Autor Wątek: Ratchet & Clank On PS3.  (Przeczytany 109498 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #440 dnia: Października 17, 2007, 20:08:18 pm »
Hiv coś pieprzył o odtwórczości. Idę poszukać wzmianki o odtwórzości w recce Halo 3  :?
Huh. Więc tak: jak PSE daje super oceny "pewnym grom", to jest nieomylne i nie można się z nimi kłócić, bo to przecież PSE i marka i w ogóle itp.
Jak zaczyna coś psioczyć na "pewne gry", to już zaczynamy zrzędzić pod nosem, że coś nie tak, że czemu tu się czepiają a tam nie...
Irasowi chodzi tylko o Hiva a nie o całą gazetę ;)
HIV nie ma nic do recki Halo 3 wiec twoja teoria jest błędna.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #441 dnia: Października 17, 2007, 20:11:57 pm »
A Irasowi nie chodzi o to, że to nie obiektywne w jednym sequelu wypominać "odtwórczość", a w innym sequelu który bazuje na poprzednich częściach identycznie jak tam ta pierwsza gra i w recenzji tej drugiej gry nie wypominaja "odtwórczości"

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #442 dnia: Października 17, 2007, 20:13:20 pm »
Hiv coś pieprzył o odtwórczości. Idę poszukać wzmianki o odtwórzości w recce Halo 3  :?

Nie można się z Tobą nie zgodzić. Halo 3 to przykład odtwórczości, czemu więc dostaje taką ocenę? Nie zbadane są wyroki starzejącego się HIV'a.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #443 dnia: Października 17, 2007, 20:21:37 pm »
Zapomnieliście o jednym: a może po prostu w jednej grze jest to zauważalne, w innej zaś nie? Bo tak, to każdy sequel jest odtwórczy i powiela schematy z poprzednich części.

I nie to, żebym teraz jakoś bronił Halo3 (bo ta gra mi zwisa i powiewa) czy też atakował Ratcheta 3 (bo nie grałem, nie widziałem, więc się nie wypowiadam). Chodzi mi tylko o idiotyczne podejście do ocen w PSE: w jednej chwili wychwalane pod niebiosa i uznawane za wzór dla innych recenzentów, w innej negowane, bo już coś nie pasuje.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #444 dnia: Października 17, 2007, 23:53:20 pm »
Hiv coś pieprzył o odtwórczości. Idę poszukać wzmianki o odtwórzości w recce Halo 3  :?

Nie można się z Tobą nie zgodzić. Halo 3 to przykład odtwórczości, czemu więc dostaje taką ocenę? Nie zbadane są wyroki starzejącego się HIV'a.
Może dlatego, że Halo były 2 części (do czasu ukazania się trójki), Ratchetów 5 o ile się nie mylę. Więc różnica jest.

Z minusów jeszcze dodał niski poziom trudności i mało dynamiczny początek. Dla mnie nowy Ratchet jest grą na 9 (nie na mniej i nie na więcej) :P  Co do grafiki, to późniejsze etapy są coraz bardziej efektowne (więc może jednak ta 10 jest zasłużona :???:). Gra bardzo okazjonalnie przycina, poza tym chodzi w 60 klatkach.

Szkoda, że chyba nie ma typowych misji samolotowych z możliwością ulepszania statku jak w dwójce :sad:   Zamiast tego dodali jakąś strzelankę na szynach. Niby też fajne, ale to już nie to samo.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #445 dnia: Października 18, 2007, 00:25:44 am »
Cytuj
Gra bardzo okazjonalnie przycina
A kysz mi z tym slowem ... jak dla mnie to powinno one byc zakazane a kazdy kto je wypowie (baa pomysli o nim) ukamieniowany ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #446 dnia: Października 18, 2007, 00:31:16 am »
Każdy sequel, nawet najbardziej genialny jest odtwórzy i - przeważnie - jest odtwórzy w dużym stopniu.
Dla mnie wymienianie tego jako wadę to zwykłe czepialstwo i nieważne, czy chodzi o Ratcheta czy PES'a.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #447 dnia: Października 18, 2007, 00:43:52 am »
Cytuj
Każdy sequel, nawet najbardziej genialny jest odtwórzy
Nie każdy. Jak2 nie był odtwórczy ;) 

Cytuj
Dla mnie wymienianie tego jako wadę to zwykłe czepialstwo i nieważne, czy chodzi o Ratcheta czy PES'a.
Nie zgadzam się z Tobą, ponieważ  z twojej definicji wynika, że jeśli zrobiliby grę w 95% taką samą jak poprzednik, to nie można by wytykać tego jako wadę.

Nowy Ratchet dla niektórych z pewnością będzie odtwórczy (np dla tych którzy grali we wszystkie poprzednie części). Mi jednak i tak będzie odpowiadać. Wiadomo świeżość już nie ta sama, ale nowa oprawa i rozwiązania z pewnością to wynagrodzą. Jak by nie patrząc sequele też mają swoje plusy. Po prostu nie można przesadzić, a Ratchetów na Ps2 było chyba za dużo. 3 części danej gry na jedną generację, to moim zdaniem jest zupełny max (piłek i sportówek nie liczę). Bardzo podoba Mi się np seria TES. Jedna gra na jedną generację i poczucie świeżości zapewnione :D

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #448 dnia: Października 18, 2007, 01:00:30 am »
Marudzimy na Hiva widzę , jeszcze jakiś czas temu był mega OK jak pisał dobrze o HS , no tak ale źle napisał o nowym Ratchecie  :lol: więc wszystko jasne . Można było się tego spodziewać  :lol:

A Halo 3 mimo swojej od twórczość ,w prowadziło naprawdę dużo nowego , napakowali je do granic możliwości , ze spoili ze sobą wszystko co miały najlepsze dwie po przednie części + do rzucili trochę nowego od siebie ,a MP zamiata konkretnie;]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #449 dnia: Października 18, 2007, 01:33:33 am »
Recenzje HS pisał Kali.

Supersonic

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #450 dnia: Października 18, 2007, 07:24:48 am »
Marudzimy na Hiva widzę , jeszcze jakiś czas temu był mega OK jak pisał dobrze o HS , no tak ale źle napisał o nowym Ratchecie  :lol: więc wszystko jasne . Można było się tego spodziewać  :lol:

A Halo 3 mimo swojej od twórczość ,w prowadziło naprawdę dużo nowego , napakowali je do granic możliwości , ze spoili ze sobą wszystko co miały najlepsze dwie po przednie części + do rzucili trochę nowego od siebie ,a MP zamiata konkretnie;]
Odkąd pamiętam to nie przepadałem za opiniami Hiva, za HS też

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #451 dnia: Października 18, 2007, 08:22:44 am »
Hiv to ten dziennikarz ,ktory wspolpracuje z cdprojektem i M$  :shock:
Gra jak bedzie dobra sama sie obroni...

LoNdOnEr

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #452 dnia: Października 18, 2007, 10:44:25 am »
Hiv to ten dziennikarz ,ktory wspolpracuje z cdprojektem i M$  :shock:
Gra jak bedzie dobra sama sie obroni...


ostro...PSXE ocenia HS wysoko PSXE jest super i OK i wogole gr8, potem PSXE ocenia Halo3 i BioShock wysoko to jest beee bo to przeciez znow FPS'y, PSXE ocenia Ratcheta na 8 ( ludzie przeciez to i tak wysoka ocena!!!) to znow jest beeee ( szczegolnie HIV ) zadziwiacie mnie...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #453 dnia: Października 18, 2007, 11:02:25 am »
Hiv to ten dziennikarz ,ktory wspolpracuje z cdprojektem i M$  :shock:
Gra jak bedzie dobra sama sie obroni...


ostro...PSXE ocenia HS wysoko PSXE jest super i OK i wogole gr8, potem PSXE ocenia Halo3 i BioShock wysoko to jest beee bo to przeciez znow FPS'y, PSXE ocenia Ratcheta na 8 ( ludzie przeciez to i tak wysoka ocena!!!) to znow jest beeee ( szczegolnie HIV ) zadziwiacie mnie...

HIV w recenzji R&C napisał że jako stary wyjadacz daje tej grze 8+ ale każdy zwyczajny gracz może spokojnie dorzucić sobie do niej oczko.

Nie sądzisz że lepiej, bardziej miarodajnie byłoby gdyby HIV napisał coś takiego: Wyjadacze mogą sobie odjąć od tej pozycji jedno oczko, natomiast dla każdego innego gracza R&C jest grą na 9+.

IMO takie podejście byłoby znacznie bardziej profesjonalne bo PE skierowane jest przede wszystkim do mas a nie do graczy hardcoreowych.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2007, 11:06:54 am wysłana przez MarcePan »

LoNdOnEr

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #454 dnia: Października 18, 2007, 11:27:02 am »
Hiv to ten dziennikarz ,ktory wspolpracuje z cdprojektem i M$  :shock:
Gra jak bedzie dobra sama sie obroni...


ostro...PSXE ocenia HS wysoko PSXE jest super i OK i wogole gr8, potem PSXE ocenia Halo3 i BioShock wysoko to jest beee bo to przeciez znow FPS'y, PSXE ocenia Ratcheta na 8 ( ludzie przeciez to i tak wysoka ocena!!!) to znow jest beeee ( szczegolnie HIV ) zadziwiacie mnie...

HIV w recenzji R&C napisał że jako stary wyjadacz daje tej grze 8+ ale każdy zwyczajny gracz może spokojnie dorzucić sobie do niej oczko.

Nie sądzisz że lepiej, bardziej miarodajnie byłoby gdyby HIV napisał coś takiego: Wyjadacze mogą sobie odjąć od tej pozycji jedno oczko, natomiast dla każdego innego gracza R&C jest grą na 9+.

IMO takie podejście byłoby znacznie bardziej profesjonalne bo PE skierowane jest przede wszystkim do mas a nie do graczy hardcoreowych.

jejqu napisal tak jak uwazal za sluszne, moze i lepiej by to brzmialo gdyby to bylo napisane tak jak zaproponowales ( napewno by to posiadaczom PS3 wskazalo kolejna gre do zakupu), ale nie ma co ujmowac, 8+ to solidna ocena, a to ze mozna sobie dodac 1 pkt. to tez duzo znaczy, HIV wyrazil swoja opinie, i ocenil gre jako solidna produkcje...wiec nie ma co sie nad tym rozwodzic, dziwi mnie tylko, ze kilku uzytkownikow "zaatakowalo" Hiv'a i PSXE bo dal ratchetowi "tylko" 8+, no ludzie bez "przesadyzmu":)

mateo

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #455 dnia: Października 18, 2007, 11:56:00 am »
Gra trzyma się tradycji.Czy to źle?
Mamy kolejne..zapewne świetnie zaprojektowane planety.Nowe, wykręcone na maxa bronie.
Plus oczywistą superlatywą jest---RYJĄCA OPRAWA GRAFICZNA.
Next-Generation pełną gębą.Kto by pomyślał, że w tej grze nie ma żadnego renderingu.Wszysto chula na silinku Resistance. 0_-


K%wa co za oprawa...
PS.Wspaniała seria(PS2)#Długie zimowe wieczory gwarantowane. :]






Arkady

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-11-2005
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #456 dnia: Października 18, 2007, 12:08:12 pm »
jejqu napisal tak jak uwazal za sluszne, moze i lepiej by to brzmialo gdyby to bylo napisane tak jak zaproponowales ( napewno by to posiadaczom PS3 wskazalo kolejna gre do zakupu), ale nie ma co ujmowac, 8+ to solidna ocena, a to ze mozna sobie dodac 1 pkt. to tez duzo znaczy, HIV wyrazil swoja opinie, i ocenil gre jako solidna produkcje...wiec nie ma co sie nad tym rozwodzic, dziwi mnie tylko, ze kilku uzytkownikow "zaatakowalo" Hiv'a i PSXE bo dal ratchetowi "tylko" 8+, no ludzie bez "przesadyzmu":)
Ocena 8+ byłaby słuszna gdyby inne gry jej nie dostawały, a na nią poprostu nie zasługiwały. Mogę wymienić hurtowe ilości gier z oceną 8, a były totalnymi średniakami. Nie chce mi się teraz grzebać w starych numerach ale pierwszy z brzegu przykład, który mnie dziwi(żeby nie powiedzieć rozp**rdala) do dziś True Crime, gra tak straszna (oczywiście dla mnie) że nie dałbym jej 7, w PE 8+... I jak to wygląda gra pokroju R&C z grafą na 10 ląduje w tym samym przedziale ocenowym co TC, zabugowaną grą, z parszywą grafiką(jak na tamte czasy). Oczywiście nie ma co porównywać tych gier bo to różne gatunki i tego właśnie nie robię, poprostu chce pokazać, że ocenianie gier jest nierówne, przyznając taką samą ocenę grom z dwóch różnych klas wykonania. Zamiast True Crime można wstawić niejednego platformera np. I-Ninja który swego czasu też chyba dostał 8 czy coś na czasie Kameo.

mateo

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #457 dnia: Października 18, 2007, 12:23:43 pm »
Arkady.
Gusta, gusciki..

SOTC dostał 9-
A wiemy czym ta produkcja jest.Wielką innowcją, przełomem wśród średniackich gier.Tylko kto to zauważy?.
Tak nieliczna częsc konsolomaniaków

OKAMI 10 !!!

LoNdOnEr

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #458 dnia: Października 18, 2007, 12:41:30 pm »
Arkady.
Gusta, gusciki..

SOTC dostał 9-
A wiemy czym ta produkcja jest.Wielką innowcją, przełomem wśród średniackich gier.Tylko kto to zauważy?.
Tak nieliczna częsc konsolomaniaków

OKAMI 10 !!!

dokladnie Gusta i gusciki...to jest zdanie Hiv'a i nie musicie sie z nim zgadzac, ale nie mozna odrazu po nim jechac, zreszta przeciez on chwali ta gre...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #459 dnia: Października 18, 2007, 13:37:42 pm »
Arkady.
Gusta, gusciki..

SOTC dostał 9-
A wiemy czym ta produkcja jest.Wielką innowcją, przełomem wśród średniackich gier.Tylko kto to zauważy?.
Tak nieliczna częsc konsolomaniaków

OKAMI 10 !!!

dokladnie Gusta i gusciki...to jest zdanie Hiv'a i nie musicie sie z nim zgadzac, ale nie mozna odrazu po nim jechac, zreszta przeciez on chwali ta gre...

Tyle że HIV nie pisze recenzji jakieś tam gazetki osiedlowej tylko do największego miesięcznika w kraju. Dlatego powinien brać przede wszystkim pod uwagę że znacząca większość czytelników to zwykli gracze a nie starzy wyjadacze. To właśnie pod takich ludzi powinien pisać recki bo to nie jest 50 osób, których obchodzi prywatne zdanie HIV'a. Ktoś powinien sprawować kontrolę nad takimi tekstami zanim pójdą do druku.

LoNdOnEr

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #460 dnia: Października 18, 2007, 13:56:24 pm »
Arkady.
Gusta, gusciki..

SOTC dostał 9-
A wiemy czym ta produkcja jest.Wielką innowcją, przełomem wśród średniackich gier.Tylko kto to zauważy?.
Tak nieliczna częsc konsolomaniaków

OKAMI 10 !!!

dokladnie Gusta i gusciki...to jest zdanie Hiv'a i nie musicie sie z nim zgadzac, ale nie mozna odrazu po nim jechac, zreszta przeciez on chwali ta gre...

Tyle że HIV nie pisze recenzji jakieś tam gazetki osiedlowej tylko do największego miesięcznika w kraju. Dlatego powinien brać przede wszystkim pod uwagę że znacząca większość czytelników to zwykli gracze a nie starzy wyjadacze. To właśnie pod takich ludzi powinien pisać recki bo to nie jest 50 osób, których obchodzi prywatne zdanie HIV'a. Ktoś powinien sprawować kontrolę nad takimi tekstami zanim pójdą do druku.

haha..ostro...czyli tzw. cenzura, to jak masz zdanie, ktore nie pasuje osbie ktora sprawdza tekst, to twoj tekst nie pojdzie do druku albo zostanie zmieniony, tak zeby byl odpowiedni, tzw. pisanie pod publike...co ten PIS zrobil z ludzmi:D<joke>

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #461 dnia: Października 18, 2007, 13:56:51 pm »
Niewiem ale z tymi posiadaczami PS3 nienadążam jak Heavenly Sword dostał 9+ to pojawiło się wiele opini ,że ocena jest za wysoka ze względu na wiele niedoróbek (długość gry i animacja) teraz gdy nowy Ratchet dostaje 8+ to znowu narzekania ,że ocena za niska bo ta gra zasługuje na znacznie wyższą ocenę . :lol:
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #462 dnia: Października 18, 2007, 14:36:21 pm »
Za bardzo nie przepadam za takimi grami ale czy gra nie zasługuje na 10? Znacie lepszą w jej gatunku? Czemu tekken dostawał 9+/10 bo lepszej bijatyki nie było... imo tak samo powinno być tu.

PSXE nie czytałem  :wink:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #463 dnia: Października 18, 2007, 14:55:44 pm »
Niewiem ale z tymi posiadaczami PS3 nienadążam jak Heavenly Sword dostał 9+ to pojawiło się wiele opini ,że ocena jest za wysoka ze względu na wiele niedoróbek (długość gry i animacja) teraz gdy nowy Ratchet dostaje 8+ to znowu narzekania ,że ocena za niska bo ta gra zasługuje na znacznie wyższą ocenę . :lol:

A najlepsze jest to, że nikt z tu obecnych jeszcze tej gry nie przeszedł :lol:
W sumie powinien dać 9, albo 9-, ale najwidoczniej gra nie zrobiła na nim takiego wrażenia jakiego oczekiwał. Zakładam, że grał we wszystkie poprzednie części więc, to całe uniwersum faktycznie mogło mu się trochę przejeść.
Przynajmniej widać, że PSXE nadal stara się być w miarę obiektywny i nie wystawia co drugiej grze 10, czy 9+, tylko po to aby zadowolić wygłodniałych posiadaczy Ps3. Za najbardziej pisany pod publikę tekst w PSXE uważam zapowiedź Laira. Mam nadzieję, że w następnych numerach nie będzie takich wpadek.

Cytuj
Za bardzo nie przepadam za takimi grami ale czy gra nie zasługuje na 10? Znacie lepszą w jej gatunku?

Po pierwsze nie zasługuje na 10, ponieważ jest zbyt podobna do poprzedników i nie wnosi ze sobą jakiś super nowości. Po drugie, po prostu nie zasługuje (i to czuć). Załóżmy, że jakaś gra dostaje 10 i za rok wychodzi sequel, który jest we wszystkim minimalnie lepszy (lepiej zbalansowany, 1 nowa broń, 1 nowy poziom), ale ogólnie to ta sama gra. Niby jest najlepsza w swoim gatunku (w końcu lepsza od poprzednika), ale na pewno nie zasługuje na 10. Oczywiście nie mówię, że żadna kontynuacja nie zasługuje na 10. Jeśli będzie naprawdę świeża i maksymalnie grywalna, to 10 się należy.
Nowego Ratcheta na pewno kupię, ale dla mnie będzie, to gra na 9 (mam nadzieję). Tak samo jak na 9 za swoich czasów oceniłbym R&C2.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #464 dnia: Października 18, 2007, 15:06:55 pm »
Mysle ze ocena PSXE jest w jakiejs tam czesci wynikiem "wyjscia przed szereg" z ocena HS. Dali 9+ gdy wiekszosc ocen oscylowala w okolicach 8.
Teraz podeszli ostrozniej do tematu - jak dla mnie za ostroznie. Ratchet bedzie zbieral oceny w okolicach 90% moim zdaniem!!!

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #465 dnia: Października 18, 2007, 15:25:28 pm »

Po pierwsze nie zasługuje na 10, ponieważ jest zbyt podobna do poprzedników

W poprzedniki nie grałem. Nie licząc dema R&C1 na PS2  :D

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #466 dnia: Października 18, 2007, 16:41:48 pm »
Fajna miejscówka :)


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #467 dnia: Października 18, 2007, 17:15:39 pm »
Arkady.
Gusta, gusciki..

SOTC dostał 9-
A wiemy czym ta produkcja jest.Wielką innowcją, przełomem wśród średniackich gier.Tylko kto to zauważy?.
Tak nieliczna częsc konsolomaniaków

OKAMI 10 !!!

dokladnie Gusta i gusciki...to jest zdanie Hiv'a i nie musicie sie z nim zgadzac, ale nie mozna odrazu po nim jechac, zreszta przeciez on chwali ta gre...

Tyle że HIV nie pisze recenzji jakieś tam gazetki osiedlowej tylko do największego miesięcznika w kraju. Dlatego powinien brać przede wszystkim pod uwagę że znacząca większość czytelników to zwykli gracze a nie starzy wyjadacze. To właśnie pod takich ludzi powinien pisać recki bo to nie jest 50 osób, których obchodzi prywatne zdanie HIV'a. Ktoś powinien sprawować kontrolę nad takimi tekstami zanim pójdą do druku.

haha..ostro...czyli tzw. cenzura, to jak masz zdanie, ktore nie pasuje osbie ktora sprawdza tekst, to twoj tekst nie pojdzie do druku albo zostanie zmieniony, tak zeby byl odpowiedni, tzw. pisanie pod publike...co ten PIS zrobil z ludzmi:D<joke>

Nie cenzura tylko kontrola jakości. Czytaj ze zrozumieniem. Np. w wyniku takiego sprawdzenia recki poprawiono by zdanie HIV'a na temat wyjadaczy i zmieniono ocenę na 9+ dla zwykłych graczy a 8+ dla wyjadaczy? Już teraz kapujesz? Czy napisać dużymi literami. To nie ma nic wspólnego z cenzurą. Pomyliłeś pojęcia.

Aha i jeszcze jedno. Nie porównuj mnie do ludzi PiS'u bo chyba nie muszę Ci przypominać że to Ty stchórzyłeś i uciekłeś z kraju. Siedź sobie tam za granicą i nie wtrącaj się w sprawy Polski bo szczerze to masz gó..o do tego. Pracujesz na tamten kraj, tam płacisz podatki to siedź cicho:D<joke>

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #468 dnia: Października 18, 2007, 17:32:40 pm »
Nie cenzura tylko kontrola jakości. Czytaj ze zrozumieniem. Np. w wyniku takiego sprawdzenia recki poprawiono by zdanie HIV'a na temat wyjadaczy i zmieniono ocenę na 9+ dla zwykłych graczy a 8+ dla wyjadaczy? Już teraz kapujesz? Czy napisać dużymi literami. To nie ma nic wspólnego z cenzurą. Pomyliłeś pojęcia.

Ale czemu ktokolwiek miałby w ogóle to zmieniać? Żeby się komuś przypodobać? Żeby ktoś się mógł podniecić oceną? Autor tak napisał, tak uważa, więc tak pozostaje. Jeżeli uważasz, że nie jesteś wymiataczem i uniwersum Ratcheta jest dla ciebie czymś nowym, to sobie dodajesz ten jeden punkcik i tyle. A jeżeli ktoś jest na tyle idiotą, że patrzy jedynie na ocenę a nie czyta tekstu (ze zrozumieniem), to jego problem :/

Inna sprawa, jak widać, w ostatnich czasach faktycznie za dużo szasta się 9 i 10 dla średnich gier, bo teraz jak gra dostaje "zaledwie" 8+ to już wielki lament, że tak nisko.

Swoją drogą jestem zdania, że czasopismy i serwisy powinny zaprzestać numerkowego oceniania gier, bo ono niczego nie oddaje. Jest recenzja, są plusy i minusy, i na tym powinno się skończyć. Bo potem są idiotyczne porównania, że gra X dostała taką ocenę, a Y taką i to nie jest nie fair.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2007, 17:36:47 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdOnEr

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #469 dnia: Października 18, 2007, 17:57:50 pm »
Arkady.
Gusta, gusciki..

SOTC dostał 9-
A wiemy czym ta produkcja jest.Wielką innowcją, przełomem wśród średniackich gier.Tylko kto to zauważy?.
Tak nieliczna częsc konsolomaniaków

OKAMI 10 !!!

dokladnie Gusta i gusciki...to jest zdanie Hiv'a i nie musicie sie z nim zgadzac, ale nie mozna odrazu po nim jechac, zreszta przeciez on chwali ta gre...

Tyle że HIV nie pisze recenzji jakieś tam gazetki osiedlowej tylko do największego miesięcznika w kraju. Dlatego powinien brać przede wszystkim pod uwagę że znacząca większość czytelników to zwykli gracze a nie starzy wyjadacze. To właśnie pod takich ludzi powinien pisać recki bo to nie jest 50 osób, których obchodzi prywatne zdanie HIV'a. Ktoś powinien sprawować kontrolę nad takimi tekstami zanim pójdą do druku.

haha..ostro...czyli tzw. cenzura, to jak masz zdanie, ktore nie pasuje osbie ktora sprawdza tekst, to twoj tekst nie pojdzie do druku albo zostanie zmieniony, tak zeby byl odpowiedni, tzw. pisanie pod publike...co ten PIS zrobil z ludzmi:D<joke>

Nie cenzura tylko kontrola jakości. Czytaj ze zrozumieniem. Np. w wyniku takiego sprawdzenia recki poprawiono by zdanie HIV'a na temat wyjadaczy i zmieniono ocenę na 9+ dla zwykłych graczy a 8+ dla wyjadaczy? Już teraz kapujesz? Czy napisać dużymi literami. To nie ma nic wspólnego z cenzurą. Pomyliłeś pojęcia.

Aha i jeszcze jedno. Nie porównuj mnie do ludzi PiS'u bo chyba nie muszę Ci przypominać że to Ty stchórzyłeś i uciekłeś z kraju. Siedź sobie tam za granicą i nie wtrącaj się w sprawy Polski bo szczerze to masz gó..o do tego. Pracujesz na tamten kraj, tam płacisz podatki to siedź cicho:D<joke>
tak scislej mowiac to wyczytal gdzies w necie ze fiskus nowa akcje wprowadza "MAMY CIE":) dla ludzi ktorzy wroca z UK:) cos tam o 70% podatku sie przewijalo...sic!...no a co do mnie to nie ucieczka, tylko sluszna ewakuacja i jestem z tej decyzji niezwykle zadowolony( niedlugo - jesli PIS wygra, to moga zaczac paszporty zabierac:)), bo czytajac serwisy internetowe az ciarki przechodza co sie dzieje w PL, czasem tez mozna sie posmiac:D...no fakt fakt nie moja sprawa - i na wybory nie ide:P...no a sprawdzanie i kontrola tekstu, i jego ewentualna "poprawa" to ograniczenie wolnosci slowa, HIV ma prawo wyrazic swoja opinie w wlasnie w ten sposob jaki wyrazil, nie koniecznie musi myslec o przypodobaniu sie czesci czytelnikow, co jeszcze raz powtarzam 8+ to przeciez mocna ocena...

PS . "stchorzyles..."...WtF?:D....pakuje swoje UZI i wracam:P
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2007, 18:29:52 pm wysłana przez LoNdOnEr »

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #470 dnia: Października 18, 2007, 18:18:22 pm »
Recenzje HS pisał Kali.

A zapowiedz pisał Hiv  :lol: Nie mam tu na myśli nr gdzie była recka HS , tylko numer wcześniej ,gdy to PS3 udowodniło swoją moc  :lol:

Tarniak

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #471 dnia: Października 18, 2007, 18:22:37 pm »
I wtedy Hiv był <ok>. Panowie, żałosne. Pamiętam nawet jak MarcePan bronił jego zdania na temat "zjadania Xboxa360 z RODem". :lol:

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #472 dnia: Października 18, 2007, 18:28:37 pm »
Nie tylko MarcePan go bronił ;] no ale mniejsza z tym.

Żałość i tyle.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #473 dnia: Października 18, 2007, 18:49:43 pm »
I wtedy Hiv był <ok>. Panowie, żałosne. Pamiętam nawet jak MarcePan bronił jego zdania na temat "zjadania Xboxa360 z RODem". :lol:

Ludzie, czy nadejdzie taki czas kiedy nauczycie się czytać ze zrozumieniem?

Ja teraz nie piszę że HIV wystawił zbyt niską ocenę R&C bo dodał zdanie w którym pisze że to ocena dla wyjadaczy a że ja takowym nie jestem to do oceny końcowej dorzucam sobie oczko co dla mnie daje w rezultacie 9+.
Rozchodzi mi się o to że HIV mógł (baa powinien) zrobić odwrotnie. Powinien w głównej oceniaczce wystawić 9+ a dopisać w tekście że dla wyjadaczy ocena powinna być niższa o stopień. Bo jak by nie było znacząca większość czytelników PE nie jest wyjadaczami. To po prostu buduje nieco fałszywy obraz gry, która wraz z oceną 8+ trafia do grona gier tylko dobrych gdzie stoi na półce obok takowych. A to wszystko przez ocenę dla wyjadaczy.
Owszem zgadzam się że dla graczy hardcore'owych ocena może oscylować w granicy 8+ ale w moim przekonaniu oceną główną powinna być ta, którą HIV kieruje do szerszego grona graczy czyli tych zwykłych, oddających się swojemu hobby wyłącznie dla przyjemności. 

Teraz rozumiecie jaki miał być przekaz moich postów? Czy nadal będziecie rzucali jakieś bzdurne oskarżenia? Ehhh.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2007, 18:52:03 pm wysłana przez MarcePan »

lupinator

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #474 dnia: Października 18, 2007, 18:59:29 pm »
Ocena to tylko jeden numerek z ewentualnym znaczkiem (+/-/=). Nie wiem MarcePan co ci tak ta ocena przeszkadza. Mi jako wielkiemu fanowi serii wystarczy recenzja ktora pelna jest zachwytow i uniesien HIVa nad piątą częścią serii. Kto chce kupić gre to przeczyta tekst i albo doda jedno oczko albo i nie.

Co do tego ze mogl wystawic 9+ i zastrzec ze wyjadacze mają odjąć - po co? Rezenzje pisał HIV - wyjadacz ktory uwaza ze gra jest na 8+. To jego recenzja i jego ocena. Ocenia gre według siebie. On nie ma się wczuwać w innych.

Tarniak

  • Gość
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #475 dnia: Października 18, 2007, 19:00:06 pm »
Cytuj
Ludzie, czy nadejdzie taki czas kiedy nauczycie się czytać ze zrozumieniem?
Nie.

Cytuj
Nie zbadane są wyroki starzejącego się HIV'a.
Cytuj
IMO takie podejście byłoby znacznie bardziej profesjonalne bo PE skierowane jest przede wszystkim do mas a nie do graczy hardcoreowych.
Cytuj
Tyle że HIV nie pisze recenzji jakieś tam gazetki osiedlowej tylko do największego miesięcznika w kraju. Dlatego powinien brać przede wszystkim pod uwagę że znacząca większość czytelników to zwykli gracze a nie starzy wyjadacze. To właśnie pod takich ludzi powinien pisać recki bo to nie jest 50 osób, których obchodzi prywatne zdanie HIV'a. Ktoś powinien sprawować kontrolę nad takimi tekstami zanim pójdą do druku.
Kiedy zrozumiesz człowieku, że recenzja to nie jest "produkt", ktróry ma trafić w gusta czytelników. RECENZJA to SUBIEKTYWNA forma wypowiedzi, co narzuca jej formuła. Na tym polega recenzja. Gdyby recenzje spektakli teatralnych były pisane dla casuali czy tam "ludzi, którzy nigdy nie byli na sztuce" to wszystkie byłyby super, bo zainteresowałyby laika...

Możesz się nie zgadzać, może Ci się nie podobać forma (vide styl recenzji Kaliego), ale wszystko co tam jest napisane to subiektywna wizja. A już zupełną bzdurą jest, że "PE" jest dla rpzeciętnego użytkownika. Jak jesteś casualem to kupuj Komputer Świat i czytaj newsy o konsolach...
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2007, 19:07:01 pm wysłana przez tarniak »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #476 dnia: Października 18, 2007, 19:01:59 pm »
Marcepan masz tu odpowiedź:
Cytuj
Ale czemu ktokolwiek miałby w ogóle to zmieniać? Żeby się komuś przypodobać? Żeby ktoś się mógł podniecić oceną? Autor tak napisał, tak uważa, więc tak pozostaje. Jeżeli uważasz, że nie jesteś wymiataczem i uniwersum Ratcheta jest dla ciebie czymś nowym, to sobie dodajesz ten jeden punkcik i tyle. A jeżeli ktoś jest na tyle idiotą, że patrzy jedynie na ocenę a nie czyta tekstu (ze zrozumieniem), to jego problem :/
Inna sprawa, jak widać, w ostatnich czasach faktycznie za dużo szasta się 9 i 10 dla średnich gier, bo teraz jak gra dostaje "zaledwie" 8+ to już wielki lament, że tak nisko.

HiVowi nowy Ratchet podobał się właśnie na 8+, więc byłoby niewłaściwie gdyby w oceniaczce była ocena 9+. Po prostu jego zdaniem niektórym gra może się bardziej podobać niż jemu, dlatego mogą dodać jedno oczko do oceny.

Cytuj
Co do tego ze mogl wystawic 9+ i zastrzec ze wyjadacze mają odjąć - po co? Rezenzje pisał HIV - wyjadacz ktory uwaza ze gra jest na 8+. To jego recenzja i jego ocena. Ocenia gre według siebie. On nie ma się wczuwać w innych.
Właśnie o to chodzi.

Uważam, że 8+ to jest bardzo wysoka ocena. Np. w moim odczuciu ani Resistance, ani MS na nią nie zasługują (a uważam, że są to dobre gry, a nawet więcej niż dobre).




Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #477 dnia: Października 18, 2007, 19:09:53 pm »
Nie wiem, czemu aż tak bardzo sugerujecie się ocenami. To są tylko odczucia autora i częsc pozostawia wątpliwości, dla mnie chocby 9 dla Halo 3 za grafikę. :shock: Najlepiej sprawdzic demko, jak się ma PS3, a jak nie to cóż, przedział 8+-9+ :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #478 dnia: Października 18, 2007, 19:17:26 pm »
Cytuj
Ludzie, czy nadejdzie taki czas kiedy nauczycie się czytać ze zrozumieniem?
Nie.

No właśnie widzę.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Ratchet & Clank On PS3.
« Odpowiedź #479 dnia: Października 18, 2007, 19:29:26 pm »
A mi sie juz nie chce "sluchac" ciaglych klotni i najlepiej bedzie jak fani x nie beda mylic tematow to sie tyczy rowniez posiadaczy ps 3 ,ktorzy nie maja iksow.Przypominam ,ze to jest o grze ,ktora nigdy nie wyjdzie na x :lol: ja rozumiem jak ktos posiada  x360 i ps3 i sie wypowiada . Osoby ,ktore pisaly o grze nie grajac w nia ba nawet nie majac ps3 maja najwiecej do powiedzenia i nie beda wymienial kto wszyscy wiedza o kogo chodzi.Robi sie balagan .Jeszcze wczesniej ktos odpisal mi na mojego posta w ktorym sugerowal ,ze patrze na oceny w ekstrimie i jak oceniaja gry na ps3 wysoko to milcze,a jak nisko to podnosze glos(podaj gdzie) ja podalem argument czy ktos pracujac dla M$ moze obiektywnie oceniac gry na ps3...wątpie .I na koniec napisze ,ze nie sugeruje sie ocenami jak co niektorzy jest to wazne ,ale gra na 7 moze cieszyc nawet nie wiedzialem jaka ocene  hiv dal raczetowi ,ale pamietam do dzis jaka dal emdżeesowi drugiemu 8)
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2007, 19:32:44 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »