Autor Wątek: W co teraz gracie?  (Przeczytany 1381111 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13240 dnia: Czerwca 03, 2019, 09:16:49 am »
No i niestety zmiana zdania w stosunku do AC: Origins. Minelo ledwo 12h a juz sie wkrada nuda. Niestety typowa dla gier ubi a w szczegolnosci dla AC wtornosc i powtarzalnosc zadan i aktywnosci daje o sobie znac bardzo szybko. Do tego gra jest za duza jak na to co oferuje w kwestii aktywnosci wiec bardzo szybko okazuje sie ze ciagle robimy to samo. Dodatkowo zadania poboczne sa w wiekszosci raczej cienkie, a sama fabula nie wciaga. Przejde chyba tylko po to zeby obejrzec swiat ktory jest zrobiony swietnie.

Mrocz

  • Gość
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13241 dnia: Czerwca 03, 2019, 15:45:25 pm »
No i niestety zmiana zdania w stosunku do AC: Origins. Minelo ledwo 12h a juz sie wkrada nuda. Niestety typowa dla gier ubi a w szczegolnosci dla AC wtornosc i powtarzalnosc zadan i aktywnosci daje o sobie znac bardzo szybko. Do tego gra jest za duza jak na to co oferuje w kwestii aktywnosci wiec bardzo szybko okazuje sie ze ciagle robimy to samo. Dodatkowo zadania poboczne sa w wiekszosci raczej cienkie, a sama fabula nie wciaga. Przejde chyba tylko po to zeby obejrzec swiat ktory jest zrobiony swietnie.

Czyli największa bolączka asasynów dalej obecna :C

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13242 dnia: Czerwca 03, 2019, 16:29:52 pm »
No i niestety zmiana zdania w stosunku do AC: Origins. Minelo ledwo 12h a juz sie wkrada nuda. Niestety typowa dla gier ubi a w szczegolnosci dla AC wtornosc i powtarzalnosc zadan i aktywnosci daje o sobie znac bardzo szybko. Do tego gra jest za duza jak na to co oferuje w kwestii aktywnosci wiec bardzo szybko okazuje sie ze ciagle robimy to samo. Dodatkowo zadania poboczne sa w wiekszosci raczej cienkie, a sama fabula nie wciaga. Przejde chyba tylko po to zeby obejrzec swiat ktory jest zrobiony swietnie.
Czyli ubi dobrze odzwierciedliło prawdziwe życie  :)a1

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13243 dnia: Czerwca 04, 2019, 22:45:09 pm »
The Order 1886


Pewnie do przejścia już mi wiele nie zostało. W każdym razie bardzo dobra. Gameplay może nie jest super odkrywczy, za to design i kreacja świata to mistrzostwo. Graficznie też jest bardzo dobrze, a miejscami wręcz rewelacyjnie, mimo braku wsparcia dla Pro. Szkoda, że tak niedoceniona to produkcja. Z chęcią zobaczyłbym sequel na nowej generacji.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13244 dnia: Czerwca 05, 2019, 08:56:22 am »
The Order 1886


Pewnie do przejścia już mi wiele nie zostało. W każdym razie bardzo dobra. Gameplay może nie jest super odkrywczy, za to design i kreacja świata to mistrzostwo. Graficznie też jest bardzo dobrze, a miejscami wręcz rewelacyjnie, mimo braku wsparcia dla Pro. Szkoda, że tak niedoceniona to produkcja. Z chęcią zobaczyłbym sequel na nowej generacji.
Miło, że jest nas więcej. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13245 dnia: Czerwca 05, 2019, 09:39:43 am »
Szkoda tylko, że gra kończy w takim momencie. Powinni bardziej domknąć historię z pierwszej części. Przydałby się chociaż jeszcze jeden rozdział. Myślę, że z tego powodu wielu recenzentów wystawiło 7 zamiast 8/10. Osobiście daję 7+.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13246 dnia: Czerwca 05, 2019, 09:49:30 am »
Szkoda tylko, że gra kończy w takim momencie. Powinni bardziej domknąć historię z pierwszej części. Przydałby się chociaż jeszcze jeden rozdział. Myślę, że z tego powodu wielu recenzentów wystawiło 7 zamiast 8/10. Osobiście daję 7+.
Z tego co mi wiadomo, to gra była planowana na trylogię. Stąd takie zakończenie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13247 dnia: Czerwca 05, 2019, 10:13:23 am »
DMC V. Bardzo fajnie sie gra a do tego tytul wyglada swietnie. Dobra robote odwalili z tym RE engine

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13248 dnia: Czerwca 05, 2019, 11:12:05 am »
Taaak niezły powrót, chociaż ogólnie trochę zabrakło abym w to nadal ciupał, jak w poprzednie odsłony  8)

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13249 dnia: Czerwca 05, 2019, 21:36:19 pm »
Ostatnio wzięło mnie na racery - główną przyczyną jest dorwanie kierownicy do Ps3. Na pierwszy ogień poszedł NFS Shift - fajne, miodne, grywalne nawet dziś ale dla mnie cholernie trudne. No nic - jedziemy dalej. Gran Turismo 5 - zacząłem grać od nowa - nawet przyjemnie, fajnie, znów przez chwilę jestem zakochany w tej grze. Ciekawość jednak mi nie pozwoliła nie spróbować GRID 2. Od razu mówię, że nie znam się na symulatorach wszelakich i jest to wypowiedź laika. Do czego dążę - podoba mi się otoczka GT, ale momentami to mnie cholera brała przez menusy, czasy ładowania i w ogóle wielką sterylność gry od Polyphony.  Opalilłem GRID 2 - wiem, że ta gra dziś "NIKOGO" ale co się pierwsze rzuca w oczy? Uczucie pędu (w końcu!), walka na torze, przeciwnicy dają jako taką namiastkę tego, że walczą o miejsce, a nie jadą po sznurku. Dźwięk - w końcu słychać silniki a nie suszarki do włosów. Zniszczenia - wiadomo, że nie całkowite ale zawsze to miło jak się widzi, że odpada jakiś kawał blachy po dzwonie czy innej kraksie. Nie chcę tu wzniecać wojen, która gra bardziej oddaje realizm czy coś - nie mnie to osądzać. Całkowicie subiektywnie najwięcej radości daje mi gra od Codemasters - brak podziałów na auta premum/sremium, model zniszczeń, pęd, walka o każdą setną sekundy, i radocha z każdego wyścigu - to odczuwam grając w ten tytuł. Czemu to wszystko piszę? Bo mało jest dziś takich gier (wiem, że zapowiedzieli nowego GRIDA) - no może oprócz Project Cars ale w to grałem tylko chwilę i tyko na PC, więc nie mam prawa się wypowiadać. Wiem, że nic odkrywczego nie napisałem ale musiałem się tym z kimś podzielić.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13250 dnia: Czerwca 06, 2019, 10:10:11 am »
Ostatnio "przeszedłem" wprowadzenie do świata Kingdom Hearts, czyli KHx Back Cover, a wczoraj zabrałem się za kolejnego shmupa od Housemarque - kiedy ci robili jeszcze gry dla graczy, a nie forsy - mianowicie Nex Machina.
Rozpierducha na ekranie jest mega. Lasery, pociski i kule sypią się niemal z każdej strony, do tego stopnia, że czasami mam wrażenie jakbym grał w jakiś bullet-hell. Gra jest krótka, bo przejście nie powinno zająć więcej jak 1,5 - 2h - zostało mi dwóch bossów do końca, a grałem godzinę (mam nadzieję, że na końcu nie będzie powtórki z Matterfall, kiedy męczyłem finałowego typa ponad 2h i śni mi się po nocach do dzisiaj). Jak przejdę oraz porobię co tylko uznam za realne, to biorę się albo za trylogię Gears of War (ponowne przejście) + 4 (jeszcze nigdy nie ograna), aby zdążyć na jesienną premierę 5. Druga opcja to Metro Last Light, aby ograć przed...kupnem Exodusa.
Do tego na 3DS - ale jako gra z NDS - Super Mario 64 z N64 jako wersja na handhelda.

P.S.
Gdyby ktoś by miał ochotę na wspólne granie w Gearsy - bardziej mi chodzi o granie w podobnym czasie w te gry, niż o co-opa, to zapraszam. Może stworzymy nawet jakiś wątek, w którym by się zebrało parę/kilka osób i w podobnym czasie osoby te by przechodziły konkretne gry, np. coś w stylu gra/gry miesiąca forum. Ostatnio widziałem taki pomysł na neogafie i cieszy się to jako-taką popularnością (obecnie tak ogrywają bodajże Vampyra i El Shaddai).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2019, 10:13:24 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13251 dnia: Czerwca 06, 2019, 15:04:52 pm »


Zachcialo mi sie jakiejs strategii dla odmiany i padlo na total war warhammer 2. Poki co 3h przegrane ale juz wiem, ze spedze w swiecie mlotka multum czasu.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13252 dnia: Czerwca 06, 2019, 22:57:20 pm »
Shadow of the Colossus Ps4.

Niesamowicie dobrze wykonany remake, niesamowicie dobrej gry. Wygląda i brzmi przepięknie, a klimat który wylewa się z ekranu starczyłby na całą następną dekadę Assasynów. I do tego te wspomnienia, kiedy grało się w Kolosy na Ps2. Fajnie, że młodsze pokolenie ma szansę zapoznać się z czymś tak wyjątkowym.



Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13253 dnia: Czerwca 12, 2019, 15:04:12 pm »
Z tego co mi wiadomo, to gra była planowana na trylogię. Stąd takie zakończenie.
Jeśli dadzą ją jako tytuł startowy PS5, to się sprzeda, bo na start zawsze mało gier. Ale teraz kontynuacja chyba by średnio zarobiła na siebie. Co nie zmienia faktu, że technicznie i graficznie to świetna gra. Ja jestem właśnie gdzieś w tym miejscu co na screenie, to chyba jest 11/15 rozdział albo jakoś tak.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13254 dnia: Czerwca 12, 2019, 20:00:28 pm »
Starlink (Switch)


Jest to typowy open world o Ubisoftu. Czyli gra w sumie dobra, ale twórcy przesadzili z powtarzalnością misji (właściwie w kółko robimy te same zadania). Do tego w dość chamski sposób zablokowanych jest wiele broni, pilotów i pojazdów. Gdyby dało się je też odblokować za walutę w grze, to byłoby spoko, ale tak nie jest. Trzeba wydać na nie prawdziwe pieniądze. Co więcej bez niektórych pilotów nie możemy odblokować niektórych ogólnych ulepszeń. Słabe zagranie. Cieszę się jednak, że kupiłem edycję cyfrową, bo ma więcej zawartości.
Graficznie wersja na Switcha wypada różnie. Czasem lokacje straszą brakiem detali i słabymi teksturami, a czasem wyglądają bardzo ładnie, jak na możliwości konsoli. Przede wszystkim jednak brakuje mi 1080p.
Chyba nie dotarłem jeszcze do połowy gry, ale wstępnie dałbym takie 7-/10, bo mimo wszystko gra się nawet dobrze.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13255 dnia: Czerwca 14, 2019, 15:33:42 pm »
Weekend stoi przed nami otworem, czas wyjąć konsole, wyczyścić pady i grać od świtu do zmierzchu.
W co gracie pany?
Ja liczę, że uda mi się dzisiaj/jutro skończyć Metro Last Light na PS4, a do tego zacząć Superhot na X0 i po raz 4 wziąć się za Gears of War, ale tym razem na X0X. Jestem ciekaw jak podrasowali tę grę na obecnej generacji. Do premiery 5 mamy 3 miesiące, więc spokojnie i ponownie ogram trylogię oraz, po raz pierwszy, czwartą część.
Super Mario 64 zostawiam na przyszły tydzień.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13256 dnia: Czerwca 17, 2019, 23:30:32 pm »
Crypt of the NecroDancer


Grę kupiłem w promocji -80% i szczerze mówiąc myślałem, że mi nie podejdzie. Tymczasem jest naprawdę znakomita! Szczególnie spodobały mi się elementy RPG i masa rzeczy do wykupienia (permanentne ulepszenia powinny być tylko bardziej rozbudowane). Na początku gra może wydawać się bardzo trudna, ale wystarczy zdobyć trochę diamentów (waluty, za które można kupować nowe przedmioty) i robi się coraz bardziej przystępna. Równie ważną sprawą (lub nawet ważniejszą) jest poznanie zachowań przeciwników. Gdy wkraczamy po raz pierwszy na nowy poziom, to możemy być pewni, że długo nie pożyjemy. W grze mamy tylko 5 lokacji (każda po 3 poziomy + boss), ale są one generowane losowo, a do tego do wyboru mamy całą gamę postaci (większość do odblokowania). Ja na razie przeszedłem całą grę tylko Bardem (taka turowa wersja normalnej rozgrywki - po naszym ruchu wykonuje go przeciwnik - nie trzeba trzymać rytmu). Jest to też najlepsza postać, by nauczyć się taktyki.
Dobra, więcej już nie piszę. Polecam wszystkim sprawdzić grę, bo to znakomity roguelike, a do tego w promocji można go zgarnąć za śmieszne pieniądze.

Deus Ex: Mankind Divided


Po E3 złapałem hype na cyberpunkowe klimaty, więc postanowiłem sprawdzić ostatniego Deusa, którego kupiłem przy okazji za całe 15 zeta. Grałem na razie zaledwie parę godzin (dotarłem do specjalisty od szczepów w Pradze) i wrażenia jak na razie są bardzo pozytywne. To nadal ten sam Deus Ex, który wyszedł na poprzednią generację, ale ze znacznie podciągniętą grafą oraz wszystkim, czego wymaga się od porządnego sequela. Tym razem postanowiłem, że pogram na luzie i nie przejmuję się, czy kogoś zabiję, czy nie, choć staram się zachodzić przeciwników od tyłu i ich obezwładniać, bo za to jest więcej expa. Ale jak w kogoś przyjdzie władować parę kulek, to trudno. Życie 8)
Martwi mnie tylko, że ta część tak słabo się sprzedała. Twórcy z pewnością zamierzali zrobić jeszcze przynajmniej trzecią część, ale niestety nie dostali na to już środków. Fajnie, gdyby po sukcesie Cybepunka SQ znowu wyłożyło kasę na rozwój tego uniwersum. Mam właśnie taką cichą nadzieję.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13257 dnia: Czerwca 18, 2019, 00:29:35 am »
Nieststy nie wszystko jest lepsze niż w HR. Fabuła czyli jedna z najlepszych rzeczy w "jedynce" tutaj niestety jest dużo gorsza :(

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13258 dnia: Czerwca 18, 2019, 01:35:52 am »
(....)

Deus Ex: Mankind Divided


Po E3 złapałem hype na cyberpunkowe klimaty, więc postanowiłem sprawdzić ostatniego Deusa, którego kupiłem przy okazji za całe 15 zeta. Grałem na razie zaledwie parę godzin (dotarłem do specjalisty od szczepów w Pradze) i wrażenia jak na razie są bardzo pozytywne. To nadal ten sam Deus Ex, który wyszedł na poprzednią generację, ale ze znacznie podciągniętą grafą oraz wszystkim, czego wymaga się od porządnego sequela. Tym razem postanowiłem, że pogram na luzie i nie przejmuję się, czy kogoś zabiję, czy nie, choć staram się zachodzić przeciwników od tyłu i ich obezwładniać, bo za to jest więcej expa. Ale jak w kogoś przyjdzie władować parę kulek, to trudno. Życie 8)
Martwi mnie tylko, że ta część tak słabo się sprzedała. Twórcy z pewnością zamierzali zrobić jeszcze przynajmniej trzecią część, ale niestety nie dostali na to już środków. Fajnie, gdyby po sukcesie Cybepunka SQ znowu wyłożyło kasę na rozwój tego uniwersum. Mam właśnie taką cichą nadzieję.

Ha, ha, a maiłem bliźniaczy post napisać, ale odwiedzałem inne tematy.  :grin: U mnie też Cyberpunk 2077 spowodował chęć zagrania w Deus Ex. Ogrywałem przed premiera na PS4, ale jakiś czas temu kupiłem na Xboxa, więc tę wersję wybiorę. Ciekawe jak mi podejdzie tyle po premierze.

Zasadniczo bardzo dobra gra, porządnie też wygląda. Niemniej tak, jak winda zaznaczył fabularnie HR >>>> MD.  :-?
Ale pograć można, szczególnie, że gra obecnie w cenie dobrego burgera jest. Również mam nadzieję, że kiedyś otrzymamy kolejna odsłonę serii.

Fajnie byłoby, gdyby Dishonored do kompletu dołączył. Trzymam kciuki, plus leci za podejście - mam nadzieję, że oryginał kupiłeś, jak już tak chcesz wspierać.  :evil:

W każdym razie miłej gry, POK. I koniecznie odwieź temat gry, wskrzesimy go.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13259 dnia: Czerwca 18, 2019, 10:16:20 am »
Cytuj
mam nadzieję, że oryginał kupiłeś, jak już tak chcesz wspierać
Pewnie, że oryginał. Ale używany :lol:

Mnie na razie fabuła się podoba. Zobaczę dalej. Klimacik w każdym razie jest przedni.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13260 dnia: Czerwca 18, 2019, 11:18:26 am »
Pok, mogłeś już dołożyć te 5zł i kupić nówkię :P

postanowiłem sprawdzić ostatniego Deusa, którego kupiłem przy okazji za całe 15 zeta
Pewnie, że oryginał. Ale używany :lol:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2019, 11:23:17 am wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13261 dnia: Czerwca 18, 2019, 12:02:42 pm »
Niestety, ale ten Deus jest gorszy od poprzednika. Niby wszystko poprawnie, niby wszystko ładnie, ale HR był jednak ciekawszy, nawet pomijając kwestię beznadziejnych walk z bossami.

Jak chcecie jeszcze cyberpunka to pograjcie w polskiego Observera. Gra znajduje się obecnie w game pass na X0. Natomiast nie spodziewajcie się mesjasza symulatorów chodzenia. Ot, taka sobie gierka, z Rutgerem w roli głównej. Bardziej polecam jako ciekawostkę, niż coś odkrywczego.

Z takiego odkrywczego indyka w ostatnim czasie, to zdecydowanie polecam Superhot - również polski tytuł, również z game passa. Grałem w weekend i jestem miło zaskoczony.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13262 dnia: Czerwca 18, 2019, 12:10:45 pm »
@Mnichu
Zastanawiałem się wcześniej, czy w cyfrze nie kupić, bo był za 21 czy 18 zł, ale wziąłem tę akurat, bo miałem dzięki temu darmową wysyłkę przy kupowaniu Battlefronta 2. Ogólnie nie miałem ciśnienia na grę, teraz jednak jestem zadowolony z zakupu.

Mrocz

  • Gość
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13263 dnia: Czerwca 18, 2019, 12:23:21 pm »
Hehe mam tego Deusa z plusa jeszcze. Może pora go sprawdzić :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13264 dnia: Lipca 04, 2019, 23:24:46 pm »
Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści


Jak ktoś grał w Wiedźmina 3, to grał i w Gwinta. Na podstawie tej rozbudowanej minigry powstała sporych rozmiarów produkcja. Zasady Gwinta zostały znacznie przemodelowane i rozbudowane, za to sama gra otrzymała sporo elementów RPG. Oprócz rozbudowywania obozu i kupowania kart za zdobytą podczas rozgrywki walutę, musimy często podejmować ważkie decyzje, których konsekwencje poznajemy nieraz od razu, a nieraz dopiero po dłuższym czasie. Ogólnie scenariusz i klimat stoją na bardzo wysokim poziomie. Pomagają w tym świetne głosy postaci (także polskie - bo właśnie z takimi gram). Jeśli lubicie klimat Wiedźmina i nie macie awersji do gier karcianych, to szczerze polecam Wojnę Krwi. Redzi kolejny raz udowodnili, że nie robią słabych gier. A że następny tytuł z uniwersum Wiedźmaka prędko nie wyjdzie, to tym bardziej warto zagrać.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13265 dnia: Lipca 05, 2019, 11:10:49 am »
Gram już jakiś czas, gra wymaga jednak nieco dłuższych posiedzeń bo walki potrafią zająć trochę czasu (trzeba nie raz ostro pogłówkować). Nie jest też zbyt prosta, bowiem nowe karty zdobywamy bardzo powoli, a te, które już mamy (zwłaszcza na początku) nie pozwalają na zbyt wiele (niektóre dają tylko punkty i nic więcej). Trzeba wiec bardzo mocno skupić się na taktyce i zdarzały mi się gry, gdzie tą samą talią raz przegrywałem już po 1 rundzie, a raz wygrywałem z ogromną przewagą, tylko dla tego, że zagrałem karty w innej kolejności. Już nie wspomnę o zagadkach, w których dostajemy osobną talię, czasem tylko 4-5 kart i trzeba je zagrać w jednej konkretnej kolejności, aby wygrać (wykorzystując zasady na nich opisane, zarówno po naszej jak i przeciwnika stronie). Gra wymaga sporo główkowania, ale to jest właśnie w niej fajne. Samo zwiedzanie mapy byłoby nudne, gdyby nie fabuła i świetnie nagrane dialogi, oraz poukrywane skarby, do których nie raz ciężko się dostać (trzeba iść baaaaaardzo naokoło). Nawet jeśli wygląda na mini gierkę, to ukończenie to pewnie z 15-20 godzin jak nic (jestem dopiero w połowie, niestety zrąbałem parę wyborów żeby mieć calaka, więc musiałem zacząć od nowa :P).

Ta gra byłaby świetna na Switcha tak w sumie, można by sobie na kibelku pograć i wyłączać w połowie tur.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13266 dnia: Lipca 05, 2019, 11:37:32 am »
Ta gra byłaby świetna na Switcha tak w sumie, można by sobie na kibelku pograć i wyłączać w połowie tur.
Na Switcha bym pewnie brał.

U mnie ostatnio na tapecie było A Way Out. Świetna gra do coop. Polecam serdecznie.

Zaczałem też Days Gone i jest to bardzo dobry średniak, taka idealna gra na 7/10. To chłodne przyjcie było jednak troche przesadzone.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13267 dnia: Lipca 05, 2019, 21:19:50 pm »
Gram już jakiś czas, gra wymaga jednak nieco dłuższych posiedzeń bo walki potrafią zająć trochę czasu (trzeba nie raz ostro pogłówkować). Nie jest też zbyt prosta, bowiem nowe karty zdobywamy bardzo powoli, a te, które już mamy (zwłaszcza na początku) nie pozwalają na zbyt wiele (niektóre dają tylko punkty i nic więcej). Trzeba wiec bardzo mocno skupić się na taktyce i zdarzały mi się gry, gdzie tą samą talią raz przegrywałem już po 1 rundzie, a raz wygrywałem z ogromną przewagą, tylko dla tego, że zagrałem karty w innej kolejności. Już nie wspomnę o zagadkach, w których dostajemy osobną talię, czasem tylko 4-5 kart i trzeba je zagrać w jednej konkretnej kolejności, aby wygrać (wykorzystując zasady na nich opisane, zarówno po naszej jak i przeciwnika stronie). Gra wymaga sporo główkowania, ale to jest właśnie w niej fajne. Samo zwiedzanie mapy byłoby nudne, gdyby nie fabuła i świetnie nagrane dialogi, oraz poukrywane skarby, do których nie raz ciężko się dostać (trzeba iść baaaaaardzo naokoło). Nawet jeśli wygląda na mini gierkę, to ukończenie to pewnie z 15-20 godzin jak nic (jestem dopiero w połowie, niestety zrąbałem parę wyborów żeby mieć calaka, więc musiałem zacząć od nowa :P).

Ta gra byłaby świetna na Switcha tak w sumie, można by sobie na kibelku pograć i wyłączać w połowie tur.
Mnie właśnie walki ogólnie wydają się za łatwe i żałuję, że nie zacząłem gry na hardzie. Jedynie czasem z niektórymi zagadkami muszę dłużej pokombinować albo jak trafi mi się rozdanie zupełnie nie pasujące do danej walki. Ogólnie jednak jest łatwo i nieraz wygrywam bitwy przewagą ponad stu punktów. Mogliby zrobić np, że kart straconych w bitwie nie można używać przez następną. Albo nawet, żebyśmy tracili karty stracone w bitwie (musieliby tylko wtedy znacznie obniżyć ich cenę). Myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie. Sprawiłoby, że byśmy bardziej liczyli się ze stratami. Tymczasem "surowca" żołnierze mamy zdecydowanie zbyt wiele.

W każdym razie gra jest świetna, a podejmowane wybory to mistrzostwo. Naprawdę trzeba się wczuć w sytuację, by podjąć właściwą decyzję. Tu nie jest tak jak w innych grach, że mamy dobry (moralnie) albo zły wybór. Ja muszę przyznać, że się nie pitole i mordercy lądują u mnie na stryczku, bez okazywania litości. Fajnie jednak, że to wszystko jest tak realistycznie przedstawione. Dawniej nieraz władcy musieli stawać przed podobnymi wyborami. Zresztą Woja Krwi tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Cyberpunk pozamiata. Redzi osiągnęli mistrzostwo w opowiadaniu dojrzałych historii.

Aktualnie jestem za połową drugiej mapy. Zakładam, że są 3 lub 4, a każda to około 10 godzin gry (jeśli zwiedzamy każdy zakamarek).

No i też żałuję, że nie ma edycji na Switcha (jeszcze?). Ale że jest w promocji na PSN, to trza było brać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2019, 21:21:56 pm wysłana przez POK »

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13268 dnia: Lipca 06, 2019, 00:22:58 am »
Nie chce mi się już grać w gry  :cry:

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13269 dnia: Lipca 06, 2019, 10:26:02 am »
Odpal jakiegoś dobrego klasyka, mnie zawsze pomagało Xenogears z PSX'a. Zajebisty klasyk nie jest zły.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13270 dnia: Lipca 09, 2019, 16:27:18 pm »
Ukonczylem Dooma i zabralem sie dzieki game pass na pc za Forza horizon 4. Jestem pod duzym wrazeniem jak to wyglada i chodzi na moim lapku, 60fps, wszystko na ultra w 1080p. Poki co pojezdzilem z 2h i gra sie bardzo fajnie, brakuje mi tego typu gier na sprzecie sony.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13271 dnia: Lipca 09, 2019, 16:41:33 pm »
A, właśnie, kupiłem sobie w końcu Super Mario 3D Land na 3DS, bo wersji WiiU (czyli Super Mario 3D World) na Switcha chyba się niestety nie doczekamy.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13272 dnia: Lipca 09, 2019, 17:02:13 pm »
Dobra giera. Podobała mi się bardziej niż 3D World.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13273 dnia: Lipca 09, 2019, 17:47:28 pm »
To mnie 3D Land wydało się ubogie w porównaniu do 3D World. Ale i tak dobra gierka.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13274 dnia: Lipca 09, 2019, 17:50:07 pm »
No tak, ze względu na konsolę jest bardziej ubogie. Ja bym właśnie pograł w wersję z Wii U, pamiętam kiedyś oglądałem film o tym jak dobry jest tam Level Design i jak nowe elementy wprowadza się jeden po jednym, żeby gracz się szybko ich uczył, ale nie za dużo na raz.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13275 dnia: Lipca 09, 2019, 22:29:21 pm »
Gra była uboższa, ale koncept bardziej mi siedział na 3DSie niż na stacjonarnym Wii U i jakoś bardziej rajcował mnie gameplay. Za pełnoprawne stacjonarne Mario od czasów Galaxy 1 i 2 uznaję dopiero Odyssey.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13276 dnia: Lipca 09, 2019, 22:48:59 pm »
Ja przygodę z plejem postanowiłem zacząć od GT Sport oraz Horizona. Brakowało mi mocno normalnych, niebajkowych samochodówek na Switcha (chociaż VRally całkiem daje radę, ale to to rajdówka) i GT łatwo mnie w siebie wciągnęło. Nie jestem hardkorowcem w symulatorach/"simcade'ach", więc pewnie jakichś smaczków czy głębi nie ocenię, ale mam po prostu sporą frajdę z jazdy. Powolutku ogrywam sobie kolejne singlowe pucharki, mam nadzieję skończyć przed wyłączeniem serwerów 8)

Horizon co chwila powoduje u mnie opad szczęki. Jak ta grafika poszła do przodu :o Pamiętajcie, że piszę to jako osoba, która dwa lata grała wyłącznie na Switchu xD Idzie mi nieco powoli, bo się też odzwyczaiłem od pięciominutowych cutscenek co pięć minut - jak siadam pograć, to chcę szybko mieć nieprzerwaną akcję, a w HZD ciągle jestem w fazie rozkręcania się gierki. Mam nadzieję na weekend dobrze się w to "wgrać".

Chciałem też zobaczyć, tylko na chwilę, jak wygląda, działa i jak się gra w Rigged League na pleju. To był błąd xD Bo działa aż za dobrze, a dopiero co udało mi się gierkę odstawić przez tydzień na platformie Nintendo :(

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13277 dnia: Lipca 09, 2019, 22:51:11 pm »
Ty masz jakąś chorą ilość godzin w Rocket League na Switchu xP

Horizon to prześliczna gierka, ale dla mnie jej oprawa to niestety najmocniejszy punkt.
Sam gameplay mnie jakoś nie porwał, choć nie jest zły, ale też nie super dobry. Ot, poprawna gameplayowo gra z rewelacyjną oprawą graficzną. Taki blockbuster.
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2019, 22:55:32 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13278 dnia: Lipca 09, 2019, 23:30:50 pm »
Mnie Horizon się bardzo podobał. Grafika mega i gameplay super. Jedynie elementy RPG (dialogi, decyzje) były średnie i przy drugiej części powinni solidnie popracować nad tym elementem, bo do Wieśka to lata świetlne są.

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: W co teraz gracie?
« Odpowiedź #13279 dnia: Lipca 10, 2019, 10:00:18 am »
Mnie Horizon się bardzo podobał. Grafika mega i gameplay super. Jedynie elementy RPG (dialogi, decyzje) były średnie i przy drugiej części powinni solidnie popracować nad tym elementem, bo do Wieśka to lata świetlne są.
Ja się odbiłem od horizona po kilku godzinach. Za to moja żona opędzlowała podstawkę i dodatek i było jej mało. Ale ona się nie zna na grach, bo hejtowała Kingdom Hearts.