Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2138440 razy)

0 użytkowników i 53 Gości przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14560 dnia: Października 12, 2016, 22:07:00 pm »
W sumie ciekawe, wiadomo, że po porodzie dziecko nie wytrzyma tygodnia, będzie zdeformowane, ale ch** niech kobieta urodzi, dajmy imię i zróbmy pogrzeb. Przecież to kur** kolejny zjebany pomysł i wiadomo, że nikt tego, a dokładnie kobiety, nie będą tego brać na poważnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14561 dnia: Października 12, 2016, 22:11:33 pm »
Pomaganie kobietom i stwarzanie im możliwie najlepszych warunków w ciąży z komplikacjami to zaiste zjebany pomysł.

Nie wiedziałem, że za takie komentarze na GO też wam płacą  :?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14562 dnia: Października 12, 2016, 22:15:15 pm »
Pięknie ubrałeś w słowa poród, który zakończy się zgonem :lol:

Pomysł jest zjebany, bo co byś kur** nie zrobił, to w głowie masz rozp**rdol, że ciągniesz ten płód tylko po to aby dać imię i pochować.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2016, 22:17:27 pm wysłana przez Moldar »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14563 dnia: Października 12, 2016, 22:28:54 pm »
Przecież wiadomo o co chodzi. Kościół dzięki temu zarobi bo wezmą za chrzest i za pogrzeb. Udajecie głupich jakby od dzisiaj PiS wspierał kościól i odwrotnie.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14564 dnia: Października 12, 2016, 22:34:08 pm »
No gdzie tam, Ksiądz pewnie nic nie weźmie, no ewentualnie co łaska.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14565 dnia: Października 12, 2016, 22:38:25 pm »
Pięknie ubrałeś w słowa poród, który zakończy się zgonem :lol:

Pomysł jest zjebany, bo co byś kur** nie zrobił, to w głowie masz rozp**rdol, że ciągniesz ten płód tylko po to aby dać imię i pochować.

Fakt, lepiej abortować, bo jeszcze wyjdzie z tego taki moldar...

Aborcja jest dla katolików niedopuszczalna. Naprawdę nie można wykazać minimum zrozumienia, uszanować tego i cieszyć się, że choć mają możliwość, nie próbują siłą narzucić swoich poglądów reszcie i szukają innych rozwiązań, tylko trzeba być taką zjebaną kurwą jak ty?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14566 dnia: Października 12, 2016, 22:41:17 pm »
Ale ty jesteś popierdolony to nie mogę :lol:

Idąc twoim tokiem rozumowania, jak ktoś nie jest katolikiem, to nie powinno być problemu i no właśnie problem rozwiązany, więc nie narzucaj swojego widzimisię innym.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14567 dnia: Października 12, 2016, 22:46:57 pm »
Ale ty jesteś popierdolony to nie mogę :lol:

Idąc twoim tokiem rozumowania, jak ktoś nie jest katolikiem, to nie powinno być problemu i no właśnie problem rozwiązany, więc nie narzucaj swojego widzimisię innym.


Przynajmniej nie jestem ciotą z pięcioma obrączkami na łapach i nikt ci niczego nie narzuca kretynie.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14568 dnia: Października 12, 2016, 22:48:37 pm »
:lol: :lol: ale pocisk, popłacz się jeszcze bardziej :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14569 dnia: Października 12, 2016, 22:57:41 pm »
Ale o co tobie kur** chodzi? Wpadasz do tematu, wypowiadasz się w poważnej kwestii, a stać cię tylko na "zjebany", "popierdolony", a także :lol: i :lol: oraz :lol: 

Jak patrzę na takich półgłówków, to staję się zwolennikiem aborcji.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14570 dnia: Października 12, 2016, 23:04:27 pm »
Bo pomysł jest głupi, więc zjebany. Później wychodzisz z prywatą od kurew do mojej osoby, co tylko pokazuje, że jesteś zwykłym wiejskim głupkiem.

Dobranoc.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14571 dnia: Października 12, 2016, 23:12:55 pm »
Głupi i zjebany jesteś tu tylko ty, bo najwyraźniej nawet nie zadałeś sobie minimum trudu, żeby zapoznać się z tym, co o aborcji ma do powiedzenia Kaczyński, tylko jak na rasowego leminga przystało przyswoiłeś jedynie fragment wybrany przez Lisa/TVN. Ja po prostu nazywam rzeczy po imieniu.

iko

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14572 dnia: Października 12, 2016, 23:24:34 pm »
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2016, 23:27:13 pm wysłana przez Mateone »

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14573 dnia: Października 12, 2016, 23:28:06 pm »
Aborcja jest dla katolików niedopuszczalna. Naprawdę nie można wykazać minimum zrozumienia, uszanować tego i cieszyć się, że choć mają możliwość, nie próbują siłą narzucić swoich poglądów reszcie i szukają innych rozwiązań, tylko trzeba być taką zjebaną kurwą jak ty?
Przeciez ta ustawa to wlasnie narzucanie swoich pogladow.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14574 dnia: Października 12, 2016, 23:33:47 pm »
Ta ustawa, która głosami PiS dawno wylądowała w koszu? Nikt nie mówił o ustawie tylko o wywiadzie z Kaczyńskim i o tym, co dzisiaj odjebały lewackie media. Jak zwykle nie jesteś w temacie.

iko

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14575 dnia: Października 12, 2016, 23:35:53 pm »
Kto to jest szubrawiec?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14576 dnia: Października 13, 2016, 07:36:37 am »
Cytuj
Dzięki temu, że Wikileaks niedawno opublikowało e-maile Hillary Clinton, wiadomo teraz dokładnie, jak Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) przetransformowała się z organizacji obronnej we współczesnych imperialistycznych piratów berberyjskich.

Podczas libijskiego powstania z 2011 roku Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła rezolucję nr 1973, która wezwała do zawieszenia broni i zaaprobowała użycie środków militarnych do ochrony ludności cywilnej. Po przyjęciu rezolucji 17 marca 2011 roku, uformowała się koalicja państw pod egidą NATO. Jej celem było stworzenie tak zwanej „strefy zakazu lotów” nad Libią.

Zważywszy na fakt, że to przede wszystkim Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za mordowanie arabskiej ludności cywilnej, pomysł, że zdominowana przez USA organizacja wojskowa NATO miałaby przejmować się „ochroną” arabskich cywilów, jest oczywistym absurdem.


Prawdziwy powód ataku na Libię przedstawił znany amerykański zreformowany „ekonomiczny hitman”, John Perkins.

Perkins wskazuje, że w ataku na Libię, tak samo jak na Irak, chodziło o władzę i kontrolę zasobów – nie tylko ropy naftowej, ale i złota. Libia miała najwyższy poziom życia w Afryce. „Według MFW Bank Centralny Libii w stu procentach należy do państwa. MFW szacuje, że bank posiada w swych skarbcach prawie 144 ton złota”, pisał Perkins.

NATO ruszyło tam, żeby niczym współcześni piraci berberyjscy ograbić Libię z jej złota. Panafrykanistyczny Kaddafi, były prezydent Unii Afrykańskiej, doradzał, by Afryka wykorzystała obfite zasoby złota w Libii i Afryce Południowej do stworzenia afrykańskiej waluty opartej na złotym dinarze. Poza Perkinsem mówiły o tym również rosyjskie media.

„Co istotne, na kilka miesięcy przed uchwaleniem rezolucji ONZ, która pozwoliła Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom na wysłanie wojsk do Libii, Muammar al-Kaddafi otwarcie zalecał stworzenie nowej waluty, która stanowiłaby konkurencję dla dolara i euro. W istocie nawoływał kraje afrykańskie i muzułmańskie do zawiązania przymierza, które postawiłoby sobie za cel stworzenie nowej waluty, złotego dinara, jako głównej waluty obiegowej oraz wykorzystywanej przy zagranicznych transakcjach. Sprzedaż ropy i pozostałych surowców Stanom Zjednoczonym i reszcie świata odbywałaby się wyłącznie w złotych dinarach”, wyjaśniał Perkins.

Rewelacje z e-maila do Hillary Clinton

Wikileaks wypuściło nieutajniony dokument amerykańskiego Departamentu Stanu, wysłany 2 kwietnia 2011 roku drogą elektroniczną do Hillary. Kluczowy doradca Clinton, Sidney Blumenthal potwierdził to, o czym pisał Perkins – a mianowicie, że atak na Libię nie miał nic wspólnego z rzekomym zagrożeniem ze strony Kaddafiego dla Stanów Zjednoczonych i NATO, a w rzeczy samej miał służyć zagarnięciu jego złota.

„Rząd Kaddafiego posiada 143 tony złota i podobną ilość srebra. Pod koniec marca 2011 roku zapasy te zostały przeniesione ze skarbców Centralnego Banku Libii w Trypolisie do Sabhy (na południowym zachodzie, w kierunku libijskiej granicy z Nigrem i Czadem)”, poinformował Hilary Clinton Sidney Blumenthal.

Blumenthal podał powód gromadzenia przez Kaddafiego tego cennego kruszcu: „Złoto zostało zgromadzone, zanim pojawił się obecny konflikt, i miało być wykorzystane do ustanowienia panafrykańskiej waluty opartej na libijskim złotym dinarze. Plan ten miał zapewnić frankofońskim krajom afrykańskim alternatywę dla francuskiego franka (CFA)”.

Wymienia on powody natowskiego ataku i francuskiej imperialnej grabieży: „Oficerowie francuskiego wywiadu odkryli ten plan wkrótce po wybuchu obecnego powstania i był to jeden z czynników, które przyczyniły się do podjęcia przez prezydenta Nicholasa Sarkozy’ego decyzji zaangażowania Francji w atak na Libię”.

Było kilka przesłanek, które stały za nielegalną wojną Francji i NATO przeciwko Libii. Według Blumenthala Sarkozy chciał „a) zapewnić Francji większe udziały w libijskiej produkcji ropy, b) zwiększyć francuskie wpływy w Afryce Północnej, c) poprawić sytuację wewnętrzną we Francji d) dać francuskim siłom zbrojnym okazję do odzyskania swojej pozycji na świecie, e) odpowiedzieć na zaniepokojenie jego doradców długofalowymi planami Kaddafiego, obejmującymi wyparcie Francji jako dominującej potęgi z francuskojęzycznej Afryki”.

Podczas faworyzowanego po drugiej wojnie światowej neokolonializmu, w okresie zimnej wojny, woleliśmy przekupywać przywódców afrykańskich, żeby pomogli nam grabić zasoby swoich krajów. Oczywiście Stany Zjednoczone tłumiły w zarodku wszelkie panafrykańskie zapędy oraz unicestwiały potencjalnych przywódców pokroju Patrice’a Lumumby.

Grabienie arabskich i afrykańskich zasobów i mordowanie arabskiej ludności cywilnej od dawna było w planach amerykańskich neokonserwatystów. Organizacja Project for New American Century (Projekt dla Nowego Amerykańskiego Wieku, PNAC) miała swoją listę namierzonych krajów arabskich i niewiele zważania na ofiary śmiertelne wśród arabskiej ludności.

W swojej książce pt. „Winning Modern Wars” (Wygrywanie współczesnych wojen) generał Wesley Clark napisał: „Kiedy w listopadzie 2001 roku ponownie zjawiłem się w Pentagonie, jeden ze starszych oficerów wojskowych znalazł chwilę na krótką rozmowę. Zgadza się, nadal zamierzamy zwrócić się przeciwko Irakowi, powiedział. Ale jest coś więcej. Omawiano to w ramach planowanej pięcioletniej kampanii, dodał, i na liście znajduje się siedem krajów – Irak, Syria, Liban, Libia, Iran, Somalia i Sudan.

W Libii mieliśmy do czynienia ze staroświeckim dziewiętnastowiecznym imperializmem – rozmyślnym grabieniem zasobów suwerennego kraju przez potężniejszych zachodnich konkwistadorów.


'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

tropik79

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 621
  • Reputacja: -7
  • Who's the boss?!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14577 dnia: Października 13, 2016, 10:48:47 am »
Żabojady chcą od Polski odszkodowania, bo Kaczyński nie Tusk i nie dał sobie wcisnąć (nie wziął w łapę?) chujowego, blisko 50-letniego śmigłowca  :lol:
Za wikipedią:
Cytuj
Eurocopter EC725 Super Cougar (bądź H225M Caracal) – śmigłowiec, będący rozwinięciem konstrukcji Eurocopter AS532 Cougar. Oblatany 27 listopada 2000, a produkowany od lutego 2005 roku.
VS
Cytuj
UH-60 Black Hawk –(...)Pierwszy lot maszyny produkcyjnej miał miejsce 17 października 1978 roku, cztery lata po oblataniu prototypu. W czerwcu 1979 śmigłowce weszły do służby (...)



P.S. Xell nie dyskutuj z tutejszymi pisiorami, czas szybko leci, za 3 lata rządzących się rozliczy, z maliniakiem na czele.
(L)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14578 dnia: Października 13, 2016, 11:21:45 am »
:lol:

Oblatana w 1965 Puma:



Caracal:



Znajdź różnicę  :lol:

Black Hawk jeszcze przez 20 lat będzie podstawowym śmigłowcem najpotężniejszej armii świata, a Caracale są tak ch**owe, że nawet Francuzi wycofują je ze służby i zastępują NH90. Do tego jednostkowa cena tego złomu w wynegocjowanym przez PO kontrakcie przekracza cenę naszych F-16. Przestarzały śmigłowiec droższy od myśliwca wielozadaniowego  :lol:


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14579 dnia: Października 13, 2016, 11:35:29 am »
 :lol:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

tropik79

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 621
  • Reputacja: -7
  • Who's the boss?!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14580 dnia: Października 13, 2016, 11:47:39 am »
(stek bredni)

Puma≠Caracal i tylko umysłowy impotent spod worka jarka może pisać że jest inaczej.
Pierwszy prototyp Blackhawk oblatany w 1974r. Taki nowoczesny.  :lol: :lol: :lol:
Pierwszy prototyp Caracala (nie jakiejś zjebanej Pumy deklu bo takiej nie mieliśmy kupować) oblatany w 2000r.
No a faktycznie Puma i Caracal takie podobne, oba mają wirnik.!!!  :lol: :lol:

Oczywiście ceną też nie powinny się różnić, bo przecież S70i to zupełny golas zabierający na pokład znacznie mniej ludzi niż heli od żabojadów. Dwa inne sprzęty do innego zakresu zadań, no ale Iras, taki specjalista w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2016, 11:55:01 am wysłana przez tropik79 »
(L)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14581 dnia: Października 13, 2016, 11:57:13 am »
Puma = Caracal. Zmodernizowana awionika, dołożone elektroniki, ale to w dalszym ciągu to samo gówno. Powtarzam: gówno, którego już nawet Francuzi nie chcą.

tropik79

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 621
  • Reputacja: -7
  • Who's the boss?!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14582 dnia: Października 13, 2016, 12:02:24 pm »
Nie nie jest.
Jeśli mielibyśmy się bawić w Blackawki (widać jak niektórym gimbusom ten sprzęt wrył się w głowę po filmie) to jedynie MH-60L lub MH-60K, a nie to mieleckie gówno. Polityka i chora głowa antka wygrywa z realnym zapotrzebowanie wojska.

Dwa zupełnie różnie sprzety. Dla wojsk specjalnych może by się jeszcze nadały, ale dla regularnej armii średnio.
Przy tych ilościach heli co mielibyśmy zakupić różnica w ilości osób dwukrotna to przepaść.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2016, 12:11:57 pm wysłana przez tropik79 »
(L)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14583 dnia: Października 13, 2016, 12:14:19 pm »
Z tego co wiem to np. Szeremietiew czy Polko maja troche odmienne zdanie niz Ty, Tropik. ;)

http://www.tvp.info/27312155/gen-polko-o-caracalach-jak-cos-jest-do-wszystkiego-to-jest-do-niczego

Cytuj
T
— rozmowa z portalem wPolityce.pl prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.

wPolityce.pl: Spór o skutki zerwania przez polski rząd negocjacji ws. zakupu francuskich śmigłowców Caracal trwa w najlepsze. Jedni twierdzą, że dobrze się stało, bo to – parafrazując - „bezużyteczny szmelc”, drudzy wskazują na utratę wiarygodności Polski, a przede wszystkim na brak alternatywy wobec oferty Airbus Helicopters.

Rząd popełnił błąd?

Prof. Romuald Szeremietiew: Nie, to nie był błąd. Ja na ten temat wypowiadałem się już nie raz, i to już bardzo dawno. Moja opinia była powodem pewnego konfliktu z ministrem Tomaszem Siemoniakiem. Był on – jak wiadomo – zwolennikiem zakupu tych śmigłowców, ja uważałem od początku, że ten przetarg został źle skonstruowany. Dlatego, że postanowiono kupić śmigłowiec do wszystkiego, a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest tak naprawdę do niczego. Druga kwestia to pytanie, jaki śmigłowiec jest nam najpilniej potrzebny, bo wiadomo, że na wszystko nie mamy pieniędzy. Wydawało mi się, że najważniejszym zakupem, jeśli chodzi o śmigłowce, powinien być śmigłowiec uderzeniowy, ponieważ MI-24, które mamy, są już tak przestarzałe, że niedługo przestaną latać. Tymczasem zapadła decyzja, że ma to być śmigłowiec wielozadaniowy, ale z funkcją transportową. Caracal pobił innych konkurentów m.in. tym, że może pomieścić najwięcej żołnierzy.

Czy to oznacza, że nie potrzebujemy śmigłowców wielozadaniowych?


Potrzebujemy. Może niekoniecznie śmigłowców wielozadaniowych, ale śmigłowców, które będą pełniły określone funkcje. Wiadomo, że potrzebny jest śmigłowiec dla lotnictwa morskiego, do zwalczania okrętów podwodnych. Te, które mamy, są bardzo przestarzałe. Jest też potrzebny śmigłowiec do akcji ratowniczych i dla wojsk specjalnych, które obecnie nie mają odpowiedniego sprzętu. No i oczywiście potrzeby jest też śmigłowiec transportowy. W dalszej perspektywie. Na razie te śmigłowce, które mamy, tę funkcję mogą spełniać, choć są już bardzo przestarzałe.


A caracale nie spełniają tych wszystkich warunków? Airbus Helicopters twierdzi, że francuskie wojska specjalne z nich korzystają podobnie jak marynarka wojenna….

Teoretycznie może i spełniają. Ale jest pytanie czy maszyna, która tak wiele funkcji ma wykonywać jest w stanie wszystkie je wykonywać dobrze. To jest jednak kwestia do dyskusji dla fachowców. Ja nie jestem specjalistą od śmigłowców. Ja się zastanawiam nad jakością przetargu i tym, co jest potrzebne polskiej armii. Wiadomo na pewno, że śmigłowiec wielozadaniowy nie może być śmigłowcem uderzeniowym. O tym wiedziało też poprzednie kierownictwo MON, skoro zapowiedziało, że najpierw kupimy caracale, a potem śmigłowce uderzeniowe.

===

Jaka jest alternatywa? Mamy zakłady w Świdniku i Mielcu produkujące śmigłowce amerykańskiej spółki Lockheed Martin i włoskiej Augusta Westland - Leonardo. Wrócą teraz do gry? I jak szybko są w stanie dostarczyć śmigłowce?

Cóż, trochę jestem poirytowany tym, że tak długo trwały te zapasy z Airbusem. Wydawało mi się, że stanowisko – wtedy opozycji – a dziś rządzących, było jednoznaczne. Negowało sens tego przetargu. Więc należało się bardziej sprężyć i prędzej to zakończyć. Ktoś, kto planuje modernizację armii, musi zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jak podejmie decyzję zakupu jakiegoś sprzętu, to nie znajduje się on koniecznie na stanie w magazynie. Zakłady, który ten sprzęt produkują potrzebują na to trochę czasu, nie wspominając o czasie koniecznym na samą procedurę przetargową, która na dodatek nie musi się wcale skończyć pomyślnie, jak widać. Śmigłowce jednak niewątpliwie są potrzebne. Gdy pracowałem w resorcie obrony i gdy mnie z niego w 2001 roku usuwano, zostawiłem po sobie dwa zalecenia: uruchomienie po zakupie samolotu wielozadaniowego, narodowy program śmigłowcowy i przeznaczenie na te śmigłowce nawet 0,05 proc. PKB. Oraz rozpoczęcie – najpóźniej w 2004 roku – procesu pozyskiwania rakiet przeciwlotniczych. Tych systemów posowieckich, które mamy, nie da się już zmodernizować. To jest koniec techniczny, po prostu. Zostaniemy więc bez obrony przeciwlotniczej. Ani jedno ani drugie moje zalecenie nie zostało zrealizowane i mamy dziś to co mamy.
Francuzi się ciężko na nas obrazili.

Powinniśmy się przejmować płynącymi znad Sekwany skargami, że wbito im nóż w plecy, a zerwanie negocjacji ws. caracali to „zdrada”? Oraz twierdzeniami ekspertów, że teraz uciekną nam zagraniczni inwestorzy?

A, nie, broń Boże. To jest tylko gra, no i trudno w końcu by byli szczęśliwi, skoro sam Bronisław Komorowski obiecał im, że umowa dojdzie do skutku, a tu się nie udało. Poza tym polska armia ma duże potrzeby, są zakupy i warto raczej zabiegać o względy polskie niż się na nas obrażać. Jeżeli pojawi się inny przetarg, to Francuzi z udziału w nim zrezygnują, bo się obrazili? Proszę w to nie wierzyć. Podobnie jest z tymi inwestorami. To opowieści z tysiąca i jednej nocy (śmiech). Polska jest dużym rynkiem a rząd planuje przeznaczyć spore sumy na modernizację polskiej armii. Na rynku uzbrojenia trwa bardzo ostra konkurencja. Francuscy producenci mają swój znaczący udział w światowym rynku handlu uzbrojenia. Na pewno nie obrażą się na Polskę tylko będą nam chcieli sprzedać kolejny sprzęt.

Rozmawiała Aleksandra Rybińska
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2016, 12:22:34 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14584 dnia: Października 13, 2016, 12:28:38 pm »
Wojsko potrzebuje różnych śmigłowców, a PO w zamian za łapówki i/lub poparcie dla rudego w jewropie próbowało je zaspokoić jednym w dodatku kiepskim wiatrakiem.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14585 dnia: Października 13, 2016, 12:31:26 pm »
Tropik. Przeciez wywiad masz z wpolityce.pl, tvp.info, wp.pl

Do tego masz profil.

https://pl-pl.facebook.com/szeremietiew/

Za niedlugo kolejne media powtorza, zmienia lub przemilcza sytuacje. Bedzie wiecej, spokojnie. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14586 dnia: Października 13, 2016, 21:38:02 pm »
http://wpolityce.pl/media/311853-tak-sie-robi-rewolte-tvn-nawoluje-do-protestu-pod-domem-kaczynskiego-glowne-pytanie-faktow-czy-parasolki-pukaja-juz-do-prezesa
poj**ało ich? przecież takich manipulacji to nawet w czasie wyborów sie nie dopuszczano w tak dużej liczbie

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14587 dnia: Października 13, 2016, 21:44:57 pm »
http://wpolityce.pl/media/311853-tak-sie-robi-rewolte-tvn-nawoluje-do-protestu-pod-domem-kaczynskiego-glowne-pytanie-faktow-czy-parasolki-pukaja-juz-do-prezesa
poj**ało ich? przecież takich manipulacji to nawet w czasie wyborów sie nie dopuszczano w tak dużej liczbie
Cytuj
protestują przed domem Kaczyńskiego, a Jaro ponoć na Nowogrodzkiej.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14589 dnia: Października 14, 2016, 22:10:55 pm »
Kompromitacji tych debili nie ma końca, niech PIS w końcu aresztuje Rzeplinskiego za łamanie konstytucji i działanie na szkodę Państwa Polskiego

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14590 dnia: Października 14, 2016, 22:35:26 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14591 dnia: Października 14, 2016, 22:41:20 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
pan tak serio?

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14592 dnia: Października 14, 2016, 22:43:48 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
Logiki to ty nawet nie masz, trzeba być jebniętym kretynem, zeby po tylu kompromitacjach tych pseudo sędziów w wyciekiem e-maili i ich wulgarnym językiem wobec Kaczyńskiego, no i ta nadzwyczajna kasta ludzi, nadal wierzyć w niezawisłość tych pajaców. No ale co sie spodziewać po zakodowanych głupkach, oglądajacych TVNy

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14593 dnia: Października 14, 2016, 22:45:31 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
Logiki to ty nawet nie masz, trzeba być jebniętym kretynem, zeby po tylu kompromitacjach tych pseudo sędziów w wyciekiem e-maili i ich wulgarnym językiem wobec Kaczyńskiego, no i ta nadzwyczajna kasta ludzi, nadal wierzyć w niezawisłość tych pajaców. No ale co sie spodziewać po zakodowanych głupkach, oglądajacych TVNy
Tomek byłeś kiedyś w sądzie z jakiejś przyczyny?

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14594 dnia: Października 14, 2016, 22:45:37 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
pan tak serio?
Popatrz ty sie, a jeszcze nie tak dawno Rzepliński chwalił Zaradkiewicza. Nie dziw sie mu, zakodowali go  :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14595 dnia: Października 14, 2016, 22:46:33 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
Logiki to ty nawet nie masz, trzeba być jebniętym kretynem, zeby po tylu kompromitacjach tych pseudo sędziów w wyciekiem e-maili i ich wulgarnym językiem wobec Kaczyńskiego, no i ta nadzwyczajna kasta ludzi, nadal wierzyć w niezawisłość tych pajaców. No ale co sie spodziewać po zakodowanych głupkach, oglądajacych TVNy
Tomek byłeś kiedyś w sądzie z jakiejś przyczyny?

Nie nie byłem

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14596 dnia: Października 14, 2016, 22:50:23 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
Logiki to ty nawet nie masz, trzeba być jebniętym kretynem, zeby po tylu kompromitacjach tych pseudo sędziów w wyciekiem e-maili i ich wulgarnym językiem wobec Kaczyńskiego, no i ta nadzwyczajna kasta ludzi, nadal wierzyć w niezawisłość tych pajaców. No ale co sie spodziewać po zakodowanych głupkach, oglądajacych TVNy
Tomek byłeś kiedyś w sądzie z jakiejś przyczyny?

Nie nie byłem
bo widzisz tam jest od góry do dołu tak samo. Jak zapłacisz to wygrywasz i nic nie jest w stanie tego zmienić, nawet prawda.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14597 dnia: Października 14, 2016, 22:57:12 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
Logiki to ty nawet nie masz, trzeba być jebniętym kretynem, zeby po tylu kompromitacjach tych pseudo sędziów w wyciekiem e-maili i ich wulgarnym językiem wobec Kaczyńskiego, no i ta nadzwyczajna kasta ludzi, nadal wierzyć w niezawisłość tych pajaców. No ale co sie spodziewać po zakodowanych głupkach, oglądajacych TVNy
Tomek byłeś kiedyś w sądzie z jakiejś przyczyny?

Nie nie byłem
bo widzisz tam jest od góry do dołu tak samo. Jak zapłacisz to wygrywasz i nic nie jest w stanie tego zmienić, nawet prawda.
SKuteczna będzie reforma i to dogłębna, spokojnie Ziobro zrobi porządek z tym PRLem

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14598 dnia: Października 14, 2016, 22:57:30 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
Logiki to ty nawet nie masz, trzeba być jebniętym kretynem, zeby po tylu kompromitacjach tych pseudo sędziów w wyciekiem e-maili i ich wulgarnym językiem wobec Kaczyńskiego, no i ta nadzwyczajna kasta ludzi, nadal wierzyć w niezawisłość tych pajaców. No ale co sie spodziewać po zakodowanych głupkach, oglądajacych TVNy
Ja nic o sędziach nie pisałem :D
Pisanie o stronniczości sędziach a później o prokuratorze generalnym, który jest ministrem sprawiedliwości (taki apolityczny) - to mnie najbardziej rozbawiło :D
Rozpisałbym się bardziej ale zapewne zobaczyłbym odpowiedź że jestem zakodowaną nic nie wartą kurwą, która tylko zabija dzieci i stoi na straży korupcji i nepotyzmu kolesiostwa.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14599 dnia: Października 14, 2016, 23:04:58 pm »
Tekst gościa związanego z pisem, co oczywiście widać podczas czytania tych wypocin, ten stek bzdur jest pozbawiony logiki nawet...
Logiki to ty nawet nie masz, trzeba być jebniętym kretynem, zeby po tylu kompromitacjach tych pseudo sędziów w wyciekiem e-maili i ich wulgarnym językiem wobec Kaczyńskiego, no i ta nadzwyczajna kasta ludzi, nadal wierzyć w niezawisłość tych pajaców. No ale co sie spodziewać po zakodowanych głupkach, oglądajacych TVNy
Ja nic o sędziach nie pisałem :D
Pisanie o stronniczości sędziach a później o prokuratorze generalnym, który jest ministrem sprawiedliwości (taki apolityczny) - to mnie najbardziej rozbawiło :D
Rozpisałbym się bardziej ale zapewne zobaczyłbym odpowiedź że jestem zakodowaną nic nie wartą kurwą, która tylko zabija dzieci i stoi na straży korupcji i nepotyzmu kolesiostwa.
Prawda jest apolityczna, panie Devilek i nie jest ważne czy mówi ją Ziobro czy Rzepliński....ohh..wait.. :lol: