierdzać, czy jednogłośnie mu zaprzeczać. Uważam jednak, że nawet jeśli coś takiego istnieje, to:
- albo kompletnie się nami nie interesuje (ewentualnie przygląda się nam tak, jak my badamy owady);
- ma pewne kryteria wyboru, które jednak nam nie są znane, a więc mogą być zupełnie dowolne i nasze religijne systemy oparte na wartościach i nagrodach są bezpodstawne;
- każdy dostaje szansę wiecznego życia (jakkolwiek ono ma wyglądać).

Kiedyś byłem katolikiem, później przez jakiś czas agnostykiem, a obecnie jestem ateistą (nie wierzę, bo nie widzę sensu wierzyć).


BTW: Również jestem przeciwny aborcji zdrowych płodów, choć nie mam w tej sprawie jakiegoś bardzo wyrobionego zdania. Uważam, że nie powinno się przerywać ciąży, jeśli nie ma co do tego mocnych podstaw, bo każdy płód jest potencjalnie człowiekiem.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 06, 2012, 06:39:21 am »
Nie powiem, wybór był trudny. Z jednej strony wierzę w istnienie Boga(pod tą czy inną nazwą...), ale trudno mi się utożsamić z religiami, mimo że zostałem wychowany jako Chrześcijanin. Strasznie wkurwiają mnie zbrodnie Kościoła przeciwko ludzkości(inkwizycja, wyprawy krzyżowe, odpusty, itd...) ale z drugiej strony Chrześcijaństwo w założeniach jest bardzo wartościowe, chociaż np socjalizm w założeniach też zły nie był... Naprawdę trudny wybór, ale na tą chwilę zaznaczyłem, że jestem agnostykiem. Wierzę w Stwórcę, czuję potrzebę modlitwy(jako rozmowy) ale trudno mi w pełni utożsamić się z Chrześcijaństwem(pomimo, że wierzę w wiele nauk kościoła), a tym bardziej z innymi religiami(których na dobrą sprawę nie znam). Bóg jest mi potrzebny i czuję, że On tam gdzieś jest, ale nie ingeruje bezpośrednio w większym stopniu na nasz świat.
Fryty tyty dotknij pyty

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 06, 2012, 07:10:26 am »
Ja wierzę w istnienie Boga, ale z pewnością nie jest to wytwór opisany w starym bądź nowym testamencie. Zakładając dodatkowo na potrzeby dyskusji istnienie szatana uważam, że kościół katolicki jest narzędziem szatana.

Myślę, że ciekawą kwestią oprócz deklarowanej wiary jest tzw. hipokryzja obrzędowa czyli branie udziału w ślubach chrzcinach, komuniach obrządku katolickiego etc. mimo deklarowanego braku wiary.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 06, 2012, 08:03:00 am »
Myślę, że ciekawą kwestią oprócz deklarowanej wiary jest tzw. hipokryzja obrzędowa czyli branie udziału w ślubach chrzcinach, komuniach obrządku katolickiego etc. mimo deklarowanego braku wiary.
Ototototo. Najciekawiej wygląda rozmowa z typem, który opowiada o braku wiary i przychyla się ku agonostycyzmowi, a jednocześnie na jego palcu pięknie lśni obrączka, a w tle zdjęcie żony w białej sukni :lol:

Ciekawi mnie Wasz pogląd na chrzest. Część uważa, żeby zostawić dziecku wybór w przyszłości, że chrzest to narzucenie i nacisk religijny, a nawet załogodzona forma krucjaty i sztucznego zwiększania zagrody z owieczkami. Inna sprawa, że kościoły dawno byłyby zburzone, gdyby nie wychowanie w wierze rodziców, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a oddanie "wolnej woli" dorastającemu człowiekowi w kwestii przynależności skutkowałoby w gro przypadków o odwróceniu się od Boga. Nie brak jednak przypadków ludzi, którzy bez bata religijnego mają swój, już tutaj przytoczony, kręgosłup moralny i wychowywanie na dobrego człowieka nie wiąże się z przekazywnaniem wiedzy o Jezusie, a przede wszystkim na ukazywaniu świata w kategoriach dobra i zła.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2012, 08:07:48 am wysłana przez Kert »

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 06, 2012, 08:08:20 am »
Obrączka
Myślę, że ciekawą kwestią oprócz deklarowanej wiary jest tzw. hipokryzja obrzędowa czyli branie udziału w ślubach chrzcinach, komuniach obrządku katolickiego etc. mimo deklarowanego braku wiary.
Ototototo. Najciekawiej wygląda rozmowa z typem, który opowiada o braku wiary i przychyla się ku agonostycyzmowi, a jednocześnie na jego palcu pięknie lśni obrączka :lol:


Co do obrączki to wcale nie jest ona znakiem przynależności do Chrześcijaństwa, a ogólno przyjętą w naszej kulturze oznaką bycia w związku małżeńskim i to niekoniecznie po ślubie kościelnym, wszak cywilny też odbywa się z obrączkami.
Fryty tyty dotknij pyty

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 06, 2012, 08:18:14 am »
Jak można w Boga nie wierzyć, gdzie sie urodziliście w izraelu, palestynie czy kur** w zapizdziałej dolinie
I Ty się ze mnie śmiałeś, że gry mi się śnią. :lol:
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 06, 2012, 08:32:17 am »
Obrączka
Myślę, że ciekawą kwestią oprócz deklarowanej wiary jest tzw. hipokryzja obrzędowa czyli branie udziału w ślubach chrzcinach, komuniach obrządku katolickiego etc. mimo deklarowanego braku wiary.
Ototototo. Najciekawiej wygląda rozmowa z typem, który opowiada o braku wiary i przychyla się ku agonostycyzmowi, a jednocześnie na jego palcu pięknie lśni obrączka :lol:


Co do obrączki to wcale nie jest ona znakiem przynależności do Chrześcijaństwa, a ogólno przyjętą w naszej kulturze oznaką bycia w związku małżeńskim i to niekoniecznie po ślubie kościelnym, wszak cywilny też odbywa się z obrączkami.
Dlatego wyedytowałem wcześniej posta i dodałem fakt potwierdzający ślub kościelny ;)

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 06, 2012, 08:52:13 am »
Akurat do Ciebie nie mam nic, po prostu dziwię sie strasznie ze jest tyle niewierzących ludzi,a potem sie ludzie dziwia ze zabijają nienarodzonych i dla nich to normalne, a dla mnie chore

A jaki jest związek bycia Ateistą/Agnostykiem a popieraniem Aborcji?

Jestem agnostykiem i akurat jestem przeciwny aborcji zdrowych i normalnie rozwijających się płodów. Problem? Wątpię bym był wyjątkiem.

Z góry zakładasz, że ateista/agnostyk ma jakieś poj**ane poglądy i brak kręgosłupa moralnego.
A taki ze osoba wierząca na 99% nie dopuściłaby sie takiego czynu, bo jednak taka osoba ma pewne wartości, a osoba która jest wierząca za przeproszeniem w gówno to czym sie on ma kierować w zyciu, jakimi wartościami? zyj z całych sił i rób co chcesz bo życie jest tylko jedne?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 06, 2012, 08:59:05 am »
Akurat do Ciebie nie mam nic, po prostu dziwię sie strasznie ze jest tyle niewierzących ludzi,a potem sie ludzie dziwia ze zabijają nienarodzonych i dla nich to normalne, a dla mnie chore

A jaki jest związek bycia Ateistą/Agnostykiem a popieraniem Aborcji?

Jestem agnostykiem i akurat jestem przeciwny aborcji zdrowych i normalnie rozwijających się płodów. Problem? Wątpię bym był wyjątkiem.

Z góry zakładasz, że ateista/agnostyk ma jakieś poj**ane poglądy i brak kręgosłupa moralnego.
A taki ze osoba wierząca na 99% nie dopuściłaby sie takiego czynu, bo jednak taka osoba ma pewne wartości, a osoba która jest wierząca za przeproszeniem w gówno to czym sie on ma kierować w zyciu, jakimi wartościami? zyj z całych sił i rób co chcesz bo życie jest tylko jedne?
Taaa,
Strasznie wkurwiają mnie zbrodnie Kościoła przeciwko ludzkości(inkwizycja, wyprawy krzyżowe, odpusty, itd...)
Czyli powyższe to był jedynie 1%, a w dzisiejszych więzieniach brak ludzi wierzących, księża nie molestują małolatów. Każdy błądzi, niezależnie od wyznania, które ma tutaj małe znaczenie.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 06, 2012, 08:59:42 am »
A taki ze osoba wierząca na 99% nie dopuściłaby sie takiego czynu, bo jednak taka osoba ma pewne wartości, a osoba która jest wierząca za przeproszeniem w gówno to czym sie on ma kierować w zyciu, jakimi wartościami? zyj z całych sił i rób co chcesz bo życie jest tylko jedne?

Ciekawe - mam dwie koleżanki, które poddały się aborcji i obie deklarują się jako wierzące. Pogląd, że wyznawanie jakiejś wiary daje ci przewagę moralną jest naprawdę zaskakujący u dorosłej osoby...

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 06, 2012, 09:09:49 am »
A taki ze osoba wierząca na 99% nie dopuściłaby sie takiego czynu, bo jednak taka osoba ma pewne wartości, a osoba która jest wierząca za przeproszeniem w gówno to czym sie on ma kierować w zyciu, jakimi wartościami? zyj z całych sił i rób co chcesz bo życie jest tylko jedne?

Ciekawe - mam dwie koleżanki, które poddały się aborcji i obie deklarują się jako wierzące. Pogląd, że wyznawanie jakiejś wiary daje ci przewagę moralną jest naprawdę zaskakujący u dorosłej osoby...
Jeśli nie zagrażały ich życiu ,to rzeczywiście mogą sie deklarować jako wierzące LOL i nie jakiejś tam wiary, tylko wiary chrześcijańskiej
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2012, 09:12:37 am wysłana przez Tomasz »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 06, 2012, 09:14:22 am »
3. Nie wierzę w istnienie duszy/życia po śmierci (uważam, że człowiek jako byt biologiczny, który wyewoluował na przestrzeni milionów lat nie odznacza się żadną ponadmaterialną substancją).
Mam podobnie, choc mam nadzieje, ze jednak cos tam jest po smierci :)

Polecam obejrzec:
Through the Wormhole: Is there Life after Death?


Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 06, 2012, 09:14:38 am »
Ja bym płody usuwał w tempie takim jak usuwam sejwy z Modern Warfare ogólnie.
Ja już pisałem ze masz nasrane w głowie, chyba nie muszę Ci powtarzać

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 06, 2012, 09:19:30 am »
Ja mam pytanie do niewierzących, skoro bóg nie istnieje, albo życie po życiu ,to jak wytłumaczycie chodzby pontyfikat Jana Pawła 2 i jego leczenia ludzi z chorób nieuleczalnych

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Wiara: spis powszechny
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 06, 2012, 09:26:04 am »
To proste. Nie wszystko, czego nie można do końca zrozumieć, należy od razu tłumaczyć bogiem.
PSN ID: WojtqGO