Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2065604 razy)

0 użytkowników i 32 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7200 dnia: Maja 18, 2015, 11:44:58 am »
Duda jest prawicowy. Koniec, kropka.

z takimi argumentami,  przekonales mnie.

W Katyniu lewica strzelała prawicy w tył głowy i to wystarczy za definicję, bo podział jest na tyle jasny że naprawdę chu** mnie obchodzi jakie ruski kat z KGB miał poglądy na prywatyzację służby zdrowia  :lol:


To daj mi przyklad w dzisiejszych czasach lewicy i prawicy. Kto do kogo strzela w tyl glowy? Wyjechales z dupy z Katyniem bo brak argumentow.
lewacka władza dyma od tyłu prawicowe społeczeństwo, nakazując mu co ma myslec, mówic i robic.
A ludobójstwo przeterminowuje sie po 10 pokoleniach.


Ale Polskie spoleczenstwo chce lewactwa w pewnym stopniu, darmowa sluzba zdrowia, darmowa edukacja, doplaty do dzieci, stop prywatyzacji, socjal, doplaty do mieszkan, doplaty do wyplat etc.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7201 dnia: Maja 18, 2015, 11:57:51 am »
Społeczenstwo chce tego co im lewacka władza w mediach powie.
Przykładów kilka na forumie pisuje..

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7202 dnia: Maja 18, 2015, 12:18:24 pm »
Duda jest prawicowy. Koniec, kropka.

z takimi argumentami,  przekonales mnie.

W Katyniu lewica strzelała prawicy w tył głowy i to wystarczy za definicję, bo podział jest na tyle jasny że naprawdę chu** mnie obchodzi jakie ruski kat z KGB miał poglądy na prywatyzację służby zdrowia  :lol:


To daj mi przyklad w dzisiejszych czasach lewicy i prawicy.

Przecież dzisiejsza współczesna lewica czci tych którzy strzelali w Katyniu, lata z kwiatami na ich groby wspierać to co zrobili i stawia i czyści im pomniki, więc co to za idiotyczne udawanie że to nie ta sama klika?  :lol:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7203 dnia: Maja 18, 2015, 12:51:59 pm »
Na ch** w ogóle dyskutować z matołkami dla których chadecja jest lewacka?

Kurwiniści, którym się wydaje, że monopol na prawicę ma krul, nie powinni mieć wstępu do tego tematu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7204 dnia: Maja 18, 2015, 15:36:01 pm »
Co jak co, ale program Dudy jest bardzo populistyczno-lewicowy, a prawicowy tylko w kwestiach ideologicznych. Oczywiście partia czy kandydat na prezydenta może mówić jedno, w praktyce zaś robić zupełnie co innego. Jak np. PO z podatkiem liniowym, które szybko (ale już po fakcie) uznało pomysł za nierealny.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7205 dnia: Maja 18, 2015, 15:48:44 pm »
Taki choleryk jak Kuziz, podobnie i Niesiołowski, nie powinni rządzić magazynem, a co dopiero narodem. Szogun nieźle przygasił Dudę w kwestii blokowania miejsca na uczelni, ale tekst do absolwentki po "dlaczego ma z kraju wyjeżdżać", gdy odpowiedział, że córka tez wylatuje płoty malować, a on sam tez wyjeżdżał za chlebem z kraju - szewerynaście to PR, szacunku i całej reszty.  :evil:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7206 dnia: Maja 18, 2015, 19:26:54 pm »
ty sylwan masz coś z bronka.

Cytuj
Pan Andrzej Duda od 1 sierpnia 2006 roku jest na urlopie bezpłatnym w Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2010-2011 wrócił na uczelnię i prowadził zajęcia. Od 1 października 2011 znów jest na urlopie i, podobnie jak w latach 2006-2010, nie pobiera żadnego wynagrodzenia. A w tym czasie uczelnia zatrudnia inne, wyłonione w konkursie, osoby w jego zastępstwie - mówi Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7207 dnia: Maja 18, 2015, 20:17:38 pm »
Mimo to Bronek mógł częściowo mieć rację. Osoby zatrudniane w zastępstwie zapewne są zatrudnione na gorszych warunkach, nie przysługują im dodatkowe świadczenia, dostają niższe pensje, a jeśli Duda zapragnąłby wrócić, to natychmiast zostałyby usunięte lub przeniesione gdzie indziej. Tak to przynajmniej zwykle się odbywa w takich przypadkach. Nie wiem oczywiście, jak jest w tym konkretnym.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7208 dnia: Maja 18, 2015, 21:39:34 pm »
Na ch** w ogóle dyskutować z matołkami dla których chadecja jest lewacka?

Kurwiniści, którym się wydaje, że monopol na prawicę ma krul, nie powinni mieć wstępu do tego tematu.
Szanowny Irasie tu nie chodzi o Januszka. Ja na przykład nigdy nie zagłosuje na kogoś, kto popiera ministerstwo edukacji i odgórnie ustalony program. Wyobraź sobie, że w naszym państwie rodzi się drugi Chrystus. Co to państwo robi? Twierdzi, że wie lepiej i przy użyciu przemocy zabiera się za Jego tresurę?! Trudno nie przekląć, bo widać czarno na białym, że to państwo jest wbrew Stwórcy. Ja swojego podpisu pod czymś takim nigdy nie złożę. Ja wiem, że nawet Braun poparł Dudę. Ale co dziwne  poparł go też jakiś tam guru tych LKGHM czy jak im tam, co Ziemkiewicz trzeźwo zauważył. Mogę powiedzieć tak namawiam do głosowania na Dudę, ale sam nie zagłosuje.

Poza tym jest jeszcze coś takiego, że w wyborach prezydenckich obiektywnie pojedynczy głos niema żadnego znaczenia. Bo żeby głos miał jakąkolwiek wartość musi być głosem decydującym, czyli gdybym ja nie poszedł i nie zagłosował na Dudę i by się okazało, że Duda przegra jednym głosem to wtedy i tylko i wyłącznie byłbym  winny jego porażki. Tylko gdyby doszło do takiej sytuacji, że zadecydował jeden głos to wybory musiałyby być powtórzone, bo wiadomo, że są zawsze jakieś pomniejsze błędy.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7209 dnia: Maja 18, 2015, 22:18:05 pm »
Równie dobrze każdy może iść tym tokiem rozumowania, i nagle z jednego głosu zrobi się milion. Dla mnie obywatelskim obowiązkiem jest chodzić na wybory. Przyznam się, że na te też nie chciałem iść, ale w końcu się przemogłem. Nie wiem kto będzie lepszym prezydentem, Duda czy Komorowski. Tego nikt nie wie przed faktem. Można tylko przypuszczać. Ale jeśli chce się mieć jakiś wpływ na obraz polskiej polityki, to trzeba chodzić głosować.


A tak swoją drogą międzynarodowe badania umiejscowiły ostatnio Polskę na 11 miejscu na świecie, jeśli chodzi o edukację piętnastolatków. Jesteśmy np. przed Niemcami (chyba 13 miejsce) Wielką Brytanią (20 miejsce) czy USA (28 miejsce, jeśli dobrze pamiętam). I to nie jest przypadek. Już od kilkunastu lat polska młodzież uzyskuje coraz lepsze wyniki na arenie międzynarodowej (trochę interesuję się tematem, czytałem raporty i takie tam). Jesteśmy tutaj podawani jako znakomity przykład postępu. Niestety, gorzej ma się sprawa z edukacją na poziomie liceum. Nie wiem jednak czy ostatnio coś się w tej materii zmieniło.

Oczywiście jeśli komuś zależy głównie na kwestiach światopoglądowych i religijnych, to wyniki w testach nieszczególnie będą go obchodzić. Ja tam się cieszę, że nie indoktrynuje się w Polsce dzieci, tak jak kiedyś. Osobiście jestem przeciwny nadmiernej edukacji w kwestii poglądów, czy to typowo lewackich, czy prawicowych. Przede wszystkim powinno się uczyć dzieci moralności i rozwijać w nich ideały humanizmu.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7210 dnia: Maja 18, 2015, 22:40:00 pm »
Równie dobrze każdy może iść tym tokiem rozumowania, i nagle z jednego głosu zrobi się milion.- tylko że ja nie mam żadnej władzy nad tym co zrobią inni, podałem obiektywne fakty.

"a tam się cieszę, że nie indoktrynuje się w Polsce dzieci, tak jak kiedyś."
Ja byłem indoktrynowany. Doskonale pamiętam akcje czyszczenie świata- "ziemia jest naszą matką i wszyscy powinniśmy o nią dbać :mad:"

Dzień ziemi- polegało to na zbieraniu śmieci wcześniej spreparowanym kijem z gwoździem.


"Uczyć dzieci moralności i rozwijać w nich ideały humanizmu." A co Cię obchodzi czego ktoś swoje dzieci uczy uważasz że wiesz lepiej od rodziców co jest dobre dla dziecka?
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2015, 22:47:05 pm wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7211 dnia: Maja 18, 2015, 23:11:20 pm »
Ja byłem indoktrynowany. Doskonale pamiętam akcje czyszczenie świata- "ziemia jest naszą matką i wszyscy powinniśmy o nią dbać :mad:"
A nie?

"Uczyć dzieci moralności i rozwijać w nich ideały humanizmu." A co Cię obchodzi czego ktoś swoje dzieci uczy uważasz że wiesz lepiej od rodziców co jest dobre dla dziecka?
Raz zachowujesz się jak katolicki fanatyk, a raz jak anarchista.

Dzieci to mali ludzie. Nikt z nas nie żyje w zamkniętym kręgu. Musi nas obchodzić, jakich wartości uczy się w szkołach, bo to wpływa na życie naszej rodziny i nas samych, na kształt całego świata. Jeśli nikt nie będzie szanował przyrody, to wkrótce wszyscy będziemy żyli w jednym wielkim szambie.

Są pewne wartości i zachowania, które łatwo określić jako złe, np. cwaniactwo, chamstwo, agresywność, złośliwość, dwulicowość itd. Podobnie jest z dobrymi: prawdomówność, poszanowanie cudzej wartości i praw drugiego człowieka, zrozumienie odmiennych postaw myślowych, cierpliwość, opanowanie itd.

Niech rodzice i szkoły uczą tego, co dobre, a eliminują to, co złe. Wtedy nam wszystkim będzie się żyło lepiej.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7212 dnia: Maja 18, 2015, 23:48:52 pm »
Oczywiście, że nie. Ziemia nie jest naszą matką. I mógłbym tutaj pie**olić długo, ale sprowadza się to do tego, że ziemia nie jest matką tylko naszą służącą(tak nie jest, ale to jest wszystko pierdolenie zostałem indoktrynowany i takie są fakty)

Niech rodzice i szkoły uczą tego, co dobre, a eliminują to, co złe.- no zajebista mądrość.

Co do szanowania ziemi- To ziemia sobie doskonale poradzi bez szanowania. Naprawdę nie chce mi się pisać, bo twierdzenie, że człowiek może się powstrzymać od swojej ekspansji jest jak mówienie, że od jutra nie pije.

I o co Ci chodzi z tym anarchizmem? Pokaż mi cywilizacje czy choć nie wiem cokolwiek co bardziej szanuje wolność. oprócz katolicyzmu?
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 00:21:59 am wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7213 dnia: Maja 19, 2015, 00:29:49 am »
Cytuj
A tak swoją drogą międzynarodowe badania umiejscowiły ostatnio..
dzizas  :-?
Takie badanie to ja robiłem co miesiac jak po wode na ukraine jeździłem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7214 dnia: Maja 19, 2015, 14:46:28 pm »
Oczywiście, że nie. Ziemia nie jest naszą matką. I mógłbym tutaj pie**olić długo, ale sprowadza się to do tego, że ziemia nie jest matką tylko naszą służącą(tak nie jest, ale to jest wszystko pierdolenie zostałem indoktrynowany i takie są fakty)

Niech rodzice i szkoły uczą tego, co dobre, a eliminują to, co złe.- no zajebista mądrość.

Co do szanowania ziemi- To ziemia sobie doskonale poradzi bez szanowania. Naprawdę nie chce mi się pisać, bo twierdzenie, że człowiek może się powstrzymać od swojej ekspansji jest jak mówienie, że od jutra nie pije.

I o co Ci chodzi z tym anarchizmem? Pokaż mi cywilizacje czy choć nie wiem cokolwiek co bardziej szanuje wolność. oprócz katolicyzmu?
Masz strasznie dziwny sposób rozumowania, ale nie chce mi się dalej drążyć tematu.

Cytuj
A tak swoją drogą międzynarodowe badania umiejscowiły ostatnio..
dzizas  :-?
Takie badanie to ja robiłem co miesiac jak po wode na ukraine jeździłem.
Polska dobrze wypadła w jakimś międzynarodowym rankingu, więc to na pewno jest spisek :-? Zawsze mnie zastanawia, jaki cel ma opluwanie osiągnięć własnego narodu?

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, od kilku lat interesuję się badaniami PISA:
http://pl.wikipedia.org/wiki/PISA_%28badanie%29

Czytałem szczegółowe raporty i mogę stwierdzić, że metodologia badań jest jak najbardziej w porządku. Już nie pamiętam dokładnie, ale z każdego kraju wybiera się bodajże około 1,5 tysiąca uczniów z losowo wybranych szkół. Testy są takie same na całym świecie i są sporządzane przez światowej klasy ekspertów (np. Manfreda Spitzera, który jest autorem wielu cenionych książek). Ocenia się uczniów na podstawie 6 poziomów trudności. Dokładne raporty przedstawiają także, jak zmienia się nastawienie uczniów do nauczycieli itp.

Te testy, w których Polska zajęła 11 miejsce na świecie były podobno jeszcze dokładniejsze i prowadzone na jeszcze szerszą skalę, więc wysoki wynik bardzo cieszy.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7215 dnia: Maja 19, 2015, 16:20:00 pm »
Nie opluwam narodu, tylko jakieś smieszne badania o dupie marynie. Niby jak oni to obliczyli? Bezsens. To ze społeczeństwo w krajach oświeconych jest głupie to każdy wie i nie ma sie czym szczycić. Niestety poziom nauczania w Polsce w przeciągu ostatnich 15 lat spadł katastrofalnie i zaczynam podejrzewać, ze takie badania z dupy zwyczajnie mają to ukryć.  Jestem przekonany, ze sie ze mną zgodzisz.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7216 dnia: Maja 19, 2015, 16:34:16 pm »
badanie o dupie maryny feee i niemiarodajne, a zakupy szmatławca w niemieckim realu już ok ok :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7217 dnia: Maja 19, 2015, 16:44:34 pm »
Trzeba umieć oddzielać brednie od prawdy.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7218 dnia: Maja 19, 2015, 18:06:01 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7219 dnia: Maja 19, 2015, 20:08:04 pm »
Nie opluwam narodu, tylko jakieś smieszne badania o dupie marynie. Niby jak oni to obliczyli? Bezsens. To ze społeczeństwo w krajach oświeconych jest głupie to każdy wie i nie ma sie czym szczycić. Niestety poziom nauczania w Polsce w przeciągu ostatnich 15 lat spadł katastrofalnie i zaczynam podejrzewać, ze takie badania z dupy zwyczajnie mają to ukryć.  Jestem przekonany, ze sie ze mną zgodzisz.
Jak obliczyli? A jak obliczają wyniki matur? :roll:
Uczniowie rozwiązują zadania testowe sprawdzające ich umiejętności na kilku poziomach trudności i z różnych dziedzin (bada się właśnie głównie umiejętność kojarzenia otrzymanych danych, nie wiedzę). Faktem jest, że polscy uczniowie wypadają na tle światowym coraz lepiej i jasno wychodzi na to, że przez ostanie 15 lat wzrosła jakość edukacji w Polsce, przynajmniej na poziomie podstawowym (ma tu jednak też na pewno duży wpływ ogólny wzrost zamożności i mniejsza ilość dzieci przypadających na jedną rodzinę).

Jeśli sądzisz, że poziom nauczania spadł w Polsce "katastrofalnie" przez ostanie 15 lat, to powiedz mi, na czym opierasz te swoje przypuszczenia? Na rządach PO? Na wróżeniu z fusów?
Badania są międzynarodowe i właśnie dlatego nikt tu Polski nie wyróżnia. Nie wiem, na czym możesz opierać swoją wiedzę w ogóle, skoro nawet takim badaniom nie dowierzasz.

Polska jest podawana jako świetny przykład, że można iść z edukacją do przodu. Złym przykładem jest natomiast np. Szwecja, która ostro poszła w dół (35 miejsce w wyżej wspomnianym badaniu).

I pomyliłem się, PISA nie bada 1,5 tysiąca uczniów z losowo wybranych szkół w danym kraju, ale przynajmniej aż 5 tysięcy. W małych państewkach do testów podchodzi nawet cały rocznik.

Jak mówiłem, czytałem bardzo szczegółowy raport (chyba za rok 2009, za 2012 też czytałem, ale był mniej dokładny). Wszystko można znaleźć w internecie.

Raport za 2012 rok dla chętnych:
http://www.ifispan.waw.pl/pliki/wyniki_pisa.pdf

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7220 dnia: Maja 19, 2015, 21:24:32 pm »
Na wynikach matur, tak? Znając życie to pewnie bystrzaków nasza strona dała na badania. Pytanie ilu dzisiejszych maturzystów zdałoby mature którą zdawałem ja, sOOs, czy londek?
Zresztą są jakies badania na ten temat? Odsetek ludzi zdających dzis a kiedyś? Procent przystępujących do matury?
Wymieniasz szwecje, ale ilu tam jest szwedów szkołach a ilu emigrantów?
Nie dogadamy sie widze.
PS: faktem jest też, ze czym wyższy poziom dobrobytu tym głupsze dzieciaki w społeczeństwie. Wiec może i platforma dobrze rządzi.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7221 dnia: Maja 19, 2015, 22:00:42 pm »
Znając życie to pewnie bystrzaków nasza strona dała na badania.
Wiesz co to losowa grupa?

Pytanie ilu dzisiejszych maturzystów zdałoby mature którą zdawałem ja, sOOs, czy londek?
Ciekawe pytanie. Możliwe, że więcej. Obecny system matur jest dużo sensowniejszy i sprawiedliwszy niż stary. Przynajmniej ja tak uważam.

Zresztą są jakies badania na ten temat? Odsetek ludzi zdających dzis a kiedyś? Procent przystępujących do matury?
Pewnie są, ale w tym akurat się zbytnio nie orientuję. Z tego co wiem, obecnie znacznie więcej jest podchodzących do matury, niż kiedyś. A to z prostego powodu. Dawniej większy procent uczniów wybierał zawodówkę.

Wymieniasz szwecje, ale ilu tam jest szwedów szkołach a ilu emigrantów?
To już osobna kwestia.

faktem jest też, ze czym wyższy poziom dobrobytu tym głupsze dzieciaki w społeczeństwie.
Kolejne stwierdzenie z dupy. Zobacz jakie państwa są u dołu stawki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Programme_for_International_Student_Assessment
Sam zresztą dałeś przykład z emigrantami w Szwecji. A emigranci niemal zawsze żyją na niższym poziomie niż stali bywalcy.

Oczywiście poziom edukacji, a poziom wychowania i myślenia praktycznego to dwie osobne kwestie. Sądzę jednak, że i tu można by odnaleźć pozytywną korelację.


Polecam Ci Leszke radę Konfucjusza:

"Jeśli coś wiesz, przyznaj, że wiesz. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj, że nie wiesz. Oto prawdziwa wiedza."

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7222 dnia: Maja 19, 2015, 22:30:24 pm »


 :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7223 dnia: Maja 19, 2015, 23:05:47 pm »
Ciekawe pytanie. Możliwe, że więcej. Obecny system matur jest dużo sensowniejszy i sprawiedliwszy niż stary. Przynajmniej ja tak uważam.

Pisanie pod klucz sensowniejsze? W zwiazku z tym, ze prace ocenia sie pod klucz, program jest tak ulozony aby ten klucz byl wycwiczony. Imo. wiedza ogolna w dzisiejszej mlodziezy lezy i to ogranicza imo. zdolnosci ludzi w przyszlosci. Dzieciaki lepiej wypadaja w takich testach jak ten wspomniany takze dlatego, ze kadra jest inaczej przygotowana (mnie uczylo stare pokolenie nauczycieli, strasznie wymagajacy, budzacy strach i respect).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7224 dnia: Maja 19, 2015, 23:52:35 pm »

Ciekawe pytanie. Możliwe, że więcej. Obecny system matur jest dużo sensowniejszy i sprawiedliwszy niż stary. Przynajmniej ja tak uważam.

Pisanie pod klucz sensowniejsze? W zwiazku z tym, ze prace ocenia sie pod klucz, program jest tak ulozony aby ten klucz byl wycwiczony. Imo. wiedza ogolna w dzisiejszej mlodziezy lezy i to ogranicza imo. zdolnosci ludzi w przyszlosci.
Pytania są mieszane, a na "nowych" maturach przecież też sporo zależy od wiedzy ogólnej.

W każdym razie jest zwykle tak, że osoby zdające starą maturę twierdzą, że ona była lepsza, a osoby zdające nową, że nowa jest lepsza. Podobnie jest kiedy powraca się myślami do przeszłości. Ludzie mają tendencję do wybielania własnych zasług, osiągnięć, własnego okresu młodości, własnych poglądów, wspomnień itd.

Osobiście nie przeceniałbym znaczenia matur. To jest tylko test. Ważny, do którego wielu się długo przygotowuje, ale nie znowu tak ważny jak wiele lat przebytej edukacji. Nowa matura, nawet zakładające, że ma gorszą formę, to może lepiej (sprawiedliwiej) oceniać uczniów chcących dostać się na dobre uczelnie. Nie zachodzi tutaj sprzeczność. Ważne, że każdy dostaje ten sam arkusz pytań.

Dzieciaki lepiej wypadaja w takich testach jak ten wspomniany takze dlatego, ze kadra jest inaczej przygotowana (mnie uczylo stare pokolenie nauczycieli, strasznie wymagajacy, budzacy strach i respect).
Przyznam że nie rozumiem. W takim razie kadra jest teraz lepiej przygotowana niż kiedyś, czy gorzej?

Może chodzi Ci o to, że kiedyś bardziej nastawiano się na wtłaczanie wiedzy, a dziś większą wagę przykłada się do rozumienia nauczanych zagadnień. I to jest prawda. Rzeczywiście materiał jest modyfikowany w tym kierunku z roku na rok (choć wciąż uczniowie są przeciążeni zbędną wiedzą). Moim zdaniem jest to zmiana jak najbardziej na plus. Wiedza encyklopedyczna niewiele znaczy, jeśli nie potrafi się jej zastosować w praktyce.

W jednym z tych raportów, o którym wspominałem, było właśnie, jak zmienia się nastawienie uczniów do nauczycieli i nauczycieli do uczniów. Wygląda na to, że i tutaj sprawy idą powoli w dobrym kierunku. Nauczyciele zaczynają bardziej szanować uczniów, a uczniowie nauczycieli. Sporo jest jednak jeszcze do zrobienia.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7225 dnia: Maja 20, 2015, 00:04:58 am »
Chciałem napisać post o ludziach głosujących i ich 'nieokreślonesłowo' motywacji, miałem nieprzyjemność rozmawiać z ludźmi niemającymi pojęcia(bladego) ale charakteryzującymi się obywatelską postawą. Długo by pisać i w zasadzie niema po co. Bo Można to streścić w dwóch słowach"je**ć demokracje"
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7226 dnia: Maja 20, 2015, 00:25:56 am »
Znalazłem. Tutaj jest obszerny raport z badań PISA w Polsce w 2009 roku:
http://www.ifispan.waw.pl/pliki/1_pisa_2009.pdf

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości wystarczy zajrzeć i samemu ocenić.

A tu jeszcze wykładzik na TEDzie:
http://www.ted.com/talks/andreas_schleicher_use_data_to_build_better_schools

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7227 dnia: Maja 20, 2015, 02:17:32 am »
Cytuj
Polecam Ci Leszke radę Konfucjusza:

"Jeśli coś wiesz, przyznaj, że wiesz. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj, że nie wiesz. Oto prawdziwa wiedza."
1.Zacznijmy od tego zawsze mam racje.
2.Te badania sa z dupy i nie powinny byc nazywane badaniami.
3. zresztą zabawie sie:

Cytuj
Wiesz co to losowa grupa?
wiem, a Ty wiesz jak "losowani" byli uczestnicy "badania"?
Cytuj
Ciekawe pytanie. Możliwe, że więcej. Obecny system matur jest dużo sensowniejszy i sprawiedliwszy niż stary. Przynajmniej ja tak uważam.
Niby dlaczego? bo ucza sie programowo aby zdac a nie cos wiedziec?
Cytuj
Z tego co wiem, obecnie znacznie więcej jest podchodzących do matury, niż kiedyś. A to z prostego powodu. Dawniej większy procent uczniów wybierał zawodówkę
No tak. Tylko kiedyś po maturze starałes sie dostac na studia, starałes sie je skończyć z wynikiem i byłes kims. Dziś jestes albo bezrobotnym/robotnikiem umiejącym mniej jak kiedys po zawodówce albo jestes bezrobotnym/magistrem/robotnikiem umiejącym mniej jak kiedys po zawodówce z talonem na kur** i balon. Oczywiście sa jednostki, których to nie dotyczy  i lewackie pleple tylko teraz pytanie: Po ch** zgraja baranów młodych ludzi ma sie uczyć niepotrzebnych głupot do matury jak mogą pracowac po zawodówce? Może dlatego ze sa dłużej uczniami a nie bezrobotnymi?

Polecam rade znanego miedzynarodowego badacza dziedzin ochujałych Tymituma, mianowicie: "Ty mi tu nie pierd**"

« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2015, 02:23:47 am wysłana przez Leszke »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7228 dnia: Maja 20, 2015, 15:10:54 pm »
Podlinkowałem raport, w którym jest ładnie wszystko napisane, co, jak i dlaczego. To czy będziesz się upierał przy swoim, czy zmienisz zdanie, zależy już tylko wyłącznie od Ciebie. Jestem jednak ciekaw, jakbyś zareagował gdyby Polska przykładowo spadła z 25 miejsca w rankingu PISA na miejsce 40. Też byś wtedy to całkowicie zlekceważył? Albo uznał za pozytywną oznakę? Wątpię.

Do badań takich jak PISA nie można przykładać nazbyt wielkiej wagi. One pokazują tylko pewne tendencje, takie jak zdolność rozumienia i rozwiązywania złożonych zadań. Lepiej jednak, że Polska w nich pnie się w rankingu w górę, niż leci w dół. Choć nie musi mieć to wcale przełożenia na polską ekonomię i kulturę.
No i zebrane dane mogą się bardzo przydać w ulepszaniu poziomu edukacji, w Polsce i na świecie, jeśli trafią w ręce odpowiednich osób.

Temat matur poruszyłem mimochodem. Ja uważam, że nowy system nauczania jest lepszy niż stary, ale nie oczekuję by cały świat się w tym względzie ze mną zgadzał. Nie interesowałem się tym na tyle, by wyrobić sobie jakieś bardzo konkretne zdanie.

Problem pracy po studiach jest już w ogóle szerszym zagadnieniem. Jeśli młodzi ludzie wybierają ogólniaka i studia zamiast zawodówki, to już ich sprawa. Jeśli narzekają, że zrobili licencjat np. z politologii i nie mogą dostać pracy w tym kierunku, no to nie świadczy to najlepiej o ich zdolnościach umysłowych.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7229 dnia: Maja 20, 2015, 22:43:59 pm »
Kaczyński: Są pieniądze na spełnienie obietnic Dudy
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2015/aktualnosci/news-kaczynski-sa-pieniadze-na-spelnienie-obietnic-dudy,nId,1771109

Teraz łatwo mu to mówić, ale jeśli PiS wygra wybory do sejmu (co jest bardzo prawdopodobne, bo PO straci wyborców na rzecz nowej partii Kukiza), to zobaczymy jak będzie się wykręcał i zwalał winę na innych. Co innego gadać i teoretyzować, a co innego planować budżet.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7230 dnia: Maja 21, 2015, 02:08:47 am »
Cytuj
Podlinkowałem raport, w którym jest ładnie wszystko napisane, co, jak i dlaczego. To czy będziesz się upierał przy swoim, czy zmienisz zdanie, zależy już tylko wyłącznie od Ciebie. Jestem jednak ciekaw, jakbyś zareagował gdyby Polska przykładowo spadła z 25 miejsca w rankingu PISA na miejsce 40. Też byś wtedy to całkowicie zlekceważył? Albo uznał za pozytywną oznakę? Wątpię.
Tak samo miałbym ten raport w dupie, oczywiście nie dosłownie(zapewne to jest wiele stonic o niczym i zwyczajnie by sie nie zmiescił). Zwykłe brednie robione pod znajomości aby wyrwac kase. Kto to sponsoruje? szejk abdullach czy jakas wieksza szajka złodziejska jak UE?
Kaczyński: Są pieniądze na spełnienie obietnic Dudy
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2015/aktualnosci/news-kaczynski-sa-pieniadze-na-spelnienie-obietnic-dudy,nId,1771109

Teraz łatwo mu to mówić, ale jeśli PiS wygra wybory do sejmu (co jest bardzo prawdopodobne, bo PO straci wyborców na rzecz nowej partii Kukiza), to zobaczymy jak będzie się wykręcał i zwalał winę na innych. Co innego gadać i teoretyzować, a co innego planować budżet.
bronek dziś ze związkowcami sie układał i coś o wieku emerytalnym składał obietnice, wiec nie jest tak z krajem źle jak to rzad PO stara sie pokazac.
Mam dziwne wrażenie, że oni kłamią i robią plebs w chu**.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7231 dnia: Maja 21, 2015, 21:06:26 pm »
Bieńkowska: "Kto się zgodzi pracować za 6 tysięcy? ALBO ZŁODZIEJ ALBO IDIOTA!"
Cytuj
Do mediów trafiły właśnie kolejne fragmenty rozmów nagranych w lutym ubiegłego roku. Tym razem bohaterami nagrań są Elżbieta Bieńkowska, ówczesna minister infrastruktury (teraz Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług) oraz Paweł Wojtunik, szef CBA. Podczas eleganckiego obiadu u Sowy Bieńkowska i Wojtunik narzekali na... zarobki w polityce. Zdaniem minister, na pracę za 6 tysięcy złotych mogą zgodzić się jedynie... złodziej lub idiota.

Tygodnik Do Rzeczy cytuje rozmowę Bieńkowskiej i Wojtunika o ich wspólnej znajomej, która po śmierci męża znalazła się w tarapatach finansowych:

Bieńkowska: Mówi: ja dostawałam pensji 6 tys. 6 tys. zł! No rozumiesz to?
Wojtunik: Nie, nie...
Bieńkowska: No albo złodziej, albo idiota. To jest niemożliwe tak? Żeby ktoś za tyle pracował. Ona mówi, że jej koledzy z uczelni to w ogóle się w głowę pukają, bo nie wierzą. Jak uwierzą, to się w głowę pukają - co ona tu jeszcze robi?!
Wojtunik: Kiedyś w Polsce było tak, że bycie wiceministrem to jest już kamień milowy w CV. Że po tym już jesteś autorytetem, guru, czeka cię tylko lepsza kariera. A tu po prostu każdy patrzy. Mnie też się tak kiedyś wydawało... A teraz podsekretarzem stanu, tak? Zobacz jak wiceministrowie mają (...) klepią biedę.
Bieńkowska: Tak, tak...
http://www.pudelek.pl/artykul/79449/bienkowska_kto_sie_zgodzi_pracowac_za_6_tysiecy_albo_zlodziej_albo_idiota/

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7232 dnia: Maja 21, 2015, 21:11:54 pm »
Tu chodzi o pensję ministra. I o ile na początku dziwiłem się tej wypowiedzi, to baba ma rację - pracując za tę kwotę na tym stanowisku jest się albo idiotą, albo złodziejem, który tak czy siak "dorobi" do pensji.

Cytuj
Wojtunik: (...) Jeżeli podsekretaż stanu zarabia 7000 i dojeżdża...gdzieśtam, to on zawsze będzie liczył, że gdzieś zje taniej, że oszczędzi, dochodzi do sytuacji żenujących po prostu. (...) bo to już nie chodzi o to, że ktoś ma taki czy inny standard, po prostu ciebie nie stać na inny standard. Już nie mówię o tym, że (...) myśmy procedowali wiele takich rzeczy, że były traktowane jako luksus, [a w innych państwach] to pewne minimum. Masz willę, w której możesz przyjmować wiceministra, wicepremiera innego pańśtwa? Nie masz. A w Niemczech masz taką willę, na czas funkcji (...) tak jak ambasador masz przestrzeń reprezentacyjną. (...)

Bieńkowska: (...) każdy podsekretaż stanu, to co mówiłeś (...) daję jej przykład, bo ona nie jest parlamentarzystą. Czyli, no, musi zapłacić za mieszkanie. (...) u niej sprawa wygląda tak - wiesz ja tu nie prowadzę gospodarstwa domowego - a ona jest z Gdyni, wiesz, jeździ co tydzień, żeby być z tymi dziećmi (...) tam ma wykłady. Ponieważ jej mąż zginął tragicznie, gdzieś się utopił, no utopił się dwa lata temu czy ileś. I jest wdową z dwójką dzieci takcih w wieku późno-podstawówkowym. (...) i ona te dzieci ma tutaj ze sobą, czyli prowadzi normalne gospodarstwo domowe.(...) i ona mówi tak: Wiesz ile mnie w zimie zostawało, kiedy dochodziły opłaty za ogrzewanie (...)? Mówi: ja dostawałam pensji 6000. 6000, no rozumiesz to? (...)no mówie ci albo złodziej, albo idiota (...) to jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował. Ona mówi, że jej koledzy z uczelni wogóle się w głowę pukają, bo nie wierzą właśnie, jak uwierzą to się w głowę pukają co ona tu jeszcze robi.

Wojtunik: Tymbardziej wiesz. Kiedyś w Polsce było tak, że bycie wiceministrem to jest już taki kamień milowy w CV, że po tym już jesteś autorytetem, guru, czeka cię tylko lepsza kariera, a tu po prostu każdy patrzy - mnie też tak się kiedyś wydawało. (...) zobacz teraz jak ministrowie mają, którzy kiedyś byli wielkimi ministrami, a teraz wchodzą gdzieś i albo otwierają gdzieś (???) albo gdzieś klepią biedę.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7233 dnia: Maja 21, 2015, 21:29:40 pm »
Trzeba pamiętać, że tu chodzi o wiceministrów, którzy nie pełnią już tak ważnych funkcji. Ja jestem zdania, że posłom nie należy się więcej niż 6-7 tys., ale ministrowie rzeczywiście powinni dostawać większe siano (zakładając, że mają odpowiednie kwalifikacje). Mówienie o biedzie jest tu jednak nie na miejscu.

Podejrzewam, że gdyby podsłuchać polityków, to niejeden z nich narzekałby na swoje "marne" zarobki.


OECD: nierówności majątkowe rosną
Cytuj
Najwyraźniejsze nierówności w krajach OECD, mierzone współczynnik Giniego, występują w Chile (0,50), Meksyku (0,48), Turcji (0,41), USA (0,40) i Izraelu (0,38), a najmniejsze w Danii, Słowenii, Słowacji i Norwegii (0,25) oraz w Czechach (0,26). W Polsce współczynnik Giniego wyniósł w 2012 roku 0,30 i był niższy niż średnia dla krajów OECD, wynosząca 0,32.
http://www.forbes.pl/oecd-nierownosci-majatkowe-rosna,artykuly,194775,1,1.html

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7234 dnia: Maja 21, 2015, 21:32:58 pm »
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Myślę, że niektórzy narzekaliby nawet gdyby na konto dostawali 100 tysięcy miesięcznej pensji.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7235 dnia: Maja 22, 2015, 10:43:15 am »
A ja mysle ze nie potrzeba nam tylu ministerstw..

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7236 dnia: Maja 22, 2015, 11:00:30 am »
Trzeba pamiętać, że tu chodzi o wiceministrów, którzy nie pełnią już tak ważnych funkcji. Ja jestem zdania, że posłom nie należy się więcej niż 6-7 tys., ale ministrowie rzeczywiście powinni dostawać większe siano (zakładając, że mają odpowiednie kwalifikacje). Mówienie o biedzie jest tu jednak nie na miejscu.

Podejrzewam, że gdyby podsłuchać polityków, to niejeden z nich narzekałby na swoje "marne" zarobki.


OECD: nierówności majątkowe rosną
Cytuj
Najwyraźniejsze nierówności w krajach OECD, mierzone współczynnik Giniego, występują w Chile (0,50), Meksyku (0,48), Turcji (0,41), USA (0,40) i Izraelu (0,38), a najmniejsze w Danii, Słowenii, Słowacji i Norwegii (0,25) oraz w Czechach (0,26). W Polsce współczynnik Giniego wyniósł w 2012 roku 0,30 i był niższy niż średnia dla krajów OECD, wynosząca 0,32.
http://www.forbes.pl/oecd-nierownosci-majatkowe-rosna,artykuly,194775,1,1.html

ja tam jestem zdania, że za 6k dla wiceministra to rzeczywiście albo idiota, albo złodziej robi. jest jeszcze opcja, najbardziej prawdopodobna, że karierowicz. byle przedstawiciel regionalny ma tyle, a zakres odpowiedzialności i "ekspozycja na świeczniku" nieporównywalnie mniejsza.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7237 dnia: Maja 22, 2015, 11:03:42 am »
Ale taki minister ma dużo wiecej jak 6tysi, ludzie. Bez złodziejstwa wychodzi takiemu z 25tys a jak obrotny to i z 80tys pewnie da rade.
Nie licze ośmiorniczek i winka oczywiscie.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7238 dnia: Maja 22, 2015, 11:23:52 am »
Czyli opisujesz złodzieja.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7239 dnia: Maja 22, 2015, 11:31:05 am »
No własnie nie. Ty wiesz ile taki ma dodatków,prezentów i premii? A przekrety to nawet na klamkach do dzwi robią  :lol:
A życie z darmo też sie liczy..