Autor Wątek: Alan Wake  (Przeczytany 134676 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #480 dnia: Kwietnia 09, 2010, 04:17:11 am »
Jak chcesz to moge dac ci recepte na zajebiste tabletki na glowe bo masz balagan na strychu jak nic. Stary patrzac na to w ile gier grales tej generacji to az ciezko nazwac cie graczem. Caly chu* na x0 i tyle samo na PS3. Sorry stary ale Ty na cos chyba chory jestes. Lubisz pisac bzdety, oczerniac co sie da, szukac dziur, Tyto chyba generalnie gry to masz gdzies daleko, wazne zeby bylo z czego afere zrobic nie? Ty to wogole jakis taki dziwny jestes. Naprawde jesli PS3 sprawia ci tyle radochy i gry sa na nia takie swietne to idz prosze cie i graj na czym chcesz i w co chcesz ale przestac nam tu pierdoly wypisywac w dziale o X0, bo ani zainteresowany ta konsola nie jestes ani grac na niej juz nie bedziedz, wiec odejdz prosze ciejak najdalej bo nie jestes w tym dziale mile widziany.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2010, 07:46:05 am wysłana przez _ReD_ »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #481 dnia: Kwietnia 09, 2010, 07:07:07 am »
A to psikus.

Rozumiem, że bardzo Cię to zmartwiło :(
Bo oczywiście z całą pewnością nie doczytałeś tematu do końca i wytłumaczenia, czemu stosują filmiki, a nie cut-scenki w czasie rzeczywistym.

Jeżeli więc kompresja tych filmików nie będzie widoczna (mam nadzieję, bo akurat tutaj by się przydała większa pojemność płyty) to nie wiem, w czym problem.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2010, 09:33:15 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #482 dnia: Kwietnia 09, 2010, 09:51:38 am »
Przecież to są nagrane filmiki w real time(nie rendery) tylko że nie są puszczone bezpośrednio przez konsole,dzięki temu mogą wyglądać lepiej ;).Przyklady na Uncharted 2(radze zwrócić uwage na wykonaniu sniegu a dokładnie jego fizyki)
nagrany real time
  puszczony bezposrednio (przewinąć filmik do 3 10)
Mogli wrzucic do gry ten pierwszy(sorry za błąd jak ktoś już przeczytał) :(.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2010, 10:05:27 am wysłana przez Kyokushinman »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #483 dnia: Kwietnia 09, 2010, 11:19:43 am »
Jeżeli więc kompresja tych filmików nie będzie widoczna (mam nadzieję, bo akurat tutaj by się przydała większa pojemność płyty) to nie wiem, w czym problem.

Tylko w tym, że ktoś pytał - render czy liczone, więc teraz ma odpowiedź, a modele w wyższej rozdzielczości i bliżej nieokreślony post-processing mogą dać sporą różnicę.

(...)

Oddaj wszystkim przysługę i kliknij w link poniżej. Ty nie będziesz musiał czytać moich postów, a ja nie będę narażony na dopieprzanie się z twojej strony. Pisać tu przestać nie zamierzam.

http://gameonly.pl/forum/index.php?action=ignore;u=3548;topic=5591;msg=607176

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #484 dnia: Kwietnia 09, 2010, 11:27:41 am »
Tylko w tym, że ktoś pytał - render czy liczone, więc teraz ma odpowiedź, a modele w wyższej rozdzielczości i bliżej nieokreślony post-processing mogą dać sporą różnicę.

Sporą różnicę w czym? Bo naprawdę nie rozumiem teraz, do czego zmierzasz.
Czepiasz się dla czepiania tego, że w cut-scenkach są zastosowane lepsze modele postaci (jakby to nie był zabieg stosowany w większości gier) czy efekty/post-processing, których po prostu nie opłacało im się implementować do silnika gry (patrz post na tamtym forum).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #485 dnia: Kwietnia 09, 2010, 11:32:05 am »
Ja się niczego nie czepiam. Ja tylko informuję, że



i kilka innych nie mają z gameplayem nic wspólnego.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #486 dnia: Kwietnia 09, 2010, 11:43:37 am »
Aw man, a czy to wygląda słabo ?

PSN ID: WojtqGO

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #487 dnia: Kwietnia 09, 2010, 11:46:01 am »
A czy ja napisałem, że to wygląda słabo?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #488 dnia: Kwietnia 09, 2010, 11:53:53 am »
Ok, nie, ale po co wytykać grze, że cut-scenki nie są liczone w czasie rzeczywistym ?
PSN ID: WojtqGO

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #489 dnia: Kwietnia 09, 2010, 11:58:56 am »
Ja się niczego nie czepiam. Ja tylko informuję, że (obrazek) i kilka innych nie mają z gameplayem nic wspólnego.

No i?
Rozumiem, że idziesz w ślady Anonimowego i zamierzasz szerzyć prawdę tam, gdzie nie trzeba, bo nikogo to nie interesuje.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #490 dnia: Kwietnia 09, 2010, 12:12:52 pm »
Nikogo to nie interesuje mówisz?

ostatni gif to render czy liczone?

Mhm...

W ślady Anonimowego mogę ewentualnie pójść, ale obawiam się, że kilka osób strzeliłoby sobie w głowę, skoro już teraz zachowują się tak, jakbym im matkę obraził.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #491 dnia: Kwietnia 09, 2010, 12:35:43 pm »
Jako osoba, która rzucała się na lewo i prawo, wyzywała od trolli i oskarżała o uprawianie "krucjat" czy wręcz "nie granie" (bądź też pisała, że nie można krytykować gry, dopóki się jej całej nie przejdzie) w temacie Heavy Rain nie wiem, czy jesteś odpowiednią osobą mówiącą, że ktoś inny "zachowuje się tak, jakbyś im matkę obraził".  :roll:
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #492 dnia: Kwietnia 09, 2010, 13:04:37 pm »
W temacie Heavy Rain próbowałem się dowiedzieć od tarniaka czy przeszedł grę, a jak się okazało zaliczył tylko prolog i wypisywał bzdury o fabule i głębi, których nawet nie liznął. Rozumiem, że to jest wg ciebie zachowanie równoważne do wycieczek osobistych, obrażania i dopieprzania się ilości posiadanych gier.

Swoją drogą to już czwarty - zabawne. Ciekawe ile wg posiadaczy Xboxa musiałbym mieć scalakowanych gier w kolekcji, żeby w ich kategoriach można było nazwać mnie "graczem". Ja niestety nie jestem gówniarzem z wysokim kieszonkowym, ani nie wyjechałem do USA pucować hamerykanom felg za dolary i mam tyle, na ile mnie stać i na ile czas pozwala.

To jak, pociągniemy jeszcze przez kilka stron, czy zakończymy - co można było zrobić piętnaście postów temu?

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #493 dnia: Kwietnia 09, 2010, 13:17:10 pm »
A zgadnij kto zaczął cały ten wywód swoim "a to psikus" ?? Jak ja uwielbiam to stwierdzenie sprzed ok. 2,5 roku ze starego GO: "(...)a wy dalej miziajcie swoimi siusiakami swoje PS3"
"Cyniczny" czyli lubisz sprawdzać reakcje ludzi, czy się wkurzą czy nie, podpuszczając ich i robiąc podjazdy ?

Wracając do tematu to wczoraj sprawdziłem ceny Alana na Polskim rynku i normalnie  :o
http://www.ultima.pl/Alan_Wake_PL_Latarka/i8631/
http://www.ultima.pl/Alan_Wake_Edycja_Kolekcjonerska_PL_Latarka_/i8632/

Wypaśna 3 płytowa kolekcjonerka z dodatkową latarką w cenie standardowego zestawu ? Wypas !  :)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #494 dnia: Kwietnia 09, 2010, 13:50:51 pm »

nie wyjechałem do USA pucować hamerykanom felg za dolary

Coś się tych Amerykanów tak czepił?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #495 dnia: Kwietnia 09, 2010, 14:01:24 pm »
Wydaje ci się kunie.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #496 dnia: Kwietnia 09, 2010, 14:06:49 pm »
Swoją drogą to już czwarty - zabawne. Ciekawe ile wg posiadaczy Xboxa musiałbym mieć scalakowanych gier w kolekcji, żeby w ich kategoriach można było nazwać mnie "graczem". Ja niestety nie jestem gówniarzem z wysokim kieszonkowym, ani nie wyjechałem do USA pucować hamerykanom felg za dolary i mam tyle, na ile mnie stać i na ile czas pozwala.

Prosze cie Iras nie kompromituje sie bo za kazdym robisz z siebie wiekszego dzwona niz jestes. Nie chodzi o calaki w grach a ilosc w jaka grales, udzielasz sie niemal w kazdym teamcie wypisujac bzdety a tak naprawde to i tak nie masz zamiaru grac w te gry, co zreszta widac. Po co probujesz nas uszczesliwiac na sile dajac swoje wywody? Wez prosze cie pisz na temat gier, w ktore bedziesz gral lub ktore cie interesuja a nie na temat wszystkich. Jeszcze zebys ty normalne rzeczy pisal a ty tylko szukasz powodu do taniej sensacji i oby ktos zwrocil uwage na twoja zalosna osobe. Iras to co ja robie i gdzie to robie to jest moja sprawa i ch*j Ci do tego, wiec zamilcz bo nie masz pojecia o czym mowisz.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2010, 14:08:25 pm wysłana przez _ReD_ »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 321
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #497 dnia: Kwietnia 09, 2010, 14:11:55 pm »
Swoją drogą to już czwarty - zabawne. Ciekawe ile wg posiadaczy Xboxa musiałbym mieć scalakowanych gier w kolekcji, żeby w ich kategoriach można było nazwać mnie "graczem". Ja niestety nie jestem gówniarzem z wysokim kieszonkowym, ani nie wyjechałem do USA pucować hamerykanom felg za dolary i mam tyle, na ile mnie stać i na ile czas pozwala.

Prosze cie Iras nie kompromituje sie bo za kazdym robisz z siebie wiekszego dzwona niz jestes. Nie chodzi o calaki w grach a ilosc w jaka grales, udzielasz sie niemal w kazdym teamcie wypisujac bzdety a tak naprawde to i tak nie masz zamiaru grac w te gry, co zreszta widac. Po co probujesz nas uszczesliwiac na sile dajac swoje wywody? Wez prosze cie pisz na temat gier, w ktore bedziesz gral lub ktore cie interesuja a nie na temat wszystkich. Jeszcze zebys ty normalne rzeczy pisal a ty tylko szukasz powodu do taniej sensacji i oby ktos zwrocil uwage na twoja zalosna osobe. Iras to co ja robie i gdzie to robie to jest moja sprawa i ch*j Ci do tego, wiec zamilcz bo nie masz pojecia o czym mowisz.
ReD wyluzuj. Największy dym i osobiste wycieczki robisz w tym momęcie Ty. Iras napisał tylko że to nie jest w real-time. A jeśli naprawde Cie tak zabolało "a to psikus" to problem naprawde nie leży po stronie Irasa.

PS:Możesz czuć się upomniany.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #498 dnia: Kwietnia 09, 2010, 15:31:39 pm »
Cytuj
ReD wyluzuj. Największy dym i osobiste wycieczki robisz w tym momęcie Ty

No kur** chyba jaja sobie robisz  :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 321
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #499 dnia: Kwietnia 09, 2010, 15:36:16 pm »
Jak chcesz to moge dac ci recepte na zajebiste tabletki na glowe bo masz balagan na strychu jak nic.
Sorry stary ale Ty na cos chyba chory jestes.
robisz z siebie wiekszego dzwona niz jestes.
zwrocil uwage na twoja zalosna osobe.
Iras to co ja robie i gdzie to robie to jest moja sprawa i ch*j Ci do tego, wiec zamilcz bo nie masz pojecia o czym mowisz.

Ekhem. Cytaty z 2 postów.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #500 dnia: Kwietnia 09, 2010, 15:54:18 pm »
Cytuj
ReD wyluzuj. Największy dym i osobiste wycieczki robisz w tym momęcie Ty

No kur** chyba jaja sobie robisz  :lol:
WPIS!

Tango

  • Gość
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #501 dnia: Kwietnia 09, 2010, 17:08:47 pm »
Cytuj
ReD wyluzuj. Największy dym i osobiste wycieczki robisz w tym momęcie Ty

No kur** chyba jaja sobie robisz  :lol:

wpis

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #502 dnia: Kwietnia 09, 2010, 17:16:41 pm »
Windom, ja Ci polecam poczytac posty obu zainteresowanych............

------------

Wracamy do tematu!

Szczerze powiedziawszy, nieco obawiam sie calej tej walki z uzyciem swiatla. Ciekawe jak fabularnie tworcy wytlumacza ataki hord identycznych przeciwnikow? Dla mnie duzo ciekawszym motywem byla by mozliwosc uwalniania opetanych ludzi, i wogole mniejszy nacisk na walke.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #503 dnia: Kwietnia 09, 2010, 17:47:07 pm »
Wracając do tematu to wczoraj sprawdziłem ceny Alana na Polskim rynku i normalnie  :o
http://www.ultima.pl/Alan_Wake_PL_Latarka/i8631/
http://www.ultima.pl/Alan_Wake_Edycja_Kolekcjonerska_PL_Latarka_/i8632/

Wypaśna 3 płytowa kolekcjonerka z dodatkową latarką w cenie standardowego zestawu ? Wypas !  :)
Dzięki za linka szmajdzik :D

Zawsze trochę interesowałem się AW, ale nie jakoś super, jednak za taką kasę naprawdę warto zakupić. Zamawiam kolekcjonerkę :)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #504 dnia: Kwietnia 09, 2010, 18:25:05 pm »
A bylo gdzies moze info jaki procent gry bedzie dzial sie noca a jaki za dnia?

Wiadomość scalona: [time]Kwiecień 09, 2010, 12:54:47 pm[/time]
A tak z innej beczki to podoba mi sie pomysl z audio-commentary, oczywiscie nikt nie bedzie tego uzywal przy pierwszym podejsciu ale podczas drugiego przechodzenia gry bedzie swietnym dodatkiem :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2010, 18:55:49 pm wysłana przez _ReD_ »

Odpowiedź na pytanie

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-03-2010
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #505 dnia: Kwietnia 09, 2010, 18:59:30 pm »
Swoją drogą to już czwarty - zabawne. Ciekawe ile wg posiadaczy Xboxa musiałbym mieć scalakowanych gier w kolekcji, żeby w ich kategoriach można było nazwać mnie "graczem". Ja niestety nie jestem gówniarzem z wysokim kieszonkowym, ani nie wyjechałem do USA pucować hamerykanom felg za dolary i mam tyle, na ile mnie stać i na ile czas pozwala.

Prosze cie Iras nie kompromituje sie bo za kazdym robisz z siebie wiekszego dzwona niz jestes. Nie chodzi o calaki w grach a ilosc w jaka grales, udzielasz sie niemal w kazdym teamcie wypisujac bzdety a tak naprawde to i tak nie masz zamiaru grac w te gry, co zreszta widac. Po co probujesz nas uszczesliwiac na sile dajac swoje wywody? Wez prosze cie pisz na temat gier, w ktore bedziesz gral lub ktore cie interesuja a nie na temat wszystkich. Jeszcze zebys ty normalne rzeczy pisal a ty tylko szukasz powodu do taniej sensacji i oby ktos zwrocil uwage na twoja zalosna osobe. Iras to co ja robie i gdzie to robie to jest moja sprawa i ch*j Ci do tego, wiec zamilcz bo nie masz pojecia o czym mowisz.
ReD wyluzuj. Największy dym i osobiste wycieczki robisz w tym momęcie Ty. Iras napisał tylko że to nie jest w real-time. A jeśli naprawde Cie tak zabolało "a to psikus" to problem naprawde nie leży po stronie Irasa.

PS:Możesz czuć się upomniany.

Obiektywizm na wysokim poziomie? :D

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #506 dnia: Kwietnia 09, 2010, 19:05:40 pm »
A bylo gdzies moze info jaki procent gry bedzie dzial sie noca a jaki za dnia?

Info chyba nigdzie nie było, ale spodziewam się, że większość gry będzie się odbywała w nocy, gdyż to przecież właśnie w ciemności budzą się wszelkie "demony". Dzień będzie pewnie służył temu, by popchnąć fabułę do przodu oraz wywołać to wątpliwe poczucie bezpieczeństwa.

Cytuj
A tak z innej beczki to podoba mi sie pomysl z audio-commentary, oczywiscie nikt nie bedzie tego uzywal przy pierwszym podejsciu ale podczas drugiego przechodzenia gry bedzie swietnym dodatkiem :)

W ogóle dziwi mnie, że tak mało developerów jako bonus po przejściu gry daje komentarze.
Ostatnio przechodziłem sobie ponownie kwadrylogię CHZO, tym razem z włączonymi komentarzami twórcy, i nie tylko fajnie było sobie poczytać o różnych problemach czy procesach myślowych towarzyszących mu przy tworzeniu tych gier, ale też za pomocą komentarzy wskazywał on na różne elementy fabuły czy otoczenia, które w czasie gry można łatwo przeoczyć.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #507 dnia: Kwietnia 09, 2010, 19:06:21 pm »
Chyba nic nie bedzie z wersji PC, a przynajmniej nie w najblizszym czasie...

G4TV
Cytuj
By now, PC owners have hopefully come to grips with the fact that Remedy Game’s thriller Alan Wake will not be released on their console of choice when it hits store shelves May 18. Back in February, Microsoft confirmed that the PC version of the game had been canceled, because Microsoft had wanted to match “this specific game to the right platform.”

Turns out that this was more of a half-truth, as Remedy recently told Digital Spy a different tale regarding the ill-fated PC version of Alan Wake.

“We’re a small studio, about 50 people. Concentrating on one platform is just a lot easier for us where we’re smaller than other studios, and it’s just been focused on one platform and getting that done. We have no plans for the PC right now.”

Przyznam sie szczerze, ze myslalem ze Remedy to jest wieksze studio, tym bardziej jestem pod wrazeniem tego co zrobili. Gdzies czytalem ze jak studio pracowalo nad drugim Maxem to pracowalo w nim tylko 30 osob, ciekawe ile pracowalo nad pierwsza czescia :)

Wiadomość scalona: [time]Kwiecień 09, 2010, 13:14:09 pm[/time]

Jeden z licencjonowanych kawalkow jaki znajdzie sie w grze


Przyznam szczerze ze podoba mi sie pomysl polaczenia muzyki filmowej z licencjonowanymi utworami, nadaje to grze jeszcze wiecej filmowego klimatu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2010, 19:15:08 pm wysłana przez _ReD_ »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #508 dnia: Kwietnia 09, 2010, 19:20:58 pm »
Chyba nic nie bedzie z wersji PC, a przynajmniej nie w najblizszym czasie...

To już było wiadomo od pewnego czasu... co jest o tyle chujowym posunięciem ze strony Microsoftu, że na początku Alan był reklamowany jako "Vista exclusive", gra, która będzie wymagała DX10 :/. Wciąż mam nadzieję jednak, że za jakieś pół roku, gdy już MS nacieszy się exclusivem na X0, gra jednak wyjdzie na PC.

Cytuj
Przyznam sie szczerze, ze myslalem ze Remedy to jest wieksze studio, tym bardziej jestem pod wrazeniem tego co zrobili.
To, że Remedy jest małym studiem, i między innymi dlatego Alan Wake był tak długo tworzony, było mówione już wielokrotnie. Faktem faktem, mało kiedy tak małe studio robi tytuły AAA.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #509 dnia: Kwietnia 09, 2010, 19:34:53 pm »
W dniu premiery gry bedzie takze dostepna ksiazka Alan Wake, ciekawe czy ktos szarpnie sie na film jesli historia w grze okaze sie konkretna :)

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #510 dnia: Kwietnia 10, 2010, 01:48:06 am »
Spoko Pok, też biorę na dniach kolekcjonerkę :) A warto wziąć z 2 powodów: 1) cena zajebista za wypaśny zestaw
2) Ktoś kiedyś z Remedy (Sam Lake albo jakiś inny wysoko postawiony) na pytanie dlaczego aż tyle robią grę, odpowiedział, że dzięki Max Paynowi zarobili tyle że mogą sobie na to pozwolić, dodatkowo chcąc w pełni dopieścić tytuł aby każdy gracz był zadowolony. I właśnie TAKICH ludzi warto wspierać :)

Gra pewnie wyjdzie na PC gdyż była w baardzo zaawansowanym stadium ale jak wiadomo teraz mamy małą walkę na EXy i Microsoft musi się ratować każdą możliwą opcją patrząc co Sony wyprawia. Jak ktoś wspomniał: za pół roku, na święta ?

Red a wiesz że o tym też kiedyś pomyślałem. Tylko żeby nie skończył jak Max Payne :/ Poza tym twórcy zapowiadają przy dobrej sprzedaży stworzenie serii, więc hmm to byłby ewenement ale może jakiś serial ? Co wy na to ? :)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #511 dnia: Kwietnia 10, 2010, 02:16:27 am »
Nawet niezly odpowienidk Alana by sie znalazl :)



Co do wersji na PC to raczej na pewno wyjdzie. Teraz gdy Remedy skonczylo prace nad gra moga chwile odpoczac, pozniej beda pracowac nad DLC a pewni zaraz po tym zaczna prace nad wersja na PC. Mam nadzieje ze bedzie taka sam sytuacja jak z Max Payne i po dwoch latach zobaczymy kontynuacje, ktora na pewno powstanie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 02:18:43 am wysłana przez _ReD_ »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #512 dnia: Kwietnia 10, 2010, 02:21:39 am »
W dniu premiery gry bedzie takze dostepna ksiazka Alan Wake, ciekawe czy ktos szarpnie sie na film jesli historia w grze okaze sie konkretna :)

Oj oby nie znając filmowe adaptacje gier to nie byłoby dobre.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #513 dnia: Kwietnia 16, 2010, 07:13:11 am »
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7777325,Alan_Wake___tak_wyglada_poczatek_gry.html

Pierwsze 10 minut. Kto nie może wytrzymać do premiery to sobie obejrzy ;).

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #514 dnia: Kwietnia 16, 2010, 08:32:03 am »
Dla zainteresowanych, te 12 minut to zaledwie tutorial.

Wrażenia:
- śliczna grafika, chociaż momentami widać rwanie ekranu;
- świetny klimat
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
, ale to jest tutorial i do tego
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
więc można wybaczyć  :angel:; moment w chatce był jednak bardzo fajny;
- fantastyczna muzyka (było jej mało, ale gdy się pojawiała, była świetna)
- animacja momentami szwankuje; Alan biega jak Shepard w ME1; animacja twarzy w cut-scence była tak sobie
- podoba mi się narracja Alana; świetnie, że Remedy ponownie wykorzystało motyw, że główny bohater na bieżąco opisuje wydarzenia w grze
- odnośnie gameplay'u mam na razie mieszane uczucia; ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu (inaczej się gra, inaczej ogląda)
- cholernie podoba mi się opening z cytatem Kinga
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 993
  • Reputacja: 132
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #515 dnia: Kwietnia 16, 2010, 08:38:24 am »
Pierwszy spoiler opisałbym tak samo  :lol:  I tak, klimat jest bardzo dobry, jednakże jak przypuszczałem, na tym się skończy i gra straszyć nie będzie, gameplay, no cóż, wciąż nie wiem ile będzie tego świecenia latarką i strzelania, ale aby ocenić trzeba będzie po prostu zagrać, tak więc spokojnie czekam na wersję PC i mam nadzieje że się doczekam  ;)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #516 dnia: Kwietnia 16, 2010, 18:27:30 pm »
Cytuj
klimat jest bardzo dobry, jednakże jak przypuszczałem, na tym się skończy i gra straszyć nie będzie
a jaka  gra straszy?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #517 dnia: Kwietnia 16, 2010, 18:30:05 pm »
Cytuj
klimat jest bardzo dobry, jednakże jak przypuszczałem, na tym się skończy i gra straszyć nie będzie
a jaka  gra straszy?
Resident Evil 1 dubbingiem.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #518 dnia: Kwietnia 16, 2010, 18:39:39 pm »
Resident Evil 1 dubbingiem.
Pomyliłeś "straszy" ze "śmieszy" ;)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #519 dnia: Kwietnia 16, 2010, 19:11:45 pm »
Cytuj
a jaka  gra straszy?
Silent Hill? :P Ja np nie umiem w nia grac, jest tak popieprzona jesli chodzi o klimat, ze ryje mi psyche ;p