Autor Wątek: Nasze telefony.  (Przeczytany 257772 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1360 dnia: Lutego 22, 2009, 20:30:29 pm »
Czyli rozumiem, że blisko sekundowe lagi (takie info wyczytałem w kilku zagranicznych recenzjach; polskich jest mało) w niektórych momentach nie irytują do tego stopnia, że ma się ochotę wyrzucić telefon za okno, albo rzucić nim o ziemię i rozdeptać? ;)

Cytuj
A co do D- Pada mam go ponad pół roku napierdzielam codziennie jak na PSP i nic nie odpada. Bajka.
To spoko. Kolejna całkiem pozytywna informacja. Jednak jeśli już jesteśmy przy przyciskach: powiedziałeś, że masz telefon pół roku i dość intensywnie z niego korzystasz. Mam więc kolejne pytanie: czy zauważyłeś, że niektóre z przycisków zaczęły się wycierać? (z taką opinią również się spotkałem, czytając wypowiedzi użytkowników tego telefonu)

Acha, i ostatnie pytanie (na chwilę obecną!), może trochę związane z poprzednim: po tak długim czasie korzystania z telefonu zauważyłeś na nim jakieś konkretne ślady użytkowania? Jak w ogóle telefon się zachowuje, jeśli chodzi o jego wytrzymałość?

Marins

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1361 dnia: Lutego 22, 2009, 20:43:17 pm »
Tutaj masz filmik z menu


Cytuj
Czyli rozumiem, że blisko sekundowe lagi (takie info wyczytałem w kilku zagranicznych recenzjach; polskich jest mało) w niektórych momentach nie irytują do tego stopnia, że ma się ochotę wyrzucić telefon za okno, albo rzucić nim o ziemię i rozdeptać? Wink

Sekundowe lagi mogą się zdarzać ale bardzo sporadycznie. Co do samego funkcjonowania to jak się zrobi szybką operację typu menu>moja muzyka> odtwarzacz muzyki> listy odtwarzania to może się rozpędzić i klikniesz za daleko itp, ale idzie dojść do wprawy kontrolowania :) mówię tutaj o typowym molestowaniu klawiszy.

Cytuj
To spoko. Kolejna całkiem pozytywna informacja. Jednak jeśli już jesteśmy przy przyciskach: powiedziałeś, że masz telefon pół roku i dość intensywnie z niego korzystasz. Mam więc kolejne pytanie: czy zauważyłeś, że niektóre z przycisków zaczęły się wycierać? (z taką opinią również się spotkałem, czytając wypowiedzi użytkowników tego telefonu)

Chyba podobne strony czytaliśmy bo o to samo się obawiałem ale nic się nie wyciera tel noszę luzem w kieszeni gdzie mam klucze jakieś długopisy czasami więc może się dość łatwo porysować. Mam kilka rysek no ale to metal więc ? żadnych odprysków. Sam za bardzo nie dbam o ochronę więc jak by się przyłożyć to nic by nie było.

Cytuj
Acha, i ostatnie pytanie (na chwilę obecną!), może trochę związane z poprzednim: po tak długim czasie korzystania z telefonu zauważyłeś na nim jakieś konkretne ślady użytkowania? Jak w ogóle telefon się zachowuje, jeśli chodzi o jego wytrzymałość?

Jest wytrzymały ale należy pamiętać że to metal więc tutaj nie będzie pęknięcia tylko wgniecenie. Ekran nie posiada żadnych rys.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1362 dnia: Lutego 22, 2009, 20:49:14 pm »
Cytuj
Chyba podobne strony czytaliśmy bo o to samo się obawiałem
Bardzo możliwe, że natknęliśmy się na te same strony. Wielu dobrych recenzji tego telefonu w sieci znaleźć nie można, jednak kilka jest naprawdę fachowych. Głównie experci ten telefon zachwalali i dopóki nie czytałem opinii użytkowników, to byłem niemal przekonany, że ten telefon właśnie wybiorę. Ale stało się jak stało i dowiedziałem się kilku nieprzyjemnych rzeczy ;)

Cytuj
nic się nie wyciera tel noszę luzem w kieszeni gdzie mam klucze jakieś długopisy czasami więc może się dość łatwo porysować. Mam kilka rysek no ale to metal więc ? żadnych odprysków. Sam za bardzo nie dbam o ochronę więc jak by się przyłożyć to nic by nie było.
Skoro tak sprawa się ma, to faktycznie Samsung wykonał kawał dobrej roboty i nie warto się martwić o wykonanie urządzenia. Powiem szczerze, że z każdą Twoją wypowiedzią ten telefon zyskuje u mnie coraz większe zaufanie.

Cytuj
Jest wytrzymały ale należy pamiętać że to metal więc tutaj nie będzie pęknięcia tylko wgniecenie.
Wiadomo. Niemal podstawowa różnica między metalem a plastikiem.

Cytuj
Ekran nie posiada żadnych rys.
To zajebiście.


Pytanie czysto hipotetyczne teraz, bo możliwe, że drugiego telefonu nie znasz, ale czy mając możliwość wymiany na LG KS360, zdecydowałbyś się na niego?
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2009, 20:51:03 pm wysłana przez sambady »

Marins

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1363 dnia: Lutego 22, 2009, 20:54:46 pm »
Nie znam tego modelu LG KS360, przejrzałem szybko w necie i raczej bym się nie zdecydował.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1364 dnia: Lutego 22, 2009, 20:56:10 pm »
Cytuj
Nie znam tego modelu LG KS360, przejrzałem szybko w necie i raczej bym się nie zdecydował.
Rozumiem. LG kusi mnie jednak rozmiarem wyświetlacza i klawiaturą QWERTY.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2009, 22:44:08 pm wysłana przez sambady »

Marins

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1365 dnia: Lutego 22, 2009, 20:57:24 pm »
Jak coś mi się jeszcze przypomni istotnego odnośnie soulb to napiszę :)
: Luty 22, 2009, 20:56:55 pm
Nie znam tego modelu LG KS360, przejrzałem szybko w necie i raczej bym się nie zdecydował.
Rozumiem. LG kusi mnie jednak rozmiarem wyświetlacza i klawiaturą QWERTY.

Teraz to już kto co lubi.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1366 dnia: Lutego 22, 2009, 21:05:22 pm »
Dzięki wielkie. Jakbyś miał coś do powiedzenia, nt. tego, co Cię w nim głównie denerwuje w codziennym użytkowaniu, to również byłbym wdzięczny za pomoc ;)

Cytuj
Teraz to już kto co lubi.
Wiadomo. Mam jeszcze miesiąc na zastanowienie. Generalnie, nie szukam jakiegoś strasznie wypasionego telefonu, bo taki mam zamiar kupić w wakacje (mowa o iPhonie albo G1 - wyszukuje o nich coraz więcej informacji, chcąc wybrać jak najlepszy dla siebie telefon).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1367 dnia: Lutego 22, 2009, 21:17:46 pm »
Tymczasem może polecicie mi jakieś słuchawki do telefonu? Szukam czegoś DOBREGO i taniego (tak do stówki) na mini jacka.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1368 dnia: Lutego 22, 2009, 22:26:22 pm »
Muzyki masz zamiar słuchać, czy będziesz używał do rozmów głównie? No i, jaki telefon masz? (bo może warto się rozejrzeć za czymś tej samej marki, co aparat)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1369 dnia: Lutego 22, 2009, 22:41:28 pm »
Tylko do muzyki i radia. Nie lubię rozmawiać przez zestaw słuchawkowy, dlatego raczej go nie kminię.

Szukam zwykłych słuchawek na jacka 3,5 mm. Dobrych. A telefon to Nokia N95.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1371 dnia: Lutego 22, 2009, 22:52:07 pm »
Z zestawów słuchawkowych to ewentualnie takie COŚ, ale jestem prawie pewny, że za tą kasę można mieć znacznie lepsze słuchawki.

Zapomniałem dodać - interesują mnie tylko dokanałówki.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1372 dnia: Lutego 22, 2009, 23:02:23 pm »
Myślałem, że obecność pilota nie będzie Ci przeszkadzała, jeśli słuchawki będą dobrej jakości. Ale tak czy siak, tamte oferty Ci nie pasują ze względu na rodzaj słuchawek. Poszukałem więc czegoś innego i natknąłem się na słuchawki Creative'a (szukałem również w ofercie Sennheisera, ale nic taniego nie mają ;)), które ma mój kuzyn i bardzo je sobie chwali - służą mu już dość długi czas:

http://www.allegro.pl/item562888626_sluchawki_creative_ep_630_box_do_mp3_wwa_gw_2lata.html

W oczy rzuciły mi się również takie oto Philipsy - nie znam ich, ale prezentują się całkiem spoko, a firma ta przecież słynie z tego, że jeśli chodzi o jakość, to ich produktom nie ma się raczej nic do zarzucenia:

http://www.allegro.pl/item552791648_philips_sluchawki_she9501_gwar_2lata_premium.html

No i, na koniec coś od Sony. Trochę dziwaczne, ale może lubisz futurystyczny wygląd:

http://www.allegro.pl/item552836441_super_sluchawki_sony_mdr_ex082_nowe_gwarancja.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2009, 23:03:58 pm wysłana przez sambady »

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1373 dnia: Lutego 22, 2009, 23:21:35 pm »
Z zestawów słuchawkowych to ewentualnie takie COŚ, ale jestem prawie pewny, że za tą kasę można mieć znacznie lepsze słuchawki.

Zapomniałem dodać - interesują mnie tylko dokanałówki.

Ja moge polecić  philips shh9700, poczytaj sobie o nich na forach, niestety bywają problemy z ich dostępnością.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1374 dnia: Lutego 23, 2009, 12:23:20 pm »
Bloo, serca nie masz. Najpierw kaŻesz mi czytać, jakie to nie zajebiste słuchawki, a później się okazuje, Że ich prawie kupić u nas nie moŻna.

Tak czy siak wybiorę coś z Philipsów (mam nadzieję, Że słuchawki mają lepsze od golarek).

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1375 dnia: Lutego 23, 2009, 20:18:11 pm »
www.forum.mp3store.pl - tutaj masz wszystko o słuchawkach i odtwarzaczach.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1376 dnia: Lutego 23, 2009, 22:46:07 pm »
Bloo, serca nie masz. Najpierw każesz mi czytać, jakie to nie zajebiste słuchawki, a później się okazuje, że ich prawie kupić u nas nie można.


Aż tak źle z dostępnością nie jest, pod koniec stycznia były 3 aukcje z nimi (z czego jedna ze zbójeckimi cenami).

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1377 dnia: Lutego 25, 2009, 20:01:55 pm »
Jakie forum o telefonach mozecie polecic (cokolwiek, bo chcialbym gdzies dac ogloszenie sprzedazy obecnego tel; moze byc cos o Symbianach/SE)?

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1378 dnia: Lutego 25, 2009, 20:14:10 pm »
Jakie forum o telefonach mozecie polecic (cokolwiek, bo chcialbym gdzies dac ogloszenie sprzedazy obecnego tel; moze byc cos o Symbianach/SE)?

www.uiq3.eu

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1379 dnia: Lutego 25, 2009, 20:24:42 pm »
Dzieki, nawet konto mam na tym forum!

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1380 dnia: Lutego 25, 2009, 20:30:32 pm »
Jak będę sprzedawać swojego "wspaniałego" SE m600i to tam pewno też dam info. Zawsze się ktoś znajdzie na mój telefon, bo na allegro widać, że jest on dość deficytowy. Wogóle mam zamiar przerzucić się na prosty telefon tylko do dzwonienia i smsowania.

svonston

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1381 dnia: Lutego 25, 2009, 20:36:38 pm »
Heh, ja juz to wlasnie zrobilem. 6210 dokladnie. Znalazlem tanio pelen komplet sklepowy - karton, ladowarka, gwarancja, IMEI sie wszedzie zgadza itd. :)

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1382 dnia: Lutego 25, 2009, 20:39:11 pm »
Ja myślę nad 6510. Zawsze mi się podobał  8-)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1383 dnia: Lutego 25, 2009, 21:09:07 pm »
Wogóle mam zamiar przerzucić się na prosty telefon tylko do dzwonienia i smsowania.

Heh, ja juz to wlasnie zrobilem. 6210 dokladnie.

?

Przecież 6210 to całkiem dopasiona komórka  :|

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1384 dnia: Lutego 25, 2009, 23:58:18 pm »
http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/6210/ Wydaje mi się, że chodzi o tę, nie o Navigatora.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1385 dnia: Lutego 26, 2009, 01:20:28 am »
LOL

Że się Nokia sama pogubi na tyle, żeby wydać dwa telefony oznaczone tym samym numerem, to się nie spodziewałem  :D

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1386 dnia: Lutego 26, 2009, 01:23:53 am »
No tak jest, masz stary telefon i nowy oznaczony jako classic, moja 6120 też miała jakiś zajebiscie stary model :]

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1387 dnia: Lutego 27, 2009, 18:43:48 pm »
Cytuj
LOL

Że się Nokia sama pogubi na tyle, żeby wydać dwa telefony oznaczone tym samym numerem, to się nie spodziewałem  :D
Oznaczenie jest jednak inne, w nowym modelu dodano słowo "Navigator", żeby się nie mylono.

Cytuj
No tak jest, masz stary telefon i nowy oznaczony jako classic, moja 6120 też miała jakiś zajebiscie stary model :]
Miała, w ch** dobry model, jeśli mam być szczery.


: Luty 26, 2009, 16:42:18 pm


Dokonałem ostatecznego wyboru telefonu. Zdecydowałem się na LG KS360. Telefon ma wszystko, czego potrzebuję, czyli duży i przejrzysty wyświetlacz, porządny UI i klawiaturę QWERTY. Ponadto, zgodnie z użytkownikami tego urządzenia, telefon jest cholernie wytrzymały, niczym niezniszczalna Nokia 3310. Strasznie mnie to cieszy, bo najbardziej obawiałem się słabej/miernej jakości wykonania. W każdym razie, odrzuciłem Samsunga U800 z tego powodu, że spotkałem się z wieloma niepochlebnymi opiniami na jego temat. No i, trochę jednak irytowałoby mnie to, że system jest w nim nieco powolny. Acha, i co najważniejsze, nie potrzebuję wypasionego telefonu.
A jeśli chodzi o małą ilość pamięci w LG (15 czy tam 16mb to jednak mało, telefon potrafi przymulić, kiedy jest zapełniony po brzegi danymi), to mam zamiar zakupić 2-4gb kartę pamięci - na szczęście, telefon czyta micro SD, które teraz można dostać za psie pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2009, 18:48:27 pm wysłana przez sambady »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1388 dnia: Lutego 28, 2009, 00:57:59 am »
Moim zdaniem słabo, wygląda jak jakiś kombajn, telefon wszystkomający.
Moje podejście jest takie - albo mega prosty telefon do dzwonienia i smsów, albo naprawdę wypasiony sprzęt, na którym naprawdę będziemy korzystać z innych funkcji.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1389 dnia: Lutego 28, 2009, 11:39:30 am »
Iras ma kilka pytań  :P

Jak płacić w n-gage? Kilka tytułów chciałbym nabyć legalnie, ale nie mam kredytówki...

Jaki program do nawigacji polecacie na S60v3 - z polskimi mapami i obsługą wewn. GPS?

Czym zastąpić oficjalne mobilne GG? No przecież nie będę im buli haraczu za dostęp...

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1390 dnia: Lutego 28, 2009, 13:35:39 pm »
Iras ma kilka pytań  :P



Jaki program do nawigacji polecacie na S60v3 - z polskimi mapami i obsługą wewn. GPS?



TomTom

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1391 dnia: Lutego 28, 2009, 15:19:26 pm »
Cytuj
Moim zdaniem słabo, wygląda jak jakiś kombajn, telefon wszystkomający.

Wygląda jak kombajn, ale nim nie jest (swoją drogą design mi się bardzo podoba!). Ma podstawowe funkcje, jak obecnie niemal każdy telefon. A że jest tani (kosztuje 1zł w abonamencie, który mnie interesuje) i ma pełną klawiaturę, to bardzo mnie to cieszy. Takiego urządzenia szukałem już od dłuższego czasu, ale jeszcze niedawno kazano sobie za nie słono płacić - aż do momentu pojawienia się KS360. Sprzęt jest reklamowany jako idealny telefon dla osób, które cenią sobie SMS-owanie bardziej niż dzwonienie (ponadto, zebrał mnóstwo dobrych opinii od recenzentów telefonów komórkowych). Czyli dla mnie sprzęt idealny.

Cytuj
Moje podejście jest takie - albo mega prosty telefon do dzwonienia i smsów, albo naprawdę wypasiony sprzęt, na którym naprawdę będziemy korzystać z innych funkcji.

Najprostszy telefon nie ma tego, czego potrzebuję. Trudno znaleźć sprzęt, który będzie posiadał tylko te funkcje, które uznaję za przydatne. Komórka, poza wysyłaniem SMS-ów i dzwonieniem, służy mi również jako przeglądarka zdjęć, czy też umożliwia dostęp do internetu - do najprostszych stron, jak chociażby słowniki, czy onet.pl, wp.pl. Oczywiście, cieszyłbym się, gdybym za pośrednictwem telefonu komórkowego mógł oglądać filmy i korzystać z innych wypasionych funkcji multimedialnych (w końcu mam w sobie coś z gadżeciarza), ale w chwili obecnej na takie urządzenie mnie nie stać i biorę, co dają. Latem mam zamiar iść do pracy i zarobić na iPhone'a, o którego niedawno pytałem, i który zaspokoi moje wszystkie wymagania (głównie te związane z korzystaniem z internetu, reszta schodzi na dalszy plan, mimo wszystko). Ale na razie wystarczy mi takie LG.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2009, 16:09:27 pm wysłana przez sambady »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1392 dnia: Lutego 28, 2009, 15:55:58 pm »
Wyraziłem tylko swoją opinię. ;)
A taka wysuwana, pełna klawiatura kojarzy mi się z nastolatkami namiętnie piszącymi po kilkadziesiąt "esków" dziennie.
W większości przypadków zanim bym zdążył zwolnić obie ręce i wysunąć klawiaturę, to na normalnym telefonie już bym skończył pisać smsa.
Pewnie na konwersacje smsowe się nadaje idealnie, ja jednak preferuję rozmowę głosową.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1393 dnia: Lutego 28, 2009, 19:51:16 pm »
Cytuj
Wyraziłem tylko swoją opinię. ;)
Ja też, spoko ;)

Cytuj
A taka wysuwana, pełna klawiatura kojarzy mi się z nastolatkami namiętnie piszącymi po kilkadziesiąt "esków" dziennie.
To ja jestem trochę starszym nastolatkiem, bo potrafię wysłać kilkadziesiąt SMS-ów w ciągu jednego dnia, kiedy jest z kim rozmawiać (a bywa również tak, że przez dłuższy okres czasu nie wyślę żadnego). Moi znajomi również, w głównej mierze, wolą komunikować się za pomocą SMS-ów, a nie rozmów głosowych.

Cytuj
W większości przypadków zanim bym zdążył zwolnić obie ręce i wysunąć klawiaturę, to na normalnym telefonie już bym skończył pisać smsa.
Owszem, przy krótkich wiadomościach. Wydaje mi się jednak, że jeśli chodzi o dłuższe SMS-y, to klawiatura QWERTY ma zdecydowaną przewagę nad zwykłą, numeryczną.

Cytuj
Pewnie na konwersacje smsowe się nadaje idealnie, ja jednak preferuję rozmowę głosową.
Mhm. Kwestia gustu. Ja, jeśli chodzi o rozmowy głosowe, to korzystam z nich raczej tylko wtedy, kiedy mam się skontaktować z Mamą, czy Bratem. No i, oczywiście, jeśli ktoś do mnie dzwoni, to odbieram, a nie odrzucam i wysyłam SMS-a :s



: Luty 28, 2009, 15:59:40 pm
Cytuj
Czym zastąpić oficjalne mobilne GG? No przecież nie będę im buli haraczu za dostęp...
A ile się płaci?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1394 dnia: Lutego 28, 2009, 20:11:49 pm »
A ile się płaci?

Cytuj
7936 - koszt 9PLN + VAT - przedłuŻa aktywność usługi o 90 Dni
7455 - koszt 4PLN + VAT - przedłuŻa aktywność usługi o 30 Dni
7136 - koszt 1PLN + VAT - przedłuŻa aktywność usługi o 7 Dni

Niby grosze, ale jeśli jest alternatywny, darmowy klient...

(do tego oczywiście dochodzi opłata za transfer)

TomTom

Coś więcej? Jakieś konkrety? TomTom oficjalnie nie wspiera wewnętrznego modułu GPS. Znalazłem co prawda odpowiednio spreparowaną wersję, ale wymaga instalowania jakiegoś dodatkowego softu, a nie bardzo mam ochotę syfić w nowym telefonie 'niewiadomoczym'.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1395 dnia: Lutego 28, 2009, 20:48:44 pm »
Płacić 9zł raz na trzy miesiące to niezbyt wiele. Ja, prawdę mówiąc, nie bawiłbym się w szukanie darmowych klientów. Szkoda zachodu.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1396 dnia: Lutego 28, 2009, 20:55:21 pm »
A ile się płaci?

Cytuj
7936 - koszt 9PLN + VAT - przedłuża aktywność usługi o 90 Dni
7455 - koszt 4PLN + VAT - przedłuża aktywność usługi o 30 Dni
7136 - koszt 1PLN + VAT - przedłuża aktywność usługi o 7 Dni

Niby grosze, ale jeśli jest alternatywny, darmowy klient...

(do tego oczywiście dochodzi opłata za transfer)

TomTom

Coś więcej? Jakieś konkrety? TomTom oficjalnie nie wspiera wewnętrznego modułu GPS. Znalazłem co prawda odpowiednio spreparowaną wersję, ale wymaga instalowania jakiegoś dodatkowego softu, a nie bardzo mam ochotę syfić w nowym telefonie 'niewiadomoczym'.
Cóż mogę ci powiedziec? Bawiłem sie tym na mojej 6120, na ipmarcie masz wszystko razem z mapami, testowałem na tym module GPS u kumpla i smigało.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1397 dnia: Lutego 28, 2009, 21:00:38 pm »
Ty - 6120, ja - N95. N95 ma wbudowany GPS, którego TomTom nie widzi. Ewentualny trik polega na raczej dość mocnej ingerencji w soft, bo telefon zaczyna widzieć wewnętrzny GPS jako GPS bluetooth. Wolałbym tak nie mieszać.

Garmin? Route 66?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1398 dnia: Lutego 28, 2009, 23:15:38 pm »
AutoMapa z witaminą?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #1399 dnia: Lutego 28, 2009, 23:26:33 pm »
Fajnie by było, ale w ogóle nie ma AutoMapy na Symbiana. Tylko na Windows Mobile.

Zacznę testować jedno po drugim - najszybciej będzie.