Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2739622 razy)

0 użytkowników i 142 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12240 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:14:10 pm »
Widzę że teraz obóz M$ przechodzi do spraw sprzedaży. Wiadome że brak dysku to sytuacja w której M$ może dalej doić kasę z gracza. Tyle że punktu widzenia nas, czyli graczy to po prostu chamstwo i chłam.

Six Axis - DualShock3 - to jest zagranie OK!? Marcepan korzystasz z Wi-Fi w PS3? I czy czasem nie musiales dokupic kabla HDMI ?!

Różnica w cenie między SixaxiS a DS3 to 50zł, koszt kabla HDMI to koszt 30zł. Jak to porównać do dysku za 300zł i WiFi za 200zł plus płatny Live?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12241 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:14:46 pm »
Dlaczego M$ nie pozwala na montowanie w XO dysków innych producentów, tak jak to robi SONY?

Odpowiedź: prędzej czy później większość posiadaczy Arcade zechce mieć w swojej konsoli dysk twardy i wtedy NIESPODZIANKA - dysk kosztuje $150 a posiadacze tych konsol orientują się, że zostali zrobieni w przysłowiowego konia!
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12242 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:15:18 pm »
Cytuj
Buhahahaha! Pękłem ze śmiechu!!! Konsola to nie PC i zrozum to wreszcie że sposób pisania gry na PC nierówna się pisaniu gry na konsole. Najlepiej udowadnia to właśnie GTA4, które na PC ssie pałę i leje z tej gry pół internetu.
Cytuj
Kolejny raz przypominam ci ze nie jestem developerem, wiec nie wiem jak to wyglada, ale skoro ty wiesz, to moze pochwalisz sie przy jakich projektach pracowales ?!

Czyli tak jak przypuszczałem, nie potrafisz obalić faktu że Rockstar może mieć obawy iż GTA5 nie będzie tak rozbudowane jakby tego chcieli, ze względu na debilny ruch M$ i brak dysku w każdej wersji X0.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12243 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:16:36 pm »
Widzę że teraz obóz M$ przechodzi do spraw sprzedaży. Wiadome że brak dysku to sytuacja w której M$ może dalej doić kasę z gracza. Tyle że punktu widzenia nas, czyli graczy to po prostu chamstwo i chłam.

Six Axis - DualShock3 - to jest zagranie OK!? Marcepan korzystasz z Wi-Fi w PS3? I czy czasem nie musiales dokupic kabla HDMI ?!

Różnica w cenie między SixaxiS a DS3 to 50zł, koszt kabla HDMI to koszt 30zł. Jak to porównać do dysku za 300zł i WiFi za 200zł plus płatny Live?

A czy korzystasz z Wi- Fi !?
: Styczeń 08, 2009, 16:15:34 pm

: Styczeń 08, 2009, 16:13:01 pm

Buhahahaha! Pękłem ze śmiechu!!! Konsola to nie PC i zrozum to wreszcie że sposób pisania gry na PC nierówna się pisaniu gry na konsole. Najlepiej udowadnia to właśnie GTA4, które na PC ssie pałę i leje z tej gry pół internetu.

Kolejny raz przypominam ci ze nie jestem developerem, wiec nie wiem jak to wyglada, ale skoro ty wiesz, to moze pochwalisz sie przy jakich projektach pracowales ?!
Cytuj
Czyli tak jak przypuszczałem, nie potrafisz obalić faktu że Rockstar może mieć obawy iż GTA5 nie będzie tak rozbudowane jakby tego chcieli, ze względu na debilny ruch M$ i brak dysku w każdej wersji X0.

Marcys naucz sie cytowac! Nie poprostu po twoim wczesniejszym poscie doszle do wniosku ze jestes doswiadczonym dev. pracujacym na rynku pc jak i konsol !

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12244 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:17:56 pm »
Odkąd siostra zakupiła Neo z Liveboxem, tak.
: Styczeń 08, 2009, 16:16:44 pm
LoNdKu już poprawiłem. Ty naucz się pisać po Polsku i obsługiwać allegro. :lol: :lol: :lol:

Nie obaliłeś konkretnymi argumentami obaw Rockstar. To tyle w temacie, dziękuję.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12245 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:18:21 pm »
Ja widzę że Ty nie rozumiesz o czym ja(my?) tutaj mówimy, ja nie mówię o słuszności takiej decyzji, bo oczywiście że byłoby lepiej jeżeli każdy XO miałby dysk, ale jak widać to się sprzedaje, czy to nie jest najważniejsze ? Czyli MS ma teraz zrezygnować z arcade który się bardzo dobrze sprzedaje i pozostawić tylko modele z dyskami bo tak będzie dobrze dla Irasa i fanboje sony będą zadowoleni, że w końcu może ps3 dogoni sprzedażą XO ? Tu nie chodzi o branże a o walke o klienta, cała branża krytykowała ps3 i co ?

Z całym szacunkiem, ale w dupie mam ich marketing, kiedy gry na tym cierpią.

Mass Effect chodzi jak gówno, a kolejne GTA będzie okrojone pod Xboxa i to jest dla mnie najważniejsze.

Ciekawe, czy w czasach PS2/Xboxa również były takie dyskusje, jak to biedny Rockstar musi dołować grę, by ta chodziła i wyglądała dobrze na PS2, podczas gdy na X'a mogłaby być dużo lepsza.

Wtedy GTA było pisane tylko na PS2, a na Xboxa była portowana wersja z PC - wiele miesięcy później.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12246 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:19:28 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

No skoro jawnie prowokujesz swoimi bezsensownymi wypowiedziami, to wiesz takiemu człowiekowi należy uświadomić, że gada bzdury.

Marcepan porównaj sobie te ceny tak samo jak 700 zł Arcade do 1400 ps3.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12247 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:19:59 pm »
Odkąd siostra zakupiła Neo z Liveboxem, tak.

No to super, ale ilu tak naprawde posiadaczy PS3 korzysta z Wi-Fi !? Nie sadzisz ze to jest raczej narzucanie ze strony Sony produktu ktory nie jest potrzebny?! Wiekszosc analitykow pokazuje ze to cena jest problemem PS3, a wystarczyloby pomyslec, i dac ludziom wybor, PS3 tansze o 100$ sprzedawaloby sie duzo lepiej - nie mozna zaprzeczyc.A to jak Sony oszukal tych liczacych na wsteczna kompatybilnosc ?!  Co do reszty - Marcepan - powiedz przy jakich projektach pracowales  jako programista !?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12248 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:20:25 pm »
wystarczyło wrzucić jedną tabelkę i to bez komentarza z mojej strony a X-boye już toczą pianę i szaleją w SW

Miło, że w świecie "Sonybojów" dyskusja = "toczenie piany i szalenie w SW", zaś uczestnik dyskusji o innych poglądach = "X-boye". Sorry, ale akurat w tym momencie Cię nie rozumiem.
Normalna kulturalna dyskusja, bez żadnych wyzwisk, żadnych prywatnych podjazdów, a wg Ciebie to już "toczenie piany"? Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że również w tej dyskusji bierzesz udział, i to aktywnie, więc wówczas też "szalejesz w SW" i "toczysz pianę".
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12249 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:21:02 pm »
Wersja na PC - GTA4 calkowicie korzystajaca z HDD i dobrodziejst kilku GB pamieci i najnowszych kart graficznych!

Co by jeszcze obalić tą bzdurę, zapytam.

Skoro to takie proste, to czemu Rockstar w ogóle przejmuje się brakiem HDD w X0? Logika podpowiada dlaczego.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12250 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:22:09 pm »
GTA4 na PS3 chodzilo w nizszej rozdzielczosci z tego co mi wiadomo :D

I kolejny raz sie pytam, gdzie programowales???

Sam przeciez napisales:
Cytuj
...zrozum to wreszcie że sposób pisania gry na PC nierówna się pisaniu gry na konsole....

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12251 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:22:15 pm »
Co do reszty - Marcepan - powiedz przy jakich projektach pracowales  jako programista !?

To ma być argument? Phi, przykro mi ale FAIL LoNdKu.

Programista nie jestem, ale panowie z Rockstar są i maja obawy co do kolejnej części, ze względu na brak HDD w X0. Obal to.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12252 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:22:20 pm »
Cytuj
Mnie tylko martwi sytuacja przez którą Rockstar się skarży. Jeśli M$ sypnie kasą za następną część GTA na X0, to będziemy świadkiem równania w dół tej gry, do wersji na X0. Na PS3 byliby w stanie zrobić znacznie większy świat i bardziej rozbudowaną grę. Przez to że X0 nie ma HDD w każdej wersji, będą musieli mieć to ciągle na uwadze robiąc kolejną część GTA4. To jest właśnie psucie rynku przez M$.

Kuwa 2 maximmus ?!

Obal moją wypowiedź. Czekam LoNdKu. Uargumentuj dlaczego niby taka sytuacja może nie mieć miejsca.

Tak wpadłem na tą wypowiedź. nie wiem czy zpostało to dokończone czy nie.
Dlaczego następnie GTA miałby być równane w dół do Xa skoro IV była równana do ps3? Premierę nawet z tego powodu przełożyli.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12253 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:22:44 pm »
Z całym szacunkiem, ale w dupie mam ich marketing, kiedy gry na tym cierpią.

Mass Effect chodzi jak gówno, a kolejne GTA będzie okrojone pod Xboxa i to jest dla mnie najważniejsze.


Dopóki gra taka się sprzedaje i przynosi zyski, myślisz że oni zwrócą na to uwagę ? Tu chodzi tylko o siano, a nie dobro klienta, jeżeli coś przynosi siano po co to zmieniać, wprowadzać nowe wersje itd ?

Jeżeli to by było nagłośnione jak Rrod, to by może o tym pomyśleli ale jeżeli to się tak sprzedaje to po co.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12254 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:23:00 pm »
Sam przeciez napisales:
Cytuj
...zrozum to wreszcie że sposób pisania gry na PC nierówna się pisaniu gry na konsole....

Napisałem tak ponieważ to stwierdza niemal każdy deweloper na rynku. Nie trzeba być programistą, żeby umieć czytać artykuły w sieci. :cool: :cool: :cool:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12255 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:23:29 pm »
Wersja na PC - GTA4 calkowicie korzystajaca z HDD i dobrodziejst kilku GB pamieci i najnowszych kart graficznych!

Co by jeszcze obalić tą bzdurę, zapytam.

Skoro to takie proste, to czemu Rockstar w ogóle przejmuje się brakiem HDD w X0? Logika podpowiada dlaczego.

Tak samo jak bethesda dublowala dane na BD, bo odczyt byl zbyt wolny.
: Styczeń 08, 2009, 16:23:09 pm
Sam przeciez napisales:
Cytuj
...zrozum to wreszcie że sposób pisania gry na PC nierówna się pisaniu gry na konsole....

Napisałem tak ponieważ to stwierdza niemal każdy deweloper na rynku. Nie trzeba być programistą, żeby umieć czytać artykuły w sieci. :cool: :cool: :cool:

Dajesz dajesz, marcepan, wypowiedzi, przyklady itp.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12256 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:23:43 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

No skoro jawnie prowokujesz swoimi bezsensownymi wypowiedziami, to wiesz takiemu człowiekowi należy uświadomić, że gada bzdury.

Marcepan porównaj sobie te ceny tak samo jak 700 zł Arcade do 1400 ps3.
PS3 można już kupić za 1200

A co do WIFI to ja korzystam z niego od początku i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania u mnie w domu!!

@Mr_Zombie
normalna dyskusja jest możliwa tylko wtedy, gdy rozmawiamy o rzeczach realnych a niektórzy w tym temacie starają się wszystkich przekonać, że rozwiązania jakie proponuje M$ są normalne podczas gdy normalne nie są
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2009, 16:26:10 pm wysłana przez A-n »

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12257 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:24:31 pm »
Hm, a wiecie, ze patrzac na polskie realia (1349 zl za PS3 80GB, XO Arcade 629 zl - ceny z Ultimy; w dalszej czesci postu tez bede podawal ceny z ultimy), to wychodzi, iz nawet gdy do ceny XO Arcade dodamy 399 zl za dysk 120 GB i 300 zl za Wi-Fi, to wychodzi nam suma 1328 zl, czyli w sumie mniej niz za PS3? :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12258 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:24:39 pm »
Cytuj
Mnie tylko martwi sytuacja przez którą Rockstar się skarży. Jeśli M$ sypnie kasą za następną część GTA na X0, to będziemy świadkiem równania w dół tej gry, do wersji na X0. Na PS3 byliby w stanie zrobić znacznie większy świat i bardziej rozbudowaną grę. Przez to że X0 nie ma HDD w każdej wersji, będą musieli mieć to ciągle na uwadze robiąc kolejną część GTA4. To jest właśnie psucie rynku przez M$.

Kuwa 2 maximmus ?!

Obal moją wypowiedź. Czekam LoNdKu. Uargumentuj dlaczego niby taka sytuacja może nie mieć miejsca.

Tak wpadłem na tą wypowiedź. nie wiem czy zpostało to dokończone czy nie.
Dlaczego następnie GTA miałby być równane w dół do Xa skoro IV była równana do ps3? Premierę nawet z tego powodu przełożyli.

GTA4 jest malutkie w porównaniu do GTA:SA a terenu GTA:SA oczekujmy od 5 części GTA.

Poza tym GTA4 nie było równane z X0 na PS3, tylko to był port. Do tego dochodzi fakt że to na wersji X0 jest chamski pop up, czego nie ma w takim stopniu na X0. O jakim więc równaniu w dół prawisz?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12259 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:25:26 pm »
Hm, a wiecie, ze patrzac na polskie realia (1349 zl za PS3 80GB, XO Arcade 629 zl - ceny z Ultimy; w dalszej czesci postu tez bede podawal ceny z ultimy), to wychodzi, iz nawet gdy do ceny XO Arcade dodamy 399 zl za dysk 120 GB i 300 zl za Wi-Fi, to wychodzi nam suma 1328 zl, czyli w sumie mniej niz za PS3? :)

Ale ONI ( ci zli) jeszcze cene XB Live doliczaja.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12260 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:25:35 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

No skoro jawnie prowokujesz swoimi bezsensownymi wypowiedziami, to wiesz takiemu człowiekowi należy uświadomić, że gada bzdury.

Marcepan porównaj sobie te ceny tak samo jak 700 zł Arcade do 1400 ps3.
PS3 można już kupić za 1200

A co do WIFI to ja korzystam z niego od początku i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania u mnie w domu!!

No to w takim razie musisz dokupić WIFI no ło jezu, dołóż 200 zł, no ale tak dołożysz kolejne 300 zł i masz super wypaśne ps3 więc wybór jest oczywisty, do tego na XO nawet spojrzeć nie możesz.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12261 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:26:04 pm »
Wersja na PC - GTA4 calkowicie korzystajaca z HDD i dobrodziejst kilku GB pamieci i najnowszych kart graficznych!

Co by jeszcze obalić tą bzdurę, zapytam.

Skoro to takie proste, to czemu Rockstar w ogóle przejmuje się brakiem HDD w X0? Logika podpowiada dlaczego.

Tak samo jak bethesda dublowala dane na BD, bo odczyt byl zbyt wolny.
: Styczeń 08, 2009, 16:23:09 pm
Sam przeciez napisales:
Cytuj
...zrozum to wreszcie że sposób pisania gry na PC nierówna się pisaniu gry na konsole....

Napisałem tak ponieważ to stwierdza niemal każdy deweloper na rynku. Nie trzeba być programistą, żeby umieć czytać artykuły w sieci. :cool: :cool: :cool:

Dajesz dajesz, marcepan, wypowiedzi, przyklady itp.

Dzięki dublowaniu danych Oblivion chodzi lepiej na PS3. Szybsze loadingi i brak tragicznego pop up'u jak na X0. Blu-Ray jest tutaj więc zbawieniem a nie przeszkodą.

www.google.com

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12262 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:26:39 pm »
pop 'up w Oblivionie ?! WTF?!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12263 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:27:28 pm »
Wtedy GTA było pisane tylko na PS2, a na Xboxa była portowana wersja z PC - wiele miesięcy później.

Wiem; chodzi mi jednak o sytuację tak jak jest teraz np. z FFXIII, kiedy to Max szerzy obawy, że wersja na PS3 będzie skalowana w dół przez to, że po wyjściu FFXIII na PS3 Square zacznie konwersję na X0.

(EDIT: wow, chwilę nie było mnie przy kompie i już 14 wiadomośći o_O)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12264 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:27:43 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

No skoro jawnie prowokujesz swoimi bezsensownymi wypowiedziami, to wiesz takiemu człowiekowi należy uświadomić, że gada bzdury.

Marcepan porównaj sobie te ceny tak samo jak 700 zł Arcade do 1400 ps3.
PS3 można już kupić za 1200

A co do WIFI to ja korzystam z niego od początku i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania u mnie w domu!!

No to w takim razie musisz dokupić WIFI no ło jezu, dołóż 200 zł, no ale tak dołożysz kolejne 300 zł i masz super wypaśne ps3 więc wybór jest oczywisty, do tego na XO nawet spojrzeć nie możesz.

Ale ja nie chce nic dokładać bo kupuje konsolę a nie PC-ta!!!

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12265 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:27:48 pm »
pop 'up w Oblivionie ?! WTF?!
Raczej agresywne i cholernie często występujące czkawki, a nie pop-up. Zresztą jak się GTA4 wrzuci na dysk to nie ma mowy o doczytywaniu BA gra ładuje się szybciej niż na PS3!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12266 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:28:09 pm »
LoNdKu odpowiedz na pytanie.

Czemu jeśli programowanie na X0 i PC jest podobne, to Rockastar skarży się na brak HDD w X0?

Czekam na odpowiedź.

Aha i powiedz mi w jakiej firmie jesteś programista i jakie masz dokonania skoro wiesz że gry na Xo i PC pisze się w podobny sposób i można stosować podobne sztuczki?

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12267 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:29:43 pm »
...ale głupi ci rzymianie...
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12268 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:29:51 pm »
Cytuj
Mnie tylko martwi sytuacja przez którą Rockstar się skarży. Jeśli M$ sypnie kasą za następną część GTA na X0, to będziemy świadkiem równania w dół tej gry, do wersji na X0. Na PS3 byliby w stanie zrobić znacznie większy świat i bardziej rozbudowaną grę. Przez to że X0 nie ma HDD w każdej wersji, będą musieli mieć to ciągle na uwadze robiąc kolejną część GTA4. To jest właśnie psucie rynku przez M$.

Kuwa 2 maximmus ?!

Obal moją wypowiedź. Czekam LoNdKu. Uargumentuj dlaczego niby taka sytuacja może nie mieć miejsca.

Tak wpadłem na tą wypowiedź. nie wiem czy zpostało to dokończone czy nie.
Dlaczego następnie GTA miałby być równane w dół do Xa skoro IV była równana do ps3? Premierę nawet z tego powodu przełożyli.

GTA4 jest malutkie w porównaniu do GTA:SA a terenu GTA:SA oczekujmy od 5 części GTA.

Poza tym GTA4 nie było równane z X0 na PS3, tylko to był port. Do tego dochodzi fakt że to na wersji X0 jest chamski pop up, czego nie ma w takim stopniu na X0. O jakim więc równaniu w dół prawisz?

Mniej fpsów w wersji ps3, większe doczytywanie się obiektów(po zgraniu na dysk obu sprzętów). Czyli równane na pewno trochę było. No i wersja na Xa była gotowa w październiku 2007.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12269 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:30:04 pm »
Brak dysku w każdej wersji x0 to najgorsze posunięcie MS... przez takie obcięcie ceny spowodowali że developerzy zamiast z niego KORZYSTAĆ patrz Oblivion musieli zrobić TAK grę by chodziła BEZ  DYSKU co wiąże za sobą kalectwo wynikające z doczytywania i czkawek.

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12270 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:30:27 pm »
LoNdKu odpowiedz na pytanie.

Czemu jeśli programowanie na X0 i PC jest podobne, to Rockastar skarży się na brak HDD w X0?

Czekam na odpowiedź.

Aha i powiedz mi w jakiej firmie jesteś programista i jakie masz dokonania skoro wiesz że gry na Xo i PC pisze się w podobny sposób i można stosować podobne sztuczki?


pisze się w podobny sposób.
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12271 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:31:03 pm »

Czemu jeśli programowanie na X0 i PC jest podobne, to Rockastar skarży się na brak HDD w X0?
To jest akurat proste. Skoro programowanie na XO przypomina PC-ta, to programiści chcieliby mieć również w XO podobnie jak w każdym PC dysk twardy

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12272 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:31:11 pm »
Ale ja nie chce nic dokładać bo kupuje konsolę a nie PC-ta!!!

Dlatego kupiłeś PS3 i nic dokupować nie musisz. Proste, czyż nie?
Nie wiem czemu martwisz się na zapas za posiadaczy X0. Jeżeli ktoś kupuje Arcade to musi sobie zdawać sprawę, że jeżeli zachce mu się dysku, będzie musiał wybulić jakąśtam kwotę.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12273 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:31:23 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

No skoro jawnie prowokujesz swoimi bezsensownymi wypowiedziami, to wiesz takiemu człowiekowi należy uświadomić, że gada bzdury.

Marcepan porównaj sobie te ceny tak samo jak 700 zł Arcade do 1400 ps3.
PS3 można już kupić za 1200

A co do WIFI to ja korzystam z niego od początku i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania u mnie w domu!!

No to w takim razie musisz dokupić WIFI no ło jezu, dołóż 200 zł, no ale tak dołożysz kolejne 300 zł i masz super wypaśne ps3 więc wybór jest oczywisty, do tego na XO nawet spojrzeć nie możesz.

Ale ja nie chce nic dokładać bo kupuje konsolę a nie PC-ta!!!

No tak zapomniałem,a jedyną słuszną konsolą jest ps3, co do PC-watowości to Diuk już to podsumował, której konsoli bliżej do PC :D

Aż zacytuję Ciebie:
normalna dyskusja jest możliwa tylko wtedy, gdy rozmawiamy o rzeczach realnych a niektórzy w tym temacie starają się wszystkich przekonać, że rozwiązania jakie proponuje M$ są normalne podczas gdy normalne nie są.

Do mnie czy do innych docierają fakty do Ciebie nie bardzo, Ty tylko mówisz że to jest dziwne i już i tak ma być. Najpierw spójrz na siebie jak toczysz piane.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12274 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:31:30 pm »
pop 'up w Oblivionie ?! WTF?!

Ku..a chłopie, nie będę szukał Ci tych porównań które były tutaj dawane, bo zalałeś gdzieś pałe i nie czytałeś wtedy tematu. Były screeny i filmik gdzie na polanie domek (czy ruiny zamku) na PS3 były widoczne z daleka a na X0 wyskoczył niedaleko przed nosem.

Jakby tego było mało to na forum PE, użytkownik o nicku Soniak, dał filmik który pokazywał jak żałośnie długo ładuje się Oblivion na X0.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12275 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:31:54 pm »
LoNdKu odpowiedz na pytanie.

Czemu jeśli programowanie na X0 i PC jest podobne, to Rockastar skarży się na brak HDD w X0?

Czekam na odpowiedź.

Aha i powiedz mi w jakiej firmie jesteś programista i jakie masz dokonania skoro wiesz że gry na Xo i PC pisze się w podobny sposób i można stosować podobne sztuczki?


Bo tak mówią developerzy? :oops:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12276 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:33:09 pm »
No to super, ale ilu tak naprawde posiadaczy PS3 korzysta z Wi-Fi !?

Niezłe zacofanie macie w UK, bo u nas w Polsce sieci wifi są bardzo popularne  8)

Dopóki gra taka się sprzedaje i przynosi zyski, myślisz że oni zwrócą na to uwagę ? Tu chodzi tylko o siano, a nie dobro klienta, jeżeli coś przynosi siano po co to zmieniać, wprowadzać nowe wersje itd ?

Jeżeli to by było nagłośnione jak Rrod, to by może o tym pomyśleli ale jeżeli to się tak sprzedaje to po co.

To fajnie, że wiesz, że Cie dymają, a mimo to bronisz ich jak niepodległości.

Tak samo jak bethesda dublowala dane na BD, bo odczyt byl zbyt wolny.

Czy gracze tracą na dublowaniu danych? Chodzi lepiej, ładuje się szybciej - blu-ray na to pozwala, więc w czym problem?

Idę, bo się tu faktycznie robi retard wars i nie widzę sensu, żeby w tym uczestniczyć  :?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12277 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:33:28 pm »
Zresztą LoNdKu nie potrafisz obalić faktu że Rockstar narzeka na brak HDD w każdym X0.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12278 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:34:01 pm »

Aha i powiedz mi w jakiej firmie jesteś programista i jakie masz dokonania skoro wiesz że gry na Xo i PC pisze się w podobny sposób i można stosować podobne sztuczki?


Bo PC i X0 to podobna architektura; bo obie te platformy korzystają z DX; bo tak mówią developerzy.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #12279 dnia: Stycznia 08, 2009, 16:35:00 pm »
LoNdKu odpowiedz na pytanie.

Czemu jeśli programowanie na X0 i PC jest podobne, to Rockastar skarży się na brak HDD w X0?

Czekam na odpowiedź.

Aha i powiedz mi w jakiej firmie jesteś programista i jakie masz dokonania skoro wiesz że gry na Xo i PC pisze się w podobny sposób i można stosować podobne sztuczki?


Bo tak mówią developerzy? :oops:

Cytując LoNdKa. Proszę o linki, wypowiedzi i potwierdzenie tych słów. :P
: Styczeń 08, 2009, 16:34:08 pm

Aha i powiedz mi w jakiej firmie jesteś programista i jakie masz dokonania skoro wiesz że gry na Xo i PC pisze się w podobny sposób i można stosować podobne sztuczki?


Bo PC i X0 to podobna architektura; bo obie te platformy korzystają z DX.

To czemu w takim razie, skoro programowanie jest podobne i można uniknąć problemów rozbudowanego GTA5, Rockstar narzeka na brak dysku w X0? Czekam na odpowiedź.