Autor Wątek: WII w Polsce  (Przeczytany 10769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kraken

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« dnia: Sierpnia 02, 2006, 19:55:07 pm »
Jak Myślicie , czy nowa konsola Nintendo zdobędzie popularność nad Wisłą, czy raczej definitywnie przegra z pozostałymi next-genami w Naszym kraju?

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
WII w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2006, 20:57:23 pm »
Jak będzie na nią dużo tanich DVD-R to wygra;)

Arin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-08-2004
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 02, 2006, 21:16:18 pm »
Ciężko powiedzieć.

Z jednej strony mamy kiepską dystrybucję Lukas Toys oraz alergię na słowo Nintendo wśród wszystkich (poza EA) Polskich dystrybutorów.

Z drugiej strony będzie jednak dużo niższa cena, nowe możliwości i tańsze gry.

Jeżeli Lukas Toys da radę jako tako zadbać o tą konsolę przynajmniej do Świąt (normalna dostępność towaru, normalna cena, przynajmniej szczątkowy marketing) i uda się przekonać innych dystrybutorów do sprzedaży gier w Polsce to Wii się obroni i ma duże szanse na zastąpienie PS2 na tronie najlepiej sprzedającej się konsoli w Polsce.
Co by nie mówić o sile marki Playstation to u nas cena ma jednak niebagatelne znaczenie. Szczególnie w takim przypadku gdy mamy 2 lub 3 krotną różnicę a ceny idą w tysiące.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
WII w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 02, 2006, 21:27:46 pm »
Moim zdaniem sytuacja bedzie podobna jak z Game Cubem. Polacy nie sa gotowi na taka innowacyjnosc i bede bali sie zainwestowac w "inny" sprzet. Chociaz konkurencyjna cena moze wielu zachecic.

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
WII w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 02, 2006, 21:30:35 pm »
wszystko rozbija się o rippera itp. i już- będzie przeróbka, będą klienci
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
WII w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 03, 2006, 11:58:05 am »
Ja od razu po premierze musze obowiazkowo kupic z bratem Wii. Czy to z jakies Ultimy, czy z za granicy, czy z allegro. Trza zaczac troszke kaski odkladac.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 03, 2006, 16:11:26 pm »
Niestety, obawiam się, ze akurat w Polsce Wii może być jeszcze mniej popularne od GameCube'a. No i wychodzi na to, że słowo "popularne" nie pasuje tu za dobrze, ehh....W końcu u nas króluje PC i Sony, M$ też sobie dobrze radzi, a biedne i niedoceniane, zaszufladkowane jako "dziecinne" Nintendo jest zepchnięte na margines.

U nas od wielu, wielu lat termin "konsola" dla wiekszosci ludzi był i jest równoznaczy z "Plejstejszyn". Nintendo niestety niemal zawsze stanowiło owy margines, niszę, nad czym ubolewam.

Wii będzie kompletnie inne od PS 3 i X klocka i ta inność w naszym nadwiślańskim, pięknym kraju- obawiam się- podziała w dokładnie odwrotny sposób, niż zamierzają Iwata i jego kompania. Nie jesteśmy gotowi na takie nowości. Przykład ? Choćby NDS - na świecie to hit, a u nas 90 % ludzi, którzy czasem grają, a których znam, zapytane "co to jest NDS ?" rozdziawia paszczę w zdumieniu. Myslę, że tak samo będzie z Wii. Po prostu polskie podejście jest konserwatywne i każdy sprzęt, który nie jest podobny do "Plejstejszyn", t.j. odbiega od stereotypowego wyobrażenia konsoli jako czarnego pudła, Duala z dowma gałkami i stosami sequeli, w których tak naprawdę ładniejsza jest tylko grafika- z góry sakazany jest na bycie niszowym. Ale też jednocześnie może być kultowy i tego własnie spodziewam się po Wii.

No i sprawa piratów- jak zwykle możliwość wkecenia  przeklętego chipa w nowiutkie PS3, utrata gwarancji i ryzyko popsucia się konsoli i tak przeważy nad brakiem takiej możliwości w stosunku do Wii. Możliwość "spiracenia" konsoli to u nas niezwykle istotny czynnik przy wyborze sprzętu, niestety...
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
WII w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 03, 2006, 16:28:35 pm »
Krill czy ty coś ciężkostrwnego zjadłeś? :mrgreen: już tak nie generalizuj jakby nasz rynek był rozwinięty i był jakimkolwiek wyznacznikiem na świecie.

może u nas ludzie wolą PESa i Tekkena od Wiisports? a na to wpadłeś?
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 03, 2006, 17:29:27 pm »
wątpie żeby miało jakieś większe szanse, nawet jeśli będzie najpopularniejszą konsolą tej generacji. tak jest w przypadku ds'a najpopularniejszy handheld z masą gier a w takim cda o nim ani słowa za to o psp w każdym numerze wspominają (może mają jakąś umowe z sony poland? bo naprawde nie wierze że można się aż tak podniecać choćby pes5 na tą konsolę...)

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
WII w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 03, 2006, 18:08:53 pm »
Jestem prawie pewien że Wii nie zrobi u nas kariery. Będzie co najwyżej tak jak z GameCube'm. PS3 będzie u nas oficjalnie za sprawą sony poland, xbox za sprawą microsoft, co może oznaczać że obie konsole doczekają sie jakiejś kampanii promocyjnej. Wii będzie promowane tak jak nds czyli prawie wogóle

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 03, 2006, 19:15:58 pm »
Niestety, własnie tak to się zapowiada. Przykra sprawa. Ale kto tam będzie przejmował się jakąś tam Polską i tak toczoną przez robaka zawnego "piractwem"...;) Z pewnościa na świecie Wii poradzi sobie bardzo dobrze. Jest przygotowane na launch o lata świetlne lepiej niż GCN i- kto wie- czy nie równie dobrze, jak N64. W Japonii Wii ma sukces murowany. Stany i ogolnie Zachód również powinny przyjąć nową konsolę Big N w pozytywny sposób. U nas natomiast zapewne będzie tak, że kto sobie postanowił kupić Wii- ten kupi. Są to osobnicy, którzy lubią iśc pod prąd, sprawdzać rzeczy, które są świeże, mają szerokie horyzonty i (jak ja) mało czasu na granie. Potrzeba im własnie bezstresowej rozrywki, zaś wypasiona grafika za która przyjdzie im bulić równowartość 600 dolców jest absolutnie zbędna. To jest cała idea stojaca za Wii. Moim zdaniem idea genialna, absolutnie genialna. Pytanie tylko, ilu ludzi w naszym kraju ma takie oczekiwania ?

W Polsce z pewnością znajdzie się wielu takich jak ja(a którzy niekoniecznie są Nintendofilami ;))- złaknionych innowacji, niskiej ceny konsoli, Mario, Zeldy i braku możliwości przerobienia konsoli- innymi słowy tych cech, które charakteryzowały od zawsze produkty N, i które nie przemawiają do większości graczy, zapatrzonych na Sony i MicroSoft. Głową muru się nie przebije. Ale mimo wszystko myślę, że będzie dobrze...
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
WII w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 03, 2006, 19:21:12 pm »
Ja mam inne zdanie na ten temat Wii ma szanse zaistnieć na naszym rynku jeśli tylko będzie dobrze reklamowane, nie tak jak PS2 krótkie reklamy przed spotkaniami w lidze mistrzów  tylko na dużą skale reklamy wii pare razy w ciągu dnia.Wiem ,że to jest mało realne ale taka reklama naprawdę rosławiła by nie tylko Wii ale ogólnie rynek konsolowy na naszym rynku.To było by wspaniałe. :D

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 03, 2006, 20:26:57 pm »
Xbox sobie w Polsce nie radzi. Wielu myli go z PC, ale to się niedługo zmieni. X 360 i PS 3 będą miały porządnych dystrybutowrów walczących o rynek, Wii nie, i boje się, że nawet cena może nie pomóc.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Kraken

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 03, 2006, 20:53:45 pm »
Ja mam ciągle nadzieję ,że Wii zostanie w naszym kraju lepiej przyjęte niż choćby GaCek.
 Jednak dopóki nowa konsola Nintendo nie będzie miała wydawcy z prawdziwego zdarzenia ( Lukas Toys ?! Co za debilna nazwa !),dopóty Wii będzie na tyłach naszego ryneczku.
 
Mam nadzieję ,że moje proroctwa ( i większości czytelników GO ) się nie sprawdzą ;)

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
WII w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 04, 2006, 11:29:36 am »
Też chciałbym żeby wii odniosło sukces, albo przynajmniej żeby swoją ceną wywalczyło sobie tyle samo zwolenników w polsce co PS3 i Xbox 360 które chociaż są droższe będą zapewne sporo reklamowane.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
WII w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 04, 2006, 11:42:17 am »
"łał, slyszales stary o takim czyms co machasz rekami i normalnie gra sie,
- Ta ? fajnie że
- No naprawde, moj brat widzial takie cos u kumpla!"

Tak samo jak jest z "Plejem" albo w ogole nie znanym Xboxem czy innymi cudami, gdy pytalem sie babki w empiku czy mają na magazynie jeszcze jakies PSP to powiedziala "Co to ?" a ja na to "No wie pani, taka konsola..." a ona "...a konsola, niestety konsoli nie mamy"

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 04, 2006, 14:15:35 pm »
W sumie to się zgadza. Jak ktoś sie zajara Wii, to będzie miał ochote się zwierzyć ze swojej fascynacji. Efekt domina, hehe. A Mario Galaxy czy Metroid Prime 3 Corruption i niska cena bardzo, ale to bardzo pomogą...
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

Arin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-08-2004
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 04, 2006, 14:27:05 pm »
Cytat: "Krill"
W sumie to się zgadza. Jak ktoś sie zajara Wii, to będzie miał ochote się zwierzyć ze swojej fascynacji. Efekt domina, hehe. A Mario Galaxy czy Metroid Prime 3 Corruption i niska cena bardzo, ale to bardzo pomogą...


Zgadza się, dobra opinia w marketingu jest jedną z najważniejszych rzeczy. Przeglądałem ostatnio kilka for PC-towych i Wii ma zadziwiająco ciepłe przyjęcie, chyba nawet lepsze niż konkurencja. Dziwię się o tyle, że grający na PC z reguły zwracają uwagę na grafikę ale widocznie następuje tam przesilenie powtarzalnością gier. Wiele osób deklaruje, że Wii będzie ich pierwszą konsolą. Takie gry jak Far Cry na pewno pomogą konsoli.

Abstrachując od tego kto u nas wygra, jestem przekonany, że Wii poradzi sobie kilka razy lepiej niż Gamecube.

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 04, 2006, 14:45:22 pm »
Wbrew pozorom myslę, że moze nawet PC-towcy, zgarbieni przed swoimi monitorami i usilnie probujący zainstalować patcha do swojego Diablo 3 nie zreflektują się, że duzo znajomych gra, lub grało, lub chociaż słyszało o Wii. Później zagra i wtedy skmini, że czas ruszyć nadgarstkami...Tym bardziej, że przecież typowo blaszane strzelanki typu Call of Duty również zostaną wydane na 'krzywo stojące pudełko', tym samym dając alternatywę dla wszystkich uczulonych na kolorowe i radosne gry Miyamoto.

Wii to kawał świetnego sprzętu o naprawde dużym potencjale. Ciezko mi uwierzyć, że mozliwym mogło by być, że Wii przyniesie straty firmie.

Moim zdaniem mimo wszystko, z Wii będzie w Polsce mniej więcej tak, jak z NDS. I mniej więcej tak jak na świecie, o Japonii nie wspominając.
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
WII w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 04, 2006, 15:13:04 pm »
Tak, tez zauwazylem ze na forach PCtowych Wii cieszy sie popularnoscia i checia kupna, nawet zatwardzialych PCciarzy przekonała do siebie ta konsola. A i w CDA jest kącik o konsolach a wiadomo ze to to pismo jest chyba najbardziej znane jesli chodzi o gry z polsce. Wiec sa jakies szansze :)

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
WII w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 04, 2006, 17:44:02 pm »
Tak sobie pomyślałem jak by Wii odniosło ogromny sukces i PCtowcy zaczeli ciorać na konsolach to jak wyglądało by wtedy CDA ciekawe czy było by największym czasopismem o konsolach w polsce  :D

Kraken

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 04, 2006, 18:56:22 pm »
"Tak sobie pomyślałem jak by Wii odniosło ogromny sukces i PCtowcy zaczeli ciorać na konsolach to jak wyglądało by wtedy CDA ciekawe czy było by największym czasopismem o konsolach w polsce "

Wcale ,ale to wcale nie byłby to powód do radości..

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
WII w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 04, 2006, 21:29:32 pm »
ja tam nic do CDA nie mam tak jak i do każdego innego czasopisma

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 04, 2006, 22:28:22 pm »
Cytat: "Colt"
A i w CDA jest kącik o konsolach a wiadomo ze to to pismo jest chyba najbardziej znane jesli chodzi o gry z polsce. Wiec sa jakies szansze :)


Tylko na jakim poziomie skoro po e3 nawet o wii nie wspomnieli :roll:
Tylko smuggler wspomniał coś w komentarzach do e3 że była mega kolejka do ich stanowiska ale po co on będzie czekał tyle czasu żeby zagrać na jakimś tam wii :lol:

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
WII w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 04, 2006, 22:30:33 pm »
no i? :| CDa to pismo konsolowe, kącik konsolowy to tylko opisy najciekawszych gier które miały premiere w danym miesiacu, mieli by robić 3stronicową relacje z konsolwej częsci E3? lol

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 04, 2006, 22:55:32 pm »
ale ja nie wymagam wiele ale choćby mogli w tym dziale konsolowym wspomnieć dwoma słowami o wii którego według wszystkich większych serwisów przyćmiło gigantów z sony i microsoftu :?

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 05, 2006, 00:23:16 am »
Dokładnie, ale z CDA powiało ignorancją. No, ale w końcu pismacy tworzący ten periodyk to w większości zatwardziali blaszakowcy, więc akurat fakt ignorowania Nintendo mnie nie dziwi, pomimo tego, że impact Wii na E3 był bardzo widoczny. No, ale jeśli niektórzy mają klapki na oczach...

Stanowisko CDA możnaby podciągnąć pod standardowe nastawienie polskiego pecetowca, nie siedzącego w nowinkach i z niewielką znajomościa branży konsolowej (lub zerową). Coż, trudno, aby te rzesze graczy, czytając CDA i siedząc na typowo pecetowych portalach, zajarały się Wii. Dopóki nie zrobi się o nowej konsoli Big N głośniej, dopóki dystrybutor nie zmieni nazwy z kretyńskiego IMO Lukas Toys na coś nie dającego podstaw do powiedzenia - "Bueheh, Toys, to przecież dla dzieci ! " i nie zabierze się za solidne działania marketingowe, dopóty cała odpowiedzialność za niesienie kaganka ośw...eee...za agitcaję Wii spadnie na nas- przyszłych użytkowników tego sprzętu. A po krótkim czasie będziemy mieli naprawdę mocne argumenty...
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

Kraken

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 05, 2006, 11:05:30 am »
EEEEE...Amen :)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
WII w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 05, 2006, 11:11:11 am »
OMFG :shock: ty wiesz cio ty piszesz?
"Ja lubię Wii, to CDA, pismo od prawie 10 lat PECETOWE ma zacząć pisać o Wii, nie będą o tym pisali to mają klapki na oczach" Nie wiem czy wiesz ale większość ludzi w redakcji ma conajmniej jedną konsolę, a że już ta jedna stronka z opisami nowości wzbudzała kontrowersje to to byś chciał jeszcze ze 3 o Wii? Ignorowanie Wii, a to dobre.. :mrgreen:

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
WII w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 05, 2006, 19:05:16 pm »
Napewno napiszą o Wii ze 2 stronki ale dopiero jak wyjdzie.

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 05, 2006, 19:38:19 pm »
Nie no, na "promocję" Wii w pecetowych pismach raczej nie ma co liczyć. Conajwyżej właśnie na marną, dwustronicową wzmiankę. Ot, stwierdzą, że to dziwy gadżet, ze nazwa głupia itp itd...To w końcu zupełnie inna galaktyka, hehe ;)

Entuzjaści Wii sami powinni zadbać o zrobienie tej konsoli rozgłosu. Ja już zacząłem.
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
WII w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 05, 2006, 19:52:26 pm »
Nawet jakby poswiecili Wii całą koncik konsolowy w CDA to mozecie liczyc na GÓRA 1 strone  :)

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
WII w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 05, 2006, 20:00:55 pm »
Cytat: "Krill"
Entuzjaści Wii sami powinni zadbać o zrobienie tej konsoli rozgłosu. Ja już zacząłem.




W jaki sposób?
Robienie jej reklamy na forach zabardzo nic nie da.
Ale idee popieram. :D

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 06, 2006, 15:54:27 pm »
Oczywiście poprzez powiedzenie czegoś w stylu:

 " Hej panowie, a słyszeliście o nowej konsolce Nintendo, gdzie zamiast pada używa się takiego jakby pilota do TV, który czyta wszystkie ruchy w przestrzeni i przenosi je do gry? "

I powiem, że ludzie są zainteresowani. Szczególnie Ci kumple, którzy kiedyś tam grali, ale odeszli od tej rozrywki, z powodu zbyt skomplikowanych, czyt. przekombinowanych i za długich gier. Dorośli, mają mniej czasu, gry straciły dla nich tę "magię", no i w co tu zagrać, skoro w zalewie sequeli naprawdę ciężko znaleśc grę, której interfejs mogłby ich zaskoczyć. Conajwyżej powiedzą- " Tak, ta gra wygląda ładnie, ale co z tego, skoro nawet nie chce mi się przewijać 5 minut listy controlsów ?". Kiedy jednak dowiedzą się, że na rynku ma się pojawić nowa stacjonarna konsola, w której ogólnie mówiac sterowanie się zmienia w wyrażny sposób, to zapala się im lampka- "Huh ? Powiedz coś wiecej, man ! "

Przykładowo, jeden z nich bardzo zainteresował się tym co wstępnie mu powiedziałem, a po ujrzeniu w akcji nowego Mario, Red Steel i popatrzeniu, jak na filmiku prezentuje się osoba grająca na Wii stwierdził, że "Czegoś takiego jeszcze nie widziałem ! Chcę w to zagrać "

Nikt, ale to nikt nie narzekał, że grafika mu nie odpowiada. Jedyne wątpliwości dotyczyły, cytuję " Czy na tym pilocie się dobrze gra ? Czy to jest intuicyjne ? " - Cóż, wystarczy przytoczyć opinie wielu redaktorów, którzy na Wii już grali, a później, kiedy będzie można tę konsolę kupić- wystarczy wziąć pada i spróbować. To jest proste i intuicyjne, a dokładnie o to chodzi panom z N.

Oczywiście, wsród wszystkich osób, którym przedstawiłem Wii, znaleźli się też kolesie twierdzący, że Nintendo jest dla dzieci, że pilot jest dziwny, że oni nie lubią Mario ani Zeldy, że nie będzie GTA...itp itd. Trudno, oni pewnie kupią PS 3 lub X360.
 Ale ogólnie reakcje są pozytywne, bo jest to coś NOWEGO i ŚWIEŻEGO. Poza tym każdy, kto ujrzał Mario Galaxy w HD twierdzi to co ja- jeśli tak śliczne gry będą na porządku dziennym ( a mam nadzieję, że przynajmniej samo Nintendo takowe dostarczy), to będzie to duuża przewaga nad supportującymi HD konkurentami- oczywiście mówie tu o Polsce, bo w końcu o tym traktuje temat.

Prawda jest taka, że wsród ludzi lubiących sobie pograć, ale nie śledzących z zapartym tchem każdego najmniejszego newsa na internecie dotyczącego nowej generacji konsol- mało kto w ogóle wie, co to jest to HD, jest ono traktowane jako towar z wyzszej półki na który szkoda kasy, tym bardziej tylko po to aby na takim TV JEDYNIE grać; zanim u nas w kraju owe HD sie rozpowszechni, minie zapewne kilka lat...żaden przeciętny gracz, który nie jest bogaczem, nie zainwestuje w kosztujący kilka tysiaków TV. U nas jeszcze przez dłuuuuuuzszy czas będa popularne standardowe, PAL-owskie telewizorki. A do takich najlepiej podpiąć własnie Wii, bo dokładnie do supportu tego typu telewizorów owa konsola jest przygotowana.

Także należy własnie uderzać do ludzi, który uważają, że gry już ich nie jarają, że wszystkie są takie same, za długie...Dajmy im Wii-lota, Mario Galaxy i pokażmy, że mimo medialnej ciszy (a tak zapewne będzie, bo dystrybutorzy Nintendo w Polsce zazwyczaj zachowywali się tak, jakby kompletnie nie wiedzieli, co to dobry marketing), to Wii jest konsola, której tak naprawdę potrzebują, by wróciła im zajawka na gry. Wystarczy właczyc konsolę, wziąć pilota i zagrać !
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
WII w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 06, 2006, 17:12:11 pm »
Dobry post.Ale ja osobiście NIE będe grał tylko w proste gry,niektórzy gracze lubią skomplikowane gry a na Wii za dużo takich w zapowiedziach nie widze.Wii kupię dopiero po premierze jeśli będzie dobrze oceniana, nie będe zwracał uwagi na sprawy techniczne innteresuje mnie tylko gameplay w tych produkcjach mało skomplikowanych jak i w tych produkcjach bardziej ambitnych.Jeśli Nintendo nie zadba o dopływ gier od innych producentów to moja przygoda z Nintendo zakończy się na Wii.Na Wii nie widze żadnej dobrej ścigałki pokroju GT czy PGR nie widze także żadnej dobrej bijatyki(chodzi mi oczywiście o exclusive).Same dobre gry od big N nie wystarczą chce też innych ciekawych produkcji od innych producentów.A nowe GTA mogło by ukazać się na Wii gdyby Nintendo się o to postarało.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
WII w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 06, 2006, 20:18:40 pm »
Ja też oczekuje dlugich i skomplikowanych gier ale niezapominajmy ze wiekszosc rynku to niedzielni gracze

Ja postanowilem ze kupie Wii gdy wyjdą na nie jakies ciekawe gry bo taki Mario mnie nic a nic nie przekonuje. Tak wiec czekam na cos rozbudowanego i wykorzystujacego moc kontrolera

Krill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-05-2006
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 06, 2006, 20:43:24 pm »
A to ciekawe- przecież Super Mario Galaxy ma być grą, która w 100 % wykorzystuje mozliowści Wii-lota...I do tego będzie pewnie równie rozbudowana, co poprzednik z 1996. roku...No, ale jak kto lubi...Jednakze sądzę, że 90 % (jak nie więcej) użytkowników Wii będzie miało SMG. W końcu tytuł tworzony przez tyle lat ma być system-sellerem, na którego czekają miliony graczy...;>

A Wii ma być adresowane, jak wiemy, do wszystkich typów graczy. Dorosłe i złożone gry nie ominą "krzywo stojącego pudełka".

 / BTW- Chmielarz powinien dostać jakąś nagrodę za to określenie, hehe /
Wii sprzedaje się doskonale! TY też możesz się do tego przyczynić- KUP Wii !

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
WII w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 06, 2006, 20:56:58 pm »
Cytat: "Krill"
A to ciekawe- przecież Super Mario Galaxy ma być grą, która w 100 % wykorzystuje mozliowści Wii-lota...I do tego będzie pewnie równie rozbudowana, co poprzednik z 1996. roku...No, ale jak kto lubi...Jednakze sądzę, że 90 % (jak nie więcej) użytkowników Wii będzie miało SMG. W końcu tytuł tworzony przez tyle lat ma być system-sellerem, na którego czekają miliony graczy...;>


No własnie a ja nie lubie Mario i nie jestem jakims wielkim fanem tego wąsacza ;) A mowiac o rozbudowanym tytule mialem na mysli cos w stylu Red Steel ale z lepsza grafa i jeszcze wieksza integracja z otoczeniem, tak jak bylo to pokazane na trailerze bo gameplay Red Steel na E3 bardzo mnie zawiódł ;/ Nie tego sie spowiedzialem, myslalem ze grafa bedzie taka jak na trailerze, celowanie tez takie proste i w ogole rozgrywka

Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
WII w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 06, 2006, 22:30:25 pm »
Cytat: "Krill"


A Wii ma być adresowane, jak wiemy, do wszystkich typów graczy. Dorosłe i złożone gry nie ominą "krzywo stojącego pudełka".

 


Mam taką nadzieje bo jeśli powtórzy się sytłacja z GameCuba ,że niektóre
"dorosłe" gry nie będą wydawane na Wii to Nintendo zacznie tracić w oczach graczy którzy nie są wielkimi fanami Mario czy Zeldy.

Martin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-12-2003
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
WII w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: Października 01, 2006, 14:27:52 pm »
Ja prawde mowiac nie spotkalem sie jeszcze z wieksza dezaprobata w strone Wii, wiekszosc moich kolesi to PC'towcy ktorzy nie maja zielonego pojecia na temat konsol, ale po obejrzeniu jakiegokolwiek trailera z Wii (Red Steel skutkuje najbardziej:P) maja banana na gebie ktory sie powieksza kiedy dowiaduja sie o cenie jaka bedzie obowiazywac za ten sprzecik i w tym punkcie kulminacyjnym niektorzy zaczynaja mowic nie Wii a "CUDO", Mam jeszcze tylko nadzieje ze konsolka przyjmie sie jak najbardziej w naszym zbiedzonym kraju gnijacej jabloni i ze bede mial mozliwosc zakupienia jej juz 8 grudnia, niechcialbym aby taki urodzinowy prezencik mi przemknal przez lapki przez dysrybucje ktora stoi u nas w kraju na najwyzszym poziomie <brecht>.