Autor Wątek: Uncharted: Drake's Fortune  (Przeczytany 263685 razy)

0 użytkowników i 35 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1200 dnia: Grudnia 13, 2007, 21:35:57 pm »
Cytuj
Zapomniałem napisać o genialnym dźwięku w DTS'ie.
- powinieneś dodać "którego i tak nie usłyszałem bo nie mam odpowiedniego sprzętu"

HaHa! Akurat tutaj nie trafiłeś bo mam sprzęt tej marki:

http://www.maxaudio.pl/sklep/producent/id/56

z kolumnami w drewnie i subwooferem aktywnym od HECO. Dźwięk leci przez kabel optyczny i w DTS'ie podczas gry w Uncharted ryje beret.

Sorry no bonus this time. :P

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1201 dnia: Grudnia 13, 2007, 22:09:09 pm »
devil, wojtek: nathan jest bardzo sympatyczny i wydaje sie mila postacia, ale jednak on nie pasuje do strzelania w zlych ludzi marcus z gowa doskonale pasuje do gry w ktorej wystepuje, co nie oznacza oczywiscie, ze design nathana jest zly, tylko chodzi mi o to ze to ciota jest :lol:

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1202 dnia: Grudnia 13, 2007, 22:21:12 pm »
Cytuj
Zapomniałem napisać o genialnym dźwięku w DTS'ie.
- powinieneś dodać "którego i tak nie usłyszałem bo nie mam odpowiedniego sprzętu"

HaHa! Akurat tutaj nie trafiłeś bo mam sprzęt tej marki:

http://www.maxaudio.pl/sklep/producent/id/56

z kolumnami w drewnie i subwooferem aktywnym od HECO. Dźwięk leci przez kabel optyczny i w DTS'ie podczas gry w Uncharted ryje beret.

Sorry no bonus this time. :P

Pstryknij zdjęci cyfrakiem i stań koło swojego sprzętu wtedy będzie no bonus.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1203 dnia: Grudnia 13, 2007, 22:34:07 pm »
Ja też mam dekoder DDTS-100 i głośniki T5900 i jest DTS  ;) na stereo to za czasów ps2 już nie grałem  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1204 dnia: Grudnia 13, 2007, 22:42:50 pm »
Cytuj
Zapomniałem napisać o genialnym dźwięku w DTS'ie.
- powinieneś dodać "którego i tak nie usłyszałem bo nie mam odpowiedniego sprzętu"

HaHa! Akurat tutaj nie trafiłeś bo mam sprzęt tej marki:

http://www.maxaudio.pl/sklep/producent/id/56

z kolumnami w drewnie i subwooferem aktywnym od HECO. Dźwięk leci przez kabel optyczny i w DTS'ie podczas gry w Uncharted ryje beret.

Sorry no bonus this time. :P

Pstryknij zdjęci cyfrakiem i stań koło swojego sprzętu wtedy będzie no bonus.

Wysłałem Ci PW z fotkami.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1205 dnia: Grudnia 13, 2007, 22:46:45 pm »
Uncepan chcę zobaczyć Ciebie koło Twojego sprzętu a na ekranie Tv Twój profil. Wtedy będzie no bonus. 

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1206 dnia: Grudnia 13, 2007, 23:07:28 pm »
marcepan, masz moze mozliwosc zrobienia jakis fotek tych krajobrazow?

Się robi. Ale zrobiłem tylko z jednej lokacji bo akurat teraz tam gram więc przy okazji pstryknąłem. Z góry sorki za mało ostre zdjęcia ale aparat mam do bani więc ciężko wymodzić coś lepszego robią fotkę z ręki.











Wszystkie fotki były robione podczas gameplay'u. 3 i 4 foto mogłoby się wydawać że jest pstryknięte podczas jakiegoś przerywnika ale tak nie jest. Czasem kamera wędruje bardzo daleko od naszej postaci a my dalej nią sterujemy.



Opublikowane: Grudzień 13, 2007, 22:59:13
Uncepan chcę zobaczyć Ciebie koło Twojego sprzętu a na ekranie Tv Twój profil. Wtedy będzie no bonus. 

Posłałem Ci tym razem fotkę z kartą papieru przy sprzęcie i napisem.

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1207 dnia: Grudnia 14, 2007, 00:39:41 am »
Udalo mi sie znalezc te 60 skarbow, niby nic trudnego, ale jak skonczysz gre i na liczniku masz 59 to wtedy szukaj tego jednego. Na szczescie udalo sie :D, ale mam jeszcze jeden problem, bo zdobylem 970 punktow, wie moze ktos za co jest te pozostale 30 (hidden medal)?
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1208 dnia: Grudnia 14, 2007, 00:56:35 am »
Na najtrudniejszym poziomie przeszlem cala gre tym razem 60 skarbow.

 



KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1209 dnia: Grudnia 14, 2007, 02:13:27 am »
@Marcepan
OMFG! Widzialem wiele screenow z tej gry, jak i troche filmikow, ale te zdjecia to opad szczeny jak dla mnie ;] Brawa dla ND za to co zrobili, naprawde podziwiam, choc ja pewnie nie kupie tej gry ;p, bo jakos do mnie gameplay nie przemawia, ale moze zmienie zdanie po zagraniu w demko [byle do lutego i ps3+tv hd :P].

@Sieq
Wyslales chociaz na pm jakies przeprosiny Marcepanowi za niesluszne oskarzenia? :>


BTW w sumie tez juz dawno bym mial 5.1, ale nie mam miejsca w pokoju ;\

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1210 dnia: Grudnia 14, 2007, 11:45:15 am »
@Marcepan
OMFG! Widzialem wiele screenow z tej gry, jak i troche filmikow, ale te zdjecia to opad szczeny jak dla mnie ;] Brawa dla ND za to co zrobili, naprawde podziwiam, choc ja pewnie nie kupie tej gry ;p, bo jakos do mnie gameplay nie przemawia, ale moze zmienie zdanie po zagraniu w demko [byle do lutego i ps3+tv hd :P].

@Sieq
Wyslales chociaz na pm jakies przeprosiny Marcepanowi za niesluszne oskarzenia? :>


BTW w sumie tez juz dawno bym mial 5.1, ale nie mam miejsca w pokoju ;\

KKRT nie wahaj się ani chwili przed kupnem tej gry. Tak jak wspomniałem, grafika to najmniej ważny aspekt tej gry. Filmowy klimat i fabuła pochłaniają totalnie i nie pozwalają odejść od konsoli. Zaufaj mi a zobaczysz że zagrasz w jedną z najlepszych gier jakie miałeś okazję zbadać. ZAPEWNIAM!

PS. Nie wiem czemu ale Sieq usilnie chciał zobaczyć mnie obok sprzętu. Może kartka z napisem "Sieq niedowiarek" jeszcze go nie przekonuje. Ale to już jego problem. 

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1211 dnia: Grudnia 14, 2007, 12:34:13 pm »
Się dziwie się, że chciało Ci się robić sobie fotkę, żeby przekonać jakiegoś gimnazjaliste :lol:
Z drugiej strony fotki z gry robią wrażenie!! Choć widziałem już wiele fot z Uncharted, to gra
bez przerwy zaskakuje mnie oprawą. Zdecydowanie najbardziej zaawansowana technicznie obok Crysis z Pc
współczesna giercola!

mateo

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1212 dnia: Grudnia 14, 2007, 12:55:39 pm »
Ogromny Power!!!
No to czekamy na Drugą część Uncharted i Heavenly Sword;* ;D





BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1213 dnia: Grudnia 14, 2007, 13:28:08 pm »
Powiem Wam panowie że do tej pory bardzo chciałem żeby NG zajęło się kolejną częścią Jak & Daxter ale teraz gdy mam za sobą 40% Uncharted stwierdzam że chcę jak najszybciej kontynuację! Ta gra jest niesamowita i tak bardzo filmowa że momentami pauzuję grę i zastanawiam się jak oni tego dokonali. Biję pokłony przed Naughty Dog bo to co oni potrafią to nie umie żadna inna grupa developerów.

PS. Dodam że takich widoków w grze jest masa i każdy kto w to zagra będzie przystawał od czasu do czasu na moment żeby podziwiać piękno otaczającego nas świata.

PS2. Weźcie pod uwagę to że fotki są nieostre i nie oddają nawet w 70% tego co widać na ekranie w wysokiej rozdzielczości. Tekstury są ostre jak żyleta i chropowate jak język kota (głupie porównanie ;) ). Ale to co pokazuje ta gra gdy wejdziemy do pomieszczeń zamkowych to istny cud graficzny bo wilgotne ściany, woda, światło przebijające się przez wąskie okienka, podłoże i masa (na prawdę MASA) szczególików zabija na miejscu.

PS3. Akurat jak grałem to odwiedził mnie mój brat, który zupełnie się grami nie interesuje i traktuje je jak powietrze. Wszedł na chwilkę o coś zapytać i gdy zobaczył jak gram to usiadł obok i zaczął obserwować. Siedział tak długo aż ukończyłem 5 chapter. Po czym wstał i wychodząc powiedział "świetna gierka". :cool: 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2007, 13:36:53 pm wysłana przez MarcePan »

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1214 dnia: Grudnia 14, 2007, 13:39:15 pm »
Jak dla mnie gra zajmuje pierwsza posade na podium :lol: Szkoda ze krutka.



Spidey^

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1215 dnia: Grudnia 14, 2007, 13:41:02 pm »
Ja też mam dekoder DDTS-100 i głośniki T5900 i jest DTS  ;) na stereo to za czasów ps2 już nie grałem  :lol:

DTS jest zajeb---y ale tak naprawdę nie ma nic lepszego od dobrych słuchaweczek Senheisera. Niezła wczuwka gdy się gra, szczególnie w FPS-y i survival horrory :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1216 dnia: Grudnia 14, 2007, 13:48:15 pm »
Ja też mam dekoder DDTS-100 i głośniki T5900 i jest DTS  ;) na stereo to za czasów ps2 już nie grałem  :lol:

DTS jest zajeb---y ale tak naprawdę nie ma nic lepszego od dobrych słuchaweczek Senheisera. Niezła wczuwka gdy się gra, szczególnie w FPS-y i survival horrory :D

No to nie słyszałeś dobrego nagrania w DTS'ie. Kup sobie taką płytę AMBRA - Child Of The Universe i z opcji na płycie wybierz DTS. Przekonasz się jak bardzo jesteś w błędzie.

To jest specjalnie nagrana płyta do właśnie takich rodzajów dźwięku. Jednym słowem MISTRZOSTWO!

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1217 dnia: Grudnia 14, 2007, 14:02:20 pm »
Ja też mam dekoder DDTS-100 i głośniki T5900 i jest DTS  ;) na stereo to za czasów ps2 już nie grałem  :lol:

DTS jest zajeb---y ale tak naprawdę nie ma nic lepszego od dobrych słuchaweczek Senheisera. Niezła wczuwka gdy się gra, szczególnie w FPS-y i survival horrory :D


Ja nie rozumiem calego tego halo kolo tzn "kina domowego". Dla mnie cale to 5.1 nijaka sie ma do dobrego stereo i smeszne zestawiki logitecha czy inne pierdziawki komputerowe nie maja zadnych szans z systemem Hi Fi. Wiecej powiem, zestawiki "kina domowego" Onkyo, Denon, Pioneer za np 5 tys zl wypadaja slabiotko przy Stereo za 5 tys. Sam osobiscie planuje/marze za dobrych pare/nascie lat (wiem bardzo wybiegam w przyszlosc:) sobie kupic jakis Hi Endowy zestawik stereo za 30 tys zl i zeby miec taka jakosc w 5.1 musialbym wydac hmmm 70 tys? wiecej? Najlepsze audiofilskie firmy (Krell, Sonus Faber, McIntosh, Linn itp) albo produkuja wylacznie stereo calkowicie olewajac "kina domowe" albo koncentruja sie glownie na Stereo. Trzeba sobie zadac za**biscie wazne pytanie - co jest dla mnie wazniejsze? Muzyka czy buuum, pif paf, trattatata i inne przeloty samolotow z tylu. Dla mnie odpowiedz jest oczywista... Aha dobre zestawiki Hi Fi tworza piekniejsza przestrzen niz pierdziawki 5.1

Spidey^

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1218 dnia: Grudnia 14, 2007, 14:52:04 pm »
Ja też mam dekoder DDTS-100 i głośniki T5900 i jest DTS  ;) na stereo to za czasów ps2 już nie grałem  :lol:

DTS jest zajeb---y ale tak naprawdę nie ma nic lepszego od dobrych słuchaweczek Senheisera. Niezła wczuwka gdy się gra, szczególnie w FPS-y i survival horrory :D

No to nie słyszałeś dobrego nagrania w DTS'ie. Kup sobie taką płytę AMBRA - Child Of The Universe i z opcji na płycie wybierz DTS. Przekonasz się jak bardzo jesteś w błędzie.

To jest specjalnie nagrana płyta do właśnie takich rodzajów dźwięku. Jednym słowem MISTRZOSTWO!

Co jak co ale bardzo dobrych słuchawek nie zastąpi ŻADEN zestaw kina domowego. Słuchawki zapewniają najlepszą przestrzenność dźwięku czego przykładem jest chociażby ten plik audio: http://glebol.wrzuta.pl/audio/hzn3D4zDo0/virtual_barbershop

Koniecznie zastosować się do instrukcji!
- TYLKO w słuchawkach! (z głośników nie ma w ogóle tego efektu)
- w zamkniętym pomieszczeniu, w ciszy
- zamknąć oczy (dla polepszenia wrażenia przestrzenności)

I to wszystko nawet na zwykłych słuchaweczkach stereo. Jeżeli ktoś posiada tylko głośniki to nawet nie ma co próbować odsłuchiwać bo efektu nie będzie żadnego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2007, 14:54:49 pm wysłana przez Spidey^ »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1219 dnia: Grudnia 14, 2007, 15:15:04 pm »
Ja też mam dekoder DDTS-100 i głośniki T5900 i jest DTS  ;) na stereo to za czasów ps2 już nie grałem  :lol:

DTS jest zajeb---y ale tak naprawdę nie ma nic lepszego od dobrych słuchaweczek Senheisera. Niezła wczuwka gdy się gra, szczególnie w FPS-y i survival horrory :D

No to nie słyszałeś dobrego nagrania w DTS'ie. Kup sobie taką płytę AMBRA - Child Of The Universe i z opcji na płycie wybierz DTS. Przekonasz się jak bardzo jesteś w błędzie.

To jest specjalnie nagrana płyta do właśnie takich rodzajów dźwięku. Jednym słowem MISTRZOSTWO!

Co jak co ale bardzo dobrych słuchawek nie zastąpi ŻADEN zestaw kina domowego. Słuchawki zapewniają najlepszą przestrzenność dźwięku czego przykładem jest chociażby ten plik audio: http://glebol.wrzuta.pl/audio/hzn3D4zDo0/virtual_barbershop

Koniecznie zastosować się do instrukcji!
- TYLKO w słuchawkach! (z głośników nie ma w ogóle tego efektu)
- w zamkniętym pomieszczeniu, w ciszy
- zamknąć oczy (dla polepszenia wrażenia przestrzenności)

I to wszystko nawet na zwykłych słuchaweczkach stereo. Jeżeli ktoś posiada tylko głośniki to nawet nie ma co próbować odsłuchiwać bo efektu nie będzie żadnego.

Kup tą płytę o której Ci pisałem a zobaczysz o czym mówię. Żadna gra czy film nie wykorzystuje tak 5.1 jak AMBRA. To jest inny wymiar i trzeba tego posłuchać żeby się przekonać. Słuchawki owszem to świetna sprawa (sam gram często na konkretnych słuchawkach) ale nie ma to jak siedzieć w środku pokoju otoczonym przez głośniki i słuchać czegoś takiego jak AMBRA.

Np. Na ekranie widzisz jak w zwolnionym tempie pada deszcze i nagle w prawym tylnym głośniku wyraźnie słychać dźwięk kapiącej kropli. Za chwilkę w lewym przednim to samo i z prawym przednim i w lewym tylnym i tak coraz szybciej aż w końcu wchodzą inne dźwięki i cały system zaczyna pokazywać na co stać DTS. W końcu z tego tworzy się muzyka, subwoofer się uaktywnia a Ty siedzisz po samym środku tego zjawiska. Na prawdę warto zakupić sobie tą płytkę.

Nie jest droga. Masz link:

http://www.nokaut.pl/filmy/ambra-child-of-the-universe.html

PS. Polecam sprzęt podpiąć kablem optycznym. Zapodać płytkę do odtwarzacza DVD, zamknąć w pokoju i oddać świetnym wizualizacją i genialnemu udźwiękowieniu. ABMRA pokazuje jak powinien grać sprzęt w systemie 5.1.

Dodam że to samo puszczone na słuchawkach stereo czy po prostu na głośnikach w stereo nie gra w 30% tak jak w DTS'ie. Ale zgadzam się w 100% że do słuchania muzyki nadaje się tylko i wyłącznie klasowy sprzęt stereo. DD nadaje się do filmów, gier itp. ale do muzyki only stereo.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2007, 15:19:17 pm wysłana przez MarcePan »

Spidey^

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1220 dnia: Grudnia 14, 2007, 16:13:27 pm »
Może kiedyś zakupię tą płytkę i zobaczę czy naprawdę jest tak wspaniale, ale Marcepan czy chociaż odsłuchałeś tego virtual barbershopa do którego zapodałem link wyżej? Plik ten udowadnia że jak się chce to na zwykłym stereo da się zrobić bardziej przestrzenny dźwięk niż na DTS.

Sorry za OT.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1221 dnia: Grudnia 14, 2007, 16:29:56 pm »


PS. Dodam że takich widoków w grze jest masa i każdy kto w to zagra będzie przystawał od czasu do czasu na moment żeby podziwiać piękno otaczającego nas świata.


Zgadza się. W takim R&C: ToD jest zupełnie to samo, co jakiś czas podziwiamy widoczki. W sumie te dwie gry (Uncharted i ratchet) pod względem graficznym pokazują na co stac PS3.

Tarniak

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1222 dnia: Grudnia 14, 2007, 16:43:42 pm »
A moim zdaniem psioczycie na 5.1, bo nie macie :). Sorry, ale wrażenia przy oglądaniu Gladiatora na DTSie są nie do zabicia (yamaha + kolumny HECO i nikt nie podskoczy). I mówię tu o dobrym sprzęcie, a nie jakiś plastikowych zabaweczkach creative'a czy tam innego logitecha.

MarcePan - mozesz mi coś więcej o tej Ambrze napisać na PW, bo mnie to zaciekawiło.

PS. Zajmuję się troszkę dzwiękiem, i 3/4 potencjału danego zestawu kryje się w dobrych ustawieniach elektroniki i rozmiesszczeniu głośników.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2007, 16:45:45 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1223 dnia: Grudnia 14, 2007, 21:16:32 pm »
Im dalej w tej grze jestem tym bardziej doznaje szoku. Mistrzostwo świata! Misje skuterem są świetne ale widać że podczas ich wykonywania gierka nie chodzi w tylu klatkach co w misjach chodzony (chodzi płynnie bez żadnego rwania ale w mniejszej liczbie klatek).
Ogólnie to nieźle zaskakuje fakt że gra jest płynniutka i ani razu nie przycina. NG powinni dawać korepetycje innym developerom. :P

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1224 dnia: Grudnia 14, 2007, 21:19:53 pm »
Cytuj
NG powinni dawać korepetycje innym developerom.
szczególnie EA i Ubi

wini

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 2
  • GTA V
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1225 dnia: Grudnia 14, 2007, 21:33:22 pm »
Jestem właśnie w miejscówce Sanctuary? Tu dopiero jest oczopląs :grin:Zostało mi 30% gry i nie moge sie pogodzić z faktem , że za jakieś trzy godziny ten film sie skończy :-( Na szczęście pod wpływem tej gry załatwiłem sobie na dzisiaj do odświeżenia filmy z Johnesem , tak mnie wkręciło . Gra bajka , killer , mózgotrzep , poezja , UNCHARTED!!! Dobra ide se skończyć :-(
Właśnie ustawiłem te posągi w bibliotece i sorry ale dziennik tu za bardzo nie pomaga , chyba ktoś sie walnął z tym rysunkiem;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2007, 21:41:09 pm wysłana przez winnie »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1226 dnia: Grudnia 14, 2007, 22:13:55 pm »
A moim zdaniem psioczycie na 5.1, bo nie macie :). Sorry, ale wrażenia przy oglądaniu Gladiatora na DTSie są nie do zabicia (yamaha + kolumny HECO i nikt nie podskoczy). I mówię tu o dobrym sprzęcie, a nie jakiś plastikowych zabaweczkach creative'a czy tam innego logitecha.

PS. Zajmuję się troszkę dzwiękiem, i 3/4 potencjału danego zestawu kryje się w dobrych ustawieniach elektroniki i rozmiesszczeniu głośników.

Nie chodzi o to, ze 5.1 jest zle tylko o to, ze 5.1 w jakies cenie jest zawsze gorsze od stereo w tej cenie. Jezeli kupiles np "kino domowe" za 10 tys to za ta sama cene mogles miec takie stereo przy ktorym to 5.1 nie istnieje.

Zas co sie tyczu ustawien elektroniki to wiedz, ze dobre sprzety sa przezroczyste i nie ma co ustawiac, np:

http://www.allegro.pl/item282342572_krell_kav_400xi_nowy_.html    - glosniej - ciszej/ zrodlo dzwieku, tyle.

Dla mnie muzyka jest na pierwszym miejscu. Co z tego ze gladiator w DTS fajnie sie oglada jak na dobrym stereo prawie kazdy rodzaj muzyka brzmi wspaniale.

"yamaha + kolumny HECO i nikt nie podskoczy" <głaszcze> ;)

Tarniak

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1227 dnia: Grudnia 14, 2007, 22:44:27 pm »
No widzisz, dla mnie muzyka stoi na peirwsyzm miejscu, więc ją gram w różnych miejscach :lol:. Zresztą co to za argument, że za "tyle i tyle" masz sprzet lepszej klasy. A za tyle samo, masz dobre używane auto, no i? Albo head Marshalla JCM-800 i dobrą kolumnę, która rozp**rdala mózg przy 1/5 potencjometrów, albo Mesę Boogie...

Cytuj
Dla mnie muzyka jest na pierwszym miejscu. Co z tego ze gladiator w DTS fajnie sie oglada jak na dobrym stereo prawie kazdy rodzaj muzyka brzmi wspaniale.
Muzyka =/= film. Nawet semantycznie niebardzo. To tak jak porównywanie łyżki i widelca. :-? Papier toaletowy jest do wycierania dupy, a nie pisania elaboratów. 5.1 jest do filmów, gier, a nie realizacji dzwięku czy tam słuchania muzyki. TO JEST OCZYWISTE. :?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2007, 22:53:16 pm wysłana przez tarniak »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1228 dnia: Grudnia 14, 2007, 23:08:44 pm »

Muzyka =/= film. Nawet semantycznie niebardzo. To tak jak porównywanie łyżki i widelca. :-? Papier toaletowy jest do wycierania dupy, a nie pisania elaboratów. 5.1 jest do filmów, gier, a nie realizacji dzwięku czy tam słuchania muzyki. TO JEST OCZYWISTE. :?


To nie jest takie oczywiste niestety bo mam duzo znajomych ktorzy pokupowali sobie "kina domowe" i sluchaja muzyki w Dolby Pro Logic :D

Jednak i na stereo i na 5.1 mozna sluchac muzyki jak i ogladac filmy i grac w gry (wiadomo o co mi chodzi). Prawda jest taka, ze najlepiej miec osobny system do muzyki osobny system 5.1. Malo kogo na takie cos stac wiec trzeba dokonac wyboru. Dla mnie wybor jest jeden. Chce pokazac moja postawe ktora w dzisiejszym opanowanym przez "kina domowe" swiecie jest bardzo niepopularna. Sluchanie muzyki na swietnym sprzecie to jest IMO obcowanie ze sztuka, spirytualne doswiadczenie. Niech bedzie taki pierwszy trailer z GTA4 - podobala sie muzyczka? Philip Glass - Pruit Igoe. Ten utwor potrafi brzmiec fenomenalnie i moze byc naprawde przezyciem. Zas ogladanie Gladiatora w DTS kojarzy mi sie z powiedziem, ze ludziom trzeba chleba i igrzysk:). To jest tak jak jeden oczekuje od gry niezpomnianej przygody, polechtania tego czegos w srodku i zagra w Shadow of the Colossus a drugi duzo krwi, rzucania na lewo i prawo motherfucker i innych fuck. Ot gusta:) Oczywiscie jestem otwary na inne punkty widzenia niz moj i mam swiadomosc, ze duzo osob sie zapatruje na to inaczej niz ja.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1229 dnia: Grudnia 14, 2007, 23:15:19 pm »
A wiecie co ja Wam powiem? UNCHARTED!!! Ja pier...e ta gra to coś niesamowitego. Żadne FPS'y i inne strzelanki nie dorastają tej produkcji do pięt. Naughty Dog stworzyło pierwszą grę, która jest tak blisko filmu. Ja już sam nie wiem co myśleć. Im dalej gram tym U:DF przemieszcza się wyżej w moim rankingu gier. Jak tak dalej pójdzie to wyląduje na pierwszym miejscu bo jestem wręcz zauroczony tą pozycją.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2007, 23:26:36 pm wysłana przez MarcePan »

Tarniak

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1230 dnia: Grudnia 14, 2007, 23:18:51 pm »
Wszystko zależy od tego czego słuchasz i na jakich nośnikach. Obcowanie z muzyką jako sztuką - tylko winyl. :cool: Przy moich zainteresowaniach muzycznych (np. http://www.myspace.com/divisiononechamps oldskool hc) lepszy sprzęt niż kaseciak Harman Kardon jest profanacją :lol:

EOT z mojej storny, koniec zaśmiecania tego zacnego tematu off-topiciem.

wini

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 2
  • GTA V
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1231 dnia: Grudnia 14, 2007, 23:25:58 pm »
Zostawiłem sobie troche na jutro :lol: Grając przypomniało mi się jak HIV w preview tej gry napisał , że graficznie jest dobrze ale jednak to nie ten poziom co HS i Lair - mega looooool dla tego pana!

dk75

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1232 dnia: Grudnia 15, 2007, 17:24:48 pm »
3/4 potencjału danego zestawu kryje się w dobrych ustawieniach elektroniki i rozmiesszczeniu głośników.

Nie chodzi o to, ze 5.1 jest zle tylko o to, ze 5.1 w jakies cenie jest zawsze gorsze od stereo w tej cenie. Jezeli kupiles np "kino domowe" za 10 tys to za ta sama cene mogles miec takie stereo przy ktorym to 5.1 nie istnieje.

Ile jeszcze będziesz prawił truizmy?

Zas co sie tyczu ustawien elektroniki to wiedz, ze dobre sprzety sa przezroczyste i nie ma co ustawiac, np:

Bo widzisz Buzu... wypowiadasz się w złym wątku.
To nie "Muzyka HiFi" albo "Muzyka - sztuka" tylko "bubmaśne, megawypaśne Uncharted - gra konsolowa z efektami co trzęsą kiszkami" i niestety dla ciebie, stereo tutaj będzie tylko miałką namiastką, ersatzem tak jak "i rak ryba na bezrybiu".

Co do ustawień... widać, że kompletnie nie znasz się na 5.1. Skoro głośniki są ustwione naookoło fotela słuchacza to raz: muszą być odpowiednio wyosiowane na słuchacza bo inaczej punkt styku się rozjedzie i nie będzie wszystkiego słychać (w końcu się robi bombardowanie dźwiekiem w małym pomieszczeniu i nie polega się na naturalnym wybrzmiewaniu i odbiciach tworzących scenę tylko sztucznie manipuluje się dźwiekiem);
a dwa: to jeszcze trzeba odpowiednio do tych fizycznych ustawień głośników ustawić opóźnienia na amplitunerze bo... inaczej się dźwięk rozjedzie i będzie qpa a nie dźwięk przestrzenny.

Tak więc proszę, nie wypowiadaj się o dźwięku przestrzennym a swoje przemyślenia nt. stereo proszę przelewaj do głów innym w dziale "Różne" a tu pisz o U:DF

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1233 dnia: Grudnia 15, 2007, 20:43:59 pm »
 Dzis zauważyłem ciekawą rzecz. Zaraz po pierwszej misi na statku, gdy Nathan jest jeszcze w stroju płetwonurka, na jego lewej ręce widnieje podobizna Daxtera. Widać to dokładnie w scence gdy odlatują samolotem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2007, 20:45:30 pm wysłana przez pokrytyśniegiem »

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1234 dnia: Grudnia 15, 2007, 21:05:45 pm »
Wie ktos moze za co jest hidden medal 30 zaraz po dyno might, to jedyna rzecz, ktora mi jeszcze brakuje, z gory dziekuje.
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1235 dnia: Grudnia 16, 2007, 00:16:03 am »
Dzisiaj mogłem w końcu pograć w tę gierkę :)
Grafika - chyba najładniejsza gra na konsole ale jakoś wrażenia już na mnie nie robi po Crysis :P jednak przyznaje że jak na sprzęt za 1500zł jest świetnie. Dźwięk trzyma poziom.
Sama gra to dość klasyczna strzelanka jak dla mnie - niestety niczym ciekawym się nie wyróżniająca :???: Szczerze mówiąć w Tomb Raidera mi się lepiej gra :)
Napewno jest to fajna gierka - ale nie wybitna. System seller? Napewno nie (co zresztą potwierdzają pierwsze bardzo słabe wyniki sprzedaży).

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1236 dnia: Grudnia 16, 2007, 15:43:00 pm »

Nie chodzi o to, ze 5.1 jest zle tylko o to, ze 5.1 w jakies cenie jest zawsze gorsze od stereo w tej cenie. Jezeli kupiles np "kino domowe" za 10 tys to za ta sama cene mogles miec takie stereo przy ktorym to 5.1 nie istnieje.

Ile jeszcze będziesz prawił truizmy?
[/quote]

No coz widze, ze jestes osoba ktora mysli ze za 10tys dostanie 5 glosnikow i subwoofer takiej jakosci jak za 10 tys 2 glosniki. Takie cyrki to tylko w Erze. To jest fizycznie nie mozliwe aby zestawa skladajac sie z 6 elementow za 10 tys byl tej jakosci co zestaw za 10 tys skladajacy sie z 2 elementow.

To samo w elektronice amplituner na 5 kanalow nie bedzie takiej jakosci co wzmacniacz na 2 kanaly w tej samej cenie. Przykra sprawa


Co do ustawień... widać, że kompletnie nie znasz się na 5.1.

Co do ustawnien widac, ze nie doczytales ze zrozumieniem o co chodzi.

"3/4 potencjału danego zestawu kryje się w dobrych ustawieniach elektroniki"

Odnosilem sie do tego, ze dobra elektronika juz jest ustawiona i nie da sie juz w niej nic ustawic.

Skoro głośniki są ustwione naookoło fotela słuchacza to raz: muszą być odpowiednio wyosiowane na słuchacza bo inaczej punkt styku się rozjedzie i nie będzie wszystkiego słychać (w końcu się robi bombardowanie dźwiekiem w małym pomieszczeniu i nie polega się na naturalnym wybrzmiewaniu i odbiciach tworzących scenę tylko sztucznie manipuluje się dźwiekiem);


Sprawa jasna. Jednak nawet gdybys ustawil subwoofer w piwnicy, centralny na suficie a przednie na balkonie to i tak dzwiek bedzie gorszej jakosci i nie bedzie to grac lepiej od stereo (Hi-Fi) w tej samej cenie.


Tak więc proszę, nie wypowiadaj się o dźwięku przestrzennym a swoje przemyślenia nt. stereo proszę przelewaj do głów innym w dziale "Różne" a tu pisz o U:DF


Ta jest psze pana!
Przepros ode mnie swoje 5.1 i przekaz mu, ze nie chcialem go urazic i bardzo je lubie i jest tip top. Bardzo je szanuje i nie chcialem aby zrobilo mu sie przykro.

Z mojej strony definitywny EOT. Prosze mnie nie prowokowac ;P

dk75

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1237 dnia: Grudnia 16, 2007, 15:46:56 pm »
Buzu - poszukaj w wikipedi co to sa truizmy

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1238 dnia: Grudnia 16, 2007, 16:02:48 pm »
Ok tu mnie masz:). Bylem nie dosc skoncentrowny <zawstydzony>

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #1239 dnia: Grudnia 16, 2007, 16:05:12 pm »
Ej ludzie kończcie zaśmiecać temat!

UCHARTED!!!!!!!!!!!!!!!