Autor Wątek: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots  (Przeczytany 625883 razy)

0 użytkowników i 45 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1120 dnia: Czerwca 07, 2007, 16:11:39 pm »
Zrozumiałbym jeszcze, gdyby - tak jak w przypadku FF - marka MGS była od samego początku kojarzona wyłącznie z Sony.

Zły przykład :P. Final Fantasy zaczynało na NES'ie. Dopiero od 4 części zaczęło wychodzić na konsolę Sony.
Nie mówiąc już o tym, że handheldy Nintendo również kilka tytułów dostały.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1121 dnia: Czerwca 07, 2007, 17:06:06 pm »
Pierwsze Metal Gear'y (MG i MG2) wyszły na NES(jedynka) i japoński komputer MSX (oba).
Potem wielki MGS na Psx ale za nim ruszył też Ghost Babel na GBC (równie wyśmienity).
Więc początki też nie do końca na PSX.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1122 dnia: Czerwca 07, 2007, 17:58:09 pm »
Ten trailer tylko mnie umocnił w przekonaniu ze MGS4:Substane wyjdzie na PS3 i X360 ;)
Ja sie ciesze ze nadal data wydania to 2007.

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1123 dnia: Czerwca 07, 2007, 18:16:22 pm »
Tak, bo Sony to jest jakiś pionek  :neutral:

Sony to nie pionek - powiedziałbym raczej, że jest to poważny gracz, który jednak wciąż żyje starymi, pięknymi czasami, kiedy to PSX i PS2 królowały na rynku, a konkurencja była jeszcze w powijakach...;-) W ostatnim czasie wszystkie działania SONY, łącznie z utratą kilkunastu exclusivów, świadczą o tym, że najwyraźniej ktoś z sony albo nie docenia konkurencji, albo jest  zbyt pewny siebie(podejrzewam, że jedno i drugie). Nie tak dawno temu ktoś tam z sony wypowiadał się nawet, ze oni nie boją się utraty exclusivów, ponieważ ich studia wewnętrznie dostarczają wystarczająco dobre gry. Cóż, gdyby  wszystkie gry od sony trzymałyby poziom GOW2 mogłoby się okazać, ze w tym szaleństwie jest metoda. Przyznam się szczerzę, że powoli zaczynają mnie już męczyć te różnego typu wojenki i spekulacje na temat exclusivności poszczególnych odgrzewanych kotletów i nawet ucieszyłbym się z faktu, gdyby ken ogłosił, że kasę przeznaczoną na przekupywanie konami przeznaczy na jakiś nowy, innowacyjny projekt. Z drugiej strony  przykład nintendo doskonale ukazał, że nawet najlepsze gry JEDYNIE od wewnętrznych developerów mogą nie wystarczyć do masowego sukcesu danej konsoli. Ja to wiem, ty to wiesz Iras, wie to wiele osób na tym forum, i zapewne kiedyś zda sobie z tego sprawę sony - pytanie tylko, czy nie będzie to przebudzenie z przysłowiową ręką w nocniku. Na szczęście póki co nie  nie jest tak źle - prawdziwe problemy zaczęły by się, gdyby MGS, DMC czy inne hity byłyby exclusivami wyłącznie na jedną konsolę. Dopóki dany tytuł dostaną je obie, nie ma tragedii, choć już najwyższa pora, aby sony obudziło sie z zimowego snu, i zaczęło traktować konkurencje na serio - niezależnie od tego, komu sie kibicuję, konsolowy monopol nie posłuży ani jednej ze stron.

Bill jakoś potrafi zdobyć gry exclusive od 3rd party devloperów.

To prawda - microsoft ma kilka sukcesów na koncie w tej dziedzinie. Z drugiej strony jednak, wydaję mi się, że nawet jeżeli te słynne już "pieniądze od billa" mają znaczenie, to i tak jest ono zawsze drugorzędne. Dla deleveloperów 3rd party liczy sie przede wszystkim nie to, ile dostaną od billa pieniędzy, tylko jak sprzedaję się jego konsola. Ponieważ w chwili obecnej x360 ma przewagę ilościową nad ps3, jest jasne, że w pierwszej kolejności capcom zgodzi się na wspieranie x-boxa, niżeli  wciąż sie rozkręcającej ps3. Jeżeli w przyszłości PS3 uda się prześcignąć X360 zapewne większość exclusivów, jeśli już, będzie wychodzić właśnie na PS3 a nie X360. Póki co obie te konsole są na zbliżonej pozycji, ciężko powiedzieć kto będzie liderem, i dlatego większość topowych gier, z MGS'em (najprawdopodobniej) na czele, będzie wychodzić na obie konsole(celowo pomijam w tym zestawieniu wii, które juz zdystansowało konkurencję i celuję w zupełnie inny segment rynku).
Zrozumiałbym jeszcze, gdyby - tak jak w przypadku FF - marka MGS była od samego początku kojarzona wyłącznie z Sony.
Zły przykład :P. Final Fantasy zaczynało na NES'ie. Dopiero od 4 części zaczęło wychodzić na konsolę Sony.
Nie mówiąc już o tym, że handheldy Nintendo również kilka tytułów dostały.

Fakt - zły przykład - najwyraźniej moja skleroza się rozwija...;-) Zwracam honor Mr_Zombie i dzięki za poprawkę...;-)
Your mysterious ice blue eyes...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1124 dnia: Czerwca 07, 2007, 18:30:40 pm »
Cytuj
łącznie z utratą kilkunastu exclusivów...

Możesz wymienić dziesięć?  :-o

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1125 dnia: Czerwca 07, 2007, 18:51:37 pm »
Tyle tego nie było znowu bez przesady ale jak tak dalej będzie szło to jeszcze wszystko przed nami.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1126 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:06:23 pm »
Jak tak dalej będzie szło?

Sony straciło wyłączność na trzy ważne tytuły - Virtua Fighter 5, Devil 4 i Assassin's Creed (w tym przypadku exclusive oczywisty nie był). Po stronie Microsoftu - nie szukając daleko - Oblivion i Kane & Lunch. Pierwszy tytuł mocarny, drugi pewnie sprzeda się świetnie u amerykanów. Do tego pseudo-GTA w postaci Saints Row.

Ciągle uważam, że mocno przesadzacie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1127 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:17:32 pm »
Moim zdaniem najlepiej byłoby gdyby exclusive'ami były tylko właśnie gry wewnętrznych studiów.

Po pierwsze - koszta produkcji gier są teraz ogromne. Next-geny przegrywają z Wii (XO sprzedaję się co najwyżej tak sobie, PS3 na razie fatalnie). Co mają w takiej sytuacji robić developerzy?
Oczywiście multiplatformowość ich tytułów to zdecydowanie najlepsza dla nich opcja. Często to w sumie jedyne rozwiązanie żeby gra w ogóle się okazała sukcesem marketingowym. I tak prawdopodobnie będzie jeszcze przez jakiś czas. Multiplatformowość takich tytułów jak np. MGS to lepsza opcja niż gdyby te gry nie powstały w ogóle z braku opłacalności.
Poza tym - część ludzi strasznie jakoś przeżywa utraty exclusive'ów na daną konsolę, dochodzi nawet do tak śmiesznawych akcji jak te z  listami żądającymi utrzymania wyłączności DMC. Walka o exclusive'y, masa plotek, wieczne kłótnie na forach (co było/ nigdy nie było, jest lub będzie eclusivem itd.)...
I w końcu - to właśnie gry z wewnętrznych studiów pozwalają tak naprawdę (przynajmniej w teorii) pokazać moc danej konsoli i być jej wizytówką.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1128 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:20:05 pm »
Po tym "nowym" trailerze i braku loga PS3 ludzie sobie zaczeli zartowac ze wersja na PS3 nie jest w 100% pewna ;) Jednak na całe szczescie z pomoca przyszła oficjalna sytrona Konami ;) hehe
http://xs216.xs.to/xs216/07233/mgs420thanniversary.png
(napis koło Raidena)

Trailer z 2006 vs 2007
http://generationdreamteam.free.fr/afrika/mgs4/MGS406vs07.jpg

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1129 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:24:26 pm »
Cytuj
Ciągle uważam, że mocno przesadzacie.
W tej kwestii owszem bo Sony utraciło tylko wspomniane przez ciebie tytuły ale z drugiej strony co stoi na przeszkodzie by dalej coś im zwinąć.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1130 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:36:43 pm »
Mnie najbardziej boli wywalenie tego filtru - przez to obraz wydaje się wyprany z kolorów :/

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1131 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:47:17 pm »
Cytuj
Mnie najbardziej boli wywalenie tego filtru - przez to obraz wydaje się wyprany z kolorów :/
Ale to tylko trailer w dodatku stary. Kto wie jak będzie w grze  :wink:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1132 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:48:44 pm »
Tak, ale mimo wszystko taka zmiana mnie martwi.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1133 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:52:54 pm »
No trochę to przeszkadza, ale lepiej to niż wszystko miało sie świecić jak psu jajca.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1134 dnia: Czerwca 07, 2007, 19:53:42 pm »
Szczegóły na screenach z wersji 2007 są teraz zauważalnie mniej wyraźne...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2007, 20:01:01 pm wysłana przez Leenk »

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1135 dnia: Czerwca 07, 2007, 20:01:47 pm »
Chyba chciałes napisac ze szczegółow jest znacznie wiecej na screenach z 2007

4 screeny - ubranie zołnierza
7, 8 screeny - wiecej iskrow (zawsze cos ;) )
9, 10 - znacznie wiecej odłamków z zniszczonej sciany (na 10 screenie z 2006 w ogole ich nie ma)

wiec nie wiem o co ci chodzi

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1136 dnia: Czerwca 07, 2007, 20:13:20 pm »
Wiem co chciałem napisać. Wersja 2007 jest teraz jakaś zamazana na wszystkich screenach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2007, 20:17:08 pm wysłana przez Leenk »

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1137 dnia: Czerwca 07, 2007, 20:15:06 pm »
Ilość odłamków faktycznie na plus dla wersji 2007 (duzo lepiej to wygląda). Na dwóch screenach dym też wygląda inaczej ale trudno ocenić gdzie lepiej gdyż fotki z 2007 są w słabiutkiej jakości.

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1138 dnia: Czerwca 07, 2007, 20:17:58 pm »
Cytuj
łącznie z utratą kilkunastu exclusivów...

Możesz wymienić dziesięć?  :-o

No dobrze Iras, niech ci będzie – sony utraciło KILKA a nie kilkanaście exclusivów...;-) Nie zmienia to jednak faktu, że co rusz słyszy się, jakoby topowe tytuły kojarzone od jakiegoś czasu z sony, miałyby sie pojawić również na konsoli z zielonym logiem. Pytanie w tym momencie brzmi, ile w tych doniesieniach prawdy, a ile frustracji,  i pobożnych życzeń złośliwych posiadaczy innych sprzętów.  Teoretycznie można uwierzyć na słowo Kojimię, czy reprezentantom square-enix, którzy również zarzekają się, że nowe FF nie pojawi się na innej konsoli niż PS3. Problem polega jedynie na tym, ze takie zapewnienia pojawiały się juz wcześniej chociażby w wypadku DMC4. Zaraz pewnie mi napiszesz, że te zapewnienia były mało wiarygodne, bo capcom zaczął romans z microsoftem. Może i zaczął, ale przecież Kojima też w przeszłości tworzył gry na inne konsole, square już zapowiedział kilka gier również na X360. Problem polega na tym, że teoretycznie nie ma żadnych przesłanek ku temu, aby nowe gry NIE wychodziły na więcej niż jedną konsolę. Co jakiś czas gdzieś tam się słyszy, ze za tym stoją umowy, gigantyczne pieniądze etc. No właśnie, słyszy się, ale bez konkretów.

Sony i tak zrobiło wielki postęp - pokazane przez nich gry wyglądają znakomicie, usługa internetowa rozwija się, zaś jeśli słynny  home faktycznie wypali, być może czeka nas mała rewolucja - wszystko wskazuję na to, ze nawet wibrację powrócą na dniach. Wszystko to sprawia, ze sony wciąż jest silnym graczem i ma jeszcze kilka asów w rękawie, choć akurat z tym wsparciem  od developerów 3rd party nie jest różowo, i nie przekonuj mnie, ze jest inaczej, skoro MS uzyskał 2 exclusivy od capcom'a(swoją droga pytanie na jak długo) a sony jeden straciło...;-)

Z drugiej strony nie jestem nieomylny i może masz rację - może przesadzam. Właściwie to nawet życzyłbym sobie, aby twe słowa okazały się prorocze. Niestety poza wszystkim wiem też, ze w tej zabawie nie liczą sie sentymenty ale pieniądze, o które w dodatku coraz trudniej w dobie coraz droższych - jak słusznie zauważył Leenk - gier na next/current geny. Koniec off-topa...;-)


Your mysterious ice blue eyes...

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1139 dnia: Czerwca 07, 2007, 20:38:27 pm »
Przecież to nie przez filtr gra wyglada inaczej tylko przez jakość trailera, spójrzcie na napisy końcowe, czy do nich też gra naklada filtr ? I te rozmazane skriny to tez pewnie przez jakość.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1140 dnia: Czerwca 07, 2007, 21:40:13 pm »
Nikt tu nie twierdził, że przez filtr gra wygląda gorzej. Jedynie przez jego brak trailer stracił na kolorach.

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1141 dnia: Czerwca 07, 2007, 22:02:49 pm »
Cytuj
Nikt tu nie twierdził, że przez filtr gra wygląda gorzej
Bo nie wygląda
Na screenach z 2007 jest niewesoło przez ich słabą jakość. Trailer z 2007 wygląda tak samo dobrze a nawet zawiera kilka elementów wykonanych ładniej jak w wersji 2006.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1142 dnia: Czerwca 09, 2007, 11:05:38 am »
Konami zdementowało plotki jakoby usunięcie logo PLAYSTATION3 ze swojego trailera świadczyło o tym, iż tytuł ten trafi również na inne platformy, twierdząc iż jest spekulacją, którą ktoś próbuje forsować na różnych forach internetowych.
http://www.ps3site.pl/gry/akcji/mgs4-porownanie-trailerow-06-i-07-t2534.0.html#comments

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1143 dnia: Czerwca 09, 2007, 12:12:27 pm »
Przecież ze słów Ryana wynika, że ta gra może powstawać na 360tkę.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1144 dnia: Czerwca 12, 2007, 11:50:46 am »

f5k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-03-2006
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1145 dnia: Czerwca 12, 2007, 13:23:43 pm »
Cytuj
- Sixaxis w padzie od Sony posłuży nam do takich akcji jak chociażby poruszanie ciałem (wychylanie czy też pochylanie się) czy wybór amunicji co ma pokazywać przewagę tej funkcji nad gałkami analogowymi. 

Co to niby znaczy? Przechylenie pada ma nam zmienić amunicje w broni, przecież każda broń ma inną amunicje. Tu chyba jest błąd w tłumaczeniu i chodzi o zmiane broni.
Cytuj
- Prawdopodobnie Guns of the Patriots ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.
 

Jestem ZA :D  .

NYO

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-04-2007
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1146 dnia: Czerwca 12, 2007, 13:43:21 pm »
No to by było coś..  mi nietrudno jest wyobrazić sobie różne ammo do broni i zmiane rodzajów SA :) Będzie dobra gra.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1147 dnia: Czerwca 12, 2007, 14:03:59 pm »
Może chodzi tutaj o przeładowanie broni.

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1148 dnia: Czerwca 12, 2007, 20:21:03 pm »
Cytuj
- Sixaxis w padzie od Sony posłuży nam do takich akcji jak chociażby poruszanie ciałem (wychylanie czy też pochylanie się)
Mnie się to podoba

Cytuj
Prawdopodobnie Guns of the Patriots ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.
Wolałbym nie. Lepiej dopracować wszystko by gra była tip top.

mateo

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1149 dnia: Czerwca 12, 2007, 20:29:30 pm »
''Sixaxis w padzie od Sony posłuży nam do takich akcji jak chociażby poruszanie ciałem (wychylanie czy też pochylanie się)''

No po prostu świetna sprawa !

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1150 dnia: Czerwca 13, 2007, 21:56:21 pm »
Plotka - premiera Metal Gear Solid 4 01.11.2007, cena 59.99$
SKU (Stock Keeping Unit) jest identyfikatorem używanym przez handlowców do zarządzania danym towarem, może służyć do np. jego zlokalizowania czy uporządkowania. Dla niecierpliwych śpieszymy z wyjaśnieniami że temat dotyczy MGS 4, bo jak donosi zajmująca się plotkami strona Rumor Reporter do internetu trafiły informacje z Hollywood Video zawierające dane ze SKU a dotyczące chociażby takich gier jak GTA IV czy co najważniejsze dla nas MGS 4. Wg informacji tam zawartych najnowszy tytuł od Kojimy i jego zespołu miałby się znaleźć na półkach sklepowych 01.11.2007 roku, co więcej cena omawianej gry wahała by się w okolicach 59.99$.
http://www.metalgearsolid.us/news.php

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1151 dnia: Czerwca 13, 2007, 22:17:12 pm »
Nie wydaje mi się by to była prawda. W ogóle nie liczę na MGS4 w 2007 roku.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1152 dnia: Czerwca 14, 2007, 08:50:49 am »
Ostatni "nowy" trailer tylko potwierdza ze jednak dostaniemy MGS4 w 2007 :cool:

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1153 dnia: Czerwca 14, 2007, 14:45:17 pm »
Nie wydaje mi się by to była prawda. W ogóle nie liczę na MGS4 w 2007 roku.

Ja też wolałbym, aby MGS ukazał sie później. Z drugiej strony jednak rynek rządzi się własnymi prawami, i niestety coraz częściej pieniądze ze sprzedaży liczą się dużo bardziej niż zdanie graczy czy troska o dopracowanie finalnego produktu. W branży gier PC ponoć nie raz zdarzały się sytuację, kiedy to w wyniku nacisków dystrybutora, do sprzedaży trafiał produkt niedopracowany, o czym jego twórcy dobrze wiedzieli. Do niedawna było to zjawisko  znane głównie z PC'tów, jednak w dobie konsol nowej generacji, pobranie patcha do MGS'a poprawiającego bugi, czy nawet usprawniającego grafikę to żaden problem. Oczywiście jest spore prawdopodobieństwo, że się mylę, jednak mam złe przeczucia, że konami zrobi wiele, aby nowy MGS wyszedł przed sezonem "żniw", a więc  gwiazdką. Wskazuję zresztą na to podana tu data – akurat w USA sezon świąteczny zaczyna się mniej więcej w połowie listopada.
Your mysterious ice blue eyes...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1154 dnia: Czerwca 14, 2007, 15:13:32 pm »
Sytuacje z wydawaniem niedokończonych gier nie były tylko domeną PC-tów (chociaż na ten sprzęt, co oczywiste, takie tytuły pojawiały się dużo częściej - w końcu na konsolach nie było możliwości ewentualnego spatchowania gry). Na usta aż się ciśnie szczególnie jedna gra na PS2 - TR: Angel of Darkness. I nie mówię tu już tylko o tym, że gra jest straszliwie zabugowana; fani, grzebiąc w plikach i kodzie gry znaleźli fragmenty etapów (bądź nawet całe etapy), bronie, przedmioty, które tam cały czas były, ale z powodu pośpiechu twórcy musieli z nich zrezygnować.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1155 dnia: Czerwca 14, 2007, 15:14:49 pm »
Wierzycie, że Kojima pozwoli wydać niedopracowanego MGS'a?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1156 dnia: Czerwca 14, 2007, 15:21:24 pm »
Wierzycie, że Kojima pozwoli wydać niedopracowanego MGS'a?
No pewnie że nie

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1157 dnia: Czerwca 14, 2007, 16:15:01 pm »
Wierzycie, że Kojima pozwoli wydać niedopracowanego MGS'a?

Wszystko zależy od tego, jak dużą swobodą w ramach firmy dysponuje Kojima. Mikami kilka razy zmieniał koncepcję RE4 - capcom na to pozwalał, i jak się okazało było warto. Jeżeli Konami zależy na sukcesie MGS powinni wyciągnąć wnioski z tej historii i pozwolić Kojimie w spokoju dopieścić swoje dzieło - wziąwszy pod uwagę, że mowa tu o serii-legendzie, jest bardzo możliwe, że tak się właśnie stanie. Kojima na pewno nie pozwoliłby na wypuszczenie niedopracowanej gry, gdyby zależało to TYLKO od niego - problem w tym, że ostateczną decyzje zapewne podejmować będzie nie on sam, ale ludzie którzy wyłożyli kasę na jego projekty.  Jeszcze raz podkreślam, że przedstawiony przeze mnie scenariusz(o niedopracowaniu MGS'a) jest wysoce mało prawdopodobny, jednak w branży, w której stawka idzie o tak ogromne pieniądze, niczego nie można wykluczyć. 
Your mysterious ice blue eyes...

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1158 dnia: Czerwca 25, 2007, 19:52:46 pm »
Cytuj
Mikami kilka razy zmieniał koncepcję RE4 - capcom na to pozwalał, i jak się okazało było warto. Jeżeli Konami zależy na sukcesie MGS powinni wyciągnąć wnioski z tej historii i pozwolić Kojimie w spokoju dopieścić swoje dzieło
Dobrze gada i to nie pierwszy raz

Wierzycie, że Kojima pozwoli wydać niedopracowanego MGS'a?
Musiałby się z głupim przez ścianę macać.

Chciałbym by MGS4 był przekładany nawet kilkukrotnie by jak wyjdzie pokazał na co stać PS3 i oczywiście by był tak genialny jak MGS3 chociaż o to będzie trudno IMO MGS i MGS3 były znakomite MGS3 trochę gorszy. Teraz wychodzi kolej troszkę mniej za..stego MGSa  :P
Opublikowane: Czerwiec 14, 2007, 19:55:20
MGS4 coming this year
http://www.ps3forums.com/showthread.php?t=80465

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 855
  • Reputacja: 82
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1159 dnia: Czerwca 25, 2007, 20:32:09 pm »
To z tym MGS4 jest chyba nierealne. Jeżeli tak by się stało naprawdę, to Sony zrobi nam, a przede wszystkim sobie, piękny prezent świąteczny. Niech będzie data premiery na cały świat 22.12. Wtedy wiem jaki zrobię sobie prezent gwiazdkowy. :shock: :shock:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl