Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1274524 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10280 dnia: Listopada 24, 2010, 00:55:59 am »
Beka z Poly, myśli wybrane:

Cytuj
kac309: grafika i model jazdy

No to teraz się zacznie. Grafika? Hm... Jakby to powiedzieć... Pod tym względem... [macha ręką] "To nie jest gra, której szukaliście". Wygląda dobrze, w porywach do bardzo dobrze, ale nie sposób nie zauważyć braku AA, który skutkuje wyjątkowo paskudnymi cieniami. Nie da się przymknąć oczu na rozłażące się miejscami tekstury czy słabujące oświetlenie. Deszcz wygląda lepiej w F12010, modele samochodów w... nie, nie napiszę tego, bo będzie lincz. Wiecie, gdzie.

(...)

rafi545: Czy standard cars wyglądają przeciętnie, słabo czy ładnie. Proszę o potwierdzenie braku kokpitów.

Wyglądają ładnie. Nie mają kokpitów. Meh...

(...)

statson: Czy model jazdy jest realistyczny i porównywalny z Forza Motorsport 2/Race Pro, czy raczej uzręcznościowiony na wzór Forza Motorsport 3.

Powiedziałbym, że plasuje się gdzieś pomiędzy.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107163,8709968,Odpowiadamy_na_Wasze_pytania_o_Gran_Turismo_5.html

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10281 dnia: Listopada 24, 2010, 01:01:18 am »
a powiedzcie jak to jest z instalacją - jak od razu jej nie zrobię to potem będę mógł grę zainstalować jakoś z opcji lub gra się zapyta czy robić install przy następnych uruchomieniu gry? bo szczerze mam dylemat - po pracy zostanie mi max 2h na obadanie gry po czym muszę uderzać na trening, więc wolałbym z tych 2h nie stracić ponad godziny na instalację i ściąganie patch'a ;) pytam bo do tej pory wszystkie gry z możliwością instalacji instalowałem od razu, więc nie wiem jak to wygląda jak nie wybierzemy przy pierwszym uruchomieniu tej opcji...
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 01:05:52 am wysłana przez pawel_k »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10282 dnia: Listopada 24, 2010, 01:11:35 am »
@arturk
Jesli dalej myslisz, ze to grafika gorsza niz Prologue to odpal Tsukube i Grand Valley - przepiekne trasy, z genialnymi teksturami.

Jestem po trzech wyscigach.

AI rzadzi. Naprawde jest to niewiarygodne jak fajnie sie zachowuja ;]

Fizyka - GT:A, nawet lepsza czuc cholernie dobrze samochod, jezdzi sie trudno, ale sprawia to wiele frajdy ;]. Przejechalem teraz Tsusube swoja Civica bez trakcji i ABS, trzeba naprawde uwazac przy mocnym hamowaniu ;] Mimo, ze narazie mam tylko pada to i tak da sie grac! No, ale w sumie wiadomo, ze wolniejszymi samochodami jest latwiej.

Ogolnie przydalyby sie ustawienia od poczatku dla pro ze zniszczeniami mechanicznymi ;p, teraz musze restartowac sam gre za kazdym razem jak w cos mocniej przywale, by zachowac realizm :) Przydalby sie headtracking, bo mimo ,ze cockpit view jest bardzo dobry, bo fajnie w nim widac droge, to ciezko sie rozgladac na boki, by nie wjechac w AI.

Ps. Wylaczcie Driving Line!, naprawde. Fajny jest w licencjach, podczas gry uczy zlych nawykow i odwraca uwage, czerwona liczba mowiaca o redukcji biegu przed zakretem wystarcza, trust me ;]

Wiadomość scalona: [time]Listopad 24, 2010, 02:12:54 am[/time]
a powiedzcie jak to jest z instalacją - jak od razu jej nie zrobię to potem będę mógł grę zainstalować jakoś z opcji lub gra się zapyta czy robić install przy następnych uruchomieniu gry?
Tak, nie dosc to, przy nastepnym uruchomieniu gra mnie tez zapytala czy chce zainstalowac. A jak nadal bedziesz chcial to zrobic pozniej to po prostu wchodzisz w opcje. Tam poza instalacja, mozna wybrac brak instalowania podczas gry, skipnac intro, skasowac pliki, salvage plikow [nie wiem co to robi :P, moze defragmentuje] itd.
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 02:14:02 am wysłana przez KKRT »

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10283 dnia: Listopada 24, 2010, 03:47:06 am »
Kilka wrażeń na szybko.

Nowe tory w GT5 prezentują się naprawdę świetnie (układ)... w szczególności cape ring, który ma kilka interesujących odmian, madryt, który z dostępnych tras miejskich jest na pierwszy rzut oka najciekawszy oraz "urokliwa" Toskania.
Świetny jest też "prostacki" SSR7. Każdemu polecam przejechać się tym tunelem ponad 300 na godzinę ;). Wrażenie gwarantowane.
Bardzo fajnie jeździ się na circuit de la sarthe ze zmiennymi warunkami pogodowymi i porą dnia. Efekty świetlne nocą sa naprawdę bardzo dobre i jazda ze środka przynosi mnóstwo frajdy... przy czym nie ma tam nic z efekciarstwa. Nocą otacza nas dosłownie głęboka czerń i to jest właśnie świetne.

uwaga co do szkółki gokatów (czy jak to się tam nazywa). Przejechałem jeden wyścig i muszę powiedzieć, że ta losowa trasa wygląda po prostu tragicznie (2 scenerie losowych tras są przeznaczone dla gokartów właśnie). Jak bym się cofną w czasie o 8 lat. Czemu PD nie przygotowało eleganckiej hali (top gear??) z fajną grafiką i dużym placem gdzie można sobie układać tor za pomocą pachołków/linii tego nie wiem.. wiem tylko, że wyglądało by to o niebo lepiej.

O modelu jazdy wypowiadać się nie będę bo marne mam o tym pojęcie, ale muszę odnotować o wiele "żywszy" widok ze środka (w porównaniu do gt prolog). Przy wysokich prędkościach, czy ostrych zakrętach autem i kamerą nieźle "trzęsie" i nie jest to już taki komfortowy "rejs" jak w części poprzedniej.

Jazda na padzie jest zadziwiająco wygodna i prosta (oczywiście bez przesady). Normalnie gram na DFP, ale teraz w nocy zrobiłem kilka kółek na padzie i wszystko chodziło jak trzeba.. może używając pada włączają się jakieś ułatwienia.. a może po prostu jestem tragicznym kierowcą na kierownicy ;) (to bardzo prawdopodobne swoją drogą) nie wiem jak to jest, ale to podejrzana sprawa ;)

Interface samej gry jest bardzo przyjemny, elegancki i o wiele wygodniejszy od tego z GT Prolog.
Nie wiem jak sprawa wyglądała w poprzednich częściach GT, ale tutaj każde auto (premium i standard) ma długi opis... robi się z tego taka mała encyklopedia motoryzacji. Świetna sprawa.

Dźwięk, podobnie jak grafa jest nierówny. Niektóre auta brzmią świetnie, inne tak sobie. Męczy strasznie mocna kompresja dźwięku, ale zauważyłem, że niektórzy taką właśnie lubią, Da się również zauważyć pewną ubogość efektów dźwiękowych.

I jeden detal jeszcze. W trybie arcade wybrałem sobie auto spoona i obok wskaźnika paliwa pojawił się jeszcze wskaźnik baterii i jakaś strzałka (zmienia się w zależności od zmiany biegu wiec pewnie tyczy się sprzęgła czy czegoś takiego :P)... nie jestem specem od motoryzacji więc wybaczcie jeśli dałem teraz wyraz swojej ignorancji, ale czegoś takiego jeszcze na żadnym filmiku z gt5 nie widziałem.

Gra w zwykłych serwisach "growych" będzie na mój gust zbierać bardzo przeciętne oceny.  
GT5 nie ma absolutnie nic do zaoferowania przeciętnemu graczowi, który szuka szybkiej, prostej, efektownej i przyjemnej rozrywki. To jest gra dla pasjonatów i tyle... czy dobra, to już sobie każdy odpowie po kilku dniach grania.

//grafika :P

Największą bolączką grafiki są tekstury w niskiej rozdzielczości.. tekstury dosłownie wszystkiego... od rozmytych zegarów na desce rozdzielczej po refleksy na lakierze aż do osławionych już drzewek i cieni. Przyczyna jest jedna.. tragicznie mała ilość ramu i spora trudność w optymalizacji grafiki pod tym właśnie względem w wyścigach... proszę nie brać za jakiegoś fetyszystę.. tutaj jednak bardzo ten element rzuca się w oczy.

AA da się przeboleć, nie jest taki najgorszy..

Da się też zauważyć screen tearing.. mi to tam wisi, ale są osoby które to drażni. Sam gameplay jest mega płynny.

Nie radzę również zmieniać rozdziałki na 720p z nadzieją na poprawę jakości aa lub wyglądu cieni. Nic z tych rzeczy. Gra wygląda wtedy po prostu gorzej (tzn tak samo, tylko w niższej rozdzielczości :P ).

aha.. PD od czasów Prologa średnio sobie radzi z masakrycznie dużą rozpiętością tonalną grafiki w GT. Z jednej strony jest to ultra realistyczne i bezkompromisowe podejście do tego typu kwestii (czegoś takiego w innych grach nie widziałem jeszcze), ale z drugiej wirtualne oko kamery często prześwietla obraz z za szyby i nie jest to efekt ładny :P


Na koniec moje pierwsze auto w gt5 :)
fot1
fot2

« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 05:03:57 am wysłana przez arturk »

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10284 dnia: Listopada 24, 2010, 05:02:02 am »
hehe
bardzo jestem ciekaw recenzji jutro
jestem ciekaw czy jakies wieksze serwisy odwaza sie dac nizsze oceny / jesli gra na to faktycznie zasluguje /
jesli recenzje beda swietne to pewnie kupie

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10285 dnia: Listopada 24, 2010, 06:43:54 am »
Patrząc na oceny jakie dostała np. gra Call of Duty: Black Ops, GT5 spokojnie powinno otrzymywać noty w okolicach 9/10.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10286 dnia: Listopada 24, 2010, 07:47:14 am »
Offtop:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Koniec Offtopu.

W życiu nie zamieniłbym KD i dźwięku DTS lub DD 5.1 w grach na słuchawki. O_O

Wiadomość scalona: Listopada 23, 2010, 23:03:21 pm
Co więcej mam wrażenie, że GT5 wygląda gorzej od prologa.

Fuck! Tego się obawiałem, bo po tych wszystkich materiałach też odnoszę wrażenie, że GT5 wygląda gorzej od Prologue. No cóż, trudno...trzeba to będzie przeżyć.

@ 1

Ja mam odwrotnie, nigdy nie zamienił bym dźwięku z słuchawek za 200-400zł na dźwięk KD za 1000-1500zł. Po prostu jest zbyt duża przepaść dźwięku, na korzyść tych pierwszych. ;)

@ 2

Ja myślę że nie jest tak źle, przecież na trasach znanych z Gt5P poprawili tekstury, oświetlenie, dodali jeszcze trochę detali, dopracowali jeszcze bardziej samochody(i tu konkurencja została daaaaleko odstrzelona), a fakt że doszły do tego gorsze cienie czy efekty particles no cóż, to i tak będzie najładniejszy SIM racing na chwile obecną. Poza tym myślę że to będzie dobra baza dla GT6, gdzie Kaz i jego ekipa pewnie jeszcze wszystko zoptymalizują i dodają te ficzery których teraz nie mogli dodać.

Ps. Nie zapominajmy że np. w FM3 także po 4mc jak się nie mylę wyszedł patch który poprawiał parę rzeczy w tej grze i poprawiał między innymi także cienie(głównie wew. kabiny samochodu). MOże i tu będzie podobnie.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10287 dnia: Listopada 24, 2010, 07:57:58 am »
Wlasnie mi sie instaluje, pasek w polowie :D Niestety w wakacje zjebala mi sie DF GT wiec zostaje pad az do swiat :/ Coz 52" FHD i porownam zaraz grafe do prologa bo mam obie  :D

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10288 dnia: Listopada 24, 2010, 07:59:01 am »
Ja właśnie zaraz wychodzę do pracy, ale jeszcze sobie podjadę do sklepu po GT5. A po pracy mam nadzieje że wreszcie pogram. :D

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10289 dnia: Listopada 24, 2010, 08:06:20 am »
Gra sie instaluje lajtem 40 minut  :mad:

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10290 dnia: Listopada 24, 2010, 08:12:45 am »
Dzis z gram.pl kolekcjonerki wysylaja takze jutro bede mial +ramka na blachy :))

Poprawka wczoraj wysylali wlasnie dostalem sms od kuriera :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 08:28:38 am wysłana przez sieq »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10292 dnia: Listopada 24, 2010, 09:42:45 am »
IGN UK i US - 8,5/10
Eurogamer - 9/10
CVG - 8/10
Destructoid - 10/10
PlayStation Lifestyle - 10/10
GamePro - 4,5/5
GamerFitNations's - 6/6
Joystiq - 4/5
VGD - 8/10
METRO - 8/10
TGH - 4/5
Videogameszone - 85/100

Lista recek, które pojawiły się do tej pory.
Thesixthaxisna końcu recki wstawia krótkie podsumowanie - "just go and buy it."
Każda recka bardzo chwali model jazdy (padają stwierdzenia, że jest najlepszy na tej generacji), ale wszyscy są zgodni, że grafika jest cholernie nierówna i raz mamy poziom PS4, a raz poziom PS2.
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 09:54:15 am wysłana przez Maciomaniak »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10293 dnia: Listopada 24, 2010, 09:55:46 am »
ja juz mam gre, ale jestem w pracy, i musze do 16 uzbroic sie w cierpliwosc.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10294 dnia: Listopada 24, 2010, 10:02:50 am »
Mozna mowic ze standart cars to jest tylko dodatek, ale widzac je niedobrze mi sie robi, psuja poprsotu caly efekt. Omijam je z daleka  :D

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10295 dnia: Listopada 24, 2010, 10:04:00 am »
A teraz coś z zupełnie innej beczki - jest rewind (jak w grach Codies)?

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10296 dnia: Listopada 24, 2010, 10:12:27 am »
oczywiście,że nie ma

Wiadomość scalona: Listopada 24, 2010, 10:17:08 am
z cyklu "nie wyrobiliśmy się na premierę" - GTAnywhere(czyli granie w B-spec z poziomu przeglądarki na pc) jeszcze nie jest dostępne i ma wyjść w patchu :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 10:17:08 am wysłana przez punisher85 »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10297 dnia: Listopada 24, 2010, 10:17:46 am »
ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
Gdzieś kiedyś o tym czytałem (że być może będzie) i teraz mi się ta zgroza przypomniała. Do charakteru Dirta czy Grida jeszcze pasuje, natomiast do GT - bynajmniej.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10298 dnia: Listopada 24, 2010, 10:19:36 am »
ja juz mam gre, ale jestem w pracy, i musze do 16 uzbroic sie w cierpliwosc.

Ja też ziomuś gierke dostałem o 9 rano,więc może dzisiaj wieczorem jakiś mały wyścig zorganizujemy-najlepiej jakieś padaki żeby się zapoznać z gierką :roll:

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10299 dnia: Listopada 24, 2010, 10:19:41 am »
Widać, że Kaz by popracował jeszcze nad GT5, gdyby nie nacisk fanów i być może samego Sony... :-x

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10300 dnia: Listopada 24, 2010, 10:20:47 am »
Znowu hype zrobił swoje, liczyłem, że będą minimum 9tki  :-?

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10301 dnia: Listopada 24, 2010, 10:22:17 am »
Największą bolączką grafiki są tekstury w niskiej rozdzielczości.. tekstury dosłownie wszystkiego... od rozmytych zegarów na desce rozdzielczej po refleksy na lakierze aż do osławionych już drzewek i cieni.
Nie zgodze sie. Fakt gra czasami ma trasy z gorszymi teksturami Laguna Seca, Deep Forest, ale wiele tras jak Suzuka, Fuji, Tsukuba czy Grand Valley ma przepiekne tekstury w bardzo wysokiej rozdzielczosci, co z dobrym anizo naprawde 'robi'. Cienie sa dziwne, w jednym fragmencie np na La Sarthe na poczatku sa gorsze niz np w polowie trasy, gdzie masz cienie z drzew bardzo ladne, jak i prawie zadnych krawedzie w cockpit'cie. Albo np na SSR 7, tam nie ma zadnego aliasingu cienii, moze czasami z lusterek jak pada cien to sie troche rozpikseluja, ale samochodu czy wnetrza? W ogole i do tego kazda latarnia na trasie rzuca cien.

Refleksy? Sa bardzo ladne, nie wiem czego sie czepiasz.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10302 dnia: Listopada 24, 2010, 10:23:18 am »
Tuning mechaniczny i wizulany nie siega do piet temu z Forzy, ale za to podoba mi sie, ze podczas katowania silnika i nabijania kilometrow spierdalaja kucyki i trzeba walic rebuild silniczka  :D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10303 dnia: Listopada 24, 2010, 10:23:35 am »
IGN UK i US - 8,5/10
Eurogamer - 9/10
CVG - 8/10
Destructoid - 10/10
PlayStation Lifestyle - 10/10
GamePro - 4,5/5
GamerFitNations's - 6/6
Joystiq - 4/5
VGD - 8/10
METRO - 8/10
TGH - 4/5
Videogameszone - 85/100

Lista recek, które pojawiły się do tej pory.
Thesixthaxisna końcu recki wstawia krótkie podsumowanie - "just go and buy it."
Każda recka bardzo chwali model jazdy (padają stwierdzenia, że jest najlepszy na tej generacji), ale wszyscy są zgodni, że grafika jest cholernie nierówna i raz mamy poziom PS4, a raz poziom PS2.
Eh i pewnie wszystkie recenzowaly gre jak Eurogamer, tzn na podstawie poczatkowych lvl'i A-spec ...

Wiadomość scalona: [time]Listopad 24, 2010, 11:24:19 am[/time]
Tuning mechaniczny
Nie zgodze sie. Jest bardzo podobny. Tuning wizualny? Chodzi Ci o czesci? Jest to samo, a livery editora nigdy nie bylo.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10304 dnia: Listopada 24, 2010, 10:25:40 am »
po pierwsze dalej nie ma pewności czy serio zniszczenia wizualne i mechaniczne są lepsze wraz z lvl po drugie akurat usprawiedliwiam recenzentów bo by mi też do głowy nie przyszło,że takie czynniki mogą dopiero się objawić po iluś tam godzinach grania.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10305 dnia: Listopada 24, 2010, 10:30:45 am »
po pierwsze dalej nie ma pewności czy serio zniszczenia wizualne i mechaniczne są lepsze
Sa, mamy filmik z lvl'u 40 A-spec oraz info od Kaz'a na twitterze.

Jak juz mowilem, rozumiem kompletnie to co zrobil Kaz. To wydaje sie tylko na poczatku glupie, ale jak odpalisz licencje, ktorych jest okolo 8 i zobaczysz jak w nich lvl'ujesz to rozumiesz, ze zanim w ogole powinnienes wyjechac na eventy, powinnienes miec kolo 20 lvl'u w A-spec. Z drugiej strony Arcade to Arcade, tam nie powinni tego ograniczac.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10306 dnia: Listopada 24, 2010, 10:31:40 am »
IGN UK i US - 8,5/10
Eurogamer - 9/10
CVG - 8/10
Destructoid - 10/10
PlayStation Lifestyle - 10/10
GamePro - 4,5/5
GamerFitNations's - 6/6
Joystiq - 4/5
VGD - 8/10
METRO - 8/10
TGH - 4/5
Videogameszone - 85/100

Lista recek, które pojawiły się do tej pory.
Thesixthaxisna końcu recki wstawia krótkie podsumowanie - "just go and buy it."
Każda recka bardzo chwali model jazdy (padają stwierdzenia, że jest najlepszy na tej generacji), ale wszyscy są zgodni, że grafika jest cholernie nierówna i raz mamy poziom PS4, a raz poziom PS2.
Eh i pewnie wszystkie recenzowaly gre jak Eurogamer, tzn na podstawie poczatkowych lvl'i A-spec ...

Wiadomość scalona: [time]Listopad 24, 2010, 11:24:19 am[/time]
Tuning mechaniczny
Nie zgodze sie. Jest bardzo podobny. Tuning wizualny? Chodzi Ci o czesci? Jest to samo, a livery editora nigdy nie bylo.
Bardzo podobny ?? Hahaha. Swapow silnika nie ma, wszystko podzielone na stage jak w nfsach, gra mi mowi, ze do hondy nie moge wlozyc superchargera :lol: jedynie turbo, widac Kaz malo w zyciu widzial 8) Wizualny z tego co widze to nawet nie mozna zmienic wielkosci felg, moze sie myle, jesli tak to mnie popraw :lol: Gdzie jest cisnienie w oponach? Gdzie jest rozmiar opon? GT5 dalej siedzi jedna noga w czasach ps2 niestety...
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 10:33:46 am wysłana przez Tango »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10307 dnia: Listopada 24, 2010, 10:33:15 am »
Jak sie sprawa ma z tunningiem wizualnym i mechanicznym bo tylko KKRT cos tam napisal, wiemy jaka mnogosc opcji jest w FM i jak wyglada onilne w GT5 bo w reckach to raczej nie cieakwie wyglada.

Cytuj
Polyphony was left behind by online gaming long ago, and it has a lot of catching up to do. The gulf to its upstart rival on the other console is wide indeed. Forza's marketplace for cars, paint jobs and tuning might not be GT's bag, but its brisk matchmaking and comprehensive time-trial leaderboards should be standard-issue in this genre. They're nowhere to be seen.

Wiadomość scalona: [time]Listopad 24, 2010, 11:33:57 am[/time]
Jak juz mowilem, rozumiem kompletnie to co zrobil Kaz.

To jestes jednym z nielicznych :)

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10308 dnia: Listopada 24, 2010, 10:34:01 am »
nie wiesz czy ten filmik faktycznie jest z 40lvl czy po prostu koleś pół godziny obijał auto od wszystkich ścian. Internet często kłamie :)

A jeśli faktycznie zniszczenia zależą od levelu to jeszcze rozumiem to w A-spec ale w arcade i multi powinien być wybór. Brak wyboru to dla mnie oznaka albo tego,że faktycznie nie ma różnicy czy mamy 1lvl czy 40lvl albo Kaz jest psychiczny :P

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10309 dnia: Listopada 24, 2010, 10:36:37 am »
Cytuj
PD, the masters of bulls**tting that make Peter Molyneux look understated!! :shock:
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wiadomość scalona: Listopada 24, 2010, 10:37:10 am
Tak przegaladam te recenzje i chyba online naprawde lezy w GT5 :/

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10310 dnia: Listopada 24, 2010, 10:37:21 am »
W GT pojawi się regulacja ciśnienia opon i ich szerokości dopiero , gdy PD stworzy mechanizm wpływu tych bajerów na model jazdy.

Ciekawe czy doczekamy jakiś update'ów recenzji po skończeniu gier przez recenzentów.
Wieczorem możemy stworzyć pokój gameonly i przeprowadzić jakieś testy online  ;)


Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10311 dnia: Listopada 24, 2010, 10:39:48 am »
W GT pojawi się regulacja ciśnienia opon i ich szerokości dopiero , gdy PD stworzy mechanizm wpływu tych bajerów na model jazdy.

Ciekawe czy doczekamy jakiś update'ów recenzji po skończeniu gier przez recenzentów.
Wieczorem możemy stworzyć pokój gameonly i przeprowadzić jakieś testy online  ;)



No cos co jest od dawna w forzie PD stworzy za kolejne 5 lat  :lol:

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10312 dnia: Listopada 24, 2010, 10:40:37 am »
@LoNdEk
Za każdym razem, jak znajdziesz na internecie wypowiedź atakującą GT5 bądź Kaza, to będziesz ją tu wrzucał? Tak pytam.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10313 dnia: Listopada 24, 2010, 10:42:42 am »
Nie, ze mam ochote hejtowac tu i zjezdzac GT bo nie po to wyjebalem kase na gre, ale jestem narazie rozczarowany, zobaczymy jak bedzie dalej. Grafa poza furami premium tez szalu nie robi  :(
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2010, 10:45:23 am wysłana przez Tango »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10314 dnia: Listopada 24, 2010, 10:43:30 am »
No cos co jest od dawna w forzie PD stworzy za kolejne 5 lat  :lol:

albo wracaj do Forzy.

Tango

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10315 dnia: Listopada 24, 2010, 10:45:49 am »
No cos co jest od dawna w forzie PD stworzy za kolejne 5 lat  :lol:

albo wracaj do Forzy.

Nie spinaj sie tak  :D

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10316 dnia: Listopada 24, 2010, 10:46:57 am »
@LoNdEk
Za każdym razem, jak znajdziesz na internecie wypowiedź atakującą GT5 bądź Kaza, to będziesz ją tu wrzucał? Tak pytam.

Tak, zawsze jako przykladny troll... a tak na powaznie, to wiem, ze jest to temat dla osob chwalacych GT5 i ubustwiajacych Kaza i zadna krytyka nie jest dopuszczalna, no chyba ze jedziemy po grze konkurencji.  :troll:

No ale prat prosze cie, z recenzji wynika, ze PD przez te 5 stowrzylo produkt nie dopracowany, ze masa obrazkow ktore dawano to bullshoty, ze online lezy i kwiczy, ze wiele obietnic zostalo spelnionych tylko czesciowo. Nie rozumie tylko tego zaslepienia co niektorych.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10317 dnia: Listopada 24, 2010, 10:49:07 am »
ani jeden obrazek z GT5 to nie bullshot - większość jest z photo travel a tam też auta generuje konsola. Przecież dla promocji GT4 też używano screenów z tego trybu

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10318 dnia: Listopada 24, 2010, 10:55:30 am »
ze online lezy i kwiczy,
Przeciez Ty tej gry nie widziales na oczy, opcji online tez nie ...

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10319 dnia: Listopada 24, 2010, 11:01:31 am »
GT5 już w plecaczku, szkoda,że dopiero ok 22 zagram bo po pracy jeszcze dziewczyna a potem dopiero powrót do domu. Więc pierw obowiązki a przyjemności na wieczór :P :P