Autor Wątek: Linux dla PS3  (Przeczytany 30197 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

boski

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-08-2007
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 27, 2007, 11:50:25 am »
vi to konsolowy edytor tekstu, klon pico, albo odwrotnie

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 27, 2007, 16:59:30 pm »
w Ubuntu jest SymLink  vi => vim

ew. jeśli w YDL jest nano to zamiast vi można go użyć - jest trochę prostszy dla poczatkującego, zwłaszcza, że podstawowe komendy są wypisane na dole ekranu.

klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 27, 2007, 22:01:28 pm »
vi to konsolowy edytor tekstu, klon pico, albo odwrotnie
dowiedz się co to vim i jaka jest roznica między nim a vi, przeczytaj mojego, a później swojego posta jeszcze raz i idź schoawaj się do kąta.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpnia 27, 2007, 23:33:13 pm »
Dobra panowie, zrobiłem jak było napisane... dodałem nowy wers, pierwszy a potem i drugi wariant ale za każdym razem wyskoczył mi komunikat(po kliknięciu na ikone cd-romu która stworzyłem)

Nie można zamontować urządzenia.
Otrzymany komunikat błędu:
mount: mount point /media/cdrom0 does not exist

nie może ktos kto ma YDL zobaczyć jak u niego jest wpisane?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2007, 23:35:09 pm wysłana przez Maximmus80 »

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 28, 2007, 00:21:06 am »
ls -la /mnt/cd*
ls -la /media/cd*

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 28, 2007, 01:01:04 am »
Przepraszam ale co mam zrobić z ta komendą... wpisując ja w terminal dowiaduje się że niema takich plików... przypominam że te dwa katologi mnt/ media/ są puste...

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 28, 2007, 06:09:27 am »
całkowicie? To gdzie ci montuje "media"?
Trzeba poszukać gdzieś na sieci "montowania cdrom" w YDL - jakiaś dziwna jest ta dystrybucja. Ale co się dziwić, zaczynała jako płatna wersja linuxa na komputery Macintosh a płatny linux nie może być najlepszym rozwiązaniem bo firma na pewno "wtryni" jakieś swoje niestandardowe rozwiązania.

OK. Poszperałem w Google i okazało się, że... YDL 5.0.2 jest zwalone. Masz dwa wyjścia - wrócić do 5.0.1 albo... wejdź w terminal:
sudo mkdir /media/cdrom
a potem wyedytuj "/etc/fstab" i dodaj na końcu:
/dev/scd0 /media/cdrom auto user,noauto 0 0
i teraz albo bedzie się pokazywał automatycznie albo będziez musiał w konsoli dawać:
sudo mount /dev/scd0
a do wyciągnięcia płytki:
sudo umount /dev/scd0
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2007, 06:26:14 am wysłana przez dk75 »

boski

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-08-2007
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpnia 28, 2007, 09:40:29 am »
vi to konsolowy edytor tekstu, klon pico, albo odwrotnie
dowiedz się co to vim i jaka jest roznica między nim a vi, przeczytaj mojego, a później swojego posta jeszcze raz i idź schoawaj się do kąta.
może mój post jest trochę z dupy, ale twój jeszcze bardziej, bo najwyraźniej odpalenie jakiegokolwiek programu za pomocą komendy dupa musisz mieć zaimplementowane w systemie :-*

klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpnia 28, 2007, 13:07:50 pm »
vi to konsolowy edytor tekstu, klon pico, albo odwrotnie
dowiedz się co to vim i jaka jest roznica między nim a vi, przeczytaj mojego, a później swojego posta jeszcze raz i idź schoawaj się do kąta.
może mój post jest trochę z dupy, ale twój jeszcze bardziej, bo najwyraźniej odpalenie jakiegokolwiek programu za pomocą komendy dupa musisz mieć zaimplementowane w systemie :-*
nie wiem co bierzesz ale to odstaw bo Ci to najwyraźniej nie służy
nie wiem co masz na myśli mowiąc "najwyraźniej odpalenie jakiegokolwiek programu za pomocą komendy dupa musisz mieć zaimplementowane w systemie :-*"?

chodzi ci o alias vi = "vim"?
chodzło mi o to czy wpisując vi do konsoli otworzy się vi czy dzięki aliasowi vim, bo to misiu są dwa różne edytory.

a chciałem wiedziec bo vim jest dużo bardziej user firendly - chociażby scrollowanie tekstu kursorami a nie literkami w ex mode.

boski

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-08-2007
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 28, 2007, 15:04:24 pm »
nie misiuj mi i sie nie popisuj wiedzą z wikipedii nie widziales ydl na oczy nie wiesz jakie programy składają się na tą dystrybucję to właśnie ty robisz z vi vim'a i twierdzisz, że są to dwa całkowicie różne programy  :D

klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 28, 2007, 16:46:30 pm »
nie misiuj mi i sie nie popisuj wiedzą z wikipedii nie widziales ydl na oczy nie wiesz jakie programy składają się na tą dystrybucję to właśnie ty robisz z vi vim'a i twierdzisz, że są to dwa całkowicie różne programy  :D
misiu. jak mi zarzucasz że wiedzę czerpię tylko z wikipedii to chociaż mógłbyś sprawdzić co tam jest, nie?
proszę :


i
patrz - daw różne artykuły!
o _*RÓŻNYCH*_ programach.

cytat z artykułu o vi :

Dziś rzadko używa się czystego vi w codziennej praktyce, został wyparty przez swoje klony, takie jak Vim, nvi lub elvis, które oferują znacznie bogatsze możliwości

a z artykułu o vimie:
Vim według oficjalnej interpretacji oznacza vi improved.
to po polsku będzie vi ulepszone czy jakoś tak

a nawet jeżeli to do ciebie nie przemawia to misiaczku powiedz mi jakim cudem to może być jeden program skoro napisało go dwoje innych ludzi?


boski

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-08-2007
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 28, 2007, 17:52:03 pm »
tylko trzy pytania do ciebie:
1. czy ja gdziekolwiek napisałem, że vi i vim to jedno i to samo, czy tylko ty mi to imputujesz?
2. widziałeś ydl czy ubuntu na ps3?
3. jesteś odmiennej orientacji seksualnej, że tak cały czas misiu i misiu?

ps. po co ta agresja?

klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 28, 2007, 19:09:42 pm »
hmm. W sumie to przepraszam bo nie zrozumiałem co miałeś na myśli mówiąc "właśnie ty robisz z vi vim'a i twierdzisz, że są to dwa całkowicie różne programy"
myślałem że ty zarzucasz mi że ja mówię że to są 2 różne programy a ty nie zrozumiałeś po prostu o co mi chodziło z "czy w ydl jest alias vi = "vim". Po prostu jest to bardzo częste działanie a dk75 we wszystkich listingach używał vi zamiast vim. Kapiche?

i mea culpa co do ad1.

ad2. nie. rozmawiamy o konsoli i postawowych programach ktore mam nadzieję są w każdej dystrybucji - zmienia to coś?

ad3. nie, tak tylko :P

ps. zirytowałes się bo myślałem że od 3 postów próbujesz mi wmówić że vi i vim to to samo a po prostu sięnie zrozumieliśmy.

peace bro` :P

dk75

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 28, 2007, 22:44:12 pm »
no sorry za tego vi(ma) 8) ale nie miałem pojęcia co jest na YDL a vi czy to w czystej postaci czy symlinka do vim zdaje się jest na każdej dystrybucji

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 28, 2007, 23:38:57 pm »
dk75 bardzo ci dziekuje... i za pomoc i za cierpliwość... teraz naped działa....

boski

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 27-08-2007
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 29, 2007, 09:23:05 am »

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #96 dnia: Września 29, 2007, 23:59:59 pm »
kuzwa mac... poraz kolejny przestal mi dzialac Linux(YDL), ktory to juz raz? moze 8-15 sam juz niewiem... i tak to rekord bo dzialal na Ps3 przez 1,5 miesiaca... zal dupe sciska, jacy ci kolesie odpowiedzialni za ta wersje Linuxa to dno-bezmozgi... dobrze dzialajacego Linuxa nie potrafia zrobic.
Oczywiscie wszystkie dlamnie bezcenne dane potrzebne u mnie w redakcji dzlak trafi...
Dla wielu ludzi elektronika to czarna magia...pamietam jak w marcu opisywalem swoje problemy z Linux a jakis koles z zalem do mnie jak ja moge "experymenty" na takim "drogim" sprzecie robic.
Dlamnie to tylko zwykly kawal "zelastwa" zaawansowane to jest tylko glupota takich kolesi jak ci od YDL hehehe.
Dostalem od siostry Laptopa... w servisie powiedzili jej ze nieda sie "naprawic"(zainstalowac systemu), chyba ze kupi nowy naped... hahaha... czujecie? A USB? Ale to i tak nic... cd nie czytalo ale DVD? zgadnijcie... instalacja z DVD zajela mi 45minut, i niech mi ktos nie powie ze brakuje kretynow i nieudacznikow(np. dzial PR SONY)

oscyp

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #97 dnia: Października 02, 2007, 22:33:13 pm »
Czyli co, narazie PS3 jako komputer nie daje rady? Jak jest z prędkością systemu? ile trwa boot całości, jak szybko wczytują się www i ogólnie czy da się na nim pracować jak na średniej (średniej niższej) klasy pececie?

jeszcze jedno pytanie - czy jest sens kupowania PS3 by poza graniem zastąpił całkowicie PC?

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #98 dnia: Października 03, 2007, 03:15:49 am »
Na takie pytanie czekałem całe życie... ;)

Zanim odpowiem ci na twoje pytania dokończę dalszą cześć historii o  moich starciach z YDL.
O 9:00 przyjechał do mnie kumpel i oddał mi płytkę z YDL 5.0.2 bo wyjaśniłem mu że potrzebuje kompa bo oddaje do druku swój informator(nie PSXEXTREME tylko kultura-rozrywka hehe).
Włączyłem instalacje i nastawiłem budzik... po godzinie(bo tyle trwa instalacja faktycznie) miałem juz zainstalowany system z “office” i firefoxem.
Żeby jednak system uczynić bardziej funkcjonalnym musiałem podciągać dodatkowe pakiety(dzięki YUMEXTENDER, ten wbudowany w YDL definitywnie krzyczy system) czyli XCFE, playery, kodeki, GG, emule i takie tam... do 14 wszystko było gotowe.
Oczywiście ponownie musiałem ustawić polskie czcionki i własnoręcznie dopisać rozpoznawanie DVD.
Co jednak dziwne... jakimś cudem kiedy odpalam XCFE to do tego odpala mi się pulpit z GNOME (obydwa to graficzne interfejsy, pierwszy szybki, drugi teoretycznie wygodniejszy) z tym że ja nie wiem jakim cudem... bo ja nic ku temu nie zrobiłem.
Mało tego do tej pory nie wiem jak to powtórzyć (ktoś wie?).
Jestem z tego strasznie zadowolony... ponieważ LINUX działa mi szybciej(czemu?) niż poprzednio a dzięki GNOME na XCFE mam łatwiejszy dostęp do wielu przydatnych komend, funkcji... itp. :)))

Cóż, ja kupiłem PS3 jako bardzo tani “kombajn”, czyli centrum multimedialne, kozacka konsole i... co było dla mnie bardzo ważne KOMPUTER do prac biurowych który miał mi zastąpić PC.
I użytkowując od Marca z miesiąca na miesiąc jestem... CORAZ BARDZIEJ ZADOWOLONY :).

Przesiadka na inny system operacyjny zawsze boli, zna to uczucie każdy kto włączył Photoshopa albo z Photoshopa przesiadł się na Corela.
Moja teoria brzmi... że te same uczucie towarzyszy nam... kiedy pierwszy raz siadamy przed Windows(tylko mało kto to pamięta). Dla mojego OJCA trafienie myszką w ikonę to za durzy hardcore...

Jak szybko działa system?
Daje rade... Firefox działa tak samo szybko jak na PC, z OpenOffica korzystałem już na PC i ja nie widze jakiś różnic z Wordem-zawsze przed zapisaniem dokumentu ustawiam na .doc i wszystko działa bez zarzutu.
System ładuje się w mniej niż 60sekund... czy to dużo? Chyba nie.
Odpala filmik “HD” .avi przyzwoicie, .wmp przycina (HD)na tyle aby wybierać ten pierwszy format z GAMETRAILERS. Nie obsługuje FLASH ale PS3 tak więc sie uzupełniają
Generalnie gdybym miał ocenić to jako komputer osobisty ma u mnie 8/10.

Czy jest sens kupowania PS3 by poza graniem zastąpił całkowicie PC?
Mi zastępuje w zupełności... od marca niemiałem PC a teraz mam tego naprawionego laptopa siostry (DELL LITITUDE 610) i leży na półce... żeby podłączyć go do netu musiałbym zmienić mu nr. MAC i próbowałem ale mi sie nie udało... a że wszystko co trzeba mam na PS3 to sie mi nie chce wysilać po raz kolejny intelektualnie... jak dla mnie działają one z taka sama szybkością i oferują to samo(z grubsza).
Za to kumpel pare pieter niżej kupił 1,5 rocznego kompa(wtedy wartego 2500zł) i YDL na Ps3 jest od niego od 5x do 10x szybsze(aż stoper przyniosłem-nie wiem czemu taka różnica).
Podjarałem się na początku że sobie pogram w strategie ale okazało się że te 3D to nie obsługują karty IBM a te 2D to już mam obcykane i można je emulowany na YDL.
Do tego przypomniało mi się jak Windows wk...wia niesamowicie. Raz coś działa, potem przestaje, widzi dane na Pendrivie, potem nie widzi... żenada. I tak na okrągło.


Jest jedno ale... Ps3 całkowicie nie nadaje się dla grafika... próbowałem i ma po prostu za mało RAM, o ile włączenie odpowiednika Corela to dla niego sekunda o tyle załadowanie jakiegoś w sumie niewielkiego(9MB) pliku to samobójstwo! A co dopiero jak bym mu zapodał 300MB? hehehe
Zalicza taką zwieche że można śmiało pół litra wypić.
Do tego się nie nadaje totalnie!

Inny mój kumpel zamówił w zeszłym tygodniu PC za 4500zł!  Podesłałem mu linki do trailerów... dane techniczne PS3 i różne takie sugestie żeby zmienił zdanie bo według mnie przepłaca. Ja za mniejszą kasę mam więcej i lepiej.
Nie skutkowało :) pisał mi jakie to super gierki może mieć(nie wymieniał z tytułów) ale wpadł do mnie i pograliśmy trochę, puściłem mu trailer GT 5 PROLOGE i jakoś ucichł... a niedawno odezwał się na GG żebym mu podesłał jeszcze raz linka do tego trailera hahaha.

Podsumowując:
PS3 to najlepszy wybór w przedziale cenowym 2000-7000zł (o ile nie jesteś grafikiem itp.)
Żaden komputer z tego przedziału nie dorówna mu jakością wyświetlanych filmów(Bluray i DVD upscaling do tego bez “przycinek”), przyjemności z gier a w wielu przypadkach grafice(więcej HITów i bardziej różnorodne).
Powiedzcie mi za ile lat wyjdzie na PC graficznie coś co przypomina GT5?(nie że może wyjść ale za ile wyjdzie naprawdę).
Świetnie sprawdza sie jako sprzęt “biurowy”(PC za 300-500zł też, hehe). 
Kombo PS3 i YDL świetnie sie uzupełniają.. osobno nie miały by dużych szans z PC za kasę-7000zł ale razem biją go o kilka klas.


A teraz jeszcze mały mój subiektywny ranking aktualny na 1.10.2007
Interesują cię gry? Kup Xbox 360 – tańszy i ma na razie więcej fajnych gier.
Interesują cię filmy, przeglądanie zdjęć, muzyka? Ps3 to najlepszy wybór, tani w porównaniu do tego co oferuje konkurencja.
Interesuję cię obróbka grafiki itp.? Kup PC lub Apple(nie chce mi sie tłumaczyć czemu, hehe).
Interesują cię jedynie aplikacje biurowe i internet, słuchanie Winnamp? Kup Jakiegoś PC za nie więcej jak 500-700zł.

Chcesz tak jak ja mieć “kombajn multimedialny”, czyli komputer “biurowy”, kozacki odtwarzacz filmów-audio i platformę do gier przy tym nie wydając majątku biegnij do sklepu po PS3.

Nie zrób tego błędu co mój kolega który kupił PC za 4500zł bez monitora a mógł za to kupić PS3 i 26-32 calowy LCD!!!
A funkcjonalnością jego sprzęt nie dorównuje PS3(o ile nie jesteś grafikiem, hahaha)

ps. starałem się trzymać jak najbardziej faktów, proszę o ewentualna krytykę osób które też mają PS3 z LINUX bo oni maja jakieś doświadczenia a nie fantazje, przypuszczenia, spekulacje hihihih.
Z racji studiów znam podstawowe efekty jakie związana są z psychologia (samooceną mojej osoby a mój zakup itp.) więc raczej się tego ustrzegłem hahahaha.


Pozdrawiam:)

oscyp

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #99 dnia: Października 03, 2007, 07:45:34 am »
No to miło mnie zaskoczyłeś ;] Troszku jednak nie trzyma się to kupy jeśli ten zachwaląjący pod niebo PS3 post zestawie z Twoimi poprzednimi, w których mówisz, że system padł Ci już 8-15 raz, że najdłużej udało się mu zachować stabilność przez 1,5 miesiąca. Mój windows którego katuję od jakichś 7 lat nie ma takich problemów, reinstal robię nie częściej iż raz w roku, ale to raczej z nudów niż z konieczności. To, że do linuxa trzeba się przyzwyczaić wiem, używałem go jakiś tydzień w maju, gdy postanowiłem ruchnąć coś innego niż winde i moją rękę. stawianie i konfigurowanie systemu ogólnie zajęło mi jakieś 2-3 dni - "nauka" z googli 10 razy instalowany... W końcu mi się udało i byłem nawet zadowolony, ale mój PC nie grzeszy wydajnością (konfiguracja z 2000 r.) i system zamiast na nim chodzić, to leżał. Najbardziej (w tym przypadku Ubuntu) wkurwiało mnie to, że by coś instalować trzeba było otwierać to "coś do wpisywania poleceń" prawie za każdym razem gdy chciałem coś zainstalować. Mniej więcej połowa aplikacji wymagała takiej instalacji, druga połowa przypominała pod tym względem windows - kilka kliknięć w ok w "małpa stajl" (i tak powinno być!) i rzecz jest zainstalowana. Tak na prawdę to oczekuję od PS3 jako komputera wygody użytkowania podobnej do takiej jaką mam na PC moich sióstr (athlon 64 3000, 1 gb ramu, gforce6600gt chyba). To oczywiście specyfikacja pieca, a nie siostrzyczek! Tej klasy komputer na allegro kosztuje w tym momencie 539 zł.
Kombo XO + 2 gry(niech będą to nawet crapy typu Bioshock i Halo 3 - średnia na gamerankings raptem 95%... daj pan spokój :???:)+ drugi pad + PC to będzie jakieś 2539 zł.
PS3 + dwa pady + gry z premiery = 2200-2400

Przy czym trzeba sobie rzec/rzeknąć/powiedzieć że na wiosnę wchodzą Dualshocki 3 i kupując PS3 bez tych padów przez 3 miesiące czułbym się wyruchany w cewkę, a potem i tak bym je dokupił... przynajmniej jeden (150 zł w pysk).

No nie wiem, czeka mję jeszcze sporo przemyśleń ;]

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #100 dnia: Października 03, 2007, 11:08:26 am »
Moja liczba instalacji wynika z podejścia do tematu...
Jak już w wcześniej napisałem, konsola, laptop, itp... to dla mnie tylko żelastwo...
Póki mam gwarancje staram sie poznać sprzęt jak tylko potrafię... wiec eksperymentuje, zmuszam go do różnych nie koniecznie zoptymalizowanych dla nie go działań...

Ja już mam drugą Ps3 bo pierwsza mi się zepsuła po miesiącu, a i tĄ co teraz mam też oddam do serwisu :) w odpowiednim czasie... jak na pewno wiesz awaryjność konsoli Ps3 jest bardzo niska.. ale nie ummie hahahaha.

Tak samo z Linux, mój kumpel zainstalował YDL w kwietniu tylko raz i działa mu do tej pory...
Mi się system wykrzyczał przede wszystkim z jednego powodu... w YDL nie trzeba wszystkiego instalować ręcznie, jest instalator, który ma liste dostępnych programów(6500 pakietów) i on po wpisaniu nazwy interesującego nas programu robi wszystko za nas(sprawdza czy niema konfliktów z innymi zainstalowanymi pakietami, ściąga i instaluje)... i właśnie... nie należy korzystać z tego instalatora, tylko z YUMEXTENDER, ten pierwszy "psuje" system. Ot i cała tajemnica.
 
Co do specyfikacji którą mi podałeś to trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć... mam 1,5 rocznego laptopa Dell, a mój kumpel 1.5 PC składaka, maja porównywalna specyfikacje(zegar, RAM) ale komp kumpla działa 5-10 razy wolniej... z czego to wynika? nie mam pojęcia(walą mnie jakieś porównywanie wydajności, biorę stoper i wiem jak jest naprawdę, hehehe).

Co do Windows, to ja mam zupełnie inne doświadczenia... oczywiście nie trzeba instalować systemu co 1,5 miesiąca(linux też, to ja mam takie akcje) ale gówno jest z tego niesamowite... co chwilkę coś nie działa, nie rozpoznaje, nie widzi plików, karty itp. przypomniało mi się jak teraz otrzymałem tego Laptopa.

Na YDL nie mam takich akcji, jeśli coś działa, to cały czas a nie jest to uwarunkowane od pogody albo miejsca gdzie stoi PC.
Pisze bzdury? A więc... z racji tego że nie mogę podpiąć netu do DELLa to wszystkie sterowniki(po formacie) musiałem ściągać na YDL i poprzez Pendrive przenosić na laptopa.
Tych sterowników było kilkanaście, malutkie pliczki... i zrzucając je na pendriva Linux wszystko widział, podawał właściwości, a kiedy przenosiłem je na Laptop to nie było nic(uwłaczałem pokaż ukryte pliki)... i wiecie co wyczaiłem?
Że jeśli zrzucam większe pliki wraz z malutkimi(dawałem 150mb film) to wtedy Windows odczytuje wszystkie pliki, a nawet pojawiają się te wcześniejsze które na początku nie widział. Czynność powtarzałem kilkanaście razy:).

Mogą się odezwać głosy ludzi którzy twierdzą że oni NIGDY takich sytuacji nie mieli, ale to bujda,
bierzesz film do kolegi, odpalacie DVD z PC i nagle się okazuje że... niema jakiegoś kodeka(ale przecież był wczoraj) albo instalacja, wpadają kumple i trzeba zainstalować gre, a tu ZONK, pojawiają się problemy i zamiast 20-30 minut instalacja trwa 1-1,5 godziny a znajomi sie rozchodzą hehehe.
Mój kumpel pracuje w radiu, przynosi płytę do domu z pracy, umieszcza w napędzie i... Windows nic nie widzi... ale w pracy jest ok!
Ja swoje doświadczenia z PC postrzegam jako koszmar... z czasem się nauczyłem nie denerwować, i tylko tyle:)ale problemy pojawiają sie bezustannie.


Na pewno mogę stwierdzić że linux jest bardziej RACJONALNY. Jeśli coś działa, to nie przestaje na drugi dzień:)

ps. pisze oczywiście z PS3 i nie moge powiedzieć żeby mi się coś muliło...
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2007, 12:06:31 pm wysłana przez Maximmus80 »

Hanzo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-10-2007
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #101 dnia: Października 03, 2007, 13:35:46 pm »
Czy ktoś ma podobny problem jak ja? Otóż po instalacji Ubuntu i konfiguracji systemu, na moim TV widoczne są czarne krawędzie okalające cały obraz. Oczywiście rozdzielczość jest odpowiednio ustawiona (czyli w moim wypadku 720p), co jednak nijak się ma do czarnych pasów, ponieważ system nie raczy rozciągnąć obrazu na całą dostępną mu powierzchnię.

Nie pomagają także modyfikacje xorg'a i kboot'a, bo system pobiera rozdzielczość tylko z aplikacji PS3 Video Mode, gdzie nie mamy możliwość swobodnego doboru rozdzielczości a jedynie dobieramy ją na zasadzie kodów znanych Wam pewnie i z Yellow Doga.

Z tego co przeczytałem na forum PSUbuntu to jest to prostu taka specyfika tej dystrybucji i nie jest to coś z czym można się normalnie uporać, a ma to rzekomo zapobiegać nieostrości występującej na brzegach matrycy LCD. Tu moja prośba do użytkowników Ubuntu na PS3. Czy znacie jakiś sposób na tą dolegliwość? I czy na Yellow Dogu lub innych dystrybucjach występuje podobna sytuacja? Jeśli nie, to chyba będę musiał się przerzucić.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2007, 13:37:39 pm wysłana przez Hanzo »

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #102 dnia: Października 05, 2007, 22:06:44 pm »
Ja się naczytałem o tym jakie z rozdziałka są problemy na UBUTU... w YDL nawet na tym forum jest napisane jak zmienić rozdziałke i przy odrobinie koncentracji da się to zrobić(też są czarne ramki na początku).
Mi żle się wyslwietlała rozdziałka jak ustwiałem tryb 720p i rozdziałke 1280x720. zato kiedy ustawiłem 1080p i 1400x900(taką ma moj monitor) to wszystko było ok...
Jak będziesz miał problemy to własnie zrób tak, a w ogóle to przesiąć się na YDL hehehe bo czytałem że naPs3 sprawdza się lepiej :)
Opublikowane: Październik 03, 2007, 16:49:04
hej Oscyp... a teraz jak ps3 kosztuje 1500-1600 zl, to co kupisz... hahahaha

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #103 dnia: Października 23, 2007, 21:57:34 pm »
Witam ponownie... ogólnie mogę powiedzieć że jeśli chodzi o pomoc w temacie YDL to... jej niema.

Nikt mi nie pomógł kiedy pytałem o polskie znaki... sam doszedłem jak, sukces był kumulacja informacji z wielu edycji linux i powiem szczerze ze łatwo nie jest na to wpaść-niema podane jak zrobic to na YDL.

Jeśli będzie taka wola z chęcią podzielę się ta tajna wiedzą ;)

Mam jednak prośbę... niech ktoś mi powie jak uaktywnić cd-rom, statystyki go widzą, program do wypalani nawet zawartość i inne informacje ale nie mogę wejść(bo nie mam nawet takiej ikony) w napęd i np. przejrzeć pliki.
Mam YDL 5.0.2 i na wersji 5.0.0 nie było takich problemów, cdrom/dvd rozpoznawało jak usb lub czytniki kart.

Wiele osób pyta czy warto instalować Linux... jeśli nie uzyskam po raz kolejny odpowiedzi na moje wydawałoby się proste pytanie to znasz już odpowiedz.
Z tego co zauważyłem na forach, Linux jest tak niezrozumiałym i nielogicznym systemem że kolesie którzy pracują na nim od lat nie potrafią nawet zainstalować cdrom.. serio!


Podziel sie tajna wiedza nt. polskich znakow w YDL!!!

Borsuk

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-04-2007
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #104 dnia: Grudnia 30, 2007, 17:57:02 pm »
Chcial bym sie zapytac czy jezeli zainstaluje linuxa na ps3 to bede mial wazna gwarancje czy strace tak jak np. po zainstalowaniu na psp softa OE. Czy taka instalacja jest ryzykowna dla PS3 ???

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #105 dnia: Grudnia 30, 2007, 18:30:01 pm »
Chcial bym sie zapytac czy jezeli zainstaluje linuxa na ps3 to bede mial wazna gwarancje czy strace tak jak np. po zainstalowaniu na psp softa OE. Czy taka instalacja jest ryzykowna dla PS3 ???
Nie tracisz gwarancji

Borsuk

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-04-2007
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 24, 2008, 22:27:34 pm »
Mam problem z instalacja linuxa. Wlaczam kboot i wszystko jest ok. Pozniej wkladam plytke z ydl i wpisuje install i mi wyskakuje cos takiego: "UDF-fs: No VRS found". Obraz znika ale konsola chodzi dalej. Bardzo prosze o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2008, 16:00:43 pm wysłana przez Borsuk »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #107 dnia: Lutego 11, 2008, 10:16:37 am »

nightrunner

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-01-2008
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 1
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #108 dnia: Lutego 26, 2008, 15:54:11 pm »
Witam, czy jeśli zainstaluję sobie teraz yellow doga 5.0.2to bez problemu będę mógł zainstalować w przyszłośći YD 6.0 bez formatowania dysku konsoli na nowo ?
 
Czy w XMB dojdzie opcja "delete other OS" (czy coś w tym stylu)? Ewentualniue czy jest mozliwość wykasowniaa stosownej (tylko jednej) partycji?

Zmieniłem sobie dysk ostatnio na większy i nie chciałbym stracić tylu danych z XMB (back up odpada przy takiej ilości danych :( ).
pozdrawiam
A Hard Days Knight

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 17, 2008, 20:19:03 pm »
Cytuj
Witam, czy jeśli zainstaluję sobie teraz yellow doga 5.0.2to bez problemu będę mógł zainstalować w przyszłośći YD 6.0 bez formatowania dysku konsoli na nowo ?
będziesz mógł upgradować ale to wymaga umiejętności obsługi terminala... ja nie dam rady ;)

[quoteCzy w XMB dojdzie opcja "delete other OS" (czy coś w tym stylu)? Ewentualniue czy jest mozliwość wykasowniaa stosownej (tylko jednej) partycji?][/quote]
zadaj te pytanie do SCE JAPAN ;)

Cytuj
Zmieniłem sobie dysk ostatnio na większy i nie chciałbym stracić tylu danych z XMB (back up odpada przy takiej ilości danych Sad ).
a co ty masz na tym dysko... wywal wszystki dema(ściągniesz ponownie...a wogole jeszce w nie grasz?), przenieś ewentualnie muze/fotki pendrivem(i wypal na PC) i tez skasuj z HDD, pozbądz się plików instalacyjnych z gier i zostaw system z samymi sejwami... BACK UP wyniesie mniej niż 500MB.

do twojego pytania odnośnie linuxa z innego tematu... jaki masz zainstalowany YDLinux... jeśli 6.0 to ja ci nie pomoge bo sam sobie nie poradziełem...

zbynio

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-05-2008
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 18, 2008, 09:29:01 am »
Witam. Potrzebuje pomocy , otoz zainstalowalem wczoraj YDL 6.0 glownie po to by ogladac filmy w formacie .mkv ale za chole.. nie moge nic zainstlowac name tego jumexa a chodzi mi glownie o MPlayera i biblioteki matroksa . Prosze o pomoc.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 18, 2008, 20:40:19 pm »
No cóż... mi nie działał YUMEX na YDL 6.0... chodz zainstalować się dał... według instrukcji podanej na tym forum.
Skorzystać można z wbudowanego "INSTALATORA OPROGRAMOWANIA" ale co mi z tego kiedy DZIWIĘK nie dział... ja sobie odpusciłem i wróciłem do wersji 5.02.
Poczekam aż wyjdzie nowy YDL to wtedy spróbuje... jak masz możliwości i nerwy to szukaj tutaj...
http://www.yellowdog-board.com/viewforum.php?f=19&sid=8c097e9dfc2ed9145445f8c18e3fe14c

ps. jeśli rozwiazesz problem to podziel się na tym forum z innymi jak tego dokonałes ;)

zbynio

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-05-2008
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 20, 2008, 17:10:46 pm »
Narazie ydl 6 sobie podarowale sciaglem 5.0.2 i tez mam proble bo nie dziala mi klawiatura i co mam zrobic 
jak przy instalce trzeba podac chaslo dla roota ?

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 20, 2008, 18:36:33 pm »
Cytuj
proble bo nie dziala mi klawiatura
usb? nikgdy z tym się nie spotkałem... popraw kable i ewentualnie wyprubój inna...

Cytuj
i co mam zrobic jak przy instalce trzeba podac chaslo dla roota
podaj i zapamietaj :D

TERAZ MOJA WIELKA PROŚBA... POMÓZCIE MI SPEŁNIC "MARZENIE"...
Jako młody chłopak dorwałem się do Gameboya mojej kolezanki(ahhh jak ja cię kochałem ;) ). Na karcie było 5 hitów a w nim JAPOŃSKA STRATEGIA... grałem w nia do upadłego(bateri) aż w końcu musiałem zwrócić kartridż. Niestety mimo wielokrotnych prób nigdy mi się nie udało odnależć tej gry. Co więcej nie znałem nazwy bo w końcu była po japońsku...
Aż do WCZORAJ!
Gra nazywa się SUPER ROBOT WARS (1991r. wydania) oczywiście na GB. Jak się okzauje jest to popularna SERIA w Japonii. Wydawna na praktycznie wszytkie konsole. Ale ja chce najpierw dokończyć coś co zaczołem.

A oto podstawowe informacje, może ktos juz grał ;)
http://www.gamefaqs.com/portable/gameboy/image/581765.html

Problem jest taki ze za CHINY nie potrafie zainstalowac żadnego emulatora gameboy... zainstalowałem GNUBOY ale nie umim go uruchomić... znalazłem inne emulatory ale nie umiem ich zainstalować... chodzby XE
http://www.yellowdog-board.com/viewtopic.php?t=3171
gdzie jak postepuje wedługi poleceń to nie dostaje oczekiwanych efektów... LITOŚCI! niech ktoś mi wytłumaczy po chłopsku co mam zrobić?

inny emulator obsługujący GB - Mednafen
http://www.yellowdog-board.com/viewtopic.php?t=3549

zbynio

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-05-2008
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 20, 2008, 18:39:23 pm »
no przecierz nie polece i nie kupie drugiej klawiatury na ydl 6.0 dziala nawet na ubuntu 7.10 i 7.04 dziala . A na ydl 5.0.2 NIE!  I zonk . I jak mam podac jak klawiatura nie dziala :D
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2008, 18:41:31 pm wysłana przez zbynio »

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwca 28, 2008, 22:54:26 pm »
Da się na jakiejś dystrybucji linuxa dla PS3 odpalić skype i ewentualnie zainstalować kamerkę playstation eye lub jakąś inną?

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwca 28, 2008, 23:14:44 pm »
Nie mam pojęcia o linuxie na PS3 żadnego, i mam parę pytań:

- czy na konsoli pod CRT jest sens instalować Linuxa?
- jak go zainstaluje w jakim miejscu sie go uruchamia po starcie konsoli?
- dobrze to wszystko działa? ;)
- i przede wszystkim jak się za to zabrać i czy dużo czasu to pochłania (instalacja)?

Maximmus80

  • Gość
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwca 29, 2008, 04:11:34 am »
-monitorze czy telewizorze CRT? teoretycznie i na telewizorze ale nie polecam
-w SYSTEM a potem opcja OTHER OS (banalnie proste)
-w sumie musze powiedziec ze teraz mam przez weekend VISTE z laptopa i powiem ze... ZAJEBISCIE DOBRZE! windows to śmieć...
-ściągnac wersje ktora cie interesuje(ja polecam YDL 5.02)wypalić na DVD i praktycznie gotowe... potem tylko płyte do czytnika i yes, yes, yes... ;)
-w miare wszystko jest wytlumaczone w "krok po kroku"... ogolnie YDL jest idioto-odporny - ja sie wogole nie znam na instalowaniu z komend a on tego nie wymaga
Linux nie jest ideałem i ma wiele wad ale w porownaniu do Windowsa nie jest... frustrujący. Instalujesz i zapominasz co to znaczy, złośc, bezśilność, głupota itd... wszystko co wyzwala M$ ;)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwca 29, 2008, 05:09:30 am »
Po powrocie się tym zajmę w takim razie  8)
Dzięki za pomoc.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Linux dla PS3
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpnia 12, 2008, 11:39:02 am »
mam pytanie jaki jest teraz najlepszy Linux na ps3 żeby miał:
-Możliwość odtwarzanie mkv
-Miał Firefox
-Polski język
-Łatwą obsługę
-Zajmował mało GB
-Możliwość zainstalowania komunikator
 Pytam bo temat nie był dawno odświeżany :)
Wszystko od nowa, od początku...