Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1265421 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7440 dnia: Sierpnia 10, 2010, 13:46:26 pm »


0:15 - identycznie jak w Gran Turismo! :D rybka.
Tylko, że do tej pory auta w GT nie mogły się przewracać.

Później gdzieś w filmiku drzwi się otwierają , też zupełnie jak w ostatnich filmikach z GT5 )))
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 13:55:38 pm wysłana przez andryush »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7441 dnia: Sierpnia 10, 2010, 14:06:52 pm »
nie oceniam ich w kategorii "symulatory". oceniam je w kategorii "wyscigi", w ktorej znajduja sie obok dirtow, grida, motorstorma czy burnouta (ps3 only, forzy nie wspominam) i w niej wygladaja zenujaco slabo. po cholere bylo na to czas marnowac - przeciez az oczy bola jak sie to nieudolne "cos" oglada. a co jest smiesznego? pierdolniecie czolowo w bande z predkoscia 182 mph (292 km/h!) powodujace lekka deformacje zderzaka i maski. komedia? nie, raczej komediodramat.
a to co pisaliscie o reakcjach na bandy to sa tylko domysly (ze stary build, ze stara wersja kodu, ze opcja zablokowane, ze tamto i siamto) - oceniam to co widze a nie fanbojowo bronie swietosci GT. zdejmij klapki KKRT (z oczu, nie stop).
LoL, to czemu nie pisales takich postow w topicu o Forza, Supercar Challenge, RaceOn, F1 Championship czy NFS:Shift?

A czemu robili takie zniszczenia? Bo byl whine, ze ich nie ma? No to zrobili lepsze niz w wielu innych grach ze stock cars i nadal zle. Ja mam klapki na oczach czy Wy?

A w tym filmiku wiekszosc kraks nie konczy nawet sie jakas powazniejsza deformacja [mozna znalezc lepsze filmiki np z superGT/Le mans], tylko rollover - robi. Ale rollover bedzie, co to za porownanie? :>
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 14:10:46 pm wysłana przez KKRT »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7442 dnia: Sierpnia 10, 2010, 14:41:54 pm »
nie oceniam ich w kategorii "symulatory". oceniam je w kategorii "wyscigi", w ktorej znajduja sie obok dirtow, grida, motorstorma czy burnouta (ps3 only, forzy nie wspominam) i w niej wygladaja zenujaco slabo. po cholere bylo na to czas marnowac - przeciez az oczy bola jak sie to nieudolne "cos" oglada. a co jest smiesznego? pierdolniecie czolowo w bande z predkoscia 182 mph (292 km/h!) powodujace lekka deformacje zderzaka i maski. komedia? nie, raczej komediodramat.
a to co pisaliscie o reakcjach na bandy to sa tylko domysly (ze stary build, ze stara wersja kodu, ze opcja zablokowane, ze tamto i siamto) - oceniam to co widze a nie fanbojowo bronie swietosci GT. zdejmij klapki KKRT (z oczu, nie stop).
LoL, to czemu nie pisales takich postow w topicu o Forza, Supercar Challenge, RaceOn, F1 Championship czy NFS:Shift?

A czemu robili takie zniszczenia? Bo byl whine, ze ich nie ma? No to zrobili lepsze niz w wielu innych grach ze stock cars i nadal zle. Ja mam klapki na oczach czy Wy?

A w tym filmiku wiekszosc kraks nie konczy nawet sie jakas powazniejsza deformacja [mozna znalezc lepsze filmiki np z superGT/Le mans], tylko rollover - robi. Ale rollover bedzie, co to za porownanie? :>
bo szczerze mnie te gry pierdola, nie kupilem ich i nie kupie, nie mam klocka i nie interesuje mnie ich system zniszczen.
wiem, ze stekali na necie o brak zniszczen (ja chyba tez, nie pamietam, bo developing trwa dlugoooooooooo). i slusznie. bo powinny byc (slady opon tez :grin:) i to bez laski - ale nie na takim poziomie. kalecznym. nie dziala na mnie argument, ze i tak to jest lepiej niz w innych "symulatorach" skoro to "lepiej" nadal oznacza "slabo".

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7443 dnia: Sierpnia 10, 2010, 14:49:05 pm »
a co spodziewałeś się takich zniszczeń jak w burnoucie? przecież to było oczywiste od początku ze aż takich nie będzie. w gt zniszczenia nie odgrywają tak ważnej roli. mi uszkodzenia wizualne wystarcza takie jakie są+uszkodzenia mechaniczne a jak będę chciał sobie pooglądać świetne kraksy to włączę burnouta. wiadomo ze nie mozna miec wszystkiego. niektórych to gt ni gdyby nie zadowoliło jakiekolwiek by nie było.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 14:55:41 pm wysłana przez Wulfen »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7444 dnia: Sierpnia 10, 2010, 14:54:47 pm »
Prart ja Cie rozumiem tylko, że GT5 ma masę stock cars a tutaj licencje producentów wyglądają nieco inaczej. Ja podejrzewam, że stock cars w GT5 nie będą nawet dachować. Dirt 2 czy Grid oferują tylko i wyłącznie samochody wyścigowe, więc tutaj sprawa wygląda inaczej. Te auta można do woli niszczyć i rozwalać. Natomiast nie każdy producent życzy sobie żeby jego cywilne modele, które każdy może kupić w salonie były pokazywane jako gruchoty bez drzwi z pogniecionym dachem itp.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7445 dnia: Sierpnia 10, 2010, 14:55:57 pm »
takie jak w grach od codemasters by starczyly - z elementami lezacymi na torze do konca wyscigu i majacymi liczona fizyke

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7446 dnia: Sierpnia 10, 2010, 15:02:41 pm »
takie jak w grach od codemasters by starczyly - z elementami lezacymi na torze do konca wyscigu i majacymi liczona fizyke

To jest zajebista sprawa w Dirt 2 i Grid. Sypiące się części mogą spowodować uszkodzenia innych aut. Jednak w świetle tego co napisałem wyżej, wątpię aby w GT5 (ogólnie w dowolnej grze z serii Gran Turismo) pojawił się taki bajer.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7447 dnia: Sierpnia 10, 2010, 15:04:46 pm »
Ja podejrzewam, że stock cars w GT5 nie będą nawet dachować.

Na jednym filmiku pokazowym Stockowy Lancer Evo 10 dachuje...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7448 dnia: Sierpnia 10, 2010, 15:16:21 pm »
Ja podejrzewam, że stock cars w GT5 nie będą nawet dachować.

Na jednym filmiku pokazowym Stockowy Lancer Evo 10 dachuje...

Z tego co pamiętam to ten moment urywa się kiedy Evo X wybija w powietrze i przechyla na bok. Nie widać dachowania. No chyba, że się mylę.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7449 dnia: Sierpnia 10, 2010, 15:18:13 pm »
Prart i Wulfen - mam dla was pewną ciekawostkę. Na klawiaturze, w lewym dolnym rogu, tuż nad przyciskiem 'Ctrl' jest pewien klawisz z napiskiem 'Shift'. Spróbujcie teraz takiej rzeczy. Na początku wypowiedzi i po każdej kropce naciśnijcie i przytrzymajcie ten klawisz i dopiero później naciśnijcie na tą literkę, którą chcecie napisać. Następnie możecie puścić 'Shift' i kontynuować pisanie wyrazu. To takie proste!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 15:20:23 pm wysłana przez Piter_neo »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7450 dnia: Sierpnia 10, 2010, 15:22:55 pm »
Z tego co pamiętam to ten moment urywa się kiedy Evo X wybija w powietrze i przechyla na bok. Nie widać dachowania. No chyba, że się mylę.

To będzie głupie, jakby auto się wyprostowało na koła i wylądowało na nich ;) Myślę, że Polyphony raczej by tego nie odwaliło :P Zresztą licencjonowane fury w wielu grach dachują aż miło... Jedyny problem to te zniszczenia :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7451 dnia: Sierpnia 10, 2010, 15:24:38 pm »
Z tego co pamiętam to ten moment urywa się kiedy Evo X wybija w powietrze i przechyla na bok. Nie widać dachowania. No chyba, że się mylę.

To będzie głupie, jakby auto się wyprostowało na koła i wylądowało na nich ;)

Yyy to jest gra od PD. :P Ja bym się wcale nie zdziwił gdyby tak było.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7452 dnia: Sierpnia 10, 2010, 16:01:47 pm »
Ja podejrzewam, że stock cars w GT5 nie będą nawet dachować.
Na trailerze effects jest zwykly samochod, ktory dachuje [ten czerwony to audi?]. Zreszta evo na trailerze z E3 tez prawie dachowalo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 16:03:43 pm wysłana przez KKRT »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7453 dnia: Sierpnia 10, 2010, 16:07:42 pm »
Niektórzy być może nie czają tego że zniszczenia mogą mieć różne opcje przy wł. może to co widzieliśmy to wcale nie jest najwyższa(najbardziej symulacyjna wartość), chodzi mi o czas w jaki Nas samochód ulega zniszczeniom, być może w pełnej wersji będzie tak że jeden dzwon i "do widzenia". Przecież już na Toscani czas zmiany pory doby został mocno przyśpieszony na potrzeby dema, więc dlaczego z zniszczeniami nie ma być podobnie. 8)

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7454 dnia: Sierpnia 10, 2010, 16:28:30 pm »
Niektórzy być może nie czają tego że zniszczenia mogą mieć różne opcje przy wł. może to co widzieliśmy to wcale nie jest najwyższa(najbardziej symulacyjna wartość), chodzi mi o czas w jaki Nas samochód ulega zniszczeniom, być może w pełnej wersji będzie tak że jeden dzwon i "do widzenia". Przecież już na Toscani czas zmiany pory doby został mocno przyśpieszony na potrzeby dema, więc dlaczego z zniszczeniami nie ma być podobnie. 8)

Na bank nie będzie "do widzenia" bo w jednym wywiadzie kategorycznie temu zaprzeczono... Producenci samochodów nie chcą by auto "przestawało funkcjonować"

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7455 dnia: Sierpnia 10, 2010, 17:18:24 pm »
Jeśli "do widzenia" = jazda z prędkością nie przekraczająca 40km/h... to całkiem możliwe.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7456 dnia: Sierpnia 10, 2010, 18:12:30 pm »
Panowie jak to jest? Wszystko wskazuje na to, że Signature Edition nie będzie mieć ChromeLine cars. Zamiast tego SE dostaje auta Stealth. Jeśli się nie mylę, to straszna lipa wyjdzie. Auta ChromeLine są świetne i wolałbym je 100 razy bardziej niż te Stealth.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7457 dnia: Sierpnia 11, 2010, 12:58:47 pm »
Panowie jak to jest? Wszystko wskazuje na to, że Signature Edition nie będzie mieć ChromeLine cars. Zamiast tego SE dostaje auta Stealth. Jeśli się nie mylę, to straszna lipa wyjdzie. Auta ChromeLine są świetne i wolałbym je 100 razy bardziej niż te Stealth.

A jak wyglądają te ChromeLine cars? Nie obiły mi się o oczy przyznam :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7458 dnia: Sierpnia 11, 2010, 13:09:57 pm »








« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 17:19:36 pm wysłana przez BoBaN »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7459 dnia: Sierpnia 11, 2010, 17:15:31 pm »


Nie wiem jak wam ale mi bardzo podoba się utwór, który pojawił się w zwiastunie na e3. Tutaj mamy jego pełną wersję plus sceny z większości trailerów GT5 (całość prezentuje się na prawdę fajnie). Pamiętam jak za czasów GT4 strasznie podobał mi się inny kawałek, chyba What to believe. Jestem ciekaw jakie utwory będzie zawierała pełna wersja.
Na ten moment chyba najfajniejszy soundtrack w ścigałekach miała dla mnie Forza 2.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7460 dnia: Sierpnia 11, 2010, 17:21:31 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Dobra, zobaczyłem je (CTRL+C i CTRL+V do przeglądarki :P ) bo hotlinki nie działają :P I przyznam, że chyba Stelth są lepsze, przynajmniej dwa z nich są dosyć zmienionymi seryjnymi modelami :) a tu zmieniono tylko malowanie... W dodatku w BMW M3 dali obrzydliwy spoiler :P

Huh, a jednak hotlinki działają :P dziwne

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7461 dnia: Sierpnia 11, 2010, 17:55:45 pm »
Ciekawe czy te auta dostajemy od razu, czy po prostu pojawiają się do kupienia.

Wiadomość scalona: Sierpnia 11, 2010, 19:38:00 pm
Uzyskałem odpowiedź na swoje pytanie.

http://pl.playstation.com/ps3/news/articles/detail/item295981/Sta%C5%84-na-pierwszej-pozycji-startowej-w-grze-Gran-Turismo-5/

Cytuj
Edycja Sygnowana zawiera:

    * Płytę Blu-ray Disc z grą Gran Turismo 5.
    * Specjalne metalowe pudełko Edycji Sygnowanej, z SLS AMG wykończone w kolorze czarnym z logo SLS AMG.
    * Wyjątkowy model samochodu SLS AMG w skali 1:43.
    * Skórzany portfel z logo GT, zawierający informacje o sposobie dołączenia do konkursu w grze w Edycji Sygnowanej, pozwalającego na wygranie prawdziwego Mercedesa SLS AMG.
    * Pamięć USB z logo serii, zawierającą zwiastuny gier z serii GT oraz film o współpracy GT i firmy Mercedes Benz.
    * Pięć ekskluzywnych samochodów z Edycji Kolekcjonerskiej, wszystkie sześć samochodów z zamówienia przedpremierowego i motyw dynamiczny.
    * Metalowy breloczek do kluczy z logo GT.
    * Książkę z informacjami o Edycji Sygnowanej z pięknymi samochodami i miejscami Gran Turismo. 200+ stron magazyn kierowcy 'Apex' z poradami dotyczącymi jazdy, utrzymania auta, nowoczesnych technologii i wiele więcej

Pobierz sześć wyjątkowych samochodów dostępnych w grze, zamawiając wcześniej swoją kopię gry Gran Turismo 5:

Audi R10 TDI Stealth Model
Honda NSX GT500 Stealth Model
Mazda 787B Stealth Model
McLaren F1 Stealth Model
Mercedes-Benz SLS AMG Stealth Model
Nissan GT-R GT500 Stealth Model

Huh, a już się zacząłem martwić.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 19:38:00 pm wysłana przez BoBaN »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7462 dnia: Sierpnia 12, 2010, 08:10:27 am »
Prart i Wulfen - mam dla was pewną ciekawostkę. Na klawiaturze, w lewym dolnym rogu, tuż nad przyciskiem 'Ctrl' jest pewien klawisz z napiskiem 'Shift'. Spróbujcie teraz takiej rzeczy. Na początku wypowiedzi i po każdej kropce naciśnijcie i przytrzymajcie ten klawisz i dopiero później naciśnijcie na tą literkę, którą chcecie napisać. Następnie możecie puścić 'Shift' i kontynuować pisanie wyrazu. To takie proste!
to sie wypowiedziales w temacie, hohoho. spam!
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
wracajac do tematu - argument o licencjach nie pozwalajacych na demolke samochodow jest oczywiscie prawdziwy i zasadny ale nie zmiena to sprawy. te zniszczenia ktore widze w dostepnych materialach sa slabe. czy to wynika z licencji, braku czasu, slabosci platformy sprzetowej, braku umiejetnosci (watpie) czy innych to osobna sprawa. i dokladnie tak bedzie to oceniane przez zwyklego "kowalskiego" czy "johna" w sklepie - nikt nie bedie wnikal tak jak fani na forum, dlaczego tak jest.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7463 dnia: Sierpnia 12, 2010, 08:15:38 am »
Może z oceną wstrzymajmy się chociaż do GC. Tam pewnie będziemy widzieć jeden z pełniejszych kodów Gt5. 8)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7464 dnia: Sierpnia 12, 2010, 08:18:28 am »
2,5 miesiąca do premiery - coś wspaniałego  8)


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7465 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:25:19 am »
Wpisujcie kto kupuje jaką wersję. Mnie cholernie kusi Signature Edition. Jak u Was to wygląda?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7466 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:47:24 am »
Gdyby nie czekający mnie zakup kierownicy - pewnie skusiłbym się na SE.
Dlatego pewnie pozostanę przy standardowej edycji...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7467 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:51:22 am »
Ja się właśnie zastanawiam czy zostać przy DFP i kupić SE, albo kupić standardową grę i zamienić kółko na lepsze. Adriano a Ty masz teraz jakąś kierownicę?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7468 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:59:02 am »
Ja się właśnie zastanawiam czy zostać przy DFP i kupić SE, albo kupić standardową grę i zamienić kółko na lepsze. Adriano a Ty masz teraz jakąś kierownicę?
Nie mam.
Sam się zastanawiam czy warto dokładać do G27, czy też lepiej kupić zwykłą DF GT.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7469 dnia: Sierpnia 12, 2010, 10:10:28 am »
Nie mam.
Sam się zastanawiam czy warto dokładać do G27, czy też lepiej kupić zwykłą DF GT.

Gdybym teraz kupował kierownice chyba bym dołożył do G27. Nie mniej DF GT w zupełności wystarczy... W G27 mega robi sprzęgło i skrzynia w układzie H... Jazda taką Corvettą na tym ustawieniu może być kosmiczna...

Wpisujcie kto kupuje jaką wersję. Mnie cholernie kusi Signature Edition. Jak u Was to wygląda?

Mnie kusi zwykła kolekcjonerka... Signature Edition zdecydowanie za droga... Nie mniej, w Listopadzie wychodzi jeszcze długo oczekiwany przeze mnie NFS Hot Pursuit... Chyba wole kupić dwie gry w zwykłej wersji niż jedną kolekcjonerkę...
Ale kusi mnie ta książka APEX... :(

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7470 dnia: Sierpnia 12, 2010, 10:17:11 am »
Ja właśnie nie wiem czy jest sens kupowania innych gier. Hot Pursuit kusi, ale nie będę miał czasu w to grać jak dorwę GT5. Jeśli do tego online w GT5 będzie działał tak jak należy (w co wątpię) to już w ogóle inne gry pójdą w odstawkę.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7471 dnia: Sierpnia 12, 2010, 10:18:59 am »
Wpisujcie kto kupuje jaką wersję. Mnie cholernie kusi Signature Edition. Jak u Was to wygląda?
biore zwykla, ktora niestety bede ogrywal na padzie.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7472 dnia: Sierpnia 12, 2010, 10:31:17 am »
Nie mam.
Sam się zastanawiam czy warto dokładać do G27, czy też lepiej kupić zwykłą DF GT.

Gdybym teraz kupował kierownice chyba bym dołożył do G27. Nie mniej DF GT w zupełności wystarczy... W G27 mega robi sprzęgło i skrzynia w układzie H... Jazda taką Corvettą na tym ustawieniu może być kosmiczna...


Zastanawiam się nad tym i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że lepiej kupić DF GT. Ta kierownica w zupełności wystarcza do ścigania się w GT5 i osiągania dobrych wyników, a jej cena(350PLN) jest dosyć niska.
G27 ma niewątpliwe zalety - ale jeśli będę dysponował 1k w listopadzie chyba wolę kupić tańszą kierownice i SE(raz na 5 lat można się szarpnąć :P)  niż G27 i zwykłą wersję.
Pod koniec miesiąca zdecyduje się na zakup - trzeba będzie coś poćwiczyć, by nawiązać z forumowymi wyjadaczami jakąś walkę :D

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7473 dnia: Sierpnia 12, 2010, 11:09:49 am »
Pod koniec miesiąca zdecyduje się na zakup - trzeba będzie coś poćwiczyć, by nawiązać z forumowymi wyjadaczami jakąś walkę :D

Piszę, się na wspólny trening :D Bo przyznam, też nie dorastam do pięt tutejszym wymiataczom :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7474 dnia: Sierpnia 12, 2010, 11:22:51 am »
Tu nie ma żadnych wymiataczy. :P Zobaczycie, że podczas wyścigu wszystko wygląda inaczej. Czasówki to jedno, a wyścig to drugie. Zobaczcie sobie takie F1. Tam w kwalifikacjach czasy są zbliżone do siebie. Natomiast potem w wyścigu ci sami zawodnicy potrafią dojechać do mety z różnicami grubych kilku a nawet kilkunastu/kilkudziesięciu sekund. Ja liczę, że w GT5 będzie porządny system kar dla zawodników, którzy będą rozbijać się o innych na torze. Albo niech dadzą uszkodzenia, które spowodują, że takie szarże zakończą się na tyle poważnymi usterkami iż uniemożliwią dalszą rywalizację takiemu delikwentowi.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7475 dnia: Sierpnia 12, 2010, 12:29:23 pm »
Ja się właśnie zastanawiam czy zostać przy DFP i kupić SE, albo kupić standardową grę i zamienić kółko na lepsze. Adriano a Ty masz teraz jakąś kierownicę?
Nie mam.
Sam się zastanawiam czy warto dokładać do G27, czy też lepiej kupić zwykłą DF GT.

Adriano nie zastanawiaj sie ani chwili i kup wersje standart i koniecznie G27,sam się przesiadłem z DF GT na G27 i róznica jest kolosalna,G27 jest bardzo cicha(ważne jeśli ktoś gra wieczorami),jest bardziej czuła,nie ma żadnych luzów i przede wszystkim ma sprzęgło i skrzynie H,nie mówiąc o pedałach które są prawie doskonałe.
Na początku myślałem że to zbędne bajery dopóki nie zagrałem GT5P.Nawet NFS:Shift z tą kierownicą daje mase frajdy i powiem szczerze że przechodze grę od początku wraz z GT5P na zmiane. :P
Ja biore wersje kolekcjonerską bo już pare złoty uciułałem w tajemnicy przed żonką,ja też się pisze na treningi pod koniec miesiąca.
Moj psnid macie z boku więc czekam za zaproszenia.
Pozdro All :lol:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7476 dnia: Sierpnia 12, 2010, 12:43:25 pm »
Pytanie czy to sprzęgło jest na tyle przydatne w GT5, że uzasadnia wydanie dodatkowe 700PLN?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7477 dnia: Sierpnia 12, 2010, 12:58:28 pm »
Nie, bo i tak będziesz grał na łopatkach.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7478 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:01:34 pm »
Pytanie czy to sprzęgło jest na tyle przydatne w GT5, że uzasadnia wydanie dodatkowe 700PLN?

pedały i shifter uzasadniają

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7479 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:02:16 pm »
Nie, bo i tak będziesz grał na łopatkach.

Egzakli. Chyba, że będziesz chciał się pobawić i jeździć zgodnie z tym jaką skrzynie mają dane auta w rzeczywistości. Wtedy zakup G27 jest uzasadniony. Jednak jeśli chcesz być szybki to zostają Ci łopatki. Aczkolwiek znam wyjadaczy, którzy na biegach H też jeżdżą bardzo szybko. Sprzęgło przydaje się na górskich trasach, gdzie czasem brakuje mocy przy jeździe po górkę. Pisałem o tym kiedyś.