Autor Wątek: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych  (Przeczytany 7482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« dnia: Sierpnia 18, 2016, 00:11:00 am »
Nie wiem, czy był już podobny temat (nie przypominam sobie, ale mogłem przeoczyć). Chciałbym, abyście wypisali sprzęty na których graliście, w kolejności, od najstarszych do najnowszych. Taka wasza growa historia w skrócie :)

Zaczynam:

1. Atari 2600 (właściwie chyba jakaś podróba z zainstalowaną setką gier) - Ogólnie stary badziew, na którym jednak znalazło się kilka grywalnych tytułów.

2. Sega Mega Drive - Najlepiej wspominam strzelankę Crying, którą przeszedłem na wszystkich poziomach trudności (świetna była też opcja grania w coopie). Tu kilka fotek:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

3. N64 - Gdy pierwszy raz zobaczyłem Super Mario 64 w salonie z grami od razu zakochałem się tej konsoli. Właściwie dopiero N64 sprawiło, że tak mocno zacząłem jarać się grami. Wcześniej to był tylko pewien sposób spędzania czasu. Gry oczywiście były diabelnie drogie, ale za to naprawdę wysokiej jakości. Najlepiej wspominam SM64, Turoka, Banjo-Kazooie, Goldeneye 007, Diddy Kong Racing, TLoZ: Ocarina of Time, TLoZ: Majoras Mask, SW Rogue Squadron oraz Lylat Wars.

4. PC - Od tego momentu zacząłem regularnie grywać na kompie, choć bywały okresy słabszej aktywności. Gry takie jak Planescape: Torment, Baldurs Gate 2, czy Heroes III zajmują pierwsze miejsca mojej listy Top 10. Znakomitych gier na peceta wyszła zresztą cała masa (choćby Starcraft, Warcraft III, Majesty, Jade Empire, KOTOR, Wiedźmin 2 i 3). Za dużo, by wyliczać.

5. Gamecube - Po dłuższym graniu na pececie fajnie było się przesiąść znów na konsolę. Rogue Leader nie był już tak świetną grą, jak Rogue Squadron, za to zrobił na mnie wielkie wrażenie grafiką i płynnością. Za najlepszą grę uznaję remake RE1, który graficznie zwalał z fotela (kupiłem zaraz po premierze i przeszedłem chyba 13 razy, również na hard z niewidzialnymi zombie). Metroid Prime także był świetny, podobnie jak prześliczny Wind Waker i mroczne Eternal Darkness, niezwykle grywalny Super Smash Bros, pomysłowy Pikmin oraz oczywiście genialny RE4 (z początku ex dla konsoli).

6. Playstation 2 - Rewelacyjna konsola, na którą miałem sporą biblioteczkę gier. GCN miał wiele wspaniałych tytułów, ale np. dobrych wyścigów czy erpegów było tam ze świecą szukać. PS2 zapełniała tę lukę bez trudności. Najlepsza gra to bez dwóch zdań Final Fantasy X (spędziłem z nią jakieś 500 godzin). Poza tym oczywiście DMC, GT3 (którego po bardzo wielu godzinach grania miałem już serdecznie dość), THPS 3 (przypomniało mi się, że grę ogrywałem na Gamecubie, podobnie jak czwartą część - wtedy jeszcze konsola Nintendo miała sporo tytułów multiplatformowych...), GTA: San Andreas, Ratchety (szczególnie druga część), MGS 3, Jak 2 i 3 (dwójkę oceniam na 10/10) oraz niedoceniany, za to przeze mnie uwielbiany, Killzone.

7. Xbox 360 - Świetna konsola, mimo okropnej awaryjności. Gearsy ograłem wzdłuż i wszerz na singla, coopa i multi, a Mass Effect to dla mnie gra generacji. Prym zaczęły już wieść tytuły multiplatformowe (np. Bioshock, Dead Space, TESy, The Orange Box, Batmany, GTA V itd.), ale z exów zapamiętałem najlepiej jeszcze Forzę 2, Halo: Reach, Fable II, odpicowaną wersję Burnout Revenge (granie przez neta to była masa emocji!), Shadow Complex, PGR 4, Alan Wake i Dead Rising.

8. Playstation 3 - Zauroczyło mnie pierwsze Uncharted (pozostałe dwie części też uważam za bardzo dobre, ale to już nie było to samo), zawiodłem się jednak na strasznie oczekiwanym Killzone 2. Za to świetne były jeszcze MGS 4, Heavy Rain, no i oczywiście absolutnie doskonałe The Last of Us.

9. PSP - Kupno konsoli w sumie okazało się niewypałem i jedynie dłużej męczyłem Final Fantasy Tactics.

10. Wii - Konsolę kupiłem tanio, by obadać najlepsze gry. Graficznie było już słabo, szczególnie gdy człowiek zdążył się przyzwyczaić do ery HD, kilka znakomitych tytułów się znalazło: Super Mario Galaxy 1 i 2 (szczególnie druga część mi się ogromnie podobała), Donkey Kong Country Returns (choć strasznie się przy niej nawściekałem), TLoZ: Twilight Princess i Skyward Sword.

11. WiiU - Jak dla mnie jest to bardzo dobra konsola, przy której miło spędziłem wiele godzin. Najlepsze gry to imo: Pikmin 3, Super Mario 3D World, Mario Kart 8 i Super Mario Maker.

12. 3DS - Był to dość spontaniczny zakup. Fire Emblem: Awakening okazało się jednak na tyle dobrą grą, że go nie żałuję.


Na pewno o wielu grach zapomniałem, a i tak starałem się wymienić tylko te zdecydowanie najlepsze. Właściwie nie zamierzałem dawać opisu do każdej konsoli, ale już jakoś tak wyszło ;) Obecnie znów gram głównie na pececie i raz po raz pogram w coś na WiiU. Nie czuję na razie potrzeby na PS4 czy XB1 (jeśli już brałbym na pewno tę pierwszą). Czasy grania całymi dniami bezpowrotnie minęły, ale niekiedy wracają ich przebłyski i trzeba mnie siłą odrywać od telewizora :)

Czekam na wasze listy sprzętów, choćby bez opisu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2016, 10:29:54 am wysłana przez POK »

iko

  • Gość
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 18, 2016, 00:48:01 am »
Game Cube - jako nastolatek wybrałem GaCka zamiast PS2. Następna była czarnula, ale to narazie  nie temat o tej konsoli. Na początek zostałem zauroczony RE0. Graficzna rozkosz, jak w postaci Resident Evil na NGC. Po czasie kupiłem Wind Waker i dochodził Metroid Prime. Opowieśc w tej magicznej bajce zwanej Zeldą trwała dośc długo, ale to MP sprowadził mnie to pionu. Początek Talon Overworld i pierwszy nokaut, zaś sama  końcówka rozkurwiła mi mózg. Najlepszy ending theme wszechczasów. Po drodze pojawiło fantastyczne F-Zero GX, Baten Kaitos (imo ogromnie niedocenione JRPG). Metroid Prime 2: Echoes - co za kur** sequel! Siączyłem tą gre, jakbym siączył nektar Bogów. Zapomniana rasa Luminoth, nie pokój i sama radośc z odkrywania terenu. W końcu nadeszła pora na RE4. W Capcom działały jakieś nieczyste siły. Ta odsłona była graficznym i grywalnościowym  potworem. Port na PS2 był spoko, ale to nie była taka żyleta, jak u konkurencji. Gdyby Silent Hil 2 pojawił sie na Game Cube, to.. byłaby najlepszą konsolą w historii tego padołu łez i radości. To była moja ulubiona konsola za łebka. :)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 18, 2016, 01:17:14 am »
Mateo jak zwykle nic nie zrozumiał...

Fajny temacik tak w ogóle.

1. Super Pegasus

Pierwsza maszynka do grania jaka pojawila sie w moim domu. Pamietam jak przez mgłę, rodzice opowiadaja, ze zabraniali mi grac bo sie okropnie wkurwialem :D

2. Terminator 2000

Gdy poprzedniczka wyzionęła ducha otrzymałem podróbę podróby :D

3. PlayStation

Tutaj tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z grami na poważnie. Niezapomniane święta, niezapomniany prezent który zrobił ze mnie gracza którym jestem do dzisiaj. Demo one, ogrywanie wszystkich demowek po 100 razy, odkladanie hajsu przez pol roku na jedna gierke. Ah piekne to byly czasy, mimo, ze na PSX zagralem tylko w kilka gier i od cholery demek.

4. PC
W domu pojawił się pierwszy komputer, wiec nie bylo wyjscia. Hype sie pojawil i porzucilem konsole. Na szczescie na krótko, bardzo szybko gierki zaczely sie dlawic i wykalkulowalem, ze lepiej kupic konsole niz karte graficzna.

5. PlayStation 2

I tak oto pojawiła się u mnie slimka. To byl znowu okres wymieniania gier, wiec udało mi sie przejsc zdecydowanie wiecej. Rowniez piekny czas, wiele magicznych gier, dwa razy MGS, Gran Turismo.

6. XBOX

Zakup nieplanowany a jednak bardzo udany. Kupiłem od nauczyciela angielskiego z LO, bo akurat chcial opylic i okazalo sie, ze kupilem fajna konsole, z fajna biblioteka gier która przy okazji okazala sie kombajnem multimedialnym (wgrany custom soft). W tamtych czasach nie bylo odtwarzacza dvd ktory bralby na klate tyle formatow i odtwarzal bez problemu napisy. A na pewno nie w tej cenie.

7. Xbox 360

I z rozpedu ze starym xboxem w nowa generacje wszedlem z xboxem 360. Konsola fajna, jednak brakowalo jej tego czegos co miala poprzedniczka (szkoda tylko, ze tamta miala mizerne wsparcie). Jednak nie zagościł u mnie zbyt długo, bo jednak exy Sony bardziej mnie przekonaly.

8. Playstation 3

Konsola z którą spędziłem najwięcej czasu i mam z nią najlepsze wspomnienia. Setki przegranych godzin, wiele hitów których nie zapomne nigdy, niezniszczalny sprzęt nie do zajeżdżenia.

9. Playstation 4

Najlepsza konsola na rynku, brak jakiejkolwiek alternatywy w tym momencie. Bawie sie rownie dobrze jak przy poprzedniczce i z ta spedze pewnie jeszcze wiecej czasu niz z 3.

Po drodze pałętało się jeszcze kilka sprzętów, jak np PSP z ktorym spedzilem moze ze 4h, ale nie jest to nic wartego wspomnienia.

iko

  • Gość
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 18, 2016, 01:26:11 am »
Szkoda że nie miałeś GaCka. ;)

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 18, 2016, 02:00:04 am »
1. Super Pegasus


Ale super pegazus jak dobrze pamiętam, to był klon segi mega drive. Takiego miałeś? Czy jakąś podróbę podróby?
Co do tematu to dobry i chętnie bym podzielił się swoją historią. Ale dziś za późno już, bo bardzo długa jest to powiastka.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 18, 2016, 07:25:32 am »
Wyglądał dokładnie jak ten na zdjęciu, ale jak mowię byłem wtedy takim gowniarzem, ze mogłem cos pojebac z nazwa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 18, 2016, 09:33:19 am »
Dobry temat.
  • Atari 2600
  • Jakaś podróba typu „100 in one” chyba z Rambo w nazwie
  • Pegasus
  • C64
  • Amiga - o ile dobrze pamiętam to 1500
  • PC
  • Game Boy
  • Sega GameGear
  • PlayStation
  • PlayStation 2 Fat - nie chcąc się specjalnie rozpisywać napiszę, że posiadanie tej konsoli przypadło na szczyt mojego zainteresowania gamingiem powiązane z większą ilością wolnego czasu, grałem bardzo wiele, chyba najwięcej ze wszystkich konsol, pomijając psx’a okres spędzony przy grach na ps2 darzę największym sentymentem
  • Nokia N-Gage :troll:
  • PSP
  • PlayStation 3 Slim
Przez znajomości z osobami, które ówcześnie miały równie dużą, bądź zdecydowanie większą zajawkę na tego typu sprzęt miałem okazję sprawdzić dłużej lub krócej:
  • SNES
  • Sega Genesis
  • Atari Jaguar - perełka/poczwarka w zestawieniu ;)
  • Sega Saturn
  • Dreamcast - sesje w Soul Calibur i szczena na podłodze, jako mini-konsolkę można uznać VMU w padzie :troll:
  • Nintendo 64
  • Gamecube
  • Xbox
  • Xbox360
  • Nintendo DS

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 18, 2016, 09:46:52 am »
Ja swoją przygodę z grami zacząłem w 1995 roku na PC ;) I bardzo długo trzymałem się kompa z wyjątkiem GameBoy'a Pocket gdzieś pod koniec lat 90 :D Jak byłem gówniarzem nie raz próbowałem Ojca na konsole przekonać, ale wiadomo PC jest też "do nauki" xD xD xD

Z konsolami PSX, PS2 i Nintendo 64 miałem do czynienia raczej w sklepach jak się grało, albo jak do kogoś w gościach się wpadło. Mój przyjaciel z podstawówki miał Pegasusa w domu i często u niego sporo gier przegraliśmy :) Czołgi, Contre i jakieś platformówki :P

Z PC to miałem naprawdę sporo. Wychowałem się na wszelkich Doom'ach i Quake'ach. Stąd zatrzęsienie FPS'ów na konsolach mi nie przeszkadza bo lubie ten gatunek, szkoda tylko, że te obecne są jakieś takie pizdowate (z wyjątkami) :D Oraz na serii Need For Speed. Stąd mój sentyment i ból jak ta seria się stoczyła. Ze sprzętem PC to w okolicach premiery Crysis'a zwątpiłem co było powodem zakupu konsoli. No bo... Jak nazwać inaczej wrażenie kiedy wywalasz kupę kasy na sprzęt który rzekomo ma odpalać "MESJASZA" PC gamingu na maks detalach a ten ledwo 30 klatek ciągnie? xD A dodam, że kupioną miałem kartę GeForce 8800GTX... Kartę która była najmocniejsza na rynku wtedy. Stąd mam bardzo negatywne zdanie o obecnym blacharskim światku, sam przez to przeszedłem i wiem jaka ogromna jest różnica między wygodą konsol, a mordowaniem się na blaszce.

Co do przygody z własnymi konsolami pierwszą stacjonarką było PS3 kupione za własną kasę ;) ale tą historię to już znacie bo niedługo po zakupie zalogowałem się tutaj :P Potem tylko Xbox360 i PS4 ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 18, 2016, 10:04:02 am »
Ja swoja przygode rozpoczolem dawno, poczatek lat 90-tych, nie pamietam dokladnie kiedy. Do dzis wspominam te czasy z lezka w oku. Grywanie na poczatku z cala rodzina, potem od czasu do czasu z siostra, potem samotne pochlanianie kolejnych gier. Chodzeniu po kolegach na male turnieje, glownie bywalismy w 5-6 osob. Pekajace dzojstiki, duzo wrazen i emocji. Pomijam w liscie wszelkie ruskie/chinskie podrobki pegasusa jakie mialem w miedzyczasie z targu (pamietam ze zawsze byly w czwartki i soboty).

Sprzety, chronologicznie:

-Atari 2600 - do dzis pamietam gre w policjantow i zlodziei czy River Raid! Niesmiertelne gry.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

- Commodore C64 z kaseciakiem. Piekne czasy. Kupowanie kaset z grami w sklepach. The last Ninja, Int. Karate, Microprose Soccer, Winter/Summer games.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

-Amiga 500 z wieksza iloscia RAM. Rownie piekne czasy, chodzenie na gieldy komputerowe. Pamietam ze mialem wpierw tylko zielony monitor, dopiero potem mialem kolorowy. Okres najlepszych gier przygodowych, szczegolnie z Polski + SWOS + Cannon Fodder + Worms + Lotus + Lemingi + Vroom + Street Rod.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

-PC 166 MMX z Voodoo Przez moment bylem pcmasterrace. Fifa 98, Carmageddon, Blood, Tomb Raider, Quake oraz Quake 2, Unreal, Diablo 2, Deus Ex, Driver, Gex, Half-Life, Hitman, MDK, Mortal Kombat 4, Need for Speed 2SE, Turok + encyklopedie multimedialne. ;D

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

-PS2 jak zobaczylem TTT i RR4 to malo co nie spadlem z fotela. ;)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

-Xbox - mialem go jako jedna z nielicznych osob w PL. Sciagany z zagranicy.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

-X360 40 lub 60GB, nie pamietam ;)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

-PS3 80GB fat

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

-PS4 biala 500GB

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2016, 10:24:36 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 18, 2016, 10:08:07 am »
Nawet nie wiedzialem, ze nalezalem do elitarnego grona niewielu osob w Polsce. :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 18, 2016, 10:13:10 am »
Widzisz.  8)

Pamietam te zdziwienia wszystkich, co to jest. Sprzedawalem specjalnie dla tego Xboxa moja PS2. Wg. mnie to byl najlepszy Xbox i mial wtedy najlepsze gry ekskluzywne na ta marke. Co nie dziwi, bo wtedy za projekt odpowiadal Bill. Sciagalem konsole z Niemiec.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

iko

  • Gość
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 18, 2016, 11:08:20 am »
U mnie Xbox jest wiecznie żywy, a to za sprawą Big Ass Emulatora. Kopalnia grania :angel:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 18, 2016, 11:44:23 am »
- jakiś klon atari, chyba coś takiego:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

rodzice pojechali po video, a kupili tańszy magnetowid i to cudo. wszystkim późniejszym narzekaniom i ich wiecznym "do nauki byś się wziął, a nie ciągle gry", są sami sobie winni :D

- c64 - wiadomo jak wygląda
pamiętam, że miałem black boxa ósemkę i rządziłem na dzielni xd

- amiga 500 z monitorem, dodatkową stacją dyskietek i rozszerzeniem pamięci - nie trzeba było wkładać czwartej dyskietki na fatality w mortalu 

- pentium 200mmx z osprzętem (monitor, drukarka, voodoo) - 4 wypłaty na to poszły, no ale "do nauki, encyklopedii itd." - rodzice byli gotowi do największych poświęceń

- dreamcast - niezapomniany makaron. własny salon arcade w domu.  muzyczkę z reza do teraz sobie włączam dla relaksu.

- ps2 slim - na konsolach grywałem od dawna u znajomków, ale po zagraniu w gow i przesiedzeniu u ziomka prawie całej nocki, żeby skończyć, musiałem mieć swoje

- x360 - co tu dużo mówić, niemal każdy miał.

- ps4 - konsola bardzo dobra, szkoda że czasu na granie coraz mniej :(

z przenośnych:

- gb advance sp - dla samego advance wars warto

- nintendo 3ds - to samo, co wyżej, tyle że z super mario 3d world

- psp - dostałem od kumpla, bo leżała u niego w szufladzie i się kurzyła, po ograniu kilku tytułów przekazałem konsolkę innemu kumplowi.

do tego na stanie mam gdzieś jeszcze gamecuba, ale może z 3 razy odpaliłem.

powyższe miałem w posiadaniu, były jeszcze epizody wypożyczeń na chatę n64, oraz wymianek z kumplami, przez co ograłem kilka tytułów na xboxa. podczas studiów koleś miał też ps3.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2016, 11:48:21 am wysłana przez s00s »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 18, 2016, 11:47:05 am »
1.RAMBO 2
2.AMIGA 500
3.PSX
4.PS2
5.PS3   
6.PSP
7.PS3 slim
8.VITA
9.PS4
10.PS4 NEO
11.PS5
 :troll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 18, 2016, 12:01:25 pm »
Potem co, emeryturka? :troll:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 18, 2016, 12:02:51 pm »
Potem nie bedzie niczego.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 18, 2016, 12:15:05 pm »
 :(
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 18, 2016, 12:17:27 pm »
Kazda osoba, ktora podczas swej krotkiej egzystencji nie posiadala konsoli PSX traci homoseksualizmem na kilometr. Rzeklem.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 18, 2016, 12:26:35 pm »
I mówi to on.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 18, 2016, 12:34:24 pm »
Ktos Was musi prowadzic przez ciemnosc tego swiata.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 18, 2016, 15:55:11 pm »
Wszystko zaczęło się od:




Choć były to czasy, kiedy dzieciak miał tony wyobraźni i jeszcze więcej do roboty na zewnątrz, z gier najmilej wspominam grę w chowanego.

Następnie był oczywiście Pegasus, który był wszędzie, dostaliśmy z braćmi na gwiazdkę, miałem taką dokładnie wersję:



Ależ to był szał, dalej wolałem boisko od gier, ale wieczorami człowiek po prostu siedział przed tv, a w tedy mieliśmy nawet swój osobny telewizor, co podnosiło status na Boga w szkole, ze można przyjść do mnie i grac w gierki. Handel grami, wymiany, nowe znajomości, pegasus z pewnością zrobił swoje i na stałe zainteresowałem się gierkami.

Chyba dwa lata minęły i przychodził do mnie mój starszy brat i opowiadał mi o świetnych grach, o strategii, że budujemy bazę, jednostki i wysyłamy ich na wojnę przeciw wrogowi. Nawet nie wiecie jak to w tedy działało na wyobraźnie dzieciaka  :lol:  Chodziło o Red Alert na PC, w którego grał u swojego kolegi. Fun Fact, ów kolega to brat mojej dziewczyny, z którą jestem 9 lat już  :P

Sam nie zrobiłem nic, bo miałem może 7-8 lat, ale brat działał ile mógł i po kilku miesiącach dostaliśmy PeCeta  8)



Pierw trochę szok, duże to, dodatkowy monitor, myszka, klawiatura. Uruchamiamy komputer, a tu jakieś cyferki i inne pierdoły ( DOS ), a gdzie kurna gry ? W tedy oczywiście coś takiego jak legalność nie istniało, więc sprzedawca zainstalował nam parę gier i pierwszą z nich był Doom 3D no i o ja cię pier**le, szał się zaczął, co tam pegasus, mama, tata, zobaczcie jak to wygląda !! Nie powiem, przejście z 2D do 3D to był niemały szok. Dalej nie kumałem komend w DOSie i nawet na początku bałem się komputer uruchamiać  :lol:  Miałem jeszcze Settlersy i zakochałem się w rtsach, red alert tylko zwiększył miłość do tego stopnia, że ciągle jest to mój ulubiony gatunek.

Czas leciał, a ja stałem się pecetowcem, era PSX przeszła obok, choć miałem z konsolą trochę kontaktu, to nigdy nie kupiłem, PC wydawał mi się lepszą opcją pod każdym względem, zwłaszcza dzięki rtsom, Warcraft, Starcraft, Diablo, Red Alert, C&C, Homeworld, czy Black & White, gra, która rozpalała moją wyobraźnie do granic możliwości. Po premierze miałem niezłego złoma i gra działała może w 15 klatkach ze spadkami do 5, ale ukończyłem grę do końca  :lol: Tamte czasy były dla mnie bardzo dobre, sporo świetnych gier, choć teraz wiem, ze równie sporo mnie ominęło na PSX.

Premiera PS2 również mnie ominęła, ale włączyła się ochota na posiadanie konsoli i w końcu się udało, zakupiłem:



Tak, Xbox był pierwszym wyborem, może też przez to, ze miał trochę gier z PC, już nie pamiętam, ale jako konsola, wolałem bardziej Xboxa od PS2, lepiej wyglądał, gry również wypadały lepiej, więc wybór był raczej prosty. Był to mój powrót do konsol, ale PC ciągle był priorytetem, więc grałem mało, zwłaszcza, że ostro pogrywałem w warcraft 3, a w powietrzu wisiała miłość do MMO. PC miał to, czego nie posiadały konsole, społeczność graczy. Klany, turnieje, to było normalne na PC, a ja w to po prostu wsiąkłem.

I na PS2 przyszedł czas, kiedy brat chciał pograć w GTA SA, a nie chciał czekać, więc zakupił



GTA SA to było to, świetna gra z masą rzeczy do roboty, przy okazji PS2 poznalem wiele świetnych gier jak Jak & Daxter, Ratchet and Clank, SOTC, ICO, no i poznałem PESa, to był okres kiedy olałem Fifę, w którą grałem od wersji 97, PES w tedy był mega, szkoda, że z czasem przestali się rozwijać. Po jakimś czasie Xbox został sprzedany i zostałem z PS2, a później zakupiłem PSP



Miło wspominam psp, ale głównie dzięki hackom, można powiedzieć, że był z niego trochę smartfon, sporo programów, emulatorów, to był dzięki temu świetny sprzęt, dla przeróbek wróciłem też później do Xboxa, który stał się genialnym sprzętem multimedialnym do filmów.

Z czasem przychodziła nowa generacja i trzy konsole, PS3, Xbox 360, Wii.

Pierwszą z tej trójki było....




No tak, byłem bardzo ciekawy tego grania ruchowego i muszę przyznać, że początkowo miałem niezłego zonka, bo było to zajebiste, głupie granie w tenisa sprawiało tony frajdy. Była to jednak krótka miłość, konsola szybko się znudziła, choć Zelda była naprawdę ciekawą grą. I tutaj mam zacięcie, nie pamiętam co było pierwsze, ale chyba



Na mnie PS3 zrobiła olbrzymie wrażenie, jak wyciągałem tego kolosa z pudełka, to czułem, ze mam coś zajebistego w rękach. Wszsytko było fajne, ale jak człowiek uruchamiał to:



To miał wrażenie, że z tą pierwszą konsolą jest coś nie tak. I tak faktycznie było, zamulający interfejs, gry chodzące lepiej na xboxie, pod wieloma względami xbox był zdecydowania lepszą konsolą i w ogólnym rozrachunku stawiam go znacznie wyżej od PS3. No ale to na PS3 grałem częściej, bo Xboxa często pożyczałem bratu i grałem na nim bardzo mało. Gdzieś tam w ciągu kolejnych lat konsole się sprzedawało, zamieniało, psuły się i kij wie co jeszcze. W pewnym momencie kupiło się



i po jakimś czasie zrobiłem zamianę na



Ależ ta konsola pięknie wyglądała, pady jeszcze lepsze, byłem mega zauroczony tą edycją i przez rok siedziałem tylko na xboxie, było mi jednak żal braku Uncharted 3 i Killzone 3, więc zrobiłem kolejną wymianę na PS3, bo nie chciałem mieć już dwóch konsol, ale i tak po kilku miesiącach kupiłem znowu Xboxa i miałem dwie  :lol:


Czas teraźniejszy to wiadomo, PS4, kilka awarii, zwrot i znowu PS4 ale biała wersja, Vita i Xbox One. W niedalekiej przyszłości pewnie NEO wpadnie  ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 18, 2016, 16:09:27 pm »
Przypomniales mi o Red Alert, z Settlersow to wciaz najbardziej lubie edycje z numerem 2, ja dorzuce jeszcze Anno 1602, Comandos czy Sudden Strike. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2016, 16:12:34 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 18, 2016, 18:21:49 pm »
Czas leciał, a ja stałem się pecetowcem, era PSX przeszła obok, choć miałem z konsolą trochę kontaktu, to nigdy nie kupiłem, PC wydawał mi się lepszą opcją pod każdym względem, zwłaszcza dzięki rtsom, Warcraft, Starcraft, Diablo, Red Alert, C&C, Homeworld, czy Black & White, gra, która rozpalała moją wyobraźnie do granic możliwości. Po premierze miałem niezłego złoma i gra działała może w 15 klatkach ze spadkami do 5, ale ukończyłem grę do końca  :lol: Tamte czasy były dla mnie bardzo dobre, sporo świetnych gier, choć teraz wiem, ze równie sporo mnie ominęło na PSX.
No i wszystko jasne :troll:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 18, 2016, 18:40:26 pm »
ja tu widzę jeszcze inne zależności.
z niecierpliwością czekam na innych użytkowników :troll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 18, 2016, 19:03:21 pm »
Teraz kazdy kolejny boi sie przyznac. :troll:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 18, 2016, 22:12:28 pm »
ja tu widzę jeszcze inne zależności.
z niecierpliwością czekam na innych użytkowników :troll:
też jesteś zdziwiony wiekiem Moldara?

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 21, 2016, 21:58:32 pm »
1.Amiga 1200
2.Pc 486 tu skończyło się moje granie pc-towe.
3. PSX
4.PS2
5.GC
6.PS3
7.PS4

Poza dwoma pierwszymi posiadam wszystkie wymienione na chodzie, nie mam w zwyczaju sprzedawać konsol.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #27 dnia: Września 14, 2016, 17:04:40 pm »
Pegasus - dostałem na 7 urodziny, w pakiecie oczywiście 168 in 1


GameBoy, ten gruby na 4 paluszki, mama mi kupiła, bo przyłapałem ją na paleniu fajek, a obiecała, że rzuci :troll:


Nintendo 64 - chciałem PSX, ale potem na Gambleriadzie zobaczyłem Mario 64. Setki jeśli nie tysiące godzin przegranych w czteroosobowym multi z kumplami


GameBoy Advance - zakochałem się w Advance Wars i Golden Sun, musiałem mieć ten sprzęt


GameCube - demo Rogue Leadera ograne w Ultimie i zapowiedź remake'u Resident Evil przypieczętowały zakup


Nintendo DS - możliwość odpalania gier z Advance'a i nowy sposób grania. Konsola brzydka jak noc, ale prawie niezniszczalna


PSP 2000 - wygrałem w zakładzie, w kilka gier pograłem, ale chyba najmniej używana przeze mnie konsola. Ale przynajmniej matka mogła sobie ograć FFVII i FFVIII


Wii - Metroid Prime 3 ;) No i Zelda TP na premierę


Xbox 360 - po ograniu KOTOR i KOTOR 2 (jedyne gry na PC jakie przeszedłem), musiałem mieć Mass Effect, a wtedy był to ex na X360. No i niedawno kupiłem HDTV więc chciałem zobaczyć o co tyle szumu z ty HaDe (Wii wiadomo, 480p)


PlayStation 3 Slim - swojego czasu pożyczyłem od kumpla PS2 i ograłem God of War 1&2. Musiałem wiedzieć jak się to skończy :D


Nintendo 3DS - klasycznie szukałem podobnej rozrywki co na poprzednich handheldach Nintendo. Znalazłem :)


Wii U - Bayonetta 2 i The Wonderful 101 nie dały mi wyboru :P


PS Vita - wyjechałem do Japonii i dzień przed powrotem okazało się, że mam sporo wolnej gotówki. Vita wychodziła za jakieś 600zł (w Polsce wtedy ok 1000) więc wziąłem. Nie żałuję, dużo dziwnej japońszczyzny no i poznałem serię Persona :)


Nintendo 3DS XL - kupiłem bardziej pod kątem matki. Lubi grać w gry a od małego 3DSa bardzo męczyły się jej dłonie i miała skurcze w kciukach


Playstation 4 - trochę popłynąłem na hajpie, no ale prędzej czy później i tak bym kupił, więc czemu nie wcześniej :)


New Nintendo 3DS XL Majora's Mask Edition - konsoli z motywem Majora's Mask nie mogłem przepuścić, moja ukochana gra. Dodatkowo drugi analog jest błogosławieństwem przy graniu w Monster Hunter



« Ostatnia zmiana: Września 14, 2016, 17:13:44 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #28 dnia: Września 14, 2016, 17:42:26 pm »
Jaki nintendofil  :lol:

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #29 dnia: Września 14, 2016, 17:45:07 pm »
No to chyba nie od dziś wiadomo ;) Żałuję, że tak późno odkryłem magię PlayStation, ale nadrabiam :) A Nintendo mi sukcesywnie brzydnie tym co odpierdalają.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #30 dnia: Września 14, 2016, 18:20:18 pm »
Jaki nintendofil  :lol:

kolega się pochwali? ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #31 dnia: Września 14, 2016, 21:38:04 pm »
- PSX
- PS2
- PS3
- PS4

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #32 dnia: Września 14, 2016, 21:46:18 pm »
kłamca.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #33 dnia: Września 14, 2016, 22:48:58 pm »
- PSX
- PS2
- PS3
- PS4
A Ty nie miałeś przypadkiem Cube'a kiedyś?

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #34 dnia: Września 14, 2016, 22:52:52 pm »
- PSX
- PS2
- PS3
- PS4
A Ty nie miałeś przypadkiem Cube'a kiedyś?
Na pewno mial xboxa i to chyba nie jednego :)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #35 dnia: Września 14, 2016, 23:05:41 pm »
No i do pełnego szacunku dla marki brakuje PSP i Vity.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #36 dnia: Września 15, 2016, 09:36:27 am »
Nie jestem pedałem, żeby grać na handheldach, a błędami chwalić się nie ma sensu.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #37 dnia: Września 15, 2016, 12:28:07 pm »
Nie jestem pedałem, żeby grać na handheldach, a błędami chwalić się nie ma sensu.

 :lol:
Fryty tyty dotknij pyty

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #38 dnia: Września 15, 2016, 12:52:21 pm »
Niech wam będzie.

Cóż, historia uboga, ale jednak trochę się pograło.

1. Pierwszy sprzęt do grania to nie żaden podrobiony pegasus tylko
SUPER NINTENDO zakupione za deutsche marki przez rodziców.


Grało się konkretnie, do tego miałem akcesoria takie jak bazooka


i konwerter gier z NTSC na PAL.

Najwięcej to chyba oczywiście w mario(mario kart ze znajomymi to było to), ale i street fighter 2 też wjeżdżał(choć hadoukeny to chyba dopiero ogarnąłem jak się robi w street fighter 4). NFL miałem, ale podejrzewam, że nawet teraz bym nie ogarnął. Z grami był problem tutaj, więc czasem tylko rodzice mi coś nowego z niemiec przywieźli. Trochę tych gier w sumie było, ale nawet sobie nie mogę ich teraz przypomnieć.

2. Do tego w tamtych czasach został dorzucony Gameboy, ten taki z góry, szary, najstarszy. Tutaj w sumie od czasu do czasu pykła zelda, granie zaczęło się jak pożyczyłem od kumpla pokemony.

A później poleciało.

3. PSX - tutaj głównie pamiętam hiciory MGS, syphon filter, tekken, crash. Od tego zaczęła się w sumie moja historia z grami tak na poważnie. Pamiętam jeszcze, że bardzo lubiłem grę w której było chyba 4 głównych bohaterów, jeden koks. Gra polegała na tym, że radośnie napierdalało się fale wrogów, ale można było np rzucać śmietniki, samochody. Coś z fighterem w nazwie. Pamięta ktoś ?

4. PS2 - tu już głównie kontynuacje, choć pamiętam jedna z pierwszych gier czyli burnout 2. Zakupy za hajs zbierany pod choinkę na 300 coś złotych z czego 250 to było gta san adreas + medal of honor i coś chyba jeszcze :D

5. W międzyczasie psp które w sumie głównie później służyło do tekkena.

6. XBOX 360

7. Vita która teraz się kurzy.

8. No i ps4
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2016, 13:09:39 pm wysłana przez Soul hunter 16 »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wasze sprzety do grania - od najstarszych, do najnowszych
« Odpowiedź #39 dnia: Września 15, 2016, 13:21:47 pm »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu