Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1274729 razy)

0 użytkowników i 47 Gości przegląda ten wątek.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10840 dnia: Listopada 29, 2010, 19:07:43 pm »
endurance odblokowuje się od 25lvl i każdy event w tej grupie wymaga coraz większego levelu. Na neogafie koleś miał zatem odblokowany tylko jeden(długo ponoć nabija się potem experience) i było to 30 kółek na Grand Valley. Co ciekawe i straszne to bez możliwości save w pit stopie.

Co do przeciwników - na ps2 było to lepiej rozwiązane bo tam mniej więcej konsola dobierała auta do auta gracza. tutaj od razu przed przystąpieniem do wyścigu można sprawdzić jakie wozy i po ile hp będą w nim jechać i można odpowiednio stuningować swój wóz by ten już po dwóch zakrętach jechał pierwszy aż do mety

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10841 dnia: Listopada 29, 2010, 19:21:39 pm »
Wg. mnie dobrze że nie są dobierane względem gracza, każdy event ma swoje specyficzne samochody, i tak ma być to od gracza zależy czy idzie na łatwiznę czy nie. Ja mam nadzieje że w wyścigu 24H Le Mans i 24H Nurburgring będzie opcja save'a, bo tak bym chciał z 3 godz. dziennie pojeździć na danym torze. :)

Ps. Menu właśnie moim zdaniem GT5 ma bardzo dobre(a loadingi pozwalają na to by np. napić się czegoś), no i ta muzyka, będzie można gdzieś kupić soundtrack z tej gry?


KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10842 dnia: Listopada 29, 2010, 19:24:38 pm »


Dzwiek w GT 5, przewinac do 5 minuty.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10843 dnia: Listopada 29, 2010, 19:32:08 pm »


Dzwiek w GT 5, przewinac do 5 minuty.
Właśnie to auto by mi sie teraz przydało do rajdów, bo bugati już nie daje rady na zakrętach.

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10844 dnia: Listopada 29, 2010, 19:40:10 pm »
"Menu właśnie moim zdaniem GT5 ma bardzo dobre(a loadingi pozwalają na to by np. napić się czegoś)"

haha  :lol: dobre

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10845 dnia: Listopada 29, 2010, 19:42:08 pm »
Przed chwilą na Suzuce miałem identyczny replay jak w Prologue. Cienie się nie psuły, wszystko wyglądało zajebiście. O co tutaj chodzi, może mi ktoś wyjaśnić? Kilka dni temu opisywałem replay z Suzuki i była kapa jak cholera. Dziś zupełnie inny układ kamer, brak kwadratowych cieni itp. Ja już nic nie kapuje.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10846 dnia: Listopada 29, 2010, 19:46:10 pm »
Ten sam samochód?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10847 dnia: Listopada 29, 2010, 19:51:04 pm »
Ten sam wariant trasy, bo są dwa, jedna Suzuka z pogodą słoneczną, a druga z pogodą zmienną(może być słońce, deszcze, oczywiście jeden wariant płynnie przechodzi w drugi). 8)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10848 dnia: Listopada 29, 2010, 19:51:39 pm »
Ten sam samochód?
Cienie sa gorsze na tym samym samochodzie, bo teraz sa wszystkie dynamiczne i jakby precyzje spieprzyli. W prologue tez nei byly jakies super, ale zdecydowanie lepsze, na gameplay'ach z targow tez. Kij go wie czemu tak cienie sie pogorszyly, moze faktycznie cos z kodem schrzanili.

"Menu właśnie moim zdaniem GT5 ma bardzo dobre(a loadingi pozwalają na to by np. napić się czegoś)"

haha  :lol: dobre
To zalezy od dysku, na SSD praktycznie 2x szybciej Ci sie wszystko laduje.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 20:01:21 pm wysłana przez KKRT »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10849 dnia: Listopada 29, 2010, 19:53:39 pm »


Dzwiek w GT 5, przewinac do 5 minuty.

O tym właśnie pisałem. Oglądajcie od początku, bo tam koleś odpala w garażu kilka aut. Ta gra ma moc jak sam skurw***n.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10850 dnia: Listopada 29, 2010, 19:54:11 pm »
Ps. Menu właśnie moim zdaniem GT5 ma bardzo dobre(a loadingi pozwalają na to by np. napić się czegoś)...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10851 dnia: Listopada 29, 2010, 19:54:21 pm »
Ten sam samochód?

Nie inny i zupełnie inny wyścig. Z wyższej klasy i z innymi przeciwnikami. Tylko tor ten sam w tej samej pogodzie.

PS. Zobaczcie koniecznie filmik od KKRT. Teraz sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy jakaś inna gra wyścigowa brzmi tak dobrze. 8) 8) 8)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10852 dnia: Listopada 29, 2010, 20:08:04 pm »
Fakt, niektóre dźwięki samochodów dosłownie niszczą, do pełni szczęścia w widoku z kokpitu brakuję tylko dźwięku wycieraczek(podczas postoju), w SCC fajnie odwzorowali ten patent.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10853 dnia: Listopada 29, 2010, 21:47:29 pm »
Gramy co dzisiaj zgnuśne bażanty?

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10854 dnia: Listopada 29, 2010, 21:50:19 pm »
Ale Nascar i gokarty są miażdżące. :D

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10855 dnia: Listopada 29, 2010, 22:14:57 pm »
Kilka dni temu opisywałem replay z Suzuki i była kapa jak cholera. Dziś zupełnie inny układ kamer, brak kwadratowych cieni itp. Ja już nic nie kapuje.
Pewno lepsze cienie się odblokowuje!
Przecież w co 2 grze tak jest!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10856 dnia: Listopada 29, 2010, 22:32:39 pm »
Jaguar XJ13 Chrome Line i szmatki do Home za darmo

Co, gdzie i kiedy się odblokowuje

Krótkie podsumowanie po kilku godzinach grania (14 lvl) - drobne zastrzeżenia mam do cieni i rozdzielczości dymu, a cała reszta mniej lub bardziej miażdży. Dziękuję, idę grać dalej.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10857 dnia: Listopada 29, 2010, 22:36:55 pm »
Cytuj
Flight Academy Mercedes-Benz AMG Expert Gold: Mercedes-Benz SLR McLaren '09 (P)
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: Boję się że na padzie nie dam rady  :evil: :evil:
jak coś to ktoś podrzuci mi na zawsze te autko? Jedno z moich ulubionych :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10858 dnia: Listopada 29, 2010, 22:42:47 pm »
Akurat możesz go również kupić na 15 levelu za trochę ponad pół miliona  ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10859 dnia: Listopada 29, 2010, 22:45:25 pm »
Akurat możesz go również kupić na 15 levelu za trochę ponad pół miliona  ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10860 dnia: Listopada 29, 2010, 23:55:03 pm »
Panowie niestety dziś grało się cienko w multi. Tomasz tak laguje, że nie sposób go wyprzedzić, a jeśli już się to uda to na najbliższym zakręcie dostaje się od niego w tył i koniec jazdy. Host ustawiał totalnie nie moje klimaty. Jedynie pomysł z Nurburgringiem ze zmienną porą dnia miażdżył. Tylko szkoda, że za pierwszym razem był włączony durny boost (to nie jest kur** Mario Kart), a za drugim razem zamiast narzucić oba modele Lancera i Imprezy (tak jak się umawialiśmy) to host dał jedynie ograniczenie mocy. Nie było sensu nawet startować w wyścigu skoro my mogliśmy brać auta z trybu Arcade po 321 koni maksymalnie (bo tyle ma Lancer dostępny dla każdego), a Tomasz wybrał 380 konnego Lancera ze swojego garażu. Starałem się jak najdłużej utrzymać prowadzenie i na krętej części toru nieco odjżdżałem, ale na prostych Tomasz momentalnie mnie doganiał po to żeby na końcu przylagować i przysadzić mi w zderzak wyrzucając za tor. Potem ustawiliście szuter i podziękowałem. Ja chciałem się ścigać a nie wygłupiać. :)

PS. W trybie widza wyścig przy zmiennej porze dnia na Nurburgring rozwala wszystko co do tej pory widziałem w grach wyścigowych. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Oby PD dało nam tego więcej w GT6.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10861 dnia: Listopada 30, 2010, 00:21:43 am »
Grand Tour

Widok szesnastu Ferrarek (wszystkie premium) stojących na prostej startowej Monzy, jednego z najładniejszych torów w grze, faktycznie powoduje samoistne otwarcie gęby z wrażenia. Ktoś narzekał, że asfaltowa Toskania wygląda źle - wg mnie ma niepowtarzalny urok i jak na środowisko z kreatora jest ok, ale jazda w totalnej ciemności to wg mnie przegięcie. Pitch-black, a ja nie jestem Riddick, więc większą część wyścigu jechałem po bandach.

Bardzo brakuje w tym cyklu Stelvio Pass...

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10862 dnia: Listopada 30, 2010, 01:44:01 am »
Panowie niestety dziś grało się cienko w multi. Tomasz tak laguje, że nie sposób go wyprzedzić, a jeśli już się to uda to na najbliższym zakręcie dostaje się od niego w tył i koniec jazdy. Host ustawiał totalnie nie moje klimaty. Jedynie pomysł z Nurburgringiem ze zmienną porą dnia miażdżył. Tylko szkoda, że za pierwszym razem był włączony durny boost (to nie jest kur** Mario Kart), a za drugim razem zamiast narzucić oba modele Lancera i Imprezy (tak jak się umawialiśmy) to host dał jedynie ograniczenie mocy. Nie było sensu nawet startować w wyścigu skoro my mogliśmy brać auta z trybu Arcade po 321 koni maksymalnie (bo tyle ma Lancer dostępny dla każdego), a Tomasz wybrał 380 konnego Lancera ze swojego garażu. Starałem się jak najdłużej utrzymać prowadzenie i na krętej części toru nieco odjżdżałem, ale na prostych Tomasz momentalnie mnie doganiał po to żeby na końcu przylagować i przysadzić mi w zderzak wyrzucając za tor. Potem ustawiliście szuter i podziękowałem. Ja chciałem się ścigać a nie wygłupiać. :)

PS. W trybie widza wyścig przy zmiennej porze dnia na Nurburgring rozwala wszystko co do tej pory widziałem w grach wyścigowych. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Oby PD dało nam tego więcej w GT6.
Boban boost musi byc i basta, o to w tym chodzi bys nie mial tych 20 koni wiecej, niz inni. Bez boosta bedziemy mogli grac jak od gory sie umowimy, ze gramy samochodami o wadze okolo X i mocy Y, i kazdy zdazy sobie cos kupic i stunnigowac. Teraz wiekszosc osob ma niestunningowane, albo stuningowane troche lepiej lub mniej, a jeszcze ktos ma stocka, ale troche silniejszego i nie sposob sie dobrze ustawic. Boost pomaga zrownac samochody oraz grac autami, ktorymi nam sie dobrze gra, a nie po raz pierwszy i tyle.

Oficjalnie tez mowie nie dla samochodow powyzej 400-450 konii - nie jestesmy na tyle dobrzi i zgrani by nimi grac.

Nie rozumiem tez zauroczenia Nurburgringiem, tak wschod slonca i noc jest wykur**scie piekna, ale uwazam, ze do scigania srednio sie nadaje. Nie da sie wyprzedzac na nim bez ustepowania miejsca, tor jest dlugi i meczacy, w nocy na nim nic nie widac, a poza tym jak ktos zrobi blad i wypadnie z trasy przed zakretem to zazwyczaj konczy na innych osobach na torze. Jestem pewien, ze prawie nikt z nas nie ukonczy 3 okrazen na tym torze jak wprowadza zniszczenia mechaniczne.

Oficjalnie tez mowie by nigdy nie ustawiac jakosci headsetow na max'a - standard styka, jakosc i tak jest swietna. Nie polecam tez ustawiania race quality na Very High, a raczej na High, moze na Standard jesli ktos ma slabsze lacze - lagow i tak nei ma, a odciaza to mocno lacze przy wiekszej ilosci osob.

Osoby, ktore maja notoryczne problemy z lagiem na torach - Tomasz, Cybermysza, PRL - proszone sa o naprawe swoich lacz, bo nie dosc, ze psuja rozgrywke, to jeszcze powoduja laga innym osobom.

Ps. Kazdy neich sobie doda Kart'y do ulubionych, inaczej nie bedziemy mogli sie nimi scigac.

Ps2. Pierwszy przejazd na Nurburgringu, slabszymi samochodami do 330-340 koni byl swietny i mocno rowny, choc np prart na prostej byl znacznie szybszy od mojej civici [ale nie mam upgrade'u do skrzyni biegow], szkoda tylko, ze trwal 4 okrazenia, ale bylo bardzo rowno przed dluuuugi czas. Przez prawie cale pierwsze okrazenie zesmy prawie non stop siedzieli sobie na ogonie.

Ps3. Uwazam, ze powinnismy promowac mniejsze tory z wieksza iloscia okrazen, zwlaszcza gdy sie dopiero uczymy wspolnie jezdzic.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2010, 11:34:07 am wysłana przez KKRT »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10863 dnia: Listopada 30, 2010, 07:53:44 am »
Ja tam zielone piekło znam już na pamięć, także dobrze wiem gdzie mogę sobie pozwolić na wyprzedzenie, a gdzie nie i muszę odpuścić(tzn. jechać za rywalem), ale fakt jak ktoś dobrze nie zna toru, to możemy pojeździć gdzieś indziej. Może tor LE MANS(2 okrążenia-zmienna doba, zmienne warunki), tam jest parę fajnych momentów do wyprzedzania i jest długa szeroka prosta, lub tory(Suzuka, Monza z zmiennymi warunkami na 4 okrążenia) :P Odnośnie bosta, jestem przeciwko niemu, właśnie te 20-30 KM więcej dodaję smaczku, poza tym każde auto jest inne, i niekoniecznie te które ma więcej 20-30KM okaże się lepsze skoro ma gorszą sterowność, już nie mówię o tym jak np. spadnie deszcz podczas wyścigu i taki osobnik musi bardziej uważać z pedałem gazu, bo może szybciej wykręcić bączka, oraz może, ale nie musi zjechać do pit stopu zmienić opony na deszczowe(straci trochę czasu, ale potem może dogonić i wyprzedzić stawkę, ot kolejny smaczek. Tylko trzeba się dobrze umówić z jakiego przedziału mocowego bierzemy auta(powiedzmy 200-250 lub 250-300KM), albo ustawić jedno dla wszystkich. Można dziś grać też trochę wcześniej(może 20?). To tyle ode mnie, fajnie się z Wami wczoraj grało. 8)
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2010, 07:55:18 am wysłana przez Unlimited »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10864 dnia: Listopada 30, 2010, 08:14:52 am »
@KKRT
samochód był czysty, bez tunningu, konfiguracji itp. Ale to był jakiś model z modyfikacjami Amuse, także pewnie kwestia sportowych przełożeń + tunel aero.
Bym pocisnął wczoraj lepiej, ale jeżdziłem tym samochodem pierwszy raz  ;)

Fakt - Nurburgring nie nadaje się do bezpośredniej walki na torze, jest po prostu za wąsko. Chyba, że zjedziemy z mocami, ale wówczas mniej kółek jest potrzebne.
Generalnie jezdziłem z Wami pierwszy raz, i w zasadzie pierwszy raz tak długo online i chyba w symie trzeci raz online w sumie. Zajebiście wszystko jest zrobione, ilość opcji świetna, jakość samej usługi rewelacyjna. Tyle osób na raz gadało, a jakość fantastyczna i zero lagów na torze*. No wypas totalny jak się w to gra w multi.

Wczoraj robiłem licencje/zawody na Cape Ring i de la Sarthe - grafika zapierdoliła mnie na miejscu. De la Sarthe wygląda fotorealistycznie, uczucie jazdy "na prawdę" walnęło mnie w potylicę jak młot. W końcu się doczekałem tej chwili. Potem zaczęliśmy grać i po raz pierwszy (w karierze jestem w borunach) zobaczyłem zmienny cykl doby na Ringu - od nocy do dnia. Nie wiem jak do tego podejść... napiszę tak: nigdy nie widzałem tak realistycznej i plastycznej grafiki w moim życiu, nigdy jeszcze nie miałem tak silnego wrażenia, że to nie jest grafika generowana a rzeczywistość. Zmieniające się oświetlenie, widok dwóch pędzących przedemną aut, obok siebie, które roświetlają i mnie drogę, ich światła stop walące czerwienią... Albo otarcia o bandy i iskry nocą...  I to stopniowe przejście w dzień, zmieniające się cienie... I to wszystko w 1080p i 60 klatkach i w multi. Coś nieprawdopodobnego, oczekiwany w przyszłej generacji fotorealizm jest JUŻ. Jestem zesrany, a przecież GT5 to nie grafika a przede wszystkim model jazdy - wspaniały i wymagający (pogodziłem się już z myślą, ze tymi trudniejszymi autami nie będę na padzie zamiatał).
Piszę trochę jak gówniarz, co dostał pierwszą komórę na przyjęcie ale GT5 mnie zrobiło totalnie - warto było czekać każdy jeden dzień i wydać każdą z tych 175 złotówek.
I tak na marginesie: całkowicie pierdolą mnie te gorsze trasy i te gorsze modele samochodów. 

* Tomasz, zrób coś z tym łączem jako możesz, bo napierdalasz w ułamku sekundy po całym torze, we wszystkich trzech osiach. Na wąskim torze uniemożliwia to obserwacje trasy jak się jedzie za Tobą ale co gorsza - jesteś w takcie tych cyrków "materialny", czyli uderzasz i spychasz inne samochody.

Wiadomość scalona: Listopada 30, 2010, 08:23:14 am
Ja tam zielone piekło znam już na pamięć, także dobrze wiem gdzie mogę sobie pozwolić na wyprzedzenie, a gdzie nie i muszę odpuścić(tzn. jechać za rywalem), ale fakt jak ktoś dobrze nie zna toru, to możemy pojeździć gdzieś indziej. Może tor LE MANS(2 okrążenia-zmienna doba, zmienne warunki), tam jest parę fajnych momentów do wyprzedzania i jest długa szeroka prosta, lub tory(Suzuka, Monza z zmiennymi warunkami na 4 okrążenia) :P Odnośnie bosta, jestem przeciwko niemu, właśnie te 20-30 KM więcej dodaję smaczku, poza tym każde auto jest inne, i niekoniecznie te które ma więcej 20-30KM okaże się lepsze skoro ma gorszą sterowność, już nie mówię o tym jak np. spadnie deszcz podczas wyścigu i taki osobnik musi bardziej uważać z pedałem gazu, bo może szybciej wykręcić bączka, oraz może, ale nie musi zjechać do pit stopu zmienić opony na deszczowe(straci trochę czasu, ale potem może dogonić i wyprzedzić stawkę, ot kolejny smaczek. Tylko trzeba się dobrze umówić z jakiego przedziału mocowego bierzemy auta(powiedzmy 200-250 lub 250-300KM), albo ustawić jedno dla wszystkich. Można dziś grać też trochę wcześniej(może 20?). To tyle ode mnie, fajnie się z Wami wczoraj grało. 8)
Ja jechałem na Ringu drugi raz (wcześniej tym starym Mesiem w zadaniach specjalnych) - to początek naszego ścigania (mam nadzieję!), także takie różnice w objeżdzeniu są na razie nieuniknione. Chciałbym pojeżdzić na klasykach (które jako tako pamiętam z GT3) i jestem za takim samym samochodem dla każdego. Tylko kiedy ja karierę będę jeździł  ;)

PS - w poprzednich poście zapomniałem dodać, że są jeszcze zniszczenia wizualne - totalny nokaut. Nie kupić i nie zagrać w GT5 z powodu standardów czy kilku słabszych miejsc jest straszną głupotą.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2010, 08:23:14 am wysłana przez prart »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10865 dnia: Listopada 30, 2010, 08:55:58 am »
Wlasnie przejechales sie Toyote FT-86 na Tokyo R246 i pozamiatane. Tak wlasnie powinna wygladac kazda trasa w GT5, nie dosc ze jest zajebista, bardzo szybka to do tego wyglada niesamowicie. Powtorke z wyscigu to chyba z 10 razy ogladalem lol Czy na tej trasie wystepuja zmienne warunki pogodowe czy tylko przy sloneczku mozna smigac?

Moze mi ktos jeszcze powiedziec jak zgrac fotki? Gra jes zrzuca gdzies na dysk czy na jakas strone daje?

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10866 dnia: Listopada 30, 2010, 09:19:04 am »
R246 masz tylko w dzień.

Fotki - wchodzisz do zakładki album fotograficzny w menu gry, tam wybierasz na danym zdjęciu opcję eksportu do menu XMB a potem już z menu konsoli można robić z nią co się chce

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10867 dnia: Listopada 30, 2010, 09:20:41 am »
Ok dzieki punisher :)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10868 dnia: Listopada 30, 2010, 09:25:21 am »
@KKRT
jakie masz parametry łącza i czy ze stałym IP? Może jak zmienimy hosta na innego, to Tomasz nie będzie carmagedonu robił.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10869 dnia: Listopada 30, 2010, 10:29:31 am »
KKRT według mnie boost jest najdurniejszą rzeczą w takich grach. Promuje graczy słabszych i nie daje wymiernych wyników na mecie. Piszesz o autach i braku doboru mocy oraz wagi. Przecież jako host możesz wybrać auta z garażu, które będą dopuszczone do wyścigu. Na Nurburgringu mogłeś zaznaczyć Lancera X oraz Imprezę i wyścig wyglądałby zupełnie inaczej (bez kolosalnej przewagi auta Tomasza). Kolejny błąd jaki wczoraj mnie denerwował to brak narzuconych opon Sportowych Miękkich. Gra odgórnie narzucała Sportowe Twarde i niestety nie wziąłem tego pod uwagę przed starem, zapominając zmienić na Miękkie. Dajcie mi dziś hosta, albo niech Adriano ustawia grę, bo wtedy gra się najciekawiej.

Chcecie walki i wymiernych wyścigów to G37 na Sportowych Miękkich i dowolny większy tor (Suzuka, Grand Valley lub Tokio itp.). To jest zajebista walka i gra online. Mogą potwierdzić to ludzie, którzy uczestniczyli parę dni temu w wyścigu na Monzie (np. Unlimited, Adriano, Punisher). Stawka ciągle się tasowała i to wszystko bez durnego boosta. Wczoraj aż mi głupio było zostawać z tyłu swoją Altezzą, bo boost dawał takiego kopa, że czułem jakby rakietą sterował. Dla mnie osobiście to straszna padaka i nie jestem za stosowaniem tego dziwactwa.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10870 dnia: Listopada 30, 2010, 10:52:51 am »
ogółem do online wolę tory gdzie bandy są blisko trasy z racji na częste wjeżdżanie w dupę. Zbyt skomplikowane trasy też się nie nadają. Tokio, Grand Valley to dobry wybór. Zbyt długie wyścigi też noszą ryzyko zbyt dużych przewag między czołówką a tyłem.

Nurb czy LaMans24 są cudowne w zmiennych warunkach ale raczej się nadają do ścigania online w mniejszym gronie(szczególnie ten pierwszy)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10871 dnia: Listopada 30, 2010, 10:55:58 am »
Panowie, jak wy gracie pelny Nurburg? Ja mam tylko wersje GP, czy on sie jakos pozniej odblokowuje czy moze w zlym miejscu szykam? Chcialem czasowek pojezdzic a nie moge znalezc  :oops:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10872 dnia: Listopada 30, 2010, 10:57:31 am »
Musisz ukończyć szkółkę AMG jeśli dobrze pamiętam (wystarczy na pierwszym poziomie).

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10873 dnia: Listopada 30, 2010, 10:59:17 am »
Ok dzieki :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10874 dnia: Listopada 30, 2010, 11:28:19 am »
Promuje graczy słabszych
Niby jak?
BTW nie chcesz uzywac boosta by zrownac samochody moca, a chcesz scigac sie dokladnie takimi samymi samochodami? - nie rozumiem tego kompletnie.

Lancera X oraz Imprezę
No tak, wybor dwoch samochodow, a 20 to zadna roznica ;p Poza tym, czemu mamy non stop jezdzic samochodami z Arcade? Lepiej sie jezdzi samochodami, ktore sie zna, a wiec tymi, ktore sie kupilo, wyjezdzilo i tunningowalo.

to brak narzuconych opon Sportowych Miękkich
Byly narzucone sportowe miekkie caly czas, nei wiem czemu sie chrzanilo.



wymiernych wyścigów to G37 na Sportowych Miękkich
G37 sux, bo w cockpit view nic nie widac, jak sie patrzy przez tylnia szybe :P

Ps. Sprawdzcie prosze czy mozecie zmienic kamere w replay theatre za pomoca select'a
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2010, 11:30:46 am wysłana przez KKRT »

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10875 dnia: Listopada 30, 2010, 11:30:35 am »
czy mi się wydaje czy nie można zmienić w replayach kamery by cały czas śledziła inne auto niż nasze oraz przy ujęciach w replayach z kamer gameplayowych nie da się ukryć zegarów?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10876 dnia: Listopada 30, 2010, 11:30:58 am »
Wczoraj robiłem licencje/zawody na Cape Ring i de la Sarthe - grafika zapierdoliła mnie na miejscu. De la Sarthe wygląda fotorealistycznie, uczucie jazdy "na prawdę" walnęło mnie w potylicę jak młot. W końcu się doczekałem tej chwili. Potem zaczęliśmy grać i po raz pierwszy (w karierze jestem w borunach) zobaczyłem zmienny cykl doby na Ringu - od nocy do dnia. Nie wiem jak do tego podejść... napiszę tak: nigdy nie widzałem tak realistycznej i plastycznej grafiki w moim życiu, nigdy jeszcze nie miałem tak silnego wrażenia, że to nie jest grafika generowana a rzeczywistość. Zmieniające się oświetlenie, widok dwóch pędzących przedemną aut, obok siebie, które roświetlają i mnie drogę, ich światła stop walące czerwienią... Albo otarcia o bandy i iskry nocą...  I to stopniowe przejście w dzień, zmieniające się cienie... I to wszystko w 1080p i 60 klatkach i w multi. Coś nieprawdopodobnego, oczekiwany w przyszłej generacji fotorealizm jest JUŻ. Jestem zesrany, a przecież GT5 to nie grafika a przede wszystkim model jazdy - wspaniały i wymagający (pogodziłem się już z myślą, ze tymi trudniejszymi autami nie będę na padzie zamiatał).
Piszę trochę jak gówniarz, co dostał pierwszą komórę na przyjęcie ale GT5 mnie zrobiło totalnie - warto było czekać każdy jeden dzień i wydać każdą z tych 175 złotówek.

Kolejna osoba, która na początku zjechała GT5 a potem wpada w zachwyt i słusznie. Ja wczoraj też pierwszy raz widziałem na tym torze zmienną porę dnia i zostałem zniszczony. Klimat tego wyścigu po prostu rozłożył mnie na łopatki. Panowie, ale teraz Wam coś napiszę. Trzeba było wejść w tryb widza i wtedy zobaczyć jak to wygląda. A najlepsze jak siedzimy w lobby i kamera pokazuje fragmenty toru gdzie niekoniecznie znajdują się zawodnicy. Tak sobie siedzę i widzę tylko czarną plamę i nieco granatowe ciemne niebo, a tu nagle coś rozświetla konary drzew i bandy wokół toru. Myślę sobie, że już pewnie blisko są zawodnicy i to ich światła. Otóż to były ich światła, ale oni dopiero wjeżdżali na najdłuższą prostą a światła z tak daleka oświetlały fragment toru po prostej. Takie oczy miałem jak już nadjechali. :o :o :o PD to naprawdę mistrzowie rozdziawiania japy u graczy.

PS - w poprzednich poście zapomniałem dodać, że są jeszcze zniszczenia wizualne - totalny nokaut. Nie kupić i nie zagrać w GT5 z powodu standardów czy kilku słabszych miejsc jest straszną głupotą.

Kolejna rzecz, która w mutli totalnie miażdży. Zniszczenia są na takim poziomie, że trudno w to uwierzyć. Auta niszczą się doszczętnie. Zderzaki zwisają, blacha się wgniata w każdym miejscu, robią się obtarcia lakieru itp. Jak przysadziłem w Tomasza to tak mu wgiąłem blachę, że bagażnik podgiął się do góry i zderzak jakby pękł a to wszystko wyglądało cholernie realistycznie. W tej kwestii gra nie ma sobie równych na rynku sim na konsolach. To trzeba zobaczyć na własne oczy.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10877 dnia: Listopada 30, 2010, 11:31:59 am »
by cały czas śledziła inne auto niż nasze
To robisz za pomoca takiej kamery w prawym gornym rogu ekranu

przy ujęciach w replayach z kamer gameplayowych nie da się ukryć zegarów?
I jak zmieniasz niby na ta kamere? :P Selectem?


Wiadomość scalona: Listopada 30, 2010, 11:33:42 am
jakie masz parametry łącza i czy ze stałym IP?
1Mb uploadu i stale IP.  To nie wina mojego lacza, a Tomasza, bo reszta osob nie ma problemow.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2010, 11:33:42 am wysłana przez KKRT »

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10878 dnia: Listopada 30, 2010, 11:37:45 am »
podczas replayu naciskam start, wyskakują te różne opcje na ekranie i tam w lewym dolnym rogu jedną z opcji jest przełączenie kamery na inny widok, na którym i tak dalej widać zegary(nie tak jak w starych gt gdy podczas replayów HUD nie był widoczny)

btw. zniszczenia w multi miażdżą te z singla i wyglądają po prostu super. Choć to też zależy od auta - niektóre są bardziej podatne na zniszczenia niż inne

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #10879 dnia: Listopada 30, 2010, 11:40:05 am »
Promuje graczy słabszych
Niby jak?
BTW nie chcesz uzywac boosta by zrownac samochody moca, a chcesz scigac sie dokladnie takimi samymi samochodami? - nie rozumiem tego kompletnie.

Jak to dlaczego? Ponieważ wtedy kierowca odgrywa rolę, a nie auto. Nie zauważyłeś wczoraj, że zbliżając się do przeciwnika boost jest coraz mniejszy w efekcie czego nawet jeśli przeciwnik ma lepsze auto to i tak go nie wyprzedzisz. Wczoraj chciałem się zesrać żeby Tomasza wyprzedzić (moja Altezza miała 280 koni, a jego Lancer 380) i nie dało rady za chu*a wafla. Boostowi mówimy stanowcze NIE!!! :P

Lancera X oraz Imprezę
No tak, wybor dwoch samochodow, a 20 to zadna roznica ;p Poza tym, czemu mamy non stop jezdzic samochodami z Arcade? Lepiej sie jezdzi samochodami, ktore sie zna, a wiec tymi, ktore sie kupilo, wyjezdzilo i tunningowalo.

To się zgadza, że fajnie jeździ się swoimi autami, ale jeśli mam wybierać durny boost i swoje auto lub fury z Arcade i wymierną walkę, to wybieram to drugie.

to brak narzuconych opon Sportowych Miękkich
Byly narzucone sportowe miekkie caly czas, nei wiem czemu sie chrzanilo.

U mnie domyślnie ustawiało sportowe twarde. Musiałem za każdym razem przełączać na miękkie. Niestety na Nurburgringu zapomniałem o tym i było bardzo ciężko utrzymać auto.

wymiernych wyścigów to G37 na Sportowych Miękkich
G37 sux, bo w cockpit view nic nie widac, jak sie patrzy przez tylnia szybe :P

Hłe hłe...a to Ty na wstecznym jeździsz? Praktycznie każdy z kim grałem bardzo chwali G37 w pojedynkach online. Ja gram ze zderzaka, więc mi tam rybka, że kokpit denny. :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2010, 11:54:31 am wysłana przez BoBaN »