Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2697256 razy)

0 użytkowników i 81 Gości przegląda ten wątek.

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3160 dnia: Lutego 17, 2008, 08:20:01 am »
Pomóżcie mi zrozumieć, dlaczego ludzie kupują Wii? Rav04 - dlaczego kupiłeś Wii? Konsola poza odpalaniem gier nie potrafi kompletnie nic. Porównując cenę do możliwości jest cholernie droga. Może przynajmniej Wii ma dobre gry? Ależ skąd! Na gamerankings zawrotna liczba 12 gier ze średnią powyżej 80%! Dla porównania PS3 ma takich dokładnie 30, a ReD twierdzi, że nie miałby na konsoli Sony w co grać. Cholera, ja kupuję mało gier - na klocka mam tylko 9 - nie liczy się liczba tylko jakość, ale na Wii naprawdę nie umiałbym wybrać więcej jak trzech tytułów! Po co ludziom słaba i droga konsola, na której prawie nie ma w co grać?!  :mad:
A powiedz mi co poza odpalaniem gier ma jeszcze robić konsola ? Do czego niby została stworzona konsola ? Chyba właśnie do odpalania gier ? Do tej pory na konsoli dało się tylko i wyłącznie grać (no może jeszcze cd-audio słuchać (PSX +) i DVD oglądać (PS2 i X) i tak było od początku kiedy to wszedł Magnavox Odyssey i Pong.
Do czego innego to komputer został wymyślony. No i jest jeszcze PS3, ale to pomińmy przecież to Superkomputer ! Nie chcę aby źle mnie zrozumiano, im większa funkcjonalność tym lepiej dla użytkowników. To jest oczywiste. Ale pisać że "Konsola poza odpalaniem gier nie potrafi kompletnie nic." jest co najmniej śmieszne (W sumie to już chyba jest nieśmieszne  :???: ? ) .

- skromne możliwości menu Wii. W końcu to tylko rodzinna konsola do gier wideo, Nie daje tak jak ps3 i linux możliwości do pobawienia się jądrami (kernel'ami). A ty lubisz się bawić ..., [Tu było coś napisane ale wyciąłem, w końcu powinniśmy się chociaż trochę szanować]
Dlaczego kupiłem Wii ? Miałem X'a który jest bardzo dobrą konsolą, no może poza awaryjnością. Ale to nie temu ją sprzedałem. Otóż gry przestały mnie cieszyć, nie miałem  w co grać, prawie żadna mnie nie cieszyła. We wszystko już wcześniej grałem, jak nie na innej konsoli to na PC. A tak to prawie te same gry tylko inny design i lepsza grafika. Np taki Tomb Raider, nie licząc design i grafiki to niewiele się zmieniło, dochodził może 1 czy 2 nowe ruchy w wykonaniu lary. Takich przykładów można mnożyć, od bijatyk przez samochodówek po prawie każdy inny gatunek. Jako taką nowością był dla mnie Gun, Gow, Kameo czy Crackdown (tak ten crap którego kupowano dla Beta Halo 3, i co najlepsze nie kupiłem H3) , a tak we wszystko już grałem tylko z niższymi numerkami. 1, 2, 3, 4, 5, ile tak można ? Każda nowa część jest dla mnie fajna może 1 czy 2 godzinki, a potem to  mam wrażenie, że już gdzieś to widziałem. Wii dało mi coś czego dawno nie odczułem. Radość z grania jaką miałem grając 10-15 lat temu, wtedy gdy walczyłem z Wolfenstain, Doom, Quake 1 i 2, dn3d, simcity 1 i 2000, GTA 1 2 i 3(w trójce rozgrywka zmieniła się całkowicie) C&C 1 i 2, Polanie 1, FF 7 i 8, GT 1, Tomb Raider 1 i tak przykłady można mnożyć i mnożyć (Micro Machines i Contra na NES razem z qmplem, ehh :( ). Sam nie wiem, czemu Wii mnie tak "trzyma" przy sobie. Może to przez ten nowy pad który jednak odmienił trochę sposób prowadzenia rozgrywki ? Sam nie wiem czemu kupiłem i trzymam Wii, ale ta konsola pozwoliła mi na nowo cieszyć się grami. I choć nieraz kurzy się będąc nieużywana, to gdy już wreszcie dostanę jakąś perełkę w swoje łapska to na nowo cieszę się jak dziecko grając w gry. Chyba o to chodzi w konsolach aby przynosiły człowiekowi Fun, no nie?

Może jest mniej gier niż na inne konsole. Może trzeba odławiać perełki spośród morza chłamu. Ale chyba jednak wole to, niż grać po raz 5 w prawie jedną i tą samą grę. Jedyne czego żałuję to że nie zagram w Fable 2 (chyba że będzie na PC) i że nieprędko zagram w MGS4 (grałem tylko w jedynkę na PSX, a PS3 kupię bo konsole traktuje jak pokemony - "Złap je wszystkie ) :) no i może dla MGS4 i Bluray). No i jeszcze na Spore czekam.

@Lesiu
Dzięki, za listę.

Niektórzy narzekali że na Wii niskobudżetowe, ubogie crapy, schodzą w milionach egzemplarzy
Otóż:
Jenga World Tour        0.02 mln http://vgchartz.com/games/game.php?id=13180
The Golden Compass    0.32      http://vgchartz.com/games/game.php?id=13186
Far Cry                      0.06      http://vgchartz.com/games/game.php?id=715
GT Pro Series              0.14      http://vgchartz.com/games/game.php?id=916
Escape from Bug Island   0.01 !!   http://vgchartz.com/games/game.php?id=7085
Legend of the Dragon     0.42      http://vgchartz.com/games/game.php?id=6088
Tamagotchi                  0.13      http://vgchartz.com/games/game.php?id=6138
Donkey Kong: Barell Blast  0.28    http://vgchartz.com/games/game.php?id=6975
Rampage                        0.14    http://vgchartz.com/games/game.php?id=5611
Wing Island                  0.02 mln    http://vgchartz.com/games/game.php?id=4691 
Nitrobike                      0.02          http://vgchartz.com/games/game.php?id=13790
Star Trek: Conquest      0.03          http://vgchartz.com/games/game.php?id=12851
MOH: Vanguard            0.00 SIC!!!!! Crap na crapy. Premiera w marcu a gra już jest crapem!!  http://vgchartz.com/games/game.php?id=12627
SC: Legends.               0.10          http://vgchartz.com/games/game.php?id=12849

Te gry po prostu zjadają sprzedażą takie gry jak Super Mario Bros na nes'a, Duck Hunt na nes'a czy GTA:SA na PS2, lepiej ukryjmy tą listę bo developerzy przestaną robić gry na inne konsole i rzucą sie na WII. Owszem sprzedają się jedynie Party Games, ale myślę ,że ludzie kupią parę takich gier, zobaczą że niewiele się różnią o siebie to sobie dadzą spokój (a może się mylę ? ). I proszę nie dawajcie w przykładach Wii Sports czy Wii Play, gdyż jedna dodawana jest do konsoli a druga do pada.

Zagraj kiedyś, a zrozumiesz. Głupie kręgle czy tenis z Wii Sports potrafią wciągnąć na dobre parę godzin - i jest to parę godzin naprawdę przyjemnej zabawy. A chyba o to chodzi w konsoli?
I tak pewnie nie zrozumie, no chyba że Sony wykupi Nintendo.

Ps. Rozbierane kręgle razem z ładną i bliską dziewczyną dają niezapomniane przeżycia, zwłaszcza gdy tylko TY posiadasz konsole i masz dobrego skilla :mrgreen:

#############################EDIT
PS Ktoś (marcepan ?, choć może się mylę) pisał że Wii nie jest next-gen'em dlatego, że nintendo tak powiedziało. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, Sony mówiło że PS3 nie jest konsolą ("game machine") tylko superkomputerem, czyż nie? Jeśli tak było to proponuję wykluczyć PS3 ze strony gameonly.pl
Tak na na poważnie powyższe zdanie nie jest pisane na serio, oczywiście PS3 jest konsolą. A napisałem je by pokazać nietrafność argumentu użytego wtedy podczas rozmowy. Przypomniałem je sobie dzięki Iras'owi, gdy napisał, że Wii nie potrafi nic więcej niż tylko odpalać gry :D.
"Konsola jest do niczego, bo potrafi tylko odtwarzać gry" - Da się to gdzieś zgłosić jako tekst miesiąca ? Może do aktualności na głównej stronie forum GO ?
A tak swoją drogą to ciesze się że Wii nie jest kolejnym NextGen'em z lepszą graf.
############################EDIT
@Marins W co grałeś? Wii Sports ?
############################Edit

Jak widać gram w same pierdołowate gry (nie pytajcie o MK). Miałem jeszcze kilka tytułów, ale nie wiem co mi odpierniczyło i je sprzedałem. 
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2008, 10:15:16 am wysłana przez rav04 »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3161 dnia: Lutego 17, 2008, 11:53:56 am »
"Konsola jest do niczego, bo potrafi tylko odtwarzać gry" - Da się to gdzieś zgłosić jako tekst miesiąca ? Może do aktualności na głównej stronie forum GO ?

Niczego takiego nie napisałem. Poprostu dodatkowe możliwości byłyby jakimś wytłumaczeniem sprzedaży konsoli do gier, na którą gier prawie nie ma. Pozatym nie rozumiem, dlaczego wszyscy zakładają, że Wii oglądam co najwyżej na obrazkach. Miałem wątpliwą przyjemność grać na tym czymś w Wii Sports i Red Steel. Pierwsza mnie niczym nie zachwyciła. Pewnie dlatego, że mam za sobą o wiele bardziej inowacyjne machanie łapami przed telewizorem - eye-toy. Pozatym wiem z autopsji, jak szybko taka zabawa się nudzi. Drugi tytuł - no cóż... może gdyby na walkę kataną położono większy nacisk, a konsola dawała wybór, czym chcę zabijać.

@rav04 - pozwolę sobie skomentować Twoją kolekcję gier. Dwa bardzo dobre tytuły z gamecube'a. Świetny RE4, ale to tylko konwersja z poprzedniej generacji. Red Steel, Mortal i Scarface - gry słabe/przeciętne. Zostają trzy, w które chętnie bym zagrał i największa męska prostytutka w historii elektronicznej rozrywki - wąsaty hydraulik, który puścił się już w ponad dwustu tytułach  :lol:

Muszę się również odnieść do "gier z numerkami" na konsole konkurencji. Na moim Xboxie 360 - jak narazie - tylko wyścigi miały w tytule 2, 3 i 4.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3162 dnia: Lutego 17, 2008, 12:10:49 pm »
"że mam za sobą o wiele bardziej inowacyjne machanie łapami przed telewizorem - eye-toy"

toś powiedział co wiedział:D

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3163 dnia: Lutego 17, 2008, 12:14:36 pm »
Gry z numerkiem hehe, ciekawe czy mario by sie dobrze sprzedawal gdyby jego tytul wygladal tak: Mario 74 Strikes Back.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3164 dnia: Lutego 17, 2008, 12:53:06 pm »
Cytuj
największa męska prostytutka w historii elektronicznej rozrywki - wąsaty hydraulik, który puścił się już w ponad dwustu tytułach
lol

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3165 dnia: Lutego 17, 2008, 13:01:13 pm »
Owszem, dobrych gier na Wii można szukać ze świecą. Jedynymi godnymi uwagi tytułami są jak dla mnie: Super Mario Galaxy, No More Heroes, Zelda i Metroid, no i Resident Evil 4, ale to jest trochę odgrzewane (co nie znaczy złe!). Cena jest zdecydowanie za wysoka jak za sprzęt, którego osiągnięcia techniczne są identyczne jak u poprzedniej generacji, a jedyną nowinką jest sterowanie pilotem, który równie dobrze mógłby być dostawką do PS2. Ciekawe kiedy wyjdzie Wii 2, i jaki postęp graficzny nam zaserwuje (dzisiejsze standardy PS3/XO?).
PSN ID: WojtqGO

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3166 dnia: Lutego 17, 2008, 14:09:53 pm »
czy to aby nie Super Mario Galaxy dostalo najwiecej nagrod za najlepsza gre roku ?

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3167 dnia: Lutego 17, 2008, 14:18:54 pm »
rav04 - Gdzieś ty chłopie znalazł RE2 na Gacka?! Ja szukam tego od tak dawna, żee ... :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3168 dnia: Lutego 17, 2008, 14:24:27 pm »
czy to aby nie Super Mario Galaxy dostalo najwiecej nagrod za najlepsza gre roku ?

I o czym to świadczy? Że na Wii jest masa super gier?

PS: Wróćmy jeszcze na moment do wypowiedzi rava:

MOH: Vanguard            0.00 SIC!!!!! Crap na crapy. Premiera w marcu a gra już jest crapem!!  http://vgchartz.com/games/game.php?id=12627

http://www.gamerankings.com/htmlpages2/937395.asp

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3169 dnia: Lutego 17, 2008, 16:07:29 pm »
nie masa tylko jedna z najlepszych ponoc gier w Historii  :grin: / u mnie w pracy wszyscy sie jaraja wii i super mario /

zreszta kiedys byl taki artykul dlaczego ps2 tak swietnie sie sprzedawalo w japonii... bo bylo masa popierdolkowatych gier _japonce to lubia i nie tylko oni/
a kilka perelek tez sie znajdzie i jeszcze wyjdzie

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3170 dnia: Lutego 17, 2008, 16:49:42 pm »
I PS3 poszło do żyda  8)

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3171 dnia: Lutego 17, 2008, 16:55:39 pm »
I PS3 poszło do żyda  8)

Cieszymy się Twoim (nie)szczęściem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3172 dnia: Lutego 17, 2008, 17:05:21 pm »
I PS3 poszło do żyda  8)

Żałuj! Nie zobaczysz najładniejszej gry sportowej EVER! :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3173 dnia: Lutego 17, 2008, 17:19:23 pm »
Sony pokazało coś z nowej części This is Football?  :shock:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3174 dnia: Lutego 17, 2008, 17:27:41 pm »
Sony pokazało coś z nowej części This is Football?  :shock:
nie z bejsbola :) Zajrzyj do tematu z nowościami z PSS.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3175 dnia: Lutego 17, 2008, 17:29:19 pm »
Cytuj
For instance, the textures seem a bit muddled. Granted, there are some great animations, particularly when dinosaurs lie twitching to death on the ground. The PlayStation 3 version looks as if it has better lightning and shading, though the Xbox 360 game suffers a bit less from aliasing. However, the two games are very close to one another.

To z recenzji Turoka na GameSpocie. Dziwne, zważywszy na to, jak prezentował się podany jakiś czas temu screen, porównujący obie wersje.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3176 dnia: Lutego 17, 2008, 18:32:03 pm »
I PS3 poszło do żyda  8)

Żałuj! Nie zobaczysz najładniejszej gry sportowej EVER! :P

Zobaczę tyle że na święta ;) w tedy to mam zamiar kupić drugi raz PS3.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3177 dnia: Lutego 17, 2008, 18:44:04 pm »
I PS3 poszło do żyda  8)

Żałuj! Nie zobaczysz najładniejszej gry sportowej EVER! :P

Zobaczę tyle że na święta ;) w tedy to mam zamiar kupić drugi raz PS3.
Soul ty normalnie robisz interesy życia ;)

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3178 dnia: Lutego 17, 2008, 19:01:58 pm »
No co, na święta będą już giere te które mnie interesują + atrakcyjna cena (świąteczna) ;)

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3179 dnia: Lutego 18, 2008, 03:37:13 am »
@Iras
Owszem nie napisałeś "Konsola jest do niczego, bo potrafi tylko odtwarzać gry", tylko "Konsola poza odpalaniem gier nie potrafi kompletnie nic."
Co do Red Stell i Scarface, to grało mi się świetnie i dodam więcej gdybym miał w to zagrać na PS2/PS3/X/XO/GC to w życiu tych gier bym nie kupił, nie różniłyby się niczym od przeciętnego FPS i GTA. Resident Evil 4, tu miałem wątpliwą przyjemność opuszczenia tego tytułu w poprzedniej generacji konsol. Gra była dla mnie nowa z 2 powodów, nie grałem w nią wcześniej i sposób rozgrywki różnił się od poprzednich części.
No i największa "gwiazda" w tych grach. Nie jedna osoba może mi zarzucić że mario to najlepszy przykład gier z numerkiem. Zgadzam się tylko że SMG to druga (2) gra z mario w którą grałem, pierwszy był mario na nes.
Mortal to pomyłka, kupiłem bo liczyłem na FUN podobny jak za czasów MK2 na amige 600(kiedy to po raz pierwszy męczyłem MK), a sterowanie jest chyba jedno z gorszych na Wii. Miałem jeszcze GodFather i FarCary (nakimushi!!!!!) ale całe szczęście się ich pozbyłem. Miałem jeszcze jakieś gry ale się je także pozbyłem, a były wartę aby je zostawić. Może jeszcze je kiedyś odkupię.
 
Co do MOH: Vanguard zasugerowałem się że jeszcze nie wyszło, co nie zmienia faktu że jeśli to taki crap to nie sprzeda się w większej ilości sztuk niż 0.10 mln, chyba że dużo ludzi poleci na tytuł.

rav04 - Gdzieś ty chłopie znalazł RE2 na Gacka?! Ja szukam tego od tak dawna, żee ... :)

A niedawno kupiłem w "game stop", chyba nawet 2 były   
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2008, 06:55:00 am wysłana przez rav04 »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3180 dnia: Lutego 18, 2008, 03:44:43 am »
EA zaczyna majstrować na czymś "casual'owym" - zaczyna się ...

---

@rav04
U nas w Irl. nigdy nie dane mi było zobaczyć żadnej gry na GCN'a w sieci tych obmierzłych sklepów.

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3181 dnia: Lutego 18, 2008, 05:02:41 am »
EA zaczyna majstrować na czymś "casual'owym" - zaczyna się ...

---

@rav04
U nas w Irl. nigdy nie dane mi było zobaczyć żadnej gry na GCN'a w sieci tych obmierzłych sklepów.
:mrgreen:
Czemu obmierzłych ?

Tango

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3182 dnia: Lutego 18, 2008, 05:40:42 am »
No co, na święta będą już giere te które mnie interesują + atrakcyjna cena (świąteczna) ;)

miales dobra konsole bylo nie kombinoawc, zle nie zycze ale zawsze mozna trafic gorzej...tzn bynajmniej ja tak mam w zyciu :(  znajac zycie wytna calkiem BC :/
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2008, 05:46:34 am wysłana przez Tango »

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3183 dnia: Lutego 18, 2008, 06:42:23 am »
No co, na święta będą już giere te które mnie interesują + atrakcyjna cena (świąteczna) ;)

miales dobra konsole bylo nie kombinoawc, zle nie zycze ale zawsze mozna trafic gorzej...tzn bynajmniej ja tak mam w zyciu :(  znajac zycie wytna calkiem BC :/
Soul miał konsolę z BC i ją sprzedał, choć zamierza kupić znów PS3 !!!!! ?

Tango

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3184 dnia: Lutego 18, 2008, 07:03:37 am »
No co, na święta będą już giere te które mnie interesują + atrakcyjna cena (świąteczna) ;)

miales dobra konsole bylo nie kombinoawc, zle nie zycze ale zawsze mozna trafic gorzej...tzn bynajmniej ja tak mam w zyciu :(  znajac zycie wytna calkiem BC :/
Soul miał konsolę z BC i ją sprzedał, choć zamierza kupić znów PS3 !!!!! ?

niom :-? ja tam zalapalem sie najprawdopodniej na ostatnia wersje z BC 80GB, ma fajny dysk (starczy mi) ma BC i nie kombinuje. Konsola sama w sobie swietna tylko czeka na lepsze gry (czytaj w moim guscie) takowe beda w co nie watpie, ale poczekalem rok konsole kupilem taniej nic mnie nie ominelo bo to co chcialem przeszedlem w tydzien :? Uwazam, ze kupilem w dobrym czasie i jestem zadowolony.

Nie wiem niektorzy tam pisza o jakims wyzszym biegu ps3 niby glosnym. Praca tej konsoli to takie male mistrzostwo swiata ja jej poprostu nie slysze bo az tak cicho nie gram :) XO ssie pod tym wzgledem strasznie teraz mam wersje z BENQ jest lepiej na szczescie, ale do ps3 jak z tad do nieba :cool:

Konsola PS3 sama w sobie miazdzy XO, ale gorsza biblioteka gier i gorsza usluga sieciowa(nawet prosze nie klocic sie to nie podlega dyskusji, gram na ps3 przez neta i nie moge wiadomosci wyslac :lol:) sprawia, ze ludzie maja watpliwosci co do wyboru. Ogolnie trzeba posiadac dwie konsole, bo inaczej sie nie da:)
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2008, 07:11:06 am wysłana przez Tango »

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3185 dnia: Lutego 18, 2008, 07:34:24 am »
3 i mocnego PC-ta  :D Dawnej miałeś PSX to byłeś kozak na podwórku. Była "jedna" konsola, i tyle.  A teraz masz PS3 ktoś ci powie, że źle; masz XO tak samo źle; Masz Wii to już całkiem przesrane.

A tak na poważnie to najważniejsze być z konsoli zadowolonym

Tak przy okazji dostałem (w sumie to mam dostać) drugą robotę (part-time, czyli ok $1000 minus podatki i ubezp) i żona pozwoliła mi kupić projektor. Potrzebuje małej pomocy w wyborze, nie chcę przepłacać, ale bubla też nie potrzebuje. Obeznanych w temacie proszę o jakąś rade. Chciałbym 1080, ale pewnie skończy się na 720.
Co myślicie o tych czterech
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16889248006
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824248045
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16889157017  Czy 1200 lumen'ów wystarczy ? Czy lepiej ten niżej z 1600
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824157041
Który z nich wybrać z kategorii 720, a który z 1080

Chyba że macie jakieś swoje typy ?


##################EDIT
@Tango
Pod jakim względem miażdży XO ? Napisz coś więcej bo twoje słowo wydaje się więcej warte niż niektórych "fanów" PS3 ? Bo ich zdaniem "pod Każdym"  :???:
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2008, 07:38:25 am wysłana przez rav04 »

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3186 dnia: Lutego 18, 2008, 08:30:13 am »
Microsoft Plans Blu-ray Xbox 360, Due in May?
http://www.n4g.com/tech/News-112462.aspx

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3187 dnia: Lutego 18, 2008, 09:45:54 am »
@rav04: z postu Tango wynika ze zapewne wygladem, kultura pracy i ogolnie mowiac - hardware.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3188 dnia: Lutego 18, 2008, 11:00:38 am »
Mam nowe mięso dla tutejszych wojowników M$!

W nowym PsxExtreme napisali:

"DMC; wersje na obie konsole wypadaja niemal identycznie-jedyna roznica to nie zawsze stale 60fpsow dla 360tki, ktorych twardo pilnuje PS3"

"Burnout:Wersja na 360 radzi sobie troche gorzej niz na PS3 i od czasu do czasu pedzac po miscie zauwazymy spadki animacji,generalnie zdziebko lepiej wyglada wersja na Chlebak posiadajaca bardziej"zyletkowaty obraz"

 :cool: :cool: :cool:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3189 dnia: Lutego 18, 2008, 11:04:31 am »
Też to czytałem i napawa mnie to optymizmem :grin: MarcePan miałeś już nie czytać PSX Extreme, czyżbyś zmienił zdanie ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3190 dnia: Lutego 18, 2008, 11:04:47 am »
Już sobie wyobrażam w jakie słowa ubrałby to Anonim, gdyby to wersja na PS3 miała takie "ubytki"  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3191 dnia: Lutego 18, 2008, 11:11:30 am »
Też to czytałem i napawa mnie to optymizmem :grin: MarcePan miałeś już nie czytać PSX Extreme, czyżbyś zmienił zdanie ;)

Kumpel, który ma obie konsole przesłał mi taki info na gg więc skopiowałem i wkleiłem tutaj. PE nie czytam już gdzieś od 4 numerów. :)

PS. Ten znajomy już 2 razy kupował X0. Raz sprzedał jak kupił PS3 bo stwierdził że X0 blado wypada przy konsoli Sony ale potem od nowa kupił dla Halo3 i PGR4 po czym teraz wystawił na allegro bo mówi że od grudnia nie odpalał konsoli M$ gdyż ciągle gra na PS3 i gry multiplatformowe kupuje na PS3.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3192 dnia: Lutego 18, 2008, 15:22:57 pm »
Rozumiem wszystko, jednak kupować gry multiplatformowe na PS3, gdy większość z nich jest niestety gorsza (przy okazji droższa, czasem o kilka złotych, czasem kilkadziesiąt - możliwe, że można łyknąć taniej, lecz nie zerkałem na allegro) to już troszkę przesada. Na X360 w mojej opinii nie ma interesujących gier na wyłączność (oczywiście zapowiadanych, bo z tych co już się pojawiły - jest dużo) jednak spora część developerów w dalszym ciągu nie potrafi okiełznać mocy obliczeniowej Cella i RSX'a, przez co gry wyglądają ździebko gorzej...

No ale, co kto lubi. Chociaż mam nadzieję, że sytuacja ta ulegnie poprawie, bo widać po Burnout'cie i DMC4, że coś się ruszyło...

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3193 dnia: Lutego 18, 2008, 15:29:21 pm »
Cytuj
gdy większość z nich jest niestety gorsza
inaczej: większość która była do tej pory, patrz na Burnouta Paradise, Turoka--wyglądają albo tak samo, albo nawet wersja PS3 ma coś lepszego od X360. Z czasem będzie jeszcze lepiej.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3194 dnia: Lutego 18, 2008, 15:32:21 pm »
Turok dużo gorszy jeśli już macie się spuszczać nad porównaniami :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3195 dnia: Lutego 18, 2008, 15:34:07 pm »
jakość gier zależy chyba bardziej od tego na którą platformę jest dana gra robiona i później konwertowana na sprzęt konkurencji.
w przypadku konwersji na z XO na PS3 konsola sony dostaje po dupie i vice versa.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3196 dnia: Lutego 18, 2008, 15:48:50 pm »
EA zaczyna majstrować na czymś "casual'owym" - zaczyna się ...

---

@rav04
U nas w Irl. nigdy nie dane mi było zobaczyć żadnej gry na GCN'a w sieci tych obmierzłych sklepów.
:mrgreen:
Czemu obmierzłych ?

Skupują świeże gry od swoich klientów i sprzedają je w cenie nowych - bandycka firma! Poza tym ceny wyższe u nich niźli wszędzie indziej!

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3197 dnia: Lutego 18, 2008, 16:07:22 pm »
Mam nowe mięso dla tutejszych wojowników M$!

W nowym PsxExtreme napisali:

"DMC; wersje na obie konsole wypadaja niemal identycznie-jedyna roznica to nie zawsze stale 60fpsow dla 360tki, ktorych twardo pilnuje PS3"

"Burnout:Wersja na 360 radzi sobie troche gorzej niz na PS3 i od czasu do czasu pedzac po miscie zauwazymy spadki animacji,generalnie zdziebko lepiej wyglada wersja na Chlebak posiadajaca bardziej"zyletkowaty obraz"

 :cool: :cool: :cool:
Tak oczywiście, oczywiście....
Niech was przedstawię; ślepa kura - ziarno , ziarno - ślepa kura.  :lol:

@Iras o Burnoucie już pisałem. O DMC4 zresztą też. I z tym co PsxExtreme w tych dwóch "cytacikach" pisze troszkę się nie zgadzam.

http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg259322#msg259322
Cytuj
8 porównanie z Eurogamera.
Xbox 360 vs. PS3 Face-Off: Round Eight
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=92275


Burnout Paradise
Praktycznie identyczne.

Cytuj
Put simply, this is the first truly 'next-gen' game that truly is 99.9 percent identical across both PlayStation 3 and Xbox 360; the first title I've looked at for these features that raises the bar technically on both formats, offering the complete, full-fat experience, nothing added, nothing taken away.

Cytuj
Bearing in mind just how close the conversion work is, finding any difference at all is pretty much impossible. Maybe - just maybe - the PS3 version has the edge in terms of texture filtering on the road surfaces, but you'd need to be pausing the game and studying the screen in-depth to notice the difference. Otherwise, I literally can't tell the difference between the two versions. Certainly, early reports of screen tear and frame-drops on the 360 version are way off-beam. It's cross-platform development the way it should be, and hopefully the near-equal split in sales being reported is enough to convince EA that putting out excellent PS3 code is indeed worth the time, money and effort.

It can easily be argued that the developers have even gone above and beyond the call of duty. Criterion's eye for cross-platform conformity even extends to the colour balance. No doubt many of you have noticed that even with full-range RGB enabled, PS3 titles often (but not always) have less contrast than the Xbox 360 versions of the same game. You can see it in this feature for sure with titles like Cars, Ratatouille and Beowulf. However, with Burnout Paradise, Criterion has manually tweaked both versions to look the same. Indeed, the credits section of the game mentions that the developers' screens were professionally ISF-calibrated, and I understand that code was added to the 360 rendition of the game to produce a lighting range that matched the look of the PS3 version.

http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou1.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou2.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou3.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou4.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou5.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou6.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou7.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou8.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou9.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou10.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou11.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou12.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou13.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou14.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou15.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou16.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/9/2/2/6/6/Burnou17.jpg.jpg
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2008, 16:09:16 pm wysłana przez Gość Anonimowy »
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

Tango

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3198 dnia: Lutego 18, 2008, 16:18:07 pm »
3 i mocnego PC-ta  :D Dawnej miałeś PSX to byłeś kozak na podwórku. Była "jedna" konsola, i tyle.  A teraz masz PS3 ktoś ci powie, że źle; masz XO tak samo źle; Masz Wii to już całkiem przesrane.

A tak na poważnie to najważniejsze być z konsoli zadowolonym

Tak przy okazji dostałem (w sumie to mam dostać) drugą robotę (part-time, czyli ok $1000 minus podatki i ubezp) i żona pozwoliła mi kupić projektor. Potrzebuje małej pomocy w wyborze, nie chcę przepłacać, ale bubla też nie potrzebuje. Obeznanych w temacie proszę o jakąś rade. Chciałbym 1080, ale pewnie skończy się na 720.
Co myślicie o tych czterech
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16889248006
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824248045
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16889157017  Czy 1200 lumen'ów wystarczy ? Czy lepiej ten niżej z 1600
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824157041
Który z nich wybrać z kategorii 720, a który z 1080

Chyba że macie jakieś swoje typy ?


##################EDIT
@Tango
Pod jakim względem miażdży XO ? Napisz coś więcej bo twoje słowo wydaje się więcej warte niż niektórych "fanów" PS3 ? Bo ich zdaniem "pod Każdym"  :???:

Chodzi mi o wykonanie samej konsoli SONY, jej bardzo cicha praca do tego nie grzeje sie tak jak XO, pod tym wzgledem wypada lepiej tak jak pisalem, natomiast jesli chodzi o same gry i usluge sieciowa to XO wygrywa.

Widze, ze tez mieszkasz w USA jakie miasto,stan ? 8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3199 dnia: Lutego 18, 2008, 16:23:38 pm »
Rozumiem wszystko, jednak kupować gry multiplatformowe na PS3, gdy większość z nich jest niestety gorsza...

No wiesz, gorsze to są multiplatformowe crapy od EA. W takich grach jak Assassin's Creed, Call of Duty 4, Burnout czy DMC4 różnicy nie widać. PS3 przynajmniej nie chodzi jak odkurzacza, nie wywali Ci RoD'a, a i on-line możesz darmo pograć.

PS: DO MODERACJI: Czy wklejanie ch** wie ile razy tych samych - swoich cytatów przez Anonimowego pod jakiś paragraf nie podchodzi?