Ankieta

Czy Xbox 360 jest poważnym konkurentem dla PS3?

Tak, X360 jest jest poważnym konkurentem dla PS3 mogącym znieść lidera z tronu
54 (65.1%)
Nie, X360 nie jest poważnym konkurentem dla PS3 i w żaden sposób nie zagrozi SONY
29 (34.9%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: Lipca 23, 2005, 17:35:43 pm

Autor Wątek: Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?  (Przeczytany 22665 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 14, 2005, 10:11:23 am »
Cytat: "Don_Pedro"

drugie-jeśli SONY rzeczywiście sprosta temu co nam obiecało i stworzy sprzęt dużo potężniejszy od konkurenta wtedy znów zdominuje rynek konsol. Gracze będą woleli dozbierać pieniądze na lepszy technicznie sprzęt.

Ostatnio stworzyli sprzęt duuużo słabszy, a wtedy ostatecznym katem okazał sie czas, a dokładniej przewaga PS2. No i jeszcze słabsze zainteresowanie w kolebce konsolowego światka - Japonii, co niestety prawdopodobnie powtórzy się i tym razem.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 14, 2005, 10:14:51 am »
Dobra ale nie zapomnij, że pomiędzy PS2 i Xboxem jest 1,5 roku różnicy!!!SONY technologicznie w swoim czasie zamiatało, zresztą niech mi nikt nie pisze że PS2 jest słabe bo po tym co pokazuje MGS3 niezgadzam sie z tym w zupełności...Microsoft miał poprostu czas aby stworzyć lepszą technicznie konsole...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 14, 2005, 10:29:48 am »
SONY będzie lepsze. A to że parerd dobrych tytułów wyjdzie na X360 w dniu premiery PS3 to mało osób zrezygnmuje z kupna PS3. Może lunch title na PS3 będą lepsze od tytółów które wyjdą na iX'a?

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 14, 2005, 10:35:52 am »
Sony już ma zapewnionego Tekkena na starcie...Zresztą też niesądze aby wszyscy odwrócili się od SONY przez jakąś gre od M$

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 14, 2005, 10:37:35 am »
Co by się nie działo jedno jest pewne w USA X360 wygra, a w Japonii przegra nie rozstrzygnięta pozostaje tylko sprawa Europy, choć w takich krajach jak Anglia X360 powinien wyjść na prowadzenie.
A tak naprawdę wszystko zależy od ceny obu urządzeń.
Co do "lepszości" PS3 jeszcze nic nie jest przesądzone wszystko powinno się wyjaśnić na TGS, więc z osądami radziłbym się jeszcze wstrzymać.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 14, 2005, 10:41:27 am »
Albo konsola wygrywa na całym świecie albo na całym świecie zosytaje przegrana...PLAYSTATION jest zbyt potężne(chodzi o marke)i niezostanie to niezauważone przez kupujących.Pozatym SONY nigdy nie zawiodło!!!

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 14, 2005, 10:47:02 am »
Najważniejsze są Chiny 8) To tam jest najwięcej ludzików na świecie. A może w USA nie wygra X360 tylko Revo. Onim zapominacie. Nidziwie wam się 8)

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 14, 2005, 10:50:11 am »
Sony ostatnio zawodzi coraz częściej najpierw wyprodukowali złom, który nazwali PS2 (głównie chodzi o laser), potem przyszła kolej na PSP, które z bezawaryjnością też ma niewiele wspólnego.
Z kolei Bill dowiódł, że zna się na tym rynku i zbudował solidne podstawy pod X360.

Revolution pewnie pozostanie sprzętem niszowym i raczej nie będzie konkurował z PS3 i X360.

Tarniak

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 14, 2005, 11:20:01 am »
Technologicznie to Xbox zamiata, a nie PS2 i co do tego nie ma wątpliwości. No i to 1.5 roku przesądziło m.in o sukcesie PS3, a teraz jeśli nie wiecie Xbox wyjdzie praktycznie kwartał wcześniej.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 14, 2005, 11:25:29 am »
Tylko kwartał...Przez ten czas popyt na X'a odciągnie jeszcze PS2(ceną, wciąż dobrymi możliwościami, wieloma tanimi grami)i PSP(pokaże pazurki przed świętami - GTA,PES,BURNOUT...)...PS3 nic nie straci, ja wierze w pewność siebie KUTARAGIEGO...

Tarniak

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 14, 2005, 12:17:56 pm »
Widocznie nie czytałeś najbardziej kontrowersyjnego newsa tego sezonu z cytatami imć Kutaragiego :D.

doktor Robotnik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-08-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
kłamliwe renderingi
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 14, 2005, 12:40:53 pm »
ludzie kochani przestancie się nabierać na oszukańczą politykę sony, kill zone to zwykły rendering i nic ponadtto, takie coś to ja sobie mogę puścić na moim 5 letnim pececie  :D  :D

pierwszy poka potęgi nowych konsol będzie na tokyo game show we wrześniu , kiedzy gracze będą sobie mogli pograć na prawdziwych konsolach , oczywiście osłoniętych szkłem pancernym, bowiem będzie to przed oficjolną premierą.  Kto wie może swoją nową konsole pokaże sony , bo microsoft na 98% udostępni do przetestowania graczom swoją.

informacja pochodzi z    http://www.xboxonline.pl/news.php

Player01

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 14, 2005, 13:11:13 pm »
To, ze PS3 jest duzo mocniejsze jest juz prawie faktem, teraz czekamy tylko na dowo w postaci czegos co jest grywalne.
Poza tym M$ zaczyna sciemniac. Aha, Tarny: PS2 sprzedal sie w stanach w ilosci 3 mln przed premiera XBox'a i GCN, po ich premierze sprzedalo sie jeszcze ponad 30 mln sztuk.
Dla mnie X360 nie prezentuje niczego czego oczekiwal bym od next-gena, ani grafika, ani posiadane elementy nie krzycza na mnie NEXT GEN! Nie widzialem jeszcze na klocku niczego, z czym nie mogl by sobie poradzic moj komp po lekkiej modernizacji. Tymczasem SONY, zarzucilo KZ, Motorstorm'em, Heavenly Sword, Ni-OH, Lair, F1, Killing Day, Endless Saga i Strangehold, wszystkie na podobnym poziomie wykonania jesli chodzi o grafike, wszystkie graficznie zabijajace to co widzielismy na X360. Do tego wiekszosc zostala potwierdzona jako grafika opierana na kodzie gry, i jeszcze Koei dorzucilo nam informacja o 1.5 miliona polygonow na twarzy jednego goscia. Jesli patrzysz na to obiektywnie, to mozesz bez problemu zauwazyc roznice, jednak, trzeba poczekac na wersje grywalne, dostepne dla graczy, bo faktycznie, moze okazac sie ze to marketingowe dzialania SONY. Tymczasem od Epic i M$ dostalismy screeny z GoW, ktore nigdy nie zostaly pokazane na trailerach, na ktorych grafika stoi jeden poziom nizej.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 14, 2005, 13:35:11 pm »
Wudi co byś nie napisał oczywiste jest że X360 zabierze PS3 duży kawał rynku, z pewnością znacznie większy niż było to w obecnej generacji.

Najbardziej będzie się liczyła cena.
I o ile Bill nic nie zepsuje ma szansę wygrać z Sony, lub przynajmniej iść łeb w łeb.

Tarniak

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 14, 2005, 13:35:22 pm »
To nie ma znaczenia, bo tym razem to praktycznie przesądzone, że za Oceanem prym wiódł będzie M$.

Player01

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 14, 2005, 14:40:13 pm »
Od kiedy cena jest najwazniejsza? :lol: Jesli tak jest, to czemu Nintendo siedzi na koncu?
Poa tym ja to widze tak: M$ mial swoja szanse za pierwszym razem, poniesli niesamowita kleske. Teraz gdy juz sie usadowili na rynku, powinni dostarczyc nam rewolucji. A oni zarzucaja sprzetem, ktory poza lepsza grafika nie oferuje nic nowego wzgledem obecnej generacji. Co robi SONY? Analizuje obecna sytuacje, i wypuszczaja na rynek konsole najmocniejsza, z najwiekszymi mozliwosciami, z najnowszym dostepnym na rynku sprzecie, i z funkcjami ktore zadowola kazdego. Do tego poprawiaja sytuacje developerow, wykupuje tyle middleware do dev-kitow, ze sie w glowie nie miesci i poprawiaja wszelkie niedogodnosci z obecnej generacji. to jest next-gen. Poprawienie w kazdym wzgledzie poprzedniej generacji. Ogladajac trailer KZ mialem rozdziabiona gebe, nie tylko ze wzgledu na grafike, ale ze wzgledu na przezycie, to wszystko wydawalo sie zywe, ja to nazywam kolejnym stopniem grywalnosci. A w GoW mamy kill.switch na silniku UE3. wlasciwie nie widzialem jeszcze trailera zadnej gry na X360, ktora mialaby feeling gier kolejnej generacji. [eM] gra ktora zapowiada sie wg. mnie najbardziej soczyscie z tego wszystkiego, wyglada i zachowuje sie jak jRPG tej generacji. PS2 w calej swojej karierze sprzedala sie w stanach gorzej od XBox'a tylko w jednym miesiac, a to ze wzgledu na znikniecie konsoli z polek. w kazdym innym miesiacu miazdzy konsole Bill'a ok. 2 krotnie wieksza iloscia sprzedanych konsol. do tego support: Bill juz porzucil XBox'a, a na PS2 gry beda wychodzily jeszcze przez co najmniej 4 lata. Moze napiszcie mi, dlaczego X360, mialby zabrac czesc rynku PS3, ja jak dotad nie zauwazylem nic takiego.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 14, 2005, 15:06:57 pm »
Cena nie jest ważna do pewnego momentu np. jak mówimy o 300-350$, ale zaczyna odgrywać ważną rolę kiedy wchodzi w grę 500-600$.
Microsoft stać na najlepszych marketingowców na świecie i nie odpuści tym razem Sony.
Bill się zna na rzeczy, wie co to monopol i będzie walczył dopóty dopóki nie zmiecie PS3 z powierzchni ziemi.
A o przewadze $ony wstrzymaj się do TGS, bo już się robi strasznie nudno gdy po raz n czytam o KZ2.

soolars

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 14, 2005, 15:38:51 pm »
Myśle, że dopiero teraz zacznie się prawdziwa walka między X a Pleyem. Microsoft ze swoim Xboxem chciał wejść na rynek i się pokazać. Teraz mając już pewne doświadczenie i markę na rynku gier będę prowadzić bardzo agresywną politykę aby pokonać konkurencję. Przede wszystkim dział komputerowej rozrywki musi u MS wreszcie przynosić zyski bo jak na razie to są cały czas straty, ale głownie dlatego, że dział ten do tej pory był traktowany jako jedna wielka inwestycja. Z resztą nie tylko konsole interesują Microsoft. Czytałem kiedyś ciekawy art w Chipie dotyczący strategii rozwoju bibliotek Direct X. Było w nim napisane za jakieś dwa trzy lata będą pojawiać się gry na PC dostosowane dla różnych konfiguracji sprzętowych. Direct X na podstawie wyników z benchmarków wystawi nam ocenę np. A - najwyższą. Oceny te mają być odzwierciedleniem ilości fps'ow do jakości wyświetlanej grafiki. Pójdziemy więc do sklepu po gierkę np. Doom'a 4 na którego opakowaniu znajdzie się napis A B C czyli że gra będzię spełniać wymogi poszczególnych klas direct X. Mało tego M& już miał podpisać umowy z producentami PC takimi jak HP cz Dell aby w przyszłości te firmy tworzyły PC'ty dostosowane do kategorii Direct X.... Pachnie mi tu konsolami
M$ zaznaczył, że technologia ta jest juz prawie gotowa a sam jej pomysł wywodzi się właśnie z Xbox'a.
Słowem Microsoft atakuje dział rozrywki elektronicznej na całej linii.

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 14, 2005, 15:39:42 pm »
Nie mozna zapomniec,ze Bill wszystkie swoje wypowiedzia na temat X360 moze poprzec 50 miliardami $-Niny i Sony razem wziete raczej tyle nie maja.

Player01

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 14, 2005, 15:55:53 pm »
Ale mi chodzi o to, co ma X360 do zaoferowania, ponad to co oferuje PS3? Szukajac odpowiedzi, dojdziecie do wniosku, ze nic. Mozna by napisac o XBox Live, ale tym razem SONY tez prawdopodobnie wyskoczy z dedykowanym serwisem.

PS3 posiada:
nosnik nastepnej generacji
czytniki pamieci flash
odczyt plyt audio nastepnej generacji
wspieranie telewizjorow nastepnej generacji
pamiec ram nastepnej generacji
procesor nastepnej generacji
duzo potezniejszy GPU od X360
i w koncu najlepszy support developerow, ktory wzbogadzil sie o nowe wsparcie.
Z drugiej strony, x360 ma:
czytnik tej generacji
brak odczytu pamieci
technologie bezprzewodowa obecnej generacji
brak obslugi technologii audio i video nastepnej generacji
pamiec ram obecnej generacji
procesor oparty na technologii obecnej generacji
zunifikowane pipeline'y, jedyna technologia nastepnej generacji w X360, ale po co to komu, skoro nie ma mocy?
XBox Live, ktory o ile w przypadku obecnej generacji byl rarytasem, o tyle na nowa generacje nawet Nintendo planuje stworzyc podobna infrastrukture.
Support developerow taki jak byl, nie slyszalem o developerze ktory zasilil by szeregi X360 (chodzi mi o exclusive'y).

Jednym slowem, Bill nie wykorzystal szansy, pamietajcie, ze SONY z PSX'em przeprowadzilo rewolucje na rynku gier video, to samo zrobili z PS2, i to samo (sadzac po trailerach) robia z PS3.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 14, 2005, 16:03:47 pm »
Cytat: "soolars"
Myśle, że dopiero teraz zacznie się prawdziwa walka między X a Pleyem. Microsoft ze swoim Xboxem chciał wejść na rynek i się pokazać. Teraz mając już pewne doświadczenie i markę na rynku gier będę prowadzić bardzo agresywną politykę aby pokonać konkurencję.
Zgadzam się w 100%.
To że Sony udało się za pierwszym razem było dziełem zbiegów okoliczności, szczęścia itp. samo Sony nie wierzyło w taki sukces Playststion, a co do PS2 jaka rewolucja o czym ty mówisz, to że PS2 się dobrze sprzedało jest rewolucją? :lol:

soolars

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 14, 2005, 16:16:18 pm »
Wudi Co takiego jest w tym Cell'u?? To jest dalej krzem. Procesorami jutra są dla mnie procesory kwantowe albo optyczne ale nie takie które wykorzystują impuls elektryczny jako nośnik danych. Czy to jest procesor jutra? być może na następne 5-10 lar. Na razie jedynem praktycznym zastowaniem procesora ma być produkcja sprzętu AGD, telewizorów i magnetowidów bo jak twierdzi Toshiba procesor ten będzie wkładać do każdego "lepszego" sprzętu AGD. Jeszcze zapomniałem że Cell będzie wykorzystywany do w sonarach oraz w medycynie do resonasu magnetycznego. Ale jeżeli chodzi o komputery to jest kiepsko. Niedawno szef Apple'a oglosił ze nie jest zadowolony z możliwości Cella. Poza tym uruchomiono na na cellu mac Os i okazało się że wcale nie chodzi szybciej niż na normalnych piecach. Może to wina braku optymalizacji ale rózowo nie jest.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 14, 2005, 16:57:07 pm »
Prawda jest taka, że jedynym aspektem jakim M$ wyprzedza SONY jest Live! w którym pokładają kolosalne nadzieje ale na Boga!Czy granie online jest najważniejsze?SONY niezostanie w tym temacie w tyle i też coś zmajstruje i wyrówna się w tym aspekcie...I co pozostaje?
NIC!Microsoft na każdym kroku przegra z PS3!Wspominam cały czas o marce PlayStation(każdy tę marke zna i ją z konsolami kojarzy), SONY nigdy nie zawiodło, już wiadomo że PS3 będzie silniejsze, olbrzymi support ze strony producentów gier, znane marki na konsoli(Tekken, Final, Gt...) - czy trzeba czegoś więcej??????SONY już stoi na pozycji lidera - to jest moje zdanie!

Player01

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 14, 2005, 17:24:28 pm »
Soolars, moze daj linki?
Cell jest w stanie przeprowadzic ray-tracing w czasie rzeczywistym, czyli najbardziej zaawansowana technologie oswietlenia w grafice komputerowej. Jest najbardziej wydajnym procesorem jaki kiedykolwiek powstal, i IBM uznaje go za technologie jutra. Mozesz napisac: "tak, ale oni ten procesor stworzyli", stworzyli rowniez procesor do X360 i tworza procesor do Revolution.

Co do dzialania aplikacji jednowatkowych na procesorze wielordzeniowym, chyba nie dziwi to, ze wydajnosc jest podobna? Moc Cell'a drzemie w SPE, PPC sluzy tylko do zarzadzania nimi. Poza tym obadaj architekture tego procka, i porownaj go z procesorami ktore znamy dzisiaj. Do tego dochodzi wspolpraca z RSX, dzieki czemu SPE, w razie niewykorzystywania w obliczaniu innych rzeczy, beda mogly zajmowac sie operacjami renderujacymi, wspomagajac procesor graficzny.

Poza tym, nie odpowiedziales na moje pytanie: czy jest rzecz, ktora posiada X360, ktora jest lepsza od tego co posiada PS3? Nastepne pytanie: czy jest gra\trailer na X360, ktory przebija graficznie: F1, KZ, MotorStorm, Killing Day, Endless Saga i Lair? Juz nie wspomne o tym, ze GoW na silniku U3.0 krztusil sie na E3, a UT2007, ktore dzieki SPE i masywnym wykorzystaniu shaderow, wygladalo lepiej od GoW, smigalo w 60 fps'ach na prezentacji PS3 na alpha dev-kit'cie (Cell 2.4 GHz, GF7800GTX, 256 XDR).

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 14, 2005, 17:35:19 pm »
Procesorem Cell zainteresowało się wojsko. A procesorem iX'a chyba nikt. A i player01. Niepowiedziąłbym że PS3 ma ram lepszy od iX'.  i jest następnej generacji. Ja mam na kompie 1 GB ramu i mi gry łażą. PS3 jest lepsze technicznie to chyba każdy wie. Ale REVO moze być jeszcze lepsze. (jak wyjdzie dwa lata puźniej :lol: ). Według mnie PS3 znów zdominuje rynek konsol.

soolars

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 14, 2005, 17:49:03 pm »
Moja wiedza opiera się na tym co przeczytam w Chipie. Jak chcesz to poszperaj w archiwum na www.chip.pl to co poprzednio napisałem tam tez znajdziesz.
Masz racje nie ma gry lepszej w graficznie od tych co tam pokazuja trainery na ps3.

A nie mów mi, że Cell jest najpotęzniejszym i najnocześniejszym prockiem jutra! Otoż Cell ma wiele wspólnego z pocesorem Cray X-MP  z lat 80'tych. Poza tym jest świetny w obliczeniach zmiennoprzecinkowych ( o to mierzy sie w tych całych Flops'ach) czyli jest idealny do multimedialnych zastosowań jakie jak grafika 3D, odtwarzanie filmów muzyki itp.  Ale jeżeli chodzi o operacje stało przecinkowe (to oblicza sie w MIPS'ach) to wszystko opiera się o precosor "Power Prosesing Elemet" którego moc nie jest nawet równa Celoronowi D!! Nieprawdą jest jak napisałeś że PPE "tylko" nadzoruje prace SPE na jego barkach spoczywa gros obliczeń... pozostałe rdzenie SPE tez mogą obliczac tylko że wymaga to ich programowania co jest trudną spawą.
Słowem Cell jest dobry w grach ale nie w systemach operacyjnych czy aplikacjach niskopoziomowych. To że może być wykorzystany do obliczania pogody w super kompach nie znaczy zaraz że bedzie sie z 4 lata zajdował w kazdym kompie. Pozaty i tak Intel i AMD  już i tak planują stworzyć wielordzeniowe procki takie jak "Tukwila" intela. Intel zapowiedział równiez że bedzie produkował procesory z modułami wektorowymi (a w Cellu sam nimi SPE). Więc Cell wcale nie będzie taki rewolucyjny bo jego największa wada jest słaba wydajność tak jak juz to napisalem w operacjach stałoprzecinkowych (np. Word, Os'y, Zip'y i inne programy).


A tak na marginesie Ray Tracing nie jest taki doskonaly bo są z nim problemy z krawędziami cieni a poza tym potrzebuje dużej mocy obliczeniowej.... ani sie obejrzysz a już pokażą się nowe techniki jeszcze lepsze a mniej obilczeniowo chlłnne

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 14, 2005, 17:58:29 pm »
A kto będzie na PS3 na wordzie pisał 8)  Procesor Cell chyba został stworzony do grania, nie? I doskonale spełnia swoją rolę :roll:

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:02:19 pm »
Cytat: "Master_666"
A kto będzie na PS3 na wordzie pisał 8)  Procesor Cell chyba został stworzony do grania, nie? I doskonale spełnia swoją rolę :roll:
Cell jak na razie jeszcze nie miał okazji się zaprezentować, więc nie można powiedzieć, że doskonale spełnia swoją rolę.
Zobaczymy na TGS co jest wart.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:03:24 pm »
o treilery chodzi :roll:

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:17:04 pm »
SONY narazie wmontuje Cella do PS3 a później ponoć do każdego swojego elektronicznego urządzenia!!!Rewolucja?Sądze że tak...no więc...TV z Cellem, Wierza z Cellem, DVD z Cellem...Może być ciekawie!!!
Sądze że mimo wszystko Cell jest przepotężny, w końcu SONY, IBM i Toshiba składali go przez kilka lat i niemógł wyjść z tego gniot...Słowem, zapowiadali rewolucyjny procek, słowa dotrzymali!!!
Co do wykorzystania jego mocy to jeśli KZ niebył renderem(ja uważam że był)to opierał się na samym Cellu, bez użycia RSX'a który notabene niejest jeszcze gotowy...Byłaby BOMBA!!!Zresztą Ninja Theory (ci od Heavenly Sword - zaprezentowali ciekawy trailer)mają jeszcze 5 miesięcy na udowodnienie że stać na jego odpalenie takiej gry na PS3...poczekamy, zobaczymy...
I tak prawdziwą moc PS3 zobaczymy dopiero w kilka lat po premierze, programiści będą dopiero musieli zaznajomić się ze sprzętem...

Player01

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:33:19 pm »
Kingboo, siedziales ostatni miesiac pod kamieniem? Cell pojawial sie na kazdej wiekszej prezentacji technologii komputerowej i wszedzie wzbudzal zachwyty.

Soolar, SPE moga rowniez sluzyc do obliczania operacji staloprzecinkowych. wiadomosc, ze nie moga i sa w tym slabe wziela sie od strony M$ i jest, jak wytlumaczyl IBM, sciema. SPE moga rownie dobrze liczyc operacje staloprzecinkowe. wydajnosciowo, Cell jest najpotezniejszym i najbardziej rewolucyjnym procesorem jaki teraz znamy, co prawda korzysta on z plytki krzemowej, ale innych procesorow w uzytku jeszcze nie ma. Dziwne, ze SONY i IBM sie z toba niezgadzaja, hmm.... komu mam wierzyc?

Pamiec XDR jest rewolucja na rynku pamieci, taktowana jest zegarem 3.2 GHz, i wyciaga 3.2 Gbps transferu. Pamiec w x360 to GDDR3 powszechnie juz stosowane, taktowane zegarem 700 MHz.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:37:44 pm »
Cytat: "Player01"
Kingboo, siedziales ostatni miesiac pod kamieniem?
Tak chyba pod otoczakiem z tego co pamiętam.
Chodziło o GRY, pokaż mi choć jedną prezentacje na której pokazano gry chodzące na Cellu.

Player01

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:41:55 pm »
Wszystkie gry pokazane na PS3 chodza na Cell'u.

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:44:02 pm »
Według Sony, czy według ciebie :lol:

Player01

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 14, 2005, 18:48:35 pm »
Wg. PLAYSTATION Meeting na ktorym pokazane byly bebechy dev-kitow.

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 14, 2005, 19:03:37 pm »
NIe chcę tutaj siać jakiegoś pesymizmu, ale z takim podejściem ostro się przejedziecie. PS3 może i będzie najpotężniejszą maszyną. ALe wcale niekoniecznie. Póki co nikt nie grał w gry na PS3. Ani w gry na Xboxa360. I trzeba czekać do TGS, kiedy obie konsole staną obok siebie. Zresztą w tajemnicy mogę powiedzieć tylko tyle. Wiadomo, że trudno pisać analogicznie, ale Xbox wchodził długo po PS2. Przebił go graficznie na papierze chyba po dwakroć (wszystkiego miał dwa razy tyle w tym sensie to pisze). I co? I gry które wyglądają naprawdę dużo ładniej od tych na PS2 doczekaliśmy się dopiero po prawie 2 latach egzystencji na rynku. Mówię o skali masowej, bo już wcześniej zdarzały się rodzynki DoA, czy Splinter Cell. I co więcej tą przebitką mocy nie udało się Microsoftowi pokonać SOny. To co Sony bez wątpienia ma to nazwa. Nazwa za którą kroczą zarówno developerzy, jak i fanbo... tfu! gracze. ;) Ale i Microsoft i Xbox wyrobił sobie markę. Podczas jednej generacji udało mu się również wygryźć takie exclusivy jak Silent Hill, GTA czy seria PES, która od początku egzystencji PS2 na rynku kojarzyła się z maszyną Sony. I nie wiadomo, czy przy następnej generacji takich przykładów nie będzie więcej. Jeżeli chodzi o exclusivy-systemsellerowe, Xbox360 nie może narzekać. Idę o zakład, że grono ludzi pójdzie za Halo3, Perfect Dark Zero, Project Gotham Racing 3. Na dobrą sprawę na każdy hicior Sony, Xbox360 ma odpowiedź. Seria FF, Gran Turismo, MGS, czy Devil May Cry to na pewno ostre licencje, ale nie odmawiajcie mocnych serii Xboxowi. Moim zdaniem rynek będzie bardzo łaskawy dla obu konsol. A tak w ogóle to wydaje mi się, że skok graficzny jakiego oczekujecie może nie nastąpić. Będzie łądniej, bardziej szczegółowo itd. Ale już teraz oglądając na screeny widać ograniczenia. Tu jakaś bitmapka, tu coś źle wycieniowane. Ani ta ani inna generacja konsol nie spełni w 100% wymagań nabywców. IMHO obie konsolki poradzą sobie bardzo dobrze i w Europie i USA sprzedadzą się w miarę podobnie. Nokautu nie będzie. Sorry :D
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Tarniak

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 14, 2005, 19:06:31 pm »
Cena, cena, cena. Niby dla masy nic wielkiego, a dla indywidualnego użytkownika jak najbardziej. Zresztą patrząc jak funkcjonuje SONY, nie chcę nawet myśleć, co by było gdyby taki Cell siadł, gdzie to wymieniać, co z tym robić (mówię o tv, hifi itd.)?

Aha i nie zapominajmy, że jak dotąd, żadnej grywalnej gry nie widzieliśmy. To tak jak rozmowa o Yeti albo dzielnicowym.

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 14, 2005, 19:09:05 pm »
Cytat: "player01"
to samo zrobili z PS2

 :lol:  :lol:
uwaga uwaga rewoucja Sony w obecnej generacji:
Ridge Racer 4(PSX)

Ridge Racer 5(PS2)

 :shock:  WOW jestem pod wrazeniem  :shock:

Cytat: "player01"
Support developerow taki jak byl, nie slyszalem o developerze ktory zasilil by szeregi X360 (chodzi mi o exclusive'y)

ROTFL..moj drogi gimnazjalisto chyba tak cie pochlonelo oddwanie czci Kenowi Kuta(s)ragiemu ze ominelo cie kilka istotnych niosow..
slyszales o takich firmach jak:
Mistwalker
Q Entertinemnt
Epic Games
tudziez Silicon Knights

pewnie nie? najwidoczniej twoj fanbojowy mozg jest tak przesiakniety glupotą ze tego nie zauwazyles uuuu co za szkoda..
ponadto na X05 prawdopodbnie kilka innych firm oglosi swoja eXsusivnosc
co jeszcze hmmm a pewnie tez ci sie nie obilo o uszy ze taka gra czekaj czekaj jak sie ona nazywala aaa juz wiem Half Life 3 moze w przyszloci okazac sie eXslusivem dla zlego niedobrego Xboxa360 (dla fanbojow Playstation nazwa zmieniona - Xbox 1.5)

innych twoich glupot nie chce mi sie komentowac bo to strata czasu..wole sie po jajkach wtenczas podrapac - co wlasnie robie <drap> <drap>

Cytat: "Mater_666"
Procesorem Cell zainteresowało się wojsko.

Wojsko kreci nosem w strone Cella bo ten ssie jak cholera w operacjach stalo przecinkowych..
Wojsko laduje olbrzymią kase w procesory kwantowe, ktore opierają sie na kubitach..
wiecie jaka jest moc prockow opartych na kubitach? radze poczytac stosowane artykuly bo jak to teraz napisze to nikt mi nie uwierzy..
w ta technologie najwiecej kasy ładują Microsoft, IBM i Lucent..
no ale to tylko ciekawostka

Cytat: "Don_Pedro"
Microsoft na każdym kroku przegra z PS3!Wspominam cały czas o marce PlayStation(każdy tę marke zna i ją z konsolami kojarzy), SONY nigdy nie zawiodło, już wiadomo że PS3 będzie silniejsze, olbrzymi support ze strony producentów gier, znane marki na konsoli(Tekken, Final, Gt...) - czy trzeba czegoś więcej??????SONY już stoi na pozycji lidera - to jest moje zdanie!

 :lol:  :lol:  zaplulem monitor xD
wudi aka predator aka hubi aka player01 masz jeszcze kolejny profil??

a co do pytania zawartego w tym temacie to oczywiscie ze TAK
widac to zreszta po samym Sony, ktore pręzy sie i nadyma aby tylko pokazac ze jest wieksze chociaz wogole wieksze nie jest(thx fingus za to motto)
jednak i tak mimo wszystko PS3 sprzeda sie najlepiej...ale juz ta generacja nauczyla mnie ze sprzedaz to chyba ostatnia rzecz jaka ktos powinien kierowac sie przy kupnie konsoli..
PS2 sprzedalo sie w 100 mln Xbox w 20 GCN w okolicahc 20 a to wlasnie Xbox i GCN sa dla mnie zwyciezcami tej generacji...
a co do kolejnej generacji to i tak o wszystkim zadecyduja gry..a na ktorą konsole okaza sie lepsze? to juz chyba indywidualna kwestia kazdego gracza..i przedewszystkim gustu...

Tarniak

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 14, 2005, 19:12:57 pm »
Heh, kto tu zawitał.

Ale akurat Wudi to tylko Player01 lub nochance :wink:

Player01

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 14, 2005, 19:13:24 pm »
Cytuj
twoich glupot nie chce mi sie komentowac bo to strata czasu..wole sie po jajkach wtenczas podrapac - co wlasnie robie <drap> <drap>