Autor Wątek: teksty waszych ulubionych piosenek  (Przeczytany 45567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 11, 2005, 10:31:04 am »
Widze że zrażeni polskim hip hopem z opini, nigdy go nie słuchając...Co tu dużo mówić...Jak możecie mieć tu zdanie, skoro niesłuchaliście tego utworu?Głupie prześmiewki są nie na miejscu...Lepiej zamiast tu gadać głupoty najpierw byście posłuchali tego utworu...

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 11, 2005, 10:44:34 am »
Cytat: "Don_Pedro"
Widze że zrażeni polskim hip hopem z opini, nigdy go nie słuchając...Co tu dużo mówić...Jak możecie mieć tu zdanie, skoro niesłuchaliście tego utworu?Głupie prześmiewki są nie na miejscu...Lepiej zamiast tu gadać głupoty najpierw byście posłuchali tego utworu...

No ale powiedz szczerze - co taka "muzyka" oferuje oprócz marnych słów? Wspaniałe partie instrumentalne? Urzekające wokalizy (Clare Torry :] )? Nawet teledyski są beznadziejne. Jakkolwiek hip hopu nie znoszę, tak do rapu nic nie mam - w końcu ambitniejsi przedstawiciele gatunku nagrywali nawet z takim Stańko, tak powyższe bidolenie to moim zdaniem żenada.

Tarniak

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 11, 2005, 10:52:28 am »
Method Man - Even if

Yo, c'mon!
Even if I died a thousand deaths
When I resurrect I'll still be Meth
The jams will still be def
I'm here, me and this mic-phone, we here
And ain't tryin' to hear nothin' cuz we had it up to here
(What?)
Lyrics have no dress code (yeah)
From KRS to Depeche Mode
Hit them so cool you cats cold
Had to jump off, it's about to jump off
My niggaz speak with they hands or the gun talk
Yo RZA, we got the Clan in the front and police at the door
Every exit is laced with C-4 about to blow
Life trial I'm passed out
MC's is like bitches in thongs - they assed out
But me, the M-E-T-H- the O-D
Just too real, I can't be touched and can't feel
The monotony in rap, take a picture of my nut sac
Carbon copy that and send your crew a fax
Motherfucker

[1 - New and improved Wu-Tang style]
Turn it up now, y'all done fucked up now
Spit flames (Five mics)
Peep game (On site)
Bring the pain (All night)
Off the chain (Damn right)

[2 - Scratching by RZA]
"It's the Method Man for short Mister Meth"
"Tical-lion"
"Hmmm"

Yo, yo, yo, yo, yo, yo, c'mon!
Even if I died a thousand deaths
When I resurrect, through my first born, my name lives on
My words is like a third degree to young emcees
Buzzworthy on your MTV, the Killa Bees
John Jacob, straight up, break up, schemes and plots
Ace up my sleeve, bake up pies in pots
So this is what it's come to (Huh?)
Lickin' shots at them kids that used to punk you (Huh?)
Repetitious rap shit, don't get no air play ya mouth whip
And niggaz can't smoke wit' dry lips so chapped
Bite my shit, I'm like Kojack to get my flow back
In fo' flat, I track you down like a low jack
Spy verse spy, eye for an eye can I penalize the uncivilized
Make 'em civilized
You know right from wrong, so know I'm the bomb
Who don't beef for beats, see the tracks on my arm
Motherfucker


Bad Religion - Epiphany

A new age of reason
Brain treason to trick the mind
What good is searching
if nothing's there to find
We arrive at this place
of no return my brothers
Only to discover that our minds have led us away
so far from the painful truth
of who we are

What's right is wrong
what's come has gone
what's clear and pure is not so sure
It came to me
All promises become a lie
all that's benign corrupts in time
The fallacy
of Epiphany

Come forth bear witness
see the profit from your loss
Beg for forgiveness
only after you tally the cost
We arrive at this place
of no return my sisters
Only to discover that our values ran us aground
on the shoal in the sea of what
we could be

What's right is wrong
what's come has gone
what's clear and pure is not so sure
It came to me
All promises become a lie
all that's benign corrupts in time
The fallacy
of Epiphany

If it's real for me do I have to prove it to you
Why do revelations fade to cold blue untruths
It's oh so relative
Subservient in total to one's perspective

What's right is wrong
what's come has gone
what's clear and pure is not so sure
It came to me
All promises become a lie
all that's benign corrupts in time
The fallacy
of Epiphany


Cytat: "Von Zay"

No ale powiedz szczerze - co taka "muzyka" oferuje oprócz marnych słów? Wspaniałe partie instrumentalne? Urzekające wokalizy (Clare Torry :] )? Nawet teledyski są beznadziejne. Jakkolwiek hip hopu nie znoszę, tak do rapu nic nie mam - w końcu ambitniejsi przedstawiciele gatunku nagrywali nawet z takim Stańko, tak powyższe bidolenie to moim zdaniem żenada.

Eh, no jakkolwiek dziwne by to nie było to hip-hop pokrywa się z rapem. Rap jest muzyką to beat [DJ], wokal [MC]. Hip-hop natomiast to ogólnie kultura, w której skład wchodzi rap, breakdance, graffiti i pochodne. W naszym kraju te nazwy funkcjonują jako coś zupełnie innego. Cóż, nasze media... Dobra, EOT.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 11, 2005, 10:56:50 am »
Powyższe biadolenie to właśnie rap(muzyka ulicy)do której ponoć nic nie masz...Rap to muzyka ulicy a Hip Hop to bardziej rozrywkowe kawałki.
Niereprezentuje sobą nic prócz słów?Bo to właśnie muzyka z naciskiem na słowa, mająca pewne przesłanie, które trzeba umieć z niej wyciągnąć...
Od siebie dodam, że jestem świadom co teraz stało się z polskim HH i można to nazwać żenadą!Kiedyś jednak było zupełnie inaczej!Piosenka pochodzi z albumu "PEJA/SLUMS ATTACK - NA LEGALU?" wydanego w 2001 roku.
Powiem raz jeszcze - niepiszcie głupot skoro nawet niesłuchaliście tego utworu bo to żenujące...Lepiej zaopatrzcie się czym prędzej w powyższą płytę bo (powiem szczerze)jest piękna, mądra, uliczna, dająca do myślenia...POLECAM!

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 11, 2005, 10:58:46 am »
wole kaliber 44 :wink:

Tarniak

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:00:34 am »
Cytat: "Don_Pedro"
Powyższe biadolenie to właśnie rap(muzyka ulicy)do której ponoć nic nie masz...Rap to muzyka ulicy a Hip Hop to bardziej rozrywkowe kawałki.

 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Macie "spece"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hip_hop

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:04:31 am »
Hahaha...Niewiem Tarniak co cie tak śmieszy...Wiesz co?Olewam encyklopedyczne wyjaśnienia, stosuje się do opini które są w świadomości moich kumpli, koleżanek, młodzierzy oraz wszelkich blokersów...I nie ma w tym nic śmiesznego!Zresztą...śmiej sie ile chcesz, ja i tak mam to w d**** 8)

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:05:42 am »
fakty nie podlegaja dyskusji :twisted:  :twisted:

Tarniak

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:06:25 am »
Klnij dalej a się doigrasz. Zresztą to nie encyklopedyczne wyjaśnienie, bo wikipedie tworzą zwykli ludzie. Gratuluje ignorancji i wiedzy twoich kolegów i całej jak to nazwałeś "młodzierzy". :lol:  :lol:  :lol:

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:06:30 am »
Nie wiem jak coś w tym stylu można nazwać "utworem".
Druga sprawa ,napisałeś wyraźnie ,że w hip hopowych "utworach" istnieje "przesłanie" (zakładasz więc, że we wszystkich) znajdź mi przesłanie w "utworach" typu "uciuany" , "suczki"  (pierwsze dwie ,które przyszły mi na myśl).
Trzecia sprawa -gdzie w hip hopie jest jakaś analogia? Twórcy śpiewają  coś w stylu "w bloku jest nam ciasno ,w Polsce bieda ,a my szczamy na murach ,a tak wogóle to je**** policję" i do tego typu "utworu" mamy teledysk z grupą zadowolonych panów ,otoczonych paniami, jarających zioło a wszystko w drogim mercu

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:10:51 am »
Dobra dobra...
Ustalmy pare rzeczy:
Rap to taki nurt w muzyce, którego charakteryzuje "grająca pierwsze skrzypce" melorecytacja. O ile mnie pamięć nie myli, pierwsze rapujące murzynki pojawiły się na początku lat osiemdziesiątych. Hip hop natomiast to cały badziew związany z szerokimi spodniami, muzykami ulicy i tym podobnym szmelcem :] . No i muzyką tego hyphopu jest właśnie rap. (i mi się tu nie kłocić, bo tak właśnie jest i ja tego nie wymyśliłem :] )

Natomiast powyższe biadolenie daja tyle do myślenia, ile mózg potrzebuje na obsłużenie ośrodka odpowiedzialnego za słuch (w tym samym czasie sprawność ośrodka rozumienia i interpretacji tekstu wynosi jakieś 5% :] ).

Tak więc powyższe biadolenie to idealny przykład na to, że polscy melorecytancji mają się bardzo źle.


//edit
No ja tu sobie skrobu-skrobu, a w międzyczasie 200 postów wyskoczyło. Trzeba powiedzieć Palliemu by zrobił taką sygnalizację świetlną kiedy topic jest "zajęty" :]

Tarniak

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:12:25 am »
Cytuj
No i muzyką tego hyphopu jest właśnie rap. (i mi się tu nie kłocić, bo tak właśnie jest i ja tego nie wymyśliłem :] )

Przecież dokładnie to napisałem :D i to samo było w linku.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:15:29 am »
eh...ludzie zabawni już powoli jesteście.No nic. Podaje linka, ściągnijcie, przesłuchajcie a potem miejcie jakiekolwiek zdanie na temat piosenki której słowa zamieściłem na tym forum:
http://www.cgm.pl/media/wyswietl.php?O_MEDIA=1501281
posłuchajcie a potem możemy pogadać

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:18:04 am »
Ja słuchałem dość dużo hip-hopu, mam kolegę ,który jest tegto pasjonatem i mnie dręczył kolejnymi płytami.
Śmieszne jest w tym szukanie przesłania (jak chcesz, to masz je w Biblii,a jak nie to doszukaj się przesłania w "pocałuj misia w pompkę")

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:18:37 am »
Albo włączcie "kaze" i stamtąd ściągnijcie sobie ten utwór

Tarniak

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:22:10 am »
:| skoro wszyscy wiedzą lepiej... :?

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:27:32 am »
No to czemu nie ściągniecie i nie posłuchacie???Zrażeni?Spoko, w końcu to nie ja obrażam utwór...

Player01

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:32:35 am »
Co wy tak te strony nabijacie :? ?
Rap to muzyka, a hip-hop to kultura, chociaz nawet Fiddy, mowi, ze spiewa hip-hop, a czasem, ze rapuje. To samo Snoop Dawg i Vanilla Ice.

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:45:24 am »
Cytat: "Don_Pedro"
No to czemu nie ściągniecie i nie posłuchacie???Zrażeni?Spoko, w końcu to nie ja obrażam utwór...

Odsłuchałem i... tak się wzruszyłem że przez 15 minut bez przerwy płakałem. Teraz czuję, że stałem się lepszym człowiekiem. Ten utwór otworzył mi oczy - jest taki... piękny, pokazuje prawdę, opowiada o życiu (znowu płacze). Do tej pory nie wiedziałem, że mając wadę wymowy, znając się na obsłudze Magix Music Makera można stworzyć coś tak wspaniałego. I że tyle osób to kupi (szloch). A te słowa... są takie proste, wręcz wprost proporcjonalne do ich głębi. Początkowo myślałem że są konsekwencją prymitywu autora, a teraz wiem że to zamierzony środek, mający pomóc w dotarciu do trudnej, adidasowo-sportowo-bejsbolowej, młodzieży.

Player01

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:46:34 am »
:lol: to bylo swietne :lol:

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 11, 2005, 11:53:19 am »
Von Zay...wiadomo, że nawet jak sądzisz inaczej to tego nienapiszesz aby wkur*** ludzi...To proste...Jak niedopatrzyłeś się w tym tekście żadnego przesłania to trudno...napisałem, że trzeba umieć!W końcu jednym uchem go odsłuchałeś a drugim wypuściłeś...dobra, dość już...trudno sie mówi, żyć trzeba dalej!A twoja wypowiedź do teraz wywołuje na mej buźce śmiechawe i każe myśleć o naszym pięknym polskim narodzie... 8)  :lol:  :lol:  :lol:

Pif Paf

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:08:46 pm »
teksty peji sa rownie ambitne jak rim bim bim bim bom bom pewnej zaby,
zreszta wystarczy na niego popatrzec lub sekunde posluchac gdy cos mowi a od razu widac ze to zwyczajny polglowek jest,

a najsmieszniejesze jest to ze spiewa o biedzie sam bedac jakis czas temu drugim (po wisniewskim) najlepiej zarabiajacym "artysta" w polsce, i gdzie tu konsekwencja?
Myślisz film, mówisz POMPKA
www.pompka.neostrada.pl

Player01

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:10:26 pm »
Przeciez mowil, ze "nie mylic z hipokryta ja wiem gdzie me korzenie, z biedy sie wywodze ja REPREZENTUJE biede". Szkoda, ze on reprezentuje biede na poziomie mentalnym a nie finansowym.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:16:52 pm »
Hmmm...Drogi Wudi i Pif Pafie, słuchałeś może kiedyś jego starszych płyt???Jak byś nie wiedział SA istnieje od 1993roku...Gdybyś ich przesłuchał wiedziałbyś czemu jest teraz tak a nie inaczej...A o ambicji tekstów się nie wypowiadaj bo widocznie niezajarzyłeś(który to już?)o co w nich biega...
Jak byście chcieli wiedzieć NA LEGALU? to najlepsza w POlsce płyta HH, ponadto sprzedała się w największym nakładzie...Utwory takie jak "jest jedna rzecz" oraz "mój rap, moja rzeczywistość" długo trzymały się na pierwszych miejscach list przebojów...Słowem - niebyło by takiego sukcesu gdyby to była żenada...narazie jednak żenadą są wasze nieprzemyślane odpowiedzi...Co wy chcecie?posty ponabijać?

Player01

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:23:14 pm »
Mam jeszcze na HDD'eku wszystkie jego kawalki i sa one nie bardziej ambitne od tych nowych. W czasach gdy modne bylo spiewanie o nie komercji ("ty heniu, dawaj jedziemy ze nie mamy na chlep i nie lubimy milicjantoof, na pewno kupiom"), wszystkie dzieciaki i chopoki z osiedla na to lecialy (ja tez). Peja nie ma zadnego zwiazku z wyrazem artysta, a tymbardziej muzyk. Jest to slabe usprawiedliwienie slowa rap.


PS: lubie nabijac posty.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:28:10 pm »
Spoko...skoro wiesz więcej od Poznańskich gazet które okrzyknęly(już dawno zresztą)Peje jednym z największych ARTYSTÓW W POZNANIU no to spoko...Byle tak dalej!Wszystkie kawałki masz?Na BOGA!Dobry jesteś...ile ich masz?10, 15...sporo!Pewnie ich nawet nie odsłuchałeś.A gdyby faktycznie ci sie nie podobały już dawno byś wszystko powywalał, a tak...zalegają na HaDeku...No prosze...

Tarniak

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:33:52 pm »
DObra, popatrzcie na nazwe tematu. Peja vs. inteligencja? Bieda vs. burżuazja? Nie, "teksty waszych ulubionych piosenek". A co to oznacza? Błędna odp. = ban :lol:

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:41:43 pm »
Ah..Tarniak, fajnie mieć władzę nad takimi jak ja co?Fajnie, zakończmy temat, na którym Don_Pedro przegrał na prostej lini frontu, bo niestety ma tu jeszcze jako jedyny tolerancje, chęć zrozumienia innych i mimo najszczerszych chęci pragnąłby aby jeden z jego najlepszych HH nie został tu wyśmiany przez ludzi, którzy są pępkami świata i znają sie na wszystkim najlepiej bo mają 1000 postów...żałocha jednym słowem
No i powiedzieć że zaczęło się od tego, że Pedros chciał tylko wsadzić tu tekst jego ulubionej piosenki...A tu doczekał się niemiłych wypowiedzi od "kolegów" z forum którzy nigdy nie mieli styczności z utworem, którym na same słowo HH zwraca się jedzenie...
Trudno, naprawde trudno...zresztą tak samo było w temacie z Manhuntem, gdzie wstawiłem tylko swoją opinie a zostałem zbluzgany ironicznymi, czepialskimi i wyśmiewającymi mnie opiniami...trudno...znowu nie przekonaliście mnie do swojej racji "koledzy"...Dobra już, zamykamy!
PS. Tarniak a te twoje kpiny w ostatnim poście są naprawde nie na miejscu...

Tarniak

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:45:16 pm »
Nie, na słowo Hip Hop nie zwracam niczego, bo słucham rapu w jego prawdziwej, czystej i najstarszej formie (stamtąd skąd pochodzi). Chciałem delikatnie zwrócić uwagę, że to nie jest temat do tego, to raz, a dwa nawet nie wypowiedziałem się na temat tej piosenki, więc zluzuj chłopcze, bo złość piękności szkodzi. Nie zorzumieliście się, tyle.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:55:29 pm »
Niemówiłem że ty sie na temat tej piosenki wypowiedziałeś tylko twoi koledzy...

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 11, 2005, 12:58:29 pm »
Ok-tylko prawdziwi skate madafacy potrafią oddszukać w tym przesłanie ,my jesteśmy na to za głupi.
Tarniak-nie ma tu miejsca offtop, temat o tekstach piosenek ,a my rozmawiamy o tekstach akurat peji. (jakkolwiek się odmienia)

Tarniak

  • Gość
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 11, 2005, 13:07:07 pm »
Tak, ale jest temat o polskim Hip hopie czyli także Peji. Jest teamt o subkulturach - czyli o hip-hopie. Więc to jest offtop i radzę go skończyć.

http://www.gameonly.pl/forum/viewtopic.php?t=1617&highlight=subkultury

http://www.gameonly.pl/forum/viewtopic.php?t=1678&highlight=polski+hiphop

Dziękuje za uwagę.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 11, 2005, 13:08:49 pm »
Ok, ja się ustosunkuję.
Nareszcie jakiś kompetenty mod po meduzie...

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 11, 2005, 13:56:05 pm »
A teraz pokaże Wam co to znaczy "ambitny tekst":  ( :] )

In my imagination
There is no complication
I dream about you all the time
In my mind a celebration
The sweetest of sensation
Thinking you could be mine

In my imagination
There is no hesitation
We walk together hand in hand
I’m dreaming
You fell in love with me
Like I’m in love with you
But dreaming’s all I do
If only they’d come true

Refren:
I should be so lucky
Lucky lucky lucky
I should be so lucky in love
I should be so lucky
Lucky lucky lucky
I should be so lucky in love

It’s a crazy situation
You always keep me waiting
Because it’s only make believe
And I would come a-running
To give you all my loving
If one day you would notice me

My heart is close to breaking
And I can’t go on faking
The fantasy that you’ll be mine
I’m dreaming
That you’re in love with me
Like I’m in love with you
But dreaming’s all I do
If only they’d come true


Śpiewała Kylie Minogue, nie wiem kto ten tekst wymyślił, ale świetnie się przy tym jeździ z otwartym dachem nocą po mieście...

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 11, 2005, 14:03:28 pm »
No dobra DCF...żeby nie było ż niedomówień...Z opini które tu wyczytałem stwierdziłem, że jednak opinie są nieprzemyślane a część wogóle nie odsłuchała utworu...Mimo wszystko starczy już!Nienapisałem, że jesteście za głupi tylko mało tolerancyjni dla polskiego HH!Kończymy temat!

Pif Paf

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 11, 2005, 17:06:02 pm »
Don_Pedro kwestia taka jest ze ja niestety nie jestem "targetem" do ktorego skierowany sa teksty peji, biedolic potrafie sam wiec niepotrzebuje sluchac jak inni to robia dla mnie i za mnie,
przesluchanie utworu tu nie ma nic do rzeczy, wkleiles tekst, przeczytalem i wszystko jasne, bo dla mnie to zwyczajnie glupie jest,

mam w zyciu wieksze autorytety i ludzi ktorych co do szczerosci tekstow jestem przekonany,i wiem ze sa one czyms wiecej niz tylko tekstem ktory sie sprzeda, bo wieksza czesc ludzi lubi jak sie im mowi jak to im jest zle,

radzilbym (jezeli moge) abys wzial sie za cos madrzejszego niz teksty peji, ksiazki moze jakies ktore sprawy zycia dotykaja duzo bardziej doglebnie niz banalne teksty peji, a juz w szczeglnoisci polecalbym zajeciem sie ambitniejsza muzyka niz biedohiphop
Myślisz film, mówisz POMPKA
www.pompka.neostrada.pl

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 11, 2005, 17:08:14 pm »
catch em all czy jakoś tak

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 11, 2005, 17:11:59 pm »
A ja radze tobie abyś nauczył się być tolerancyjnym i przestał obrażać bezsensownie(znowu nietrafne argumenty)b.dobre(nieda sie tego ukryć)teksty PEJI.Uważam, że muzyka ta jest mądra(chodzi oczywiście o wyjątki)i niema w niej niczego złego...Banalne teksty - wymyślisz lepsze?

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 11, 2005, 17:16:02 pm »
A oto kolejny tekst(tak, Peji)który wstawiam bo bardzo mi się podoba...Zgodnie z tematem a nie dla waszych kurew***** komentarzy...

[Peja]
Cały czas żrecie, cały czas puchniecie
No co wy kur** wiecie o wiecznym życiu na diecie
Co nie rozumiecie, że brakuje nam potrzeby
Że nie starcza do pierwszego, do dnia następnego
Czy cię to przeraża, czy może tylko śmieszy
Że zdesperowany człowiek za kromkę chleba zgrzeszy
Prawo dżungli ma znaczenie tutaj decydujące
Estamblishment się byczy i struktury rządzące
Oni mają pieniądze, bo za nimi są jednostki
Bajki na przedmieściach miast, krajobraz naszej Polski
Kraj miodem, mlekiem płynący, tak wkur**ony, że świruje
Widzę jeden wielki burdel, przeciw temu się buntuje
I nie mam na to wpływu, w pojedynkę nic nie zdziała
A świadomość tego jeszcze gorzej na mnie działa
Lecz wzroku nie odwracam gdy wyrasta przede mną
Obraz nędzy jak piekłom, które pochłonęło większość
Mieszanego społeczeństwa urobionego po pachy
Renciści, emeryci coś tam otrzymują z łachy
Spytaj mnie dlaczego temat mnie interesuje
Każdy z nas się zestarzeje, dadzą to co wypracujesz
Nie wiele tego w zamian, patrz jak kroi mi się serce
Pytam kto ten budżet w rozkradł, dalej dziurę w brzuchu wiercę
Wiem jak zrobić by mieć więcej bez fałszywej dyplomacji
Tyle pomylonych akcji bez możliwości reklamacji
Mimo braku akceptacji mówię veto
Sporo racji ma w tej kwestii, jeszcze wiele sugestii
Nie da się poskromić bestii, tak jak zażądać amnestii
Dla wszystkich tych biedaków, których wykoleił system
Jak policjant nie zniknę po haśle jestem bo myślę

Ref.: Na tajnych kompletach w konspiracji daje lekcje
Zakazane piosenki z wiedzy o społeczeństwie
Tylko cicho, żeby nikt się nie dowiedział
Gdyby rap był zbrodnią dożywocie bym siedział

Nie możecie po prostu doprowadzić do takiej sytuacji
Że w pewnym momencie zaczniecie to wszystko akceptować

[Peja]
A w muzycznym przemyśle też nie było rarytasu
Zbyt wielu psich kutasów z apetytem jak łasuch
Na siebie licz, słyszysz, od najmłodszych lat czuwając
Jak przetrwać się naucz, zła od dobra odróżniając
Nie interpretuj do potrzeb, nie tłumacz że tak wyszło
Właściwą drogę wybierz, uwierz masz przed sobą przyszłość
Kształtuj osobowość, odnajdź pozytywne wzorce
Pamiętaj o książce a będzie dzieciak dobrze
Nabytą wiedzę wykorzystaj jak potrafisz
Nie daj się człowieku propagandom osłabić
Tak naprawdę są słabi jak ten cały ich socjal
Godność swoją ocal w kolejce bezrobocia


Nie wystarczy, że posłuchasz, musiałbyś mnie usłyszeć
Nie bez powodu piszę, kolejny raz przerywam ciszę
Lecz osądzić się nie dam, rym jak granat bez zawleczki
Jestem niebezpieczny, psiarnia zbiera akta w teczki
Które pęcznieją z dnia na dzień, jestem werbalnym przestępcą
Z techniką złowieszczą Peje wszystkim wam obwieszczą
Całą prawdę, tylko prawdę tak mi Bóg dopomóż
Wzięty na celownik agentury jesteś ze mną, pomóż
Przekazywać prawdę dalej, te Peji jedną lekcję
Zakazane piosenki z wiedzy o społeczeństwie

Ref.

Pif Paf

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 0
teksty waszych ulubionych piosenek
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 11, 2005, 17:28:49 pm »
wyrazilem tylko swoje zdanie i nie zamierzam wcale sie z toba sprzeczac bo i prosze nie zarzucaj mi nietolerancji bo to ty nie akceptujesz tego co na ten tekstow pana p. mysla inni

moze tu zwyczajnie chodzi o pewnien poziom intelektualny prezentowany przez artyste, ktory zwyczajnie mnie nie zadowala, a ktory to poziom jest rozny dla kazdego odbiorcy

trudno moze dorosniesz moze zrozumiesz,
Myślisz film, mówisz POMPKA
www.pompka.neostrada.pl