Autor Wątek: The Order 1886  (Przeczytany 323359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2000 dnia: Marca 04, 2015, 10:17:59 am »
Też prawda. Ale przy starcie gry widnieje "created and develop by Ready at Dawn", także myśle że wkład santa monica nie był duży. Nie ma co umniejszać wkładu twórcom, bo wiadomo że wszystkie wewnętrzne studia sony dzielą się wiedzą.

Order postawił bardzo wysoko poprzeczkę, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać prezentacji nowych gier od GG, ND, SSM i QD, bo z pewnością każda gra jaką zaprezentują będzie wyglądała dużo lepiej niż order 8)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 701
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2001 dnia: Marca 04, 2015, 14:48:12 pm »
Też prawda. Ale przy starcie gry widnieje "created and develop by Ready at Dawn", także myśle że wkład santa monica nie był duży. Nie ma co umniejszać wkładu twórcom, bo wiadomo że wszystkie wewnętrzne studia sony dzielą się wiedzą.

Z tego co wiem, wkład Santa Monica nie był duży, przynajmniej jeśli idzie o sam development. A co do technologi - dopóki RaD nie jest studium 1st party mogą wszystko zatrzymywać dla siebie. Podobno wiele z ich techa nie przyda się nikomu innemu.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2002 dnia: Marca 04, 2015, 22:03:32 pm »
polski, fajny zwiastun ze śrdenimi spoilerami:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2003 dnia: Marca 06, 2015, 08:05:04 am »
Wczoraj skończyłem The Order. Świetna pozycja, widać, że developer włożył sporo serca w jej stworzenie. Grafika, klimat, gra aktorska wgniatają w fotel, gameplay jest bardzo przyjemny, odwzorowanie broni i walka są zrobione na najwyższym poziomie.
Brakuje jedynie jakiegoś trybu Hordy. ;)
A zakończenie to zagrywka w iście Kojimowskim stylu. Faktycznie ma się po tym ochotę na jeszcze więcej, także z niecierpliwością czekam na zapowiedź The Order: 1887. ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2004 dnia: Marca 06, 2015, 17:25:20 pm »
Wczoraj skończyłem The Order. Świetna pozycja, widać, że developer włożył sporo serca w jej stworzenie. Grafika, klimat, gra aktorska wgniatają w fotel, gameplay jest bardzo przyjemny, odwzorowanie broni i walka są zrobione na najwyższym poziomie.
Brakuje jedynie jakiegoś trybu Hordy. ;)
A zakończenie to zagrywka w iście Kojimowskim stylu. Faktycznie ma się po tym ochotę na jeszcze więcej, także z niecierpliwością czekam na zapowiedź The Order: 1887. ;)
Jakie byś oceny wystawił, Plissken  :roll:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2005 dnia: Marca 06, 2015, 18:58:40 pm »
Ja skończyłem
Muzyka 10
Grafika 10
Grywalność 9
ocena 9+

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2006 dnia: Marca 07, 2015, 18:03:53 pm »
Ten zwiastun - rewelacja. Aż chyba załączę sobie w poniedziałek tę grę znowu.  :dance:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2007 dnia: Marca 07, 2015, 19:58:36 pm »
Wczoraj skończyłem The Order. Świetna pozycja, widać, że developer włożył sporo serca w jej stworzenie. Grafika, klimat, gra aktorska wgniatają w fotel, gameplay jest bardzo przyjemny, odwzorowanie broni i walka są zrobione na najwyższym poziomie.
Brakuje jedynie jakiegoś trybu Hordy. ;)
A zakończenie to zagrywka w iście Kojimowskim stylu. Faktycznie ma się po tym ochotę na jeszcze więcej, także z niecierpliwością czekam na zapowiedź The Order: 1887. ;)
Jakie byś oceny wystawił, Plissken  :roll:
W skali szkolnej dałbym -5.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2008 dnia: Marca 07, 2015, 20:52:03 pm »
Przywiązanie do detali, chyba to mnie w tej grze najbardziej rozj**ało. NEXT GEN pełna parą
Polecam wszystkim niezdecydowanym

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2009 dnia: Marca 07, 2015, 21:19:34 pm »
Nową generację już wiele innych pozycji ukazuje, jak Ryse, inFamous: Second Son tudzież Unity, ale The Order 1886, to zupełnie inna liga.

Wczoraj skończyłem The Order. Świetna pozycja, widać, że developer włożył sporo serca w jej stworzenie. Grafika, klimat, gra aktorska wgniatają w fotel, gameplay jest bardzo przyjemny, odwzorowanie broni i walka są zrobione na najwyższym poziomie.
Brakuje jedynie jakiegoś trybu Hordy. ;)
A zakończenie to zagrywka w iście Kojimowskim stylu. Faktycznie ma się po tym ochotę na jeszcze więcej, także z niecierpliwością czekam na zapowiedź The Order: 1887. ;)
Jakie byś oceny wystawił, Plissken  :roll:
W skali szkolnej dałbym -5.
No i brawo. W dobie wylewania niesłusznego szlamu na tę pozycję, tym bardziej.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2010 dnia: Marca 08, 2015, 11:19:37 am »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 701
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2011 dnia: Marca 10, 2015, 11:45:52 am »
Skończyłem wczoraj The Order. Miałem tydzień przerwy z powodu wyjazdu, a został mi sam finał. Poszło szybko i mogę podsumować grę RaD.

Dla mnie jest to najlepszy ex na PS4 i jedna z lepszych gier tej generacji. Wizualnie nie ma co się rozpisywać, The Order to zmiot graficzny i absolutny numer 1. Audio jest świetne, dźwięki broni, otoczenia, czasem słyszalny oddech postaci - wszystko jest na swoim miejscu. Muzyka doskonale pasuje do całej gry, motyw przewodni jest bardzo klimatyczny, szczególnie doceniłem go po skończeniu fabuły.

Atmosfera w The Order to bardzo mocny i solidny punkt. Z miejsca gra mnie wciągnęła w swój świat i nie wypuściła aż do samego końca. Klimat jest ciężki przez całą przygodę, wszelkie żarty, czy zabawne sytuacje zdarzają się rzadko i są dość subtelne. Fabularnie jest naprawdę solidnie. Nie rozumiem trochę krytyki niektórych ludzi odnośnie fabuły - naprawdę stoi na bardzo dobrym poziomie, do samego końca trzymała mnie w napięciu. Owszem leci schematami i przypominała mi takie filmy jak:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

ale mimo to do końca nie byłem pewny co się wydarzy. Część moich założeń się nie sprawdziła, czym byłem mile zaskoczony. Jak dla mnie scenariusz The Order stoi ponad większością miałkich gier i sporą ilością filmów. Jedyne co mam do zarzucenia to kilka wątków, które mogły zostać lepiej poprowadzone/bardziej rozwinięte, głównie związane z postaciami.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jest tego więcej i nie wiem, czy zabrakło na to czasu, czy pomysłu. Jest tez opcja, że pewne wątki doczekają się poszerzenia w następnych częściach, jednak niedosyt pozostaje. O dziwo, pomimo, że gra kończy się w momencie, gdy gracz wyraźnie chce więcej mi to nie przeszkadzało. Podobała mi się scena, w której następuje cięcie i pojawiają się napisy końcowe (szkoda tylko, że potem jest jeszcze jedna "bonusowa", bo już nieco odbiera moc poprzedniej).

Gra aktorska to kolejny mocny punkt. Bardzo cieszył mnie fakt, że RaD nie skorzystało z aktorów, których słyszymy ostatnio w wielu grach. Owszem, gwarantują bardzo wysoki poziom, ale ile można słuchać Bakera, czy Northa? Tym bardziej, że skojarzenia z innymi postaciami mogą mieć wpływ na klimat i odbiór postaci. Po pierwszych trailerach nie podobała mi się postać Galahada i obawiałem się jak będzie mi się nim grało. W samej grze zaprezentował się świetnie, przekonująco i ja go bardzo polubiłem. Podobno jak kilka innych postaci. Chyba najsłabiej dla mnie wypadła Izy, głównie ze względu na jej zachowanie w drugiej części gry. Ma to pewnie wpływ ze zbyt powierzchownym nakreśleniem tego co się z nią dzieje. Gracz musi trochę zgadywać.

Rozgrywka jest naprawdę solidna, pisałem już, że według mnie gra dostaje niesłusznie za to, iż nie jest rasowym shooterem. To bardzo krzywdzące, ale też być może to nauczka dla RaD, aby jaśniej komunikowali swoje plany (choć na kążdym kroku podkreślali, że chodzi im o fabułę i cinematic expirience, to ludzie widzieli w tym nowe Gearsy). Jak dla mnie gra nie była za krótka, nie ma w niej za mało gameplay'u. Owszem, z miłą chęcią przywitałbym kilka dodatkowych godzin gry i więcej walki. Nie jest to jednak coś, bez czego the Order traci dużo. Jak już mam za coś ganić twórców to za implementację niektórych rzeczy.

Strzelanie jest fajne, bałem się, że RaD z powodu braku doświadczenia wypadnie na tym polu blado. Na szczęście było wręcz przeciwnie, choć widać, że do czołówki trochę im brakuje. Np. przyklejanie się do przeszkód - brak opcji wyjścia "zza węgła" do akcji, trzeba się najpierw odkleić. Idąc dalej - musisz oderwać się od ściany poprzez naciśnięcie X. Jeśli tego nie zrobisz i spróbujesz "na siłę" zrobić to poprzez obracanie kamery/wychylanie gałki w przeciwnym kierunku, to postać zostaje "w trybie" krycia się i będzie się przyklejać do pobliskich przeszkód. Przy celowaniu mogli zastosować rozwiązanie Epic'a - jak wychylasz gałkę przez chwilę celownik rusza się wolniej, po czym przyspiesza. Mała rzecz, ale wpływa na przyjemność z gry.

AI Lykan zostało strasznie słabo oskryptowane. Każde starcie wygląda tak samo - wystarczy stać w jednym miejscu, a przeciwnik zawsze przybiegnie z tego samego miejsca, zrobi ten sam ruch i ucieknie tak samo. Strasznie słabe i odzierające starcia z emocji. Szkoda też, że walki z większymi przeciwnikami odbywają się tylko przez QTE. Po pierwszej prezentacji sekcji w szpitalu myślałem, że the Order będzie zawierało element horroru, czego trochę się obawiałem. Ostatecznie jednak, gdy okazało się, że wszystko idzie po szynach, byłem rozczarowany. Ciśnienie wynikające z klimatu lokacji/sceny/przeciwników opadło w całości.

Co do starć ze zwykłymi przeciwnikami - powinny być bardziej zróżnicowane i stopniowo trudniejsze, szczególnie pod koniec gry. Jest to zawsze jakieś zadośćuczynienie za brak bossfightów. Niestety jednak pod koniec nie czułem tego, że dochodzę do kulminacyjnego punktu gry. Szkoda, tym bardziej, iż RaD stworzył świetny arsenał broni. Może tylko zmieniłbym sposób ich noszenia na bardziej Gearsowy - dwie ciężkie spluwy, pistolet i jeden rodzaj granatów.

Chyba jednym z ostatnich mankamentów jest fragmentaryczność rozgrywki. Dzielenie gry na sekcje, gdzie można chodzić, takie gdzie się strzela i takie gdzie jest stealth to archaiczne rozwiązanie. Gracz powinien mieć większą swobodę, tym bardziej, że podobne rzeczy są w wielu grach TPP lepiej rozwiązane. Może wkurzające bywa, gdy jesteśmy zmuszani do chodzenia zamiast biegania, bo trwa dialog (Gearsy, Uncharted), ale jest to mniej mylące rozwiązanie.

Z mniejszych problemów - chyba tylko raz miałem wrażenie, że lokacja jest źle zaprojektowana do walki. Na sterowcu była scena, gdzie jest sporo stołów, ale gracz nie może się za nimi schować. Jest tylko przejście do dalszych pomieszczeń, z którego wychodzą przeciwnicy. Jak dla mnie to za mało, aż chciałoby się przewrócić stół i się za nim ukryć przed kulami.

To tak w skrócie. Ostatecznie The Order 1886 to kawał dobrej gry. Bardzo czekam na kontynuację, dla mnie to materiał na duże i ważne IP, oby Sony tego nie zmarnowało. Jest trochę rzeczy, które trzeba poprawić, część rozwiązań trzeba będzie zmienić pod innych graczy (co by recenzje się zgadzały), mam nadzieję, że nie będzie to kosztem fabuły, czy strony technicznej. Polecam wszystkim, choć muszę ostrzec - jeśli cenicie sobie czysty gameplay, nie przepadacie za cut-scenami, to będziecie rozczarowani. The Order ma dość przeplatane tempo, co według mnie ma sens, ale nie każdemu musi się podobać. Mnie kupili.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2012 dnia: Marca 10, 2015, 13:05:21 pm »
Dla mnie jest to najlepszy ex na PS4 i jedna z lepszych gier tej generacji.
Kolejny raz okazuje się, że recenzje coraz bardziej odbiegają od opinii graczy. Driveclub i Order wyraźnie to pokazują.
Co prawda nie uważam, że Order jest najlepszym exem na ps4, ale to bardzo dobra gra i powinna mieć dużo lepsze oceny.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 701
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2013 dnia: Marca 10, 2015, 13:29:28 pm »
Zapomniałem dodać, że ostatnio rzadko kiedy mam ochotę przejść grę drugi raz. Jeśli takowa jest to nie mam za bardzo na to czasu. The Order chcę przejść przynajmniej raz jeszcze i czas na to się znajdzie ;).

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 723
  • Reputacja: 74
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2014 dnia: Marca 10, 2015, 14:10:34 pm »
Hejt na tę grę jest naprawdę niesamowity. Bo jak zrozumiem jeszcze ocenę powiedzmy 6,5/10 (komuś po prostu nie podeszło) to wszystko poniżej to jest jawne chamstwo i brak szacunku dla wysiłku autorów i gustów graczy.

Mrocz

  • Gość
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2015 dnia: Marca 10, 2015, 14:17:30 pm »
Zakład, że badziewny BF Hardline zbierze lepsze oceny? ;) Jeśli tak będzie to recki można spokojnie wcisnąć pomiędzy poślady ;)

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2016 dnia: Marca 10, 2015, 19:27:26 pm »
Jestem w IV chapterze, dawkuje sobie giere powoli. Ale klimat jest tak gęsty, i tak mi w tej grze fajnie, że nie chce żeby się skończyła. Design, lokacje, postacie to klasa sama w sobie. Tylko kobitki jakieś ch**owe w tym Orderze xD Strzelanie daje radoche, nie to co Bio:Inf, gdzie strzelało się kapiszonami. Tutaj jest jebud, jebud, jebud i gość leży xD
Podoba mi się bardzo  :angel:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2017 dnia: Marca 10, 2015, 20:34:23 pm »
Hejt na tę grę jest naprawdę niesamowity. Bo jak zrozumiem jeszcze ocenę powiedzmy 6,5/10 (komuś po prostu nie podeszło) to wszystko poniżej to jest jawne chamstwo i brak szacunku dla wysiłku autorów i gustów graczy.
Dokładnie, a ocen na poziomie 2/10 to już w ogóle nie kapuje

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2018 dnia: Marca 10, 2015, 21:17:15 pm »
Żeby nie było, że tylko serwisy - "recenzja" waszego dawnego kolegi pogromcy85 a.k.a. Ficuś z głupszego forum:

Cytuj
skonczylem ordera, moja recka, spoilery z same gry

jestem totalnie zawiedziony ta gra, dawno nie gralem cos z tak niewykorzystanym potencjalem. O dziwo mimo wszystko po ukonczeniu uwazam, ze to nie jest mechanika heavy rain i interaktywny film jak wielu tutaj pisalo - czystych scenek gdzie tylko ogladamy nie jest wcale tak przesadnie duzo, bez liku wymienilbym kilka innych legendarnych gier gdzie cutscenek bylo od groma wiecej i to dluzszych, a gra nie byla tak hejtowana jak Order za ten element. Fakt, ze czesto zamiast cutscenki mamy gameplay ograniczajacy sie do trzymania galki w przod gdzie bohater idzie przed siebie bo klaustrofobicznej lokacji ale to czepiania sie - ja na pewno nie odczulem opisywanego tutaj efektu, ze "pad odklada sie na pol godziny bo wlasnie zaczely sie scenki"


odnosnie grafiki juz pisalem - doje.bali okropne czarne pasy(po 2h wlaczylem w tv zoom i dopiero wtedy zaczalem sie rozkoszowac oprawa), waskie totalnie sterylne korytarze, gra pozbyta jest epickosci - jest totalnie kameralna, a engine nie potrafi przeliczac nawet jakis epickich skryptow czy scenek wzorem tych chociazby z serii geras of war, uncharted 2 i szczegolnie 3 czy nowego tomb raidera - gra wyglada genialnie, zamkniete lokacje wygladaja jak nic do do tej pory powstalo to fakt ale to jedna pier.dolna sztuczka graficzna z tona ograniczen - juz bardziej mnie jara deszcz w driveclubie czy nawet glupi crossgenowy far cry4. Nawet starusienki mgs2 na ps2 mial engine pozwalajacy na wieksze cuda. Ten engine jesli mam mu oddac czesc genialnie nadaje sie do gier typu remake resident evil 1,2,3.

Sam gameplay w sensie strzelanka jest dosc fajny, wymyslone bronie mi sie podobaja, kazda mozna fajnie sie bawic, swietnie przeciwnicy reaguja na pociski. Niestety co z tego jak same killromy sa fatalne, waskie z jakimis od czapy umieszczonymi plotkami za ktorymi mozna sie chowac, zero mobilnosci, zero AI wrogow, do tego jeszcze te ich wychylanie sie jak w duck hunt - tragizm po prostu

Sama fabula znosna, poczatek dosc wolny ale jak sie potem rozkreca to z zaciekawieniem sie ja sledzi, boli mnie troche to co pisalem odnosnie grafiki - kameralnosc tego konfliktu. Plus za to, ze trailery do konca wszystkiego nie zdradzaly. Niestety tragicznie nie spodobalo mi sie zakonczenie - jeszcze slyszlem to ze jest niby w kojimowskim stylu - no RaD nawet nie potrafi cliffhangera stworzyc, to by cechowalo zakonczenie, ktore pozornie cos wyjasnia, a jednak miesza cos w fabule w oczekiwaniu na kontynuacje, ani to zakonczenie w stylu tlou, ktore zostawia pole do interpretacji tego co dalej. Zakonczenie ordera jest bezczelne - po prostu gra sie urywa, nic sie wyjasnia, laska bohatera od 3 chapterow go sledzi i goni i nawet na sekunde w finale sie nie pojawia, nie mowiac juz o spisku jaki bohater odkryl. Zenada - w grze na 5h, bez replayality, tworcy jeszcze ucinaja fabule by miec co wsadzic w juz planowej przed premiera kontynuacji czy tez dlc fabularnym

Wilkolaki to kolejny tragicznie zmarnowany potencjal - wielkie zwinne i silne bestie, a my walczymy z nimi chyba z 6 razy z czego potyczki dzielimy na 2 rodzaje - z 4 razy walczymy z nimi w jakis magazynach, ktore za kazdym razem wygladaja identycznie, gdzie 3 przeciwnikow biegnie prosto na nas, a my strzelamy w pysk i dobijamy trojkatem. Pozostale dwa starcia w tym (pipi)a finalowe sa identyczne, obrazamy sie w kolko, unikamy ciosow pzechylajac galka w wybranym kierunku i wyprowadzamy cios R2 - zenada

Podsumowujac, dawno nie skonczylem tak slabej gry z tak niewykorzystanym potencjalem, RaD w kwestii proponowanego gameplayu dalej siedzi w przenosniakach, zakonczenie takie, a nie inne sprawia, ze na pewno jeszcze o tej grze uslyszymy - daj boze by to robilo juz inne studio albo RaD wzielo prosto do serca cala krytyke i pokazalo, ze potrafi stworzyc sensowna gre jesli chodzi o zawartosc (chce hordy) replayality czy sam gameplay

ocena: 5/10

Oczywiście jak się poszło do głupszych, to już się nawet zdania z dużej litery nie zaczyna  :/

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2019 dnia: Marca 10, 2015, 21:25:26 pm »
Cytuj
Nawet starusienki mgs2 na ps2 mial engine pozwalajacy na wieksze cuda.
Dalej nie chce mi się czytać.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2020 dnia: Marca 10, 2015, 22:14:57 pm »
Recenzja pelna herezji. :angel:

ZOOM

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2021 dnia: Marca 10, 2015, 22:37:22 pm »
Chłopczyk podchwycił hejt na The Order i też chciał być modny w sieci. Olać dzieciaka. Chociaż zabawny jest jego ból dupy gdzie nie potrafi przyznać, że ta gra oprawą miażdży wszystko co do tej pory powstało i wymyśla te swoje herezje.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2015, 22:39:02 pm wysłana przez BoBaN »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2022 dnia: Marca 10, 2015, 23:01:34 pm »
Co chwila jak gram i jest cut-scenka to jest wow wow wow ! I nagle kur** postać się nie rusza, ja myślę oho zwiecha, a tu nieeeeee tylko cut-scenka się już skończyła i mogę ruszać dalej :D Co chwila taki zonk. Jak ta gra wygląda, masakra  8)

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2023 dnia: Marca 11, 2015, 06:41:18 am »
Ponoć CDA dało 8/10 za grafę dla The Order.
W tym samym numerze homeworld dostał 9/10 za 4k :angel:
Fryty tyty dotknij pyty

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2024 dnia: Marca 11, 2015, 09:31:47 am »
Co chwila jak gram i jest cut-scenka

To ile właściwie jest tego cukru w cukrze?

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2025 dnia: Marca 11, 2015, 09:38:03 am »
Kun, fajny masz podpis :D
Fryty tyty dotknij pyty

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2026 dnia: Marca 11, 2015, 12:36:30 pm »
Co chwila jak gram i jest cut-scenka

To ile właściwie jest tego cukru w cukrze?


W sam raz, jeśli chodzi o to co chcieli z gry zrobić autorzy ;)

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2027 dnia: Marca 11, 2015, 12:54:43 pm »
Scenariusz jest na prawdę spoko, a lokacja w Dokach zgwałciła mi oczy.  8)

EDIT:
Przeszedłem i ja. Bardzo fajne doznanie, dla wszystkich zmysłów. Końcówka też zrobiła wrażenie. Zgadzam się w 100% z opinią Zielarza, dlatego nie będę się pocił z tekstem :D

Do 25 marca najbardziej epicki exclusive na PS4  :troll: 4/6
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2015, 22:05:04 pm wysłana przez pachu »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2028 dnia: Marca 11, 2015, 22:15:10 pm »
Ja dopiero zaczynam swoja przygode, pierwszy szok to przejscie z menu w rozgrywke. :) Dzis skonczylem na londynskim metrze i poki co..swietna gra, mocny klimat, genialna muzyka i oprawa ktora pokazuje next gen jak zadna inna (generalnie to czuje ze biore udzial w jakims filmie..tak dobrze to wyglada). Ciesza mnie takie smaczki jak zostajace rany i obrazenia nawet przy kolejnych cut scenkach, co nie zawsze ma miejsce w innych grach. Samo strzelanie sprawia satysfakcje, tak samo jak ataki z bliska, walka wrecz. Fizyka jest swietna, to jak poruszaja sie rosliny, pekaja wazy, butelki..pierwsza klasa. Delektuje sie pomalu ta gra..ta historia. Juz nie moge sie doczekac az jutro znow odpale The Order 1886. 8)
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2015, 23:00:10 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2029 dnia: Marca 11, 2015, 22:38:54 pm »
Dawkuj powoli bo masz za sobą gdzieś 1/3 gry :P

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2030 dnia: Marca 11, 2015, 22:40:45 pm »
Gram tak z 1-1,5 godz. po pracy, na wiecej czasu nie ma. Wiec pewnie do PT/SB zejdzie. :P
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2031 dnia: Marca 12, 2015, 15:17:53 pm »
The Order skonczony. Bardzo przyjemny tytul, na plus klimat i oprawa. Fakt, mogla by byc troche dluzsza, niby troche chapterow jest tylko czesc z nic to sama scenka i mamy nastepny rozdzial. Mogli chociaz dac trudniejsze dzbany a tak jakos nie mam powodow zeby do niej wracac po zdobyciu platyny. Dla mnie mocne 7. Nie wiem jaki problem ludzie mieli z pasami, po 5 min wogole o nich zapomnialem(no chyba ze ktos gra na 22 calach to faktycznie moze sie nie podobac). Nie wiem czy tak to mialo wygladac ale po raz pierwszy musialem pozmieniac troche ustawienia tv, obraz byl bardzo nie ostry przez co tracilem sporo szczegolow, po malej korekcie byl ok.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2032 dnia: Marca 12, 2015, 18:49:20 pm »
cda:

The Order 1886PS4, 8/10 za grafikę - ponieważ nie da się zwiedzać rozległych pastwisk, a na rynku idziemy przed siebie;



Homeworld Remastered
PC, 9/10 za grafikę - gdyż 4k i kosmos taaaaki rozległy;



Grow HomePC, 8/10 za grafikę - bo śliczne;



Kamui PC, 8/10 za grafikę, wszak efektowność tak zaskakuje;








wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2033 dnia: Marca 12, 2015, 18:54:31 pm »
cda:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)






o_O jaki kur** bełkot
prosze was nie wrzucajcie recenzji debili

Mrocz

  • Gość
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2034 dnia: Marca 12, 2015, 19:05:05 pm »
Znaczy rozumiem, że bełkot i The Order powinien dostać 10/10 za grafikę, ale wrzucanie screena z Homeworld'a Classic z 1999 roku zamiast wersji Remaster to słaby troll bardzo słaby:

Tak to wygląda naprawdę:


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2035 dnia: Marca 12, 2015, 19:19:08 pm »




Ja wiem, że odmienne gatunkowo gry inne standardy obowiązują, ale....

Mrocz

  • Gość
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2036 dnia: Marca 12, 2015, 20:00:09 pm »




Ja wiem, że odmienne gatunkowo gry inne standardy obowiązują, ale....

Nie rozumiesz. NIE sprzeczam się, że The Order NIE jest ładniejszy, tylko, że wrzuciłeś screena z rozpikselowanej wersji z 1999 roku ? Kiedy Homeworld Remaster dużo lepiej wygląda? The Order wiadomo, że jest ładniejszy, ale uczciwie wrzucajmy screeny, a nie bez myślenia wrzucamy co nam google grafika podpowie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2037 dnia: Marca 12, 2015, 20:11:47 pm »
Rozumiem. To wyskoczyło pod hasłem Homeworld Remaster. Nie chciałem umniejszyć wartości wizualnej tej gry. Nie zrobiłem tego celowo.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 985
  • Reputacja: 132
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2038 dnia: Marca 12, 2015, 20:15:48 pm »
Gra jest grze nierówna, nie wiem w czym problem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Order 1886
« Odpowiedź #2039 dnia: Marca 12, 2015, 20:28:32 pm »
Imo tylko w tym, że blacharski bul rzici nie pozwolił im sprawiedliwie ocenić grafiki The Order  8)