Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 686026 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #440 dnia: Czerwca 02, 2008, 19:25:32 pm »
Tak konserwatyści muszą byc z miejsca faszystami itd. :lol:  Tak właśnie robi się z rdzennej ludności idiotów, dośc mocna broń lewackiej pseudotolerancji. Powiedz coś na temat murzynka/araba = rasista, faszysta itd.

Cytuj
piszecie-powtazacie te ksenoboficzne itp. bzdury to poprostu puste slowa..

Scenki z UK, świetnie pokazują do czego prowadzi idiotyzm pseudotolerancji. Francja jeszcze lepsza, bo tam juz podnoszą rękę na rdzenną ludność.

Cytuj
by nie przeszkadzal czarny taksowkarz w dublinie czy islamista w sklapie
Czemu mieliby przeszkadzać, skoro normalnie pracują... co do wypowiedzi Kuna chyba jesteś na tyle "ogarnięty" żeby zrozumiec,że nie chodziło mu o sam fakt murzyn taksówkarz, lecz o to że z niewiadomych przyczyn mają różnorakie udogodnienia.
 
Cytuj
nie przeszkadza to ze na codzien uzywacie przedmiotow produkowanych w indiach/pakistanie/chinach
Gdyby nie mieli tej pracy, to połowa ludności tych państw padłaby z głodu. Za to niektórym z nich nie pzreszkadza, robić burd w obcym państwie, mimo tego że gdyby nie emigracja, to również wielu z nich głodowałoby. Zresztą Europejczycy są na tyle idiotami, że sprowadzają ich i dają im socjal :lol: do którego w ogóle nie powinni miec dostępu, minimum jakie pwoinien spełniać emigrant, to praca (tyczy się wszytskich info. dla pseudotolerancji). Jeżeli nie chce pracować to won, krótka piłka.

Wydaje mi się, że problem z idiotyzmem pseudotolerancji, ma tylko biała rasa. Która robi sobie wyrzuty sumienia za dawne czasy, co jes dość śmieszne.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #441 dnia: Czerwca 02, 2008, 21:08:34 pm »
wiesz co by sie stalo gdyby wszyscy islamisci ktorzy sa w Londynie chcieli sie zbuntowac?!?! to jest banada idiotow ktorych kontroluje nie normalny fanatyk, w sumie jest to nie duza grupa...w sumie ci goscie ktorych dales na zdjeciach to podobny typ ludzi jak ci:




poprostu prawda jest taka ze nie wazna rasa, wyznanie itd. idioci sie wszedzie trafia...ludzie pelni agresji, poprostu glupi...

a co do tego ze ludzie innych krajow sadobrze przyjmowani w europie to chodzi o to zeby dac im szanse, przeciez wiekszosc naszego kontynentu to chrzescijanie, a glownym przeslaniem tej religj jest czynic dobro...

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #442 dnia: Czerwca 02, 2008, 22:06:32 pm »
Londek co ty chrzanisz, stary? Ja nic nie mam do nikogo. Mam mnóstwo przyjaciół z całego świata. Chodzi mi jedynie o stawianie jednej ("pokrzywdzonej") nacji nad resztą. Wierz mi brachu, tutaj przybysze z afryki mają jak pączki w maśle. Rząd irlandzki chcąc być coolpolityczniepopawnym funduje im darmowe życie. Podany przeze mnie przykład jest tylko wierzchołkiem góry przywilejów, którzy ci ludzie maksymalnie wykorzystują (refundowane mieszkania, wyżywienie, środki transportu, itd.) I wierz mi, oni nie doceniają tego, co mają. Kiedyś pisałem tu o moim kumplu, który jest kucharzem w jednym z ośrodków dla "uchodźców" z państw afrykańskich. Otóż pewnego dnia ów Bogu ducha winny chłopina został pobity przez grupę ww. ludzi. Powód? Żarcie im nie smakowało! No kur**!

Ps. taksówkarzami są gorzej niż fatalnymi!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #443 dnia: Czerwca 02, 2008, 22:22:46 pm »
Londek co ty chrzanisz, stary? Ja nic nie mam do nikogo. Mam mnóstwo przyjaciół z całego świata. Chodzi mi jedynie o stawianie jednej ("pokrzywdzonej") nacji nad resztą. Wierz mi brachu, tutaj przybysze z afryki mają jak pączki w maśle. Rząd irlandzki chcąc być coolpolityczniepopawnym funduje im darmowe życie. Podany przeze mnie przykład jest tylko wierzchołkiem góry przywilejów, którzy ci ludzie maksymalnie wykorzystują (refundowane mieszkania, wyżywienie, środki transportu, itd.) I wierz mi, oni nie doceniają tego, co mają. Kiedyś pisałem tu o moim kumplu, który jest kucharzem w jednym z ośrodków dla "uchodźców" z państw afrykańskich. Otóż pewnego dnia ów Bogu ducha winny chłopina został pobity przez grupę ww. ludzi. Powód? Żarcie im nie smakowało! No ku***!

Ps. taksówkarzami są gorzej niż fatalnymi!


chce ci tylko powiedziec, ze jesli chcesz to ty tez mozesz sie ubiegac o te tzw. benefity, ale z czego jestem dumny, nasi rodacy maja na tyle dumy, ze w wiekszosci nie korzystaja z tych mozliwosci ( choc i tu sie roznie trafia - matka bioraca child benefit na dziecko, ktore w rzeczywistosci przebywa w Polsce - wszedzie sie trafi czarna owca ) i tu juz wchodzi inna kwestia, bo teraz zaczynasz dyskusje na temat systemu socjalnego - tu sie z toba zgodze - jest zbyt "poblazliwy", ktory w UK i nie tylko ma wiele niedociagniecie ( niektorym naprawde nie oplaca sie pracowac) ale to sie w najblizszym czasie ma zmienic z tego co czytalem, bo te kwestie o ktorych mowisz draznia tez powoli i wyspiarzy...

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #444 dnia: Czerwca 02, 2008, 22:32:50 pm »
Uświadamiać mnie nie musisz, a że ubiegać się możesz.... Hmmm spróbuj!  :lol: Pal to licho jednak!
Najbardziej denerwuje mnie perfidia tych ludzi i ciągłe jechanie na pojęciu rasizmu, którego irole boją się jak ognia. Niestety afrykanerzy są tutaj uber alles (pracowałem z tymi ludźmi i cóż, byli poza kwalifikacjami w przysłowiowym "opierdalaniu się").

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #445 dnia: Czerwca 04, 2008, 11:48:24 am »
Uświadamiać mnie nie musisz, a że ubiegać się możesz.... Hmmm spróbuj!  :lol: Pal to licho jednak!
Najbardziej denerwuje mnie perfidia tych ludzi i ciągłe jechanie na pojęciu rasizmu, którego irole boją się jak ognia. Niestety afrykanerzy są tutaj uber alles (pracowałem z tymi ludźmi i cóż, byli poza kwalifikacjami w przysłowiowym "opierdalaniu się").


nie potrzebne mi benefity zeby egzystowac na jakims poziomie, wiec pewnie ich bym nie dostal...nie wiem czy juz slyszales ale niedlugo ma sie to zmienic, kwestia przyznawania czy dalszego otrzymywania benefitow ma sie zmienic...a co do tego operdalania sie, to jak wszedzie, "nie ma kota myszy harcuja" to nie jest tylko wada "afrykanerow" osobiscie nie mam nic do osob czarnoskorych, ale smiac mi sie chce jak nie raz w metrze czy autobusie jacys polacy strasznie krytykuja siedzacego naprzeciwko/obok czarnoskorego czlowieka, szczerze powoduje to pewne obrzydzenie u mnie, tak bardzo "podworkowych" epitetow dawno nie slyszalem, szczegolnie bawi to ze oni na 99% nie znaja osoby, o ktorej mowia, a co jeszcze bardziej mnie bawi jest wielu ludzi, ktorzy sie tu na wyspach urodzili i calkiem niezle sobie w biznesie radza, nie bronie nikogo, ale nie lubie kiedy ludzi wszysktich wrzuca sie do jednego worka czy to ze wzgledu na kolor skory/pochodzenie/wyznanie...
Opublikowane: Czerwiec 02, 2008, 23:14:23
tak myslalem o tych przywilejach i ulatwieniach o jakich pisze Kun, i wychodzi ze "czarni" (nie chodzi mi o osoby czarnoskore, a o kogo to sie powinniscie domyslec ;) ) i w Polsce maja lzej, zwolnieni z podatku, zyja w sumie na koszt panstwa itp. czesto atakuja wladze, dzieki ktorej maja to co maja, dostali wszystkie przywileje w PRL, ale  "komuny" nie nawidza...to jest szczyt hipokryzji...maja pomagac innym a dbaja tylko o siebie i o swoich...taka mala zagadka o kogo chodzi :) ???

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #446 dnia: Czerwca 04, 2008, 12:02:37 pm »
mówisz o tych co wolą iśc na zasiłek za 500zł niż pracować 40 godzin tygodniowo za 1tys ?
Pomyśl logicznie a otrzymasz odpowiedz
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Spidey^

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #447 dnia: Czerwca 04, 2008, 12:05:42 pm »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #448 dnia: Czerwca 04, 2008, 12:09:50 pm »
Ci biali to pewnie europejscy misjonarze ;]

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #449 dnia: Czerwca 04, 2008, 12:18:27 pm »
panowie widze ze nie zrozumieliscie o kim mowie...chodzilo mi o tzw. kler czy tez czesto okreslany mianem "czarnej mafii"...zwolnieni z cel, z podatku, otrzymujacy olbrzymie polacie terenow, potrafiacy odmowic jakiegos obrzedu jesli nie masz na to kasy...to juz nie ma zadnego zwiazku z tym co pisze w Pismie Sw.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwca 13, 2008, 08:05:52 am »
Jeśli chodzi, o foty. Również można uczestników manify, z nimi porównać... inne ideologie idiotyzm ten sam.

http://www.rp.pl/artykul/147391.html Troszkę , o pseudotolerancji, która doprowadza, do takich absurdów.

Cytuj
poprostu prawda jest taka ze nie wazna rasa, wyznanie itd. idioci sie wszedzie trafia...ludzie pelni agresji, poprostu glupi...
Czasem ważna, czasem nie. Powiedz mi dlaczego, Afryka odstaje, od Europy, czy też Azji...  Co do idiotów,wszędzie takowych można spotkać, to prawda. Jak wiesz, wszędzie na świecie dochodzi, do morderstw. Jednak nie wszędzie, są one rozrywką (sportem?)

Duaa Aswad, 1995
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

"Stoning to death of Duaa Aswad, 17, by fundamentalist Muslims supporting the U.S. and Israel policies in the Middle East"
Jest film, nakręcony przez oprawców, którego nie będę tutaj zamieszczał, z oczywistych powodów. Powiem wam, że bawili się przednio, zwłaszcza kiedy była, już martwa, zamiatali jej ciałem, we wszytskie strony, jak zwykłą szmatą, robiąc przy tym foty. Ten przypadek, to oczywiście, jeden z wielu.

Co ciekawe, swój "sport" przywieźli, do Europy. To przykład, jaki miał miejsce, jakiś czas temu...
"Wyrok jest w Danii precedensem, także w innych krajach Europy bardzo rzadko sprawcy morderstw honorowych ponoszą karę."
http://wyborcza.pl/1,86686,3450875.html

Ktoś powinien im, w końcu wyjaśnić, że to oni powinni dostosować się, do nas, a nie na odwrót.





LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwca 13, 2008, 12:33:44 pm »
Widzisz znalazles Vakoo zrozwiazanie na problem z ktorym sie mecza od wielu lat szefowie policji w Anglii, Niemczech i Danii, problem "zabojstw honorowych" artykul ktory przytoczyles, gdzie ojciec ktory zlecil morderstwo corki ktora "go zhanbila" , pokazuje ze kiedy zostaje wykryte takie zaojstwo to i kara jest odpowiednia...a co do ogolu tego problemu, jak widac niektorzy nie sa jeszcze przystosowani do zycia na " zachodzie"  potrzeba poswiecic wiele  czasu dla tych ludzi i nauczyc ich tego zeby zyli wedlug wartosci kraju, w ktorym zyja...ale to wymaga wiele pracy...nie mozemy sie odwrocic od tych ludzi i ich "wygonic" z europy, wielu z nich ze strachu opuszcza swoje rodzinne kraje szukajac w Europie schronienia...
Opublikowane: Czerwiec 13, 2008, 11:52:39
ten ksiadz to typowy polski katolik:

http://wiadomosci.onet.pl/1768697,11,samobojstwo_ministranta_proces_odroczony,item.html

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwca 13, 2008, 17:50:14 pm »
z linka Vakoo
Cytuj
Argumenty te nie przekonują jednak krytyków Clinta Eastwooda. – Zgoda. Nasi żołnierze nie walczyli. Znajdowali się jednak na froncie, więc narażali życie tak jak ich biali koledzy. Clint powinien był to pokazać, aby oddać im hołd – powiedziała „Rz” profesor Yvonne Latty, autorka książki „Byliśmy tam: głosy afroamerykańskich weteranów”.
:shock:
a wiec w kazdym filmie ma byc murzyn by oddac im hold? :lol:

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwca 13, 2008, 20:41:18 pm »
to jest tzw polityczna poprawność stąd kwiatki w postaci Złotej Palmy dla 4 Miesiące 3 tygodnie 2 dni na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwca 14, 2008, 09:39:47 am »
Cannes wogole dla mnie jest smieszne, a filmy ktore dostaja tam nagrody zadko sa naprawde dobre...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwca 14, 2008, 20:14:33 pm »
bez przesadyzmu nie powiesz chyba ,że Słoń Gusa van Santa czy Wiatr Buszujący w Jęczmieniu Kena Loacha są słabymi filmami . W tym roku bali się ludzie ,że ultralewicowy przewodniczący jury Sean Penn może zachęcić do wybrania propagandowych filmów , ale na szczęście to się nie stało . A przypomnijmy w konkursie brał udzial film o Che Guevarze  :P
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwca 17, 2008, 16:23:31 pm »
Cytuj
Nicolas Sarkozy rusza z krucjatą przeciwko nielegalnej imigracji w całej Unii Europejskiej. Po zaostrzeniu przepisów w swoim kraju francuski prezydent chce jeszcze w tym roku przekonać Unię do tego, by deportowała miliony przybyszów spoza starego kontynentu, którzy żyją na czarno.

Szczegóły francuskiej propozycji, które wczoraj ujawnił dziennik "Financial Times", w Europie już wywołały burzę. W trakcie rozpoczynającego się 1 lipca przewodnictwa w UE Paryż chce doprowadzić do uzgodnienie porozumienia, w którym wszystkie kraje Wspólnoty zobowiążą się do zaniechania amnestii dla nielegalnych imigrantów. W 2005 r. rząd Hiszpanii zalegalizował pobyt 600 tys. osób żyjących w ukryciu, a rok później ówczesny włoski premier Romano Prodi uczynił to samo wobec pół miliona nielegalnych imigrantów. Sarkozy przekonuje, że takie inicjatywy są niedopuszczalne, bo beneficjenci amnestii mogą osiedlać się we wszystkich krajach Unii, co zaostrza konflikty z nielegalnymi przybyszami.

Paryż nie zamierza jednak poprzestać tylko na zniesieniu rozwiązań hiszpańsko-włoskich. Francuzi chcą, aby w całej Unii zatrudnianie nielegalnych pracowników stało się przestępstwem karanym kilkuletnimi wyrokami więzienia. Aby ułatwić wykrywanie tych, którzy żyją na czarno, wszystkie państwa UE miałyby w krótkim czasie wprowadzić paszporty z zabezpieczeniami biometrycznymi. Bruksela miałaby także podpisać z biednymi krajami Afryki i Azji nowe umowy o readmisji, dzięki którym znacznie łatwiej byłoby deportować niechcianych przybyszy do państw, z których przybyli. "Wszystkie dyplomatyczne i handlowe instrumenty nacisku powinny być wykorzystane, aby wymusić zawarcie takich umów" - napisali w projekcie porozumienia francuscy dyplomaci.

Paryż nie ukrywa przy tym, że z powodu katastrofalnej sytuacji demograficznej imigranci są Europie potrzebni. Co roku osiedla się ich w Unii około miliona. Ale w przyszłości zgodę na wjazd do Wspólnoty mają otrzymywać tylko ci, którzy wykonują poszukiwane we Wspólnocie zawody. Warunkiem wjazdu byłoby także podpisanie przez imigranta kontraktu, na mocy którego zobowiązuje się on do szybkiego opanowania języka nowej ojczyzny i przyjęcia europejskich wartości, takich jak równość kobiet i mężczyzn czy respektowanie prawa.

Zasady proponowane przez Paryż miałyby stać się częścią unijnego prawa już na jesieni. Aby tak się stało, Francuzów muszą jednak poprzeć bez wyjątku przywódcy wszystkich państw UE. A to nie jest pewne, bo kraje takie jak Polska czy Hiszpania potrzebują do pracy więcej osób spoza Unii. Dlatego Sarkozy chce w nadchodzących tygodniach odwiedzić 10 kluczowych stolic europejskich, aby przekonać do swoich racji. Z Warszawą nie powinno być problemu. "Premier Donald Tusk wie, że Polska dziś nie ma wielu imigrantów, ale w przyszłości mogą ją spotkać te same problemy co Francję czy Niemcy. Dlatego korzystamy z doświadczeń naszych zachodnich sąsiadów i popieramy francuskie propozycje" - tłumaczy wiceszefowa MSZ Grażyna Bernatowicz.

O krok dalej niż Paryż idą Brytyjczycy, którzy już zaostrzyli przepisy migracyjne. Spoza Europy do Zjednoczonego Królestwa będą mogli wjeżdżać tylko ci, którzy mają w kieszeni kontrakt na pracę dającą przynajmniej 48 tys. dolarów rocznej pensji, mówią dobrze po angielsku i wykonują poszukiwany zawód. Jeszcze ostrzej do walki z imigracją zabrał się Silvio Berlusconi. Mimo oburzenia obrońców praw człowieka włoski premier rozpoczął masową deportację przyjezdnych, przede wszystkim Cyganów z Rumunii. Zapowiedział także daleko idące zaostrzenie kar dla pomagających nielegalnym imigrantom. Przy pomocy Francji i Niemiec od kilku tygodni włoskie kutry patrolują wybrzeża Afryki i zatrzymują tratwy z nielegalnymi imigrantami. Pomysł Sarkozy’ego może być zatem jednym z najważniejszych motywów zbliżającej się francuskiej prezydencji.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #457 dnia: Czerwca 17, 2008, 16:54:40 pm »
nie bede cie cytowal Vakoo bo za duzo tego, no coz nic dziwnego ze kraje tak przesiakniete emigracja, ktore przez tyle lat daly sie podbijac imigrantom w koncu sie "przepelnily", coz miejmy nadzieje ze Polsce prawo imigracyjne zostanie dobrze zaprojektowane, imigranici sa w EU potrzebni, nie ma co sie oszukiwac, ale nie mozna tez naiwnie myslec ze EU moze przyjac nieograniczona ich ilosc...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #458 dnia: Czerwca 17, 2008, 21:33:18 pm »
Bardzo mi się podoba ten pomysł z cytatu Vaako- oby wszedł w życie jak najszybciej.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #459 dnia: Czerwca 18, 2008, 11:51:29 am »
Bardzo mi się podoba ten pomysł z cytatu Vaako- oby wszedł w życie jak najszybciej.


O Polsce...
bedzie smiesznie kiedy w polsce naprade zacznie brakowac rak do pracy :) juz teraz sie slyszy ze niektore plantacje ( truskawki, ogorki ) narzekaja na brak "zbieraczy", nie mowie oczywiscie o zawodach specjalistycznych i tych wysokoplatnych tam raczej nie brakuje chetnych do pracy, ale wlasnie brak podstawowych pracownikow ( wspomnianych "zbieraczy" czy budowlancow) najbardziej uderzy polakow po kieszeni...

wracajac do tematu Vakoo...musze sie zgodzic z tym ze kraje zachdu EU osiagnely juz maks. jesli chodzi o ilosc przyjmowanych emigrantow ( szczegolnie Francja, UK i Niemcy), najbardziej mnie jednak dziwi, ze przeciez przez tyle lat pompuje sie duze pieniadze w afryke...nie wiem naprade co z tymi ludzmi jest... ograniczenia w przeplywie ludnosci i jego regulacja sa koniecze...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #460 dnia: Czerwca 18, 2008, 21:34:23 pm »
Cytuj
bedzie smiesznie kiedy w polsce naprade zacznie brakowac rak do pracy

Tymczasowe (3miesięczne np) pozwolenia na pracę ludziom zza wschodniej granicy- i oni będą zadowoleni i my.

Cytuj
najbardziej mnie jednak dziwi, ze przeciez przez tyle lat pompuje sie duze pieniadze w afryke...

W sumie nic nie jesteśmy im winni, pomagamy "bo tak wypada".
Można wyskoczyć tutaj z argumentem "bo zmuszaliśmy ich kiedyś do niewolnictwa i mamy moralny obowiązek"- zmuszaliśmy, ale kiedy? To raz.
Dwa- jestem zdania, że to natura i genetyka. Dlaczego to czarni te 200 lat temu nie wyłapywali białych w Europie i robili z nas niewolników? Szanse były równe że tak powiem.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #461 dnia: Czerwca 18, 2008, 21:53:15 pm »
Cytuj
Tymczasowe (3miesięczne np) pozwolenia na pracę ludziom zza wschodniej granicy- i oni będą zadowoleni i my.
Dokładnie.

Cytuj
najbardziej mnie jednak dziwi, ze przeciez przez tyle lat pompuje sie duze pieniadze w afryke.
Bo nie powinno się pompować pieniędzy tylko tam inwestować, jeśli coś chce się osiągnąć.  Chociaż jeśli nie ma ku temu ekonomicznych przesłanek jest to niepotrzebne i moralne wywody są bez sensu.


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #462 dnia: Czerwca 19, 2008, 11:18:15 am »
@_music

spotkalem sie z podobna teoria, dotyczaca tej inteligencji wg ktorej, czarni>biali>zolci ( inteligencja), czarni<biali<zolci ("fizycznosc")...ciezko traktowac zupelnie powaznie takie teorie, ale argumenty przeciwko roznie ciezko znalezc, ale co do rozwoju afryki, zauwaz ze tam nigdy ( poza okresem starozytnego Egiptu) nie rozwinela sie zadna "wielka" cywilizacja (jak Chiny, Sumerowie, starozytna Grecja, czy imperium Rzymskie), albo poprostu o tym nie wiemy, bo sa legendy o Wielkim Zimbabwe, ale jest wiele niezbadanego, do tego trzeba wziasc poprawke na klimat w Afryce, choc tu tez jest dyskusyjnie bo w Am. Poludniowej Inkowie i Aztekowie osiagneli wysoki poziom w swojej cywilizacji....

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #463 dnia: Czerwca 19, 2008, 20:35:38 pm »
No dokładnie- czemu nie było tych wielkich cywilizacji?
Egipt jest swoistym wyjątkiem, ale pokazuje że nawet na pustyni można budować monumentalne rzeczy i trwać.

Ogólnie wkurza mnie postawa roszczeniowa "bo mi się należy"- a to niby dlaczego?
Być może nawet szkodzimy wpychając się w rozwój Afryki- oni potrzebują własnego tempa i wlasnych rozwiązań- coś co się przyjęło na zachodzie, niekoniecznie musi zadziałać w Kenii...

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #464 dnia: Czerwca 20, 2008, 11:08:36 am »
Cytuj
No dokładnie- czemu nie było tych wielkich cywilizacji?
Składa się na to tak wiele czynników, że zwykłym gdybaniem do tego na pewno nie dojdziesz. ;)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #465 dnia: Czerwca 20, 2008, 11:36:43 am »
w sumie sa legendy o cywilizacjach z afryki z ktorymi kontakty handlowe utrzymywal biblijny krol salomon, sa tez faktyczne=istniejace naprawde ruiny Wielkiego Zimbabwe...ciezko zorganizowac wykopaliska archeologiczne w rejonie gdzie bez przerwy tocza sie wojny domowe i brakuje jedzenia, wezcie tez pod uwage ze to wlasnie afryka uwazana jest za kolebke ludzkosci...

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #466 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:45:15 pm »
Nie mam zupełnie nic do imigrantów w Polsce, powiem więcej, trzech Chińczyków, którzy kiepsko mówią po polsku, otworzyli najlepszy grzebak w mieście. W Polsce brakuje rąk do pracy, więksozść tu zebranych nie ma zamairu działać wedle zasady 'je**j, boś fizyczny', a klasa średnia/wyższa nie będzie przyjeżdżać do Polski po chleb, bo mają przyjazne posady u siebie. Ma ktoś jakieś statystyki dotyczące nielegalnych imigrantów?  :cool:

Cytuj
No dokładnie- czemu nie było tych wielkich cywilizacji?
_Music, błagam Cię. Z tego samego powodu, z którego nie powstała wielka cywilizacja na Grenlandii. :roll: Przecież cywilizacje w Afryce rozwijały się głównie w dorzeczach i u brzegu rzek, bo tylko to dawało szansę na rozwój. Z tego samego powodu co Egipt, rozwinęła się Mezopotamia czy uznane za pierwszą osadę - Jerycho z imponującymi 'murami' obronnymi jak ktoś nie pamięta (wszystko w okolicy rzek).  Idźmy na zachód. Niektóre technologie Majów (dość sporo o tym 'musiałem' wiedzieć swego czasu) są tak skomplikowane, że do dzisiaj naukowcy nie pojęli do końca ich działania. Plemiona indian dla przykładu, mają/miały dość skomplikowane założenia i nie można powiedzieć, że nie rozwinęliby się tak jak cywilizacja europejska, ponieważ szansa ta została zniszczona gdy przyszedł, światły biały, europejski człowiek...

Problemem czarnych jest tzw. podwójna-świadomość i 3 kręgi asymilacji. Pokrótce, afroamerykanie w przeciwieństwie do białych, mają dwupłaszczyznową przynależność, do kraju - jako ojczyzny i koloru skóry, jako pewnemu 'kulturalnemu transferowi' i dziedzictwie, które funkcjonuje w ich psychice, właśnie przez różnicę, tego co jest 'nacjonalistyczne' dla białych, a co jest dla nich i przez historyczny obraz ich rasy. Dlatego, jest np. dużo czarnych rasistów. Czarni nie mieli równych szans, w kwestii niewolnictwa i nie ma się tutaj co rozpisywać, tak jak nie mieli równych szans na rozwój wywilizacji, złoża, gleby etc. etc.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 12:56:02 pm wysłana przez tarniak »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #467 dnia: Czerwca 20, 2008, 13:01:47 pm »
Nie mam zupełnie nic do imigrantów w Polsce, powiem więcej, trzech Chińczyków, którzy kiepsko mówią po polsku, otworzyli najlepszy grzebak w mieście. W Polsce brakuje rąk do pracy, więksozść tu zebranych nie ma zamairu działać wedle zasady 'je**j, boś fizyczny', a klasa średnia/wyższa nie będzie przyjeżdżać do Polski po chleb, bo mają przyjazne posady u siebie. Ma ktoś jakieś statystyki dotyczące nielegalnych imigrantów?  :cool:

Cytuj
No dokładnie- czemu nie było tych wielkich cywilizacji?
_Music, błagam Cię. Z tego samego powodu, z którego nie powstała wielka cywilizacja na Grenlandii. :roll: Przecież cywilizacje w Afryce rozwijały się głównie w dorzeczach i u brzegu rzek, bo tylko to dawało szansę na rozwój. Z tego samego powodu co Egipt, rozwinęła się Mezopotamia czy uznane za pierwszą osadę - Jerycho z imponującymi 'murami' obronnymi jak ktoś nie pamięta (wszystko w okolicy rzek).  Idźmy na zachód. Niektóre technologie Majów (dość sporo o tym 'musiałem' wiedzieć swego czasu) są tak skomplikowane, że do dzisiaj naukowcy nie pojęli do końca ich działania. Plemiona indian dla przykładu, mają/miały dość skomplikowane założenia i nie można powiedzieć, że nie rozwinęliby się tak jak cywilizacja europejska, ponieważ szansa ta została zniszczona gdy przyszedł, światły biały, europejski człowiek...

Problemem czarnych jest tzw. podwójna-świadomość i 3 kręgi asymilacji. Pokrótce, afroamerykanie w przeciwieństwie do białych, mają dwupłaszczyznową przynależność, do kraju - jako ojczyzny i koloru skóry, jako pewnemu 'kulturalnemu transferowi' i dziedzictwie, które funkcjonuje w ich psychice, właśnie przez różnicę, tego co jest 'nacjonalistyczne' dla białych, a co jest dla nich i przez historyczny obraz ich rasy. Dlatego, jest np. dużo czarnych rasistów. Czarni nie mieli równych szans, w kwestii niewolnictwa i nie ma się tutaj co rozpisywać, tak jak nie mieli równych szans na rozwój wywilizacji, złoża, gleby etc. etc.

bardzo ciekawa odpowiedz...kiedys sie zastanawialem, jakby to bylo gdyby to z afryki do EU przybyli "kolonizatorzy" a Majowie czy tez Aztekowie np. w 13wieku zaczeli podbuj europy...rownie ciekawe jest dlaczego imperium chinskie nie ruszylo na zachod w celu podboju ludow europy jeszcze zanim powstal Rzym, summerowie tez mieli taka mozliwosc, przecie w czasie gdy oni budowali wielkie miasta, w Europie ludzie budowali pierwsze drewniane domki...

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #468 dnia: Czerwca 20, 2008, 13:12:25 pm »
Właśnie...

Ogólnie, jeszcze gwoli spraw około-amerykańskich (niewolnictwo, indianie, kolonizacja) polecam stronę http://www.historyisaweapon.org/ . Jest to stronka, na której są ekstrakty z książek i artykułów tzw. 'alternatywnej historii' czyli zupełnie niepodręcznikowe podejście do kontrowersyjnych spraw. 8)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #469 dnia: Czerwca 20, 2008, 13:25:33 pm »
Właśnie...

Ogólnie, jeszcze gwoli spraw około-amerykańskich (niewolnictwo, indianie, kolonizacja) polecam stronę http://www.historyisaweapon.org/ . Jest to stronka, na której są ekstrakty z książek i artykułów tzw. 'alternatywnej historii' czyli zupełnie niepodręcznikowe podejście do kontrowersyjnych spraw. 8)


dzieki za stronke, ale niestety dopiero w domqu ja obczaje wieczorkiem, w pracy jestem i jeba*** DansGuardian blokuje mi wybrane strony:/ lub strony ktore zawieraja pewne frazy...masakra...
...slyszeliscie moze o mapach piri reis'a ?? to jest ciekawe...a wracajac do tematu najbardziej mnie bawi jednak to ze biali lubia sie wywyzszac nad innymi rasami, ze katolicy lubia sie wywyzszac nad innymi wyznaniami, wogole bawi mnie kwestia narzucania religii katolickiej innym tak jak to sie dzialo w przeszlosci, tak jak to sie dzieje teraz ( np. misje w afryce)

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #470 dnia: Czerwca 20, 2008, 13:31:18 pm »
Kwestia narzucania religii katolickiej to jedno, ale nigdy nie zrozumiem dlaczego w szkołach jest Religia (jako katolicka katecheza), a nie religioznastwo. Wiem, że uczniowie nie muszą na to uczęszczać, ale to kolejny przejaw hipokryzji, przedmiot nazywa się religia, a dotyczy tylko tej "jedynej i słusznej" i na własną rękę uczeń musi dowiadywać się o tym, że jest buddyzm, że są inne odłamy wiary chrześcijańskiej itd.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #471 dnia: Czerwca 20, 2008, 13:44:11 pm »
Kwestia narzucania religii katolickiej to jedno, ale nigdy nie zrozumiem dlaczego w szkołach jest Religia (jako katolicka katecheza), a nie religioznastwo. Wiem, że uczniowie nie muszą na to uczęszczać, ale to kolejny przejaw hipokryzji, przedmiot nazywa się religia, a dotyczy tylko tej "jedynej i słusznej" i na własną rękę uczeń musi dowiadywać się o tym, że jest buddyzm, że są inne odłamy wiary chrześcijańskiej itd.

polska jest panstwem wyznaniowym, niestety i o wielu rzeczach czlowiek musi dowiadywac sie sam :/ kosciol sie sprzeciwia wychowaniu seksualnemu w szkolach, ale tez jest przeciwny aborcji i antykoncepcji, taka mala sprzecznosc, ale niestety oni jej nie widza, jak dla mnie kosciol katolicki jest niestety dosc "zacofany" nei poszedl z duchem czasu, i dlatego jest tak malo atrakcyjny dla mlodziezy, czasami wprost smieszny, malo ktory nastolatek z szacunkiem podchodzi do tego czego naucza ksiadz, czesto jest jednak tak ze sam ksiadz dziala wbrew temu czego sam naucz...ja sie ciesze ze mam pewien dystans do tego, nie naznaczam ludzi innej orientacji innego koloru skory czy wyznania...polska z dystansu naprawde przeraza jesli chodzi o to jak widzimy innych...

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #472 dnia: Czerwca 20, 2008, 21:55:49 pm »
bardzo ciekawa odpowiedz...kiedys sie zastanawialem, jakby to bylo gdyby to z afryki do EU przybyli "kolonizatorzy" a Majowie czy tez Aztekowie np. w 13wieku zaczeli podbuj europy...rownie ciekawe jest dlaczego imperium chinskie nie ruszylo na zachod w celu podboju ludow europy jeszcze zanim powstal Rzym, summerowie tez mieli taka mozliwosc, przecie w czasie gdy oni budowali wielkie miasta, w Europie ludzie budowali pierwsze drewniane domki...
Europę wiele razy próbowano podbić, i zniewolić. Scytowie,Hunowie, Awarowie, Mongołowie, Persowie, Maurowie,Turcy, Arabowie,a to nie jest wszytsko. Handlowano białymi niewolnikami,ale rozumiem, że to było ok. Biali, to "zuo ostateczne", ponieważ z tej całej batalii, wyszli obronną, ba nawet można powiedzieć zwycięską ręką. Wymyśla się teraz głupoty, takie jak poprawność polityczna itp. Nie widzę, aby ktokolwiek miał wyrzuty sumienia, mało tego, oni są dumni, z tych podbojów, ze Złotej Ordy, a to z Mahometa, Timura itd. tylko Europejska banda przygłupów, pluje na siebie, a to na wyprawy krzyżowe,źli krzyżowcy poszli robić krzywdę, biednym muzułmanom, przcież lepje gdyby to oni przyszli do nas, ze swoją religią pokoju, jak to wcześniej długo przed krucjatmi usiłowali zrobić, a to na kolonizatorów itd. a to że biali europejczycy, byli wykorzytstywani do pracy niewolniczej, kobiety do prostytucji, jakoś nie widzę, aby ktoś się nad tym użalał.To nie tylko białych się tyczy, europejczycy nie byli pierwszymi, którzy wykorzystywali np.murzynów jako niewloników, co ciekawsze, wcale biali nie biegali po Afryce, aby załpać murzuna w siatkę. Wystarczyło odkupić niewolników, od murzynów, którzy wyłapali ich np. podczas wojen między plemionami. Oczywiscie w USA, niechętnie się o tym mówi, ponieważ "święta krowa" mogłaby stracić pewne przywileje.


Cytuj
najbardziej mnie bawi jednak to ze biali lubia sie wywyzszac nad innymi rasami
Skoro biali, podbijali "nowy świat" , stworzyli najpotężniejszą cywilizację, to nic dziwnego, że takie mniemanie, o sobie wyrobili. Nie nazwali np. murzynów podrasą ponieważ byli czarni :/  to chyba oczywiste. Nie tylko biała rasa wywyższa się, może jakbyś zamiszkał chociażby w Japonii, to byś się przekonał...


Cytuj
ze katolicy lubia sie wywyzszac nad innymi wyznaniami
Mówisz, że ktolicy wywyższają się nad innymi wyznaniami, więc spróbuj gdzieś w Azji, głosić że chrzescijanstwo jest równe, z ich religiami.Oczywiście nawet nie mówię, o krajach muzułmańskich, raczej źle by się to skończyło, dla Ciebie.


Cytuj
polska z dystansu naprawde przeraza jesli chodzi o to jak widzimy innych...
Czym przeraża ? Nie widzaiłem, aby murzynów katowano na ulicach, a to że czasem usłyszy "czarnuch" , ludzie gorszymi wyzwisakmi obrzucają się, jakoś nikt nie biadoli... Nawet w sporcie, mamy do czynienia, z faszystami pseudotolerancyjnymi. Wystarczy, że będą wyzwiska w kierunku murzyna, na tle rasowym , i zaraz mamy w mediach, a to skandal, a to kary finansowe dla klubu... jakoś nie robi się tego, gdy jakiś nowak, usłyszy "nowak, co ty kurw*" Oczywiście dla pseudotoleracnji jest źle, i bedzie źle dopóki, nie będziemy mieli taki problemów, jakie ma Anglia, czy też Francja, im już powoli wychodzi bokiem, ten terroryzm, który sprowadziła na białych "BIAŁA pseudotolerancja".


Cytuj
narzucania religii katolickiej innym
Podczas podbojów była to norma, która wyrobiła się zwłaszcza, w średniowieczu, w amerykach narzucano kulturę europejską. Więc również, i sfery wiary zostały tym objęte.


Cytuj
tak jak to sie dzieje teraz ( np. misje w afryce)
Więc na co czekasz, czemu jeszcze nie pojechłes do Afryki ? Mało to się narażają, te wstrętne katole ? Jadą na misje, których głównym celem, jest udzielanie pomocy, dlaczego potraficie tylko płakać, nad biednymi murzynkami,lub lać jadem na katoli ? a sami tam nie pojedziecie, jako wolontariusze... za wygodni jesteście ? czy może mało odważni ?


Cytuj
ale nigdy nie zrozumiem dlaczego w szkołach jest Religia (jako katolicka katecheza), a nie religioznastwo
Może dltego, że mieszkasz w państwie katolickim. Rozumiem, że w szkole uczyleś się, na pamięć 51 stanów USA, oraz wszystkich prezydentów tego państwa...
Za dużo przelali krwi chrzescijanie, w obronie strego kontynentu, żeby teraz przyszedł sobie jakiś lewicowiec, i jedną ustawą uznał, iż Chrześcijaństwo to mało istotny elemnt Europy. Co jest marzeniem, dla niektórych.

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #473 dnia: Czerwca 20, 2008, 22:04:37 pm »
Cytuj
Za dużo przelali krwi chrzescijanie, w obronie strego kontynentu, żeby teraz przyszedł sobie jakiś lewicowiec, i jedną ustawą uznał, iż Chrześcijaństwo to mało istotny elemnt Europy. Co jest marzeniem, dla niektórych.
No, np. podczas krucjat.

Dobra, nie chce Cie prowokować, ale po pierwsze nie rozumiem nauki o 51 stanach i porównania do religioznastwa. To znaczy, że geografii miałem się uczyć tylko starego kontynentu, a historii to tylko Polski, bo to my walczyliśmy o wolność, więc po co mi wiedza na temat tego, że jakaś ameryka, niepodległość, Mayflowery i w ogóle. :lol: :lol: :lol: Waćpan, błagam, nie pieprz - religioznastwo =/= wsyzstko o religiach, byle nie o katolikach. Zresztą odłamów chrześcijaństwa jest spoko, a religia odnosi się tylko do obrządku rzymsko-katolickiego, więc mi tu nie wyjeżdżaj z chrześcijanami.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #474 dnia: Czerwca 21, 2008, 01:33:38 am »
Cytuj
_Music, błagam Cię. Z tego samego powodu, z którego nie powstała wielka cywilizacja na Grenlandii.  Przecież cywilizacje w Afryce rozwijały się głównie w dorzeczach i u brzegu rzek, bo tylko to dawało szansę na rozwój. Z tego samego powodu co Egipt, rozwinęła się Mezopotamia czy uznane za pierwszą osadę - Jerycho z imponującymi 'murami' obronnymi jak ktoś nie pamięta (wszystko w okolicy rzek).  Idźmy na zachód. Niektóre technologie Majów (dość sporo o tym 'musiałem' wiedzieć swego czasu) są tak skomplikowane, że do dzisiaj naukowcy nie pojęli do końca ich działania. Plemiona indian dla przykładu, mają/miały dość skomplikowane założenia i nie można powiedzieć, że nie rozwinęliby się tak jak cywilizacja europejska, ponieważ szansa ta została zniszczona gdy przyszedł, światły biały, europejski człowiek...

Ale to było pytanie retoryczne z mojej strony- za to link podany jest fajniutki :]


Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #475 dnia: Czerwca 21, 2008, 13:29:57 pm »
Wybacz, sesja, z automatu odpowiadam na wszystkie pytania. :lol:

Co do linka, podał mi go mój wykładowca z Historii I Kultury Krajów Obszaru Anglojęzycznego, mam jeszcze sporą bazę materiałów, które podał. Sukcesywnie będę umieszczał dla wszystkich zainteresowanych, ogólnie rzecz biorąc mocne rzeczy. Dzisiaj na patelnie idze 'Black-Jewish relations'. Hu, hu. :cool:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #476 dnia: Czerwca 22, 2008, 20:24:02 pm »
Cytuj
No, np. podczas krucjat.
Chociażby.

Cytuj
a historii to tylko Polski, bo to my walczyliśmy o wolność, więc po co mi wiedza na temat tego, że jakaś ameryka, niepodległość, Mayflowery i w ogóle
Aha, czyli na temat historii USA, uczyłeś się tyle samo, co na temat historii Polski ?  Oczywiście religia nie jest odpowiednio nauczana, co tylko działa na niekorzyść tego przedmiotu, w szkołach. Jak najbardziej, powinna zawierać wzmianki, na temat innych wyznań.


Cytuj
ada Praw Człowieka ONZ nie pozwoli na krytykowanie religii czy praw religijnych. To skutek strategii Organizacji Konferencji Islamskich zmierzającej do stworzenia uprzywilejowanej pozycji islamu wobec praw człowieka.

Rada Praw Człowieka ONZ (UNHRC) nie będzie rozsądzać kwestii religijnych. Jakakolwiek krytyka Szarii czy fatw jest zakazana. Taki jest wynik debaty w UNHRC z dnia 16 czerwca. W ten sposób państwa islamskie uciszyły krytykę naruszania praw człowieka w świecie islamskim.

Stało się tak w wyniku ataku ze strony delegatów Egiptu i Pakistanu na delegatów z organizacji pozarządowych Stowarzyszenia dla Światowej Edukacji i Międzynarodowej Unii Humanistycznej i Etycznej, którzy krytykowali takie aspekty prawa Szarii jak kamienowanie cudzołożnic, czy wydawanie za mąż dziewięcioletnich dziewczynek. Notorycznie przerywana wypowiedź reprezentanta organizacji pozarządowych Davida Littmana, zakończona została przez stwierdzenie delegata Egiptu Amr Roshdy Hassana, że nie pozwoli na ukrzyżowanie islamu w tej Radzie.

Po przerwie, spowodowanej podniesioną temperaturą na sali, prezydent Rady Doru Romulus Costea z Rumunii stwierdził, że deklaracje Rady muszą unikać osądzania lub oceniania religii.

Jeżeli jakikolwiek mówca osądzi religię, prawo religijne czy dokument, przerwę mu i przekażę głos następnemu mówcy, powiedział Costea.

Dzięki tym słowom sukces odnoszą działania podjęte przez Organizację Konferencji Islamskich (OIC), która w grudniu 2006 na szczycie w Mekce przyjęła strategię zera tolerancji wobec jakiegokolwiek obrażania islamu. Według tej strategii muzułmanie na całym świecie proszeni są o donoszenie o przypadkach islamofobii.

Inne plany to próby zmiany prawa narodowego i międzynarodowego, by dać islamowi „dodatkową” ochronę. Miejsca gdzie będzie się toczyć walka to Parlament Europejski, parlamenty narodowe i ONZ, włączając w to Radę Praw Człowieka. W efekcie islam uzyska uprzywilejowaną pozycję w stosunku do innych religii, a jakakolwiek debata światopoglądowa będzie skazana na niepowodzenie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2008, 20:29:14 pm wysłana przez VaaKo »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #477 dnia: Lipca 02, 2008, 10:26:15 am »
Cytuj
Wisła Kraków trafiła najgorzej

Ciężkie zadanie czeka Wisłę Kraków. W II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów Biała Gwiazda trafiła na najbogatszą drużynę Izraela, Beitar Jerozolima. Budżet tego klubu wynosi 30 mln dolarów i jest prawie dwukrotnie większy niż krakowian.

(...)

ciekawi mnie jak sie tym razem nasi kibice popisza...:D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #478 dnia: Sierpnia 16, 2008, 11:12:21 am »
Cytuj
Złoty medal dla Polski

Wielki sukces naszych siatkarzy i siatkarek. Mężczyźni przywiozą do kraju złoto, kobiety - srebro. Nie, nie z olimpiady w Pekinie. Z mistrzostw homoseksualnych sportowców w Barcelonie

- Niesiesz biało-czerwoną flagę i śpiewasz. Wokół ciebie maszerują zawodnicy z całego świata. Tysiące kibiców na trybunach szaleje. Ciarki przechodzą, bo rozpiera cię duma. W końcu reprezentujesz Polskę - opowiada Dominika, medalistka z drużyny naszych siatkarek-lesbijek.

Kibice i zawodnicy podają sobie z rąk do rąk gigantyczną flagę w barwach tęczy. Z daleka wyglądało to jak ogromna, wielobarwna fala. - I wtedy zapominasz, że w Polsce życie geja czy lesbijki wcale tak kolorowe nie jest.

http://wyborcza.pl/1,75402,5590693,Zloty_medal_dla_Polski.html

A później się dziwią, że się ich traktuje jak odmieńców, skoro nawet mistrzostwa w sporcie muszą mieć własne.

Paraolimpiada dla gejów i lesbijek  :-?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #479 dnia: Sierpnia 18, 2008, 13:47:37 pm »
A później się dziwią, że się ich traktuje jak odmieńców, skoro nawet mistrzostwa w sporcie muszą mieć własne.

Paraolimpiada dla gejów i lesbijek  :-?

haha.... juz nie masz sie o co przyczepic, oni dobrze wiedza, ze spora czesc ludzi nie zyczyla by sobie ich obecnosci na olimpiadzie...


btw. kobiety tez uwarzasz za "odmiencow"?? przeciez maja swoje mistrzostwa w wiekszosci dyscyplin?
btw2. osoby niepelnosprawne tez uwazasz za odmiencow ?!
btw3. moze powinnismy my wrocic do czasow kiedy w takich zawodach mogli wystepowac tylko biali mezczyzni?!