Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1267491 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2520 dnia: Kwietnia 22, 2008, 20:14:54 pm »
Chyba Zielarz gral w obie, ale nie chce sie wlaczyc do dyskusji  :-)

O biegach się nie wypowiem, bo szczerze nie przyszło mi do głowy, aby redukować z 6 na 1 ;). Ale jeśli chodzi o samą jazdę to napisze tak - ostatnio do Forzy 2 siadam, aby przejechać się bezstresowo, najczęściej z kumplem pecetowcem. Jest lekko i przyjemnie. W GT5:P gram, gdy chcę większych wyzwań. W Forzie auta są zbyt stabilne.

to zredukuj w  bodajze skyline z 5 na 3,

forza 2 doskonala tez nie jest to fakt, nadsterownosc przesadzona czesto itp
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 20:17:31 pm wysłana przez Tango »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2521 dnia: Kwietnia 22, 2008, 20:18:04 pm »
Sprawdzę choć wierzę na słowo ;).

Jeśli chodzi o GT to przy redukcji biegów prędkość spada, ale wolno.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2522 dnia: Kwietnia 22, 2008, 20:19:20 pm »
Sprawdzę choć wierzę na słowo ;).

Jeśli chodzi o GT to przy redukcji biegów prędkość spada, ale wolno.

Za wolno, nie czuc szarpnienia, wyhamowania silnikiem.

Jak mowie, Forza2 ma wady i GT5 tez ma, nie wywyzszam jednej nad druga, bo zadna nie jest symulatorem tak naprawde. Tylko wypisuje fakty, niektore "rzeczy" lepsze sa w forzie 2 niektore w Gt5. Nie mam zamiaru nikogo atakowac.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 20:21:51 pm wysłana przez Tango »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2523 dnia: Kwietnia 22, 2008, 21:22:39 pm »
Hymm, skusiłem się i od razu sprawdziłem, tyle że nie Skyline'a. Musze przyznać, że większą szkodę wyrządziło mi uderzenie w barierkę, niż redukcja z 6 na 1, ale jeszcze przetestuje.

Co ciekawe w Forzie można z 6 przejść na R. W Prologue trzeba najpierw zredukować prędkość do zera, a dopiero potem można wrzucić R.

nightrunner

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-01-2008
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2524 dnia: Kwietnia 22, 2008, 21:50:43 pm »
Hymm, skusiłem się i od razu sprawdziłem, tyle że nie Skyline'a. Musze przyznać, że większą szkodę wyrządziło mi uderzenie w barierkę, niż redukcja z 6 na 1, ale jeszcze przetestuje.

Co ciekawe w Forzie można z 6 przejść na R. W Prologue trzeba najpierw zredukować prędkość do zera, a dopiero potem można wrzucić R.

Ależ w GT można od razu wrzucić wsteczny - przynajmniej na G25 można to zrobić.
A co do hamowania silnikiem to JEST w GT i pełni on b. ważną rolę podczas hamowania.
przykład:
W trakcie zbliżania się do zakrętu poweidzmy na 5 biegu, hamuję wciskając sprzęgło i hamulec, w między czasie wrzucając 2 i na słuch wybieram moment kiedy obroty spadną na tyle aby po puszczeniu sprzęgła (hamulec nadal wciśnięty) dohamować jeszcze silnikiem.

Przy hamowaniu ze sprzęgłem przez cały okres hamowania, wydłuża się znacznie droga hamowania i to widać od razu.

Czasami po długiej prostej redukuję po kolei wrzucając każdy bieg po kolei i na każdym puszczam sprzęgło co też daje dobry rezultat, ale jest już trochę trudniejsze bo trzeba tak jakby pulsować sprzęgłem.
Opublikowane: Kwiecień 22, 2008, 21:46:15
druga sprawa to nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale wydaje mi się, że przy 200km/h nie poczułbyś żadnego szarpnięcia (redukcja z 6 na 1) - jakoś nie chce mi się wierzyć że rozpędzoną tonę z kawałkiem potrafiłby szarpnąć silnik (co innego na niższych prędkościach). Inna sprawa, że po takim manewrze skrzynia była by w proszku...:)

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 22:04:27 pm wysłana przez nightrunner »
A Hard Days Knight

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2525 dnia: Kwietnia 22, 2008, 23:19:00 pm »
Z dzisiejszego rekordu jestem bardzo zadowolony! 350Z RS trasa HSR tryb jak zwykle PRO i po paru godzinach grania jest 1st miejsce! Odstawiłem dwóch Niemców z czego jeden ma sporo rekordów i już loguje się na stornie w necie z rekordami!

Było bardzo ciężko muszę przyznać i chyba nawet ciężej niż Japończykiem na Eiger tym samym autem. Męczące to jest ale dla zobaczenia polskiej flagi na pierwszym miejscu warto.
Opublikowane: Kwiecień 22, 2008, 23:11:42
PS. Co do tych biegów to bardzo możliwe że hamowanie silnikiem załącza się dopiero przy podpięciu kierownicy G25 ze sprzęgłem bo tylko wtedy to ma sens. W żadnym samochodzie na świecie z sekwencyjną skrzynią biegów nie wrzucisz przy 200km/h pierwszego biegu bo elektronika Ci na to nie pozwoli. Także takie testowanie auta i zmienianie biegów z 6 na 1 mija się z celem na sekwencyjnej skrzyni gdyż w rzeczywistości nie istnieje.

badej

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-12-2005
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: badej_PL
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2526 dnia: Kwietnia 22, 2008, 23:48:31 pm »
Mam takie pytanko odnośnie wizualnej strony GT5:P. Otóż zauważyłem, np. w takiej Integrze, że w widoku z kokpitu, w miejscu łączenia szyby z dachem, jest taki jakiś bohomaz zamazany. Chyba to miała być uszczelka, czy coś. :) W innych samochodach tego nie uświadczyłem. Czy to jest zwyczajny bug, czy o czymś nie wiem? :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2527 dnia: Kwietnia 23, 2008, 00:04:17 am »
Tu można wrzucać wyniki:

http://db.gtrp.de/


Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2528 dnia: Kwietnia 23, 2008, 00:30:41 am »
Hymm, skusiłem się i od razu sprawdziłem, tyle że nie Skyline'a. Musze przyznać, że większą szkodę wyrządziło mi uderzenie w barierkę, niż redukcja z 6 na 1, ale jeszcze przetestuje.

Co ciekawe w Forzie można z 6 przejść na R. W Prologue trzeba najpierw zredukować prędkość do zera, a dopiero potem można wrzucić R.

duza predkosc, silnik ztunigowany redukcja i zapala sie silniczek na kolorowo :)

Chodzi o to, ze tworcy pomysleli o tym tak jak w gtr na przyklad. Jestes jakis efekt uboczny zlej redukcji a, ze do konca dobrze nie jest to zrobione to druga sprawa. W forzie 2 wszystko jest jak zniszczenia nie do konca dograne :sad: (model jazdy, zniszczenia, tuning itp) Pomysly byly zabraklo szlifu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2008, 00:33:26 am wysłana przez Tango »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2529 dnia: Kwietnia 23, 2008, 00:43:44 am »
Sprawdziłem. Audi R8, prosta start-meta na Nurburgring. Rozpędziłem się do 6 biegu i zredukowałem na jedynkę. Po chwili silnik czerwony - nie dało się jechać. Musiałem zjechać do pit-stopu, gdzie został naprawiony w pierwszym na świecie bezobsługowym boxie  ;)

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2530 dnia: Kwietnia 23, 2008, 03:03:56 am »
Sprawdziłem. Audi R8, prosta start-meta na Nurburgring. Rozpędziłem się do 6 biegu i zredukowałem na jedynkę. Po chwili silnik czerwony - nie dało się jechać. Musiałem zjechać do pit-stopu, gdzie został naprawiony w pierwszym na świecie bezobsługowym boxie  ;)

Tak jak mowilem. Czasem wystarczy zla redukcja z 5 na 3 i juz silnik zolciutki :)

Zielarz potestuj, bo jak dobrze sie rozbujasz i zredukujesz silnik bedzie czerwony i praktycznie koniec wyscigu :)
Opublikowane: Kwiecień 23, 2008, 02:56:14
Cytuj
A co do hamowania silnikiem to JEST w GT i pełni on b. ważną rolę podczas hamowania.

Nie pelni dobrej roli bo jadac  ponad 200km/h wrzucam jeden i dalej jade ponad 200(powoli zwalnia, ale blizej to luzowi niz nizszemu biegowi) Czyli mala role odgrywa.

Cytuj
Inna sprawa, że po takim manewrze skrzynia była by w proszku...

No tak skrzynia w proszku a samochod nawet nie drgnal, gdzie tam zeby szarplo jak skrzynia sie rozleci  :-D

Kiedys za lepka w Polsce mialem Simsona, i jezdzilem tylko na przednim hamulcu bo mi tylnego nie chcialo sie naprawiac, zerwala sie linka od hamulca i wtedy z 4 biegu przed skrzyzowaniem wrzucilem na jeden :) Pamiatam do dzis jak wyhamowal silniczek(posypalo sie cos, juz nie pamietam co). Dlatego teraz sprawdzam to w grach  :cool:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2008, 03:54:54 am wysłana przez Tango »

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2531 dnia: Kwietnia 23, 2008, 08:34:10 am »
Tak czytam i czytam o tym 1 biegu i aż śmiech mnie ogarnia :lol:
Jak już kilka osób napisało nie wiem jak można zrzucić z 6 biegu od razu na 1, tym bardziej jak się nie ma G25..

Dla osoby która w "normalny sposób bawi się z grą redukcja biegów odbywa się na słuch i nigdy z maksymalnych obrotów na danym biegu..
A w GT:P jest coś takiego jak wyhamowywanie biegami i bez tego ciężko by mi było samym hamowaniem pokonać niektóre zakręty grając z DFP w klasie A, powiem więcej że puszczając gaz i nie hamując hamulcem grając już np F430 auto ciężej opanować i zaczyna nosić bokami.

Jak dla mnie redukcja biegów przed zakrętem to jedna z najbardziej rajcujących czynności w grze i grając na kierownicy nie przychodzi mi do głowy nic głupiego jak wrzucanie wstecznego przy 200km/h czy cokolwiek innego bo ciągle jestem maksymalnie skupiony a zarazem mam wielką frajdę z kręcenia kółkiem i walki z FF :cool:

Myślę zarazem  że to nie temat na walkę czy Forza 2 czy GT5:P jest lepsza bo i jedna gra i druga ma wady jak i zalety i o wiele bardziej istotne niż obawa co się stanie po redukcji z 6 na 1 bieg przy 200km/h... :shock:

Przy Forzie 1 spędziłem mnóstwo godzin przy Forzie 2 jeszcze lepiej się bawiłem ale niestety nie grałem na kierownicy. Teraz gram w GT5:p na DFP i jest najbardziej wymagającą grą wyścigową w jaką grałem (wczoraj żeby skończyć na 3 miejscu ostatni wyścig w klasie A w którym trzeba jechać F430 walczyłem z 1h :P ).
Cenie obie serie choćby za to że tworzą konkurencję a przez to dążą do ideału.

Tu można wrzucać wyniki:

http://db.gtrp.de/

Dzięki to mi się przyda bo w końcu mogę zmieniać ustawienia w samochodach, więc i grać Time trial czas zacząć  :-D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2008, 08:35:52 am wysłana przez Magiq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2532 dnia: Kwietnia 23, 2008, 09:09:17 am »
Tu można wrzucać wyniki:

http://db.gtrp.de/

Dzięki to mi się przyda bo w końcu mogę zmieniać ustawienia w samochodach, więc i grać Time trial czas zacząć  :-D

Tylko że w Time Trial nie da się nic grzebać przy samochodach. Każdy jedzie takim samym żeby było sprawiedliwie. Także możesz już teraz bić światowe rekordy. :)
Opublikowane: Kwiecień 23, 2008, 09:04:24
Kiedys za lepka w Polsce mialem Simsona, i jezdzilem tylko na przednim hamulcu bo mi tylnego nie chcialo sie naprawiac, zerwala sie linka od hamulca i wtedy z 4 biegu przed skrzyzowaniem wrzucilem na jeden :) Pamiatam do dzis jak wyhamowal silniczek(posypalo sie cos, juz nie pamietam co). Dlatego teraz sprawdzam to w grach  :cool:

Nie to żebym się czepiał ale tez miałem Simsona (też S51 skoro mówisz że miałeś 4 biegi) i chciałbym wiedzieć jak to zrobiłeś że z 4 wrzuciłeś na 1 bieg? Przecież tam masz stopkę sekwencyjną więc wbijasz 1 naciskając ją w dół a 2, 3 i 4 do góry więc żeby bezpośrednio zjechać z 4 do 1 musiałeś jakoś ominąć biegi 2 i 3. Jak to zrobiłeś?

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2533 dnia: Kwietnia 23, 2008, 09:14:46 am »

Tylko że w Time Trial nie da się nic grzebać przy samochodach. Każdy jedzie takim samym żeby było sprawiedliwie. Także możesz już teraz bić światowe rekordy. :)
Teraz mi to piszesz :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2534 dnia: Kwietnia 23, 2008, 09:15:16 am »
PS. Jeśli ktoś ma teraz dostęp do konsoli to prosiłbym bardzo żeby sprawdził moje czasy F40 na Suzuka East Course oraz Nissanem Proto '05 również na Suzuka East Course i przesłał mi na PW te wyniki.

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2535 dnia: Kwietnia 23, 2008, 12:51:35 pm »
Cytuj
Nie to żebym się czepiał ale tez miałem Simsona (też S51 skoro mówisz że miałeś 4 biegi) i chciałbym wiedzieć jak to zrobiłeś że z 4 wrzuciłeś na 1 bieg? Przecież tam masz stopkę sekwencyjną więc wbijasz 1 naciskając ją w dół a 2, 3 i 4 do góry więc żeby bezpośrednio zjechać z 4 do 1 musiałeś jakoś ominąć biegi 2 i 3. Jak to zrobiłeś?

Też się zastanawiałem nad tym przez dłuższą chwilę  :lol: Nic chłopaczek chciał zabłysnąć w typowo dziecinny sposób, na poparcie teori, że w GT nie da się hamować silnkiem czy coś  :???: Każdy kto grał w jakiekolwiek GT, już na jednej z pierwszych "licencji" mógł się przekonać co znaczy odpowiednie redukowanie biegów przy hamowaniu, bez tego nie dało się w niej wyhamować 3000GT na złoto. Od razu się przyznaje, że nie mam Gt5p, co i tak nie zmienia faktu, że niemożliwym jest spapranie przez Polyphony ważnego elementu hamowania silnikiem, który funkcjonował już w jedynce na PsX.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2536 dnia: Kwietnia 23, 2008, 17:51:22 pm »
Tu można wrzucać wyniki:

http://db.gtrp.de/

Dzięki to mi się przyda bo w końcu mogę zmieniać ustawienia w samochodach, więc i grać Time trial czas zacząć  :-D

Tylko że w Time Trial nie da się nic grzebać przy samochodach. Każdy jedzie takim samym żeby było sprawiedliwie. Także możesz już teraz bić światowe rekordy. :)
Opublikowane: Kwiecień 23, 2008, 09:04:24
Kiedys za lepka w Polsce mialem Simsona, i jezdzilem tylko na przednim hamulcu bo mi tylnego nie chcialo sie naprawiac, zerwala sie linka od hamulca i wtedy z 4 biegu przed skrzyzowaniem wrzucilem na jeden :) Pamiatam do dzis jak wyhamowal silniczek(posypalo sie cos, juz nie pamietam co). Dlatego teraz sprawdzam to w grach  :cool:

Nie to żebym się czepiał ale tez miałem Simsona (też S51 skoro mówisz że miałeś 4 biegi) i chciałbym wiedzieć jak to zrobiłeś że z 4 wrzuciłeś na 1 bieg? Przecież tam masz stopkę sekwencyjną więc wbijasz 1 naciskając ją w dół a 2, 3 i 4 do góry więc żeby bezpośrednio zjechać z 4 do 1 musiałeś jakoś ominąć biegi 2 i 3. Jak to zrobiłeś?


no to logiczne jak w kazdym motorze zaczelem szybko deptac w sekunde zeszlem z 4 biegu do pierwszego pozostalych dwoch przeskoczyc sie nie da a jak Ty to sobie wyobrazales hehehe  :lol:
Opublikowane: Kwiecień 23, 2008, 17:46:17
Cytuj
Nie to żebym się czepiał ale tez miałem Simsona (też S51 skoro mówisz że miałeś 4 biegi) i chciałbym wiedzieć jak to zrobiłeś że z 4 wrzuciłeś na 1 bieg? Przecież tam masz stopkę sekwencyjną więc wbijasz 1 naciskając ją w dół a 2, 3 i 4 do góry więc żeby bezpośrednio zjechać z 4 do 1 musiałeś jakoś ominąć biegi 2 i 3. Jak to zrobiłeś?

Też się zastanawiałem nad tym przez dłuższą chwilę  :lol: Nic chłopaczek chciał zabłysnąć w typowo dziecinny sposób, na poparcie teori, że w GT nie da się hamować silnkiem czy coś  :???: Każdy kto grał w jakiekolwiek GT, już na jednej z pierwszych "licencji" mógł się przekonać co znaczy odpowiednie redukowanie biegów przy hamowaniu, bez tego nie dało się w niej wyhamować 3000GT na złoto. Od razu się przyznaje, że nie mam Gt5p, co i tak nie zmienia faktu, że niemożliwym jest spapranie przez Polyphony ważnego elementu hamowania silnikiem, który funkcjonował już w jedynce na PsX.

Jak masz sieroto problem to na priva, a trzeba byc debilem zeby sie nie domyslic jak wyglada redukcja z 4 biegu na 1 w motorze.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2537 dnia: Kwietnia 24, 2008, 12:27:45 pm »
A co tu taka cisza? Nikt nie pobija żadnych rekordów?
Jak dzisiaj wrócę do domu spróbuje sie w time trialu :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2538 dnia: Kwietnia 24, 2008, 13:01:19 pm »
Ja na razie pobiłem te, które sobie założyłem przed rozpoczęcie Time Trial. Daje sobie spokój na razie. To jest zbyt męczące więc chce pograć w coś na padzie.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2539 dnia: Kwietnia 24, 2008, 13:05:31 pm »
Ja na razie pobiłem te, które sobie założyłem przed rozpoczęcie Time Trial. Daje sobie spokój na razie. To jest zbyt męczące więc chce pograć w coś na padzie.
Ja obecnie jak mam chwilę to gram trochę na cod4 a później GT5:P i spać :)

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2540 dnia: Kwietnia 24, 2008, 17:33:54 pm »
Cytuj
Jak masz sieroto problem to na priva, a trzeba byc debilem zeby sie nie domyslic jak wyglada redukcja z 4 biegu na 1 w motorze.

Uuuu, ależ prawda zabolała :lol:
Nie zamierzam z dziećmi sobie prywatnych wiadomości przesyłać.. :???:
Debilem to trzeba być, żeby mówić, że w GT nie ma hamowania silnikiem..

Jest w prologu coś sensownego ze stajni BMW? Jakieś M3 czy M5? Jeśli tak, to jak się prowadzą,
bo przyznam, że w poprzednich częściach bmki prowadziły się dupnie!

Michal_GTI

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2541 dnia: Kwietnia 24, 2008, 17:37:09 pm »
Jest M3, 135i Coupe i chyba Z8
PSN ID: MICHAL_GTI

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2542 dnia: Kwietnia 24, 2008, 19:18:28 pm »
z4

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2543 dnia: Kwietnia 25, 2008, 04:46:53 am »
Cytuj
Jak masz sieroto problem to na priva, a trzeba byc debilem zeby sie nie domyslic jak wyglada redukcja z 4 biegu na 1 w motorze.

Uuuu, ależ prawda zabolała :lol:
Nie zamierzam z dziećmi sobie prywatnych wiadomości przesyłać.. :???:
Debilem to trzeba być, żeby mówić, że w GT nie ma hamowania silnikiem..

Jest w prologu coś sensownego ze stajni BMW? Jakieś M3 czy M5? Jeśli tak, to jak się prowadzą,
bo przyznam, że w poprzednich częściach bmki prowadziły się dupnie!

kozaczka zgrywasz za klawiaturka, dziecko NEO, pojecia nie ma a komentuje,jechales kiedys na motorze? chyba nie bardzo  :lol:

Co do gry jest hamowanie silnikiem ale do rzeczywistego mu brakuje jak z tad do nieba :lol:

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2544 dnia: Kwietnia 25, 2008, 09:45:57 am »
Nie gadam z tobą bo twoje szczeniackie odzywki tylko pokazują, że to strata czasu. :???:

Czyli nie ma M5 lub M6 w GT5p? Szkoda, choć znając patriotyczne podejście japończyków, maszyny te i tak nie miały by szans na walkę ze stuningowanych skyline czy nsx. Czy tylko ja mam wrażenie, że to właśnie japońskie fury są najlepsze w GT, oferując kosmiczne możliwości tuningu i komfortowe prowadzenie?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2545 dnia: Kwietnia 25, 2008, 11:15:07 am »
Najlepszy jest F1 2007 a nie jest to Japończyk. :P

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2546 dnia: Kwietnia 25, 2008, 12:08:00 pm »
E tam, części w nim pewnie Made in Japan ;p

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2547 dnia: Kwietnia 25, 2008, 13:30:40 pm »
troche wczoraj se popykalem w klasie S i gra jest naprawde super i piekna _ gram niestety juz na normal a nie proffesional bo padem nie sposob utrzymac niektorych samochodow na trasie/
niech tylko online poprawia i kolizje to bedzie 10/10 jak dla mnie

cod4

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 15-02-2008
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • PSN: kermit093
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2548 dnia: Kwietnia 26, 2008, 11:43:21 am »
Najwieksza bzdura jest z tego ze nie mozna nikogo zaprosic do wyscigu
Wchodcie na www.gamebattles.com . Robimy drużunę cod4 i umawiamy się na gry z innymi drużynami. Można też iść do innych gier

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2549 dnia: Kwietnia 28, 2008, 20:34:40 pm »
Czy mi się tylko wydaję czy jadąc z widokiem z oczu nie ma żadnej animacji zmiany biegów (czy to łopatkami czy też zwykłą skrzynią)?  :mad:
Aha jestem trochę w tyle jeżeli chodzi o GT5. Powiedzcie mi jak to w końcu jest, będę jednoślady w 5-tce czy nie?  :cool:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2550 dnia: Kwietnia 28, 2008, 20:36:39 pm »
To chyba nie jest jeszcze pewne.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2551 dnia: Kwietnia 28, 2008, 20:49:41 pm »
Czy mi się tylko wydaję czy jadąc z widokiem z oczu nie ma żadnej animacji zmiany biegów (czy to łopatkami czy też zwykłą skrzynią)?  :mad:
Aha jestem trochę w tyle jeżeli chodzi o GT5. Powiedzcie mi jak to w końcu jest, będę jednoślady w 5-tce czy nie?  :cool:

Owszem jest. Tak samo drążkiem jak i łopatkami. :cool:

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2552 dnia: Kwietnia 28, 2008, 21:00:47 pm »
Czy mi się tylko wydaję czy jadąc z widokiem z oczu nie ma żadnej animacji zmiany biegów (czy to łopatkami czy też zwykłą skrzynią)?  :mad:
Aha jestem trochę w tyle jeżeli chodzi o GT5. Powiedzcie mi jak to w końcu jest, będę jednoślady w 5-tce czy nie?  :cool:

w niektorych samochodach nie ma animacji zmiany ani lopatkami ani zwykla szkrzynia(bodajze najnowszy skyline)

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2553 dnia: Kwietnia 28, 2008, 21:32:35 pm »
W Lancerze Evo X tuned też. Ale to tylko dlatego, że jest to automat (za kierownicą świeci się kontrolka D (Drive w automatycznej skrzyni biegów))

Borsuk

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-04-2007
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2554 dnia: Kwietnia 30, 2008, 17:46:18 pm »
Mam pytanie. Czytałem że w Europejskiej GT5 jest możliwość tuningu samochodów tylko nie moge tego znaleźć. Niech ktos powie mi gdzie to jest.

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2555 dnia: Kwietnia 30, 2008, 18:37:55 pm »
Jest tylko podkręcanie przed rozpoczęciem wyścigu, ale musisz skończyć klasę A.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2556 dnia: Maja 05, 2008, 13:57:17 pm »
Jak Wam się podoba to:

http://www.4max.pl/default.asp?g=&gg=200&produkt=3033

Cena zaporowa, ale chyba sporo osób chciało by mieć coś takiego.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2557 dnia: Maja 05, 2008, 18:31:46 pm »
Jak Wam się podoba to:

http://www.4max.pl/default.asp?g=&gg=200&produkt=3033

Cena zaporowa, ale chyba sporo osób chciało by mieć coś takiego.

niestety nie da sie tam wlozyc duzego TV

na marginesie w 1080p zabki praktycznie poznikaly :-D Dawac wiecej gier w 1080p  :P

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2558 dnia: Maja 05, 2008, 18:37:28 pm »
niestety nie da sie tam wlozyc duzego TV

na marginesie w 1080p zabki praktycznie poznikaly :-D Dawac wiecej gier w 1080p  :P

Włożyć nie, ale można ustawić przed telewizorem.


Honorovy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-02-2008
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2559 dnia: Maja 05, 2008, 18:39:19 pm »
Jak Wam się podoba to:

http://www.4max.pl/default.asp?g=&gg=200&produkt=3033

Cena zaporowa, ale chyba sporo osób chciało by mieć coś takiego.

Masakra, jakies dane co to tego ekraniku ?, czy to tylko lipa?. Tak BTW, za ta cene mozna kupic wozek bracia....