Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 651015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1720 dnia: Marca 09, 2008, 12:32:35 pm »
Wiesz, gdzie "władza" ma takich jak my ...

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1721 dnia: Marca 09, 2008, 13:34:59 pm »
Co do refundacji tabletek - co prawda byłoby to dla mnie korzystne, ale jednak myślę, iż te pieniądze powinny pójść na obniżenie cen leków ratujących życie...

Btw, nie wiem czemu się przyczepiliście do Musica. Czemu miałby fundować tabletki dziewczynie?
Uważacie, że dziewczyna robi wam łaskę tym, że zgadza się iść do łóżka? :lol:
Przecież to taka sama przyjemność dla dziewczyny jak i chłopaka, dlatego moim zdaniem pół na pół to jedyne rozwiązanie.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1722 dnia: Marca 09, 2008, 23:06:31 pm »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1723 dnia: Marca 10, 2008, 08:28:02 am »
socjalistyczne ku*estwo wygralo wybory w Hiszpanii . Laicyzm się rozszerza  :mad:

Gazeta.pl jako pierwszt nius wystawia molestowanie dzieci przez księży . Wczoraj zapowiadane to było jako wielki i nieznany grzech polskiego Kościoła . Michnikowszczyzna trwa w najlepsze ..plugawe robactwo .
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2008, 08:32:14 am wysłana przez jay jay »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1724 dnia: Marca 10, 2008, 09:55:40 am »
socjalistyczne ku*estwo wygralo wybory w Hiszpanii . Laicyzm się rozszerza  :mad:

Gazeta.pl jako pierwszt nius wystawia molestowanie dzieci przez księży . Wczoraj zapowiadane to było jako wielki i nieznany grzech polskiego Kościoła . Michnikowszczyzna trwa w najlepsze ..plugawe robactwo .

ochłoń człowieku. trochę spokoju, nie wiem, zapał sobie dzosza albo coś i wyluzuj bo Ci żyłka pęknie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1725 dnia: Marca 10, 2008, 12:33:30 pm »
Gazeta.pl jako pierwszt nius wystawia molestowanie dzieci przez księży . Wczoraj zapowiadane to było jako wielki i nieznany grzech polskiego Kościoła . Michnikowszczyzna trwa w najlepsze ..plugawe robactwo .

A no fakt, w końcu przecież nie ma sprawy, więc po co to o tym w ogóle pisać. Że księża molestują dzieci? a kogo to interesuje.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1726 dnia: Marca 10, 2008, 13:00:55 pm »
co do gazeta.pl to proponuję zajrzeć na wp.pl, onet.pl, dziennik.pl i co się okazuje??
wszędzie michnik!!!!!!! o matko!!!!!

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1727 dnia: Marca 10, 2008, 13:05:22 pm »
socjalistyczne ku*estwo wygralo wybory w Hiszpanii . Laicyzm się rozszerza  :mad:

Gazeta.pl jako pierwszt nius wystawia molestowanie dzieci przez księży . Wczoraj zapowiadane to było jako wielki i nieznany grzech polskiego Kościoła . Michnikowszczyzna trwa w najlepsze ..plugawe robactwo .
No masz rację przykra sprawa :] ale socjalizm tak czy owak padnie... a z UE będzie jak z ZSRR, więc o tyle jest dobrze, teraz są czasy gdzie hordy nierobów nagradza się socjalem. Oby tylko nie sprowadzali Afryko/Islamu, a reszta to już problem samych Hiszpanów ;)  

Co do drugiej sprawy, to dwa dni temu poruszyłem ten temat, w "szokuje"
Napisałem  
"Dzisiaj jest tak zwłaszcza z tą lewicową stroną, że jakbym napisał o sprawie np. murzyna gwałciciela, i dopisał do tego "precz z czarnuchami",
to zaraz by pisali o braku tolerancji, że nie można oceniać wszytskich murzynów po jednym osobniku, żeby za chwile zaprzeczyć samemu sobie, i napisać kościół jest taki owaki, bo tam sami pedofile i złodzieje, raz na oneciku gdzieś napiszą, że jakiś ksiądz wykorzystał dziecko, a "głupki" już tylko tym żyją, szkoda że nie wspominają zbyt często, o tym ilu księży poświęciło całe swoje życie, aby pomagać ludziom, chociażby w  Afryce"  
I jak widze komentarze na onecie, to wiem że się nie myliłem, motłoch dostał newsa, motłoch teraz się podnieca :]

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1728 dnia: Marca 10, 2008, 13:11:17 pm »
socjalistyczne ku*estwo wygralo wybory w Hiszpanii . Laicyzm się rozszerza  :mad:

Gazeta.pl jako pierwszt nius wystawia molestowanie dzieci przez księży . Wczoraj zapowiadane to było jako wielki i nieznany grzech polskiego Kościoła . Michnikowszczyzna trwa w najlepsze ..plugawe robactwo .
No masz rację przykra sprawa :] ale socjalizm tak czy owak padnie... a z UE będzie jak z ZSRR, więc o tyle jest dobrze, teraz są czasy gdzie hordy nierobów nagradza się socjalem. Oby tylko nie sprowadzali Afryko/Islamu, a reszta to już problem samych Hiszpanów ;) 

Co do drugiej sprawy, to dwa dni temu poruszyłem ten temat, w "szokuje"
Napisałem 
"Dzisiaj jest tak zwłaszcza z tą lewicową stroną, że jakbym napisał o sprawie np. murzyna gwałciciela, i dopisał do tego "precz z czarnuchami",
to zaraz by pisali o braku tolerancji, że nie można oceniać wszytskich murzynów po jednym osobniku, żeby za chwile zaprzeczyć samemu sobie, i napisać kościół jest taki owaki, bo tam sami pedofile i złodzieje, raz na oneciku gdzieś napiszą, że jakiś ksiądz wykorzystał dziecko, a "głupki" już tylko tym żyją, szkoda że nie wspominają zbyt często, o tym ilu księży poświęciło całe swoje życie, aby pomagać ludziom, chociażby w  Afryce" 
I jak widze komentarze na onecie, to wiem że się nie myliłem, motłoch dostał newsa, motłoch teraz się podnieca :]

Też nie jestem za tym, aby przesadnie generalizowac, ale zauważam jedną, chyba istotną, różnicę. Wydaje mi się, że na księdzą powinny iśc osoby z powołaniem; osoby, które pomagają innym i żyją w stu procentach zgodnie z przykazaniami bożymi. I tym właśnie różnią się, według mnie, od innych. Gwałt, niedopuszczalny u "zwykłych" ludzi, powinien byc zdecydowanie bardziej piętnowany u osoby duchownej. A tak odnośnie dobroci księży- ludzi dobrych jest bardzo wielu i wcale nie trzeba wierzyc w Boga, by pomagac.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1729 dnia: Marca 10, 2008, 13:19:20 pm »
socjalistyczne ku*estwo wygralo wybory w Hiszpanii . Laicyzm się rozszerza  :mad:

Gazeta.pl jako pierwszt nius wystawia molestowanie dzieci przez księży . Wczoraj zapowiadane to było jako wielki i nieznany grzech polskiego Kościoła . Michnikowszczyzna trwa w najlepsze ..plugawe robactwo .
No masz rację przykra sprawa :] ale socjalizm tak czy owak padnie... a z UE będzie jak z ZSRR, więc o tyle jest dobrze, teraz są czasy gdzie hordy nierobów nagradza się socjalem. Oby tylko nie sprowadzali Afryko/Islamu, a reszta to już problem samych Hiszpanów ;) 

Co do drugiej sprawy, to dwa dni temu poruszyłem ten temat, w "szokuje"
Napisałem 
"Dzisiaj jest tak zwłaszcza z tą lewicową stroną, że jakbym napisał o sprawie np. murzyna gwałciciela, i dopisał do tego "precz z czarnuchami",
to zaraz by pisali o braku tolerancji, że nie można oceniać wszytskich murzynów po jednym osobniku, żeby za chwile zaprzeczyć samemu sobie, i napisać kościół jest taki owaki, bo tam sami pedofile i złodzieje, raz na oneciku gdzieś napiszą, że jakiś ksiądz wykorzystał dziecko, a "głupki" już tylko tym żyją, szkoda że nie wspominają zbyt często, o tym ilu księży poświęciło całe swoje życie, aby pomagać ludziom, chociażby w  Afryce" 
I jak widze komentarze na onecie, to wiem że się nie myliłem, motłoch dostał newsa, motłoch teraz się podnieca :]

nie bądź śmieszny, nawet dziennik.pl o tym pisze.
i tak, napisałbym że jesteś je**nym rasistą jakbyś tak pisał o murzynach, tak samo napisałbym, że jesteś śmieciem jakbyś generalizował cały kościół. co do onetu to w newsie jest chyba o jednym księdzu, więc WTF??

btw. czy uważasz, że jeżeli kościół kiedyś/teraz robi wiele dobrego to należy przymykać oczy na takie rzeczy i w ogóle o nich nie mówić????
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2008, 13:24:52 pm wysłana przez s00s »

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1730 dnia: Marca 10, 2008, 13:36:00 pm »
"i tak, napisałbym że jesteś je**nym rasistą" 
To jeszcze jako tako bym przeżył, bardziej smutne byłoby gdybyś napsał, że jestem socjalistą .

"co do onetu to w newsie jest chyba o jednym księdzu, więc WTF??"
I jak widze komentarze na onecie

Mówic tak aby ludzie pojeli, że są to odosobnione przypadki.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1731 dnia: Marca 10, 2008, 13:44:57 pm »
komentarze na onecie to chyba jakieś bezmózgie boty piszą. nie zaglądam tam.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article135934/Sledczy_zbadaja_afere_pedofilska_w_Kosciele.html#articleComments
jak widać boty urzędują nie tylko na onecie:P
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2008, 13:52:40 pm wysłana przez s00s »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1732 dnia: Marca 10, 2008, 13:53:36 pm »
Nauczyciel pedofil - piętnuje się nauczyciela.

Ksiądz pedofil - piętnuje się kościół.

Więcej nie piszę, bo przez jednego ... już mam ostrzeżenie  :???:

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1733 dnia: Marca 10, 2008, 13:55:49 pm »
Kady wie, że komentarze na onecie, to piszą albo wynajęci ludzie-prowokatorzy albo Ci co się im w robvocie nudzi (a mają takie pojęcie o tym jak ja o biografii Magdy Mołek).

Cytuj
"Dzisiaj jest tak zwłaszcza z tą lewicową stroną, że jakbym napisał o sprawie np. murzyna gwałciciela, i dopisał do tego "precz z czarnuchami",
to zaraz by pisali o braku tolerancji, że nie można oceniać wszytskich murzynów po jednym osobniku, żeby za chwile zaprzeczyć samemu sobie, i napisać kościół jest taki owaki, bo tam sami pedofile i złodzieje, raz na oneciku"
Chłopie, ale co ty porównujesz, tu możesz się nie zgadzać z innymi w temacie ideologii, ale to nie onet, tu ludzie prezentują wyższy poziom.

@jay jay - chłopie, ochłoń. Rzucanie 'kur*ami" na prawo i lewo to raczej kiepska forma wypowiedzi moderatora. Szczególnie jeśli chcesz rozpocząć jakąś dyskusję, bo jak widzę taką retoryką to dziękuję, dyskutować nie mam zamiaru, bo wiem czego się można spodziewać.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1734 dnia: Marca 10, 2008, 14:02:47 pm »
Cytuj
Miałem 15 lat. Ksiądz Andrzej zaprosił mnie do pokoju. Zaczął mnie obmacywać, dotykać po genitaliach, nakłaniał, żebym ja też go dotykał (nie zrobiłem tego, leżałem bezsilnie). Doprowadził mnie do orgazmu.

Śmieszą mnie relacje takich frajerów. Który z obecnych na forum 15-latków, leżąć bezsilnie, dałby się obmacywać innemu facetowi?  :lol:

Sorry, ale ja tego nie kupuję.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1735 dnia: Marca 10, 2008, 14:16:16 pm »
Cytuj
Miałem 15 lat. Ksiądz Andrzej zaprosił mnie do pokoju. Zaczął mnie obmacywać, dotykać po genitaliach, nakłaniał, żebym ja też go dotykał (nie zrobiłem tego, leżałem bezsilnie). Doprowadził mnie do orgazmu.

Śmieszą mnie relacje takich frajerów. Który z obecnych na forum 15-latków, leżąć bezsilnie, dałby się obmacywać innemu facetowi?  :lol:

Sorry, ale ja tego nie kupuję.

trochę szybko na wydawanie jakichkolwiek wyroków, odnośnie winy księdza czy prawdomówności tych kolesi. poczekamy, zobaczymy jak było.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1736 dnia: Marca 10, 2008, 14:56:47 pm »
Czy Wy chociaż czytaliście ten artykuł? Nikt tu nie robi afery na pierwszą stronę z tego, że jakiś ksiądz molestował dzieciaki (bo to już nie po raz pierwszy) i nie za to jest tu krytykowany Kościół.

Cytuj
Chłopcy zwierzyli się wychowawcom, oni zaś w 1995 roku poinformowali biskupa Stanisława Stefanka, któremu podlegała oświata w archidiecezji. Nie uznał ich relacji za wiarygodne. Nie porozmawiał z żadnym z chłopców.

Cytuj
Biskup Stefanek, dziś ordynariusz łomżyński, tłumaczy, że nie miał polecenia od arcybiskupa, żeby zająć się tą sprawą. Rozgoryczeni wychowawcy poprosili o pomoc dwóch zakonników. Przyjął ich zwierzchnik Stefanka, arcybiskup Marian Przykucki. "Powiedział, że boleje nad sprawą i pomoże w rozwiązaniu" - wspomina jeden z zakonników.

Sprawa jednak nie ruszyła z miejsca. Arcybiskup uwierzył biskupowi Stefankowi i sprawa została umorzona. Arcybiskup co prawda usunął księdza Andrzeja ze stanowiska, ale parę lat później, w 1996 roku, powierzył mu nadzór nad szkołami katolickimi w Szczecinie.

Cytuj
"Przed nim zadania nie podjął jego poprzednik - arcybiskup Przykucki i biskup Stefanek. Nikt nie chciał słuchać ofiar, nikt nie próbował im pomóc. A ludziom, którzy dążyli do wyjaśnienia sprawy, powtarzano: nie działajcie na szkodę Kościoła" - mówi "Gazecie Wyborczej" dominikanin Marcin Mogielski - ten, który spisał zeznania ofiar.

Chodzi o to, że pomimo iż ofiary się skarżyły, były zbywane przez arcybiskupa i biskupa, a ksiądz-molestator dalej spokojnie pracował z młodzieżą. Przypuszczam, że gdyby władze Kościoła podeszły od początku do sprawy owego księdza na poważnie (i gdyby tak było zawsze, zamiast zakrywania spraw by zapewnić "dobre imię Kościoła") to sprawy by nie było. Bo to, że nie każdy ksiądz to ksiądz prawdziwy wie chyba każdy i nie jest to żadną tajemnicą. Jednak jeżeli już któryś popełni poważny błąd, to Kościół powinien reagować, bo inaczej to wszystkie baty spadają właśnie nie na tą jednostkę, lecz na cały Kościół.


Nauczyciel pedofil - piętnuje się nauczyciela.

Ksiądz pedofil - piętnuje się kościół.

Gdyby owy nauczyciel-pedofil był chroniony przez dyrektora szkoły, i pomimo oskarżeń wciąż miałby pozwolenie na pracę z młodzieżą bez wyjaśnienia sprawy, to wówczas cała szkoła również byłaby piętnowana.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2008, 15:12:05 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1737 dnia: Marca 10, 2008, 15:10:12 pm »
nie od dzisiaj wiadomo, że kościół lubi prać(lub nie:P)) brudy w swoich "czterech ścianach". tak było zawsze i jeszcze długo tak pozostanie.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1738 dnia: Marca 10, 2008, 16:43:07 pm »
ludzie mają mylne pojęcie ,że ksiądz to świety człowiek , wzór do naśladowania . A niekiedy się okazuje ,że jest tak samo ułomny i podatny na pokusy jak zwykły parafianin . To że założył habit nie zwalnia go bynjamniej z odpowiedzialności za swój niehybny wystepek ale papranie tym jednostkowym zjawiskiem Kościoła przez mass media jest moim skromnym zdaniem nieporozumieniem . Zadna to nowośc ,że ksiądz lubiał dzieci , w KAŻDYM przecież stadzie znajdzie się czarna owca . Kościół nie jest wyjątkiem . Ale Kościół spełnia ważną rolę w społeczeństwie i to on pozwala nam katolikom nie zwariować w tym chorym świecie . Środowisko lewciowe uparcia dąży do tego by zmarginalizować jego rolę wsrod publiki . I doprowadzić do totalnej deprwacji i swobody obyczajow takiej gdzie pojawia się smierc na żywo w tv czy na ulicy nikogo już nie będą dziwić . Przypatrzcie co się dzieje już teraz . Wiadomości przepełnione są śmiercią i cierpieniem a nas już to nie rusza . Znieczulica moralna panowie .
Nie wierzę również w zapewnienia lewicowców , którzy dumnie chrzczą legalke małżeństw homoseksulanych wprowadzenie eutanazji , aborcji , mieszanie ras wolnością . Dla mnie nie może być całkowitej wolności bo nie wierze w dobre intencje ludzi . Zasada róbta co chceta nie bylaby wskazana . Musza być jakies limity na głupote ludzką . Bez tego każdy by zayebał drugiego . Przypatrzcie się takim USA ikonie wolnosci co sie dzieje gdy każdy może kupic se bron , każdy se może olac szkołe , każdy może sypiac z każdym itp . Inteligencja lewicowa ma wspanialomylsne wyobrazenie o społeczeństwie zapominajac jednakowoż o tym ,że w krwi naszej jest to by byly podziały , spory , wojny i człowiek nigdy nie był i nigdy nie będzie usposobiony pokojowo do każdego . Ale to może i lepiej ,ż sa jakes konflikty bo tak pewno umarlibysmy z nudów ;p

VaaKo mam nadzieje ,ze ten wymysł , upadnie prędzej czy pozniej smiercią naturalną . Nasi wspaniałomyślni politycy i eksperci od finansów ubiegają się o to by jak najszybciej wprowadzić do nas walute Euro . Nie muszę chyba wspominac co to oznacza , wystarcza sobie przypomnieć analogiczną sytuację w Niemczech .
I żeby nie było niedomówień . Referenda w tak kluczowych sprawach jak nasze bezpieczeństwo musi być do chooya pana !!
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1739 dnia: Marca 10, 2008, 18:38:44 pm »
A ja w sprawie kościola mam totalnie odmienne zdanie od ciebie JJ - że wcale tak dużo dobrego nie robi, natomiast złego owszem. Manipulacje, motanie, wtrynianie się w sprawy państwa, bezkarność, afery mniejszej i większej wagi; można wymieniac i wymieniać. Wieć nie pieprz proszę, że lewicowy (czy "lewaczki" jak to lubisz ich nazywać) najchętniej obaliliby kościół, żeby na świecie zapanował chaos (lol). Ludzie, wbrew pozorom, nie są na tyle głupi, żeby bez kościoła nie móc zachować moralności, bo ta organizacja i tak wprowadza tyle samo złego co dobrego, a żeby trzymac ciemnotę za pysk i trywialnie wytlumaczyć im, że np. zabijanie jest złe - są inne metody. Niekoniecznie kościół ma sie tym zajmować, przy okazji tą ciemnotą tak manipulując, żeby srała do własnego gniazda zwanego Polską i napełniała sakiewki klerowi. Ale skoro tak twierdze, to widocznie jestem lewaczkiem, a bozia prędzej czy później się na mnie zezłości i pośle do piekła.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1740 dnia: Marca 10, 2008, 19:07:18 pm »
Niektórzy jak zwykle mają trudności z czytaniem i od razu krzyczą o ataku na kościół. Afera jest z ukrywaniem całej sprawy księdza przez czynniki kościelne przez wiele lat, a nie sam fakt molestowania - to może się zdarzyć w każdej grupie zawodowej.
Najzabawniejsza jest postawa niektórych przełożonych tego księdza stawiającymi znak równości miedzy postawieniem księdza przed wymiarem sprawiedliwości i atakiem na cały Kościół. Jest raczej odwrotnie - tuszowanie całej sprawy to największa szkoda dla samych księzy.
Cytuj
Ale Kościół spełnia ważną rolę w społeczeństwie i to on pozwala nam katolikom nie zwariować w tym chorym świecie
Niech spełnia. Nigdy jednak tej roli nie będzie spełniać należycie jeśli będzie tolerował i tuszował takie sprawy. Jeżeli oficjalni przełożeni w tej sprawie po prostu kryli zwyczajnego przestępce a potem z ambony mówią innym jak mają żyć to jest dopiero naprawdę chore... 
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2008, 19:16:03 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1741 dnia: Marca 10, 2008, 20:19:15 pm »
(...)żeby trzymac ciemnotę za pysk i trywialnie wytlumaczyć im, że np. zabijanie jest złe - są inne metody.

Jakie? Bądźmy szczerzy - od przyzwolenia na aborcję, eutanazję i inne wynalazki broni nas tylko kościół.

Nie widzę innej, równie potężnej organizacji, walczącej w obronie życia.

Jeżeli oficjalni przełożeni w tej sprawie po prostu kryli zwyczajnego przestępce a potem z ambony mówią innym jak mają żyć to jest dopiero naprawdę chore... 

W tej sprawie zapadł jakiś wyrok, albo przynajmniej przedstawiono jakieś dowody?

Bo opowieść o 15-latku, który pozwolił innemu facetowi sobie "zwalić", zwyczajnie do mnie nie trafia.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1742 dnia: Marca 10, 2008, 20:48:32 pm »
W tej sprawie zapadł jakiś wyrok, albo przynajmniej przedstawiono jakieś dowody?

Bo opowieść o 15-latku, który pozwolił innemu facetowi sobie "zwalić", zwyczajnie do mnie nie trafia.

Zastanówmy się, czy tutaj nie chodzi właśnie o to, że arcybiskup i biskup nie zrobili kompletnie nic w tej sprawie, nawet nie zaczęli żadnego "śledzwa" ani nie próbowali zebrać dowodów (nawet nie wysłuchali świadków)?

I miło, że do ciebie takie coś nie trafia. Ciekawe, czy inne opowieści dzieciaków które "pozwoliły" (bardzo ładnego słowa użyłeś, naprawdę, "pozwoliły") innym facetom sobie zwalić, również do ciebie nie trafia? Ciekawe, że w dużej mierze to właśnie takie "opowieści" są jedynymi dowodami (albo przynajmniej przyczyną, by rozpocząć śledztwo) i jakoś do sędziów to "trafia".
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2008, 20:53:28 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1743 dnia: Marca 10, 2008, 21:04:02 pm »
Cytat: Iras
W tej sprawie zapadł jakiś wyrok, albo przynajmniej przedstawiono jakieś dowody?
Nagle zacząłeś dbać o wyroki sądów i domniemanie niewinności? Bo jeśli była mowa o przeciwnikach politycznych to bardzo łatwo przychodziło Ci określanie kto jest winny bez żadnych dowodów czy wyroków... :cool:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1744 dnia: Marca 10, 2008, 22:11:38 pm »
I miło, że do ciebie takie coś nie trafia. Ciekawe, czy inne opowieści dzieciaków które "pozwoliły" (bardzo ładnego słowa użyłeś, naprawdę, "pozwoliły") innym facetom sobie zwalić, również do ciebie nie trafia?

Pamiętasz, jak miałeś 15 lat? Bo ja cholera pamiętam. Pamiętam, że byłem w pełni świadomym, prawie dorosłym kolesiem. Nie wyobrażam sobie niemal dorosłego nastolatka w takiej sytuacji. "Miałem 15 lat. Ksiądz Andrzej zaprosił mnie do pokoju. Zaczął mnie obmacywać, dotykać po genitaliach, nakłaniał, żebym ja też go dotykał (nie zrobiłem tego, leżałem bezsilnie). Doprowadził mnie do orgazmu." No sorry...

Z resztą nie rozumiem, dlaczego sprawa dawno nie trafiła do sądu, a szuka się sensacji po kilkunastu latach.

Nagle zacząłeś dbać o wyroki sądów i domniemanie niewinności? Bo jeśli była mowa o przeciwnikach politycznych to bardzo łatwo przychodziło Ci określanie kto jest winny bez żadnych dowodów czy wyroków... :cool:

No wybacz, ale Sawicką złapano z kopertą w ręku. Na Garlickiego też było sporo dowodów. Blida, gdyby nie miała nic na sumieniu, też by sobie w łeb nie strzeliła.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1745 dnia: Marca 10, 2008, 23:42:58 pm »
Cytuj
Jakie? Bądźmy szczerzy - od przyzwolenia na aborcję, eutanazję i inne wynalazki broni nas tylko kościół.

Od prezerwatyw dla milionów biednych w Afryce też chroni tylko kościół.

Tak więc "walczmy o prawa zygoty- pozwólmy jednak zdechnąć milionom dorosłym bądź młodym ludziom".

Oczywiscie że to jest chore, kiedy ksiądz mówi "to jest atak na kościół"- każdy rozsądny człowiek powinien wiedzieć że nie na kościół, tylko na jakiegoś lewego zboczeńca w sutannie- ale ludzie nirozsądni i niemyślący, pójdą za głosem tego zboka i będą go bronić.


VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1746 dnia: Marca 11, 2008, 02:33:29 am »
Tyle że jak mają już gumy, to ich nie używają, bo to koliduje z ich poglądami... 

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1747 dnia: Marca 11, 2008, 08:24:48 am »
Możesz rozwinąć?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1748 dnia: Marca 11, 2008, 11:21:26 am »
ta ogloszona wczoraj(chyba) "updatnienta" lista grzechow, najbardziej  bawi przykazanie, zeby sie nie bogacic az do nieprzyzwoitosci, hmmmmm...zabawne to jest o tyle, ze przeciez przepych w jakim zyja ksieza, szczegolnie w Vatykanie, juz kwalifikuje sie jako grzech...

@ Iras

widzisz ten 15 latek, byl na tyle naiwny ze zaufal ksiedzu, hmmmm...on malego wszystkich Polakow ( no 99%;)) uczy sie zaufania do ksiezy
( spowiedz itp.) , wiec czemu sie dziwi ze "mlody" zaufal temu panu w czarnej sutannie, jeszcze biorac pod uwage jak wiekszosc naszych  babci, gotowa za klerem w ogien skoczyc, i to samo wmawiaja wnuczka itd....

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1749 dnia: Marca 11, 2008, 12:34:06 pm »
Możesz rozwinąć?
Oglądałem pewien dokument na discovery, było w nim kilka zdarzeń przedstawionych,między innymi o murzynce chorej na aids (jakoś tam ją nazywali nie pamiętam teraz)
Ale o tych gumach to była tylko wzmianka, a i tak najmniej szokująca z całego filmu, dokładnie chodziło o to, że wielu gości nie zgadza się na używanie prezerwatyw, ponieważ jest to niezgodne z ich naturą, i jest to również rozpowszechniane przez szamanów.


LoNdEk trzeba było iśc na księdza, skoro tak Ci żal tego przepychu :] abstrahując jeszcze będziesz chciał tego kościelnego przepychu, bo za jakiś czas na wyspach nie będzie tea time, ale dywanik 5 razy dziennie, dla dzieci i chorych 3  ;)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1750 dnia: Marca 11, 2008, 12:47:19 pm »
LoNdEk trzeba było iśc na księdza, skoro tak Ci żal tego przepychu :] abstrahując jeszcze będziesz chciał tego kościelnego przepychu, bo za jakiś czas na wyspach nie będzie tea time, ale dywanik 5 razy dziennie, dla dzieci i chorych 3  ;)

jak bylem mlodszy moja babcia namawiala mnie zebym zostal ksiedzem, i zawsze argument byl jeden : " bedziesz mial duzo pieniedzy" , nie zal mi tego przepychu, tylko jesli nie zauwazyles, to cale to zdarzenie ( wprowadzenie tych nowych grzechow) zalatuje ironia bo sam Watykan ma ich sporo na sercu, juz o kosciele jako calosci nie wspomne...

btw. TEA TIME to niestety juz tylko w filmach zostal i malych miejscowosciach ( moze?), fakt faktem herbata z mlekiem jest wciaz popularna.... a o dywaniku hmmm...tutaj jest zupelnie inne podejscie/stosunek szef - pracownik, duzo wiecej luzu.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1751 dnia: Marca 11, 2008, 12:54:48 pm »
Cytuj
a o dywaniku hmmm...tutaj jest zupelnie inne podejscie/stosunek szef - pracownik, duzo wiecej luzu.
Dywanik gdzie 5 razy dziennie walisz głową w stronę Mekki...  :cool:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1752 dnia: Marca 11, 2008, 12:56:09 pm »
a co przepych w watykanie ma do dywaników w anglii. przecież oni nie uznają papieża i w ogóle jurysdykcji watykanu nad kosciołem angielskim.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1753 dnia: Marca 11, 2008, 13:06:45 pm »
Cytuj
a o dywaniku hmmm...tutaj jest zupelnie inne podejscie/stosunek szef - pracownik, duzo wiecej luzu.
Dywanik gdzie 5 razy dziennie walisz głową w stronę Mekki...  :cool:

hahah...lol...dzis cos ciezko z mysleniem:D tylko godzine spalem od Soboty wiec ciezko mi myslec:P...a co do dywanikow, i Islamu, to nie wiem z kad u Vaako taka nienawisc, tyle jadu, a przeciez w obronie wiary staje, a jego orezem nienawisc:D , mnie jeszcze nikt nie probowal nawrocic, jesli chodzi o wiary, to tu jest przyjete na poziomie spolecznym, ze sie szanuje kazda religie, zreszta religia jest sprawa indywidualna kazdej osoby, a ty w tym wypadku narzucasz nam chrzescijanstwo jako jedyna wlasciwa religie...


a co przepych w watykanie ma do dywaników w anglii. przecież oni nie uznają papieża i w ogóle jurysdykcji watykanu nad kosciołem angielskim.

dokladnie...jeszcze przypomne ze w UK dozwolone jest krzyzowanie embrionow ludzkich ze zwierzecymi.


btw. co mnie smieszy to to ze watyka chce wyznaczac normy morlane, ale sam sie nimi nie do konca kieruje ( papiez odmowil audjencji dalejlamie, z powodu naciskow politycznych - komunistyczny kraj ( CHINY) dyktuje warunki watykanowi, kogo moze a kogo nie moze przyjac papiez....))

 

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1754 dnia: Marca 11, 2008, 13:08:58 pm »
...tutaj jest zupelnie inne podejscie/stosunek szef - pracownik, duzo wiecej luzu.

Nie generalizuj w ten sposób. Uwierz że i u nas trafiają się spoko szefowie tak samo jak w Anglii możesz trafić na szefa chama.

Wiem LoNdEk że z poprzedniej pracy (tu w Polsce) dobrych wspomnień nie wyniosłeś (ja też nie) ale nie wszędzie tak jest.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1755 dnia: Marca 11, 2008, 13:39:39 pm »
A ja w sprawie kościola mam totalnie odmienne zdanie od ciebie JJ - że wcale tak dużo dobrego nie robi, natomiast złego owszem. Manipulacje, motanie, wtrynianie się w sprawy państwa, bezkarność, afery mniejszej i większej wagi; można wymieniac i wymieniać. Wieć nie pieprz proszę, że lewicowy (czy "lewaczki" jak to lubisz ich nazywać) najchętniej obaliliby kościół, żeby na świecie zapanował chaos (lol). Ludzie, wbrew pozorom, nie są na tyle głupi, żeby bez kościoła nie móc zachować moralności, bo ta organizacja i tak wprowadza tyle samo złego co dobrego, a żeby trzymac ciemnotę za pysk i trywialnie wytlumaczyć im, że np. zabijanie jest złe - są inne metody. Niekoniecznie kościół ma sie tym zajmować, przy okazji tą ciemnotą tak manipulując, żeby srała do własnego gniazda zwanego Polską i napełniała sakiewki klerowi. Ale skoro tak twierdze, to widocznie jestem lewaczkiem, a bozia prędzej czy później się na mnie zezłości i pośle do piekła.
w księża zbyt ufny nie jestem bo wiem ,że to tylko człowiek , ale wierzę w Boga . Żadna taka afera nie nadużeje mojego zaufania do instytucji Kościoła , który jak powszechnie wiadomo tworza zwykli ludzie a nie tylko Ojciec Rydzyk i klapki na oczy . Czy ludzie nie są głupi ..hmm zależy co rozumiesz pod tym pojeciem bo na mój gust człowiek ma od zaranaia dziejów sklonności do samounicestwienia . A jesli Kosciół nie pojawi się w łepetynie mlodego człowieka , będzie żadnego wzorca moralnego , nikt sie nim nie zainteresuje (oprócz sekt ;D) to mamy społecznego degenerata , który w przyszłości może być mordercą , gwałcicielem albo .. politykiem .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1756 dnia: Marca 11, 2008, 15:03:14 pm »
@jay jay


to ze ktos jest ateista, albo wierzy w co innego niz ty nie znaczy ze bedzie
Cytuj
mordercą , gwałcicielem albo .. politykiem .

w Polsce tez jest duzo przestepstw, a ponad 90% stanowia katolicy, wiec z kad te kradzieze, morderstwa itp. bardziej sie martwie o takiego mlodego czlowieka, ktorego skrzywdzil duchowny, nie zapominajmy o Poetz'u ( chyba tak sie nazywal) z Poznania, "kumple" go dobrze ustawili, bo teraz ( chyba) w Watykanie siedzi. Kolejna zabawna sprawa, ksiadz radzi zeby sie spowiadac i odpokutowac, ale kosciol sam nie umie sie ze swoich grzechow wyspowiadac ( np. Lustracja, afery pedofilskie) znalem w Polsce wielu ksiezy i jednak wiekszosc z nich nie prezentowala soba nic z tego czego sami nauczali...

btw. instytucje koscila tworza ksieza, biskupi itd. a co o nich mysle juz powiedzialem...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1757 dnia: Marca 11, 2008, 15:09:12 pm »
Cytuj
Oglądałem pewien dokument na discovery, było w nim kilka zdarzeń przedstawionych,między innymi o murzynce chorej na aids (jakoś tam ją nazywali nie pamiętam teraz)
Ale o tych gumach to była tylko wzmianka, a i tak najmniej szokująca z całego filmu, dokładnie chodziło o to, że wielu gości nie zgadza się na używanie prezerwatyw, ponieważ jest to niezgodne z ich naturą, i jest to również rozpowszechniane przez szamanów.

Ok, zostaje jedynie jedno rozwiązanie- douczanie ich na temat życia. A na to kościół też się nie zgadza.

Zresztą- nie rozumiem jak można popierać religię która potępia postęp i zdobywanie wiedzy o świecie.

Cytuj
mnie jeszcze nikt nie probowal nawrocic, jesli chodzi o wiary, to tu jest przyjete na poziomie spolecznym, ze sie szanuje kazda religie

Nie rozumiesz problemu- tu zgadzam się z Vaako.
Również nie podobałoby ci się, gdyby taki muzłumanin siłą nawracał cię na swoją religię.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1758 dnia: Marca 11, 2008, 15:41:10 pm »
_Music

wyznawcow islamu tu nie brakuje, meczety tez stoja na rowni z kosciolami, nikt nikogo na sile nie przekonuje, Vaako jest zafascynowany czasami wypraw krzyzowych, a jak tam wygladalo "przkabacanie" na swoja wiare dobrze wiemy, najezdzacie na islamistow, a o inkwizycji zapominacie, zapominacie tez o tym ze to przeciez narzucono Polsce( jeszcze wtedy polska nie byla) wiare katolicka...ale nie ma co sie sprzeczac, ja nie popieram islamu w takiej formie jaka prezentuja czlonkowie grup terrorystycznych, nie popieram tez wiary katolickiej w formie jaka jest prezentowana, przez o.Rydzyka,  zreszta dobrze widac ze i biskupi sa "umoczeni" bo episkopat nie moze sobie dac rady z jednym krzyakczem, nie popieram duchownych  wykorzystujacych dzieci, nie popieram biskupow ktorzy to ukrywali i mozna tak w kolko...nie o takim kosciele mowil Chrystus, to co w dzisiejszych czasach obserwujemy to olbrzymia, dobrze prosperujaca machina biznesowo-polityczna, ktora uzywa wiary jako srodka propagandowego...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1759 dnia: Marca 11, 2008, 15:47:32 pm »
nie zafascynowany a "dumny" ;p

uważaj co mówisz bo zaraz pójdzie zjeba :lol:
Opublikowane: Marzec 11, 2008, 15:43:51
nie o takim kosciele mowil Chrystus, to co w dzisiejszych czasach obserwujemy to olbrzymia, dobrze prosperujaca machina biznesowo-polityczna, ktora uzywa wiary jako srodka propagandowego...

no jak, przecież oni uważają, żeby islam ci do zupy nie wjechał. dba o bezpieczeństwo twoje i twojego nienarodzonego dziecka (bo jak domniemam sam nie umiesz:P) itp. itd.
right vaako??

allah akbar

edit:
żeby rozładować trochę atmosferę:

http://jihad.pl/