Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1277359 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11720 dnia: Grudnia 16, 2010, 01:25:11 am »
To nie jest tak ze ten co modeluje robi wszystko Smile
No shit man :) Ale tak sie podaje czas, na jednostke. Wiadomo, ze tego nigdy nie robi jedna osoba. Zreszta na jakims materiale bylo widac jak jakas panna z PD modelowala cockpit w Fiat'cie, wiec pewnie tylko tym sie zajmowala.

A fizyka to nie jest hop siup. Oni sprawdzaja jak sie zmieniaja konie mechaniczne w zaleznosci od wielu czynnikow, jak zuzywa sie paliwo, jak rozlozona jest waga, jak sie transferuje masa samochodu, jak pracuje zawieszenie itd
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 01:27:14 am wysłana przez KKRT »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11721 dnia: Grudnia 16, 2010, 01:28:48 am »
A jest split screen ?

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11722 dnia: Grudnia 16, 2010, 01:30:03 am »
KKRT no ale to sie robi jednoczesnie tak wiec autko to maks 2 tygodnie :)
Fizyka jest liczona przez silnik - oni podaja tylko dane reszte robi gra(model musi sie zgadzac wynmiarami, glowni kola ich rozstaw itd), nastepnie jesli jest taka koniecznosc delikatnie modyfikuja dane tak by auto mialo charakterystyczne cechy prowadzenia...

To slinik fizyki odwala brudna robote i to jest prawdziwa perelka GT5 i programowania :)

zaraz mi powiecie ze oni sami programuja fizyke wszystkich aut  :roll:  ;)

Akurat wem jak sie robi gry to nie sa informacje top secret :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 01:33:43 am wysłana przez grimkenshiro »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11723 dnia: Grudnia 16, 2010, 01:45:03 am »
KKRT no ale to sie robi jednoczesnie tak wiec autko to maks 2 tygodnie Smile
Nie 2 tygodnie, a poza tym robi to pare osob. Czas jest podawany na jedna osobe i zawsze tak bylo. Poza tym 6 miesiecy to najciezsze modele robia, normalne pewnie z 2 razy szybciej.

To slinik fizyki odwala brudna robote i to jest prawdziwa perelka GT5 i programowania Smile
Czesciowo tak.

Jakby bylo tak jak mowisz to bys mial 1000 premiumow, przeciez nie mowia tego tylko po to by sobie rzucic, tylko faktycznie tyle im to zajmuje na jedna osobe.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11724 dnia: Grudnia 16, 2010, 01:51:22 am »
Sure sure  ;)

Mial bym tez wszystkie trasy ze zminna pogoda i inne cuda ktorych nie ma :)

Zreszta sam zobaczysz :) czyli zajmuje im to 6 miesiecy robi to kilka osob bla bla czyli za pol roku bedziemy mieli np 8 aut premium ? A zaklad ze za miesiac 2 wyjdzie dlc z 20 premiumkami ?

Do tego czasu zostawmy temat bo mamy imaps :P

aLLy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-12-2007
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11725 dnia: Grudnia 16, 2010, 01:51:40 am »
Mam pytanie , jak sie odblokowuje ta  trase ktora jest pokazana w DEMO SLS  ( i pewnie innych aut? ) Tor drogowy przez jakies hmm polany?

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11726 dnia: Grudnia 16, 2010, 01:52:54 am »
chodzi ci chyba o Tuscanie (czy jak to sie pisze) Sa to trasy Rally i tam je znajdziesz, ale nie pamietam czy trzeba ja odblokowywac...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11727 dnia: Grudnia 16, 2010, 01:57:10 am »
SLS był prezentowany na torze Nuerburgring.



Flight Academy Mercedes-Benz AMG Intermediate Gold: Nürburgring 24hrs available in Arcade and Practice
Flight Academy Mercedes-Benz AMG Intermediate Silver: Nürburgring 4hr layout available in Arcade and Practice
Flight Academy Mercedes-Benz AMG Intermediate Bronze: Nurburgring Nordschleife avaiable in Arcade and Practice

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11728 dnia: Grudnia 16, 2010, 02:03:50 am »
ale jemu chodzi chyba o DEMO w grze :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11729 dnia: Grudnia 16, 2010, 02:04:55 am »
Sure sure  ;)

Mial bym tez wszystkie trasy ze zminna pogoda i inne cuda ktorych nie ma :)

Zreszta sam zobaczysz :) czyli zajmuje im to 6 miesiecy robi to kilka osob bla bla czyli za pol roku bedziemy mieli np 8 aut premium ? A zaklad ze za miesiac 2 wyjdzie dlc z 20 premiumkami ?

Do tego czasu zostawmy temat bo mamy imaps :P
To teraz mi wytlumacz czemu w Forza 3 przez 3 lata zrobili tylko 400 samochodow mimo, ze mieli outsourcing? :>

Albo czemu Shift 2 bedzie mial 140 samochodow?

Sa powody dla ktorych robi sie je tak dlugo najwidoczniej.

Mial bym tez wszystkie trasy ze zminna pogoda i inne cuda ktorych nie ma Smile
To kwestia optymalizacji, no i czasami assetsow, w nocy zapalone lampy itd.

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 16, 2010, 03:05:50 am[/time]
Mam pytanie , jak sie odblokowuje ta  trase ktora jest pokazana w DEMO SLS  ( i pewnie innych aut? ) Tor drogowy przez jakies hmm polany?
Srodowisko z course makera.

Wiadomość scalona: Grudnia 16, 2010, 02:09:04 am
Zreszta sam zobaczysz Smile czyli zajmuje im to 6 miesiecy robi to kilka osob bla bla czyli za pol roku bedziemy mieli np 8 aut premium ? A zaklad ze za miesiac 2 wyjdzie dlc z 20 premiumkami ?
To Ty myslisz, ze wszystkie zaczete premiumy udalo im sie skonczyc przed premiera GT 5 i nie maja nic w toku? :>

Zreszta po co w takim razie wtedy wrzucac 800 samochodow z GT 4 jakby mogli wymodelowac je w premium?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 02:09:04 am wysłana przez KKRT »

aLLy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-12-2007
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11730 dnia: Grudnia 16, 2010, 02:11:15 am »
nie bo toscania to szuter a tam jest asfalt . Chodzi o demo sls podczas kupowania auta , jest pokazywany na jakims fajny ciasnym torze ulicznym.. nie jest to nurbug.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11731 dnia: Grudnia 16, 2010, 02:13:26 am »
No to tak jak pisze KKRT - dema w grze zawsze są na torach z kreatora.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11732 dnia: Grudnia 16, 2010, 02:15:10 am »
KKRT - bo w forzie nie chcili wiecej ? juz od 1 bylo dosc malo... GT jest jedyna seria z taka iloscia aut... zobacz tez jak szybko wyrastaly DLC w forzie a z DLC do forzy jest 100 aut :)

O shiftcie 2 nic nie wiem bo mnie ta gra nie interesuje :) ale shift jak i inne nfs zawsze mialy malo aut i co to znaczy ze mialy malo aut bo modele robi sie latami ? czy moze maja tyle bo tyle sobie wymyslili ze miec beda, na tyle maja licecje itd....

Serio akurat wiem jak sie to odbywa i takie gadanie ze jedno auto sie robi 6 miesiecy jest bez sensu... no chyba ze faktycznie gdzies mieli problemy i np nie mogli znalezc auta by nagrac dzwiek itd to fakt moze sie to przeciagnac... ja mowie tu o warunkach idealnych czyli mja co trzeba gdzie trzeba i robia :)

IMO przy GT5 nikt nie pracowal latami a przed premiera sie ockneli i dali te 800 standardow i zaczeli cos robic... Jesli przez 6 lat PD nie potrafi zrobic nic wiecej to chyba robia to zle :P


Zreszta mowie ci poczekamy zobaczymy :)

Cytuj
Zreszta po co w takim razie wtedy wrzucac 800 samochodow z GT 4 jakby mogli wymodelowac je w premium?

Bo Gt5 pewnie mialo byc wydane  w rok po prologu i mialo miec tylko 200 aut ? Serio kto normalnie bez przymusu wydal by gre z 200 cudenkami i 800 crapami ? to ze bedzie tyle aut standard to byla ich decyzja, chyba liczyli ze ludzie przymkna na to oko.. a w materiaach prasowych jest 1000 a nie 200 co ladniej wyglada :P

Tak jak mowie mamy impas poczekamy zobaczymy :)

PS. polecam credisy GT5 - 55 osob zajmowalo sie modelowaniem... dzikuje dobranoc 200 aut 55 osob robilo w 5-6 lat ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 02:26:01 am wysłana przez grimkenshiro »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11733 dnia: Grudnia 16, 2010, 03:07:57 am »
KKRT - bo w forzie nie chcili wiecej ? juz od 1 bylo dosc malo... GT jest jedyna seria z taka iloscia aut... zobacz tez jak szybko wyrastaly DLC w forzie a z DLC do forzy jest 100 aut Smile
No w ponad rok zrobili 100 samochodow, co by sie zgadzalo z ich planem produkcyjnym. Polyphony robilo premium 50 samochodow [teraz pewnie robia troche wiecej] na rok, majac conajmniej 3x mniejszy sklad i tworzac modele o wyzszej jakosci.

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 16, 2010, 04:08:49 am[/time]
dzikuje dobranoc 200 aut 55 osob robilo w 5-6 lat ?
A trasy to sie same robily? :P
I przestancie z tymi 6 lat, gre robia 5 i to nawet nie cale 5. Po wyjsciu GT 4 PD mialo 50 pracownikow, poza tym wydali jeszcze GT PSP oraz Tourist Trophy przez ten czas - to nie jest tak, ze mieli wszystkich ludzi do dyspozycji. Poza tym wiemy, ze team Polyphony ma 110 osob, ale dodatkowe 30 czasami zatrudniali.

Wiadomość scalona: Grudnia 16, 2010, 03:11:05 am
Serio akurat wiem jak sie to odbywa
Nie masz pojecia, nie pracowales nigdy nad takim projektem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 03:11:05 am wysłana przez KKRT »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11734 dnia: Grudnia 16, 2010, 03:32:41 am »
Akurat pojecie mam bo pracowalem z ludzmi pracujacymi nad takimi projektami... ale ty wiesz lepiej bo ty pracowales ? ...  :roll:

A trasy widziales ? asfalt i ksztalt trasy 1 klasa otoczenie przeniesone z ps2.. faktycznie to wymagalo lat pracy :)

Koniec tematu, ty masz swoje prawdy ja mam swoje :) 1 model robi sie pol roku :D :D :D :D :D ide spac bo szkoda slow..  W GT6 pewnie bedzie 400 Premium albo i nie tyle bo postanowia wydac gre wczesniej niz za 5 lat... Nie mowiac juz o tym ze to info o tym ze 6 miesiecy robia auto jest z GTPlanet...

Dobranoc

Ja o tym ile i jak sie to robi juz sie nie wypowiadam bo szkoda slow :) Tylko jak za miesiac bedzie 20 aut premium oznacza to ze PD potrafi zaginac czasoprzestszen :)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11735 dnia: Grudnia 16, 2010, 04:51:13 am »
grimkenshiro, miales racje stary co do tych deszczowych szkolek AMG, sa one duzo prostsze niz te suche. Dzisiaj przysiadlem zeby sprawdzic i wszystkie deszczowe eventy zrobilem na zloto za pierwszym podejsciem majac jeszcze kilka sekund zbytu lol. Ja nie wiem co mi sie ujebalo ze autem rzuca i ze trudne sa, chyba ze po tych licencjach tak skill podskoczyl :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 06:17:59 am wysłana przez _ReD_ »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11736 dnia: Grudnia 16, 2010, 07:59:45 am »
Ja bym dodał jeszcze jeden aspekt do tej całej sprawy. Pracowanie pod "patronatem" jednego z globalnych potentatów branży Audio-Video. Wg. mnie naciski SONY na wydanie tej gry w 1080P, 3D plus wydanie jej na przed tegorocznymi świętami może być wielce prawdopodobne. Po pierwsze dopasowanie się rozdzielczością pod nowe Tv Bravia(wiadomo że z marketingowego punktu widzenia lepiej brzmi FULL HD niż HD Ready + obsługa 3D), jak i to że SONY chciało mieć jakiegoś system sellera na święta. To akurat może być prawdopodobna wersja. Odnośnie samego etapu produkcji gry itd. wg. mnie 5 lat to nie jest znowu aż tak dużo jak na content który jest w grze, choć wydaję mi się że projekt miewał sporo problemów w czasie jego produkcji. Oraz to że ta gra nie trzyma ram standardów jakości, jakie miało zawsze GT(została wydana w pośpiechu-chodzi mi o końcówkę cyklu produkcyjnego gry). Przynajmniej pozostają Nam patche i DLC, bo te wydają mi się będą regularnie się ukazywać i wychodzić(Po tym co KAZ mówił). Nie sądzę że GT6 wyjdzie na tą generację..
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 08:14:29 am wysłana przez Unlimited »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11737 dnia: Grudnia 16, 2010, 10:39:58 am »
grimkenshiro, miales racje stary co do tych deszczowych szkolek AMG, sa one duzo prostsze niz te suche. Dzisiaj przysiadlem zeby sprawdzic i wszystkie deszczowe eventy zrobilem na zloto za pierwszym podejsciem majac jeszcze kilka sekund zbytu lol. Ja nie wiem co mi sie ujebalo ze autem rzuca i ze trudne sa, chyba ze po tych licencjach tak skill podskoczyl :)

to nie licencje bo nadal ic-10 nie oge zrobic :)
tez jak wlaczylem ta szkolka za 1 razem myslalem ze to bedzie hardcore bo wydawalo mi sie ze jade baardzo wolno.. a na mecie kilka sekund zapasu :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11738 dnia: Grudnia 16, 2010, 11:39:11 am »
Nie mowiac juz o tym ze to info o tym ze 6 miesiecy robia auto jest z GTPlanet...
Info o 6 miesiacach jest z conajmniej 3 wywiadow. Jak juz pisalem 6 miesiecy to najdluzszy okres. I tak GT 6 najpewniej bedzie mialo max 600 premiumow.

Wrzuciles Forze jako argument i mimo, ze Ci odpisalem na ten temat, to nie odpowiedziales. Zrobili 100 samochodow w ponad rok, gdy PD robi pewnie kolo 60, a moze czasami 70. Turn10 jest pewnie w stanie ponad 150 samochodow rocznie zrobic outsourcingiem, co by sie zgadzalo biorac pod uwage ich liczby i nadal stawia tekst o 6 miesiacach jako cos realnego.

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 16, 2010, 12:47:38 pm[/time]
Akurat pojecie mam bo pracowalem z ludzmi pracujacymi nad takimi projektami..
Nad jaka gra?
1 model robi sie pol roku
Ty dalej nie rozumiesz? To jest czas podany na jednostke ...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 11:49:24 am wysłana przez KKRT »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11739 dnia: Grudnia 16, 2010, 11:57:15 am »
forze to ty najpierw dales jako przyklad... forza miala blisko 400 aut po 2 latach, t10- zrobilo tez silnik fizyczny i graficzny i ostatecznie grali gre rowna i na wysokim poziomie w 2 lata :) ty wiesz swoje ja swoje... nie ma sensu by dalej zasmiecac temat, mozemy ewetualnie na PW sobie dalej podyskutowac ;) pamieataj tez ze czas podawany w roboczych godzinach trzeba umiec interpretowac bo wiekszosc pracy wykonywana jest w tym samymym czasie co sprawia ze realny czas pracy jest znacznie mniejszy... popytaj na forach o modelingu ile robi sie model auta - 2 miesiace to zajmuje 1 osobie ktora robi i model i tekstury a mowie tu o modelu ktory jakoscia bije te z gt5 na glowe :)

koniec tematu nie dogadamy sie :)
ps. i ty wierzysz w to co Kaz mowi ? on klamie jak najety jak wszyscy tworcy gier... na poczatku jakos bylo info o 1000 aut i nie bylo mowy ze wiekszosc jest z gt4... potem mialy byc kokpity w standard a same standard mialy byc podciagniete graficznie to tez slowa kaza a co wyszlo wszyscy wiemy... kaz jest na rowni z molyneuxem jesli chodzi o opowiadanie bajek i dobry pr...

ps2. pracowalem w procomie, widywalem i pracowalem z ludzmi z branzy robiacej gry :) z racji stanowiska jakie zajmowalem wiem jak wyglada proces tworczy gry... tak sie sklada ze studiuje informatyke i z modelowaniem mam stycznosc :) nie mowiac juz o tym ze sam hobbystycznie zajmowalem sie modelowaniem i wiem co ile sie robi :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 12:04:19 pm wysłana przez grimkenshiro »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11740 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:10:07 pm »
2 miesiace to zajmuje 1 osobie ktora robi i model i tekstury a mowie tu o modelu ktory jakoscia bije te z gt5 na glowe
Bije na glowe czym? Bo chyba nie wierzysz, ze PD nie ma high poly modeli u siebie w studiu.

pamieataj tez ze czas podawany w roboczych godzinach trzeba umiec interpretowac bo wiekszosc pracy wykonywana jest w tym samymym czasie co sprawia ze realny czas pracy jest znacznie mniejszy...
Ale nikt przeciez nie pisze, ze kazdy samochod jest robiony tyle czasu. Tylko, ze tak czas zostal podany.

t10- zrobilo tez silnik fizyczny i graficzny i ostatecznie grali gre rowna i na wysokim poziomie w 2 lata
Po pierwsze 2.5 roku, po drugie co ma silnik, ktory ewoluowal z FM 2 do modelingu? Inne osoby za to odpowiadaja. Co do 50 osob creditsach [nie wiem musialbym sprawdzic ile ich jest dokladnie] to nie wiadomo ile pracuje tam od poczatku, czy nie bylo zmian w personelu i ilu to dodatkowych modelerow zatrudniach na jakis ciezszy okres.

na poczatku jakos bylo info o 1000 aut i nie bylo mowy ze wiekszosc jest z gt4...
Bylo info na prezentacji z 2007 roku o standardach. Bylo tez info o standardach w 2009 roku na GC i TGS. Tylko my interpretowalismy to inaczej, a nie jako porty z GT 4.
ps. i ty wierzysz w to co Kaz mowi ? on klamie jak najety jak wszyscy tworcy gier..
Z czym niby sklamal? Jedyne czego mozna sie czepiac, ze nie wrzucili wszystkich funkcji od razu, ktore maja [events online, tworzenia teamow itd].

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11741 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:12:00 pm »
Chciałem napisać to że sporo contentu przeszło z FM2 do FM3. Także z tą FM3 nie do końca było tak pięknie, no i silnik fizyki ewoluował ale w dół(poza paroma fajnymi patentami, jak np. dobijanie podwozia)..

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11742 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:20:15 pm »
@grimkenshiro - mówisz o Forzy 2? Forza 2 ma (bez DLC) 200 pozbawionych kokpitów samochodów wykonaniem znacznie ustępujących GT5, którymi możesz się ścigać w zatrważająco małej liczbie dwunastu środowisk. Pod względem zawartości tu naprawdę nie ma czego porównywać. Poza tym Turn10 po drodze nie robiło GT PSP i Tourist Trophy...

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11743 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:33:05 pm »
OMG chodzi o to ze FM3, jako cala gra byla zrobiona w 2,5 roku... miala pelno modeli i jakos sie dalo zrobic to szybko a bardzo watbie by T10 miala znacznie wiecej ludzi niz PD :) fizyka sobie mogla ewoluowac w dol ale silnik byl nowy :/

KKRT serio jest pelo boardow o modelingu idz i sie zapytaj :) Czym bija modele na glowe te z GT5 ? tym ze sa kopia 1:1 i nie da sie na renderku powiedziec czy to prawdziwe auto czy render :)

Masz racje nie wiadomo ile pracownikow w PD bylo okresowo itd ale serio ten czas podany przez Kaza to tylko bajki zeby nie bylo ze sie obijaja...

O standad takich jakie sa nie bylo mowy, to mialy byc troszk gorsze modele i tyle... W czym Kaz klamal - nie ma polowy contentu, jak wyszlo jak wygladaja standard to mowil ze beda podciagniete graficznie tak by nie odstawaly, standard mialy miec wnetrza (ubogie ale mialy byc) i ogolnie co to nie mialo byc w tym GT5..

Ja sie pytam gdzie jest to 5-6 lat pracy ? mam kilka wyzwan, zmarnowany potecial TG, 200 smochodow premium z czego nawet preium roznia sie miedy soba jesli chodzi o wykonanie, mamy pogode i pory dnia na kilku trasach, wiekszosc tekstur przy trasach wyglada jak z psp, glowny kontent gry to 800 aut copy/paste z GT4 z ktorych klasyki wygladaja znosnie reszta wzbudza litosc.. w A-specu mamy kilka wyscigow.. nie no-lifilem przy GT5 a na zloto zostalo mi tylko formula GT i endurance + kika wyzwan...

Jesli mam byc szczery to gdyby nie to ze GT5 ma swietny model jazdy (na oponach wyscigowych bo na innych to smiech na sali) i jest wciagajaca to by byl to najwiekszy FAIL jesli chodzi o gry na PS3...

Gdzie sa miejscowki do photo travel ktore widze w glownym menu ?

 itd itd

serio zakonczmy temat bo nie prowadzi to do niczego :) Mi nigdy nie wmowisz ze tyle czasu robili te auta bo wiem ile sie to robi, zreszta to akurat najmniejszy problem Kaza i PD...

Iras mowie o FM3.. czemu mial bym mowic o fm2 ?

Aha nie zapomnijmy o slynnej wypowiedzi Kaza ze auta premium sa z innej generacji i sa takie swietne ze na PS3 ich nie powinno  byc.. dajcie spokoj koles zyje we wlasnym swiecie... ps3 jest za slabe na premium ale jednak jest i to 16 premiumek jednoczesnie...

Tak jak o tym msle to wdaje mi sie ze GT5 porostu rozlecialo sie w rekach PD, a to w co gramy to na szybko "pospawana" gra byle wydac przed koncem swiata...

I nie piszcie mi ze PD robilo GTpsp itd ja wiem ze GT5 bylo robione maksymalnie 3 lata i to tez potwierdza to ze modele robi sie znacznie szybciej :p
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 12:43:16 pm wysłana przez grimkenshiro »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11744 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:46:49 pm »
Jeśli mówisz o FM3, to w ogóle trafiasz kulą w płot. ~250 samochodów + kilkanaście tras + masa innych assetsów copy-paste z FM2 i DLC do FM2, więc nie można mówić, że FM3 robili dwa lata. Nakład sił i środków również jest nieporównywalny - 50-150 osób w PD vs 300 osób + outsourcing w Turn10.

To co piszesz o podciągnięciu modeli standard do jakości zbliżonej premium i wykonaniu w nich wnętrz, to jakieś bajki, które nigdy z ust Kaza nie padły. Raz tylko w wywiadzie rozważał wykonanie black frame cockpit view, ale podkreślał, że to nic pewnego.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11745 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:53:22 pm »
OMG iras zrozum ze w FM3 wiekszosc rzeczy byla robiona od nowa nawet jesli cos juz bylo w FM2... FM3 dostalo nowy silnik fizyki i grafiki a to pochlania ogromne ilosci czasu, analogicznie GT5 to copy/paste z GT4... GT4 to copy/paaste z gt3 ITD ITD FM3 ma aktualnie 400 aut, DLC wychodzily bardzo szybko a tylko 1 dlc bylo gotowe przed premiera.... Zobacz tez jak wykonane zostalo otoczenie tras w FM3 a to akurat zjada GT5 bez popitki (same trasy sa lepsze w GT5)...

Kaz mowil wiele razy i zapewnial ze standard beda tylko troszke gorsze od premium i ze wszystkie standard beda podciagniete graficznie by ni odstawaly od premium, prosze przestan bronic tak tego Kaza i PD bo dali ciala i taka jest prawda...  
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 12:56:10 pm wysłana przez grimkenshiro »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11746 dnia: Grudnia 16, 2010, 12:56:42 pm »
Sorry panowie ale ja nie rozumie dlaczego wy tak strasznie stajecie po stronie PD? Wydali swietna gre ale daleka od perfekcji, wiele rzeczy mozna poprawic czy tez zmienic. Owszem auta premium wygladaja swietnie tak jak czesc tras, ale chyba nie robili tego przez 6 lat? Dlaczego zmienne warunki sa tylko na kilku trasach, przeciez spokojnie mogly by byc na wsystkich. Na pewno nie jest to ograniczone przez sprzet, bo jesli taki Nurburgring moze pociagnac dynamicznie zmieniajacy sie pore dnia do tego deszcz to chyba spokojnie mogli to zrobic na mniejszych trasach. Moim zdaniem GT5 zostalo w koncu wydane bo Sony naciskalo a nie dla tego ze PD chcialo. Mozna mowic co sie chce i wierzyc w co sie chce ale PD czeka jeszcze troche pracy zeby GT5 moglo zablysnac na calego. Zobaczymy tez czy ten caly myk z podmiana aut standard na premium okaze sie prawda czy skonczy sie tylko na gadaniu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 12:59:27 pm wysłana przez _ReD_ »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11747 dnia: Grudnia 16, 2010, 13:08:17 pm »
Trzeba jechac po PD bo zawiedli w wielu aspektach, jak sie bedziecie tylko zachwycac tym co zrobili to przy GT6 tez odwala akcje tupu "standard" bo ludzie i tak kupia... Ostatnio modne jest tlumaczenie ale co z tego ze 800 standard przeciez nie bedziesz wszystkimi jezdzil... wszystkimi moze i nie ale 90% autek ktore mi sie podobaja jest w standard  i po czesci czuje sie oszukany bo nie tak mialo byc ;/

Gra jest na tyle dobra ze nie zaluje nawet grosika wydanego na nia ale tez nie jest tym czym miala byc...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11748 dnia: Grudnia 16, 2010, 13:17:53 pm »
OMG iras zrozum ze w FM3 wiekszosc rzeczy byla robiona od nowa nawet jesli cos juz bylo w FM2... FM3 dostalo nowy silnik fizyki i grafiki a to pochlania ogromne ilosci czasu, analogicznie GT5 to copy/paste z GT4... GT4 to copy/paaste z gt3 ITD ITD...

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. FM3 nie dostało żadnego nowego silnika graficznego, samochody z FM2 w FM3 wyglądają identycznie, a na trasach ilość zmian jest marginalna (pojedyncza teksturka, drzewko, grafika na billboardzie). FM3 to takie samo copy/paste z FM2 jak GT4 z GT3, dlatego czas produkcji również był zbliżony.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11749 dnia: Grudnia 16, 2010, 13:28:17 pm »
Wydali swietna gre ale daleka od perfekcji, wiele rzeczy mozna poprawic czy tez zmienic.
Jasne, daleko jest do perfekcji, baardzo daleko.

Owszem auta premium wygladaja swietnie tak jak czesc tras, ale chyba nie robili tego przez 6 lat?


5 ...


laczego zmienne warunki sa tylko na kilku trasach, przeciez spokojnie mogly by byc na wsystkich. Na pewno nie jest to ograniczone przez sprzet, bo jesli taki Nurburgring moze pociagnac dynamicznie zmieniajacy sie pore dnia do tego deszcz to chyba spokojnie mogli to zrobic na mniejszych trasach
Nurburgring jest dluga trasa, majaca sporo zakretow, ktore odciazaja mocno grafike, bo nie widzisz tylu samochodow naraz, wiec masz wiecej mocy na inne rzeczy.

FM3 dostalo nowy silnik fizyki i grafiki
Nie dostalo, dostalo zupgrade'owany w stosunku do FM 2.

Zobaczymy tez czy ten caly myk z podmiana aut standard na premium okaze sie prawda czy skonczy sie tylko na gadaniu.
Ludzie za bardzo wierza bzdurom pisanym w naglowkach w mediach, zamiast sprawdzic co tak naprawde Kaz powiedzial. On nie powiedzial, ze zmienia standardy w premiumy, tylko, ze czesc samochodow najpewniej beda upgrade'owac tak jak te parenascie, ktore obecnie jest w wersji Premium i Standard.

Trzeba jechac po PD bo zawiedli w wielu aspektach, jak sie bedziecie tylko zachwycac tym co zrobili to przy GT6 tez odwala akcje tupu "standard" bo ludzie i tak kupia... Ostatnio modne jest tlumaczenie ale co z tego ze 800 standard przeciez nie bedziesz wszystkimi jezdzil... wszystkimi moze i nie ale 90% autek ktore mi sie podobaja jest w standard  i po czesci czuje sie oszukany bo nie tak mialo byc ;/
Wolalbys by ich nie wrzucili wcale? Bo ja nie.
Aha nie zapomnijmy o slynnej wypowiedzi Kaza ze auta premium sa z innej generacji i sa takie swietne ze na PS3 ich nie powinno  byc.. dajcie spokoj koles zyje we wlasnym swiecie... ps3 jest za slabe na premium ale jednak jest i to 16 premiumek jednoczesnie...
To teraz sobie porownaj premiumy z gameplayu z premiumami z Photo Travel. Wlacz sobie replay, wejdz do Photo Mode i zobacz jak wygladaja cockpity przez szybe w samochodach, a potem sprawdz jak wygladaja w Photo Travel.
ja wiem ze GT5 bylo robione maksymalnie 3 lata i to tez potwierdza to ze modele robi sie znacznie szybciej :p
No w 2 tygodnie ...
OMG chodzi o to ze FM3, jako cala gra byla zrobiona w 2,5 roku... miala pelno modeli i jakos sie dalo zrobic to szybko a bardzo watbie by T10 miala znacznie wiecej ludzi niz PD Smile fizyka sobie mogla ewoluowac w dol ale silnik byl nowy pissed-off2
Tym pokazujesz jak kompletnie nie wiesz o czym piszesz.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11750 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:06:16 pm »
OK znawco FM...
Tak wolal bym zeby ne bylo tych standardow bo jak narazie to je tylko kolekcjinuje i ewentualnie scigam sie online bo nie ma odpowiednich premium...

W a-specu nie uzywam standardow bo zal na to patrzec...

Co z wnetrzem w photo travel ?  co z autami w photo travel ? wygladaja praktycznie idetycznie jak przy wyscigu jesli nie identycznie, ja nie widze roznicy... zwlaszcza ze robiac fotke konsola i tak upieksza auta wyostrzajac calosc... Widac jakim fanboyem Kaza jestes skoro wierzysz w takie glupoty...

Sam nie wiesz o czym piszesz... Kaz powiedzial ze zjama sie standardami glownie klasykami i ze zmienia je w premium

FM3 ma koljna generacje silnikow robinych przez T10... FM3 dostala calkowicie nowa fizyke wszystkich aut...

Koniec dyskusji bo szkoda slow, dla niektorych PD i Sony to bogowie i tego sie nie zmieni...

Piszesz zeby nie wierzyc o bzdurach w naglowkach a sam wierzysz w bzdury ktore wygaduje Kaz :/

@Iras PD na stronce ma podane ze ma mniej wiecej 110 osob + nie zapominajmy o mega wsparciu od sony... T10 moze i ma 300 osob ale chyba wiesz ze latwie znalezc 100 mistrzow niz 300 :/ ekipa PD doswiadczeniem przebija T10 po sto kroc :)

A sa ekipy np Techland ktory ma 30 osob a potrafia szybko zrobic ogromna gre o swietnej jakosci (TW2)... ilosc nie znaczy jakosc ani szybkosc... przy NFSach potrafi pracowac po 250 osob i co maja czesto 30-60 modeli aut itd....
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2010, 14:27:17 pm wysłana przez grimkenshiro »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11751 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:12:16 pm »
Jak mi przyjdzie moja promocyjna wersja to ja zweryfikuję czy wy tu prawdę piszecie :P

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11752 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:27:16 pm »
Za 1000 ticket dostałem standarda - Fiata Punto...

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11753 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:28:13 pm »
To i tak niezle... ja dostalem jakiegos move czy cos a za 2000 dotsalem jakiegos japonskiego microvana...

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11754 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:34:56 pm »
prart ile jeszcze eventow specjalnych zostalo ci do zrobienia na zloto?
Szkoła Mercedesa na Ringu (cała, nawet nie zacząłem) i te czasówki na Włoskich torach, zaczynające sie Alfą Competizione na Eigerze. Reszta ozłocona.
No i nieodblokowana jeszcze z prototypem X1.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11755 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:38:02 pm »
Ja jestem dopiero na 19 poziomie w A space. Ma ktoś z Was juz 40 level?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11756 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:41:44 pm »
Nie przewiduję, żeby ktokolwiek z tego forum wbił 40 lvl w ciągu roku od premiery...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11757 dnia: Grudnia 16, 2010, 14:46:48 pm »
Nie przewiduję, żeby ktokolwiek z tego forum wbił 40 lvl w ciągu roku od premiery...
Kilku mamy na forum co mogą to zrobić np. BoBan, Red.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11758 dnia: Grudnia 16, 2010, 15:24:52 pm »
To i tak niezle... ja dostalem jakiegos move czy cos a za 2000 dotsalem jakiegos japonskiego microvana...
Jak czytam, że innym wpadały takie samochody premium, jak choćby Castrol Toms Supra czy inne perełki, to mnie krew zalewa. kur** Punto!

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #11759 dnia: Grudnia 16, 2010, 15:27:52 pm »
No tu naprawde trzeba miec farta... albo nie farta zeby z tylu aut dostac jedno z najgorszych :/ tak sao z ticketami za wszystkie zlota w danej klasie wyscigow, tu niby levelowo ograniczone ale ja i tak zawsze dostawalem jakis badziew :/