Autor Wątek: Starcraft 2  (Przeczytany 78594 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #280 dnia: Czerwca 29, 2010, 22:43:30 pm »
pierdolicie niezły farmazon. już pisałem, że niejeden z was wydał na grę 200 zł (która starczyła na nie więcej niż 10h rozgrywki), a teraz nagle się oburzacie, że drogo. lol
blizzard wcale się nie lenił przez 11 lat, tylko wydawał cały czas patchy, organizował blizzcony i supportował WCG. no ale co ty możesz o tym wiedzieć, przecież total anihilation ma tyyyyyle możliwości. tylko pamiętaj, że nie zawsze gra bardziej skomplikowana/rozbudowana jest lepsza. jakoś klasykami zawsze zostają gry (zarówno te planszowe, sportowe czy klasyczne) które są proste i przejrzyste.

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 29, 2010, 22:44:46 pm[/time]
co do tekstu, ze "Starcraft 2 nie ma nic, czego zwykle, nawet male studio nie mogloby zrobic w ciagu 2-3 lat, majac Starcraft 1 jako podstawe." to już kur** przelol. wszystkie(małe i duże) studia miały 12 lat (!!!) i nie zrobiły kompletnie NIC co chwyciłoby fanów rtsów za serca i przyciągnęło do monitorów na dłużej. argument z paliwem to już pominę, bo aż żal odpisywać.

Wiadomość scalona: Czerwca 29, 2010, 22:53:54 pm
btw.i nie mówię tego jako zaślepiony fan blizzarda, a fan porządnych si-fi rozgrywek rts. dajcie mi inną prostą w zasadach strategię, z co najmniej trzema różnymi stronami konfliktu, z ogromną bazą użytkowników, z niezliczoną liczbą strategii, masą buildupów, cheezów, z wyśmienitą sceną i niezapomnianymi meczami to przerzucę się na nią od razu. bez mrugnięcia okiem. tylko znajdźcie taką najpierw ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2010, 22:53:54 pm wysłana przez s00s »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #281 dnia: Czerwca 29, 2010, 23:27:09 pm »
Cytuj
jakoś klasykami zawsze zostają gry (zarówno te planszowe, sportowe czy klasyczne) które są proste i przejrzyste.
To idz graj w bierki.

Cytuj
blizzard wcale się nie lenił przez 11 lat, tylko wydawał cały czas patchy, organizował blizzcony i supportował WCG
No tak, a inni developerzy to nic innego nie robia, wez daj spokoj z takimi glupi tekstami. Blizzard ma 4600 pracownikow!, jesli chociaz 200 z nich jest developerami, to dalej jest to bardzo duza liczba, tym bardziej biorac pod uwage, ze korzystaja tylko z 3 IP.
Majac 200 osob i ponad 8 lat jestes w stanie zrobic naprawde od cholery gier w bardzo dobrej jakosci, a nie dwie jak oni.

Cytuj
wszystkie(małe i duże) studia miały 12 lat (!!!) i nie zrobiły kompletnie NIC co chwyciłoby fanów rtsów za serca
Fanbojow Starcrafta nie zachwycisz niczym ponad Starcraftem. Powiedz mi w ile RTS'ow grales po wyjsciu Starcraft 1?

Cytuj
z niezliczoną liczbą strategii, masą buildupów, cheezów
Kazdy dobry RTS ...

Cytuj
z co najmniej trzema różnymi stronami konfliktu,
Od cholery jest takich gier. Lepiej powiedz w jakie grales ...

Cytuj
z ogromną bazą użytkowników,
A co to ma do rzeczy? Farmville czy WoW tez ma duzo graczy, ale nei znaczy, ze jest to rozgrywka najwyzszej jakosci.

Cytuj
z wyśmienitą sceną i niezapomnianymi meczami to przerzucę się na nią od razu. bez mrugnięcia okiem. tylko znajdźcie taką najpierw Wink
Nie kazdy RTS jest widowiskowy, bo w wiekszosc RTS'ow gra sie godzinami i potrzeba wiecej how to, niz wiedziec ile buduje sie dana jednostka, czy ile surowcow zzera. Starcraft jest gra mocno microbased i dlatego jest efektowna, i latwo sie ja oglada. Skupia sie na niewielu jednostkach z uzyciem skilli, a nie globalnej walce i ekspansji. Nie mierz kazdego RTS'a miara Starcrafta.

Nikt nie mowi, ze Starcraft jest zly, baa bardzo dobra gra, ale nie jest genialna, ani tym bardziej w zaden sposob innowacyjna. Do tego uwazam, ze jest to bardziej expansion pack do jedynki, bo zmian jest naprawde niewiele jak na sequel, zwlaszcza po takim okresie. Ja wiem, ze nie chcieli psuc formuly gry, ale bardzo mnie smieszy fakt, ze nadal w tej grze nie mozna robic normalnej obrony w bazie. Naprawde dodanie kilku nowych jednostek i skilli oraz kiepskiej grafiki w 3D nie wymaga 10 lat balansowania i tworzenia.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwca 29, 2010, 23:40:45 pm »
z bierkami mocne, na poziomie wręcz. co do RTSów po SC to grałem chociażby w homeworld i company of heros. zajebiste gierki, ale niestety nie ten poziom współzawodnictwa co w sc.
jeżeli każdy dobry rts ma tyle tych buildów i cheezów to podaj mi chociażby po 5 (buildów i cheezów) sztuk dla każdego z nich. Co do farmville czy wow to nie wiem po co się tego uczepiłeś. wyraźnie napisałem, żeby zapodać grę, która ma WSZYSTKIE te elementy. o ile mi wiadomo ani wow, ani farmivile nie jest rts. 
nie wiem co miałeś na myśli pisząc, "ze nadal w tej grze nie mozna robic normalnej obrony w bazie". o_O

Wiadomość scalona: Czerwca 29, 2010, 23:42:27 pm
z rtsów to grałem jeszcze w worldcrafta 3, no ale to blizzard więc się nie liczy. chociaż do sc mu daleko :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2010, 23:42:27 pm wysłana przez s00s »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwca 29, 2010, 23:56:08 pm »
No sorry, ale bunkier i wiezyczka u Terran to nie wiele budynkow obronnych, u protosow dzialko plazmowe, a u zergow jakis pazur, nie wiem jak sie zwie - i to by bylo tyle. [no jeszcze mozliwosci upgrade'u CC u terran] - wow 4 budynki na cala gre.

Cytuj
co do RTSów po SC to grałem chociażby w homeworld i company of heros.
No to, zes sie wysilil. Dawn of War, Earth 21xx seria, Supreme Commander, Command and Conquer, Mechcommander, Sins of a Solar Empire, Ground Control - only S-F i wszystkie sa conajmniej swietne. Juz nie mowiac ile dobrych RTS'ow wyszlo w innych klimatach.

Cytuj
cheezów to podaj mi chociażby po 5 (buildów i cheezów)
Moge Ci podac z Total Annihilation, ale co Ci to da, jak pewnie nigdy w ta gre nie grales, a jak grales to nic nie pamietasz.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #284 dnia: Czerwca 30, 2010, 00:11:06 am »
No tak, a inni developerzy to nic innego nie robia, wez daj spokoj z takimi glupi tekstami. Blizzard ma 4600 pracownikow!, jesli chociaz 200 z nich jest developerami, to dalej jest to bardzo duza liczba, tym bardziej biorac pod uwage, ze korzystaja tylko z 3 IP. Majac 200 osob i ponad 8 lat jestes w stanie zrobic naprawde od cholery gier w bardzo dobrej jakosci, a nie dwie jak oni.

Ale co w tym złego? Jesteśmy przyzwyczajeni że developerzy wypluwają ile się da swoich tytułów, by zarobic jak najwięcej $. Blizzard ma własną filozofię tworzenia gier. "Będzie, jak będzie", to jeden z najbardziej bezczelnych komunikatów jakie dają, ale i tak wszyscy ich za to uwielbiają :] Kasą się nie przejmują, bo WoW zarabia dla nich absurdalne sumy pieniędzy, więc mogą sobie pozwolic na coś takiego. Robią swoje gry z sercem i za to kudosy im.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwca 30, 2010, 00:25:03 am »
No, dlatego zrobili Starcrafta 2, ktory wyglada jak dodatek do serii, oraz robia Diablo 3, ktore wyglada jakby czesc assetsow pozyczylo z WoW'a i bylo na silniku z WoW'a. Niech sobie robia gry ile chca, ale neich nie usprawiedliwiaja tym ceny produktu, tym bardziej gdy widac, ze produkt wcale na to nie zasluguje.

Jedyne co zasluguje u nich na uznanie i gromkie brawa to Map Editor i marketplace do mod'ow - to naprawde fajne rozwiazania.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwca 30, 2010, 07:11:12 am »
Wydałem na niejedną grę 200 zł, bo kupowałem gry na konsole. Bo taka jest norma cen gier na konsole. Jeżeli jakaś firma zażyczy sobie za grę na konsolę kwotę ponad normę to i w tym przypadku swój głos uniosę. Więc nie ma tu żadnej hipokryzji.

Najlepiej czyjeś argumenty obdarować błahym komentarzem bez poparcia, co? Mnie nie jest żal odpisywać, bo tacy ludzie jak Ty psują pozostałym zabawę, płacąc swoim portfelem taką kasę.
Spoko, Ty sobie tłumaczysz ten wydatek. Ja nie zamierzam, bo nie lubię kiedy się ode mnie siłą wyciąga więcej kasy.

Z taką kwotą za grę na PC o standardowej zawartości, to oni mogą co najwyżej liczyć ode mnie na zwiększony ruch na torrentach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2010, 07:16:35 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #287 dnia: Czerwca 30, 2010, 07:43:37 am »
Blizzard ma argument w postaci Battle.net, który(chociaż spieprzony) jest wymagany do gry online oraz oddanej, fanatycznej wręcz czasami społeczności graczy.
Zupełnie jak seria Call of Duty.
Nie dziwcie się więc, że ich polityka cenowa wygląda tak, a nie inaczej.
Na 5 tygodni przed premierą S2 w samych USA złożono 0,5 mln preorderów.
Wszelkie narzekania ucichną wraz z premierą gry - ludzie po prostu pójdą do sklepów i kupią Starcrafta, tak samo jak to działo się z MW2.

Jeżeli więc w przypadku premier WoWa, S2, D3, kolejnego CoDa, etc. gracze mimo narzekań, petycji i nieudanych bojkotów, koniec końców ustawiają się w kolejce po swój egzemplarz gry, to oznacza, że polityka cenowa Blizzarda i Activision jest słuszna i nie powinna nikogo dziwić.
Te firmy chcą zarabiać jak najwięcej - skoro więc, gracze kupią dodatek do WoWa za $40 oraz do MW2 za $30 to nie dziwcie się tym zagraniom.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #288 dnia: Czerwca 30, 2010, 08:34:52 am »
@KKRT
próbujesz mnie za wszelką cenę zdyskredytować twierdząc, że nie grałem w inne RTSy, choć już do tych uber gier 5 strategii i cheezów nie jesteś w stanie podać. o TA nie chce z tobą rozmawiać, bo to tak jakbym się z jakimś idiotą sprzeczał co lepsze, commodore czy atari. masz swoją perełkę, ja mam swoją. proste. my tutaj rozmawiamy o CENIE za porządną grę. jeżeli dla ciebie są tytuły na ps3 (takie na 8-10h) warte 200 zł to WTF?


Wiadomość scalona: Czerwca 30, 2010, 08:35:26 am
@maertin
skoro wydałeś na niejedną grę 200 zł to tylko pogratulować konsekwencji w myśleniu. mnie nie obchodzi czy to jest gra na pc, ps3 czy inne atari. patrze ile siana ubywa mi z portfela i jeżeli nie raz byłem gotów wydać dwie paki na porządny tytuł to i tutaj nie widzę problemu. 

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #289 dnia: Czerwca 30, 2010, 09:07:04 am »
Ciebie je**e, czy to PC czy konsole. Mnie nie. Więc jest i konsekwencja.
Dziękuję.

Mam wrażenie soos, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, iż wydanie 200 zyla na tę grę to nic innego jak przyzwolenie na to, by gry na PC tyle kosztowały. Im więcej będzie takich jak Ty, tym gry na PC będą szybciej drożeć.

Ja nie mam ochoty przyczyniać się do takiej zmiany.


An, tyle tylko, że na PC są piraty, i każdy kto uważa że ta cena to przegięcie, ten sobie grę zwyczajnie ściągnie za darmo. Potem się jeszcze trochę poczeka aż powstanie LANhack i będzie się grało z kumplami przez Hamachi.

A jak SC2 stanieje, to wtedy się kupi oryginała.
Ja sobie nie pozwolę za PCtową grę wyciągnąć 200 zyla z kieszeni.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2010, 09:12:48 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #290 dnia: Czerwca 30, 2010, 10:15:08 am »
No, dlatego zrobili Starcrafta 2, ktory wyglada jak dodatek do serii, oraz robia Diablo 3, ktore wyglada jakby czesc assetsow pozyczylo z WoW'a i bylo na silniku z WoW'a. Niech sobie robia gry ile chca, ale neich nie usprawiedliwiaja tym ceny produktu, tym bardziej gdy widac, ze produkt wcale na to nie zasluguje.

Jedyne co zasluguje u nich na uznanie i gromkie brawa to Map Editor i marketplace do mod'ow - to naprawde fajne rozwiazania.

No ale widzisz, to już Twoja opinia że gra na to nie zasługuje :] Starcraft ma akurat tak rozwiniętą scenę, że nie mogli zrobic jakiejś totalnej rewolucji, by nie ryzykowac straty fanów poprzedniej części. Najbezpieczniej zrobili jak się tylko da.

Z DIII- mi też początkowo się nie podobał nowy design, ale zaakceptowałem ten fakt. Najwidoczniej najlepiej się czują w takim stylu, nie wierzę że robią tak bo im prościej i szybciej- czasu mają aż nadto by przekuc w kod każdą wizję.

Ale również- 200zł za grę na pc'ta nie dam, to nie jest uczciwa cena. Tak samo jak nigdy nie dam więcej niż 200zł za grę na konsolę- są pewne standardy, jeśli ktoś je przekracza to nie powinno się wspierac takiego działania imo.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #291 dnia: Czerwca 30, 2010, 12:14:01 pm »
Cytuj
jeżeli dla ciebie są tytuły na ps3 (takie na 8-10h) warte 200 zł to WTF?
Na PS3 wszystkie gry tyle kosztuja, a ja i tak zawsze kupuje gry za max 190zl. Jak mam wybor miedzy konsola, a PC to kupuje gry na PC, zazwyczaj za okolo 90zl.

Cytuj
choć już do tych uber gier 5 strategii i cheezów
Wejdz sobie na forum jakiejkolwiek z tych gier co wymienilem i sobie sprawdz buildy jak mi nie wierzysz ... Co Ty myslisz, ze Starcraft to jedyna gra w ktorej roznie mozesz sie rozbudowywac? Tak naprawde w starcraft'cie na wyzszym poziomie masz moze 6-7 buildow, a potem sie dostosowywujesz do przeciwnika z rozwojem.


Cytuj
Z DIII- mi też początkowo się nie podobał nowy design, ale zaakceptowałem ten fakt
Ja tez. Czekam tez na ich nowe IP by zobaczyc jaki tam design odwala.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #292 dnia: Czerwca 30, 2010, 12:51:27 pm »
ja nie twierdzę, że nie ma, tylko, że ty nie potrafisz ich podać, ze starcraftem posiedziałbyś 1 min. na google i miałbyś od cholery. nie mówiąc o odwiedzeniu takiego gosugamers. z gier które podałeś to broni się tylko dawn of war, seria c&c i może supreme commander, choć to i tak nie ta sama liga.
tak jak mówiłem, dla mnie liczy się gra a nie platforma na jakiej jest wydawana, dlatego leje na to dopóki kosztuje tyle co inne dobre gry. tylko ode mnie. ciao :*

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #293 dnia: Czerwca 30, 2010, 17:03:09 pm »
Cytuj
ja nie twierdzę, że nie ma, tylko, że ty nie potrafisz ich podać,
Nie we wszystkie z nich gralem, to raz, a dwa nawet jak gralem to nie we wszystkie jakos mocniej. BTW tez mozna wszystkie info na temat tych gier znalezc w minute...
W ogole co to za argument, ze mozna to znalezc w minute? A Ty w ogole probowales poszukac o nich info? Warto bys sprawdzil Sins of a Solar Empire, bo pewnie nawet jej nei znasz, a gra moze Ci sie spodobac [ma baaaaardzo zroznicowane rasy], choc jest wolna gra.

Potrafie Ci podac z TA, bo gralem w niego od cholery, choc to nie jest gra z uniwersalnymi strategiami. A zreszta po co mam z Toba gadac, jak Ty bedziesz gadal swoje. Starcraft ma przestarzala mechanike oraz GUI i to jest fakt, oczywiscie nic mi do tego jak to komus pasuje. W koncu gra nadal jest widowiskowa i grywalna, ale drazni mnie nazywanie Starcraftem RTS'em wszechczasow, bo to zdecydowanie obraza inne rts'y, chociazby polskie Earth'y, ktore sa nawet bardziej skomplikowane niz TA, przez co znacznie trudniejsze. Zreszta to samo jest z seria Total War - gra jest strasznie trudna, dlatego jest mniej popularna, ale ma tak samo aktywne community jak Starcraft [wystarczy sobie przejrzec scene modderska i fora dotyczace tej gry - nawet polskie].

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #294 dnia: Czerwca 30, 2010, 17:45:03 pm »
o mein. nie grałeś a piszesz, że wszystkie "co najmniej świetne" o_O
co do szukania info to gdybym tego samemu nie zrobił to bym nie pisał, że nie można. akurat z taktykami do sins of solar empire było najtrudniej. znalazłem jedno ciekawe forum, jeszcze nie za bogate ;)
co do TA to już mówiłem. jeden lubi commodore, drugi atari. dalej tego nie rozumiesz. nie wiem też dlaczego ciągle wiążesz stopień skomplikowania z jakością rozgrywki. nieraz mówiłem, że nie zawsze to co najbardziej zmutancone jest najlepsze.
total war mimo swojej zajebistości nie powinien być w ogóle przytaczany w tej dyskusji, bo podobnie jak wspomniany przez ciebie wcześniej wow i farmvile, nie jest grą stricte RTS.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #295 dnia: Czerwca 30, 2010, 18:25:29 pm »
Starcraft ma przestarzala mechanike

Nie nazywałbym tego przestarzałą, po prostu tradycyjną. Jedną z ostatnich bodajże w rts'ach, bo potem te poszły w kierunku walk głównie, spychając ekonomię na drugi plan. Mi to średnio podpasowało właśnie, oczywiście miło się cięło w dawn of war, ale tęsknię za starą mechaniką typu dark reign, czy starcraft właśnie.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #296 dnia: Czerwca 30, 2010, 21:32:46 pm »
Przenieślibyście ten spór na inną płaszczyznę, bo cały czas dyskutujecie o gustach.

Problemem nie jest to, jaki jest Starcraft, tylko to, ile sobie za niego życzą.
Ja się tam bardzo cieszę, że jest jaki jest, bo cenie sobie właśnie oldschoolowy unikatowy prosty feeling, która ta gra oferuje. Nie widzę żadnego sensu w tym, aby poszła bardziej w stronę TA, HOMM, SoSE czy TW. Zwyczajnie przestałoby to być Starcraftem wówczas...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #297 dnia: Lipca 01, 2010, 13:26:33 pm »
Cytuj
o mein. nie grałeś a piszesz, że wszystkie "co najmniej świetne"
No tak, bo ja tylko moge wydawac opinie o grach...

Cytuj
co do szukania info to gdybym tego samemu nie zrobił to bym nie pisał, że nie można. akurat z taktykami do sins of solar empire było najtrudniej. znalazłem jedno ciekawe forum, jeszcze nie za bogate
To dziwne, bo ja znalazlem to w kilkanascie sekund. Wpisalem Sins of a solar empire w google, wszedlem na glowna strone, tam na forum i w dzial ze strategiami ...

Cytuj
Jedną z ostatnich bodajże w rts'ach, bo potem te poszły w kierunku walk głównie,
Nie prawda. Fakt, ze Dawn of War 2 i nowy C&C przeszly wlasnei na taka taktyke, ale to przez popularnosc micro-starcrafta i warcrafta 3. Reszta gier ma czesto nawet lepsze rozwiazania zwiazane z rozwojem bazy i ekspansja po surowce niz starcraft.


Cytuj
dalej tego nie rozumiesz. nie wiem też dlaczego ciągle wiążesz stopień skomplikowania z jakością rozgrywki.
Przeciez to Ty wyskoczyles z iloscia strategii ... Ilosc strategii mowi o skomplikowaniu gry, i wierz mi, ze wiekszosc z tych gier co wymienilem znacznie przewyzsza pod tym wzgledem starcrafta.

Cytuj
co do TA to już mówiłem. jeden lubi commodore, drugi atari.
Co to w ogole za tekst? Tak kazda gre mozna sklasyfikowac. TA jest lepsze od starcrafta pod wieloma, naprawde wieloma wzgledami i to jest fakt. To, ze Ty wolisz starcrafta nic nie znaczy. Przeciez nigdzie nie napisalem, ze starcraft jest beznadziejny, tylko, ze nic nei wnosi dwojka do gatunku, baa wyglada bardziej na rozszerzenei do jedynki niz kontynuacje hitu sprzed 10 lat. Dlatego, zwlaszcza dlatego nie jest warta drozszej ceny.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2010, 13:28:06 pm wysłana przez KKRT »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #298 dnia: Lipca 01, 2010, 13:39:49 pm »
powiedz mi właściwie co ty mi chcesz udowodnić pisząc te brednie????

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #299 dnia: Lipca 01, 2010, 15:30:27 pm »
Nie rozumiem całej tej wymiany słownej. Starcraft i Starcraft 2 to jedne z naj gier strategicznych i nie ma co o tym dyskutować. Być może S2 nie jest tak "świeży" jak owego czasu był S1 ale nadal gra się równie przyjemnie. W kwestii ceny zgodzę się z innymi, gra jest stanowczo za droga.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #300 dnia: Lipca 01, 2010, 16:09:17 pm »
Nie zgadzam się z tym, że SC jest gorszy od TA. Te gry zdecydowanie różnią się od siebie już chociażby ze względu na skalę. Obie gry zaspokajają inne potrzeby strategicznej gry.
Nie może być faktem to, że komuś TA się bardziej podoba od SC. I owszem, każdą grę można sklasyfikować na zasadzie, że jeden lubi A a drugi B i rzecz w tym, że oto przecież chodzi XD

Najbliższe SC jest DoW i to tutaj ewentualnie widzę miejsce na spór. Niemniej wciąż pozostaną różnice w preferencji świata, mechaniki i stylu.
DoW mi się naprawdę bardzo podobał. Ale gdybym miał wybrać to i tak byłby SC.

Ludzie pokochali mechanikę SC i dlatego SC2 wygląda jak "graphics update". Moim zdaniem bardzo dobrze postąpili z SC2.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Ohtar

  • Gość
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #301 dnia: Lipca 01, 2010, 23:08:59 pm »
Właśnie obadałem demo DoW i to jest zajebiście wciągająca gra. A na upartego można by powiedzieć, że rasy w starcrafcie to zrzyna z Wh40k. Terranie mają w ch** podobieństw do Imperium i Space Marines, Zergowie do Tyranidów a Protosi do Tau i Eldarów.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #302 dnia: Lipca 01, 2010, 23:39:17 pm »
dziwnym nie jest skoro andy chambers pracuje dla blizzarda jako creative director.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #303 dnia: Lipca 02, 2010, 00:00:31 am »
Właśnie obadałem demo DoW i to jest zajebiście wciągająca gra. A na upartego można by powiedzieć, że rasy w starcrafcie to zrzyna z Wh40k. Terranie mają w ch** podobieństw do Imperium i Space Marines, Zergowie do Tyranidów a Protosi do Tau i Eldarów.

Ano, to że rasy w StarCraft'cie były wzorowane na W40k to nie jest tajemnica :]

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #304 dnia: Lipca 06, 2010, 21:57:37 pm »
Poważne zmiany na stronach Blizzarda:
http://starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1229/Nadchodza_zmiany_na_forach_Battlenet.html

Będziemy mogli posługiwać się wyłącznie prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Cała argumentacja, która za tym stoi w istocie przemawia do mnie, niemniej nadal trudno jest mi się do tego ustosunkować.
To pierwszy krok w stronę mniej anonimowego internetu. Jednak czy to dobre czy złe, to już temat na inny wątek.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #305 dnia: Lipca 07, 2010, 10:09:27 am »
Poważne zmiany na stronach Blizzarda:
http://starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1229/Nadchodza_zmiany_na_forach_Battlenet.html

Będziemy mogli posługiwać się wyłącznie prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Cała argumentacja, która za tym stoi w istocie przemawia do mnie, niemniej nadal trudno jest mi się do tego ustosunkować.
To pierwszy krok w stronę mniej anonimowego internetu. Jednak czy to dobre czy złe, to już temat na inny wątek.


I bardzo dobrze, niech trolle internetowe obrażają pod własnym imieniem i nazwiskiem. A jak ktoś nie chce, aby wyświetlać jego imię i nazwisko - niech nie pisze.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #306 dnia: Lipca 07, 2010, 11:40:56 am »
Poważne zmiany na stronach Blizzarda:
http://starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1229/Nadchodza_zmiany_na_forach_Battlenet.html

Będziemy mogli posługiwać się wyłącznie prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Cała argumentacja, która za tym stoi w istocie przemawia do mnie, niemniej nadal trudno jest mi się do tego ustosunkować.
To pierwszy krok w stronę mniej anonimowego internetu. Jednak czy to dobre czy złe, to już temat na inny wątek.


I bardzo dobrze, niech trolle internetowe obrażają pod własnym imieniem i nazwiskiem. A jak ktoś nie chce, aby wyświetlać jego imię i nazwisko - niech nie pisze.

Racja.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ludzie się rejestrowali pod zmyślonymi/fałszywymi danymi. Sam mam jednego znajomego, co tak zrobił. Dlatego się zastanawiam, czy sens tego wszystkiego nie stoi trochę pod znakiem zapytania. Mogliby zrobić rejestracje po dowodach, ale to z kolei powoduje poważne ograniczenia.

Ciekawe w jakim stopniu to poskutkuje.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #307 dnia: Lipca 09, 2010, 10:39:03 am »
http://www.gamona.de/games/activision-blizzard,blizzards-bashiok-ist-erstes-opfer-der-real-id:news,1769743.html
Google Translate:
Cytuj
Blizzard Bashiok is the first victim of the Real ID

After we mentioned earlier about Blizzard's plans with the Real ID reported , all forum users first and last name will be displayed in the future that there is also a first victim of the system: Community Manager Bashiok. Although it is not yet displayed the Real ID in the forums, so he wanted to defend the new system in the forum and posted his real name.

Within minutes, we knew almost all the important stages of his life, his phone number, address, age, preferences, etc. And even the name of his wife, the roommate in his home and the school of his children could be identified. In addition, some users published pictures of his house - Google's Street View is thanks. This obviously shows that the Real ID is quite questionable.

Bashiok now put his Twitter account. His phone number was also blocked. All of this should therefore have come to Bashiok very surprising, which he did not expect during the publication of his real name. Whether Blizzard will reconsider the matter with the Real ID, but again is rather questionable.

W obecnych czasach, jeżeli ktoś jest w miarę aktywnym członkiem wszelkiego rodzaju portali społecznościowych (chociaz sam facebook już wystarczy), umieszczanie na jakimkolwiek forum swojego prawdziwego imienia i nazwiska jest równoznaczne z udostępnieniem wszystkim wszystkich swoich danych osobowych :roll:.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #308 dnia: Lipca 09, 2010, 10:48:04 am »
jeszcze trzeba mieć prawdziwe nazwisko na portalach społecznościowych.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #309 dnia: Lipca 09, 2010, 10:57:35 am »
Jestem przeciwnikiem tego całego Real ID oraz przedstawiania danych osobowych na forach BN.com
Blizzard powinien zwalczać forumowych krzykaczy i prowokatorów angażując do tego moderatorów, a nie dawać trollom(którzy i tak się zalogują pod fałszywymi danymi) okazję do uprzykrzania życia normalnym użytkownikom.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #310 dnia: Lipca 09, 2010, 10:58:26 am »
Wiesz, ja tam się dziwię ludziom, którzy np. na nk czy facebook'u zamiast swoich właściwych danych mają jakieś "Michał Zxxxx.:-))))", "R a f c i",  itp. W ten sposób bowiem traci to jakikolwiek sens, bo ten, kto chce Cię znaleźć (np. jakiś dawno niewidziany znajomy), Cię nie znajdzie.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

1man1jar

  • Gość
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #311 dnia: Lipca 09, 2010, 11:06:30 am »
Wiesz, ja tam się dziwię ludziom, którzy np. na nk czy facebook'u zamiast swoich właściwych danych mają jakieś "Michał Zxxxx.:-))))", "R a f c i",  itp. W ten sposób bowiem traci to jakikolwiek sens, bo ten, kto chce Cię znaleźć (np. jakiś dawno niewidziany znajomy), Cię nie znajdzie.
A tam. Jak się dopisze do klasy to jak go może nie znaleźć.  8)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #312 dnia: Lipca 09, 2010, 12:12:28 pm »
Jestem przeciwnikiem tego całego Real ID oraz przedstawiania danych osobowych na forach BN.com
Blizzard powinien zwalczać forumowych krzykaczy i prowokatorów angażując do tego moderatorów, a nie dawać trollom(którzy i tak się zalogują pod fałszywymi danymi) okazję do uprzykrzania życia normalnym użytkownikom.



 :lol:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #313 dnia: Lipca 09, 2010, 17:07:10 pm »


Niezłe! :D

Wiadomość scalona: Lipca 09, 2010, 21:17:17 pm
Nawrócenie:
http://starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1234/List_otwarty_w_sprawie_Real_ID_na_forum.html

Jednak nie będzie imion i nazwisk na forach :)
Pewnie przygoda z community Managerem swoje zrobiła.
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2010, 21:17:17 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #314 dnia: Lipca 10, 2010, 06:57:37 am »
Wiesz, ja tam się dziwię ludziom, którzy np. na nk czy facebook'u zamiast swoich właściwych danych mają jakieś "Michał Zxxxx.:-))))", "R a f c i",  itp. W ten sposób bowiem traci to jakikolwiek sens, bo ten, kto chce Cię znaleźć (np. jakiś dawno niewidziany znajomy), Cię nie znajdzie.

ja, z kolei, dziwię się ludziom co nie dość, że upubliczniają swoje imię i nazwisko, to jeszcze sygnują to niejednym zdjęciem oraz pokaźną biblioteką "lubię to", "podoba mi się", czy tam "jestem fanem". wszystko za free, o tak, z własnej woli.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #315 dnia: Lipca 10, 2010, 10:14:43 am »
II faza bety wystartowała!

 :dance:

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #316 dnia: Lipca 10, 2010, 11:19:43 am »
Blizzard wycofuje się ostatecznie z Real ID:
http://www.gram.pl/news_8Q7rGeC5_Blizzard_wycofuje_sie_ostatecznie_z_Real_ID.html

Cytuj
Co może społeczność internetowa? Ostatnie dni pokazały, że całkiem sporo. Ot choćby przekonać giganta elektronicznej rozrywki do wycofania się ze swoich planów.

Po niewyobrażalnej fali krytyki, jaka przetoczyła się w ostatnich dniach przez internet, Activision Blizzard, twórca kultowego World of Warcraft i zbliżającego się Starcraft II ostatecznie wycofuje się z planów Real ID.

- Nieprzerwanie wsłuchujemy się w opinie naszych fanów i klientów - wyjawił na swoim blogu dyrektor Blizzard Entertainment, Mike Morhaime. - Nic dziwnego, że dotarły do nas głosy pełne obaw o zastosowanie Real ID. W rezultacie tych dyskusji, zdecydowaliśmy, że podawanie prawdziwych danych użytkowników, w tym nazwisk nie będzie konieczne do zamieszczania postów na naszych forach - dodał Morhaime, ucinając wszystkie spekulacje na ten temat.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #317 dnia: Lipca 10, 2010, 11:41:23 am »
II faza bety wystartowała!

 :dance:
Hell it's about time!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #318 dnia: Lipca 10, 2010, 14:48:45 pm »
I już nie będzie konieczności posługiwania się własnym imieniem i nazwiskiem na forum Blizzard:
http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=25968987278&sid=1

Widać wcześniejsza akcja odniosła skutek ;)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #319 dnia: Lipca 10, 2010, 19:32:59 pm »
I już nie będzie konieczności posługiwania się własnym imieniem i nazwiskiem na forum Blizzard:
http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=25968987278&sid=1

Widać wcześniejsza akcja odniosła skutek ;)

Czy mój post w tej kwestii jest niewidoczny?  :cry: Snake go zdublował, Ty go "ztriplowałeś" XD

Ja już gram. Jest soczyście! Można już grać coop vs AI. Do tego odblokowane są wszystkie stopnie trudności. Podobno nawet pro mają problemy na insane!

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!