Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1264536 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5120 dnia: Lutego 03, 2010, 13:30:04 pm »
Tak KKRT, wiem co Kaz mowil. Tak, cytalem wywiady i preview'y. i co z tego, skoro fakty pokazuja cos innego? Ty mu wierzysz ja nie.
gosc pitoli naokraglo jak sie tylko da, wali scieme o premierze w niemal kazdym wywiadzie.

To nie pierwsza i nie ostatnia gra z obsuwa, jasne, ale tez nie pierwszy i ostatni developer ktory sciemnia. nie rob z PD swietych i nie wierz we wszystko co od nich uslyszysz/zobaczysz. Pamietasz moze ile to wg nich GT3 wyciagala z PS2 a ile wiecej mialo wyciagac GT4? Pamietasz obietnice dot. GT PSP (data wydania, ficzersy) i co z tego wyszlo?

piszesz ze to jest wielki biznes, a nie zorganizowanie zlotu. to mnie teraz uswiadomiles.

piszesz, ze "Kazunori wyraznie mowil w wywiadach, ze odpowiednie SCE jeszcze mysla nad kampania i data wydania." tak, wymyslili sobie marzec specjalnie, wiedzac ze terminu nie dotrzymaja.

Wg Ciebie "Poza tym przesuniecie gry w Japonii bylo logiczne. W marcu wychodzi GOW 3, Heavy Rain i Yakuza 4 we Japonii, wiec miesiac jest jakos ustawiony, glupio by zrobili robiac sobie konkurencje." A jej ogloszenie na marzec, gdy byly znane daty wydania GOW 3 (miesieczna), Heavy Rain i Yakuza 4 tez bylo logiczne?

Dorzuce jeszcze pare slow o GT PSP, ktore ogralem - zrobili je w max 1 rok, rezerwowym skladem i po godzinach. Wszystkie modele/tory/dzwieki/tekstury/silnik mieli gotowe. wrzucili to do downgradera, dorobili interfejs i jechana. na opierdol, zeby wywiazac z niewygodnych i strasznie ciazacych obietnic. moze ktos z SCE (patrzac jak sobie radzi PSP) w koncu poszedl do Kaza i mu laskawie przypomial po latach, ze oprocz GT5 ma jeszcze na liscie "to do" GT PSP.

czyli jak to jest, podsumujmy wersje wg Ciebie:
gra jest praktycznie gotowa, moga wydac w kazdej chwili (slowa Kaza jeszcze z tamtego roku) ale ze wzgledu na marketing przesuwaja premiere o blisko rok albo dluzej. jest gotowa, ale nie wiadomo co w niej jest, jakie ma opcje, tryby, ogolnie mowiac "ficzersy". jest gotowa, a przesuniecie wynika z precyzyjnych analiz rynkowych ale nadal nie wiadomo kiedy bedzie premiera. jest gotowa od koncowki tamtego roku (moment w ktorym pada to stwierdzenie Kaza), ale robia zagrywke marketingowa, polegajaca na ogloszeniu daty na marzec, ot tak.

mi to bardziej przypomina wlasnie organizowanie zlotu a nie wydawanie wielkiego tytulu.

ps:
ponadto znowu zarzucasz mi, ze nie wiem o czym pisze. czy kazdy kto sie nie zgadza z Toba jest "niedoinformowany" tudziez "nie wiedzacy o czym pisze"? troche szacunku, bo omnipotencjalnym omnibusem i innym omni sie nie urodziles. a do wlasnej interpretacji podanych przeze mnie wczesniej faktów (w punktach) mam prawo.

Wiadomość scalona: Lutego 03, 2010, 13:43:54 pm
KKRT co do jednego się nie mogę zgodzić. Trasy raczej od początku nie są robione. Na pewno nie wszystkie. Zobacz Nurburgring.
Na GTPlanet było już udowadniane, że trasa z GT5 różni się od tej z GT4, więc PD nie podbiło tylko rozdzielczości do HD...
ja widzalem i takie porownania z ktorych jasno wynika, ze brzydka i plaska tekstura udajaca drzewa w oddali na Nurburgring jest identyczna (poza rozdzialka of kozz).
a wiesz dlaczego? robiac GT4 przygotowywali modele i tekstury z zapasem, bardziej dokladne i w wyzszej rodzielczosci niz wykorzystane w grze. teraz je wykorzytsali. wielu developerow tak robi, nie wiedzac na co beda mogli sobie pozwolic w ostatecznej wersji (gotowy silnik i in).
nikt mnie nie przekona do tego, ze znowu jezdzili po wszystkich torach (prawdziwych, ktore beda w grze) i robili zdjecia i filmy od nowa i na tej podstawie grafike do gry, majac to wszystko w gigantycznym zapewne archiwum.
nie wierze, ze wszystkie elementy starych torow sa zrobione na nowo, z mysla o PS3. jesli tak Kaz gdzies naopowiadal (nie kojarze) to moim zdaniem znowu walil scieme. a jesli to wyszlo z GTPlanet, to jest to tylko fanowska nic nie warta plotka
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 13:43:54 pm wysłana przez prart »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5121 dnia: Lutego 03, 2010, 13:46:14 pm »
@Unlimited
Cytuj
Zmiana oświetlenia + wyższej jakości textury to rzeczywiście kuuupa roboty,
Znowu musze Ci cos udowadnaic? Ludzie z  GTPlanet wklejali porownania, tor wyglada podobnie, bo to w koncu replika rzeczywistego toru, ale zmian jest bardzo i to bardzo duzo w stosunku do GT 4. Idz sobie przeszukaj gtplanet, mi sie juz po prostu nie chce.

@prart
Cytuj
Tak KKRT, wiem co Kaz mowil. Tak, cytalem wywiady i preview'y. i co z tego, skoro fakty pokazuja cos innego?
Jakie fakty?
Cytuj
wali scieme o premierze w niemal kazdym wywiadzie.
No tak, wali scieme mowiac, ze nie moze o tym narazie rozmawiac ...

Cytuj
piszesz, ze "Kazunori wyraznie mowil w wywiadach, ze odpowiednie SCE jeszcze mysla nad kampania i data wydania." tak, wymyslili sobie marzec specjalnie, wiedzac ze terminu nie dotrzymaja.
Marzec byl tylko dla Japonii i nie miales dokladnego terminu na TGS powiedzieli, ze bedzie w Marcu, na ASG byl tekst 'Planned for March 2010'

Cytuj
A jej ogloszenie na marzec, gdy byly znane daty wydania GOW 3 (miesieczna), Heavy Rain i Yakuza 4 tez bylo logiczne?
Yakuze 4 wydaje Sega o dacie premierzy dowiedzielismy na TGS! Poza tym mam Ci wymienic tytuly, ktore mialy przesunieta premiera? Czemu w innych topicach nie piszesz, ze sciemniaja?

Cytuj
gra jest praktycznie gotowa, moga wydac w kazdej chwili (slowa Kaza jeszcze z tamtego roku) ale ze wzgledu na marketing przesuwaja premiere o blisko rok albo dluzej
Mylisz cytaty, wywiady i opinie. W zeszlym roku przed TGS, Kaz nie mowil, ze 90% gry jest gotowe, Kaz mowil, ze moglby juz wydac gre, ale wciaz dodaja do niej funkcje. O marketingowych sprawach zaczal gadac dopiero w tym roku w okolicach CES i ASG.
Jako dowod wklejam to
Cytuj
Simple math shows why: at the Tokyo Game Show, Sony provided press members with a pamphlet outlining the development status of all the company’s major titles, and GT5 was listed at 65% complete as of September 23, 2009. Yamauchi mentions 90% in an article published on January 14, 2010.
Jak juz mowilem, nie znasz faktow! Wciaz albo nadinterpretujesz albo zmyslasz. Przestudiuj wszystkie informacje od poczatku do konca dokladnie i wtedy ze mna rozmawiaj - to odnosnie twojego post scriptum

--edit--
Cytuj
ja widzalem i takie porownania z ktorych jasno wynika, ze brzydka i plaska tekstura udajaca drzewa w oddali na Nurburgring jest identyczna (poza rozdzialka of kozz).
a wiesz dlaczego? robiac GT4 przygotowywali modele i tekstury z zapasem, bardziej dokladne i w wyzszej rodzielczosci niz wykorzystane w grze. teraz je wykorzytsali. wielu developerow tak robi, nie wiedzac na co beda mogli sobie pozwolic w ostatecznej wersji (gotowy silnik i in).
nikt mnie nie przekona do tego, ze znowu jezdzili po wszystkich torach (prawdziwych, ktore beda w grze) i robili zdjecia i filmy od nowa i na tej podstawie grafike do gry, majac to wszystko w gigantycznym zapewne archiwum.
Znowu Ci sie wydaje. Sprawdz sobie to dokladnie, inne sa drzewa i ich tekstury, inne sa modele budynkow w tle, w pewnym filmiku chyba z CES widac w oddali tor dla Grand Prix na Nurburgringu, ktorego w GT 4 nie bylo. Trawa ma inna teksture, droga, wyboje sa lepiej oddane w GT 5 oraz tor jest troche wezszy. No faktycznie to to samo co w GT 4 ...
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 13:54:53 pm wysłana przez KKRT »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5122 dnia: Lutego 03, 2010, 13:50:50 pm »
@ KKRT

Z GT planet jestem na bieżąco, szkoda że nie widzisz tam takiej samej negatywnej debaty o PD i Gt5 jak w tym wątku. Zaiste ciekawe. Ciekawe też dlaczego nie ustosunkujesz się do tych filmików z Gt4, tam nawet kierowca ma pełną animację, więc w Gt5 to nie żaden ficzer, to tylko przeniesienie i ew. udoskonalenie znanego Nam elementu gry. Prawdę mówiąc, dawno się już skończyła epoka "ok, zmieniamy grafikę, a resztę mamy w dupie, i tak tu kupią miliony". Bo jeśli tak ciągle myśli PD i SONY to się ostro przejadą. Dobra kończę wywody, i czekam na kolejne filmiki na których zobaczę, tryb dnia i nocy na każdej trasie, zniszczenia kokpitu w premium cars, zmienne warunki atmosferyczne etc. Ja jestem cierpliwy. 8)

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5123 dnia: Lutego 03, 2010, 13:53:16 pm »
Zanim zaczniecie wieszać psy na Gt5, to poczekajcie aż wyjdzie ,
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5124 dnia: Lutego 03, 2010, 13:56:55 pm »
@ KKRT

Z GT planet jestem na bieżąco, szkoda że nie widzisz tam takiej samej negatywnej debaty o PD i Gt5 jak w tym wątku. Zaiste ciekawe. Ciekawe też dlaczego nie ustosunkujesz się do tych filmików z Gt4, tam nawet kierowca ma pełną animację, więc w Gt5 to nie żaden ficzer, to tylko przeniesienie i ew. udoskonalenie znanego Nam elementu gry. Prawdę mówiąc, dawno się już skończyła epoka "ok, zmieniamy grafikę, a resztę mamy w dupie, i tak tu kupią miliony". Bo jeśli tak ciągle myśli PD i SONY to się ostro przejadą. Dobra kończę wywody, i czekam na kolejne filmiki na których zobaczę, tryb dnia i nocy na każdej trasie, zniszczenia kokpitu w premium cars, zmienne warunki atmosferyczne etc. Ja jestem cierpliwy. 8)
No i co z tego, ze ma kierowca ma pelna animacje? Czy ja kiedys mowilem, ze nie? Czego to ma niby dowodzic?
Lepiej przeczytaj moj edit do posta poprzedniego i przepros za glupoty jakie wypisujesz o Nurburgringu w GT 5 ...

Poza tym chyba nadal nie rozumiecie, ze oni pisali wszystko od poczatku. Co zreszta da sie udowodnic patrzac jak wyglada progres miedzy GT HD, GT 5:P demem, GT: 5P, patchami do niego, a nowymi gameplayami targow.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 14:03:23 pm wysłana przez KKRT »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5125 dnia: Lutego 03, 2010, 14:01:47 pm »
@ KKRT

Geometria ta sama, jedyne poprawki to poprawa textur, oświetlenia, detali i efektów, ale to jest logiczne przy przechodzeniu na kolejną generację konsoli. SAMA GRAFIKA TO NIE WSZYSTKO. Potrzeba innowacji, a te zapowiedział OPSM:
    
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

 więc czekamy na nie cierpliwie.

Na utemperowanie atmosfery:


prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5126 dnia: Lutego 03, 2010, 14:04:42 pm »
Jakie fakty?
takie
Marzec byl tylko dla Japonii i nie miales dokladnego terminu na TGS powiedzieli, ze bedzie w Marcu, na ASG byl tekst 'Planned for March 2010'
to co tam sie w PD dzieje, ze nagle sie obudzili ile maja roboty i ze nie zdaza na marzec, skoro na TGS byli tego pewni? w innych tematach nie pisze, bo najczesciej mnie to wali serdecznie. do GT mam sentyment i jakis tam zwiazek emocjonalny (mam na mysli GT1, GT2 i GT3, przy GT4 mialem juz dosc wciaz tego samego).

kolejna sprawa:
Kaz stwierdza, ze moga ja wydac w kazdej chwili a ulotka Sony wskazuje na 65%? jak zwykle pitolil farmazony, wiedzac ze sa daleko w polu. koles jest dla mnie niewiarygodny, dlatego okreslilem go jako swieta krowe.

tak czy siak nadal kibicuje tej grze i wierze ze sie uda spelnic obietnice (ale braku sladow opon na asfalcie nie wybacze hehehehehehe  :evil:). a potem poprosze o tourist trophy 2.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5127 dnia: Lutego 03, 2010, 14:06:28 pm »
Ty naprawde sobie kpisz ze mnie Unlimited? Tylko?! Stary myslisz, ze oni maja ta geometrie budynkow jaka mieli w GT 4 na konsoli, ktora wyswietlala gre w 5x nizszej rozdzielczosci? Naprawde z kim ja rozmawiam ... Wez sie troche zacznij zastanawiac czasami nad tym co mowisz.
Poza tym co mi wtracasz nagle o innowacjach jak mowilismy o wygladzie torow?

@prart
Cytuj
Kaz stwierdza, ze moga ja wydac w kazdej chwili a ulotka Sony wskazuje na 65%? jak zwykle pitolil farmazony, wiedzac ze sa daleko w polu. koles jest dla mnie niewiarygodny, dlatego okreslilem go jako swieta krowe.
Kurna znow sie wypowiadasz na temat na ktory nie masz wiedzy. Mowil, ze moze wydac w kazdej chwili, bo moglby. Gra i tak by mialaby wiecej contentu niz wszystkie inne na rynku, ale on po prostu tego nie chcial. Czy Ty myslisz, ze takie gry robi sie liniowo? Takie gry tworzy sie modulowo. Po cholere ja tutaj pisze ;\ Wiecie co, zyjcie sobie w przeswiadczeniu, piszcie sobie co chcecie. Klnijcie na Kaza i cale Polyphony, mam juz to gdzies, tym bardziej, ze ani razu nie przyznaliscie sie do bledu, mimo przedstawiowych przeze mnie dowodow. Good luck, milych spekulacji i narzekania!
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 14:10:24 pm wysłana przez KKRT »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5128 dnia: Lutego 03, 2010, 14:08:39 pm »
Trzeba być nieźle popieprzonym, żeby twierdzić, że Polyphony miało cokolwiek gotowe i porównywać to do FM3, gdzie na wszystkich trasach i samochodach, które były obecne w FM2, widać chamskie kopiuj/wklej. Gran Turismo praktycznie każdy element ma stworzony od podstaw, ale nie pozmieniali sekwencji zakrętów na Nuerburgringu i nie rozstawili cyrkowego namiotu obok trasy, więc jest to GT4 w HD  :lol:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5129 dnia: Lutego 03, 2010, 14:11:22 pm »
KKRT - wpis w całej rozciągłości Twoich postów...

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5130 dnia: Lutego 03, 2010, 14:28:25 pm »
Kurna znow sie wypowiadasz na temat na ktory nie masz wiedzy. Mowil, ze moze wydac w kazdej chwili, bo moglby. Gra i tak by mialaby wiecej contentu niz wszystkie inne na rynku, ale on po prostu tego nie chcial. Czy Ty myslisz, ze takie gry robi sie liniowo? Takie gry tworzy sie modulowo. Po cholere ja tutaj pisze ;\
byc moze by miala, moze nie. to sa domysly.
sam nie wiem po co piszesz o modulach, czy o tym ile razy PS3 wyswietla wyzsza rzodzielczosc od PS2. jakos nie widze zwiazku z przesunieciem premiery GT5 na "kiedys".

mam sie przyznac do bledu (jakiego?) bo przedstawiles dowody. z gory zakladasz, ze maja wielka sile przekonywania i sie z nimi zgadzam. no na mnie nie zadzialaly. nadal uwazam, ze Kaz to kretacz, SCE za duzo mu pozwolila, GT5 robia za dlugo, a obsuwa premiery to efekt ogromu pracy a nie marketingu.

Iras
trzeba byc niezle popieprzonym, żeby twierdzić (znajac poprzednie czesci i np. odglos piszczacych opon), ze PD robi wszystko od nowa. silnik graficzny i fizyczny - z pewnoscia ale reszta?
O porownaniach do FM3 sie nie wypowiadam.

tym samym koncze ten watek i (nie)przepraszam za odmienne zdanie.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5131 dnia: Lutego 03, 2010, 14:34:58 pm »
Ty naprawde sobie kpisz ze mnie Unlimited? Tylko?! Stary myslisz, ze oni maja ta geometrie budynkow jaka mieli w GT 4 na konsoli, ktora wyswietlala gre w 5x nizszej rozdzielczosci? Naprawde z kim ja rozmawiam ... Wez sie troche zacznij zastanawiac czasami nad tym co mowisz.
Poza tym co mi wtracasz nagle o innowacjach jak mowilismy o wygladzie torow?
nie wiem jak na innych trasach ale trasa z dema miala rzeczywiscie geometrie z ps2, tekstury tez podobne

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5132 dnia: Lutego 03, 2010, 14:45:08 pm »
trzeba byc niezle popieprzonym, żeby twierdzić (znajac poprzednie czesci i np. odglos piszczacych opon), ze PD robi wszystko od nowa. silnik graficzny i fizyczny - z pewnoscia ale reszta?

I twierdzisz, że piski opon są takie same? W takim razie nie mamy o czym rozmawiać.

nie wiem jak na innych trasach ale trasa z dema miala rzeczywiscie geometrie z ps2, tekstury tez podobne

To wyjątkowo ciekawe, biorąc pod uwagę, że Indianapolis na PS2 nie było.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5133 dnia: Lutego 03, 2010, 14:51:06 pm »
trzeba byc niezle popieprzonym, żeby twierdzić (znajac poprzednie czesci i np. odglos piszczacych opon), ze PD robi wszystko od nowa. silnik graficzny i fizyczny - z pewnoscia ale reszta?
I twierdzisz, że piski opon są takie same? W takim razie nie mamy o czym rozmawiać.
W poprzednich czesciach "nie-na-ps3"? Tak, moze delikatnie tylko zmienione.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5134 dnia: Lutego 03, 2010, 15:00:02 pm »
Delikatnie zmienione = nagrane od nowa. Zresztą jeśli ktoś twierdzi, że Polyphony większą część gry miało gotową i przeniosło ją z PS2, a wymienić jest w stanie tylko piski opon, które ograniczają się do kilku sampli, to dla mnie zahacza o śmieszność.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5135 dnia: Lutego 03, 2010, 15:10:48 pm »
Delikatnie zmienione = nagrane od nowa. Zresztą jeśli ktoś twierdzi, że Polyphony większą część gry miało gotową i przeniosło ją z PS2, a wymienić jest w stanie tylko piski opon, które ograniczają się do kilku sampli, to dla mnie zahacza o śmieszność.
teraz to pojechales. powaznie, brakuje Ci dystansu to tego tematu. przeciez nigdy nie napisalem tego co Ty powtorzyles powyzej niby za mna. kpisz i chcesz obrazic czy jak?

wylewam zale nie z powodu "portu z ps2 w hd" a z powodu takiego, ze (pisze to ostatni raz, obiecuje):
Kaz to kretacz, SCE za duzo mu pozwolila, GT5 robia za dlugo, a obsuwa premiery to efekt ogromu pracy a nie marketingu.

prosze Cie, zapodaj cytat w ktorym stwierdzilem, ze "Polyphony większą część gry miało gotową i przeniosło ją z PS2". albo nie - zapomnij o tej prosbie, bez sensu zupelnie jak kierunek jaki obrala ta dyskusja.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5136 dnia: Lutego 03, 2010, 15:12:08 pm »
Geometria z Indy jak z PS2 [bo w zadnej poprzedniej GT tego toru nie bylo], zaiste ciekawe. Te screeny troche temu przecza, right?
http://img651.imageshack.us/img651/494/gt5264.jpg
http://img651.imageshack.us/img651/4695/gt5265.jpg

@prart
Czemu mowilem o rozdzielczosci i tworzeniu modulowym? O rozdzielczosci mowilem do Unlimited, o modulach mowilem do Ciebie - jak to sie wiaze z obsuwa premiery pewnie nijak, jak to sie ma do mozliwosci wydania gry przed TGS - opisuje to w 100%.

Jak GT 5 robia za dlugo niby?
GT 1 robili 5 lat
GT 4 robili 4 lata
wiele innych gier tez jak juz pisalem jest robiona 5 lat, a ma mniej w sobie kontektu. To znaczy, ze PD sie obija albo inni sie obijaja? Czy moze faktycznie czasem potrzeba tyle czasu na produkcje gry?
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 15:27:37 pm wysłana przez KKRT »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5137 dnia: Lutego 03, 2010, 15:24:00 pm »
masz racje, te 5 lat to nie tak strasznie dlugo, patrzac na branze. ale mi sie dluzy cholernie  :roll:

przyklad z GT1 nie pasuje: robili ja w 7 (siedem!) osob. inne czasy, inne systemy.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5138 dnia: Lutego 03, 2010, 15:39:42 pm »
Dochodzi jeszcze kwestia ogromnego BOOM jakie musi PD zaserwować prezentując finalną wersję GT5. Ta gra po prostu musi być dopracowana w każdym calu, mieć bezkonkurencyjny online, zniszczenia na poziomie Dirt/Grid, zmienne warunki podczas wyścigu, zmienne pory dnia w Endurace, modele Porsche, liczbę tras ponad 100 i fizykę jakiej nie ma żaden inny tytuł. Jeżeli tego nie pokażą to FAIL, bo robiąc grę tyle czasu muszą pracować nad czymś wyjątkowym. Pamiętajmy że to nie my jesteśmy dla PD i Sony, tylko oni dla nas.
Wtedy mielibyśmy najlepsze wyścigi wszechczasów, gre idealną, której nie ma co kontynuować... przesadzasz BoBan.

Dorzuce jeszcze pare slow o GT PSP, ktore ogralem - zrobili je w max 1 rok, rezerwowym skladem i po godzinach. Wszystkie modele/tory/dzwieki/tekstury/silnik mieli gotowe. wrzucili to do downgradera, dorobili interfejs i jechana. na opierdol, zeby wywiazac z niewygodnych i strasznie ciazacych obietnic. moze ktos z SCE (patrzac jak sobie radzi PSP) w koncu poszedl do Kaza i mu laskawie przypomial po latach, ze oprocz GT5 ma jeszcze na liscie "to do" GT PSP.
Stary, nie chce nic mówić, ale kompletnie nie wiesz o czym mówisz i chyba nie masz najmniejszego pojęcia jak wygląda developing gry.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5139 dnia: Lutego 03, 2010, 15:45:23 pm »
Dochodzi jeszcze kwestia ogromnego BOOM jakie musi PD zaserwować prezentując finalną wersję GT5. Ta gra po prostu musi być dopracowana w każdym calu, mieć bezkonkurencyjny online, zniszczenia na poziomie Dirt/Grid, zmienne warunki podczas wyścigu, zmienne pory dnia w Endurace, modele Porsche, liczbę tras ponad 100 i fizykę jakiej nie ma żaden inny tytuł. Jeżeli tego nie pokażą to FAIL, bo robiąc grę tyle czasu muszą pracować nad czymś wyjątkowym. Pamiętajmy że to nie my jesteśmy dla PD i Sony, tylko oni dla nas.
Wtedy mielibyśmy najlepsze wyścigi wszechczasów, gre idealną, której nie ma co kontynuować... przesadzasz BoBan.

Mam PS3 od premiery i uwierz, że po tylu latach oczekiwania jak słyszę iż GT5 może będzie na gwiazdkę 2010 to szlag mnie trafia. Czuję jakby ktoś ze mnie kpił a ja nawet nie mogę mu wpie**olić na zlocie. Dlatego albo ta gra będzie potężna i wtedy zapomnę o ich wpadkach, albo PD stanie się najgorszym deweloperem na rynku dla mnie.

Wiadomość scalona: Lutego 03, 2010, 16:23:35 pm
Przypomniała mi się ta ulotka.



:lol: :lol: :lol:

PD robi z siebie idiotów.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 16:23:36 pm wysłana przez BoBaN »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5140 dnia: Lutego 03, 2010, 17:24:52 pm »
Z tytułu takiego, że chcą niesamowicie dopracowaną i ważną pozycję wypuścić, by boss miał na Veyrona w wersji sedam?

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5141 dnia: Lutego 03, 2010, 17:31:07 pm »
Cytuj
Geometria z Indy jak z PS2 [bo w zadnej poprzedniej GT tego toru nie bylo], zaiste ciekawe. Te screeny troche temu przecza, right?
http://img651.imageshack.us/img651/494/gt5264.jpg
http://img651.imageshack.us/img651/4695/gt5265.jpg
ta tych skrinach niewiele widac. na demie ilosc i jakosc obiektow poszlaby na ps2.
http://i272.photobucket.com/albums/jj161/Wulfen1/PC180004.jpg?t=1265213285
http://i272.photobucket.com/albums/jj161/Wulfen1/PC180001.jpg?t=1265213461    oprocz drzew, barierka tez nie zachwyca
http://img189.imageshack.us/img189/4518/nurburgring054hz.jpg       --------------gt4. barierki i drzewa ta sama geometria

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5142 dnia: Lutego 03, 2010, 17:49:36 pm »
Proszę was nie rubcie zamętu gdzie go nie ma. Wulfen to demo waży 200MB ,a sama gra ma zajmować prawie 50GB więc o czym my tu rozmawiamy? Zresztą jeśli mi nie wierzysz spytaj sie kogokolwiek który posiada GT5 i GT academy i powie Ci to każdy ze GT5P ma dużo ładniejsze otoczeni niz w tym trialu, idąc dalej w rozważaniach, jest chyba normalnym ze gra nie może być coraz brzydsza, po prostu to demo nie było w żaden sposób potwierdzeniem jakości końcowego produktu lecz miało na celu wyłonienie tylko najlepszego kierowcy.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5143 dnia: Lutego 03, 2010, 18:16:24 pm »
Jest juz sporo info z finalow GT Academy ;]
http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=125083&page=5
Czytajcie pierwszy post, jak znajde, kolejny tak ciekawe to zrobie update posta ;]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5144 dnia: Lutego 03, 2010, 18:17:16 pm »
Ustalmy parę faktów.

GT5 nie jest wcale w końcowej fazie produkcji. Gra nie ma kodu gotowego w 90%. Gdyby tak było to mielibyśmy już jakieś materiały prezentujące uber zniszczenia, zmienne warunki pogodowe i zmienne pory dnia. Na razie mamy ciągle to samo. Nawet jeśli miałoby się okazać że gra jednak wyjdzie w okolicach marca i kwietnia, to PD popełniło ogromny błąd wypuszczają mylne info o jesiennej premierze. Czemu? Ano dlatego, że jeśli gra pojawi się teraz to razem z nią pojawią się spekulacje na temat tego czy PD przypadkiem nie wydało niepełnego produktu. Ludzie zaczną gadać że pewnie mieli pracować do jesieni aby dopieścić grę, ale naciski fanów, Sony i kosmitów spowodowały przyspieszenie premiery na wcześniej obiecany termin. Tym samym wszelakie niedociągnięcia, bugi itp. będzie się tłumaczyć tą właśnie sytuacją. Podsumowując wygląda to tak jakby najpotężniejsza marka PlayStation3, czyli GT5 miała totalnie durnych ludzi odpowiedzialnych za marketing. Nie widzę innego wytłumaczenia skoro dostaliśmy ulotkę, oficjalną ulotkę PD i Sony o premierze w 4 kwartale 2009, potem info o przesunięciu na marzec a teraz oddalenie premiery na nieznany bliżej termin.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5145 dnia: Lutego 03, 2010, 18:36:06 pm »
To nie notka PD, a ludzi odpowiedzialnych za targi GC. Z tego co pamietam to nie tylko przy GT 5 byla taka notka z nieprawidlowymi informacjami, ale nie dam sobie reki obciac :P
Ogolnie za duzo kombinujesz Boban. Czekaj do GDC, tam wszystkiego sie dowiemy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 19:50:38 pm wysłana przez KKRT »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5146 dnia: Lutego 03, 2010, 18:37:49 pm »
Kiedy jest to GDC?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5147 dnia: Lutego 03, 2010, 18:58:59 pm »
Od 9 do 13 marca.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5148 dnia: Lutego 03, 2010, 19:05:57 pm »
Dzięki. W takim razie czekamy. Może zrobimy jakąś małą ankietę, że gówno tam pokażą? Ja obstawiam że nie poznamy żadnych nowych informacji, nie zobaczymy żadnych nowych filmików i nie pokażą nawet screena z nocnych wyścigów i zmiennych warunków pogodowych. :P

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5149 dnia: Lutego 03, 2010, 19:19:46 pm »
Na GDC dowiemy się, że Kaz nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom fanów i gra zostaje anulowana.
Na forach zapanuje spokój i wszyscy będą szczęśliwi...


Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5150 dnia: Lutego 03, 2010, 21:34:00 pm »
BoBaN to fajnie podsumował, poza tym niektórzy źle odebrali tą dyskusję, tu nie chodziło o to że PD to partacze, tylko że mogą nimi być jeśli nie będzie zapowiadanych przez choćby OPSM ficzerów. Choć boję się że A-N może mieć trochę racji z tym że gra PD trochę przerosła, jednak miejmy nadzieje że sobie z tym poradzą.

Wtrącę się tylko jeszcze do silnika gry, z tego co mówił KAZ, to chwalił się tym że ich ENGINE jest na tyle "giętki" że w każdym momencie mogą coś wrzucić lub wyciągnąć z kodu gry bez konsekwencji dla reszty, więc jeśli tak jest to gdzie tu powstawanie modułowe tego silnika.

Wniosek jest jeden trzeba Nam cierpliwie czekać. Dobrze że wiemy chociaż do kiedy. Myślę że już następnej daty nie będzie. :(

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5151 dnia: Lutego 03, 2010, 22:00:11 pm »
ja tam od poczatku podchdze sceptycznie do tych zapowiedzi zmiennych warunkow atmosferycznych i nawet nie licze na nie w pelnej wersji.
niech dadza te 1000 samochodow, 70 tras, uszkodzenia i bedzie dobrze i tak zmiany sa wieksze niz w ostatnich 3 czesciach nawet jesli zabraknie zmiennych warunkow.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5152 dnia: Lutego 03, 2010, 22:04:46 pm »
Cytuj
Wtrącę się tylko jeszcze do silnika gry, z tego co mówił KAZ, to chwalił się tym że ich ENGINE jest na tyle "giętki" że w każdym momencie mogą coś wrzucić lub wyciągnąć z kodu gry bez konsekwencji dla reszty, więc jeśli tak jest to gdzie tu powstawanie modułowe tego silnika
No wlasnie jedno powoduje drugie. Modul, tzn jakbys tworzyl gre z blokow. Np Uncharted jest tworzone liniowo, wpierw pisza silnik, a potem pokolei lvl'e zgodnie z fabula, ktora pisza w trakcie produkcji, jak cos im nie wychodzi to optymalizuja silnik lub szukaja obejscia itd.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5153 dnia: Lutego 03, 2010, 22:13:25 pm »
Ja bardziej niż na zmienne warunki czekam na tryb dnia i nocy na każdej trasie, każdy kto widział filmik prezentujący Suzukę o zmroku z Gt5P(course guide), ten wie jakie robi wrażenie, szczególnie że w Gt5 ma być seria SUPER GT. Ja na TO najbardziej czekam i nie podaruję PD jeśli tego zapowiedzianego ficzeru w pełnej wersji nie będzie. Zmienne warunki przeżyję jeśli tylko TO dadzą do pełnej wersji gry. 8)

Tu krótki filmik z NSX Race Cars @ Suzuka wieczorną porą, jednak ten filmik nie pokazuję tego piękna pokazanego w Gt5P.

« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 22:18:23 pm wysłana przez Unlimited »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5154 dnia: Lutego 03, 2010, 22:27:19 pm »
Chłopaki, bez urazy, ale sracie żarem, jak rzadko kiedy.  :lol:

jaca71

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-11-2008
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 2
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5155 dnia: Lutego 03, 2010, 22:47:58 pm »
Obiecał ktoś zmienną pogodę? Nie wydaje mi się.Widzę że ludzie się nastawiają odrazu na deszcz który będzie padał jak w rzeczywistości-jedziesz i pogoda się zmienia w trakcie wyścigu.Nigdzie nie widziałem takiego niusa.Z tego co pamiętam było poprostu słowo weather i nic więcej,a to może równie dobrze znaczyć że będzie np. mokra nawierznia i tyle,ale może czegoś nie wiem.Potwierdziło Polyphony cokolwiek? Jak nie to po co się nastawiać na to.Zaznaczam że mogę być niedoinformowany

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5156 dnia: Lutego 03, 2010, 23:57:10 pm »
Kurde ale bym chciał być na takim NSX Cup. Szkoda że u nas w PL nie ma torów z prawdziwego zdarzenia. Aczkolwiek na Miedzianej Górze też są fajne imprezy, tyle że nie spotka się tam takich aut jak NSX czy GTR.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5157 dnia: Lutego 04, 2010, 08:11:10 am »
zarzucacie mi niewiedze i niedoinformowanie: ok, biore to na klate. byc moze tak jest. nie pamietam kazdego wywiadu z Kazem, kazdego detalu odnosnie poprzednich czesci i nigdy nie bylem developerem gier na playstation (jak kilku z Was, co wnioskowac mozna z tonu wypowiedzi).

ale podsumowujac wczorajsza dyskuje chce jeszcze napisac, ze sram zarem w zasadzie z jednego powodu: brak konkretow odnosnie premiery. konkretow, tzn. nawet nie ostatecznej daty a chocby daty ogloszenia tej daty. Przykladowo pada stwierdzenie od SCE+PD: wszystko oglosimy na TGS, czekajcie. Albo chociaz: nie wiemy, wyjdzie kiedy bedzie gotowa i sie odpierdolcie w koncu.
Tymczasem mamy festiwal sciem dot. premiery w wykonaniu Kaza i jakas marcowa premiere spyty wzieta - wytlumaczcie mi Koledzy skad oni ja w ogole wzieli (poza pyta, tylko kogo?), wiedzac jaka jest sytuacja? to mnie denerwuje i tu widze nieprofesjonalizm.
ogolnie na to wszystko patrzac tez mam odczucie, ze kwestia premiery GT5 zaczyna przypominac farse z Kazem w roli glownej i za przyzwoleniem SCE.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5158 dnia: Lutego 04, 2010, 08:21:28 am »
Jaki znowu festiwal ściem??

Marcowy termin był dla PD osiągalny - SONY ogarnęło swój biznes i uznało, że takiego killera jak GT należy sprzedać w najlepszym możliwym okresie. A marzec/kwiecień okazał się być maksymalnie zawalony innymi grami. Wyobraź sobie, że dostajesz w marcu FF13, GoW3 i GT5. Ja bym się wkurzył - nie da się grać/kupić wszystkiego w jednym miesiącu - a potem pod koniec roku narzekać, że nic nie wychodzi.

Rozumiem, że każdy czeka na GT5 od lat i stąd bierze się całe agresywne zachowanie. Ale spróbujcie zrozumieć, że decyzja odnośnie opóźnienia premiery jest decyzją logiczną i z punktu widzenia SONY optymalną. Z punktu widzenia graczy również - otrzymamy bardziej dopracowany produkt.

Na E3 dostaniemy pełne info o GT5. Poczekaliśmy 5 lat - poczekamy jeszcze te 4 miesiące. Ja jestem optymistą. Jestem pewien, że to co pokaże Kaz zmusi mnie do kombinowania tygodnia urlopu w momencie premiery...

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #5159 dnia: Lutego 04, 2010, 09:32:50 am »
Na E3 dostaniemy pełne info o GT5. Poczekaliśmy 5 lat - poczekamy jeszcze te 4 miesiące. Ja jestem optymistą. Jestem pewien, że to co pokaże Kaz zmusi mnie do kombinowania tygodnia urlopu w momencie premiery...
i tego sobie, Tobie i Wam zycze.