Autor Wątek: Indie games/Indyki/Indory  (Przeczytany 38900 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Indie games/Indyki/Indory
« dnia: Stycznia 21, 2019, 12:48:39 pm »
Ostatnio sporo swojego growego czasu przeznaczyłem na zaliczanie indorów różnego typu, czytanie o najciekawszych pozycjach, a także nadchodzących premierach i tak sobie pomyślałem, że brakuje im dedykowanego tematu. Wątek indie games jest mi dość mało znany, bo w zasadzie od zawsze pozycjonowałem je jako coś gorszego, względem tytułów AAA. Oczywiście nie będę udawał, że nagle gry AAA stały się dla mnie nudne, a teraz gram tylko w małe pierdółki, ale od pewnego czasu z ich ogrywania czerpie sporą satysfakcję, czasami nie mniejszą, niż z kolejnego tytułu AAA.

Po co właściwie wątek poświęcony tym gierkom? W zasadzie do wymiany doświadczeń. Nie da się ukryć, że od kilku lat z grami jest jak z książkami czy piosenkami. Codziennie ktoś wydaje coś nowego. Codziennie coś się dzieje. Niekoniecznie są to tytuły godne naszej uwagi, ale co by nie pisać, ruch jest ogromny. Może dałoby się jakoś skatalogować te najważniejsze dla nas małe perełki, a przy okazji trochę o nich podebatować i wzajemnie sobie polecić coś wyjątkowego?

Uprzedzając pytanie o to jakie gry tu możemy zamieszczać. Uważam, że powinniśmy dzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi wszystkich gier, które nie są klasyfikowane jako AAA czy AA, a jako coś "mniejszego i niezależnego" bez względu na to czy wypuszczone pod skrzydłami EA, Ubi czy też wrzucone w odmęty sieci własnym nakładem sił.

Jeśli chodzi o moje plany na kolejne niezależne dziwadła, to przymierzam się do odpalenia Thomas Was Alone. Ponoć świetne.

Po nudnym wstępie, spróbuję coś dodać od siebie. Nie będą to wszystkie pozycje, które zaliczyłem, ale te, które uważam za najlepsze i najbardziej godne polecenia w swoich "kategoriach". Piszę w cudzysłowie, bo coraz częściej zaszufladkować gry, do danej kategorii.

Symulator chodzenia:
1. Firewatch
2. Zaginięcie Ethana Cartera
3. What Remains of Edith Finch

Platformówka:
1. Ori and the Blind Forest
2. Owlboy
3. Little Nightmares
4. Deadlight: Director's Cut
5. Hollow Knight
6. SteamWorld Dig 2

Przygodówka:
1. Oxenfree
2. Valiant Hearts: The Great War
3. D4

FMV:
1. Late Shift

Logiczne:
1. Papers, Please
2. The Witness

Shmup:
1. Sky Force Anniversary

RPG:
1. Stardew Valley

Inne:
1. Transistor
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2019, 10:04:42 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2019, 19:16:49 pm »
Obowiązkowo sprawdź Hollow Knighta. StemWorld Dig 2 też bardzo polecam.

Ja wraz zakupem PS4 mam teraz tyle zaległości do nadrobienia, że indyki poszły u mnie na razie w odstawkę. Z drugiej strony indyki czasem stanowią świetną odskocznię od dużych, rozbudowanych gier.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2019, 07:52:29 am »
Do logicznych koniecznie The Witness.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2019, 09:33:13 am »
To ja od siebie dodam Transistor, ale nie wiem gdzie to umiescic. Do symulatorow chodzenia Edith Finch i Ethan Carter.

Jacek84

  • Gość
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2019, 09:42:18 am »
Mało dobrych indie rpg, ale zamieściłbym Stardew Valley z braku lepszej kategorii.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2019, 09:59:55 am »
Obowiązkowo sprawdź Hollow Knighta. StemWorld Dig 2 też bardzo polecam.

Ja wraz zakupem PS4 mam teraz tyle zaległości do nadrobienia, że indyki poszły u mnie na razie w odstawkę. Z drugiej strony indyki czasem stanowią świetną odskocznię od dużych, rozbudowanych gier.
O HK słyszałem.
Miałem na liście zakupów, ale niestety gra nagle wyparowała z planowanego wydania pudełkowego. Z tego co kojarzę to szykują jakieś dlc (podobnie jak z Cuphead), więc ciągle liczę na to, że obie te pozycje, wyjdą jeszcze w tym roku w formie pudełkowej.
Poza nimi mam jeszcze kilka pudełek do nabycia. M.in. Abzu, Limb/Inside czy też Unravel.

Do logicznych koniecznie The Witness.
Miałem kiedyś kupić golda, bo wówczas było The Witness w ofercie, ale niestety zapomniałem. Poczekam na jakąś promocję.
Podobnie jak z HK, czytałem o niej wiele dobrego.

To ja od siebie dodam Transistor, ale nie wiem gdzie to umiescic. Do symulatorow chodzenia Edith Finch i Ethan Carter.
Grałem w 1 i 3. Z Carterem mam taki problem, że gra była przepięknie przedstawiona, ale nie było określonej kolejności rozwiązywania zagadek. Przez to robił się na końcu misz-masz, jak kolejność była niewłaściwa.
Edith Finch wyszło w pudełku i ciągle walczę ze sobą czy gra na 3h jest warta ok 150 zł. Podobnie z Oxenfree. Przegapiłem na LRG, a teraz śmiga po 300 zł. Tylko, że tutaj mowa o kilku godzinach więcej gry, niż w przypadku Edith.
Jak lubisz symulatory chodzenia to sprawdź sobie polskiego Observera, z Rutgerem Hauerem w roli głównej. Nie jest to jakiś super hiper tytuł, ale jak znajdziesz w promocji, to warto pochodzić po Krakowie końca XXI wieku.

Mało dobrych indie rpg, ale zamieściłbym Stardew Valley z braku lepszej kategorii.
Dzięki. Poczytam o niej.

Taka jeszcze ciekawostka.
Dzisiaj na PSN pojawił się The Hong Kong Massacre. Cena 71 zł. Widok z góy jak w Hotline Miami, ale z oprawą graficzną. :)

Zaktualizuję listę o Wasze uwagi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2019, 10:06:46 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2019, 10:35:21 am »
Jak lubisz symulatory chodzenia to sprawdź sobie polskiego Observera, z Rutgerem Hauerem w roli głównej.
Mam ten tutul na oku w zasadzie od premiery i czekam na promocje jakies ;)

Stardew Valley jest bardzo fajne, posiadam na przelaczniku i to idealna gra na dojazdy do pracy. Ale jest tez strasznym zlodziejem czasu jak sie do niej przysiadzie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2019, 10:37:49 am »
Czasem warto zainwestować w wersje cyfrowe ;) A pudełkowe możesz ewentualnie dokupić później, jeśli uznasz, że gra jest tego warta.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 22, 2019, 10:38:48 am »
Czasem warto zainwestować w wersje cyfrowe ;) A pudełkowe możesz ewentualnie dokupić później, jeśli uznasz, że gra jest tego warta.
Zapachnialo lesnym licem.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 22, 2019, 10:39:04 am »
To dobrych 'platformówek' dodałbym Dead Cells, do przygodówek Thimbleweed Park, Night In The Woods.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 22, 2019, 11:16:34 am »
Ja jeszcze ze strategii polecam Into the Breach i Defense Grid 2.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 23, 2019, 08:18:09 am »
Pojawiają się pierwsze oceny The Hong Kong Massacre, czyli Hotline Miami na sterydach.
https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-hong-kong-massacre
Póki co, średnia 80%

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 23, 2019, 15:11:14 pm »


Wargroove strasznie kusi by brać na premierę...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 23, 2019, 15:30:59 pm »
Oprócz wspomnianej wyżej 3 gry wydały mi się ciekawe podczas prezentacji. Przede wszystkim:



Na razie niewiele wiadomo, ale na pewno będzie świetna gra.

Poza tym:


(trailer ze Steama)

Cytuj
Here’s an overview for the puzzle platformer:

    A Knight sworn to the forces of darkness. A creature which feeds on pain. A young girl all alone.

    One interconnecting tale of suffering, sacrifice, and the family in the middle of it all…

    Inmost is an atmospheric, story-driven puzzle platformer, following three playable characters within one dark, interconnecting story. In an old abandoned castle, you’ll need to explore every nook and cranny, avoid detection, slice your way through enemies and spring deadly traps in order to escape the evil that lurks within…

    A ghoulishly atmospheric, yet beautiful pixel art world
    Three main characters, each with their own unique gameplay styles
    One interweaving story, set across two worlds
    Scale the environment by sneaking past enemies, luring them into deadly traps, solving puzzles and slicing down foes
    Explore every inch of the world to find secret passages
    Each pixel is placed with love!
https://nintendoeverything.com/chucklefish-hidden-layer-games-bringing-inmost-to-switch/

oraz:



Cytuj
Here’s an overview:

    This retro-inspired 2D Action RPG might outright surprise you. CrossCode combines 16-bit SNES-style graphics with butter-smooth physics, a fast-paced combat system, and engaging puzzle mechanics, served with a gripping sci-fi story.

    CrossCode is all about how it plays! Take the best out of two popular genres, find a good balance between them and make a great game. That’s what CrossCode does. You get the puzzles of Zelda-esque dungeons and are rewarded with the great variety of equipment you know and love from RPGs. During the fast-paced battles you will use the tools you find on your journey to reveal and exploit the enemies’ weaknesses and at the same time will be able to choose equipment and skills for a more in-depth approach in fighting your enemies.

    Features:

    Dive into a massive adventure with a playtime of around 30-80 hours
    Explore a large world with 7 unique areas and hidden secrets all over the place
    Fight over 120 enemy types including 30+ boss fights
    Enter 7 expansive dungeons, all with with unique themes and puzzle mechanics
    Master over 90 combat arts and even more passive skills
    Solve over 100 quests with a great variety of tasks and unique challenges
    60+ music tracks made by a rice ball (yes)
https://nintendoeverything.com/crosscode-heading-to-switch-this-year/

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 23, 2019, 15:39:50 pm »
Te dwie z góry zajebiste.

Jacek84

  • Gość
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 23, 2019, 16:25:07 pm »
Cross Code mógł być taki dobry, ale ten genericowy styl artworków jest dla mnie nie do przełknięcia.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 23, 2019, 18:34:32 pm »
Teraz sprawdziłem i CrossCode ma na pc średnią 85% z 12 ocen, a Switch dostanie jeszcze ekskluzywną zawartość. Zatem chyba jest na co czekać :D
https://www.metacritic.com/game/pc/crosscode/critic-reviews

Ciekawi mnie też, jak wypadnie Unruly Heroes. Gdyby ktoś nie kojarzył gry:




Ja i tak najbardziej czekam na Wargroove. Gra zapowiada się kozacko 8)



Jeszcze co do Cross Code, to trochę zwała jak się przeczyta, jak twórcy w połowie grudnia komentowali możliwość wydania gry na Switchu:

Cytuj
For quite some time now we’ve received a number of requests from people asking us to port CrossCode to one particular platform.

Yes, we heard you. You want to play CrossCode on your Switch.
We get where you’re coming from. Our game has been inspired by so many Nintendo classics, so it would feel right at home on the Switch. And obviously, it would be amazing to play CrossCode on the go.

However, the reality is this: porting CrossCode to Switch is really difficult. As some of you might be aware, CrossCode is written in HTML5 which you cannot run natively on the Switch (just like most consoles). This means a LOT of things have to be reprogrammed/rewritten. And this is especially challenging on the Switch which doesn’t provide the hardware capabilities of other current-gen consoles. That’s why we still can’t make any promise!

Now… We’ve given this answer many, many times. But who knows, maybe it’s too technical and that’s why people just won’t stop asking so we’ll simplify it a bit:

Sorry but CrossCode will be coming to Switch when Hedgehags learn to fly.

Anyway, this is now our answer to all those Switch requests for the time being!
You can keep asking if you want (and you probably will). The answer will be the same.
http://www.radicalfishgames.com/?p=6581

Pewnie już wiedzieli, że gra wyjdzie na Switcha i tak się tylko przekomarzali z fanami ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2019, 18:43:41 pm wysłana przez POK »

Jacek84

  • Gość
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 23, 2019, 18:42:46 pm »
Wargrove też ma ten amerykański kreskówkowy, pobieżny i bezpłciowy styl. Że wam to nie przeszkadza...

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 24, 2019, 22:15:48 pm »
Skończyłem przed momentem Thomas Was Alone.
Dość ciekawa logiczna platformówka, ale parę razy potrafi wkurzyć. Nie tyle chodzi o poziom trudności zagadek, bo te są łatwe czy też poziomów, tych jest ponad 100, każdy to 2-3 minuty grania, ale o fakt, że potrafi złapać nieprzyjemnego buga i trzeba restartować poziom. Do tego mruczący pod nosem narrator.
Warto nadmienić o łatwym calaku/platynie w 5 h - to informacja dla łowców.
Gierka to takie 6-7/10

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 27, 2019, 13:18:50 pm »

Ciekawi mnie też, jak wypadnie Unruly Heroes. Gdyby ktoś nie kojarzył gry:


(....)

Przecież to wygląda zjawiskowo  :o
POK, jak dobrze, że jesteś  :grin:

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 28, 2019, 13:41:07 pm »
Celeste. Jest w Game pass. Wygląda jak kupa i miałem tylko zobaczyć o co to halo a mnie wciągnęło strasznie. Świetne sterowanie i wysoki poziom trudności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 28, 2019, 13:56:03 pm »
Często tak bywa. Takie Hotline Miami też bardziej erę 16tu bitów przypomina, a jest nieprawdopodobnie wręcz dobrą gra. Polecam, jeżeli ktoś nie miał jeszcze przyjemności. No i ta ścieżka dźwiękowa  :grin:



 :dance:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 28, 2019, 17:38:02 pm »
Celeste. Jest w Game pass. Wygląda jak kupa i miałem tylko zobaczyć o co to halo a mnie wciągnęło strasznie. Świetne sterowanie i wysoki poziom trudności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A nie czasem w xbox Gold?

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 28, 2019, 19:30:40 pm »
Oczywiście, że jest w Gold. Pomyliło mu się najwidoczniej.  :angel:

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 28, 2019, 19:48:28 pm »
Dokładnie:-). Tez uważacie ze powinni połączyć te usługi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 28, 2019, 22:44:13 pm »
Jako gracz jestem na tak. Gdybym im tam jednak szefował, zostawiłbym jak jest. Wyższy dochód, plus głównym rynkiem zbycia sprzętu są jednak Stany Zjednoczone, a dla przeciętnego Dżona te kilkanaście baksów nie jest jakimś specjalnym wydatkiem. W sumie cwanie do tego podchodzą. Gold do multi, a ludzie lubią grać przez sieć, a Xbox Game Pass oferuje jakościowo najlepsze gry i jest ich od groma. Gdyby połączyli je w jedność za cenę jednej usługi, byłoby wspaniale, ale miliony traciliby. Gdyby odbyła się fuzja, ale cena byłaby wyższa, to nie każdy skusiłby się. Więc znowu straty.

Dlatego też growo oferta GP >>>> Gold praktycznie co miesiąc.

By nie zbaczać z tematu.



Podobno za ok 16 zł. Warto.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 29, 2019, 09:07:20 am »
By nie zbaczać z tematu.



Podobno za ok 16 zł. Warto.
Tak. Bastion to udana gierka i jak dla mnie lepsza pozycja, niż Transistor (to samo studio).
Bastion doczekał się nawet wydania pudełkowego na Vitę, bardzo ograniczonym nakładem Limited Run Games.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 29, 2019, 14:21:15 pm »
Kupione, będzie platynowane. Oczywiście wybrałem wersję na Vitę. Warto też pamiętać o:



Szczególnie, że kompletne wydanie można w dobrych pieniądzach dostać - a dodatkowa klasa i przeciwnicy są bardzo w porządku.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 29, 2019, 14:42:20 pm »
Kupione, będzie platynowane. Oczywiście wybrałem wersję na Vitę. Warto też pamiętać o:

Szczególnie, że kompletne wydanie można w dobrych pieniądzach dostać - a dodatkowa klasa i przeciwnicy są bardzo w porządku.
Każda taka wypowiedź od razu poprawia człowiekowi samopoczucie.
Szkoda tylko, że Vita skończyła, tak jak skończyła. Można rzec, że zapoczątkowała trend wydawania sporej ilości indyków na konsolach. Obecnie Switch przejął pałeczkę i to ze zdwojoną siłą.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 29, 2019, 15:00:43 pm »
Fatalnie wyszło  :( Niestety. Ogromny potencjał, jakość wykonania, moc. Kto grał w Uncharted/Killzone na tym sprzęcie wie o czym mówię.
No i jeden z moich ulubieńców  :oops:



Na Vicie świetnie, tak pod temat by było, grało się w indyki. Niemal co nie było na dużym sprzęcie i na tej konsoli, wybierałem wersję kieszonkową.
Hotline Miami, Rogue Legacy, absolutnie cudowne propozycje. Świetne indyki przy tym. Szkoda, że taka konsola skończyła, jak skończyła.
Ja o swoją dbam (mam od wielu lat, a wygląda jak nowa) i co jakiś czas kupię grę nań - vide wspomniany Bastion.


Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 29, 2019, 15:10:12 pm »
Ja Bastion i Transistor niebawem łyknę, ale to już na Switchu.
Mojej Vicie zostało już ostatnie zadanie w postaci Danganronpa V3, a indyki w całości przejął Switch.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 30, 2019, 07:58:01 am »
Ja Bastion i Transistor niebawem łyknę, ale to już na Switchu.
Do kolekcji polecam Pyre na PS4, ostatnio było w promce nawet za 33 zł chyba.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 30, 2019, 11:40:22 am »
Transistora polecam, super gra. Bastion jakos mnie nie kreci.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 08, 2019, 08:47:25 am »
Weszliśmy już w luty na dobre, dlatego też postanowiłem wrzucić 3 ciekawie zapowiadające się indyki, które ukażą się jeszcze w tym miesiącu.

  - Degrees of Separations (platformówka logiczna)

- Devil Engine (shmup)

- Fimbul (action adventure)

Do tego, Wargroove już wyszedł, a o to i link do jego mocnych not:
https://www.metacritic.com/game/switch/wargroove


3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 11, 2019, 14:46:49 pm »
Team Cherry Teases Hollow Knight Hornet DLC Reveal Coming Later This Week
Cytuj
Yes, if you're a fan of Hollow Knight's dark, sinister, and yet oddly adorable Metroidvania ways, you may already be aware that a Hornet DLC package has been promised for some time. Serving as one of the project's original Kickstarter goals, this extra content has been in the works for some time, and it seems we'll be learning all about it on 14th February.
http://www.nintendolife.com/news/2019/02/team_cherry_teases_hollow_knight_hornet_dlc_reveal_coming_later_this_week


A ja z ostatnio wydanych indyków bardzo polecam Wargroove.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 11, 2019, 15:32:36 pm »
Team Cherry Teases Hollow Knight Hornet DLC Reveal Coming Later This Week
Cytuj
Yes, if you're a fan of Hollow Knight's dark, sinister, and yet oddly adorable Metroidvania ways, you may already be aware that a Hornet DLC package has been promised for some time. Serving as one of the project's original Kickstarter goals, this extra content has been in the works for some time, and it seems we'll be learning all about it on 14th February.
http://www.nintendolife.com/news/2019/02/team_cherry_teases_hollow_knight_hornet_dlc_reveal_coming_later_this_week


A ja z ostatnio wydanych indyków bardzo polecam Wargroove.
Ja cały czas czekam na wydanie pudełkowe HK. Najpierw zapowiedzieli na ten rok, a potem zrezygnowali. :-?
Liczę, że po premierze DLC wrzucą to wszystko do pudła i wyślą do sklepów. Na taki sam manewr liczę w przypadku Cuphead.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 11, 2019, 16:12:09 pm »
Team Cherry Teases Hollow Knight Hornet DLC Reveal Coming Later This Week
Cytuj
Yes, if you're a fan of Hollow Knight's dark, sinister, and yet oddly adorable Metroidvania ways, you may already be aware that a Hornet DLC package has been promised for some time. Serving as one of the project's original Kickstarter goals, this extra content has been in the works for some time, and it seems we'll be learning all about it on 14th February.
http://www.nintendolife.com/news/2019/02/team_cherry_teases_hollow_knight_hornet_dlc_reveal_coming_later_this_week


A ja z ostatnio wydanych indyków bardzo polecam Wargroove.
Ja cały czas czekam na wydanie pudełkowe HK. Najpierw zapowiedzieli na ten rok, a potem zrezygnowali. :-?
Liczę, że po premierze DLC wrzucą to wszystko do pudła i wyślą do sklepów. Na taki sam manewr liczę w przypadku Cuphead.

Hollow Knight ESRB Classification Suggests A Physical Release Is Finally Happening
Cytuj
ESRB ratings do not apply to digital releases and usually indicate a physical release is close by.
http://www.nintendolife.com/news/2019/02/hollow_knight_esrb_classification_suggests_a_physical_release_is_finally_happening

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 13, 2019, 16:56:08 pm »
Moonlighter gets big “Friends & Foes” update today, details
https://nintendoeverything.com/moonlighter-gets-big-friends-foes-update-today-details/

Gierka wydaje się ciekawa. Grał ktoś?

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 15, 2019, 09:17:37 am »
Jakby kogoś interesowało This is Police na PS4/X0, to w MM po 39 zł widziałem ostatnio.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie games/Indyki/Indory
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 16, 2019, 17:50:13 pm »
Chucklefish Outlines Upcoming Quality Of Life And Community Feedback Patch For Wargroove
http://www.nintendolife.com/news/2019/02/chucklefish_outlines_upcoming_quality_of_life_and_community_feedback_patch_for_wargroove

Dodanie checkpointa będzie dobrą opcją. Przyznam, że w ostatniej misji kampanii trochę się namęczyłem, ale po paru porażkach w końcu się udało. Została mi jednak jeszcze misja specjalna :) Poza tym zacząłem tryb arcade i misje puzzle, które musimy przejść w jednej turze.