Autor Wątek: Playstation nie jest w modzie?  (Przeczytany 11313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aliusz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-03-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« dnia: Czerwca 18, 2005, 10:52:26 am »
Witam!
Wielu z nas napewno pamięta czasy gdy PSX wchodził na polski rynek. Cena w okolicach 1900 pln na giełdzie, gry po 250 - wtedy był to sprzęt dla wybranych , a jednocześnie marzenie większości graczy. Cena samej konsoli zaczęła szybko spadać , pojawiły się piraty, po kilku latach na nikim nie robiło wrażenia, że "ten koleś ma na chacie PSXa". Było to uważane za cos pozytywnego w stosunku do grania na pc. PSX stał się maszynką dla mas co paradoksalnie popsuło wizerunek sprzętu w oczach wielu graczy, często padały na forach teksty typu "PSX jest dobre dla drechów" itp. Po premierze PS2 sytuacja wróciła początkowo do normy - gracze stopniowo "przesiadali się"  z PSX na PS2. Wkrótce pojawiło się sporo kapitalnych gier zamykając gembę ewentualnym malkontentom. Na dzień obecny popularność PS2 w Polsce pewnie dorównuje popularności PSXa w końcowym etapie jego żywota. Jednocześnie znów daję się zauważyć niechęć wielu graczy zarówno do Playstation jak koncernu Sony. Posiadanie Playstation jest uważane często za obciachowe lub jako brak dobrego gustu. W tej chwili jest moda na Xboxa lub NGC. Najmodniejsze, zaś jest posiadanie kilku sprzetów ( w typ PS2) - ciekawe tylko kto normalny miałby czas grać w te wszystkie hity. Według mnie sytuacja taka ma miejsce ze względu na wrodzony snobizm graczy - coś co staje się popularne, przestaje być pożądane, lepiej być w mniejszości itp. Krańcowym jego przypadkiem jest wzgarda dla całej współczesnej branży i powrót do korzeni - oldschool.

Czy marka Playstation juz sie wypaliła, czy cała branża zmierza w złym kierunku? A może to tylko grupka krzykaczy szukających taniej sensacji na forach?

Zapraszam do dyskusji!
"Sprzedamy miliard konsol xbox360" J. Allard E3 2005

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 18, 2005, 10:57:00 am »
Jezeli za obciach uwazasz posiadanie jakiejs konsoli to zaden z Ciebie gracz. Wiele osob uwaza, ze NGC jest dla dzieci i co? Prawdziwy gracz takimi komentarzami sie nie przejmuje. Jak robie tak samo.

BTW
Zmniejsz avatara.

aliusz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-03-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 18, 2005, 11:46:14 am »
Cytat: "Hubi"
Jezeli za obciach uwazasz posiadanie jakiejs konsoli to zaden z Ciebie gracz. Wiele osob uwaza, ze NGC jest dla dzieci i co? Prawdziwy gracz takimi komentarzami sie nie przejmuje. Jak robie tak samo.

BTW
Zmniejsz avatara.


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, bo najwyraźniej nie zakumałeś o co mi chodziło.

BTW
Dzięki, zmniejszyłem.
"Sprzedamy miliard konsol xbox360" J. Allard E3 2005

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 18, 2005, 12:02:54 pm »
Hubi, czytanie ze zrozumieniem sie klania... ech.

Cos w tym co napisal aliusz jest. Mysle, ze glowna przyczyna takiego stanu rzeczy jest fakt, iz wiele osob posiada jedynie konsole Sony i truje innym dupe : "PS2 rulz, PS3 rulz" itp.
W ten sposob narasta niechec do konsol Sony.
Przynajmniej w moim przypadku tak jest ;)

powyzszy tekst dedykuje Wudiemu oraz Czyskowi ;)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 18, 2005, 12:21:44 pm »
blancio_ tak pisza tylko fanboye...

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 18, 2005, 12:41:09 pm »
Kiedyś przez ponad 10 lat rządziło Nintendo i było niepokonane, potem przyszło Sony rządzi już ponad 10 lat a teraz przyjdzie X na następne 10.
A to wszystko spowodowane jest tym że dana marka się wypala w oczach graczy, nie wnosi nic na tyle nowego w swoich grach żeby ich przy sobie zatrzymać. Teraz być może zamiast dekady Xa może nastąpić powrót do łask graczy Nintendo (wszystko zależy od rewolucji).
Niezbadane są wyroki rynku.

Cameron

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-02-2004
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 18, 2005, 13:03:25 pm »
No coz, sam posiadam dwie konsole (PS2 i Xboxa) a jeszcze do niedawna posiadalem rowniez GC, i szczerze mowiac jestem neutralny jesli chodzi o przywiazanie do firm. IMO tylko czlowiek zakompleksiony i dziwny, kupowalby jakas konsole tylko dlatego, ze jest na nia moda lub tylko po to aby byc w "opozycji". Kierowanie sie przy wyborze konsoli tylko i wylacznie marka jest zwyczajnie smieszne, takie cos jest dobre dla zakompleksionych fanboyów, którzy nie widza w zyciu nic innego niz gry. Bo chyba kazdy normalny gracz kieruje sie przy wyborze konsoli przedewszystkim GRAMI. A tutaj PS2 nie ma sie czego wstydzic (zaden sprzet nie ma tylu zroznicowanych i swietnych exclusivów), to raczej Xbox a przedewszystkim GC musza pochylic czola.

Piszesz aliusz ze posiadanie PS2 jest uwazane za "obciachowe", no coz, prawda jest taka, ze wiele z takich opinii wychodzi z ust posiadaczy innych konsol, np. fanów Gacków, którzy bardzo czesto uwazaja sie za jakas elite (bo to przeciez Nintendo, sprzet anty-mainstreamowy i tylko dla szlachty :lol: ) i uwidaczniaja swe fanaberie gorliwie wypowiadajac sie o konsolach Sony. Z drugiej strony posiadacze PS2 i Xboxa wyrzucaja Gackowi, ze konsola jest totalnie dziecinna i dobra dla malych dzieci. Podobnych opini mozna spotkac multum, prawie wszystkie sa zazwyczaj rzucane przez krzykaczy, którzy zapewne rzuciliby sie na drugi sprzet, gdyby mieli kase na wszystkie konsole (a ze nie maja musza sie troche dowartosciowac narzekajac na konkurencje). Czy normalny gracz, ma czas przejmowac sie takimi duperelami i klocic sie który sprzet jest lepszy itd.? Nie sadze, wiec imo sprawa jest prosta.
Zycie jest piekne, nie PCuj sobie nerwów ;)

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2005, 13:44:56 pm »
Swietny post Aliusz, 5 gwiazdek, za probe wytlumaczenia czegos *****[/color]
Cameron, ty tez dostajesz 5 gwiazdek, za to ze probujesz wytlumaczyc ludziom, ze jednak PS2 guruje jesli chodzi o gry, oraz wyjasnienie mniej wiecej jak to postrzegasz *****[/color]
Ja jestem postrzegany jako fanboy, ze wzgledu na to, ze wywyzszam konsole SONY nad pozostalymi (mam podstawy) i temat poruszony w temacie bardzo pieknie obrazuje o co chodzi. Opierajac swoja wypowiedz na jakiejs informacji od tworcy konsol, zostaje obrzucony blotem przez fanow XBox'a, troche to denerwujace, ale z reguly przyjmuje to na spokojnie.
Na tym forum taka sytuacja nigdy nie bedzie miala miejsca:
A: PS3 rzadzi bo...........
B: Aha, no ale X360........
A: ale jednak PS3 ma jeszcze.......
B: No, przkonales mnie, PS3 jest lepsze.
Na to po prostu nie ma szans. Gdy wbijesz sie na forum jadac w miare kurturalnie PS3 to nic sie nie stanie, natomiast gdy bedac pewnym siebie postawisz ja nad X360... ooo , bedzie sie dzialo. Dlatego lubie to forum.
BTW: PS3 rządzi! :twisted:
PS: Aliusz- troche przesadziles z tym avkiem :D.

aliusz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-03-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2005, 13:54:31 pm »
Dzięki za sensowne wypowiedzi i ciekawe opinie!
Zapraszam do dalszej dyskusji (np: nikt nie poruszył
jeszcze drugiej części mojego pytania).

PS Wszystkim fanboyom i innym leszczom nie czującym się
na siłach, żeby wziąść udział w tej dyskusji z góry dziekuje
za posty ( cztać: lepiej nie piszcie nic)!
"Sprzedamy miliard konsol xbox360" J. Allard E3 2005

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 18, 2005, 13:54:46 pm »
Masz podstawy? Takie że Sony pokazało renderowane filmiki i wciska wszystkim że tak będzie wyglądać gra :twisted:?
Ja uważam że PS się powoli wypala, next gen może jeszcze będzie należeć do Sony, ale potem wróże Microsoftowi zwycięstwo (a przynajmniej w Ameryce i Europie). nintendo rządziło przez 15 lat niepodzielnie, nadeszło Sony które sądze że pod koniec tej generacji, po 15 latach też zostanie zrzucone na drugie miejsce przez Microsoft.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 18, 2005, 13:57:39 pm »
Z tym stwierdzeniem, ze gry na dane konsole sie wypalaja jest stwierdzeniem prawdziwym. Posiadajac PS2 widzialem tylko gry z jakas cyferka w grze (kolega sie pytal w co gram, a ja mu na to- Tekken 5, Burnout 3, MGS 3, Devil May cry 3, Gran Turismo 4 i tak dalej. Rzadko wychodzily gry :bez cyferki". Teraz gdy mam X-box'a to gram w gry nowe, innowacyjne, ktorych wczesniej nie znalem (FORZA Motorsport, Jade Empire, Chronicles of Riddick, itp.).

lupinator

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 18, 2005, 13:59:25 pm »
Cytat: "CassSept"
Masz podstawy? Takie że Sony pokazało renderowane filmiki i wciska wszystkim że tak będzie wyglądać gra :twisted:?


Cass a skąd ty wiesz że gra tak wyglądać nie będzie? a?

EDIT: Hubi no niektóre hity Sony ciągnie z PSX na nexPlaysation (np. GT, Tekken). M$ tez tak będzie robić z kolejnymi konsolami  (np. Halo i zakładam że Forza)

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 18, 2005, 14:03:11 pm »
Sony z tymi filmikami kłamie tak samo jak było przed ukazaniem się PS2.
X 360 i PS3 mają bardzo podobne bebechy i nie będzie aż takiej różnicy w grafice jaka była na E3, a samemu Xowi należy się wygrana za uczciwe pokazanie grafiki takiej jaką będzie, a PS3 cóż wszyscy będą niemile zaskoczeni jak zobaczą grafikę tą prawdziwą gorszą o całą generację od tej na E3. I oby wszyscy pokazali Sony że nie powinno się robić na drugi raz takich numerów. :wink:

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 18, 2005, 14:03:27 pm »
Niew twierdzę że gra tak nei będzie wyglądać, może będzie, może nie. Po prostu Sony się zaparło i wszystkim dookoła mówi że to prawdziwa grafika. Jeśli będzie prawdziwa to świetnie, bo ten filmik był genialny (pod względem grafiki), a nawet jeśli nie będze to i tak raczej słabej grafiki mieć nie będzie. Po prostu uważam ze za wcześnie jeszcze na taką grafikę.

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 18, 2005, 14:13:26 pm »
Cassiu, kiedy do ciebie dotrze  :? , obejrzyj ta prezentacje SONY, zajmuje zaledwie 200- 300 MB i pieknie wszystko jest pokazane. Firmy tworzace te rendery (nie mylic z pre-rendery) powiedzialy, ze wszystko bylo w czasie rzeczywistym, i nie wykorzystywalo duzej czesci mocy PS3, czemu nie mozesz uwierzyc Square, Epic'owi, EA, Koei i Ninja Theory?
X gdyby mial szanse przejac rynek, to zrobiliby to przy starcie pierwszego systemu (PSX dal rade), teraz to moga co najwyzej liczyc na mocne slowa i miejsce na podium (w ktorym 1 miejsce stoi 5 razy wyzej niz on).
SONY po wypuszczeniu XBox'a zauwazyli, ze ich konsola nie domaga, wiec teraz stworzyli maszyne ktora ja bije w kazdym aspekcie (moc, gry, wejscia na pady, prawdopodobnie online- bo tu liczy sie akurat baza uzytkownikow).
Wojna PS3 vs X360 nie ma sensu, po prezentacji PS3 wiadomo ktora maszyna odebrala ludziom oddech, teraz tylko trzeba czekac na moment, w ktorym bedzie mozna sprawdzic czy to prawda, czy nie. I jesli to jest prawda, to XBox traci swoj najwiekszy atut - technicznosc. Zostaje online, na PS2 duzo wiecej osob gra online, niz na XBL, z tymze SONY nie ma dedykowanego tej rozrywce serwisu- ale to sie zmieni wraz z nadejsciem serwisu World, wiec XBL go home. Nastepny punkt ataku: "PS3 bedzie mialo same kotlety". Czy myslisz tak dlatego, ze bedzie MGS4, TEKKEN6, DMC4, GT5 i FFXIII? Sa to najlepsze serie gier, a historia w nich sie zmienia, wiec ja tu nie widze problemu, bo jesli nowy DMC wyjdzie pod nazwa CoolMetalKiller, a bedzie to to samo co DMC4 to juz bedzie dla ciebie wszystko ok. Ale SONY tak nie pomyslalo, SONY pomyslalo: "OK, wiec mysla, ze na nasza konsole beda same rehash'e? Damy im cos nowego." I w ten magiczny sposob na prezentacji PS3 pojawilo sie mnostwo nowych tytulow, ktore swoimi pierwszymi pokazami zaszokowaly innowacyjnoscia lub rodzajem rozgrywki (Heveanly Sword, MotorStorm, Eyedentify, Ni-OH, I-8). Malo tego, postanowili pokazac, ze mimo tego ze M$ wykupil sobie do teamu 3 osoby (mowiac, ze sa to mistrzowie gatunku LOL), to oni wciaz trzymaja reke nad wiekszoscia developerow, i na dodatek przejeli od konkurencji cale studia (Ninja Theory, Factor 5).
Zrozumieli, ze o ile w przypadku tej konkurencji dali sie w pewien sposob obejsc, to w nastepnej pokaza, dlaczego sa na szczycie. I ja po obejrzeniu ich prezentacji jestem w stanie w to uwierzyc. Nie sprawia to jednak, ze nie kupie X360, kupie, z czystego pragnienia posiadania next-gen'a, ale wraz z rozpoczeciem wiosny, X360 pojdzie na gielde.

Kingboo- nie wiem gdzie tu uslyszales, ale nie powtarzaj tego innym, ze SONY klamalo przy premierze PS2, bo to glupota. Grafika z PS2 przescignela wszystkie tech-dema pokazane na TGS w 1999 roku i pozniej. Jedyna sciema byl screen z The Getaway - to wszystko. Nie bede wymienial klamstw M$ bo szkoda czasu, moge cie jedynie zapewnic, ze bylo ich duzo wiecej (" Sprzedamy miliard konsol" - J. Allard LOL).

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 18, 2005, 14:25:46 pm »
Cytat: "lupinator"

EDIT: Hubi no niektóre hity Sony ciągnie z PSX na nexPlaysation (np. GT, Tekken). M$ tez tak będzie robić z kolejnymi konsolami  (np. Halo i zakładam że Forza)[/quote

Ale narazie na X-box'a wychodzi wiele hitow nie-sequelow (w przeciwienstwie do PS2) wiec mi to odpowiada. A juz kolejnego Tekkena czy GT (wyciagacza kasy) nie zniose, bo ile mozna grac w ta sama, troche zmieniona gre?

lupinator

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 18, 2005, 14:28:28 pm »
Bo X jest pierwszą konsolą M$ !!! Na pierwszej konsoli Sony tez tak było!

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 18, 2005, 14:38:35 pm »
Uwazam, ze marka playstation wcale sie nie wypalila, po prostu nie jest juz tak mocna jak kiedys(podczas panowania psx i do czasu ukazania sie konkurencyjnych konsol current-gen). Nie wolno nam rowniez zapomniec o tym, ze gracze rowniez sie starzeja. To, co podobalo nam sie za mlodu nie koniecznie musi podobac sie teraz.
Nieustanny postep technologiczny umozliwa znaczna miniaturyzacje i zmniejszenie kosztow produkcji, dzieki czemu konsole(i inne elektroniczne gaddzety) tak bardzo sie upowszechnily, ze w dzisiejszych czasach nie jest niczym wielkim posiadac jedna czy kilka konsol naraz.

Dlaczego mozna uwazac posiadanie playstation za obciach??
Wydaje mi sie ze nie powinno uwazac posiadania konsoli, ktora jest mainstreamowa za obciach... inna sprawa, ze ktomus, kto ma 'za duzo w dupie' albo po prostu chce sie wyrozniac moze nie podobac sie fakt ogromnej konsol sony w naszych domach.
Fryty tyty dotknij pyty

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 18, 2005, 14:39:56 pm »
X miałby szanse przejąć rynek gdyby wystartował z PSX`em?
To ciekawe dlaczego PSX po miażdżących zwycięstwach NES`a i SNES`a zdołał pokonać N64, które było silniejsze od niego a także miało świetne gry z Ocariną na czele.
Co do tego że "znów ta sama nazwa", prawdę mówiąc to będzie głupio gdy nieobaeznany facet wejdzie żeby zobaczeć jakie mają gry na PS3 i zobaczy: Tekken 6, final Fanatsy XIII, Gran Turismo 5, Devil May Cry 4 i Metal Gear Solid 4. Po jakimś czasie numerowanie gier zaczyna być nudne, PS3 jedzie na marce PS, natomaist Nintendo gdyby postępowało tak jak Sony gralibyśmy dziś na NES`ie 4 i czekali na NES`a 5. Prawdę mówiąc jak widzę gry o wysokiej numeracji po prostu zaczynam się zastanawiać, skoro jest numer, to znaczy że jest to zapewne kontynuacja poprzedniej części i warto się zapoznac z historiami poprzednich. MArio, owszem, jest sequelem jakich malo ale Nintendo przynajmniej wymyśla zawsze nowe nazwy, bo tak to dzisiaj gralibyśmy w Super Mario 7 (nie wiem czy dokładnie SMS tak by się nazywał, to jest +/-), czekając na the Legend of Zelda XII (obliczneia jak wyżej). Wiem, jest Mario Party6 i w drodze 7 ale w sumie ta seria jest wyjątkiem (najczęściej Nintendo numerem oznacze tylko drugą, max. trzecią część, potem wymysla już nowe nazwy). Owszem, może jechanie ciągle na 24-letnim Mariu, czy 18 letniej The Legend of Zelda jest wieksza komercją niż nazywanie każdej kolejnej części numerkiem aby pokazać że poprzednia gra zdobyła sukces, więc macie sequel, co nie zmienia faktu że twórcy mogliby się wysilic  a nie po prostu wydawać FinalFanatsy XII bądź Tekken6.
Co do wierzenia firmom - ja nie wierzę zapewnieniom żadnej firmy, dla mnie nawet Nintendo mogloby mówić że seria MAria zostaje zakończona to bvym w to nie uwierzył, dopóki nie daliby mi wystarczającego udowodnienia. Bo każdy Mario, mimo że jest sequelem, to oprócz przynoszenia wielkich zysków dla Nintendo jest po prostu śiwetną grą,

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 18, 2005, 17:26:14 pm »
Cassiu, glowa cie boli?
Na PS2 jest 5 tysiecy gier- dotarlo to do ciebie? Ty mi sugerujesz ze wiekszosc z tych gier to sequele?
Na PS3, zapowiedzianych jest ponad 30 gier, sprawdz jaka czesc nich to sequele i daj sobie spokoj bo nie masz racji mowiac takie rzeczy.
To, ze na GCN jest malo gier i wyroznia sie tylko Zeldy, Maria i Metroidy (przesadzam) nie znaczy, ze tak jest na kazdej konsoli.
Na PS2 obok TEKKEN'ow, MGS'ow, FF, AC, GT i DMC (ktory swoj zywot rozpoczal na PS2) stoja tysiace innych gier ktore nie sa sequelami. Przykladem moze byc swietny God of War, lub Ico. zaczyna mnie denerwowac pisanie ze na PS2 sa same sequele, a na PS3 beda same sequele.
To na GCN sa sequele, a na XBox'ie najlepsze gry sa portami z innych platform lub znalazly sie na PC w lepszej formie (DOOM3, HL2, FarCry, GTA, Conker, Fable). Jesli chcesz sie z moimi argumentami klocic, to sprawdz biblioteke gier na PS2 i przelicz ilosc sequeli, jesli bedzie ich mniej niz 60% to znaczy, ze jestes w bledzie. Pozniej sprawdz gry zapowiedziane na PS3 i policz ilosc sequeli, jesli bedzie ich mnie niz 60% to twoja teoria jest kompletnie beznadziejna, to samo mozesz zrobic z biblioteka gier na PSP.
Wstyd przyznac, ze zaczynaja mnie draznic niektore wypowiedzi.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:03:21 pm »
Cytat: "Player01"
Na PS2 jest 5 tysiecy gier.

Z tych 5 tysięcy połowa to będą japońskie "cuda natury", które nie dotarły ani nie dotrą do Europy czy USA.
A z gier które dotarły połowa to będą sequele.
Zresztą to nie ważne ja lubię sequele i nowości byleby były dobre.

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:22:46 pm »
Przeanalizuj i sprawdz, juz nawet nie wspomnialem o kompaybilnosci wstecznej, ktora obejmuje ponad 7000 gier z PSX'a.

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:26:26 pm »
Tak czytam te wasze posty i jest mi wstyd za Was zachowujecie sie jak dzieci na prawie kazdym forum(nie zaleznie od tematyki) sprzeczacie sie,ktora to konsola jest lepsza i goruje nad innymi!To,ze PS3 bedzie potezniejsze od X nie oznacza,ze go zmiazdzy(podobnie mowiono o PSP,ktore jak narazie ma daleko do DS'a)z reszta jak mozna sie kłócic o konsole,ktore jeszcze sie nie ukazały......?To,ze ktos woli NGC,a nie PS2,ktore ma 5000 gier nie oznacza,ze jest gorszy i głupszy bo  jego konsole kupiło 20 mln ludzi,a moja 90!

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:33:11 pm »
My tu nie mowimy o ludziach tylko o konsolach.Glupi jest ktos kto mowi, ze XBox lub GCN jest lepsza konsola od PS2, moze powiedziec, ze na jego konsole sa gry, ktore jemu sie bardziej podobaja.
Poza tym nie chodzi o sam fakt, ze PS3 jest mocniejsze.
Chodzi o to, ze zabiera w ten sposob atuty XBox'a.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:36:37 pm »
Ja uważam np. że GC jest lepszej jakości od PS2 i mi tego nie zabronisz. A co do najlepszej konsoli każdy ma swój gust. Wiesz że tym zdaniem obraziłeś zapewne prawie 50 milionow ludzi na całej ziemi?
Edit: Głupi to raczej ty jesteś bo nie grając, nie czytając opinii grających ora znie widząc żadnej gry już wiesz że PS3 będzie lepsze od iXa.

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:41:59 pm »
Cytat: "Player01"
My tu nie mowimy o ludziach tylko o konsolach.Glupi jest ktos kto mowi, ze XBox lub GCN jest lepsza konsola od PS2, moze powiedziec, ze na jego konsole sa gry, ktore jemu sie bardziej podobaja.
Poza tym nie chodzi o sam fakt, ze PS3 jest mocniejsze.
Chodzi o to, ze zabiera w ten sposob atuty XBox'a.



zastanawia mnie co zrobisz jak okaze sie,ze PS3 jednak słabszy od X360,a gry pokazane na E3 to byla wielka sciema???Cdo Twojej poprzedniej wypowiedzi to co kogo obchodzi,ze na PS2 jest 5000 gier jak 1/3 to crapy,a w wiekszosc gier nie zagra ja osobiscie wolalbym 200 Świetnych gier niz 5000 takich sobie.Posiadam wszystkie konsole obecnej generacji i uwazam,ze PS2 jest najsłabsze i najgorsze i dlatego jestem głupi???

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:42:10 pm »
To sie nazywa przewidywanie.
Wykorzystujac slowa developerow, specyfikacje, oraz baze uzytkownikow tej generacji, jestem w stanie stwierdzic ktora konsola zarzadzi.
A gry widzialem, nie gralem co prawda, ale zapoznalem sie z produktami poszczegolnych developerow i wiem ze bedzie dobrze.
Jesli w konsolach chodzi o gry, to nie powinienes mowic ze GCN jest najlepsza konsola in general, mozesz mowic, ze jest TWOJA ulubiona konsola.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:43:24 pm »
Cytat: "Player01"
Glupi jest ktos kto mowi, ze XBox lub GCN jest lepsza konsola od PS2.

Playstation jest Suuuuper :lol:  :lol:  :lol:
Ale tak na poważnie:
Według mnie głupi jest ktoś aż tak zaślepiony że nie przemawiają do niego oczywiste fakty i uważa że awaryjne PS2 jest lepsze od GC lub Xa.
Playstation jest największym złomem wśród konsol temu nie można zaprzeczyć, a jakość grafiki na PS2 jest lata świetlne za GC a o X-Boxie już nie wspomnę.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:46:58 pm »
Cytat: "Player01"
To sie nazywa przewidywanie.
Wykorzystujac slowa developerow, specyfikacje, oraz baze uzytkownikow tej generacji, jestem w stanie stwierdzic ktora konsola zarzadzi.
A gry widzialem, nie gralem co prawda, ale zapoznalem sie z produktami poszczegolnych developerow i wiem ze bedzie dobrze.
Jesli w konsolach chodzi o gry, to nie powinienes mowic ze GCN jest najlepsza konsola in general, mozesz mowic, ze jest TWOJA ulubiona konsola.

Według twoich obliczeń Nintendo64 powinno zarządzić, ciekawe.
Naprawdę, jak już ktoś mówił (nie pamiętam kto dokładnie), "mów do dupy, to cię osra". Już naprawde, przez ciebie Wudi GameOnly mi prawie totalnie zbrzydło, bo w jaki temat nie wejdę jest napisane "PS3 roxxxxor, widziałem gry, Nintendo umarło kilkadziesiąt lat temu a Bill Gates powinien robic na drutach" ==

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:50:50 pm »
Cytat: "kingboo"
Według mnie głupi jest ktoś aż tak zaślepiony że nie przemawiają do niego oczywiste fakty i uważa że awaryjne PS2 jest lepsze od GC lub Xa.
Playstation jest największym złomem wśród konsol temu nie można zaprzeczyć, a jakość grafiki na PS2 jest lata świetlne za GC a o X-Boxie już nie wspomnę.

Co to znaczy oczywiste fakty?

PS2 jest bardziej awaryjne od X-a i GC - to jest fakt

PS2 jest złomem - jeśli bierzemy pod uwagę technikalia, to jest to fakt - konsola jest awaryjna i ma najgorsze parametry z całej trójki; chociaż nawet wtedy nazwa "złom" niezbyt pasuje, ale się nie czepiam

PS2 jest lepsze od X-a i GC ew. X i GC są lepsze niż PS2 - to jest opinia, a nie fakt (chyba, że mowa w kategoriach czysto technicznych, wtedy patrz wyżej)

Nie możesz powiedzieć, że ktoś jest głupi, bo tak uważa, ponieważ wyraża on OPINIĘ a nie FAKT. "Lepszość" konsoli ma niewiele wspólnego z tym która konsola jest lepsza technicznie czy cechuje się mniejszą awaryjnością, bo nie oceniasz parametrów technicznych tylko gry. Konsola lepsza to konsola z lepszymi grami.

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:56:03 pm »
Wedlug moich obliczen i milionów graczy PSP powinno zarzadic,a na dzien dzisiejsz DSow jest 2 razy wiecej.Dlatego nie ma co przypuszczac co do tego,ktora konsola bedzie najmocniejsza(bo w kazdej chwili moze wyskoczyc REVO ze swoja specyfika :lol: )

PS.wyrazajmy swoje opinie nie obrazajac innych!!!!!!!!

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 18, 2005, 18:57:43 pm »
Chodzi o gry castor.
Celowo ominalem sprawe technikalii i awaryjnosci, jesli chodzi o gry to PS2 jest potega. I tu co prawda najwazniejszy jest gust, ale jesli ktos nie jest do konca slepy (tzn. ma lepszy wzrok ode mnie) to zauwazy, ze na PS2 jest najwiecej gier i tym samym najwiecej swietnych gier (oceniajac po ich wynikach sprzedazy i ocenach na roznych serwisach).
PS3 zarzadzi, bo nie widze developerow, ktorzy by uciekali od maszynki SONY, wiec skoro wciaz bedzie najwiecej gier, to wciaz bedzie sie najlepiej sprzedawalo.

Duch- PSP sprzedaje sie lepiej od DS'a w stanach, ilosc sprzedanych sztuk jest uwarunkowana pozniejsza premiera i brakiem nowych gier w Japonii.
W drugim punkcie masz race, Revo wciaz moze pokazac cos niezwyklego, dlatego tez omijam ja do czasu prezentacji.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 18, 2005, 19:00:00 pm »
Cytat: "Castor Krieg"

PS2 jest bardziej awaryjne od X-a i GC - to jest fakt

Nie możesz powiedzieć, że ktoś jest głupi, bo tak uważa, ponieważ wyraża on OPINIĘ a nie FAKT. "Lepszość" konsoli ma niewiele wspólnego z tym która konsola jest lepsza technicznie czy cechuje się mniejszą awaryjnością, bo nie oceniasz parametrów technicznych tylko gry. Konsola lepsza to konsola z lepszymi grami.


Cały czas pisałem w aspekcie technicznym, ponieważ gry to już inna bajka.
A co do tej "głupości" to raczej była riposta. :wink:

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 18, 2005, 19:10:48 pm »
No i w ten z zalozenia ciekawy temat, wszedl Wudi i... jest jak zawsze :? w niemal kazdym temacie dzieje sie to samo. Czemu on nie ma bana ? :( pisanie tutaj czasami traci sens...

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 18, 2005, 19:33:13 pm »
Ja nie moge wypowiadac swojego zdania, bo nie zgadza sie ono z twoim?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 18, 2005, 20:02:10 pm »
Cytat: "Player01"
Ja nie moge wypowiadac swojego zdania, bo nie zgadza sie ono z twoim?

Nie, dlatego że jesteś niesamowicie monotematyczny. Przeczytam jeden twój post = przeczytałem wszystkie.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 18, 2005, 21:07:24 pm »
Cytat: "Player01"
Ja nie moge wypowiadac swojego zdania, bo nie zgadza sie ono z twoim?

popatrz CO piszesz i GDZIE piszesz.
Wszyscy juz znaja Twoje zdanie, wiec prosze Cie, czemu w tym ciekawym temacie traktujacym o postawie ludzi wobec marki PS, piszesz ze X360 bedzie gorszy od PS3 ?
Tak bardzo podoba Ci sie liczba przy nicku ?
Jesli chcesz odpowiedziec na to pytanie negatywnie, poprostu nie pisz w tym i wielu podobnych tematach o rzeczach Z NIM NIE ZWIAZANYCH.
Prosze.

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 18, 2005, 22:09:06 pm »
Problem w tym blancio, ze wlasnie o tym jest ten temat.
Autor mysli, ze PS nie jest w modzie, a ja mu odpowiadam na to mowiac, ze marka Playstation wciaz rzadzi, a jej nowe dziecko PS3 zmiadzy konkurencje - co w tym jest nie na temat?

oscyp

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 18, 2005, 22:42:52 pm »
Playstation nie jest w modzie? Ja sie z takim czyms nie spotkałem niestety (a raczej stety :) ) Modna jest rzecz która jest popularna i "każdy" chce ją mieć.
Wśród moich kumpli już kilka osób pękło i po paru sesyjkach u mnie wsiąkneli ps2 (dla urozmaicenia jednego typka namowiłem na Xboxa a inny sam kupił sobie GC). PS jest modne, bo wielu uważa, tak jak mowiłes na początku tematu zreszta, że posiadacz konsoli jest "kims lepszym" od PCtowca. a w Polsce słowo Playstation jest używane jako synonim do "konsola". wedłuk :) mnie PS dalej jest modne...

a co do wątku, to kurde Player01, pojawiłes sie tu w grudniu i od grudnia wszyscy wypominają ci wychwalanie Sony w każdym poście, a ty dalej swoje. znasz takie pojęcie "ewolucja" jeśli tak to ewoluuj. przestań wychwalać sony w każdym swoim poscie, no kurde przecież już wszyscy wiemy że wg. ciebie sony jest najlepsze (wg. mnie tez ale nigdy nie podkreslałem tego tak mocno...) a to, że cały czas chwalisz spółke Kutaragiego tylko psuje wizerunek firmy w oczach reszty użytkowników forum. jakby mi jakiś roman przez pół roku na pytanie o godzinę odpowiadał że BOSH robi najlepsze AGD to w momencie kupienia pralki łyknobym wkońcu FRANIĘ, z tradycjami i przeszłością :?

Player01

  • Gość
Playstation nie jest w modzie?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 18, 2005, 23:19:57 pm »
Juz prawie wyewoluowalem, ale wtedy przyszlo zle SONY i pokazalo PS3  :evil: .