Autor Wątek: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)  (Przeczytany 2073176 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3800 dnia: Września 27, 2013, 15:07:45 pm »
Nie no, to było naciągane fakt

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3801 dnia: Września 27, 2013, 15:26:20 pm »
w 20fpsach, 0 aa i jak developer sie zlituje to moze 720p  :troll: 

Juz wole zaplacic 3 razy przez te 6-7 lat i nie dostawac ataku padaczki, a podawanie GTA V jako przyklad hiper duper konsole power to juz wogole smiech na sali.

Tylko, że większość posiadaczy PC gra z jeszcze gorszymi parametrami. Smutna rzeczywistość. Mam znajomego który w przeciągu tej generacji trzy razy modernizował PC, zaś od samego początku na PS3 patrzył z góry, mówiąc, że gówno ten system potrafi. No i ten znajomy raz na kwartał odwiedza mnie by pograć w exy na moim PS3 i za każdym razem wychodził zdołowany. Ale zawsze pocieszał się myślą, że gry multiplatformowe działają lepiej na jego PC. Niemniej stan ten trwał do wczoraj, bo po raz pierwszy postanowił zobaczyć  jak się w sumie te gry multi prezentują na PS3. Na pierwszy ogień Battlefield 3 i pierwszy zonk dla niego, bo omawiany FPS nawet w połowie przy tej płynności nie prezentuje się tak dobrze u niego. Stwierdził, że tekstury są porównywalne, choć nieco słabsze u niego, za to oświetlenie nie ma szans. Następnie odpaliliśmy NFS Most Wanted i znowu lepsze oświetlenie, lepsze tekstury, lepsze cieniowanie na konsoli, ale kolega pociesza się tym, że ponoć ten silnik lipnie jest zoptymalizowany pod PC. Lecimy dalej, zmiana silnika graficznego, tym razem dziecko Crytek, czyli Crysis 2, na PC działa mu bardzo podobnie, ale znowu konsola górą. Następna gra Far Cry 3 i znowu lepiej jest na PS3. Rayman Legends, tutaj wygląda identycznie, ale na swoim PC nie mógł pomarzyć  o full HD i 60 klatkach animacji na sekundę, w 720p ledwo mu zipie i 20 klatkach. Dead Space 2, tutaj mówi, że nie ma różnić, a nawet u niego potrafi działać w 60 klatkach, więc pierwszy raz jego PC górą. Na sam koniec Diablo III, no i kolega wprost się przyznał, że jego komp nie dał rady i cięło mu na maksa, gdzie na konsoli działa mega płynnie.

Kolega na początku tej generacji był zatwardziałym pecetowcem, ale teraz żałuje, że nie postawił na PS3, bo choć naśmiewał się z tej konsoli, że mocy to wcale nie ma, a jak się okazuje, wydał w ciul więcej kasy, a cały czas grał w gorszych ustawieniach, dodatkowo bardzo mu się podobają exy na PS3, gdzie ewidentnie podkreślił, że projekty te są dość często ambitne i bogate w emocje, zaś na PC dostaje gry, jak to określił - gry pustaki dla tępych mas. W przyszłości kolega będzie dumnym posiadaczem PS4.

Twoj kumpel zlozyl swoj komputer ze slomy chyba.

Tak sie sklada, ze moglbym opowiedziec zupelnie odwrotna historie do Twojej.

Mam sprzet kupiony ponad 2 lata temu z karta graficzna za 800 zl i zdecydowana wiekszosc gierek multiplatformowych dziala mi w 1080p na max w okolicach 30 klatek z 2x AA i 2x anizo. Dopiero Crysis 3 zaczal stawiac opory. Ale moj przyklad to szczegol, mam kolege co smiga na 6 letnim kompie z Q6600 i gdyby tam wsadzic te karte co ja mam, mialby nieznacznie gorszy wynik od mojego.

Nie widzialem gry multiplatformowej, ktora wygladalaby lepiej na konsoli od wersji PC na max ustawienaich, juz nie wspominajac o czestym subHD na konsoli w porownaniu do 1080p na PC.

Jednak koniec koncow z jednym moge sie zgodzic - chodzi o gry. Dlatego mam 2 platformy i rozwazam kupno kolejnych.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3802 dnia: Września 27, 2013, 15:30:58 pm »
Wy macie jakieś magiczne sprzęty wszyscy... Na moim nie takim najgorszym lapoku moge o medium pomarzyć.

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3803 dnia: Września 27, 2013, 15:55:58 pm »

Samo przejście do full hd pewnie kosztuje dużo mocy... Albo po prostu gra robiona w pośpiechu byle na premierę konsoli  :cry:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3804 dnia: Września 27, 2013, 16:03:25 pm »
Mam sprzet kupiony ponad 2 lata temu z karta graficzna za 800 zl i zdecydowana wiekszosc gierek multiplatformowych dziala mi w 1080p na max w okolicach 30 klatek z 2x AA i 2x anizo. Dopiero Crysis 3 zaczal stawiac opory.

Masz sprzęt 5 lat młodszy od PS3 i 6 lat od X360, kupiony za cenę porównywalną lub wyższą (zakładam wyższą) od tych konsol w dniu premiery. Faktycznie jest się sens chwalić, że coś ci chodzi lepiej.

Mantis

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-06-2006
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 3
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3805 dnia: Września 27, 2013, 16:07:01 pm »
Jak widać niektórzy dalej idą w zaparte. Jak będę miał okazję to poproszę by mi kolega wypisał specyfikację swojego kompa.
Fajnie, że tylko na aspekty dotyczące grafiki w mojej wypowiedzi zwróciliście uwagę. Przykład kolegi pokazuje, że nie wszystkich stać ciągle mieć wypasionego kompa. Oczywista oczywistość jest, że PC wyprzedza konsole. Najwięcej o tym krzyczą ci co grają w gorszych ustawieniach niż posiadacze konsol. Też mam kompa, jak teraz chyba każdy, ale nic na nim nie gram, bo konsola jest do tego dużo wygodniejsza i posiada lepszą ofertę gier, więc wali mnie czy na PC jest lepsza grafa, najważniejsze są gry, a tutaj konsole górują. Takie pytanie - jesteście graczami, czy miast dziewczyny wolicie się brędzlować do technicznych ficzerów? Od gier konsola, a od tego drugiego kobieta. Dobrze Wam radzę chłopaki.

Co ty się tak napinasz i zaczynasz robić jakieś osobiste wjazdy? Jestem po prostu ciekawy i tyle.

Przepraszam, że zapytałem, już więcej nie będę. Konsole gurom, pece ssie, daj mi plusa i wyślij czekoladki.

Wybacz nie miałem zamiaru robić osobistych wjazdów, jak to nazwałeś. Kumpel jak powiedziałem wpada do mnie raz na kwartał, a ja do niego od 6 lat wcale. Więc nie wyjmę ci specyfikacji jego kompa z rękawa. Zapytam się go i jak mi napisze, to wstawię tutaj jakiego ma kompa. Kolejna sprawa - w sumie mało mnie obchodzi na czym kto gra i nie mam zamiaru zmieniać kogoś przyzwyczajeń. Ja gram na konsoli i platformy nie mam zamiaru zmieniać, bo nigdy nie umiałem jakoś grać na kompie i nie chciałem. Wyjątek Half Life 2 i kilka innych gierek. Nawet ten sam kolega o którym mowa chciał mi udzielić konta na steamie bym zaliczył kilka gier, ale ja wolałem je ograć na swojej konsoli, tyle w temacie.

Głos zabrałem w temacie, bo mam dość tego ciągłego marudzenia na każdą generację zanim ta nawet pojawi się na rynku. Ileż to ludzie marudziło na moc PS3, a jakie cuda wychodzą na koniec generacji, każdy widzi. Cuda się dzieją? Dzieją! Mimo, że wielu nawet z tego forum pogrzebało obecną generację już wiele lat temu, a teraz kopią grób na następne systemy. Zluzujcie każdy wie, że technologicznie PC zawsze będzie przed konsolami, nie trzeba o tym przypominać miliony razy. Nie trzeba też cały czas płakać jak to grafika na tych konsolach już niedomaga, bo ja osobiście nie odnoszę takiego wrażenia. Tyle, że dla mnie gry na GC i PS2 potrafią zrobić spore wrażenie, więc nie jestem chyba odpowiednią osobą by się udzielać na te sprawy. Niemniej i tak najważniejsze aby była grywalność i aby się komfortowo grało. Mi takich doznań dostarcza konsola, komuś innemu PC i niech tak będzie.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3806 dnia: Września 27, 2013, 16:30:16 pm »
Mam sprzet kupiony ponad 2 lata temu z karta graficzna za 800 zl i zdecydowana wiekszosc gierek multiplatformowych dziala mi w 1080p na max w okolicach 30 klatek z 2x AA i 2x anizo. Dopiero Crysis 3 zaczal stawiac opory.

Masz sprzęt 5 lat młodszy od PS3 i 6 lat od X360, kupiony za cenę porównywalną lub wyższą (zakładam wyższą) od tych konsol w dniu premiery. Faktycznie jest się sens chwalić, że coś ci chodzi lepiej.

Iras, wyrwales wypowiedz z kontekstu. Nie chodzi oto, aby sie pochwalic. Moj sprzet sluzy za przyklad kompa, ktory jest w miare na czasie i wlasnie dlatego sa takie i nie inne efekty, a kumpel Mantisa ma rzekomo rowniez unowoczesniony komp i podobno wszystko u niego wyglada gorzej niz na konsolach. Po prostu bulshit.

Poza tym nie bez powodu przytoczylem jeszcze przyklad mojego kumpla, ktory tylko potwierdza, ze to Mantis napisal sie kupy nie trzyma. No chyba, ze jego kumpel upgradowal tylko wiatraki, to wtedy o czym my rozmawiamy?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Mantis

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-06-2006
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 3
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3807 dnia: Września 27, 2013, 16:46:15 pm »
Mam sprzet kupiony ponad 2 lata temu z karta graficzna za 800 zl i zdecydowana wiekszosc gierek multiplatformowych dziala mi w 1080p na max w okolicach 30 klatek z 2x AA i 2x anizo. Dopiero Crysis 3 zaczal stawiac opory.

Masz sprzęt 5 lat młodszy od PS3 i 6 lat od X360, kupiony za cenę porównywalną lub wyższą (zakładam wyższą) od tych konsol w dniu premiery. Faktycznie jest się sens chwalić, że coś ci chodzi lepiej.

Iras, wyrwales wypowiedz z kontekstu. Nie chodzi oto, aby sie pochwalic. Moj sprzet sluzy za przyklad kompa, ktory jest w miare na czasie i wlasnie dlatego sa takie i nie inne efekty, a kumpel Mantisa ma rzekomo rowniez unowoczesniony komp i podobno wszystko u niego wyglada gorzej niz na konsolach. Po prostu bulshit.

Poza tym nie bez powodu przytoczylem jeszcze przyklad mojego kumpla, ktory tylko potwierdza, ze to Mantis napisal sie kupy nie trzyma. No chyba, ze jego kumpel upgradowal tylko wiatraki, to wtedy o czym my rozmawiamy?

Jakbyś chociaż troszkę mnie znał, to byś wiedział, że nie jestem bajkopisarzem. A takie wnioski odnoszę z twojej wypowiedzi. Ja piszę niemal słowo w słowo zdanie mojego kolegi. Aż tak Was boli, że jeden z pececiarzy się wyłamał i powiedział jak sprawa wygląda u niego? To już ktoś nie może powiedzieć, że na jego kompie gry działają gorzej niż na konsoli? Bo jak tak mówi, to nie jest już prawda. Wykażcie się nieco większą trzeźwością myślenia. Moje zdanie już znacie, a walczycie tylko z tym co mój kolega powiedział. To jego słowa i chyba na forum mogłem je przytoczyć. I nie mam zamiaru brać odpowiedzialności za kogoś opinię, jemu zróbcie wjazd na chatę, rozbierzcie kompa na części i zabrońcie więcej się wypowiadać z takim zdaniem przy konsolomaniaku  :lol:

PS: A gdzie ja napisałem, że ma kompa unowocześnionego? Napisał, że trzy razy modernizował, nie podałem kiedy ostatnio. Przytoczyłem jego przykład tylko po to aby pokazać, że nie wszyscy mają super kompy i często grają z gorszą grafiką niż na konsoli, a wydali od czasów premiery PS360 dużo więcej na swojego kompa niż jak by kupili jeden z wymienionych systemów.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2013, 17:07:02 pm wysłana przez Mantis »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3808 dnia: Września 27, 2013, 16:48:17 pm »
Poza tym nie bez powodu przytoczylem jeszcze przyklad mojego kumpla, ktory tylko potwierdza, ze to Mantis napisal sie kupy nie trzyma. No chyba, ze jego kumpel upgradowal tylko wiatraki, to wtedy o czym my rozmawiamy?

Przytoczyłeś przykład kumpla, który kupił procesor za ponad 2000. Co w ten sposób właściwie chciałeś osiągnąć?

Cytuj
Core 2 Quad Q6600 będzie stanowił konkurencję zarówno dla procesorów dwu- jak i czterordzeniowych platform - Quad FX AMD. Cenę procesora, w dniu premiery, wyznaczono na 851 dolarów.

http://pccentre.pl/news/show/Premiera_Core_2_Quad_Q6600_w_styczniu/id=15423

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3809 dnia: Września 27, 2013, 16:58:12 pm »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3810 dnia: Września 27, 2013, 17:09:37 pm »
PS: A gdzie ja napisałem, że ma kompa unowocześnionego? Napisał, że trzy razy modernizował, nie podałem kiedy ostatnio. Przytoczyłem jego przykład tylko po to aby pokazać, że nie wszyscy mają super kompy i często grają z gorszą grafiką niż na konsoli, a wydali od czasów premiery PS360 dużo więcej na swojego kompa niż jak by kupili jeden z wymienionych systemów.

Modernizowanie kompa u zatwardziałego PCtowca, który patrzy na konsole z góry, które kończy się wydaniem dużo większej kasy niż na konsole i powoduje, że prawie wszystkie gry chodzą ch**owo jest dość dziwne. Z czystej ciekawości chciałem się zagłębić bardziej w temat, a Ty to odebrałeś jak jakiś blacharski atak.

Ale rozumiem, taki urok GO. Jakbym przytaknął to by były okejki i plusiki, jak ośmieliłem się zapytać czemu tak się sprawy mają, to jestem blacharzem, którego boli dupa.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2013, 17:11:34 pm wysłana przez tytacz »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3811 dnia: Września 27, 2013, 17:20:37 pm »
Tytacz zaraz jebnie focha i sobie z forum pójdzie  :lol:

HEJTONLY!

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3812 dnia: Września 27, 2013, 17:23:21 pm »
Nigdzie się nie wybieram, bo pomimo paru zaślepionych fanbojów konsol to jest tu sporo normalnych graczy 8)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3813 dnia: Września 27, 2013, 17:29:40 pm »
Lem, KKRT i Q. ;

Mantis

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-06-2006
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 3
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3814 dnia: Września 27, 2013, 17:30:40 pm »
Blacharzem cię nie nazwałem (zresztą ja w tym określeniu nie widzę nic obraźliwego), specjalnie pisałem w liczbie mnogiej by ktoś tego nie odebrał do siebie. Kurcze, chłopie, ale jesteś przewrażliwiony. Wypominasz, że trzeba pisać pod publiczkę, ale innym nie dasz się wypowiedzieć ze swoim zdaniem, bo z miejsca odbierasz to jako atak na własną osobę. Druga sprawa albo nie rozumiesz tego co piszę, albo nie chcesz rozumieć. Więc napiszę teraz klarownie o co dokładnie mi chodziło.

Podałem przykład kolegi, który wczoraj był u mnie, bo uznałem go za ciekawy przypadek. Bowiem jak zaczynaliśmy razem studia w 2007 roku on wtedy nic poza PC nie widział, jak mu powiedziałem o kupnie PS3, stwierdził, że to wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo specyfikacja PS3 jest słaba. Od tamtego czasu zapraszałem go co jakiś czas, głownie jak wychodził jakiś duży exclusive, aby grę obadał. I tak to się działo od lat, on w tym czasie modernizował kompa, z czasem w sumie znudził się grami i ostatnio dość sporadycznie gra. Skruszał chłopak i choć niegdyś za nic w świecie by konsoli nie kupił, to od roku nosi się z zamiarem zakupy PS3. Wczoraj jak u mnie był i pokazywałem mu gry na jego prośbę, to sam wypowiadał swoje zdanie, że lepiej u mnie te gry chodzą niż u niego na kompie, bo nawet po wczorajszym później napisał smsa, że zaraz jakąś grę odpali, bo złapał u mnie bakcyla. No i podsumował to mniej więcej tak  - "Jak się poznaliśmy kupiłeś PS3 i do dzisiaj grasz w topowe gry, kiedy ja już trzy razy ulepszałem kompa i nie mam tego samego efektu co u ciebie, jednak lepiej było postawić na konsolę". Dalej dodał, że tym razem postawi na PS4, choć chciałby jeszcze kupić PS3. Niegdyś przy PC trzymała go seria Mass Effect, ale teraz jest też na konsoli Sony. Ogólnie boli go to, że kompy już prawie nie mają wartościowych exów, gdzie takie PS3 ma ich od groma i są to tytuły z wielu gatunków, więc jest w czym przebierać. Więc Tym razem tytacz zrozumiałeś? Czy znowu dostanie mi się z twojej strony? 8)

PS: Bez spinki, bez obrażania się i bez oskarżeń, chcę tylko prowadzić zdrową konwersację  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2013, 17:35:27 pm wysłana przez Mantis »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3815 dnia: Września 27, 2013, 17:33:05 pm »
Przepraszam, że zaatakowałem cię zwykłym pytaniem, zrodzonym z ciekawości do tego co napisałeś.

Mantis

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-06-2006
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 3
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3816 dnia: Września 27, 2013, 17:36:23 pm »
A ja dwa razy odpowiedziałem, ze podam specyfikację jak skontaktuję się znowu z kumplem. Luz? Może przestaniemy spamować temat?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3817 dnia: Września 27, 2013, 17:39:02 pm »
Lem, KKRT i Q. ;

Napisał gościu, który siedzi na ircu z Irasem i sobie wklejają linki z forum, żeby się pośmiać i pohejtować :angel:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3818 dnia: Września 27, 2013, 17:48:48 pm »
Napisał gościu, który siedzi na ircu z Irasem i sobie wklejają linki z forum, żeby się pośmiać

To się zgadza. Dostarczacie z karotą sporo śmiechu.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3819 dnia: Września 27, 2013, 18:01:15 pm »
Tobie to akurat każdy dostarcza śmiechu kto chociaż w 5% myśli inaczej niż Ty, na jakikolwiek temat ;)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3820 dnia: Września 27, 2013, 20:22:45 pm »

Samo przejście do full hd pewnie kosztuje dużo mocy... Albo po prostu gra robiona w pośpiechu byle na premierę konsoli  :cry:
:lol:
statyczne oświetlenie?  samochód wjeżdżając w cień jest tak samo oświetlony jak w słońcu :grin:
gta 5 ma lepsze oświetlenie :)

Unlimited

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3821 dnia: Września 27, 2013, 20:30:29 pm »
Czyli co znów będzie Gt6 >>> FM5. Tak jak Gt5 >>> FM4. Current gen >>> Middle Next Gen. 8)

Marins

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3822 dnia: Września 27, 2013, 20:35:20 pm »
Zawsze było, jest i będzie Sony > M$

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3823 dnia: Września 27, 2013, 20:52:29 pm »

Samo przejście do full hd pewnie kosztuje dużo mocy... Albo po prostu gra robiona w pośpiechu byle na premierę konsoli  :cry:
:lol:
statyczne oświetlenie?  samochód wjeżdżając w cień jest tak samo oświetlony jak w słońcu :grin:
gta 5 ma lepsze oświetlenie :)

A jak krytykowałem w temacie FM5 jakość oprawy z tego filmiku, to Kert się śmiał ze mnie i trollował coś o DX, PC i fotorealizmie...:(

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3824 dnia: Września 27, 2013, 21:25:42 pm »
Mam sprzet kupiony ponad 2 lata temu z karta graficzna za 800 zl i zdecydowana wiekszosc gierek multiplatformowych dziala mi w 1080p na max w okolicach 30 klatek z 2x AA i 2x anizo. Dopiero Crysis 3 zaczal stawiac opory.

Masz sprzęt 5 lat młodszy od PS3 i 6 lat od X360, kupiony za cenę porównywalną lub wyższą (zakładam wyższą) od tych konsol w dniu premiery. Faktycznie jest się sens chwalić, że coś ci chodzi lepiej.

Iras, wyrwales wypowiedz z kontekstu. Nie chodzi oto, aby sie pochwalic. Moj sprzet sluzy za przyklad kompa, ktory jest w miare na czasie i wlasnie dlatego sa takie i nie inne efekty, a kumpel Mantisa ma rzekomo rowniez unowoczesniony komp i podobno wszystko u niego wyglada gorzej niz na konsolach. Po prostu bulshit.

Poza tym nie bez powodu przytoczylem jeszcze przyklad mojego kumpla, ktory tylko potwierdza, ze to Mantis napisal sie kupy nie trzyma. No chyba, ze jego kumpel upgradowal tylko wiatraki, to wtedy o czym my rozmawiamy?

Jakbyś chociaż troszkę mnie znał, to byś wiedział, że nie jestem bajkopisarzem. A takie wnioski odnoszę z twojej wypowiedzi. Ja piszę niemal słowo w słowo zdanie mojego kolegi. Aż tak Was boli, że jeden z pececiarzy się wyłamał i powiedział jak sprawa wygląda u niego? To już ktoś nie może powiedzieć, że na jego kompie gry działają gorzej niż na konsoli? Bo jak tak mówi, to nie jest już prawda. Wykażcie się nieco większą trzeźwością myślenia. Moje zdanie już znacie, a walczycie tylko z tym co mój kolega powiedział. To jego słowa i chyba na forum mogłem je przytoczyć. I nie mam zamiaru brać odpowiedzialności za kogoś opinię, jemu zróbcie wjazd na chatę, rozbierzcie kompa na części i zabrońcie więcej się wypowiadać z takim zdaniem przy konsolomaniaku  :lol:

PS: A gdzie ja napisałem, że ma kompa unowocześnionego? Napisał, że trzy razy modernizował, nie podałem kiedy ostatnio. Przytoczyłem jego przykład tylko po to aby pokazać, że nie wszyscy mają super kompy i często grają z gorszą grafiką niż na konsoli, a wydali od czasów premiery PS360 dużo więcej na swojego kompa niż jak by kupili jeden z wymienionych systemów.

No trudno Mantis żebym Cię znał poprzez parę postów z forum.
Rozliczyłem wyłącznie Twoją wypowiedź konfrontując to co podałeś z moim doświadczeniami - ot dyskusja.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3825 dnia: Września 27, 2013, 21:34:30 pm »
Poza tym nie bez powodu przytoczylem jeszcze przyklad mojego kumpla, ktory tylko potwierdza, ze to Mantis napisal sie kupy nie trzyma. No chyba, ze jego kumpel upgradowal tylko wiatraki, to wtedy o czym my rozmawiamy?

Przytoczyłeś przykład kumpla, który kupił procesor za ponad 2000. Co w ten sposób właściwie chciałeś osiągnąć?

Cytuj
Core 2 Quad Q6600 będzie stanowił konkurencję zarówno dla procesorów dwu- jak i czterordzeniowych platform - Quad FX AMD. Cenę procesora, w dniu premiery, wyznaczono na 851 dolarów.

http://pccentre.pl/news/show/Premiera_Core_2_Quad_Q6600_w_styczniu/id=15423

1. Ja nic nie próbowałem, ja już to zrobiłem. Pokazałem, że "modernizowany komp" w pewnym momencie daje lepszą grafę niż konsole, czemu post Mantisa miał zaprzeczać.

2. Kumpel kupił tego Q6600 za 200 zł, po 5 latach :troll: Ale to też szczegół, bo równie dobrze mógł kupić 4 lata wcześniej niższy model i z odpowiednią kartą miałby jakość grafiki co najmniej równą temu co na konsolach.

I żeby było jasne, ja nie przeczę w żaden sposób, że konsole nie są w żadnym momencie ich cyclu życia lepsze od kompów. Po prostu z postu Mantisa wynikało, że kiedy ktoś upgraduje kompa, to i tak cały czas będzie miał gorszą grafę niż na konsoli, lub momentami równie ładną. I właśnie ten przekaz zaadresowałem swoimi wypowiedziami.

A że na kompa trzeba wywalić więcej kasy aby osiągnąć w miarę szybko podobny efekt co konsolach? No jasne. Ale to przecież żadna nowość.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2013, 21:44:13 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3826 dnia: Września 27, 2013, 21:39:28 pm »
Niektórzy na tym forum to generalnie powinni zluzować trochę poślady... Jak się tylko o PC wspomni to od razu burza, bo konsola tysionc, a konputer pienć... Fakty faktami, nie ma znaczenia co napiszesz, bo jak napiszesz źle na konsole, to ---> http://forum.pclab.pl/ . :cry: Chociaż może to taki trolling, a ja najprościej czegoś nie rozumiem...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3827 dnia: Września 27, 2013, 21:45:51 pm »
1. GO było, jest i - między innymi moja w tym głowa - będzie forum konsolowym.

2. Dla bredni, które zaserwowałeś w #3773 pclab jest idealnym miejscem.

3. Ty bardzo często czegoś nie rozumiesz.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3828 dnia: Września 27, 2013, 21:53:26 pm »
1. Nazwa wskazuje inaczej.

2. Nie brednie a fakty, w niedalekiej przyszłości ukochana Sonka będzie 100% jak pecet od AMD pod względem budowy.

3. Szczególnie tego, jak można być tak zapatrzonym fanbojem kawałka plastiku ze znaczkiem Sony.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3829 dnia: Września 27, 2013, 22:00:33 pm »


Temacie pokrewny.

iko

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3830 dnia: Września 27, 2013, 22:11:22 pm »
andry siłaczu, co cię tak naszło na PC'ty, przecież na blachach nie zagrasz w The Last Guardian. :(

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3831 dnia: Września 28, 2013, 03:39:14 am »
Nie naszło mnie, mam je w poważaniu. Ale nie są takie złe jak się je maluje.
To po prostu są moje luźne przemyślenia odnośnie tego co się dzisiaj dzieje z naszymi konsolami i branżą w ogóle.
A to że musze się spierać z kapitanem pułkownikiem Sony Defence Force, bo nie daje dojść do słowa, to inna sprawa:p

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3832 dnia: Września 28, 2013, 05:22:19 am »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3833 dnia: Września 28, 2013, 07:43:02 am »
8x4.6GHz CPU


wat



Raczej 2x 3,0 lub z rzadka 4x3,3. Z resztą tu nie o to chodzi. Ważne jest jak te podzespoły będą używane i do czego

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3834 dnia: Września 28, 2013, 08:46:21 am »
w 20fpsach, 0 aa i jak developer sie zlituje to moze 720p  :troll: 

Juz wole zaplacic 3 razy przez te 6-7 lat i nie dostawac ataku padaczki, a podawanie GTA V jako przyklad hiper duper konsole power to juz wogole smiech na sali.

Tylko, że większość posiadaczy PC gra z jeszcze gorszymi parametrami. Smutna rzeczywistość. Mam znajomego który w przeciągu tej generacji trzy razy modernizował PC, zaś od samego początku na PS3 patrzył z góry, mówiąc, że gówno ten system potrafi. No i ten znajomy raz na kwartał odwiedza mnie by pograć w exy na moim PS3 i za każdym razem wychodził zdołowany. Ale zawsze pocieszał się myślą, że gry multiplatformowe działają lepiej na jego PC. Niemniej stan ten trwał do wczoraj, bo po raz pierwszy postanowił zobaczyć  jak się w sumie te gry multi prezentują na PS3. Na pierwszy ogień Battlefield 3 i pierwszy zonk dla niego, bo omawiany FPS nawet w połowie przy tej płynności nie prezentuje się tak dobrze u niego. Stwierdził, że tekstury są porównywalne, choć nieco słabsze u niego, za to oświetlenie nie ma szans. Następnie odpaliliśmy NFS Most Wanted i znowu lepsze oświetlenie, lepsze tekstury, lepsze cieniowanie na konsoli, ale kolega pociesza się tym, że ponoć ten silnik lipnie jest zoptymalizowany pod PC. Lecimy dalej, zmiana silnika graficznego, tym razem dziecko Crytek, czyli Crysis 2, na PC działa mu bardzo podobnie, ale znowu konsola górą. Następna gra Far Cry 3 i znowu lepiej jest na PS3. Rayman Legends, tutaj wygląda identycznie, ale na swoim PC nie mógł pomarzyć  o full HD i 60 klatkach animacji na sekundę, w 720p ledwo mu zipie i 20 klatkach. Dead Space 2, tutaj mówi, że nie ma różnić, a nawet u niego potrafi działać w 60 klatkach, więc pierwszy raz jego PC górą. Na sam koniec Diablo III, no i kolega wprost się przyznał, że jego komp nie dał rady i cięło mu na maksa, gdzie na konsoli działa mega płynnie.

Kolega na początku tej generacji był zatwardziałym pecetowcem, ale teraz żałuje, że nie postawił na PS3, bo choć naśmiewał się z tej konsoli, że mocy to wcale nie ma, a jak się okazuje, wydał w ciul więcej kasy, a cały czas grał w gorszych ustawieniach, dodatkowo bardzo mu się podobają exy na PS3, gdzie ewidentnie podkreślił, że projekty te są dość często ambitne i bogate w emocje, zaś na PC dostaje gry, jak to określił - gry pustaki dla tępych mas. W przyszłości kolega będzie dumnym posiadaczem PS4.

Twoj kumpel zlozyl swoj komputer ze slomy chyba.

Tak sie sklada, ze moglbym opowiedziec zupelnie odwrotna historie do Twojej.

Mam sprzet kupiony ponad 2 lata temu z karta graficzna za 800 zl i zdecydowana wiekszosc gierek multiplatformowych dziala mi w 1080p na max w okolicach 30 klatek z 2x AA i 2x anizo. Dopiero Crysis 3 zaczal stawiac opory. Ale moj przyklad to szczegol, mam kolege co smiga na 6 letnim kompie z Q6600 i gdyby tam wsadzic te karte co ja mam, mialby nieznacznie gorszy wynik od mojego.

Nie widzialem gry multiplatformowej, ktora wygladalaby lepiej na konsoli od wersji PC na max ustawienaich, juz nie wspominajac o czestym subHD na konsoli w porownaniu do 1080p na PC.

Jednak koniec koncow z jednym moge sie zgodzic - chodzi o gry. Dlatego mam 2 platformy i rozwazam kupno kolejnych.

to włącz krzysia 1 na full  :lol:

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3835 dnia: Września 28, 2013, 19:19:57 pm »
Lem, KKRT i Q. ;

Za mało smoków ubiłem, żeby mnie Juras jeszcze akceptował ;(

Słabo sie staram widze bo mnie forum nie zauważa nadal :smutek:

Unlimited

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3836 dnia: Września 28, 2013, 19:24:03 pm »
Dobrze Cię widać Morfi. Spokojna Twoja głowa. 8)

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3837 dnia: Września 28, 2013, 19:33:09 pm »
Lem, KKRT i Q. ;

Za mało smoków ubiłem, żeby mnie Juras jeszcze akceptował ;(

Słabo sie staram widze bo mnie forum nie zauważa nadal :smutek:
Emm... nie chodzi o to ze slabo sie starasz tylko o to, ze slabo ogarniasz ;;;;;
Jurasowi chodzilo o osoby ktore siedza na moim kanale IRC #only4game, dodatkowo napisal to w charakterze ironicznym wysmiewajac moja osobe oraz karote.

Musze Ci w poniedzialek udzielic kilku lekcji  :troll:

svonston

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3838 dnia: Września 28, 2013, 20:36:34 pm »
To ile tych kanałów forumkowych jest? #gameonly, #gierki, #only4game

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3839 dnia: Września 28, 2013, 20:38:23 pm »
Jak chcesz pisac na kanale hejtu to polecam #gameonly/#gierki jak chcesz pisac na kanale milosci to polecam #only4game.