Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1264959 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6840 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:03:13 pm »


Zamiast GT Mode dostaniemy teraz GT Life. Całkiem słuszna zmiana - by skończyć GT5 potrzebna będzie spora część życia  :lol:

BTW.
Nowe menusy wyglądają wspaniale.

Można ten obrazek dać w jakimś innym miejscu? Bo nie chce mi się załadować :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6841 dnia: Czerwca 20, 2010, 19:20:45 pm »


Tak, wygląda to pięknie.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6842 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:12:16 pm »


Tak, wygląda to pięknie.

Kurde, faktycznie smakowite, aż człowiek nakręca się na to GT 5...

PS. Jak będzie wyglądać sprawa z DLC... Samochody premium to świetny materiał na kolejny "dodatek". Czy nie będą opóźniać GT 6 na Playstation 4, a na PS 3 będą wydawać kolejne DLC do GT 5. Mi przyznam, by to nawet odpowiadało, bo dostalibyśmy ciągle rozwijającą się grę... O lepszą grafikę raczej ciężko, sam nie wiem czy jest osiągalna na PS 3 bez dalszych cięć typu mniejsza ilość samochodów na trasie... ( oczywiście pod warunkiem, że w pozostałej materii GT 5 pokaże się z najlepszej strony...)

Co jak co, ale jakieś DLC do GT 5 wyjdzie raczej na 100% do samochodówki względnie łatwo wymyślać coś "nowego" co zainteresuje fanów, bo wystarczy stworzyć paczkę samochodów Premium, czy też nową trasę... A co jak co, rozkaz od Sony z góry padnie na pewno w tej sprawie...

Pytanie tylko, ile będzie tych DLC ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6843 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:32:44 pm »
Cytuj
Jak będzie wyglądać sprawa z DLC... Samochody premium to świetny materiał na kolejny "dodatek".
O samochodach narazie nic nei wiadomo, ale calkiem prawdopodobne, ze beda DLC photo travel locations. Mam nadzieje, ze samochodow ani tras nie bedzie w DLC, no chyba, ze w jakis sporych pack'ach raz na rok, bo to strasznie dzieli community, choc ciezko akurat w przypadku samochodow mowic o dzieleniu, jak od razu jest 1k do wyboru :P

Cytuj
A co jak co, rozkaz od Sony z góry padnie na pewno w tej sprawie...
Sony nie ma moze az tak wielu rzeczy narzucac Polyphony, bo raz, ze ufaja Kazunori, a dwa, ze Kazunori byl jakas tam szycha w swoim czasie w SCEJ.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6844 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:40:52 pm »
Cytuj
Jak będzie wyglądać sprawa z DLC... Samochody premium to świetny materiał na kolejny "dodatek".
O samochodach narazie nic nei wiadomo, ale calkiem prawdopodobne, ze beda DLC photo travel locations. Mam nadzieje, ze samochodow ani tras nie bedzie w DLC, no chyba, ze w jakis sporych pack'ach raz na rok, bo to strasznie dzieli community, choc ciezko akurat w przypadku samochodow mowic o dzieleniu, jak od razu jest 1k do wyboru :P

Cytuj
A co jak co, rozkaz od Sony z góry padnie na pewno w tej sprawie...
Sony nie ma moze az tak wielu rzeczy narzucac Polyphony, bo raz, ze ufaja Kazunori, a dwa, ze Kazunori byl jakas tam szycha w swoim czasie w SCEJ.

W samochodówkach sprawa ma się inaczej z DLC niż w FPS'ach :) Głównie tych konsolowych... Bo widzisz, zazwyczaj można zrobić tak, że wszyscy dostaną modele danych samochodów na dysku, ale nie każdy może z nich korzystać :) Przez co, możesz się ścigać z kolegą online który kupił sobie nowy wóz, i nawet go widzieć... Ale sobie nim nie pojeździsz :D

Podobnie to działało w Burnout Paradise... Oraz w LittleBigPlanet jeśli chodzi o stroje ;) ;)

Jedyny problem to trasy... Bo na nich faktycznie ciężej byłoby pojeździć nie kupując DLC :D A wymagają więcej pracy niż samochód więc... Na bank byłby płatny ;)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6845 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:49:53 pm »
do innych pozycji oprocz wlasnie GT,FM,PGR jak narazie nic dla mnie nie widze

Mówie ci, dla samego Gt5 warto wziąć kierownice, wcześniej śmigałem w GT5 Prolouge na padzie, i przyznam uważałem ten tytuł za "spoko grę" ale bez rewelacji... Jak tylko wypróbowałem kierownice w tym tytule to zakochałem się z miejsca... Dobra kierownica naprawdę poprawia wrażenia z samochodówek i przyznam, że nawet tytuły niższej klasy jak NFS: Shift, Race Driver: GRID czy DiRT 2 na kierownicy sprawiają kolosalną radochę...

A jeżeli to co mówią o fizyce PRO w GT 5 spełni się, to chyba nie oderwę się od kółka grając w to... To będzie kosmos...
Naprawdę polecam :) Tylko bierz coś z porządnym Force Feedbackiem (Najlepiej Driving Force GT lub G25/G35) :)
G35 raczej jeszcze nie wyprodukowano .....

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6846 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:52:04 pm »
Chodzą plotki że podobno na premierę Gt5 Logitech wypuści jakąś nową dedykowaną kierownicę i że ma to być jakiś pack. ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6847 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:52:26 pm »
G35 raczej jeszcze nie wyprodukowano .....

Hmmm G27 mój błąd...

Chodzą plotki że podobno na premierę Gt5 Logitech wypuści jakąś nową dedykowaną kierownicę i że ma to być jakiś pack. ;)

Nową? Trochę przesada :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6848 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:53:02 pm »
@Mrocz - samochody to raczej większe paczki niż szmatki do LBP. Trudno byłoby podrzucać je community w formie patchy albo w trakcie synchronizacji graczy przed wyścigiem.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6849 dnia: Czerwca 20, 2010, 20:59:18 pm »
Są dwie opcję, jeśli GT6 jeszcze powstanie na Ps3, to raczej takich DLC nie będzie, jeśli natomiast GT6 nie ukażę się już na Ps3, to takie DLC ma sens, oczywiście pewnie dla PSS+ będzie bezpłatne, a dla PSS będzie płatne, tak mi się wydaję. ;)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6850 dnia: Czerwca 20, 2010, 21:01:32 pm »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6851 dnia: Czerwca 20, 2010, 21:03:48 pm »
Są dwie opcję, jeśli GT6 jeszcze powstanie na Ps3, to raczej takich DLC nie będzie, jeśli natomiast GT6 nie ukażę się już na Ps3, to takie DLC ma sens, oczywiście pewnie dla PSS+ będzie bezpłatne, a dla PSS będzie płatne, tak mi się wydaję. ;)
Ale przecież Kaz już zapowiedział, że GT6 wyjdzie na PS3.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6852 dnia: Czerwca 20, 2010, 21:06:37 pm »
Bardzo dobra "zabawka", ale też odpowiednio droga, chyba najlepsza kiera pod PC/Konsole do 2 tyś. złotych. Na Ps3 jest ten plus że jest dostępna nowsza wersja, widoczna w linku powyżej niż wersja na X360. Tu właśnie Ps3 ma dużą przewagę nad X360, jeśli chodzi o dedykowane kierownice(jest większy wybór).

« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2010, 21:09:32 pm wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6853 dnia: Czerwca 20, 2010, 21:09:27 pm »
Lepsze, tańsze i bardziej sprawdzone są produkty Logitecha. Wolałbym nie przepłacać za znaczek Porsche.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6854 dnia: Czerwca 20, 2010, 21:22:53 pm »
Lepsze, tańsze i bardziej sprawdzone są produkty Logitecha. Wolałbym nie przepłacać za znaczek Porsche.

Wpis.

Logitech Driving Force GT bądź G25/27 to najlepsze wybory moim zdaniem...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6855 dnia: Czerwca 20, 2010, 22:33:02 pm »


Zamiast GT Mode dostaniemy teraz GT Life. Całkiem słuszna zmiana - by skończyć GT5 potrzebna będzie spora część życia  :lol:

BTW.
Nowe menusy wyglądają wspaniale.

Całkiem spoko, ale nie będę ukrywał, że mapa z GT4 podoba mi się dużo bardziej. Trzeba poczekać i zobaczyć jak będzie wyglądało to menu po rozwinięciu widocznych na tym screenie opcji.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6856 dnia: Czerwca 20, 2010, 22:34:04 pm »
Mapa z GT4 , miałem takie samo skojarzenie  i też mi się wydała atrakcyjniejsza :P

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 21, 2010, 01:04:46 am[/time]
Już jako ciekawostka , bo chyba w większości zdążylismy się przyzwyczaić - porównanie GT4 i GT5 (STD):








« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 01:05:23 am wysłana przez andryush »

Adriann

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 21-06-2010
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6857 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:41:15 am »
Chodzą plotki że podobno na premierę Gt5 Logitech wypuści jakąś nową dedykowaną kierownicę i że ma to być jakiś pack. ;)

To już sam nie wiem.. zamawiać logitecha drive force GT, czy lepiej poczekać ;) Jak myślicie, ceny kierownic spadną/wzrosną w okolicach premiery Gt5 ?

Pozdrawiam

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6858 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:43:53 am »
Fuck, ale to porównanie Andryush'a daje do myślenia. Mogli chociażby podrasować nieco te standard cars. 6 lat zajęło im kopiuj/wklej. :-?

Wiadomość scalona: Czerwca 21, 2010, 10:52:23 am
Gameplay z toru Top Gear. Normalny, nie w 3D.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 10:52:23 am wysłana przez BoBaN »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6859 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:53:02 am »
to tylko świadczy o tym jak bardzo dopracowane modele były w GT4 ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6860 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:55:45 am »
Na tym filmie koleś sprawdza jak wygląda sprawa niewidzialnych ścian na torach. Niestety jest tragicznie. Era PS2.



Pamiętaj jak padały tutaj pytania co z barierkami, płotkami, wstążkami (np. na Eigerze). Teraz już wiemy co. :-?

Wiadomość scalona: Czerwca 21, 2010, 11:06:11 am
Takie małe porównanie premium cars i standard cars.

Premium.


Standard.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 11:06:11 am wysłana przez BoBaN »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6861 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:07:03 am »
to tylko świadczy o tym jak bardzo dopracowane modele były w GT4 ;)

No wtedy było pięknie :D na CRT żadnego aliasingu , wszystko ładnie zaokrąglone...

Ale dzisiaj niestety mamy erę HD i z tymi modelami nie jest już tak wspaniale. Nie ta era.

-------

A z tymi ścianami to dziwie się , ze nie zrobili tak jak w innych grach , ze wyjechać możesz , ale po pokonaniu pewnego dystansu gra resetuje samochód i ustawia go na torze.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 11:10:22 am wysłana przez andryush »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6862 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:08:07 am »
Taki mały wycinek z Official PlayStation Magazine:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kłamczuszki.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6863 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:12:31 am »
Hehe  :lol: I niby nikt wprost nie powiedział , ze tak miało być. I niby wina złych tłumaczeń ,a przecież to jest Official PS Magazine , więc źródło teoretycznie najpewniejsze.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6864 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:23:14 am »
Premium.


Standard.


Ej no sorry, ale tutaj wygląda to naprawdę Spoko :)

Żólta Corvetta też nieźle się prezentuje :) Poziom wyżej i tak od większości dzisiejszych gier :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6865 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:27:24 am »
Z drugiej strony artykul w OPM pojawil sie w styczniu, a GC bylo w sierpniu, a na GC http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-game-features-announced/
Standard and Premium cars.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6866 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:28:15 am »
Mnie zastanawia jak to będzie z tymi standard cars. Czy refleksy na karoserii, lampach czy felgach będą odwzorowywały otoczenie toru? Nasuwa się sporo pytań odnośnie tych aut, bo skoro są centralnie przekopiowane z GT4 i nic przy nich nie ruszano to jak rozwiązano tego typu rzeczy? Jeśli te samochody też będą mogły dachować to co z ich podwoziami (czarna tekstura)? Naprawdę jestem bardzo ciekaw jak to wszystko rozwiązano. Przypominam, że te fury też mają się niszczyć. W mniejszym stopniu niż premium, ale to nadal wizualne uszkodzenia.

Wiadomość scalona: Czerwca 21, 2010, 11:29:34 am
Z drugiej strony artykul w OPM pojawil sie w styczniu, a GC bylo w sierpniu, a na GC http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-game-features-announced/
Standard and Premium cars.

To co? Polyphony nie widziało w styczniu, że zrobią taki podział aut i nakłamali OPM'owi? Nie sądzę.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6867 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:29:37 am »
Mnie zastanawia jak to będzie z tymi standard cars. Czy refleksy na karoserii, lampach czy felgach będą odwzorowywały otoczenie toru? Nasuwa się sporo pytań odnośnie tych aut, bo skoro są centralnie przekopiowane z GT4 i nic przy nich nie ruszano to jak rozwiązano tego typu rzeczy? Jeśli te samochody też będą mogły dachować to co z ich podwoziami (czarna tekstura)? Naprawdę jestem bardzo ciekaw jak to wszystko rozwiązano. Przypominam, że te fury też mają się niszczyć. W mniejszym stopniu niż premium, ale to nadal wizualne uszkodzenia.

Przecież one są poprawione... -__-' A już na screenach widać, że mają refleksy i to z otoczeniem torów i to tych samych które ty sam wrzuciłeś.... Spójrz na żółtego/kremowego challengera maksymalnie po prawej... I spójż na jego bok? Ewidetnie widać odbicie bandy toru na daytonie/indianapolis -_-
 
Nie wiem skąd wziąłeś info, że nic przy nich nie ruszano...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 11:32:53 am wysłana przez Mrocz »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6868 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:35:06 am »
Poprawione? Nie widać. Na poprzedniej stronie dałem porównanie GT4 vs GT5. Wyglądają identycznie , nie licząc kół i refleksów.
Z drugiej strony mając gotowy model , modelując na nim zniszczenia dlaczego nie poprawić ogólnej bryły auta? Chyba , że te zniszczenia to teksturki imitujące zadrapania .

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6869 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:37:12 am »
Chyba , że te zniszczenia to teksturki imitujące zadrapania .
no raczej

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6870 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:37:36 am »
Mnie zastanawia jak to będzie z tymi standard cars. Czy refleksy na karoserii, lampach czy felgach będą odwzorowywały otoczenie toru? Nasuwa się sporo pytań odnośnie tych aut, bo skoro są centralnie przekopiowane z GT4 i nic przy nich nie ruszano to jak rozwiązano tego typu rzeczy? Jeśli te samochody też będą mogły dachować to co z ich podwoziami (czarna tekstura)? Naprawdę jestem bardzo ciekaw jak to wszystko rozwiązano. Przypominam, że te fury też mają się niszczyć. W mniejszym stopniu niż premium, ale to nadal wizualne uszkodzenia.

Przecież one są poprawione... -__-' A już na screenach widać, że mają refleksy i to z otoczeniem torów i to tych samych które ty sam wrzuciłeś.... Spójrz na żółtego/kremowego challengera maksymalnie po prawej... I spójż na jego bok? Ewidetnie widać odbicie bandy toru na daytonie/indianapolis -_-
 
Nie wiem skąd wziąłeś info, że nic przy nich nie ruszano...
Nie wiem właśnie i dlatego pytam. :roll: :roll: :roll:

Pojawiają się różne informacje. Jedni piszą, że to modele aut żywcem wyrwane z GT4 a inni, że coś tam ruszano. Swoją drogą to jak można przenieśc model z GT4, który jest w dużo niższej rozdzielczości niż ta w jakiej GT5 ma śmigać. Wyglądałoby wtedy jak kupa z włosem na tle tras czy fur premium w Full HD. Swoją drogą to mogli robić ten tytuł w 720p i byłoby mniej problemów. Dodatkowo skorzystać z zastosowania MLAA do tego.

Wiadomość scalona: Czerwca 21, 2010, 11:41:23 am
A już na screenach widać, że mają refleksy i to z otoczeniem torów i to tych samych które ty sam wrzuciłeś.... Spójrz na żółtego/kremowego challengera maksymalnie po prawej... I spójż na jego bok? Ewidetnie widać odbicie bandy toru na daytonie/indianapolis -_-

To jest screen z GT4. Tam odbicia, refleksy itp. były w bardzo marnej rozdzielczości. Zastanawiam się właśnie jak rozwiązali rzeczy typu odbicia słońca na karoserii (w GT5 wyglądają zabójczo). Nie znam się na tych wszystkich sztuczkach graficznych ale wydaje mi się, że nie można tak po prostu skopiować i wkleić modelu z jednej gry do drugiej i uniknąć wpadek.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 11:41:23 am wysłana przez BoBaN »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6871 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:41:43 am »
Nie wiem właśnie i dlatego pytam. :roll: :roll: :roll:

Pojawiają się różne informacje. Jedni piszą, że to modele aut żywcem wyrwane z GT4 a inni, że coś tam ruszano. Swoją drogą to jak można przenieśc model z GT4, który jest w dużo niższej rozdzielczości niż ta w jakiej GT5 ma śmigać. Wyglądałoby wtedy jak kupa z włosem na tle tras czy fur premium w Full HD. Swoją drogą to mogli robić ten tytuł w 720p i byłoby mniej problemów. Dodatkowo skorzystać z zastosowania MLAA do tego.

Tu ci dałem screena w HD Ready, z autem standart... Jak widać, ma nawet wymodelowane pod wozie, bo widać tam jakieś części ewidentnie... Te auta naprawdę nieźle wyglądają... I dali je tylko jako ciekawostkę... Normalnie daliby 200-300 premium cars i byłoby narzekanie co tak mało... A-N pokazał rozpiskę jak zmieniały się liczby samochodów przy przejściu na nową generację z nowym GT, tak i tu to samo mamy, ale gratis dostaliśmy samochody z GT4 HD... Mi to nawet odpowiada, w GT 4 nigdy nie grałem bo nie miałem PS 2 :P

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

To jest screen z GT4. Tam odbicia, refleksy itp. były w bardzo marnej rozdzielczości. Zastanawiam się właśnie jak rozwiązali rzeczy typu odbicia słońca na karoserii (w GT5 wyglądają zabójczo). Nie znam się na tych wszystkich sztuczkach graficznych ale wydaje mi się, że nie można tak po prostu skopiować i wkleić modelu z jednej gry do drugiej i uniknąć wpadek.

To nie jest screen z GT 4 a trailera ze Standart Cars w GT 5... Mam ten filmik na kompie w 720p wiem co mówię... Dodanie odbić do samochodu to parę kliknięć myszką, są dodane na bank...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 11:43:49 am wysłana przez Mrocz »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6872 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:42:08 am »
Powiększyli trójkąty z których zbudowany jest model , a różnica pewnie taka , że więcej pixeli zajmuje model z GT5 niż ten z GT4 :P trójkątów nadal tyle samo. Tak to rozumiem.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6873 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:43:58 am »
Cytuj
To co? Polyphony nie widziało w styczniu, że zrobią taki podział aut i nakłamali OPM'owi? Nie sądzę.
Z tego co pamietam to OPM gadalo z kims z SCEE i tak robili pokaz, a nie byli w siedzibie Polyphony. Widac sie pomylili.


Standard beda sie deformowac, wiec nei bedzie sie zmieniala teksturka, a bryla.

A refleksy, cienie i shadery beda takie same jak samochodow Premium. To jest niezalezne od modelu, to jest cecha silnika.
Pisali tez w jakims interview, ze poprawili niby troche tekstury, ale faktycznie nie bardzo to widac, moze po prostu przez trailer i motion blur.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6874 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:46:45 am »
Ok, ja sądzę/jestem pewien że sprawa będzie wygladała następująco:
-modele są żywcem wzięte z GT4
-koła jednak są podpicowane, albo wzięte z wersji menu (w GT4 auta w menu miały pełne trójwymiarowe felgi)
-oczywiste jest, że wszystkie efekty odbijania, cieni, oświetlenia itp. jest takie samo jak w samochodach Premium (te elemnty nie zależą od aut ale od silnika gry)
-zniszczenia będą się opierać o zadrapania i możliwe, że będa lekko się wginać
-podwozie bedzie czarne, albo a jakąś prostą teksturą

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6875 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:48:13 am »
To jest screen z GT4. Tam odbicia, refleksy itp. były w bardzo marnej rozdzielczości. Zastanawiam się właśnie jak rozwiązali rzeczy typu odbicia słońca na karoserii (w GT5 wyglądają zabójczo). Nie znam się na tych wszystkich sztuczkach graficznych ale wydaje mi się, że nie można tak po prostu skopiować i wkleić modelu z jednej gry do drugiej i uniknąć wpadek.

To nie jest screen z GT 4 a trailera ze Standart Cars w GT 5... Mam ten filmik na kompie w 720p wiem co mówię... Dodanie odbić do samochodu to parę kliknięć myszką, są dodane na bank...

Nie żartuj nawet bo teraz to mnie przeraziłeś. W GT5 taka tekstura asfaltu? To niemożliwe.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6876 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:50:35 am »
Cytuj
W GT5 taka tekstura asfaltu? To niemożliwe.
Przeciez to Indy :P Grales na nim nawet.


BTW sezon 15 Top Gear wychodzi 27 lipca, jestem ciekaw czy w ktoryms odcinku bedzie o Gran Turismo 5. To bylaby wielka promocja gry.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6877 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:55:39 am »
Cytuj
W GT5 taka tekstura asfaltu? To niemożliwe.
Przeciez to Indy :P Grales na nim nawet.


BTW sezon 15 Top Gear wychodzi 27 lipca, jestem ciekaw czy w ktoryms odcinku bedzie o Gran Turismo 5. To bylaby wielka promocja gry.

Ja się jaram samym Top Gear'em i też mam nadzieje, ze wspomną coś o tym ;) Pewnie puszczą trailer ze Stigiem ;)



Ten filmik mi się spodobał :D ! Nie wiedziałem, że będzie można zabrać każdy samochód na tor rajdowy! :D Muscle Cars na szutrze to będzie dopiero radocha! :D (Na filmiku koleś śmiga Nissanem GT-R! :D )

Jeżeli będzie jakiś tor po lodzie, to zabieram tam Murcielago! :D

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6878 dnia: Czerwca 21, 2010, 11:58:51 am »
Z cyklu sztuczki developerskie :D

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6879 dnia: Czerwca 21, 2010, 13:12:21 pm »
Cytuj
ale gratis dostaliśmy samochody z GT4
ale przeciez w gt4 nie bylo nawet 800 samochodow wiec musieli wiele z samochodow standard robic tylko pod gt5 nie przenoszac wcale z gt4. jak dla mnie zamiast robienia tylu samochodow standard i przenoszenia wielu z gt4 powinni dorzucic 50-100 samochodow premium  i byloby lepiej. nie moge wyobrtazic sobie obok siebie w wyscigu samochodow standard i premium.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 13:14:21 pm wysłana przez Wulfen »