Autor Wątek: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots  (Przeczytany 625038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3600 dnia: Maja 28, 2008, 13:48:50 pm »
Gram już od paru godzin w MGS'a 1 (pierwszy raz w życiu :) ) i muszę powiedzieć, że wciąga jak bagno, mimo wkurzającego sterowania i ogromnej pixelozy (szczególnie jak gram na 32" LCD  :-D).

Co możecie mi powiedzieć o drugiej części ? Próbowałem grać w nią na PS2 jakiś rok temu (już po przejściu 3. części, która imho jest genialna) i jakoś się do niej zraziłem (przez Raidena). Chciałbym znać cała historie dokładnie, zanim zacznę grać w 4. część, ale nie za bardzo mam ochotę przechodzić 2jke. Warto zagrać ? Czy lepiej obejrzeć całą na YT (poniżej linki, może się komuś przydadzą).

http://youtube.com/watch?v=PkU8jNeqJis&feature=related    - part 1 (olga)
http://youtube.com/watch?v=laSJ1MEZN4A&feature=related    - part 2 (ocelot)
http://youtube.com/watch?v=qFH5rOEbAmE&feature=related    - part 3 (plisken)
http://youtube.com/watch?v=sgQHJhT7ovM&feature=related    - part 4 (stillman)
http://youtube.com/watch?v=HADJ3-Fimkk&feature=related    - part 5 (fatman)
http://youtube.com/watch?v=7stHnpUuRSs&feature=related    - part 6 (solid snake)
http://youtube.com/watch?v=89xxJo3O580&feature=related    - part 7 (president)
http://youtube.com/watch?v=Yz2n1VUOI5A&feature=related    - part 8 (vamp)
http://youtube.com/watch?v=zobIQ3S7pvc&feature=related    - part 9 (emma)
http://youtube.com/watch?v=IIVF_WelquI&feature=related    - part 10 (fortune)
http://youtube.com/watch?v=gWEpYpxxryQ&feature=related    - part 11 (solidus)
http://youtube.com/watch?v=PV-eyhWKFGI&feature=related    - part 12 (ending)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 774
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3601 dnia: Maja 28, 2008, 14:06:34 pm »
:x
Opublikowane: Maj 28, 2008, 13:48:05
A co do Ling to też mi się jakoś wydawało, że to było "Mei", ale uznałem, że pamięć mnie zawodzi i inni wiedzą lepiej xD

Ja pisałem Mei Ling, ale gdy zobaczyłem na skanie Mai to zmieniłem ;).

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3602 dnia: Maja 28, 2008, 14:10:43 pm »
Cytuj
@Kresq i Snake - kurna ludzie, to po co w ogóle wchodzicie do tematu, gdzie są podawane m.in. newsy z MGS4, jak potem krzyczycie, że spoiler i się wkurzacie na cały świat, że ktoś to zamieścił. Widocznie, skoro Kojima uznał, że czasopismo (Famitsu?) może zamieścić to info, to nie jest to aż tak wielki spoiler. A jeżeli dla Was każde nowe info odnośnie gry niszczy pzyjemność w oczekiwaniu na grę, to po prostu omijajcie ten temat.
Ja tu wchodzę z przyzwyczajenia i żeby zobaczyć jakie ocenki MGS dostaje. Spoko ja się nie wkurzam na cały świat. No trudno się mówi zobaczyłem, ale wolałbym nie widzieć. :P

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3603 dnia: Maja 28, 2008, 14:22:17 pm »
Ja do tego tematu raczej nie wejde po premierze gry. Jako, ze nie zlozylem preordera ani nie planuje kupic tej gierki tuz po jej wydaniu, chce ominac wszelakie spojlery. 
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3604 dnia: Maja 28, 2008, 15:32:00 pm »
I tak jak odpalicie grę to adrenalinka się podniesie i nawet nie zauważycie, ze jakiś pomniejszy motyw juz\ż wcześniej widzieliście (np ja tak mialem w przypadku GTA4, gdzie nadziałem się w necie na uberspoiler, ale w czasie rozgrywki zupelnie o nim nie myslalem i nie wyczekiwalem, dopiero później sobie przypomniałem że to widziałem :) ). Zresztą Hideło umiejętnie puszcza przecieki, a zwroty pewnie będą takie, że koparka poleci mocno w dół :)

A co do pierwszy recek: wiadomo, redaktorzy mają gorące głowy (lub są opłaceni :P ) i nie sądze żeby czwórka jakoś zrewolucjonizowała gatunek.. Conajwyżej ilością wstawek :) Stary dobry MGS i tyle :cool:
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2008, 15:37:23 pm wysłana przez blach0r »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3605 dnia: Maja 28, 2008, 15:38:10 pm »
Założę się, że Rose i Mai Ling będą kluczowe dla całej fabuły - zapewne dwie ostatnie bossówki, także nie dziw się, że mam focha na cały świat za tego przespojlera :x :x


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3606 dnia: Maja 28, 2008, 15:41:23 pm »
Aj tam, wszystkie postacie są ważne do fabuły :) Ale że to kobieciska, to ta teoria nawet taka głupia nie jest 8-)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3607 dnia: Maja 28, 2008, 16:08:58 pm »
MEI LING, to jest MEI LING.
Czemu po tym, jak ktoś w Famitsu zrobił błąd w pisowni (nawet Katakaną jej imię jest tam napisane "meirin"), wszyscy jak jeden mąż (albo jak ślepe owieczki - bez obrazy) ten błąd powtarzają? :|.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3608 dnia: Maja 28, 2008, 16:14:45 pm »
Bo Famitsu to moja wyrocznia i za nią skoczę w przepaść *_*


Poza tym myślałem, że to było coś w stylu Aeris i Aerith.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3609 dnia: Maja 28, 2008, 19:21:21 pm »
Skonczylem MGS3 i jestem gotowy na deser MGS4. Gra mimo przeszkadzajacej kamery moge uznac za TOP 10 gier poprzedniej generacji. Tak sobie i wam zycze aby skok jakosciowy byl taki sam jak po poprzedniej częsci. MGS2 byl grą dobrą ale jest miedzy nimi przepas pod kazdym wzgledem(mgs3). Fabuły, grafiki, dzwięku("Sneake Ether" to wspaniały kawałek), klimatu itd...

Wiem że moge sie spodziwać lepszej kamery i sterowania a to miłe że przestane się frustrować a walki z bosami przestaną być tak frustrujące. I w sumie po tym co przezyłem z MGS3 sam licze na rewolucyjną gre.

ps. gra emulowana na ps3 chodzi IDEALNIE(fw 2.35)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3610 dnia: Maja 28, 2008, 19:28:30 pm »
Cytuj
Sneake Ether
:lol: sorka ale rozbawiło mnie to :) To jest zjadacz węży "Snake Eater" :)

Cytuj
walki z bosami przestaną być tak frustrujące
IMO walki z bossami w MGS3 były genialne. Choć jeśli chodzi o serie to najlepsze i tak były w 1.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3611 dnia: Maja 28, 2008, 19:33:09 pm »
BDW. Kojima to wybitny developer ale geniuszem nie jest... na mapie zamiast ZSRR wciąz pokazywana jest Rosja z granic po 1990r, Jungle(dzumgli) nie ma na terytorium Rosji... a fundusze patriotow nie moga wynosic wielokrotnosci kosztow II wojny swiatowej ponieważ z samej nazwy była to wojna TOTALNA i była ogromnym wysilkiem finansowym dla calego swiata. Wystarczy przypomniec plan Marschala, bron na kredyt, feminizacje pracy itd. Po chłopsku... pod koniec wojny KASA była pusta. Choc i tak scenariusz jest o niebo lepszy niz w MGS2.
 

mateo

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3612 dnia: Maja 28, 2008, 19:38:00 pm »
Maximmus80- Snake Eater, to najlepsza gra w historii ;) (nie zapomniałem o FFVII :lol:)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3613 dnia: Maja 28, 2008, 19:44:26 pm »
Cytuj
Tak sobie i wam zycze aby skok jakosciowy byl taki sam jak po poprzedniej częsci. MGS2 byl grą dobrą ale jest miedzy nimi przepas pod kazdym wzgledem(mgs3). Fabuły, grafiki, dzwięku("Sneake Ether" to wspaniały kawałek), klimatu itd...


A widzisz.
Ale to co piszesz o fabule i muzyce MGS2 to kompletna bzdura - MGS2 ma również genialną fabułę i ścieżkę dźwiękową. Przeszedłeś 2gą część? A 1wszą? Bo coś mi się wydaję, że nawet nie tknąłeś drugiej na tyle by się wciągnąć w fabułę, rozumiem, że 2jka może Ci się nie podobać (jak jedynka) ale żeby oceniać dobrze się w nią nie zagłębić to jest przesada (zresztą sądzę, że MGSa powinno się przejść - wtedy czuć moc tej gry). Zresztą nie ma co oceniać MGS1/MGS2 bo gdy te gry wychodziły to były ultra nowoczesne i jedne z najlepszych na świecie czy też najładniejszych (MGS2 do tej pory IMHO jedna z najładniejszych gier na PS2).  :cool:
A jak widzisz sam MGS3 skończyłeś (chyba jedyny jakiego ukończyłeś?) i sam mówisz 'najlepsza gra...'...  :smile:
Opublikowane: Maj 28, 2008, 19:41:37
gawi - koniecznie rusz też następne części (tj. 2 i 3ka) - jak przeszedłeś 1ke. MGS to taka gra która z czasem wciąga bardziej jak i sama rozgrywka (gameplay) robi się coraz ciekawszy (dlatego też nie warto tych gier oceniać po 1wszych 5 minutach - pozdro Maximmus :P).

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3614 dnia: Maja 28, 2008, 20:06:36 pm »
Bzdura.... przeszedłem też i wglebilem sie w 2 i moge ja okreslic jako TELENOWELA... dobra ale wciąz fabula jak z latynoskiego serialu(z lepszymi momentami)... widac ze KOJIM sie rozwija.
Tylko mi tu nie wyjerzdzac z tym ze "nie zrozumialem" czegoś albo braki mi wrazliwosci bo padne ze smiechu...
W drugiej czesci postacie i ich dialogi przypominały to co sie dzieje w polskich serialach czyli ze tak nazwe były przeklamane psychologicznie. Ludzie tak nie mowia, ludzie tak nie robia, ludzie tak nie mysla(a mi sie nie chce tlumaczyc - polecam jakis podrecznik psychologi). Ale rozumiem ze jak na tamte czasy to bylo cos i gre uznaje za DOBRA.
Za to w MGS3 postacie, to co sie miedzy nimi dzieje, kobieca EVE(gesty, stekniecia itd), niedostepny SNAKE(Bond bez podejscia do kobiet i do tego wiarygodny), charyzmatyczna The Boss itd. Z serialu gra podskoczyła do poziomo film jak BOND a to duzo. Gra BARDZO DOBRA.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2008, 20:08:30 pm wysłana przez Maximmus80 »

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3615 dnia: Maja 28, 2008, 20:09:30 pm »
Maximmus - podaj choć jeden przykład nierealistycznego zachowania którejś z postaci. Tak z ciekawości proszę.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3616 dnia: Maja 28, 2008, 20:14:42 pm »
maximmus - A ja ku*** chciałem być miły dla Maximmusa i grzecznie podjąłem dyskusje, ni chu.. sie nie da  :lol:
maximmusie jak dla ciebie mgs to telenowela i dopiero trójka jest dobrą grą to na prawdę chyba nie rozumiesz tej gry (zresztą by ją zrozumieć trzeba przejść poprzednią część więc jakbyś mógł ją rozumieć) - uwierz mi bo telenoweli do fabuły mgsa daleko.
ps. naucz się nazwy MGS3 bo ciągle robisz błąd i takiej postaci jak EVE nie było w żadnej części.
pozdrowienia z polski  :grin:


chłopcy i dziewczęta już tak niedługo do 4ki :D ahhh...

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3617 dnia: Maja 28, 2008, 20:18:20 pm »
Ta 3 czesc jest naprawde taka dobra? Jezeli tak to moze sobie pozycze od kolegi tego snejkitera. Swoja droga jest jakas duza roznica pomiedzy SE a ta wersja rozszerzona?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3618 dnia: Maja 28, 2008, 20:19:28 pm »
Cytuj
(zresztą by ją zrozumieć trzeba przejść poprzednią część więc jakbyś mógł ją rozumieć)
A właśnie, że nie. Nie trzeba znać przyszłości aby zrozumieć przeszłość. MGS3 da się w pełni rozkoszować bez znajomości przyszłych losów Naked Snakea, czy Ocelota.
Opublikowane: Maj 28, 2008, 20:18:43
Swoja droga jest jakas duza roznica pomiedzy SE a ta wersja rozszerzona?
Głownie to archaiczna kamera, która niektórych bardzo denerwowała, ale mi na przykład się podobała.

Tarniak

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3619 dnia: Maja 28, 2008, 20:19:43 pm »
Akurat MGS nigdy nie grzeszył realizmem zachowania. Dlaczego
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Realistyczny był Otacon lejący pod siebie. ;)

Tak czy inaczej dwójka jest najsłabszą częśćią dla mnie, nie jestem homofobem, nie mam nic do bishków, ale Snake = klasa, Raiden = ... W każdym razie, telenowelą bym tego nie nazwał, wciąż jedynka na pierwszym miejscu, chociaż dla kogoś, kto nie grał na bieżąco w każdą część i nie poznawał losów "chronologicznie", odbiór może być zupełnie inny.

PS. Nie jestem ultra-fanem, nie przechodziłem Metal Gear'ów w 2D i nie przestudiowałem milionów message board'ów w poszukiwaniu niuansów fabuły. Każdą przeszedłem po kilka razy i tyle. Napominam tylko, coby pozostać wiernym obranej 'no flame policy' :).
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2008, 20:23:57 pm wysłana przez tarniak »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3620 dnia: Maja 28, 2008, 20:27:01 pm »
Cytuj
A właśnie, że nie. Nie trzeba znać przyszłości aby zrozumieć przeszłość. MGS3 da się w pełni rozkoszować bez znajomości przyszłych losów Naked Snakea, czy Ocelota.

Lupi ale mi chodziło o MGS1 i MGS2, tak jak Tarniak napisał odbiór dwójki bez przejścia jedynki może być całkowicie inny  8-)

@Aphelion - każda część MGS'a jest genialna, a 3jka to już na prawdę super rozbudowana gra.

Jakby ktoś się pytał (chyba już to pisałem) to tak tak, jestem mega fanboyem MGS'a i się z tym nie kryję, kocham tę serię i nigdy nie powiem na nią złego słowa, a co!  8) Swoją drogą wydaje mi się, że to prawdziwy fanboyizm jest właśnie wtedy kiedy ktoś umie się do tego przyznać, patrz na mnie  :lol:

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3621 dnia: Maja 28, 2008, 20:31:18 pm »
Nie zmienicie pogladow Maximmusa On zawsze bedzie twierdzil ze ta gra to telenowela wenezuelska choc w pewnym sensie mozna sie z nim zgodzic

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 774
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3622 dnia: Maja 28, 2008, 20:32:40 pm »
Bzdura.... przeszedłem też i wglebilem sie w 2 i moge ja okreslic jako TELENOWELA... dobra ale wciąz fabula jak z latynoskiego serialu(z lepszymi momentami)... widac ze KOJIM sie rozwija.
Tylko mi tu nie wyjerzdzac z tym ze "nie zrozumialem" czegoś albo braki mi wrazliwosci bo padne ze smiechu...
W drugiej czesci postacie i ich dialogi przypominały to co sie dzieje w polskich serialach czyli ze tak nazwe były przeklamane psychologicznie. Ludzie tak nie mowia, ludzie tak nie robia, ludzie tak nie mysla(a mi sie nie chce tlumaczyc - polecam jakis podrecznik psychologi). Ale rozumiem ze jak na tamte czasy to bylo cos i gre uznaje za DOBRA.
Za to w MGS3 postacie, to co sie miedzy nimi dzieje, kobieca EVE(gesty, stekniecia itd), niedostepny SNAKE(Bond bez podejscia do kobiet i do tego wiarygodny), charyzmatyczna The Boss itd. Z serialu gra podskoczyła do poziomo film jak BOND a to duzo. Gra BARDZO DOBRA.

Może się mylę, ale od jakiegoś czasu inaczej podchodzisz do gier, czyżby przez studia ;)? MGS'y cechuje pewna umowność. Gra nie stawia na realizm (słowa samego Hideo) dzięki czemu Kojima może naginać pewne rzeczy, fakty, co daje mu ogromną swobodę działania i owocuje ciekawymi pomysłami. To właśnie tworzy klimat serii, dzięki temu jest ona jaka jest. Piszesz o tym, że granice Rosji są nie te, że nie ma tam dżungli. Ludzie się tak nie zachowują. Owszem, jednak to nie prawdziwe życie. Według mnie powinieneś zapomnieć o tej psychologi - przynajmniej podczas gry ;).

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3623 dnia: Maja 28, 2008, 20:34:56 pm »

_8_ball_ - W pewnym sensie jak najbardziej tzn. skomplikowania i długości - telenowela też jest skomplikowana i długa ale w innym znaczeniu (on kocha ją, ona go nie bo kocha jego brata który kocha ciotkę jej przyrodniej siostry ze strony taty :D) a MGS (...) ;)
Opublikowane: Maj 28, 2008, 20:34:29
Zielarz jesteś moim idolem, prawda w ch... sam bym tego lepiej nie ujął :D

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3624 dnia: Maja 28, 2008, 20:38:24 pm »
Bzdura.... przeszedłem też i wglebilem sie w 2 i moge ja okreslic jako TELENOWELA... dobra ale wciąz fabula jak z latynoskiego serialu(z lepszymi momentami)... widac ze KOJIM sie rozwija.
Tylko mi tu nie wyjerzdzac z tym ze "nie zrozumialem" czegoś albo braki mi wrazliwosci bo padne ze smiechu...

Ok poproszę o streszczenie :D

EVE

Eva ;)

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3625 dnia: Maja 28, 2008, 20:40:43 pm »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3626 dnia: Maja 28, 2008, 20:44:39 pm »
zielarz - wbrew pozorom poczucie "swiadomosci" jakie daje socjologia czy psychologia pozwala z zycia(czyli i gier) brac więcej.
Ja rozumiem (najczesciej) konwencje autorow danej formy wyrazu(film, gra, sztuka) - nie wyje z bólu jak postac ma mechaniczne dłonie, lasery w oczach itd. Jesli jest to spójne i wpasowuje sie do konwencji.
Wiec powiedzmy tak... do mojej wrazliwosci bardziej przemawia trójka.
A wylapujac niescisloci przynajmniej widac ze uwazalem. Po za tym grajac wmawialem sobie ze poprostu myli im sie nazwa jungle z tundra i wszytko gra(roslinośc, owady, zwierzeta itd..).

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3627 dnia: Maja 28, 2008, 20:45:04 pm »
nie jestem homofobem, nie mam nic do bishków, ale Snake = klasa, Raiden = ...

Tak tylko offtopując lekko - wejdźcie na Youtube i poszukajcie sobie filmików z japońskiej wersji gry; w japonskiej wersji Raiden ma porządny, że się tak wyrażę, męski głos. Zobaczycie, jak bardzo wpływa to na odbiór samej postaci (nie wydaje się już takim ciapowatym młodzianem).

Zaś co do MGS2 -- telenowela powiadasz, można i tak (wątek Otacona to było wg mnie przegięcie -_-). Zważ jednak, że oceniasz w tej chwili fabułę tej gry na najbardziej płytkim poziomie; prawdziwe piękno tej gry to własnie plan Patriotów, wszelkie nawiązanie do MGS1 (tak podpobieństwa, jak i przeciwności, nawet te, których na pierwszy rzut oka nie widać) oraz przede wszystkim złamanie czwartej ściany (tak to się nazywa?) i wciągnięcie gracza w świat gry.
Dlatego właśnie fabuła MGS3 była tak uproszczona, w stosunku do poprzednika, bo wiele osób nawet nie próbowało się zagłębiać w MGS2.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 774
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3628 dnia: Maja 28, 2008, 20:54:38 pm »
zielarz - wbrew pozorom poczucie "swiadomosci" jakie daje socjologia czy psychologia pozwala z zycia(czyli i gier) brac więcej.

Zgadzam się, jednak we wszystkim musi być umiar ;).

Wiec powiedzmy tak... do mojej wrazliwosci bardziej przemawia trójka.

Ja także stawiam trójkę nad dwójką.

oraz przede wszystkim złamanie czwartej ściany (tak to się nazywa?)

Tak, dokładnie ;).

Zielarz jesteś moim idolem, prawda w ch... sam bym tego lepiej nie ujął :D

Aż tak ;)? Poczekaj z pochwałami do mojej recki MGS4 ;).
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2008, 21:12:54 pm wysłana przez zielarz »

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3629 dnia: Maja 28, 2008, 20:58:48 pm »
Moze i bardziej "uproszczona" ale za to bardziej wyrazista i wiarygodna. Z dobrze narysowanymi profilami psychologicznymi a to wcale nie jest takie proste.
Powoli zaczynam wyrabiac sobie oczekiwania wobec gier... jestem fanboyem flory i fauny(dobrze wykonanej), i do tego pragne aby gra byla wiaryodna w swojej konwencji. czyli jak symulator to z zniszczeniami, jak gra "akcji" to MGS3 mnie zadowala.

f5k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-03-2006
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3630 dnia: Maja 28, 2008, 21:54:57 pm »
Tak ale fakt jest taki że w MGS3 niektóre Bossy to przegięcie np gość co kontroluje osy, dziadek który nie żyje normalnie ale oszczędza siłe na walke, las mu dodaje energii, gość co skacze po drzewach i wygina kończyny ciała w nienaturalne niemożliwe kierunki, ten Volgin też jakiś nienormalny jest bo ma energie elektryczną w ciele niewiadomo skąd. Reszta jest normalna w tej grze. Nie mówie że MGS2 jest lepszy ale ma mniej nienormalności niż MGS3 choć MGS3 chyba bardziej cenie.

Tarniak

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3631 dnia: Maja 28, 2008, 22:04:32 pm »
Cytuj
las mu dodaje energii
A to akurat fajne, bo widać, że ktoś tu ma szerokie horyzonty i odniósł się do hipotezy Ziemi - matki Gaji. ;]

f5k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-03-2006
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3632 dnia: Maja 28, 2008, 22:30:37 pm »
Ktoś już dostał MGS4 przed premierą. Farciarz

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3633 dnia: Maja 28, 2008, 22:36:46 pm »
Tak szybko?! :-o

nakimushi

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3634 dnia: Maja 28, 2008, 22:47:56 pm »
no ja sobie juz gram - gra jest swietna










Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3635 dnia: Maja 28, 2008, 22:49:13 pm »
To jak byś mógł to graj całą noc i napisz nam zakończenie.  :-D

f5k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-03-2006
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3636 dnia: Maja 28, 2008, 22:57:33 pm »
Taa jakoś mi trudno uwierzyć że Polak jako pierwszy zwykły gracz dostał do łap MGS4, ale jeśli to prawda to tylko pozazdrościć choć te screeny widziałem gdzie indziej :roll: Jakby mi tu ktoś napisał zakończenie to bym chyba dostał szału jakbym przez przypadek przeczytał.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3637 dnia: Maja 28, 2008, 23:06:53 pm »
Nakimishu chyba mieskza w angli i pracuje w czymś zwiazanym z grami.

nakimushi

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3638 dnia: Maja 28, 2008, 23:15:34 pm »
nie no zartowalem -  :D  to nie moje skriny/

elfor

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 19-11-2007
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 4
  • Wór 1000 Team
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3639 dnia: Maja 28, 2008, 23:15:50 pm »
Świat jest niesprawiedliwy :? Jak gdzieś przeczytam zakończenie to nie wiem co zrobie  :sad: