Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2527093 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1880 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:00:47 am »
Taki Debil My Cry 3 z PS2 jest takze na PC

Dante będzie smutny, gdy się dowie, że tak go przezywasz :(

Cytuj
Aj uparcie chcesz udowadniac, ze cos nie jest exlusivem... Skoro nie jest, to odpal BIOSHOCKA takze na PS3?  Przeciez nie jest exlusivem OGOLNIE, wiec, skoro nie jest, to mozna odpalic na PS3 prawda?

Trochę mylna logika. RE4 też nie jest exclusivem (4 platformy, w tym 3 to konsole ;D), a mimo to na X-box'ie go nie uruchomisz ;).
Opublikowane: Grudzień 31, 2007, 00:59:22
Vista im się udała  ;)

Rozumiem, że to żart... >_>
Vista to sprzętożerny, przekombinowany system, pełen dziur i niedoróbek, wydany przedwcześnie.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1881 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:01:14 am »
Bo RE4 nie jest, ale DMC3 jest, bo na konsolach odpalisz go na PS2 tylko (juz pomijam PS3)
MGS3 jest exl na PS2, MGS2 juz nie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2007, 01:07:35 am wysłana przez siudym »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1882 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:04:01 am »
Nie trafiles z porownaniem...

Sa dwa rynki, sa dosyc rozne, jesli juz to zauwazyles (a widac jeszcze nie).

Tak masz racje fatalnie trafilem z porownaniem. Przeciez wiadomo, ze Europa (hiszpania) i Ameryka polnocna/srodkowa (meksyk) to zupelnie te same rynki. Totalnie zatem nie udalo mi sie porownanie...

Co zas do reszty tego co napisales to zlewam to:)
Widze, ze chcesz prowadzic ze mna wojenki, M$ kontra sony itp. Tworzysz zjednoczone sily M$ (Windows i Xbox to ta sama firma itp).
Mi chodzi o czysta matematyke. Jezeli cos jest na wiecej niz jednym systemie to nie jest na niczyja wylacznosc. Tyle

Tak "Debil My Cry 3" (niezle mi pojechales - aj) przez to ze wyszedl na PC juz nie jest na wylacznosc PS2.
 
ps. Wracajac do porownania Hiszpania-Meksyk, czepiajac sie moge powiedziec, ze taki chiszpan nie moze sobie "OD TAK" poleciec do meksyku. Musi miec czym pojechac, musi miec pieniadze na wyjazd. A jesli jest biedny? Np. Bezdomny hiszpan - czy on moze sobie skoczyc do meksyku od tak? Nie moze... I co? wtedy jezyk hiszpanski jest exlusivem, bo za nic w swiecie nie moze go uzyc poza swoim krajem... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-P :-P :-P Taka glupia odpowiedz na glupie porownanie ;)

Biedny "chiszpan" nie poleci do meksyku bo go niestac. Mimo to, ze on tam nie poleci i ze go na to nie stac to nie zmienia to faktu, ze taki kraj jak Meksyk wciaz istnieje. Wciaz tam mowia po "chiszpansku" i w ogole ile Ty masz lat???? - serio pytam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2007, 01:09:29 am wysłana przez Buzu »

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1883 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:07:41 am »
Zreszta nazywajcie sobie jak chcecie - rynek konsolowy, to rynek konsolowy, a nie pecetowy.
Skoro nawet teoretyzujac nie bedzie mozna jakiejs gry nazwac exlus.., to co z tego, skoro
nie odpali sie jej na konsoli konkurencji. Wiec czy Bioshock jest, czy nie jest, to nawet
jak ktos bardzo sie wypnie i narazi sie w przyszlosci na hemoroidy, to nie odpali go na PS3.
Tyle. To samo np. Devil May Cry 3 - jest na PS2, jest na PC. Nie ma go na XBOX1. ;)

Co zas do reszty tego co napisales to zlewam to:)
Widze, ze chcesz prowadzic ze mna wojenki, M$ kontra sony itp. Tworzysz zjednoczone sily M$ (Windows i Xbox to ta sama firma itp).
Mi chodzi o czysta matematyke. Jezeli cos jest na wiecej niz jednym systemie to nie jest na niczyja wylacznosc. Tyle

Wojenki to Ty prowadzisz z innymi, ja tylko odpisalem.

Nie trafiles z porownaniem...

Sa dwa rynki, sa dosyc rozne, jesli juz to zauwazyles (a widac jeszcze nie).

Tak masz racje fatalnie trafilem z porownaniem. Przeciez wiadomo, ze Europa (hiszpania) i Ameryka polnocna/srodkowa (meksyk) to zupelnie te same rynki. Totalnie zatem nie udalo mi sie porownanie...

Chodzilo mi o rynki KONSOLE - PC. A nie roznice miedzy MEKSYKIEM i HISZPANIA...  :lol:
Fakt, napisalem pod spodem i mogles to tak zrozumiec...


ogole ile Ty masz lat???? - serio pytam

27

Co do biedaka z Hiszp., - odpisalem dowcipnie na twoje bezsensowne porownanie. Nie mozna? ;)

Biedny "chiszpan" nie poleci do meksyku bo go niestac. Mimo to, ze on tam nie poleci i ze go na to nie stac to nie zmienia to faktu, ze taki kraj jak Meksyk wciaz istnieje. Wciaz tam mowia po "chiszpansku" i w ogole ile Ty masz lat???? - serio pytam

A nie "hiszpan" i po "hiszpansku" czasem?
Widac "boli" strasznie literowka, ktora zrobilem? ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2007, 01:20:50 am wysłana przez siudym »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1884 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:14:52 am »

Wojenki to Ty prowadzisz z innymi, ja tylko odpisalem.

Tak prowdze wojne z martwica mozgu ktora nakazuje ludziom myslec, ze jak cos jest na PC i na Xboxa to znaczy, ze jest tylko na xboxa (na tym wlasnie polega wylacznosc"


Chodzilo mi o rynki KONSOLE - PC. A nie roznice miedzy MEKSYKIEM i HISZPANIA...  :lol:
Fakt, napisalem pod spodem i mogles to tak zrozumiec...

Poczytaj w wikipedi co to jest porownanie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1885 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:16:04 am »
Cytat: buzu
Mi chodzi o czysta matematyke.
Gdyby chodziło Ci tylko o czystą matematykę już dawno darowałbyś sobie to zupełnie bezsensowne przekonywanie o braku ekslusive'ów na forum konsolowym..  :???:


Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1886 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:19:22 am »
No masz racje. To prowadzi do nikad.

Do tego sie jeszcze czuje jak ten sportowiec ze zdjecia ktore dawal Tarniak.

Z mojej strony EOT. Dla mnie jak cos jest na dwoch systemach (niezaleznie jakich) to nie jest eksluzywne.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1887 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:22:43 am »
Bo nie jest, ale nie ma tego takze na innej konsoli (KONSOLI). Forum konsolowe - wiec takie nazewnictwa sa uzywane.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2007, 01:27:05 am wysłana przez siudym »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1888 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:24:27 am »
Rozumiem, że to żart... >_>
Vista to sprzętożerny, przekombinowany system, pełen dziur i niedoróbek, wydany przedwcześnie.

Żart? Absolutnie!

Naprawdę uważam Vistę za bardzo udany system. Sprzętożerny? Wymaga mocnego kompa, ale z szybkim prockiem i 2GB ram działa wydajniej niż XP. Przekombinowany? Jeśli chodzi Ci o interfejs, to już kwestia gustu - mnie odpowiada. Dziury i niedoróbki nie dają mi się bardziej we znaki, niż przy poprzednim Windowsie. Jednak to co jest dla mnie najważniejsze - od początku korzystania Vista ani razu mi się nie zawiesiła, nie zamuliła, ani nie zrestartowała.

Gdyby Xbox 360 był równie udanym produktem, co najnowszy OS Microsoftu, mógłbym być jego fanbojem.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1889 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:25:49 am »
Cytat: buzu
Dla mnie jak cos jest na dwoch systemach (niezaleznie jakich) to nie jest eksluzywne.
A dla nas jak coś nie jest na PS3 a jest na XO to jest exclusive'em na XO i odwrotnie. To jest forum konsolowe, a nie PCtowe. Filologiczne zabawy o ścisłe znaczenie wyrażeń nie mają racji bytu i są bezsensowne.
Chyba, że uczestniczy się w fanbojskich wojenkach gdzie nawet tak mętne argumenty się przydają żeby dołożyć "drugiej stronie"... 8)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1890 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:41:31 am »
Sprzętożerny? Wymaga mocnego kompa, ale z szybkim prockiem i 2GB ram działa wydajniej niż XP.

Właśnie sęk w tym, że żeby móc go uruchomić i grać, potrzeba dosyć mocnego kompa. Wg mnie, jak na zwykły system, trochę z wymaganiami przesadzili. Szczególnie, jeżeli chce się korzystać z nowego interfejsu graficznego (AeroGlass) i różnych bajerów. Zbliżone (jeżeli nie identyczne) efekty można za pomocą różnych programów osiągnąć na WinXP bądź Linuxie (efekty 3D w Beryl przebijają to, co jest w Vista) i wcale nie wymagają min. 1gb RAM.

Jednak faktycznie komputer może działać wydajniej, ponieważ WinXP nie jest chyba w ogóle przystosowany do pracy na więcej niż jednym rdzeniu; w czasie działania systemu nie jest on w ogóle wykorzystywany.

Cytuj
Dziury i niedoróbki nie dają mi się bardziej we znaki, niż przy poprzednim Windowsie. Jednak to co jest dla mnie najważniejsze - od początku korzystania Vista ani razu mi się nie zawiesiła, nie zamuliła, ani nie zrestartowała.

Tutaj akurat się za dużo nie mogę wypowiedzieć, bo na moim sprzęcie Vista nie ruszy, jednak miałem z systemem doczynienia u kumpla oraz na uczelni. Fakt, stabilna jest - to akurat trzeba przyznać. Jednak jeżeli chodzi o błędy (głównie w zabezpieczeniach), to ponoć (wiedza z artykułów) było ich bardzo dużo już od samego początku wypuszczenia systemu.

A jakby się ktoś czepiał, że prowadzimy tutaj offtop (i próbował wykasować posty) to tematem są System Wars, a Windows to również system :P.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1891 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:51:00 am »
Dla mnie, podobnie jak dla Mr Zombie, główną wadą Visty są właśnie wymagania odnośnie sprzętu który to "udźwignie".
Jest coś jeszcze - podejrzewam, że mając problemy z uruchomieniem wielu starszych fajnych gierek (bywały takie przygodówki, rpgi, strategie których już dziś nie robią, ech... ) już na XP to tym bardziej Vista mi taką zabawę utrudni a w zasadzie chyba uniemożliwi.

Pozostając przy temacie OSów - mnie osobiście cholernie interesuje Yellow Dog na PS3. Pożyjemy, zobaczymy.  :D

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1892 dnia: Grudnia 31, 2007, 01:57:01 am »
DOSBOX do staruszek, a Virtual PC z Winda 95 do nowszych. :) Powinno byc ok.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1893 dnia: Grudnia 31, 2007, 04:04:24 am »
Cytuj
http://www.gametrailers.com/player/usermovies/152518.html
Popatrzcie przez chwile na te dzieciaki i pomyslcie czy nadal posiadacie w sobie to czym one tak wyraznie emanuja ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1894 dnia: Grudnia 31, 2007, 07:47:05 am »
Ponawiam czyjes pytanie do Irasa, czemu grasz na beznadziejnym X0 a nie na boskim pc i ps3??

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1895 dnia: Grudnia 31, 2007, 09:33:41 am »
Cytuj
http://www.gametrailers.com/player/usermovies/152518.html
Popatrzcie przez chwile na te dzieciaki i pomyslcie czy nadal posiadacie w sobie to czym one tak wyraznie emanuja ...
fajnie że niektórzy tak sie jeszcze potrafią cieszyć, o to w tym chodzi(aż mi sie łezka uroniła ;)), to jest piękne, ja aż tak co prawda nie potrafie, ale sprawia mi to dużo frajdy w przeciwieństwie do co po niektórych na tym forum, sądzac po ich wypowiedziach peace  :-D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2007, 09:40:58 am wysłana przez Isaac »

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1896 dnia: Grudnia 31, 2007, 11:46:21 am »
Ja na kompie mam 256MB ramu + linux z berylem= o wiele lepsze efekty niż na viście... Można na youtube znaleźć filmik pokazujący konfrontację beryla z vistą. Dlatego nie rozumiem tak OGROMNYCH wymagań visty względem linux'a/beryla. A co do stabilności, od lipca czyli odkąd mam linuxa, ani razu nie resetowałem komputera.  :P
Wiadomo, że to + darmowość to jedyne plusy linuxa, ale pokazuje ten system, że można.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1897 dnia: Grudnia 31, 2007, 11:50:22 am »
Vista też jest prawie darmowa  :P

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1898 dnia: Grudnia 31, 2007, 11:57:21 am »
To NIE jedyne plusy linuxa. Modyfikowalna architektura i możliwośc własnej kompilacji wszystkiego pozwala dostosować każdą aplikację i jądro do twoich wymagań. Tego nie ma w żadnym Windowsie. Co do Beryla to mi nie chodzi tak pięknie na 256 ramach, ale Vista nie poszłaby tym bardziej :D.
Opublikowane: Grudzień 31, 2007, 11:53:23
Zresztą ja cenie minimalizm jeśli chodzi o system i większość rzecyz staram się robić z poziomu konsoli :).

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1899 dnia: Grudnia 31, 2007, 12:33:27 pm »
Dla przeciętnego użytkownika te plusy co ja wymieniłem się liczą. Bo dlatego wybrałem linuxa, a nie dla tych jąder. ;)


DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1900 dnia: Grudnia 31, 2007, 12:35:30 pm »
hmmm vista i linux moga systemowi mac'a masowac piety ;)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1901 dnia: Grudnia 31, 2007, 12:42:03 pm »
Ja ostatni raz MacOS'a uzywalem na amidze - na emulatorze Fusion oraz ShapeShifter. Co ciekawe chodzilo to prawie 1:1 - niesamowite jesli chodzi o emulacje :D (kto zna temat, ten wie jak amiga maca emulowala kiedys :) )

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1902 dnia: Grudnia 31, 2007, 13:36:33 pm »
hmmm vista i linux moga systemowi mac'a masowac piety ;)
A to dlaczego ... przedstaw cos konkretnego a i napisz jeszcze na jakim sprzecie chodzi system mac'a ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1903 dnia: Grudnia 31, 2007, 13:52:32 pm »
Bardzo ważną dla Polaków nowością jest dostępność polskiej wersji językowej. Pakiet Mac OS X Leopard Family Pack przeznaczony do instalacji w domu na maksymalnie 5 stanowiskach dostępny jest w cenie 769 zł. Licencja jednostanowiskowa kosztuje 499 zł.

Wymagania
Komputer Mac z procesorem Intela, PowerPC G5 lub PowerPC G4 (867 MHz lub szybszym)
Napęd DVD do instalacji
512 MB pamięci RAM
9 GB wolnego miejsca na dysku

A bazuje na aplikacjach z NETBsd i FreeBSD czyli nic nowego a poprzez interfejs graficzny żre więcej niż inne systemy unixowe. Tylko, że za to musisz zapłacić.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1904 dnia: Grudnia 31, 2007, 14:00:35 pm »
Vista jest faktycznie dobra - tu się z Irasem zgadzam. Co do linuxów to kiedyś były trudno w obsłudze teraz to nie które dystrybucje są bardziej przyjazne użytkownikowi niż windows (mint np. którego konfiguracja ogranicza się do zainstalowania sterownika do karty graficznej ;)).
A z tymi macami to już dajcie spokój - toż to tak samo przereklamowane jak ipod :P

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1905 dnia: Grudnia 31, 2007, 18:09:16 pm »
UncePan pa na to :P


setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1906 dnia: Grudnia 31, 2007, 18:28:49 pm »
Co w tym zdjęciu jest szczególnego? Ot piękny krajobraz Therum, za moment Shepard dojdzie do kopalni, gdzie gra niestety pogubi klatek, oj pogubi. Co nie zmienia faktu, że rozmachu tej pozycji nawet największy fan Sony nie może odmówić.

Czytałem kilka wcześniejszych stron i - jak się okazuje - ważniejsza jest ilość gier, które na danej platformie dobrze się sprzedadzą, niż ilość gier dobrych. Zdecydowanie wolę Naqoyqatsi (który emitowano o 1 w nocy!), niż jakieś Tańce z gwiazdami na lodzie (emitowane w "godzinach szczytu"). Buzz? Ta gra to hit? Singstar? Dajcie spokój ludzie. Żeby nie było - na Xboxie wcale nie ma więcej "ambitnych" gier, niż na PlayStation.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1907 dnia: Grudnia 31, 2007, 18:30:26 pm »
Buzz i SIngstar to gry na przyjęcia czy jak to okreslił IRas dla Casuali :P

Dla tych co kupili Wii o!

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1908 dnia: Grudnia 31, 2007, 18:34:55 pm »
Używa ktoś z Was Yellow Dog Linuxa na PS3?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1909 dnia: Grudnia 31, 2007, 21:04:52 pm »
UncePan pa na to :P



To jest ta sławna gra, której animacja spada co trochę drastycznie w dół? Czy może ta, która co chwilkę dogrywa tekstury. Ilość szczegółów po prostu "powala" na kolana. :P

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1910 dnia: Stycznia 01, 2008, 05:18:17 am »
Moze to tylko taka planeta ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1911 dnia: Stycznia 01, 2008, 12:27:45 pm »
Cytuj
To jest ta sławna gra, której animacja spada co trochę drastycznie w dół? Czy może ta, która co chwilkę dogrywa tekstury. Ilość szczegółów po prostu "powala" na kolana. :P
To jest właśnie ta gra. Ta, co postacie wyglądają rewelacyjnie, fabuła niesamowicie absorbuje, a uniwersum gry powala na kolana swoim rozmachem. Jest to też gra dobrze spolonizowana, grywalna, z masą świetnych patentów. Mass Effect wciąga jak diabli, a że od strony technicznej nieco kuleje, to inna bajka - pokaż mi inny RPG z taką świetną grafiką (no dobrze, Oblivion, ale wg mnie ciężko obie gry porównać od tej strony) albo strzelaninę tak długą i tak rozbudowaną. Jak zgaduję - w Mass Effect nie grałeś, a informacje nt. tej gry czerpiesz z drugiej ręki, zatem poza zasłyszanymi informacjami o słabościach nic więcej o grze powiedzieć nie możesz.

Cytuj
Moze to tylko taka planeta ...
W całej grze animacja często spada, ale nie jest to aż tak wkurzające jakby się mogło wydawać. Strzelanina jest to nietypowa, a RPG-i płynnej animacji aż tak bardzo nie potrzebują. Gorzej boli nieco zmarnowany potencjał galaktyki - planety to górzyste, kwadratowe tereny o różnych kolorach z rozrzuconymi tam i ówdzie sondami, minerałami i stacjami badawczymi. Niemniej fabuła, ten klimat, uniwersum sprawiają, że gra jest niepowtarzalna i warto po nią sięgnąć.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1912 dnia: Stycznia 01, 2008, 17:57:33 pm »
Powiem Ci że u mnie jakoś bardzo nie chrupie ( owszem zdarza się to raz na jakiś czas) wszedłem do jaskini  i framerate nie poleciał na pysk :)  różnie z tym bywa gra potrafi chrupnąć i to ostro to fakt , ale za to nadrabia resztą ,wszystko doskonale wypisałeś :)


UncePan chodziło o to że silnik UE3 jest wstanie wygenerować tak samo ładne teksturki jak Unchrted , fota doskonałym dowodem na to , na TV wygląda to powalająco :D

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1913 dnia: Stycznia 01, 2008, 18:10:23 pm »
Obawiam się, że na doczytywanie się tekstur i zacinanie się gry ma wpływ sama konsola, a konkretniej jej laser. Niektórym może działać całkiem dobrze, z drobnymi defektami, a innym tragicznie - np. Iras wspominał, że niezbyt dobrze mu działa. Dobrze, że jeszcze gra nie wywala komunikatu o niemożności odczytania płyty, chociaż to... No i mam już około 40 godzin (drugie podejście), a nadal płyta nie jest ani trochę porysowana.

I mnie też gra strasznie nie "chrupie", ale to gubienie klatek jest zauważalne i płynność zwyczajnie jest daleka od idealnej. Gorzej mnie denerwuje doczytywanie się tekstur, estetyka gry siada. Czasami Xbox nie może załapać i widzę samą bryłę bez tekstur nawet kilka sekund. Szkoda, że takie problemy zaczęły dotyka gry konsolowe. To się w głowie nie mieściło żeby gra np. na takiego GameCube'a się zawiesiła (ale oczywiście zdarzało się to bardzo, ale to bardzo rzadko). Teraz widmo zawieszenia, niedoczytania się w porę tekstury czy nawet okręgu śmierci wisi nad niemalże każdym posiadaczem Xboxa.

Z PS3 nie ma tego problemu (poprawcie mnie jeżeli się mylę), ale niestety nie dostrzegam na tej platformie aż tak dużej ilości interesujących mnie gier. Większość jest dostępna też na Xboxa, a powiadają, że są to wersje nawet lepsze - co mam w poważaniu, nie zamierzam kupować konsoli, gdyż dana gra jest minimalnie ostrzejsza.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1914 dnia: Stycznia 01, 2008, 18:32:21 pm »
Doczytywanie tekstur razi najbardziej w przerywnikach, kiedy po zmianie ujęcia przez kilka sekund patrzy się na nieoteksturowane obiekty.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1915 dnia: Stycznia 01, 2008, 19:04:17 pm »
UncePan chodziło o to że silnik UE3 jest wstanie wygenerować tak samo ładne teksturki jak Unchrted , fota doskonałym dowodem na to , na TV wygląda to powalająco :D

No to jest fakt. Już przy Gears of War ten silnik pokazał że potrafi wygenerować piękne tekstury. Teraz UT3 tylko to potwierdza. Ale mi silnik zastosowany przy Uncharted bardziej przyadł do gustu. Śliczne kolorki i roślinność 3D, wspaniała animacji bohatera i masa innych smaczków po prostu robią na mnie największe wrażenie jakie do tej pory widziałem podczas grania w cokolwiek.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1916 dnia: Stycznia 01, 2008, 19:19:02 pm »
Zagraj w Crysis to ci przejdzie ;)

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1917 dnia: Stycznia 01, 2008, 19:42:03 pm »
Zagraj w Crysis to ci przejdzie ;)
Trzeba do tego tez miec 20gb ramu i 8 kart graficznych :) Tak naprawde to malo kto ma kompa, na ktorym Crysis by chodzil w miare plynnie na full detalach :)

A ja mam pytanko: Czy w ME mechanika eksploracji mniej wiecej zamyka sie na chodzeniu wyznaczonymi 'sciezkami' (cos jak KOTOR, czy Jade Empire), co daje troche zludne poczucie wolnosci, bo idziemy tak naprawde 'tunelami'? Czy moze jest bardziej 'Oblivionowato'? :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1918 dnia: Stycznia 01, 2008, 19:55:44 pm »
Cytuj
Zagraj w Crysis to ci przejdzie
Hmm, tylko, ze Crysis nei powala teksturami, a mozliwoscia silnika, genialna fizyka, dzialajaca na wszystko w grze, otwartoscia oraz genialnym oswietleniem, ale tak naprawde tekstury wcale nie sa tak boskie jak w Uncharted czy GoW/ME [poza postaciami, tu naprawde jest next gen'owo w Crysisie].

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1919 dnia: Stycznia 01, 2008, 20:13:29 pm »
Obawiam się, że na doczytywanie się tekstur i zacinanie się gry ma wpływ sama konsola, a konkretniej jej laser. Niektórym może działać całkiem dobrze, z drobnymi defektami, a innym tragicznie - np. Iras wspominał, że niezbyt dobrze mu działa. Dobrze, że jeszcze gra nie wywala komunikatu o niemożności odczytania płyty, chociaż to... No i mam już około 40 godzin (drugie podejście), a nadal płyta nie jest ani trochę porysowana.

Śmiałe przypuszczenie ale moim zdaniem trochę nie logiczne, jak gra może chodzić na każdej takiej samej konsoli inaczej? Oczywiście mówię o sprawnych sprzętach. Gra nie ma prawa gorzej chodzić na jednej konsoli a na drugiej lepiej. Oczywiście jeżeli konsola nie działa sprawnie i wymaga serwisu to taka sytuacja może mieć miejsce, ale na pewno nie przy sprawnym sprzęcie i nie istotne z jakim napędem.