Autor Wątek: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots  (Przeczytany 629835 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6240 dnia: Czerwca 25, 2010, 09:42:19 am »
Bossowie fajni, ale chyba cobry były lepiej nakreślone.
I tak nic nie przebije Fox Hound.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6241 dnia: Czerwca 25, 2010, 10:18:46 am »
Mnie co najbardziej wkurzyło w tym MGS , to to , że gra była podzielona na akty/misje. Nie było zachowanej ciągłości akcji tak jak w każdym poprzednim MGS. Tutaj moim zdaniem gra straciła na klimacie. W poprzednich częściach ciągle byliśmy w jednym miejscu i ciągle trzymano nas w napięciu. No i bossowie w tej części też nie są tak mocni jak ci ze wcześniejszych części.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6242 dnia: Czerwca 25, 2010, 10:25:31 am »
Wprowadzenie misji i aktów miało na celu lepsze zaprezentowanie odrębności lokacji - nowy akt, nowa lokacja. Imo zgrabnie to wyszło.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6243 dnia: Czerwca 25, 2010, 10:35:31 am »
Mnie też podział na akty szczególnie nie przeszkadzał.

Ale 3 akt zdecydowanie mnie rozczarował... Poza pierwszymi 15 minutami i ostatecznej walki z bossem było naprawdę średnio.
Kiedy akt się rozpoczął, myślałem, że zmieni się trochę styl gry i będzie bardziej "przygodowo". Jakieś detektywistyczne dochodzenie czy cuś. A było trochę nijak..

Ale mimo wszystko wypas! :D

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6244 dnia: Czerwca 25, 2010, 10:48:43 am »
Dla mnie najbardziej się podobał akt pierwszy i... ten w którym wracamy na  Shadow Mosses. Reszcie brakowało klimatu , a ten w europejskim mieście to w ogóle żart jakiś...

A w starszych MGSach. Owszem , lokacje się zmieniały , ale każda była inna i każda była bezpośrednio związana z wydarzeniami w grze , byliśmy na bieżąco w wydarzeniach i wszystko prowadziło nas prosto do ostatecznego wątku. W MGS4 latamy to tu to tam , akcja się rozkręca , stopuje ,briefing.. i tak w kółko , chyba każdy akt polegał na tym , że mamy znaleźć Liquid'a , którego to widziano tu , albo tam...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6245 dnia: Czerwca 25, 2010, 11:20:32 am »
Moja klasyfikacja aktów - 4, 2, 1, 5, 3. Czwarty akt wywołał we mnie takie emocje, wspomnienia itp. jak żadna inna gra kiedykolwiek. Aby MGS1 się do tego równa z wiadomych przyczyn. ;]

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6246 dnia: Czerwca 25, 2010, 12:30:45 pm »
Mnie co najbardziej wkurzyło w tym MGS , to to , że gra była podzielona na akty/misje. Nie było zachowanej ciągłości akcji tak jak w każdym poprzednim MGS. Tutaj moim zdaniem gra straciła na klimacie. W poprzednich częściach ciągle byliśmy w jednym miejscu i ciągle trzymano nas w napięciu. No i bossowie w tej części też nie są tak mocni jak ci ze wcześniejszych części.
W dwójce też miałeś akty ;).

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6247 dnia: Czerwca 25, 2010, 12:34:51 pm »
Bossowie fajni, ale chyba cobry były lepiej nakreślone.
I tak nic nie przebije Fox Hound.

No to fakt- Fox hound> cobras> B&B's


blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6248 dnia: Czerwca 25, 2010, 12:57:17 pm »
Widzę Muzyczny, że tak samo jak ja utknąłeś na Outer. Ja nie mogłem tego przejść chyba przez 2 godziny. Pod koniec się zdenerwowałem, zrobiłem rush koło tego zaworu i udało się. Chociaż na tej lokacji zostałem wykryty/zabity więcej razy niż przez całą grę. Dzisiaj przejdę sobie drugi raz tego MGSa, zanoszę się na to od jakiegoś miesiąca i teraz w końcu mam na to czas.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6249 dnia: Czerwca 25, 2010, 13:47:40 pm »
Mnie co najbardziej wkurzyło w tym MGS , to to , że gra była podzielona na akty/misje. Nie było zachowanej ciągłości akcji tak jak w każdym poprzednim MGS. Tutaj moim zdaniem gra straciła na klimacie. W poprzednich częściach ciągle byliśmy w jednym miejscu i ciągle trzymano nas w napięciu. No i bossowie w tej części też nie są tak mocni jak ci ze wcześniejszych części.
W dwójce też miałeś akty ;).

Podział na akty może i był , ale była zachowanma ciągłość akcji , a nie "znajdź Liquida" , uciekł , briefing i znowu "znajdź Liquid'a (czy gogos tam innego)". za każdym razem akcja stopuje i nastepuje zmiana lokacji.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6250 dnia: Lipca 23, 2010, 12:29:21 pm »
Postanowiłem ze i ja napisze cos w tym wątku chociaz te kilka słów by zaznaczyć swa obecność, jako ze od premiery gry juz troche mineło, grę zakupiłem kilka dni temu jesli chodzi o fabułe to wczroaj zaczołem Akt czwarty wychwalany przez was tu z wiadomych przyczyn, wspomnienia od razu wracaja, w tej wypowiedzi chciałbym sie skopić na wczesniejszych aktach a raczej ich chaotyczności widać ze główny nacisk był połozony na akcję i widowiskowość, akcja dosłownie wylewała sie z TV jako ze byłem przyzwyczajony do wcześniejszej formy gry mam mieszane odczucia co do tego aspektu, z czasem jednak idzie sie przyzwyczaić, może teraz coś się zmieni pod tym względem, zobaczymy, Akt I i II mi się podobał III mogli sobie darować choć końcówka była obiecująca ale schematy wciąż się powtarzały. Odział B&B's natomiast wywarł na mnie pozytywne wrażenia, może nie byli  wykreowani tak dobrze jak Fox hound czy Cobras ale trzymają poziom. Co do fabuły to wstrzymam się na razie z oceną, gdybym grał w ta odsłonę w dniu premiery pewnie była by bez wad.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Mato Anomalies, Octopath Traveler II, Crow Country

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6251 dnia: Lipca 23, 2010, 14:14:26 pm »
Cytuj
  III mogli sobie darować
dla mnie 3 akt to najgorszy ze wszystkich, to nie jest już typowa skradanka, teraz trzeba bardziej uważać żeby przeciwnicy nie zobaczyli "wiadomo kogo" niż Snake'a. Mogli by zrobić jak w poprzednich-- dojść z pkt A do B. Bo łażenie za typem jest nudne i wkurzające.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6252 dnia: Sierpnia 07, 2010, 08:16:09 am »
Grę skończyłem już jakiś czas temu, o dziwo wypadła dużo lepiej niż Uncharted 2 w która grałem równolegle z MGS, ogólnie zakończenie serii mi się podobało, także zachęcam tych którzy jeszcze nie grali w ta odsłonę są tacy ? By po nią sięgali ponieważ naprawdę warto.  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2010, 08:18:18 am wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Mato Anomalies, Octopath Traveler II, Crow Country

Ohtar

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6253 dnia: Listopada 01, 2010, 20:43:50 pm »


Takiego Raidena rozumiem. :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6254 dnia: Listopada 03, 2010, 22:16:42 pm »
New Metal Gear Solid 4 Box Lists Trophy Support
http://playstationlifestyle.net/2010/11/03/new-metal-gear-solid-4-box-lists-trophy-support/

Cytuj
On the rear of the new MGS4 Greatest Hits edition case reveals — as seen on all PS3 games — a short list of PlayStation Network features available in the title. The list shows it as having online multiplayer, voice chat and… trophies!

Could Konami be planning a stealth trophy update for Solid Snake and crew? We’ve fired off an email to Konami but we’ve yet to hear anything back at this time. We’ll be sure to update you if there is any official confirmation or outright denial.


Ohtar

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6255 dnia: Listopada 03, 2010, 22:24:06 pm »
O kur**, o kur**, o kur**. Just jizzed my pants.

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6256 dnia: Listopada 03, 2010, 22:57:37 pm »
Byłoby GRUBO. 8)

el becetol

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6257 dnia: Listopada 04, 2010, 00:38:30 am »
To mają refleks  :lol:

Zresztą i tak na razie nie wierzę.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6258 dnia: Listopada 04, 2010, 13:54:05 pm »
Chłopaki pomogli przy Castlevanii, teraz nie mają co robić to robią trofea.
Fajnie jak by się potwierdziło, a jak nie..do tej pory nie było, jakoś żyliśmy i graliśmy, pewnie tak zostanie.

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6259 dnia: Listopada 04, 2010, 14:41:15 pm »
Nie mówcie, że po dodaniu trofików byście starli kurz z pudełka i znowu w to grali?

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6260 dnia: Listopada 04, 2010, 14:49:00 pm »
Ja tylko raz ukończyłem więc jeśli trofiki by się ukazały to tylko przyspieszyłyby moje kolejne podejście do MGS'a.  :D

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6261 dnia: Listopada 04, 2010, 15:13:47 pm »
Nie mówcie, że po dodaniu trofików byście starli kurz z pudełka i znowu w to grali?
Zdecydowanie by ją kupił.

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6262 dnia: Listopada 04, 2010, 15:18:06 pm »
MGS4 w moich oczach pełni raczej funkcję podsumowania serii, dokończenia opowieści, a nie gry. Nie ma tu wiele do grania, jest za to ogrom do oglądania, morze informacji, morze faktów, totalny koniec niesamowicie mocno rozgrzebanej historii. Nie wierzę, że jest jeszcze osoba, która żądna poznać zakończenie serii, nie ukończyła ostatniej części. A jeśli ktoś nie grał w poprzedników, moim zdaniem, gra w Metal Gear Solid 4 mija się totalnie z celem. To jak czytać ostatni rozdział obszernej książki bez znajomości całej reszty.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6263 dnia: Listopada 04, 2010, 15:24:16 pm »
Zgadzam się Lupi w całej rozciągłości.
Grę skończyłem dawno temu (miałem pożyczoną) i do dziś zastanawiam się nad jej zakupem i uzupełnieniem kolekcji. Trofea by mnie z pewnością do tego przekonały.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6264 dnia: Listopada 04, 2010, 17:03:15 pm »
Ale jeśli ktoś grał i jeste fanem serii, to przy 4 orgazm co 15 min gwarantowany.

el becetol

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6265 dnia: Listopada 04, 2010, 17:55:51 pm »
Nie mówcie, że po dodaniu trofików byście starli kurz z pudełka i znowu w to grali?

Proste.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6266 dnia: Listopada 04, 2010, 18:15:05 pm »
Dziwna sprawa. Z jednej strony pomyślałbym o zwykłym błędzie przy przygotowywaniu okładki. Z drugiej MGS w Greatest Hits wyszedł dawno, wzór okładki musieli mieć i nie było potrzeby przy nim grzebać. Mimo wszystko wydaje mi się to mało prawdopodobne. Prędzej uwierzyłbym w jakieś rozszerzone wydanie.

PS: Moja kopia się nie kurzy, pogrywam regularnie, ale mam wątpliwości czy chciałoby mi się znów dymać na Extreme.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6267 dnia: Listopada 04, 2010, 21:30:58 pm »
Zgadzam się Lupi w całej rozciągłości.
Grę skończyłem dawno temu (miałem pożyczoną) i do dziś zastanawiam się nad jej zakupem i uzupełnieniem kolekcji. Trofea by mnie z pewnością do tego przekonały.

Jak chcesz, to mam właśnie do sprzedania :]

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6268 dnia: Listopada 05, 2010, 10:45:06 am »
Teraz to jestem swoim Royalem w Boletarii i nawet Snake mnie nie wyciągnie ;). Poczekam na potwierdzenie tej rewelacji, bo też sceptycznie do niej podchodzę - całkiem niedawno był wywiad z Kojimą, że zupełnie nie mają na to czasu.

maniekz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-10-2008
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 1
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6269 dnia: Listopada 05, 2010, 11:01:20 am »
Śmieszy mnie to, że ludzie dalej mają nadzieje, że będzie patch z pucharkami  :-x

http://originalgamster.com/blog1/2010/11/04/konami-says-mgs4-trophies-are-not-coming/

"The listing of Trophies in the Greatest Hits edition of Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots is a printing error that we are aware off. We are working with Sony to correct this error.

Unfortunately, at this time there are no plans to patch trophy support into this game."

Widać, że już każdy zapomniał o zeszłorocznym pitoleniu pt. "I just wanna tell everybody out there right now that your voices are being heard and that we’re not ignoring you. We hear everything that you are saying. It’s just that we can’t say anything just yet".

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6270 dnia: Listopada 05, 2010, 14:51:23 pm »
Główna GO jak zwykle daje radę, wyszło info że to pomyłka w druku, a na głównej info że pucharki będą bo jest na pudełku...
Trzeba coś z tym zrobić, bo to nie jest już nawet śmieszne..żal dupę ściska że główna pada.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6271 dnia: Maja 24, 2011, 21:37:01 pm »


Niczego sobie motyw.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6272 dnia: Lipca 25, 2011, 15:44:51 pm »
Mam do was pytanie ponieważ dopiero niedawno ta gra wpadła mi w ręce po raz pierwszy, aktualnie jestem w piątym akcie także niedługo koniec historii. Jak to w tej serii fabuła jest świetna, ale czuję się trochę zdezorientowany bo są niektóre terminy których nie kojarzę, dlatego mam pytanie lepiej zagrać w MGS z PSN czy MGS twin snakes na emulatorze i w ogole jak wygląda gra na emulatorze wie ktoś(pozostałe części zaliczę przy okazji MGS HD Collection) ? Przeszedłem 1 i 2(w trójce doszedłem chyba trochę za The END lecz nigdy jej nie skończyłem :( ), ale mało z nich pamietam bo kiedy to było, zacząłem coś czytać, ale jednak lepiej jak podaje mi to Kojima przez scenki i codec aniżeli otrzymuję to po prostu "na papierze" więc chce sobie odświeżyć całą historę MGS. No i najlepiej grać 1,2,3 czy 3,1,2 ?

Unlimited

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6273 dnia: Lipca 25, 2011, 15:49:58 pm »
Ja też jeszcze nie grałem w MGS4, demko mnie trochę odepchnęło, nie czułem tego klimatu jak w MGS czy MGS3? Pełna wersja lepsza? Warto kupić? Grałem w MGS i MGS3(ale to było dawno temu).  :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6274 dnia: Lipca 25, 2011, 15:50:56 pm »
MGS z PSN czy MGS twin snakes na emulatorze
Jak wolisz. Gra różni się tylko grafiką oraz inną reżyserią cutscenek. Ja polecam oryginalnego MGS'a.

No i najlepiej grać 1,2,3 czy 3,1,2 ?
Jak już chcesz odświeżać serię i jechać chronologicznie to 3, 1, 2. Koniecznie skończ 3, ponieważ jest bardzo ważna dla serii i wydarzeń z 4.

Wiadomość scalona: Lipca 25, 2011, 15:51:38 pm
Warto kupić?  Smile
No qrwa. Bierz bez zastanowienia :)

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6275 dnia: Lipca 25, 2011, 15:59:06 pm »
Wiem, wiem Ryo ogólny zarys znam, wiem o nawiązaniach aczkolwiek trochę się gubię w tych wszystkich systemach. GW, Arsenal Gear(już teraz wiem że to Metal Gear z 2) czy też Fox Die(wiem tylko że to jakiś wirus z 1). Też nie wszystko rozumiem bo trochę jest militarnego i technologicznego bełkotu. Trochę mieszania jest z drugą częścią w którą grałem tylko raz i przechodziłem na szybko i dlatego mało co z niej pamiętam. Patrioci też nieźle mieszają, swoją drogą to jak Kojima to wymyślił   :o Ukłon dla tego Pana scenariusz lepszy od 70% obecnych scenariuszy w hollywood.

el becetol

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6276 dnia: Lipca 25, 2011, 16:07:46 pm »
Mam do was pytanie ponieważ dopiero niedawno ta gra wpadła mi w ręce po raz pierwszy, aktualnie jestem w piątym akcie także niedługo koniec historii. Jak to w tej serii fabuła jest świetna, ale czuję się trochę zdezorientowany bo są niektóre terminy których nie kojarzę

Na PSN jest darmowa aplikacja Metal Gear Solid Database która wyjaśnia i opisuje wszystko co jest związane z serią (w kontekście MGS4). Oprócz słownika z wszelkimi terminami są biografie i opisy postaci, timetable wydarzeń itp. Wszystko.

Kiedy odpalałem aplikacja sprawdziła mojego sejwa z MGS4 i dostałem komunikat że mam odkryte wszystkie hasła, więc pewnie jest jakaś ochrona przed spojlerami właśnie na podstawie twoich postępów w MGS 4, ale ręki sobie nie dam uciąć że dobrze przed Tobą wszystkie spoilery ukryje. Myśle jednak że możesz spokojnie atakować.

Ogólnie polecam, ocean tekstu, pewnie przypomni ci wszystko czego potrzebujesz z poprzednich części. Do tego pozwala jeszcze bardziej docenić Konami za stworzenie tak rozbudowanego uniwersum.


Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6277 dnia: Lipca 25, 2011, 16:10:31 pm »
Co do spojlerów tak jak wspomniałem został mi jeden ostatni akt, dzisiaj po powrocie z pracy go łyknę bo już nie mogę się doczekać zwieńczenia tej legendarnej opowieści o starym zabójcy wynajętym do mokrej roboty. Co do database z chęcią tam zajrzę.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6278 dnia: Lipca 25, 2011, 16:14:57 pm »
Właśnie też miałem wspominać o MGS Database. Świetna sprawa.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #6279 dnia: Lipca 25, 2011, 16:31:11 pm »
Ja też jeszcze nie grałem w MGS4, demko mnie trochę odepchnęło, nie czułem tego klimatu jak w MGS czy MGS3? Pełna wersja lepsza? Warto kupić? Grałem w MGS i MGS3(ale to było dawno temu).  :)
Pozniej robi sie klimat podobny troche do MGS3 :).
Zdecydowanie warto zagrac, tak jak we wszystkie czesci.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC