Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1266583 razy)

0 użytkowników i 37 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2600 dnia: Maja 10, 2008, 16:14:31 pm »
CODIES nabyli prawa od Sony do serii z F1 na czele, potwiedzili ze gra bedzie multiplatformowa. Mowiac krotko doczekam sie dobrego racera, bo napewno beda chccieli z tej serii zrobic gre bardziej sim niz arcade.

Kundun

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2007
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 0
  • ID: TalkO
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2601 dnia: Maja 11, 2008, 09:18:11 am »

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2602 dnia: Maja 11, 2008, 09:31:16 am »
Grałem w Grida i powiem ze taka sobie ta gra... Graficznie przyzwoicie ale tylko to... DO GT5P brakuje jej sporo a wspominając sterowanie w tej grze to dla mnie czysty arcade[Grid] ale miło mi sie grało, nie powiem:)

Marins

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2603 dnia: Maja 11, 2008, 09:48:36 am »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2604 dnia: Maja 12, 2008, 00:35:13 am »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2605 dnia: Maja 12, 2008, 09:56:41 am »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2606 dnia: Maja 12, 2008, 11:29:15 am »
50 milionów Gran Turismo :)
http://polygamia.pl/50-milionow-gran-turismo

Król gatunku...
7 czesciowy...
No i co z tego że 7 częściowy? Król to król. :cool:
4 cześć była raczej pacynką u króla forzy jeśli chodzi o innowacje i realizm. Teraz batali część dalsza (forza 3 już się robi) 8)

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2607 dnia: Maja 12, 2008, 12:09:53 pm »
Moze i forza się robi ale nie sa w stanie zaoferowąć czegos wiecej na bebechach x360... grafika wciaz bedzie kreskówkowa... auto nie bedzie wiecej niz w gt5p... a zniszczenia nie lepsze niz w GRID. Jednym słowem ciezko... oj cięzko... moze zaproponuja jakis niesamowity online... w kazdym badz razie maja podgórke....

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2608 dnia: Maja 12, 2008, 12:16:59 pm »
Moze i forza się robi ale nie sa w stanie zaoferowąć czegos wiecej na bebechach x360... grafika wciaz bedzie kreskówkowa... auto nie bedzie wiecej niz w gt5p... a zniszczenia nie lepsze niz w GRID. Jednym słowem ciezko... oj cięzko... moze zaproponuja jakis niesamowity online... w kazdym badz razie maja podgórke....
nie będę gdybać..bo na razie nie ma o czym. Jak zostanie podane jakieś konkretniejsze info to powiem więcej, póki co wiem że GPU jest lepsze w X360, zresztą wie to każdy, więc mogą dać jakiś efekt którego Gpu od Ps3 nie posiada. W końcu robią grę dedykowaną danej platformie. Póki co seria Gt 5 przymierza się  aby usiąść na jakiś czas na tronie, tylko coś zadek ma mało poobijany(wiadomo ta kartonowa detekcja kolizji z pierwszej generacji psx'a) i coś nie za bardzo słyszy już(tragiczne dźwięki poślizgów i otoczenia).

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2609 dnia: Maja 12, 2008, 13:15:47 pm »
dzwiek akurat to jest ASTRONOMICZNY... 7.1 obsolutnie HIGHTECH ;)

wisz jak to mówią... nie sama kartą człowiek zyje... hehehe
ps3 to nie Pecet...

Cytuj
póki co wiem że GPU jest lepsze w X360
czyzby wrózbita? bo po grach tego nie widać... wystarczy spojrzec na forze2 i GT5p... chociaz rozumeim ze to poprostu "oczywista oczywistośc"

Cytuj
więc mogą dać jakiś efekt którego Gpu od Ps3 nie posiada
jaki?

Jesli chcesz tu udowodnić jakoby X360 był mocniejszy... wróc... dorastał do mozliwości ps3 to odpuśc sobie... nie widac tego po grach...
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2008, 13:26:09 pm wysłana przez Maximmus80 »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2610 dnia: Maja 12, 2008, 13:25:58 pm »
Ja i tak bede grac na 2.0 bo wole miec dobre stereo z dobra glebia i efektem 3d niz 7.1 ktore zagra gorzej niz 2.0 ;) ale swoja droga jakby odpalic ten tytul na dobrym kinie domowym (min. wydatek to okolo 4000zł). To zagralo by dobrze pewnie. 8)
Najchetniej posluchal bym tej gry na czyms takim i zadne kino sie nie umywa. Obojetnie jak siedziesz czujesz niesamowita glebie, rozdzielczosc dzwieku, oderwanie od nich i efekty 3d. Szkoda ze to sie nigdy nie stanie, bo koszta sa ogromne.
http://www.mbl-germany.de/english/start.html

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2611 dnia: Maja 12, 2008, 13:29:53 pm »
nie będę gdybać..bo na razie nie ma o czym. Jak zostanie podane jakieś konkretniejsze info to powiem więcej, póki co wiem że GPU jest lepsze w X360, zresztą wie to każdy, więc mogą dać jakiś efekt którego Gpu od Ps3 nie posiada. W końcu robią grę dedykowaną danej platformie. Póki co seria Gt 5 przymierza się  aby usiąść na jakiś czas na tronie, tylko coś zadek ma mało poobijany(wiadomo ta kartonowa detekcja kolizji z pierwszej generacji psx'a) i coś nie za bardzo słyszy już(tragiczne dźwięki poślizgów i otoczenia).

Tragiczne dźwięki otoczenia? O_o
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2008, 13:31:50 pm wysłana przez Piter_neo »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2612 dnia: Maja 12, 2008, 13:36:16 pm »
Jeszcze nie spotkałem się z zestawem 7.1 a nawet 5.1, który zagrałby słabiej przestrzennie niż stereo. Owszem muzyka to tylko w stereo ale do filmów czy gier zestaw przynajmniej 5.1 jest nie do zastąpienia.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2613 dnia: Maja 12, 2008, 21:25:27 pm »
Jeszcze nie spotkałem się z zestawem 7.1 a nawet 5.1, który zagrałby słabiej przestrzennie niż stereo. Owszem muzyka to tylko w stereo ale do filmów czy gier zestaw przynajmniej 5.1 jest nie do zastąpienia.
Mialem okazje być na wycieczce w niemczech i na wystawie w Monachium był 3 godz. pokaz najtańszych MBL (koszt około 32 tyś złotych za same głosniki). Te dwa "głośniki" zjadają wręcz każdy zestaw głośnikowy 5.1, 6.1 który miałem okazje słuchać pod każdym względem, tu się natomiast skupie na oderwaniu dźwięku od "głosników" i przestrzennością. Wrażenie nie do opisania.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2008, 21:39:10 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2614 dnia: Maja 12, 2008, 22:42:19 pm »
Nie da się w żaden sposób oddać np. dźwięku jadących aut za Tobą jak tylko poprzez ustawienie za Twoją głową kolumn i wydawania przez nie właśnie odgłosów silników samochodów, które tam się znajdują. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Pomijając już tą "oczywistą oczywistość" zastanów się dlaczego w nowoczesnych salach kinowych nie używa się samego stereo skoro potrafi ono zjeść bez problemu dowolny system 5.1 tylko montuje się okropnie drogie zestawy do dźwięku przestrzennego.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2615 dnia: Maja 12, 2008, 22:46:10 pm »
Dobra dajcie spokój bo wychodzi z tego co piszecie by mieć chociaż dobry dźwięk to trzeba wydać 50 000 zł, ja wydałem ok 2 000 zł i jestem zajebiście zadowolony :D

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2616 dnia: Maja 12, 2008, 23:01:28 pm »
Nie da się w żaden sposób oddać np. dźwięku jadących aut za Tobą jak tylko poprzez ustawienie za Twoją głową kolumn i wydawania przez nie właśnie odgłosów silników samochodów, które tam się znajdują. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Pomijając już tą "oczywistą oczywistość" zastanów się dlaczego w nowoczesnych salach kinowych nie używa się samego stereo skoro potrafi ono zjeść bez problemu dowolny system 5.1 tylko montuje się okropnie drogie zestawy do dźwięku przestrzennego.
czytałeś, widziałeś a przede wszystkim słuchałeś tego dźwięku, to nie są standardowe głośniki, w MBL dźwięk odrywa się w każdym kierunku(dookólnie w kącie 360 stopni, jak również do góry i do dołu).  Kina tego rozwiązania nie stosują, bo to są za duże koszty. Przecież głośniki same nie grają. To jest HI-end, nie dla każdego. Wiele osób w tym i ja miało szczęście posłuchać ich przez chwile na wystawie. To w ramach ciekawostki, nie zaśmiecajmy wątku, zawsze jest priv bądź można założyć nowy wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2617 dnia: Maja 12, 2008, 23:09:57 pm »
Miałem okazję posłuchać sprzętu Rotela na Trianglach gdzie cały sprzęt kosztował około 30 tysi. Muzyka wgniata w fotel ale podczas filmu nie robiło na mnie żadnego wrażenia. Czystość i dokładność owszem ale zero efektu przestrzennego.

Mówisz że kina pokroju Kinoplex nie stosują sprzętu za 32 tysiące bo to dla nich zbyt duży wydatek? Przemyśl to.

Proszę odpowiedz mi tylko na jedno pytanie. Jak można osiągnąć za pomocą postawionych przed Tobą głośników ciągły dźwięk dobiegający zza Twojej głowy? Jak to możliwe?

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2618 dnia: Maja 12, 2008, 23:53:14 pm »
Polecam srodki halucogenne ;)

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2619 dnia: Maja 13, 2008, 00:03:12 am »
MarcePan, nawet na zwykłym stereo da się uzyskać świetny efekt przestrzenności.
http://glebol.wrzuta.pl/audio/hzn3D4zDo0/virtual_barbershop
Odwiedź tą stronę i załóż słuchawki stereo.

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2620 dnia: Maja 13, 2008, 01:04:52 am »
Witam. na wstępie pozdrawiam kilku zawodników, których nicki widziałem w rankingach. to po pierwsze.
po drugie puszczam do obiegu tekst który został stworzony na inną okazję (dlatego jest taki "nieforumowy" :) ), ale skoro nie wypaliło, to po co ma leżeć na dysku. niech dostarczy rozrywki i natchnie kogoś.miłej lektury!
a po trzecie, miło było przez ostatni miesiąc gościć na tym wątku, za co dzięki. i do zobaczenia za rok z okazji gt5. pewnie sobie pogadamy o nowej odsłonie. no chyba że jesienny update zryje nam berety i będzie to wymagało podzielenia się emocjami :)
............................................................................... ....

   "Kur#a! jak można było zepsuć tak ładny przejazd  na ostatnim zakręcie!" W ciszy zastanawiam się, wyładowując frustrację na biednym padzie. Niczemu niewinny kawałek plastiku zaczyna już trzeszczeć po wpływem siły dłoni. Najchętniej zrobiłbym z niego małą kulkę,ale trochę mi szkoda. Te nocki w pracy, nie po to tak harowałem, żeby teraz psuć sobie sprzęt... Głeboki wdech. Emocje opadły, no dobra, do roboty! Może teraz sie uda. Restart, krzyżyk, jedziemy!
   Nie wiem jak Wy, ale ja się szybko nudzę. Minęło raptem kilka tygodni, a wiele elementów Gran Turismo 5 Prologue, które wcześniej tak bardzo mi się podobało, zdążyło już mi spowszednieć. Owszem, nadal mi się podobają. Nadal doceniam kunszt projektantów z Polyphony. Nadal po włączeniu Gt5:P jakimś dziwnym trafem pokój wypełnia się zapachem benzyny i palonej gumy. Ale pomimo tej całej pięknej formy nie umiem wykrzesać z siebie tyle entuzjazmu ile można by oczekiwać. Garaż zapełniony, wszystkie klasy przejechane (nie wszystko na złoto - przyznaję się), filmiki obejrzane, muzyczka przesłuchana. Każda inna gra wyścigowa w takim stadium rozkładu kończyła swój żywot definitywnie. I nie było do tej pory wyjątków. Najdłużej przy życiu utrzymywało się kiedyś GT4, ale też nie trudno zgadnąć dlaczego. Tamta gra była ogromna jak USS Nimitz, a i tak znudziła mi się pewnego dnia na tyle, że już nigdy więcej jej nie odpaliłem na mojej ps2.
    Jednak Prolog sie broni. Broni się wyjątkowo skutecznie, bo na ciasnych uliczkach jakiejś arabskiej dziury zabitej dechami bywam ostatnio bardzo rzadko. Ostre wymiany ognia na opuszczonym osiedlu w Pripyat'cie też ustąpiły miejsca wypadom na górską serpentynę u stóp monstrualnego Eiger. Musiałem chyba przez nieuwage połknąć jakiś haczyk, który trzyma mnie teraz na uwięzi i nie pozwala odejść za daleko od GT5:P.
    I wiecie co, moi drodzy, chyba wiem co to za haczyk. Nowy model jazdy (only PRO), piękne fury i świetna grafika to tylko przyprawy sprawiające,że całość smakuje tak wyśmienicie. Są to ważne elementy, niemal kluczowe. Jednak na drugie życie Prologa największy wpływ ma sieć! To własnie połączenie online i ogólnoświatowe rankingi wywołują we mnie tą potrzebę prędkości. Pierwszy raz (GTHD świadomie pomijam) mam realną możliwość skonfrontować swoje umiejętności w drifcie z japońskimi mistrzami i bądźmy szczerzy, wspinanie się po światowych rankingach dostarcza masę frajdy! Jak dla mnie w serii GT pojawił się nowy element, który dostarcza zupełnie nowych doznań. Do marca (GTHD znowu pomijam świadomie) Gran Turismo kojarzyło się graczom ( mam na mysli raczej Graczy, a nie graczy) głównie z pracą, ciężką pracą i jeszcze cięższą pracą. Samodoskonalenie czy też dążenie do doskonałości było w tej grze wszechobecne (pamiętacie co powiedział Tyler Durden o samodoskonaleniu?). Jednak patrząc na to z boku, można stwierdzić, że była to raczej sztuka dla sztuki. Pozamykani w swoich pokojach, trzymając w spoconych dłoniach pady lub kierownice (hardcorowcy mieli całe kokpity samochodowe!), bardziej przypominali mistrzów wschodnich sztuk walki ćwiczących samotnie gdzieś wysoko w górach. W skali globalnej tylko nieliczni mieli możliwość stanięcia do walki o miano "boga prędkości". Owszem, istniały i nadal istnieją strony internetowe z rankingami... ale nikt chyba nie ma złudzeń,że są to raczej zjawiska niszowe i wielu graczy nawet nie miało świadomości ich istnienia.
   Teraz to już wszystko nie ważne. Było - minęło. Teraz nasze konsole są standardowo podłączone do internetu i najlepszy przejazd automatycznie umieszczany jest na tablicy wyników. I własnie to jest kluczowym elementem, który wprowadza nową jakość do Gran Turismo. W tej grze pojawiło się coś czego wcześniej nie doświadczałem grając w GT. Poczułem sportowe emocje i dziką chęć rywalizacji. Tak! W końcu wszyscy możemy sprawdzić te nasze combosy i tajne techniki wypracowane tam wysoko w górach. Wystarczy tylko wybrać samochód z garażu, trasę, kilka dupereli i już możemy kopać tyłki japońskich maniaków driftingu lub najszybszych kierowców świata w time trial'u. Brakuje tylko opcji odgrywania hymnu narodowego. Żartuję. Ale faktem jest, że na nowo odżyły jakieś głęboko zakorzenione patriotyczne odruchy, bo mam ochotę umieścić biało-czerwoną flagę jak najwyżej. Niech te cieniasy zobaczą jak się gra w Polsce! Wiecie co, olać Pekin. Właśnie nastały czasy motoryzacyjnej olimpiady, która odbywa się non stop , 24 godziny na dobę, na całym świecie.
   Poziom trudności jest wyśrubowany. Albo jesteś cholernie dobry, albo regularnie trenujesz  (najlepiej jedno i drugie oczywiście!) - kanty i oszustwa nie wchodzą w grę. Raz,że reszta świata zobaczy twój przejazd. Dwa, że Polyphony stara się trzymać ręke na pulsie. Jeszcze przed updatem widziałem w rankingu (drift trial) kolesia, który wykosił ponad 34000 jeśli dobrze pamiętam. Zastanawiałem się jak to możliwe, skoro ja w porywach wyciągałem 6000. No i na replayu widać wszystko jak na dłoni. Pan oszust driftował na prawdę kiepsko, ale pod koniec trasy przejazdu hamował, zawracał i jechał jeszcze raz... aż się uzbierało 34000. Po updatecie takie zagrywki już są niemożliwe. I bardzo dobrze!
   Cieszy mnie, że Gran Turismo przestało być już tylko taką hantlą, którą wyciskasz w pocie czoła w swoim pokoju. Zyskalismy cenną możliwość porównania się z innymi i wiedzcie, że są w Polsce prawdziwi wymiatacze, którzy zdobywają pierwsze miejsca (np.Boban). Ale najlepsze jest to, że może dokonać tego każdy, kto tylko zechce, w imię zasady: "dla chcącego nic trudnego". Wystarczy odpalić swoje Playstation 3 w wolnej chwili. Potem wcisnąć się np. do pierwszej setki i pomysleć przez chwilę: "WOW! Jestem jednym z tych 100 najlepszych na całym świecie, a przecież Prolog kupiło ponad milion osób!", a potem z tym słodkim poczuciem dumy iść grzecznie spać. Niewiele gier jest w stanie dać to uczucie. Wiem, że 90% z was po przeczytaniu tego pomyśli, że piszę jakieś bzdury, bo sukces GT5:P to głównie grafika, nowy model jazdy, mega oprawa dźwiękowa itd. Ale omówmy się, że kieruję te słowa do tych 10%, które trzymają w sobie ambicję, aby z dziką radością udowadniać reszcie świata, że w Polsce to nie tylko Kubica jeździ.
   Nie jestem głupi, dobrze wiem, że przytłaczająca większość z was zakończy(ła) przygodę z Prologiem po dwóch, trzech tygodniach grania. Ale dla tych, którzy ograli poprzednie części Gran Turismo i spędzili nawet setki godzin podnosząc swoje umiejętności, nowy Prolog stał się egzaminem weryfikującym to wszystko czego się do tej pory nauczyli. Czy już przypomnieliście sobie co Tyler Durden mówił o samodoskonaleniu? No właśnie. Dzięki Prologowi to wszysto nabrało jakiegoś większego sensu. Od teraz gdy żona, dziewczyna lub wasza mama, woła was na kolację, możecie śmiało krzyczeć z drugiego pokoju: "Za chwilę przyjdę, teraz biję rekord świata!".
   Celowo nie piszę słowa o trybie wyścigów grupowych online. Według mnie to zupełnie inna bajka cechująca się swoimi odmiennymi prawami. Zresztą każdy kto spróbował ten wie, że ta opcja debiutując w Prologu wymaga jeszcze wielu udoskonaleń. Póki co te wyścigi stanowią świetną rozrywkę, ale nie dają aż takiej możliwości sprawdzenia siebie i swojej maszynki. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby trafić na wyścig w którym pozostali kierowcy respektują zasadę fair play, inaczej staje się to tylko dziką jazdą bez trzymanki. Zabawną i relaksującą, ale raczej nie dającą się traktować poważnie. Przynajmniej w obecnej formie.
    Wiecie, jak to jest gdy napotyka się na granicę swoich możliwości? Gdy wydaje ci się, że już szybciej nie pojedziesz, a z drugiej strony masz świadomość, że są na tym świecie tacy którym się to udało. Już który raz próbujesz zrobić to lepiej i ciągle gdzieś popełniasz błąd, który niweczy twoje wysiłki. Aż w końcu trafia się TEN przejazd, gdzie wszystko idzie idealnie. Nagle za oknem robi się cicho, cały świat zamiera, a twój wzrok skupiony jest na dziesięciu centymetrach kwadratowych twojego wielkiego telewizora. Zmysły się wyostrzają, rośnie napięcie. Nagle to przestaje być tylko beztroską zabawą. Twoje tętno przyspiesza. Zaczyna się prawdziwy sport, a ty masz szansę zostać mistrzem świata! Przynajmniej na jeden dzień, do czasu, aż ktoś inny postanowi udowodnić, że da się to zrobić jeszcze lepiej.

...
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2621 dnia: Maja 13, 2008, 02:11:03 am »
MarcePan, nawet na zwykłym stereo da się uzyskać świetny efekt przestrzenności.
http://glebol.wrzuta.pl/audio/hzn3D4zDo0/virtual_barbershop
Odwiedź tą stronę i załóż słuchawki stereo.

 :shock:

Tylko, że z 2 stojących kolumn stereo na 100% tego się nie da uzyskać... Tylko 5.1 lub słuchawki :]
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2008, 02:18:08 am wysłana przez marcinps3 »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2622 dnia: Maja 13, 2008, 07:50:00 am »
Miałem okazję posłuchać sprzętu Rotela na Trianglach gdzie cały sprzęt kosztował około 30 tysi. Muzyka wgniata w fotel ale podczas filmu nie robiło na mnie żadnego wrażenia. Czystość i dokładność owszem ale zero efektu przestrzennego.

Mówisz że kina pokroju Kinoplex nie stosują sprzętu za 32 tysiące bo to dla nich zbyt duży wydatek? Przemyśl to.

Proszę odpowiedz mi tylko na jedno pytanie. Jak można osiągnąć za pomocą postawionych przed Tobą głośników ciągły dźwięk dobiegający zza Twojej głowy? Jak to możliwe?
Przede wszystkim  to nie są zwykłe głosniki, polecam przejrzeć stronę ( http://www.mbl-germany.de/english/start.html ) Za 32 tyś. kupisz same podstawowe (podstawkowe) radialstrahlery, model 121 do tego dolicz koszt wzmaka plus żródło plus kable, ewentulanie zakup monobloków(jeszcze droższa inwestycja) i masz wydatek około 50 tys złotych za zestaw do domu. BY zastosować te głosniki w kinie, pokojach pokazowych to trzeba kupic większe modele ( http://www.audiosystem.com.pl/mbl/mbl_cennik.html ) <--link do cennika. W zależności od wielkości pokoju/sali potrzebujesz parę lub kwadro. Także wybacz ale to są duże duże koszty, na które stać tylko nielicznych. Co do Twojego pytania dlaczego, to juz CI odpowiadam. W konwencjonalnych systemach głośnikowych efekt przestrzenności wynika z zastosowania dużej liczby głosników oraz odpowiednich ścieżek dźwiękowych. Tymczasem przestrzenność przekazu jest naturalną cechą Radialstrahlera, który promieniuje dookólnie (także do góry i do dołu). Przetwornik średniotonowy ma 24 listki, z których jeden zawsze jest ukierunkowany na słuchacza. Reszta odpowiada za pole dźwiękowe, efekt niezwykłej, ale naturalnej przestrzenności. Może przeniesiemy ten wątek do jakiegoś nowego działu, albo na priv. Nie zaśmiecajmy tematu o Gt5. 8)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2008, 08:13:09 am wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2623 dnia: Maja 13, 2008, 09:46:02 am »
MarcePan, nawet na zwykłym stereo da się uzyskać świetny efekt przestrzenności.
http://glebol.wrzuta.pl/audio/hzn3D4zDo0/virtual_barbershop
Odwiedź tą stronę i załóż słuchawki stereo.

 :shock:

Tylko, że z 2 stojących kolumn stereo na 100% tego się nie da uzyskać... Tylko 5.1 lub słuchawki :]

Dokładnie. Na słuchawkach owszem.

Nie wiem jakim cudem głośniki stojące z przodu przed słuchaczem są w stanie oddać np. kroki idącej osoby za widzem. Jak dokonać dwoma frontami tego że dźwięk omija uszy słuchacza i dociera do niego od tyłu? Na prawdę jestem bardzo ciekaw jak to możliwe i bardzo chętnie sprawdził bym to sam. 

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2624 dnia: Maja 13, 2008, 11:43:13 am »


Nie wiem jakim cudem głośniki stojące z przodu przed słuchaczem są w stanie oddać np. kroki idącej osoby za widzem. Jak dokonać dwoma frontami tego że dźwięk omija uszy słuchacza i dociera do niego od tyłu? Na prawdę jestem bardzo ciekaw jak to możliwe i bardzo chętnie sprawdził bym to sam. 

Nie wiem czy koledzie o to chodzilo, ale z mojego doswiadczenia wyglada to tak:

Fakt do bajerkow "przestrzennych" przestrzennych (lecacy samolot z tylu, ruch uliczy z tylu itp) 5.1 sprawuje sie lepiej
Jednak Hi Fi stereo ma nieporownywanie lepsza przestrzen niz zestawiki 5.1 tej klasie cenowej.

Chodzi mi o to, ze gdy sluchasz muzyki na dobrym stero, zamykasz oczy to nie widzisz zestawu, nie jestes w stanie zlokalizowac glosnikow, dzwiek wypelnia cale pomieszczenie. Stero staje sie przezroczyste, dzwiek jest wszedzie, pomieszczenie wydaje sie duzo wieksze niz jest w rzeczywistosci, jestes w stanie powiedziec - o tu jest gosc i gra na trabce, tam sa skrzypce itp. Zas 5.1 maja to do siebie, ze nie potrafia tworzyc calosci. Zamykasz oczy i slyszysz, ze cos leci z tylniego prawego cos z tylniego lewego. Sub na podlodze jest tu itp. Zupelnie inna kultura pracy. Co kto lubi. Ja stawiam muzyke ponad "bajerki" i dlatego zawsze chyba bede szedl w strone dobrego stereo (chyba, ze odziedzicze jakas fortune to wtedy jakis audiofilski zestaw 5.1 i owszem:). 

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2625 dnia: Maja 13, 2008, 12:53:54 pm »
Buzu zgadzam się co do muzyki i potwierdzam zdanie "Fakt do bajerkow "przestrzennych" przestrzennych (lecacy samolot z tylu, ruch uliczy z tylu itp) 5.1 sprawuje sie lepiej". To tyle w tym temacie.

Honorovy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-02-2008
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2626 dnia: Maja 13, 2008, 16:45:34 pm »
Nie wiem jak wam, ale mi ten pisk opon nawet w 7.1 nie przypadnie do gustu...

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2627 dnia: Maja 13, 2008, 16:50:14 pm »
Opłaca się to kupić jeszcze w ogóle? Chodzi mi o prologue. Ile tam jest aut? :D A może ktoś chce okazjonalnie sprzedać;).

Honorovy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-02-2008
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2628 dnia: Maja 13, 2008, 16:53:30 pm »
Opłaca się to kupić jeszcze w ogóle? Chodzi mi o prologue. Ile tam jest aut? :D A może ktoś chce okazjonalnie sprzedać;).

Nie nikt nie chce sprzedac ;P, idz pograj w forze :D

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2629 dnia: Maja 13, 2008, 17:11:24 pm »
Spadaj! To ile jest tych furek i opłaca się w ogóle wydawać prawię stówkę na to demko? Trochę mnie kusi :D.

svonston

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2630 dnia: Maja 13, 2008, 17:13:21 pm »
Nie nikt nie chce sprzedac ;P, idz pograj w forze :D
Cytuj
Posiadane konsole: PS1, PS2, PS3
Emm, na PS3?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2631 dnia: Maja 13, 2008, 17:18:12 pm »
Spadaj! To ile jest tych furek i opłaca się w ogóle wydawać prawię stówkę na to demko? Trochę mnie kusi :D.
Oczywiście że sie opłaca,ale jak kupisz GT5:P to musisz kupić kierownice z padem nie podchodź, aut jest coś ok. 70  :smile:

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2632 dnia: Maja 13, 2008, 17:20:17 pm »
Czemu z padem nie podchodzić? Ja gram na padzie i takie coś preferuję :D.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2633 dnia: Maja 13, 2008, 17:27:12 pm »
Czemu z padem nie podchodzić? Ja gram na padzie i takie coś preferuję :D.
Też grałem na padzie kiedyś i też to preferowałem, ale dla GT5:P kupiłem G25 i doszedłem do wniosku, że więcej pada nie rusze.To jest wogóle inne granie, duuuuuużo większa frajda.GT5 jest stworzone pod kierownice nie pod pad.Zastanów sie na kierownicą jak nie G25 to DFP jest tańsza, ale równie dobra, a wrażenia z gry są całkowicie inne niż z gry na padzie.To samo ci powiedzą wszyscy na tym forum, którzy zasmakowali gry na kierownicy  :-)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2008, 17:30:08 pm wysłana przez Isaac »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2634 dnia: Maja 13, 2008, 17:46:38 pm »
Spoko ale wiesz, 800 zł za grę z kierownicą to jednak sporo, chyba jednak zostanę przy padzie, miło mi się od zawsze na nim gra więc mi wystarczy a kierownica może kiedyś (DFP jak piszesz).
pzdr
Opublikowane: Maj 13, 2008, 17:33:20
No to będzie trza kupić to G25 przy premierze GT5:-). Ale na prologue zadowolę się padem:).

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2635 dnia: Maja 13, 2008, 17:48:26 pm »
Może być i tak  :cool:

Honorovy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-02-2008
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2636 dnia: Maja 13, 2008, 21:13:18 pm »
Nie nikt nie chce sprzedac ;P, idz pograj w forze :D
Cytuj
Posiadane konsole: PS1, PS2, PS3
Emm, na PS3?

Widzisz, zycie jest pelne niespodzianek ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2637 dnia: Maja 13, 2008, 22:56:41 pm »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2638 dnia: Maja 13, 2008, 23:02:23 pm »
Cytuj
Spoko ale wiesz, 800 zł za grę z kierownicą to jednak sporo,
   http://www.pixmania.com/pl/pl/421073/art/logitech/kierownica-peda-y-i-d-wig.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui

No tak, a teraz dolicz do tego koszt przesyłki + koszt GT5:P z przesyłką i mamy ok 800 zł. 8)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2639 dnia: Maja 13, 2008, 23:22:22 pm »
Cytuj
Spoko ale wiesz, 800 zł za grę z kierownicą to jednak sporo,
   http://www.pixmania.com/pl/pl/421073/art/logitech/kierownica-peda-y-i-d-wig.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui
O lol, nie wiedzialem, ze mozna wylapac g25 w takiej cenie.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.