Autor Wątek: Alan Wake  (Przeczytany 129123 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

hanza

  • Gość
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #880 dnia: Maja 21, 2010, 13:32:35 pm »
Piracenie na konsolach, to wiocha szczególna! Szczególnie, gdy mieszka się na zachodzie, gdzie z tygodniówki da się kupić kilka nowych gier... Shame on You!
mysle ze tu chodzi o prawdziwe wypozyczalnie on-line a nie rapida
w uk masz tego od chu**

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #881 dnia: Maja 21, 2010, 13:35:06 pm »
Taa, ale nie da się ukryć, że kupa ludzi piraci.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #882 dnia: Maja 21, 2010, 14:29:58 pm »
Piracenie na konsolach, to wiocha szczególna! Szczególnie, gdy mieszka się na zachodzie, gdzie z tygodniówki da się kupić kilka nowych gier... Shame on You!

FAIL.

Wypozyczalnia o ktorej mowilem i z ktorej od kilku miesiecy korzystam :)

http://www.boomerangrentals.co.uk/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #883 dnia: Maja 21, 2010, 14:59:29 pm »
Doszła do mnie wczoraj EK i muszę przyznać, że jej wykonanie jest znakomite :D Sam pomysł, żeby pudełko zrobić na kształt książki wymiata, a zawartość również jest niczego sobie. Naprawdę jedna z lepszych EK jaką ostatnio widziałem 8)  No i trzeba dodać, że wcale nie była droga jak na EK (200 zeta).

Co do samej gry to pewnie w weekend zagram. Prototype może przecież poczekać ;)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #884 dnia: Maja 21, 2010, 21:13:33 pm »
Piracenie na konsolach, to wiocha szczególna! Szczególnie, gdy mieszka się na zachodzie, gdzie z tygodniówki da się kupić kilka nowych gier... Shame on You!

FAIL.

Wypozyczalnia o ktorej mowilem i z ktorej od kilku miesiecy korzystam :)

http://www.boomerangrentals.co.uk/


Takie wypożyczalnie są legalne? Muszą mieć jakieś specjalne edycje gier , które można wypożyczać , bo tych zwykłych , ze sklepów przecież oficjalnie nie wolno wypożyczać ani odsprzedawać bez zgody wydawcy :P

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #885 dnia: Maja 21, 2010, 22:32:12 pm »
Takie wypożyczalnie są legalne? Muszą mieć jakieś specjalne edycje gier , które można wypożyczać , bo tych zwykłych , ze sklepów przecież oficjalnie nie wolno wypożyczać ani odsprzedawać bez zgody wydawcy Razz


Nie no w UK jest to legalne, dodatkowo mozna pozniej od takiej wypozyczalni odkupic gry jak ja to czasami robie za grosze i to sa normalne edycje dostaje pudelko, instrukcje czasami jesli w grze byly to i zdrapki na XB LIVE. Z tego co wiem w PL nie mozna takiej dzilalnosci prowadzic.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #886 dnia: Maja 21, 2010, 23:20:15 pm »
Dziwne... chyba muszą wykorzystywać jakieś luki prawne , czy tricki , bo u nas to nawet karalne jest wypożyczanie gier czy filmów bez licencji na wypożyczanie. Mogą sprzedawać grę w niższej cenie w zamian za zgodzenie się na warunek , ze zwracamy sprzedawcy grę za tydzień czy miesiąc :P Na koniec nazwą to "wypożyczaniem" i interes kwitnie :P

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #887 dnia: Maja 22, 2010, 00:44:36 am »
Jeszcze co do EK to bonus disc jest wypełniony po brzegi różnymi pierdołkami np mamy screeny z gry z poszczególnych lat produkcji :) Nie chcąc sobie jednak spoilerować, zabiorę się za niego dopiero po przejściu gry.

Na razie przeszedłem pierwszy rozdział i jest bardzo dobrze. Gra trzyma w napięciu, a klimat jest mocny :D Właśnie klimat i fabuła (świetny patent z porozrzucanymi stronami) świadczą o mocy tej gry, choć należy dodać, że walka również jest przyjemna, a sterowanie przemyślane.
Co do grafiki, to na duży plus zasługują efekty i drzewa, a na minus zaliczam niektóre tekstury, lekkie schodkowanie i część animacji (np samochód na przerywnikach zachowywał się czasem dziwnie - zamiast płynnie jechać, przeskakiwał). Ogólnie wrażenie jest w każdym razie jak najbardziej pozytywne i grafikę oceniłbym, tak pomiędzy 8 a 9.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #888 dnia: Maja 22, 2010, 04:47:34 am »
Ja wczoraj skonczylem Alana i musze powiedziec ze zakonczenie gry mnie po prostu rozj**alo. IMO rewelacyjne zakonczenie rewelacyjnej gry. Nie rozumiem dlaczego niektore osoby narzekaja na zakonczenie i mowia ze nic specjalnego. Przeciez to zakonczenie mozna interpretowac na tak wiele sposobow ze brak slow. Ja po skonczeniu gry siedzialem z jakies 10 minut bez ruchu i probowalem przeanalizowac to co wlasnie sie wydarzylo. Jesli ktos przejdzie Alana to niech obejzy napisy do konca ;)

Zaraz wracam ponownie do Bright Falls zaczac przygode po raz drugi :)
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2010, 04:49:49 am wysłana przez _ReD_ »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #889 dnia: Maja 22, 2010, 14:27:41 pm »
Dziwne... chyba muszą wykorzystywać jakieś luki prawne , czy tricki , bo u nas to nawet karalne jest wypożyczanie gier czy filmów bez licencji na wypożyczanie. Mogą sprzedawać grę w niższej cenie w zamian za zgodzenie się na warunek , ze zwracamy sprzedawcy grę za tydzień czy miesiąc :P Na koniec nazwą to "wypożyczaniem" i interes kwitnie :P



Czemu dziwne :) poprostu normalny kraj :)

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #890 dnia: Maja 25, 2010, 01:32:00 am »
Kontynujac offtopa w us jest cos takiego jak http://www.gamefly.com/ za smieszne pieniadze mozna wypozyczac gry ktore przysylaja ci do skrzynki :)

Tango

  • Gość
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #891 dnia: Maja 25, 2010, 06:06:11 am »
Kontynujac offtopa w us jest cos takiego jak http://www.gamefly.com/ za smieszne pieniadze mozna wypozyczac gry ktore przysylaja ci do skrzynki :)

Ja mam w blockbusterze za 21$ za miesiac. Moge wymieniac gry 10 razy dziennie (unlimited). Moge trzymac gre caly miesiac jesli mam ochote. Nie musze sie pie**olic z wysylkami i czekac dzien na gre.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #892 dnia: Maja 26, 2010, 15:30:51 pm »
U mnie kiedyś funkcjonowała wypożyczalnia gier , koszt to 5zł za 24 godziny grania :P Porównując z zachodnimi standardami , trochę drogo wychodzi :P

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #893 dnia: Maja 26, 2010, 15:55:42 pm »
Przeszedlem wczoraj Alana po raz trzeci i nadal nie mam dosc, klimat po prostu zabija. Jedyna rzecz do ktorej bym sie tak naprawde mogl przyczepic to poziom trudnosci. Gra jest stanowczo za latwa, jedyny sluszny poziom na ktorym nalezy grac to Nighmare. Mam nadzieje ze w drugiej czesci znacznie go podniosa i taki Nightmare bedzie robil za Normal. Poza poziomem trudnosci nie mam z gra zadnych problemow, wszystko jest takie jak byc powinno. Sliczna grafika, klimatyczne i przemyslane miejscowki, genijalny soundtrack i swietne dzwieki a wszystko to uzupelnia swietna historia. Alan z pewnosci nie jest gra dla wszystkich, dlatego tez tak rozne oceny dostawal. Jesli ktos lubi dobra ksiazke to z pewnoscia doceni Alana. Tearaz pora no czwarte juz przejscie, tym razem z video commentary :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #894 dnia: Maja 29, 2010, 19:16:56 pm »
http://neogo.pl/newsy/alan-wake-przegral-z-heavy-rain/

Cytuj
Jaw just hit the floor, Alan Wake is everything that Heavy Rain should have been, I am very impressed

8)

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #895 dnia: Maja 29, 2010, 19:38:06 pm »
http://neogo.pl/newsy/alan-wake-przegral-z-heavy-rain/

Cytuj
Jaw just hit the floor, Alan Wake is everything that Heavy Rain should have been, I am very impressed

8)
Nie znasz żadnej gry na pleja, która mimo wysokich ocen i bardzo pochlebnych opinii sprzedała się ch**owo? Poza tym dolicz sobie jeszcze piractwo na X0, to może przestaniesz się spuszczać ze szczęścia na wieść o tym, że jakaś gra na Xboxa sprzedała się kiepsko O___o


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #896 dnia: Maja 29, 2010, 19:52:01 pm »
Cytuj
Według danych opublikowanych przez VGChartz, Alan Wake przez pierwszy tydzień znalazł “ledwie” 250 tysięcy nabywców.


Cytuj
At the core of VGChartz is a team of analysts with over ten years of experience, who are commited to providing weekly estimates of current videogaming trends. Sales estimates are split into three major regions – Americas , Japan and Others – and are arrived at via a number of proprietrary and ever-developing methods: (...)

Dane != oszacowania ;)

Jeżeli zaś chodzi o dane, to w Europie Alan radzi sobie całkiem nieźle.
9 - 15 maja
16 - 22 maja

Informacji z Ameryki jeszcze nie ma, ale na początku przyszłego miesiąca powinny pojawić się dane z NPD.

W Japonii zaś Wake sprzedał się w dniu premiery (27 czerwca) w ilości około 12 000 egzemplarzy.
http://www.nintendoeverything.com/40589/

Poza tym widzę, że ciągle podniecasz się "upadkami" gry, na której teoretycznie kompletnie Ci nie zależy.  8)
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2010, 19:55:14 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

tninja

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 360
  • Reputacja: 11
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #897 dnia: Maja 29, 2010, 20:01:13 pm »
Oby sprzedaz Alana byla zadawalajaca dla MS/Remedy bo ja chce AW2.Moze DLC podratuje sytuacje,ja chetnie zaiwestuje swoje(chyba pierwsze ktore kupie i wydam na dlc) MSP w nowe epizody.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #898 dnia: Maja 29, 2010, 20:36:15 pm »
Nie znasz żadnej gry na pleja, która mimo wysokich ocen i bardzo pochlebnych opinii sprzedała się ch**owo?

Alan Wake zbyt wysokich ocen jak na dzisiejsze standardy nie dostaje. Średnia na poziomie MadNation Racers - gry, która przed premierą i pierwszymi recenzjami wydawała się najwyżej przeciętniakiem, raczej powodem do dumy nie jest.

Jeżeli zaś chodzi o dane, to w Europie Alan radzi sobie całkiem nieźle.

Kiepskie te "dane" bez liczby sprzedanych egzemplarzy.

Poza tym dolicz sobie jeszcze piractwo na X0, to może przestaniesz się spuszczać ze szczęścia na wieść o tym, że jakaś gra na Xboxa sprzedała się kiepsko O___o

Poza tym widzę, że ciągle podniecasz się "upadkami" gry, na której teoretycznie kompletnie Ci nie zależy.  Cool

Nie podniecam się i nad niczym nie spuszczam. Po prostu bawi mnie, jak kolejna gra, która miała pozamiatać, nie spełnia oczekiwań. Niektórzy przed premierą umieszczali Alana wśród gier tej generacji, które za 10 lat staną się klasykami - "pierwszy thriller z prawdziwego zdarzenia, pierwsza gra przedstawiona w iście filmowy sposób", itp. itd., a wyszło jak wyszło. Trudno mi się teraz z tego nie śmiać.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #899 dnia: Maja 29, 2010, 20:59:11 pm »
No niestety wygląda to tak, że za wszelką cenę chcesz dosrać exowi Xboxa.

Jesteś sfrustrowany jakością gier na ps3? Heavy Rain Cię zawiódł? Jeśli tak to sprzedaj i nie męcz się więcej w tej generacji, bo najpierw xbox, teraz ps3. Osiwiejesz jeszcze. :oops:

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #900 dnia: Maja 29, 2010, 21:05:32 pm »
A widziales go juz kiedys? Moze juz chlopak jest siwy i po prostu leczy kompleksy  :oops:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #901 dnia: Maja 29, 2010, 21:08:49 pm »
Alan Wake zbyt wysokich ocen jak na dzisiejsze standardy nie dostaje.
Z samego tylko Metacritics (które i tak nie uwzględnia wszystkich ocen):
100 => 1
90 - 99 => 27
80 - 89 => 40
70 - 79 => 5
60 - 69 => 4

Jasne, słabe te oceny. :roll:
A i tak, jak wspomniałem, MC nie uwzględnia wszystkich serwisów (spis niektórych recenzji: Link)
Kiepskie te "dane" bez liczby sprzedanych egzemplarzy.
Widzisz, są to przynajmniej dane ze sklepów, a nie oszacowania ludzi z jakiejś strony internetowej. Ale oczywiście, lepiej wierzyć tym drugim, bo mają załączone liczby - co z tego, że nie do końca zgodne z prawdą 8)

Nie podniecam się i nad niczym nie spuszczam...
...jedynie tylko jak pojawi się jakaś negatywna opinia, to biegnę na GO i o tym informuję, dodając do tego ikonkę " 8)", " :lol:" lub ":hihi:"...

Cytuj
Po prostu bawi mnie, jak kolejna gra, która miała pozamiatać, nie spełnia oczekiwań.
Nie spełnia czyich oczekiwań? Nie jest kolejnym zstąpieniem Chrystusa? Sorki, ten tytuł przeznaczony jest tylko dla ex'ów na PS3, bo tylko o nich wszystko, co się złe napisze, to kłamstwa i trollowanie fanbojów 8)

Gra nie jest bez wad, ma ich sporo, ale ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników; bo wiesz- nie wszystko musi się wszystkim podobać. Cytaty, które zapodałeś, to akurat opinie (wiesz, takie coś, co każdy ma swoją) ludzi, którym gra akurat cholernie przypadła do gustu. Ciekawe tylko, że tutaj dostrzegasz tylko tych, dla których "gra nie spełniła oczekiwań", tymczasem gdy ktoś ośmielił się narzekać na Heavy Rain czy nawet FFXIII, to jak lwica broniłeś tych tytułów posuwając się nawet do stwierdzeń, że ktoś je krytykuje, bo to "modne" czy, że chce nabić sobie wejścia na stronę :lol:.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2010, 21:10:44 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #902 dnia: Maja 29, 2010, 21:26:12 pm »
Nadinterpretujesz i dopowiadasz sobie jakieś bzdury. Kiepsko.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #903 dnia: Maja 29, 2010, 21:30:11 pm »
Gorzej dla ciebie, że dla prawie każdego tak to wygląda. Bo to dziecinne w ch** i sensu w tym nie widzę.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #904 dnia: Maja 29, 2010, 21:32:37 pm »
Wiesz, Kresq, sam zachowujesz się ostatnio jakbyś miał niekończący się okres i to - uwaga, niespodzianka - nie tylko wg mnie.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #905 dnia: Maja 29, 2010, 21:37:29 pm »
Huh, o ile się nie mylę, to taki sam tekst słyszałem od ciebie już jakiś dłuższy czas temu. Ale jak wiadomo, okresy są cykliczne. W każdym razie pjona - ty masz z kolei ciotę objawiającą się usilną potrzebę zgnojenia kawałka plastiku i układów, które produkowane są przez inną firmę niż ta twoja ulubiona, a także nie można zapominać o fakcie, że te swoje newsy okraszasz emotami typu 8), jak to już Zombie zauważył. A ta emota serio sprawia wrażenie, że jesteś zajarany, bo np. poruchałeś albo udało ci się jakieś szacunkowe liczby podać. Czym się przejawia moja ciota? Tym, że wkur**a mnie debilizm?

Powiedz mi, lepiej się poczułeś wklejając z uśmiechem na ustach ten link i wrzucając główkę w okularach?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #906 dnia: Maja 29, 2010, 21:42:04 pm »
Nie ma to jak dopierdalać się do kogoś bo wkleja niusy i używa emotikon  :lol:

Widać, że cie to boli. To jest twój ból i twój problem a nie mój. Do zobaczenia przy kolejnym niusie.

Wiadomość scalona: Maja 29, 2010, 21:42:22 pm
PS: 8)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #907 dnia: Maja 29, 2010, 21:48:24 pm »
Nadinterpretujesz i dopowiadasz sobie jakieś bzdury.
W którym miejscu?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #908 dnia: Maja 29, 2010, 21:57:24 pm »
Czy ja napisałem, że Alan Wake dostaje słabe oceny? Nie! A że nie są zbyt wysokie, to akurat jest fakt. Średnią 84% może się pochwalić pierwsza z brzegu dobra gra. Na 5 lat developingu, hype, buńczuczne zapowiedzi i napinki "fanów" to chyba trochę mało. Wg niektórych Heavy Rain - 89% nie sprostał oczekiwaniom (na podstawie ocen), a Resistance 1 i 2 (obie 86%) to nawet nie są dobre gry. Ale spoko, jarajmy się 84% Alan Wake i udawajmy, że tak miało być.

Robienia ze mnie obrońcy Final Fantasy nawet nie komentuje. Nie gram w jRPG, nie lubię ich, ale broniłem FFXIII jak lwica. Bo wkleiłem jeden artykuł o takim wydźwięku.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #909 dnia: Maja 30, 2010, 03:57:44 am »
Nie ma to jak dopierdalać się do kogoś bo wkleja niusy i używa emotikon  :lol:
Tak to sobie tłumacz <głaszcze>


Cytuj
Widać, że cie to boli. To jest twój ból i twój problem a nie mój. Do zobaczenia przy kolejnym niusie.

Wiadomość scalona: [time]Maj 29, 2010, 21:42:22 pm[/time]
PS: 8)
Tak, przyznaję - kretyństwo mnie boli :lol:
A problem to masz ty - z grą na konsolę, której zapewne nigdy nie będziesz mieć. I spoko, każdy wybiera co chce, ale to jest przezabawne jak się angażujesz w walkę na froncie, który zupełnie nie powinien cię interesować - w każdym razie do zobaczenia 8)


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #910 dnia: Maja 30, 2010, 11:48:58 am »
Co do sprzedazy AW:





France:
Week 19, 2010

01 (__) [360] Alan Wake – Edition Collector (Microsoft)
02 (__) [WII] Wii Fit Plus + Balance Board (Nintendo)
03 (__) [360] Alan Wake (Microsoft)
04 (__) [WII] New Super Mario Bros. Wii (Nintendo)
05 (05) [PS3] 2010 Fifa World Cup South Africa (Electronic Arts)

Netherlands:
Week 20, 2010

01 (__) [360] Alan Wake (Microsoft)

02 (__) [PS3]Red Dead Redemption (Take 2)
03 (__) [360]Red Dead Redemption (Take 2)
04 (01) [PS3] 2010 Fifa World Cup South Africa (Electronic Arts)
05 (02) [WII] New Super Mario Bros. Wii (Nintendo)
06 (03) [NDS] Pokemon Soulsilver (Nintendo)
07 (05) [NDS] Pokemon Heartgold (Nintendo)
08 (07) [PS3] Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
10 (10) [WII] Mario Kart Wii (Nintendo)

HOLLAND

01 (New) [360] Alan Wake (Microsoft)
02 (New) [Ps3] Red Dead Redemption (Take Two)
03 (New) [360] Red Dead Redemption (Take Two)
04 (01) [Ps3] 2010 Fifa World Cup South Africa (Electronic Arts)
05 (02) [Wii] New Super Mario Bros. Wii (Nintendo)
06 (03) [Nds] Pokemon Soulsilver (Nintendo)
07 (05) [Nds] Pokemon Heartgold (Nintendo)
08 (07) [Ps3] Call Of Duty/Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
10 (10) [Wii] Mario Kart Wii (Nintendo)


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #911 dnia: Maja 30, 2010, 12:12:33 pm »
Średnią 84% może się pochwalić pierwsza z brzegu dobra gra. Na 5 lat developingu, hype, buńczuczne zapowiedzi i napinki "fanów" to chyba trochę mało. Wg niektórych Heavy Rain - 89% nie sprostał oczekiwaniom (na podstawie ocen), a Resistance 1 i 2 (obie 86%) to nawet nie są dobre gry. Ale spoko, jarajmy się 84% Alan Wake i udawajmy, że tak miało być.
Imo Alan Wake powinien mieć znacznie większą średnią, bo porównywać tą grę do Resistance 1 i 2 to jest po prostu śmiech. Nie mówię, że tą złe gry, ale porównując dopracowanie poszczególnych elementów, to po prostu nie ma co porównywać. AW ma kilka wad technicznych (głównie animacje na przerywnikach), jednak jako sama gra jest niemal idealna. Do przejścia gry została mi jeszcze około połowa 6 odcinka (ostatniego) i jestem pod dużym wrażeniem. AW to jedna z najlepszych gier tej generacji, a do tego jedyna w swoim rodzaju. Średnia mogłaby być spokojnie na poziomie 90%. Zresztą opinie graczy na temat AW są bardzo pochlebne, a to chyba najbardziej się liczy. Mam nadzieję, że gra w ogólnym rachunku sprzeda się naprawdę dobrze, bo jak mało która na to zasługuje.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #912 dnia: Maja 30, 2010, 12:31:30 pm »
Mi już gra doszła, ale zagram dopiero najwcześniej za dwa tygodnie. Jednakże ufam Remedy <3

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #913 dnia: Maja 30, 2010, 13:10:03 pm »
Imo Alan Wake powinien mieć znacznie większą średnią, bo porównywać tą grę do Resistance 1 i 2 to jest po prostu śmiech.
Dlaczego, skoro oceny mają podobne a o tym tutaj mowa?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #914 dnia: Maja 30, 2010, 15:08:20 pm »
Netherland i Holland to chyba to samo, nie? :)


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #915 dnia: Maja 30, 2010, 15:38:57 pm »
Imo Alan Wake powinien mieć znacznie większą średnią, bo porównywać tą grę do Resistance 1 i 2 to jest po prostu śmiech.
Dlaczego, skoro oceny mają podobne a o tym tutaj mowa?
Oceny są podobne, ale jakościowo gry się znacznie różnią i średnia tutaj nie jest w żaden sposób miarodajna. Resistance zarówno jedynka jak i dwójka to dwie dobre gry, ale nie wnoszące kompletnie nic nowego do gatunku, a ani gameplay, ani grafika również nie należą (i swego czasu też nie należały) do czołówki. Ot po prostu kolejna dobra strzelanka z dużą ilością akcji, kiepską fabułą i w miarę dobrym multi. Z drugiej strony mamy AW, który naprawdę prezentuje sobą coś nowego. Nie jest to żaden przełom, ale ze świecą szukać drugiej takiej gry na tej generacji, a dodatkowo wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie (szczególnie na duży plus zaliczam ścieżkę dźwiękową). AW to świetna fabuła (zdecydowana czołówka i to nie tylko na tej generacji), znakomity klimat i bardzo dobry gameplay. Ciężko tu do czegoś się przyczepić. Średnia na poziomie 83% na pewno nie jest zła, ale imo powinna być większa, bo nie oddaje poziomu tej produkcji.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #916 dnia: Maja 30, 2010, 15:43:39 pm »
Średnia na poziomie 83% na pewno nie jest zła, ale imo powinna być większa, bo nie oddaje poziomu tej produkcji.
Powinna czy nie, faktem jest że jest na takim poziomie. Recenzentom widocznie nie podpasowała aż tak bardzo jak Tobie.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #917 dnia: Maja 30, 2010, 16:43:27 pm »
Co Ty się tak dojebałeś? Przecież normalnie napisał że wg niego ocena jest nieco niska.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #918 dnia: Maja 30, 2010, 16:47:09 pm »
Czy mi się wydaje, czy windom miał kiedyś xboxa, ale później go sprzedał, kupił PS3 i jakoś mu odjebało? Serio mnie to dziwi po co ta cała zajadłość i chęć udowodnienia, że to średniak, bo ma oceny na poziomie 80%... A co by nie mówić, to takiej gry w sumie nie było i wybija się w tłumie innych.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Alan Wake
« Odpowiedź #919 dnia: Maja 30, 2010, 16:57:37 pm »
Ku rwa mać. Ludzie to wy sie dojebujecie do każdego kto śmie nie powiedzieć że ta gra to geniusz bla bla bla i co tam jeszcze. Nigdzie nie powiedziałem że to średniak, wiele razy pisałem że bardzo chce w tą pozycje zagrać. Żeby daleko nie szukać

Ostatnio przez Blazblue narobiłem sobie strasznych zaległości jeżeli chodzi o inne gry. Interesują mnie trzy tytuły, a na chwile obecną chce kupić jeden.

Alan Wake, Bad Company 2, Final Fantasy XIII

Co wybrać ?
Bez chwili zastanowienia AW. Final podobno słaby, i nie wiem jak ty ale dla mnie dobry single>>>>>multi.

Polecałbym komuś kupno gry która wg mnie jest ch**owa?
On normalnie napisał, ja normalnie odpowiedziałem. Nie wiem skąd ten atak na mnie.

Tak Kresq miałem kiedyś xboxa, sprzedałem i kupiłem ps3. Nie odjebało mi jednak. Co więcej planuje ponownie kupić choć na chwile klocka właśnie po to żeby przejść Alana i Mass Effect. I dziwne że akurat ty piszesz komuś że mu "odjebało".