Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2042964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
POLITYKA
« dnia: Października 01, 2007, 20:59:01 pm »
Czas nadszedł, żebyśmy sobie popolitykowali. Let the fight begin :cool:

Na początek proponuję dyskusję o debacie [która kiedy to pisze wciąż trwa i oglądam ja na PIPie :)] Kwaśniewski vs. Kaczyński. Kto wypadł lepiej? Kto merytorycznie prezentował się wiarygodnie?
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2017, 23:10:30 pm wysłana przez Lupi »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 23, 2012, 07:41:23 am »
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2012, 07:45:13 am wysłana przez Tomasz »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2012, 08:04:56 am »
Czy PO wygrali wybory, teraz to i w tym mam wątpliwosci http://razem.tv/filmy/-/Watpliwosci-wyborcze-w-okregu-nr-7
http://markd.pl/afery-po/
Rzadzi nami mafia
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2012, 08:09:05 am wysłana przez Tomasz »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2012, 11:10:08 am »
Czy PO wygrali wybory, teraz to i w tym mam wątpliwosci http://razem.tv/filmy/-/Watpliwosci-wyborcze-w-okregu-nr-7
http://markd.pl/afery-po/
Rzadzi nami mafia

Już nie możesz mniejszego szmatławca do linkowania znaleźć? http://razem.tv/

I oczywiście Ziemkiewicz musi być, w końcu co to za prawicowy serwis bez naczelnego fantasty RP?


Proponuje zmiane tematu na Tuskowe oszustwa
http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/polska-gospodarka-hamuje-to-dopiero-poczatek,1824205

Ja proponuję, abyś wrócił do szkoły i nauczył się czytać ze zrozumieniem. Z artykułu:

Cytuj
Zdaniem Moniki Kurtek, spadek produkcji w przemyśle to efekt spowolnienia gospodarczego u naszych zagranicznych partnerów. Przede wszystkim w Niemczech.

Tusk winny spowolnieniu gospodarczemu w Niemczech? Dla wyborców PiS nie ma rzeczy niemożliwych!

Co do twojego ukochanego tematu - budownictwa:

Cytuj
Znaczną przewagę podaży nad popytem widać również w branży budowlanej. W czerwcu oddano do użytku ponad 11,5 tys. nowych mieszkań, czyli o 1/3 więcej niż przed rokiem i o 15 proc. niż w maju. Coraz mniej wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczynanych budów świadczą o tym, że deweloperzy na razie wstrzymują się z inwestycjami.

Ale przecież po co oglądać się na popyt? BUDOWAĆ, BUDOWAĆ, BUDOWAĆ! Chociaż z drugiej strony Tusk jest winny - powinien wszystkim dać pieniądze, aby mogli kupić mieszkanie! G-E-N-I-A-L-N-E!!!


/opiera się na krześle, herbatka w dłoń, czeka co tam Tomaszek napisze  8)
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2012, 11:31:45 am wysłana przez Castor Krieg »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 23, 2012, 11:31:16 am »
Co do twojego ukochanego tematu - budownictwa:

Cytuj
Znaczną przewagę podaży nad popytem widać również w branży budowlanej. W czerwcu oddano do użytku ponad 11,5 tys. nowych mieszkań, czyli o 1/3 więcej niż przed rokiem i o 15 proc. niż w maju. Coraz mniej wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczynanych budów świadczą o tym, że deweloperzy na razie wstrzymują się z inwestycjami.

Ale przecież po co oglądać się na popyt? BUDOWAĆ, BUDOWAĆ, BUDOWAĆ!
Co nie zmienia faktu, że developer to lichwa i lubi się nachapać, a płaczą, że zyski mniejsze. W Krakowie buduje się byle taniej, byle szybciej, każdy od robotnika, przez kierownika kontraktu do właściciela firmy ma w głowie "zysk w kasie netto", więc sprzedaje z dużym zyskiem, gdzie jeszcze wciskają kredytobiorcom kit, że i tak trafili na okazję! Jak mieszkanie schodzi z zyskiem mniejszym, niż 30% to uważa się za słabą transakcję i okazję do opierdolu. Nikt tego nie napisze, ale w dużych firmach developerka pozwala nierzadko utrzymać się na powierzchni. Wiadomo, teraz nie ma już El Dorado i trzeba nieco zmniejszyć ilość tłuszczu kapiącą z pyska. Gdyby obniżyć cenę mieszkań, poluzować regulacje kredytowe, na pewno "popyt nadążyłby za podażą", a tak młodych nie stać, kredytu aka "wiąże lepiej, niż rodzina" też nie bardzo banki chcą udzielać, singlom to już w ogóle lepiej zapodać eutanazję, niż cokolwiek proponować, i tak wynika przewaga pustych mieszkań nad osobami, którzy je kupują. Daleko nie muszę szukać. Wśród moich znajomych, czyli ludzi, którzy marzą o swoich 4 kątach (tak marzą, nie mówią, jak o czymś realnym), każdy deklaruje, że jakby miał na to pieniądze i możliwości, już by zapitalał po nowe mieszkanie. Czyli tworzy to już przynajmniej 20 osób, które są wykluczone z pojęcia "popyt".

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 23, 2012, 11:34:41 am »
Wśród moich znajomych, czyli ludzi, którzy marzą o swoich 4 kątach (tak marzą, nie mówią, jak o czymś realnym), każdy deklaruje, że jakby miał na to pieniądze i możliwości, już by zapitalał po nowe mieszkanie. Czyli tworzy to już przynajmniej 20 osób, które są wykluczone z pojęcia "popyt".

Wiesz, jakby ludzie mieli pieniądze to ogólnie by kupowali  dużo rzeczy. Kwestia posiadania tych pieniądzy. Nie rozumiem tylko, czemu rząd winny że zarabiasz tyle a tyle? Pensję określa rynek - odpowiednie wykształcenie + doświadczenie + czynniki zewnętrze składają się na twój zarobek.

Chyba że pracujesz w KGHM, wtedy masz prawo do roszczeń wobec państwa. Jak ostatnio czytałem zarabiają tam 6000PLN+.  :lol:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 23, 2012, 12:17:54 pm »
Jak ostatnio czytałem zarabiają tam 6000PLN+.  :lol:
Z czego ten lol? Że słabo, czy dobrze? Bo jak na rządowych ziomków i ten segment to w cholerę słabo.

A poza tym, wspaniałe podejście. Z tym założeniem - informatycy/inżynierowie/lekarze/menagerowie/dyrektorzy względnie normalne życie, każdy inny pod most. Jeżeli ustala się kwotę płacy minimalnej oraz istnieje pojęcie średniego zarobku w Polsce, gdzie przy takiej liczbie PLN rzuconej na stół w banku uśmiechają się delikatnie i mówią "poszukaj pan szczęścia gdzie indziej", to oznacza, że dla statystycznego "średnio" zarabiającego Polaka posiadanie nawet małego mieszkania to luksus nie do przeskoczenia bez pomocy z zewnątrz i kombinowania. W US and A, UK i w Niemczech, którym Polska ssie dzidy, znajomi zarabiający kwotę wahającą się w około średniej krajowej lub nieco niżej, normalnie, bez przesadzonej kombinacji kupują na kredyt dom/mieszkanie i nie rujnuje im to domowego budżetu, nie budzą się pod koniec miesiąca z szeroko otwartymi oczami, aby wyliczyć, ile im zostanie na pampersy dla dziecka po opłaceniu raty. W Polsce chore ceny, Donek ze świtą kombinuje, jak tu jeszcze nas oskubać, zamiast działać na rzecz wyrównania i zbuforowania kapitalistycznego rozwarstwienia. Jak politycy pchają łapy do gospodarki, niech ich ktoś z tego rozlicza. Proste.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 23, 2012, 13:41:08 pm »
Czy PO wygrali wybory, teraz to i w tym mam wątpliwosci http://razem.tv/filmy/-/Watpliwosci-wyborcze-w-okregu-nr-7
http://markd.pl/afery-po/
Rzadzi nami mafia

Już nie możesz mniejszego szmatławca do linkowania znaleźć? http://razem.tv/

I oczywiście Ziemkiewicz musi być, w końcu co to za prawicowy serwis bez naczelnego fantasty RP?


Proponuje zmiane tematu na Tuskowe oszustwa
http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/polska-gospodarka-hamuje-to-dopiero-poczatek,1824205

Ja proponuję, abyś wrócił do szkoły i nauczył się czytać ze zrozumieniem. Z artykułu:

Cytuj
Zdaniem Moniki Kurtek, spadek produkcji w przemyśle to efekt spowolnienia gospodarczego u naszych zagranicznych partnerów. Przede wszystkim w Niemczech.

Tusk winny spowolnieniu gospodarczemu w Niemczech? Dla wyborców PiS nie ma rzeczy niemożliwych!

Co do twojego ukochanego tematu - budownictwa:

Cytuj
Znaczną przewagę podaży nad popytem widać również w branży budowlanej. W czerwcu oddano do użytku ponad 11,5 tys. nowych mieszkań, czyli o 1/3 więcej niż przed rokiem i o 15 proc. niż w maju. Coraz mniej wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczynanych budów świadczą o tym, że deweloperzy na razie wstrzymują się z inwestycjami.

Ale przecież po co oglądać się na popyt? BUDOWAĆ, BUDOWAĆ, BUDOWAĆ! Chociaż z drugiej strony Tusk jest winny - powinien wszystkim dać pieniądze, aby mogli kupić mieszkanie! G-E-N-I-A-L-N-E!!!


/opiera się na krześle, herbatka w dłoń, czeka co tam Tomaszek napisze  8)
Moja propozycja nazwy tematu, nie ma nic wspólnego ***** z tym linkiem który dałem!!
To raz a 2 tepaku budownictwo to nie tylko budowa mieszkań!!! znalazł sie kur** ekonomista pier**lony od siedmi boleści. Naucz sie jednego!! Bez inwestycji gospodarka sie nie rozwija
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2012, 13:43:56 pm wysłana przez Tomasz »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 23, 2012, 13:47:18 pm »
Wśród moich znajomych, czyli ludzi, którzy marzą o swoich 4 kątach (tak marzą, nie mówią, jak o czymś realnym), każdy deklaruje, że jakby miał na to pieniądze i możliwości, już by zapitalał po nowe mieszkanie. Czyli tworzy to już przynajmniej 20 osób, które są wykluczone z pojęcia "popyt".

Wiesz, jakby ludzie mieli pieniądze to ogólnie by kupowali  dużo rzeczy. Kwestia posiadania tych pieniądzy. Nie rozumiem tylko, czemu rząd winny że zarabiasz tyle a tyle? Pensję określa rynek - odpowiednie wykształcenie + doświadczenie + czynniki zewnętrze składają się na twój zarobek.

Chyba że pracujesz w KGHM, wtedy masz prawo do roszczeń wobec państwa. Jak ostatnio czytałem zarabiają tam 6000PLN+.  :lol:
Jak bys używał tego czegos co masz pod kopułą to bys wiedział, ze podnoszać Vat składki ubezpieczeniowe, ogólnie wszystkie podatki, pracodawcy sa zmuszani do płacenia mniej lub tez zwalniania pracowników, ale skad to kur** mozesz wiedziec siedziac na emigracji i pierdoląc jaki to Donek jest wspaniały, a raczej tłumaczenie jego postepowania!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 23, 2012, 13:52:54 pm »
W Polsce chore ceny, Donek ze świtą kombinuje, jak tu jeszcze nas oskubać, zamiast działać na rzecz wyrównania i zbuforowania kapitalistycznego rozwarstwienia. Jak politycy pchają łapy do gospodarki, niech ich ktoś z tego rozlicza. Proste.

Innymi słowy - socjaliźmie wróć! A politycy łapy trzymają od gospodarki daleko na szczęście, to by dopiero było jakby się wzieli poważnie. Już jeden taki Lepper chciał majstrować.


To raz a 2 tepaku budownictwo to nie tylko budowa mieszkań!!! znalazł sie kur** ekonomista pier**lony od siedmi boleści. Naucz sie jednego!! Bez inwestycji gospodarka sie nie rozwija

A ty się naucz, że pieniądze na inwestycje trzeba mieć, a gospodarka oparta na inwestycjach państwa jest chu**wą gospodarką, która jak bomba zegarowa czeka aby wszystko rozp**rdolić. W Grecji 30% pracowników pracowało w sektorze państwowym. Proszę, państwo inwestowało tj. dawało ludziom pracę. Zobacz jak genialnie na tym wyszli!

Jak bys używał tego czegos co masz pod kopułą to bys wiedział, ze podnoszać Vat składki ubezpieczeniowe, ogólnie wszystkie podatki, pracodawcy sa zmuszani do płacenia mniej lub tez zwalniania pracowników, ale skad to kur** mozesz wiedziec siedziac na emigracji i pierd**ąc jaki to Donek jest wspaniały, a raczej tłumaczenie jego postepowania!

Z tego co pamiętam ani jedna partia (UPR się nie liczy) nie miała w planie obniżki podatków. Skala chodziła od "podniesiemy po cichu po wyborach" (PO) do "oskupiemy bogatych i przedsiębiorców, frajerzy!" (PiS).

A co do "wspaniałego Donka" - nie wiem czemu mi się przypisuje sympatie PO. Ja Tuska nie lubię, uważam za marnego polityka z tej samej gliny co Komorowskiego - wsi spokojna, wsi wesoła, aby mniej stresu w życiu było. PO całej też nie lubię, Gowina i innych bogobojnych głupców nie trawię. PiS to skryci faszyści, SLD jest lol, RP to debile. Kiedyś była fajna partia UW, ale Balcer nie potrafił niczego ludziom sprzedać, a partię rozwaliła ta sama konswerwa co teraz w PO kwitnie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2012, 13:59:24 pm wysłana przez Castor Krieg »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 23, 2012, 14:01:50 pm »
W Polsce chore ceny, Donek ze świtą kombinuje, jak tu jeszcze nas oskubać, zamiast działać na rzecz wyrównania i zbuforowania kapitalistycznego rozwarstwienia. Jak politycy pchają łapy do gospodarki, niech ich ktoś z tego rozlicza. Proste.

Innymi słowy - socjaliźmie wróć! A politycy łapy trzymają od gospodarki daleko na szczęście, to by dopiero było jakby się wzieli poważnie. Już jeden taki Lepper chciał majstrować.


To raz a 2 tepaku budownictwo to nie tylko budowa mieszkań!!! znalazł sie kur** ekonomista pier**lony od siedmi boleści. Naucz sie jednego!! Bez inwestycji gospodarka sie nie rozwija

A ty się naucz, że pieniądze na inwestycje trzeba mieć, a gospodarka oparta na inwestycjach państwa jest chu**wą gospodarką, która jak bomba zegarowa czeka aby wszystko rozp**rdolić. W Grecji 30% pracowników pracowało w sektorze państwowym. Proszę, państwo inwestowało tj. dawało ludziom pracę. Zobacz jak genialnie na tym wyszli!

Jak bys używał tego czegos co masz pod kopułą to bys wiedział, ze podnoszać Vat składki ubezpieczeniowe, ogólnie wszystkie podatki, pracodawcy sa zmuszani do płacenia mniej lub tez zwalniania pracowników, ale skad to kur** mozesz wiedziec siedziac na emigracji i pierd**ąc jaki to Donek jest wspaniały, a raczej tłumaczenie jego postepowania!

Z tego co pamiętam ani jedna partia (UPR się nie liczy) nie miała w planie obniżki podatków. Skala chodziła od "podniesiemy po cichu po wyborach" (PO) do "oskupiemy bogatych i przedsiębiorców, frajerzy!" (PiS).
Ty na prawdę jestes niespełna rozumu, co ty w ogóle pier**lisz, porównujesz Grecje do nas? gdzie ludzią którzy pracują w państwie, płacili im chodzby za to ,ze chodził po schodach, a nie jezdził windą!!!!!!!! ty do nich nas porównujesz!!! Tak nie ma pieniedzy bo Tusk taką dziure finasową dojebał ze musi ją łatać nawet z naszych przyszłych emerytur!!!! i był nawet link wklejany w starym temacie!!, oczywiście tego nie słyszałeś, bo do Ciebie nie dociera nic co złego robi ten patałach. Zresztą co ta kur** dobrego zrobiła dla tego kraju, kur** nic!!!!! i przestań pie**olić

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 23, 2012, 14:10:11 pm »
''"oskupiemy bogatych i przedsiębiorców, frajerzy!" (PiS)'' i znów pier**lisz az głowa boli, PIS proponował ponieść podatki tylko dla najbogatszych!! tak to działa w Szwecji, Finladni i Norwegi gdzie podatki dla najbogatszych dochodzą nawet do 80%!!!!! Teraz porównaj sobie jak ich gospodarka stoi ,a jak nasza, to byłby świetny pomysł i tego uczyli nawet profesorowie na uczelni gdy jeszcze tam chodziłem!!!! dokładnie taki sam przykład nam podawali!!! Za czasów tych ''frajerów'' jak ich nazwałeś ,miałeś benzyne o 1,50 tanszą i mase innych podatków duzo niższych niz obecnie,a gospodarka rozwijała sie w takim tempie ze nawet ja to odczuwałem, bo nie wiedziałem gdzie mam koparke na budpowe wsadzić, tyle było inwestycji i robót.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 23, 2012, 14:15:25 pm »
na uczelni gdy jeszcze tam chodziłem

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 23, 2012, 14:15:52 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/tasmy-psl,5196595,temat.html
Moze w koncu łaskawie podda sie do dymisji ten smieć je**ny

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 23, 2012, 14:16:37 pm »
na uczelni gdy jeszcze tam chodziłem

Widziałem ze jakasz szmata sie dojebie do tego stwierdzenia, tylko nie wiedziałem która

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 23, 2012, 14:18:22 pm »
Jestem ciekaw, czy jakbys sie juz dorobil, to tak chetnie oddawalbys - jak to stwierdziles - do 80% swoich przychodow. Bo mysle, ze wtedy nieduzo by ci sie sytuacja materialna zmienila, jak z kazdej zarobionej zlotowki mialbys dla siebie jedynie 20 groszy.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 23, 2012, 14:24:53 pm »
''"oskupiemy bogatych i przedsiębiorców, frajerzy!" (PiS)'' i znów pier**lisz az głowa boli, PIS proponował ponieść podatki tylko dla najbogatszych!! tak to działa w Szwecji, Finladni i Norwegi gdzie podatki dla najbogatszych dochodzą nawet do 80%!!!!! Teraz porównaj sobie jak ich gospodarka stoi ,a jak nasza, to byłby świetny pomysł i tego uczyli nawet profesorowie na uczelni gdy jeszcze tam chodziłem!!!!

Tylko zauważ jak dobrze w krajach skandynawskich działa państwo, a jak u nas. Mam oddawać jeszcze więcej aby państwo przepijało i topiło w jakimś gównie (niezależnie od opcji politycznej)? Wybij sobie z głowy, niech żyją raje podatkowe.

PiS już by się za przedsiębiorców zabrał - większy ZUS, zwolnić trudniej, podnieść urlop macierzyński, itd. Ale fajnie by wtedy było! Tylko nie ludziom, którzy chcą uczciwie pracować a nie tuczyć się za pieniądze innych. Ale tacy to pracują jak mróweczki i siedzą cicho, więc wszyscy politycy ich ignorują.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2012, 14:26:28 pm wysłana przez Castor Krieg »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 23, 2012, 15:00:34 pm »
na uczelni gdy jeszcze tam chodziłem

Widziałem ze jakasz szmata sie dojebie do tego stwierdzenia, tylko nie wiedziałem która
A ja się tak zastanawiam nad prędkością i ilością wrzucanych przez Ciebie materiałów, jakbyś nic innego w życiu nie robił, jak śledził doniesienia o potknięciach rządu. Uważasz, że pokrzyczysz w temacie o Polityce, na całym forum i coś to zmieni? Przecież to walenie głową w mur i niepotrzebne nerwy (co widać), sprawiając dodatkowo wrażenie zgorzkniałego faceta, łykającego codziennie Super Express w przerwie na kawę przy akompaniamencie przekleństw. Pamiętaj, że większość z nas siedzi w tym gównie, więc luzuj poślady.
Chyba, że zdefiniowałeś sobie kanał rss o nazwie "TUSK CHUJ" i artykuły, filmiki same wpadają.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 23, 2012, 16:19:25 pm »
Jestem ciekaw, czy jakbys sie juz dorobil, to tak chetnie oddawalbys - jak to stwierdziles - do 80% swoich przychodow. Bo mysle, ze wtedy nieduzo by ci sie sytuacja materialna zmienila, jak z kazdej zarobionej zlotowki mialbys dla siebie jedynie 20 groszy.
Przecież mówie o tych najbogatszych ,którzy i tak nie mają co z pieniedzmi robić, tylko trzymaja te banki na kontach.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 23, 2012, 16:20:38 pm »
''"oskupiemy bogatych i przedsiębiorców, frajerzy!" (PiS)'' i znów pier**lisz az głowa boli, PIS proponował ponieść podatki tylko dla najbogatszych!! tak to działa w Szwecji, Finladni i Norwegi gdzie podatki dla najbogatszych dochodzą nawet do 80%!!!!! Teraz porównaj sobie jak ich gospodarka stoi ,a jak nasza, to byłby świetny pomysł i tego uczyli nawet profesorowie na uczelni gdy jeszcze tam chodziłem!!!!

Tylko zauważ jak dobrze w krajach skandynawskich działa państwo, a jak u nas. Mam oddawać jeszcze więcej aby państwo przepijało i topiło w jakimś gównie (niezależnie od opcji politycznej)? Wybij sobie z głowy, niech żyją raje podatkowe.

PiS już by się za przedsiębiorców zabrał - większy ZUS, zwolnić trudniej, podnieść urlop macierzyński, itd. Ale fajnie by wtedy było! Tylko nie ludziom, którzy chcą uczciwie pracować a nie tuczyć się za pieniądze innych. Ale tacy to pracują jak mróweczki i siedzą cicho, więc wszyscy politycy ich ignorują.
Chłopie dam Ci 100 + jak mi znajdziesz jakiś artyków w którym pisze ze PIS chciał podnieść ZUS

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 23, 2012, 16:35:49 pm »
Jestem ciekaw, czy jakbys sie juz dorobil, to tak chetnie oddawalbys - jak to stwierdziles - do 80% swoich przychodow. Bo mysle, ze wtedy nieduzo by ci sie sytuacja materialna zmienila, jak z kazdej zarobionej zlotowki mialbys dla siebie jedynie 20 groszy.
Przecież mówie o tych najbogatszych ,którzy i tak nie mają co z pieniedzmi robić, tylko trzymaja te banki na kontach.
Czyli nie bierzesz pod uwage, ze kiedys sie dorobisz?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 23, 2012, 17:01:17 pm »
Przecież mówie o tych najbogatszych ,którzy i tak nie mają co z pieniedzmi robić, tylko trzymaja te banki na kontach.

Ich pieniądze, ich wola co z nimi robią. Łapy precz od własności prywatnej.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 23, 2012, 21:00:57 pm »
Jestem ciekaw, czy jakbys sie juz dorobil, to tak chetnie oddawalbys - jak to stwierdziles - do 80% swoich przychodow. Bo mysle, ze wtedy nieduzo by ci sie sytuacja materialna zmienila, jak z kazdej zarobionej zlotowki mialbys dla siebie jedynie 20 groszy.
Przecież mówie o tych najbogatszych ,którzy i tak nie mają co z pieniedzmi robić, tylko trzymaja te banki na kontach.
Czyli nie bierzesz pod uwage, ze kiedys sie dorobisz?
Po 1 nie wiadomo jaki podatek wprowadziłby PIS, na pewno nie 80% norwegią to to my nie jesteśmy.
Po 2 po co komuś tyle mln na koncie jak może wspomuć panstwo a za te pieniadze np szpitale itp itd.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 23, 2012, 21:03:04 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/najnowszy-sondaz-psl-poza-sejmem,1,5197227,wiadomosc.html
Tak sie zastanawiam, czy te sądaze są tak sfałszowane, czy rzeczywiście nasz naród jest tak pierdolniety

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 23, 2012, 21:04:00 pm »
Jakbym był "najbogatszym z najbogatszych" i miałbym oddawać 80% swoich dochodów rocznie na Polskę, to spierdoliłbym gdzie się da i wstrzyknął gotówkę w ten kraj, który by mnie przyjął. Podnoszenie podatków NIE JEST rozwiązaniem. Obniżenie - jak najbardziej.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 23, 2012, 21:12:16 pm »
Jakbym był "najbogatszym z najbogatszych" i miałbym oddawać 80% swoich dochodów rocznie na Polskę, to spierdoliłbym gdzie się da i wstrzyknął gotówkę w ten kraj, który by mnie przyjął. Podnoszenie podatków NIE JEST rozwiązaniem. Obniżenie - jak najbardziej.
Jakoś w krajach skańdynawskich tak to działa i nikt nie narzeka i ludzie mimo tego potrafia sie bogacić, a do tego wspierac gospodarke, zresztą te 80% obejmuje tylko tych obrzydliwie bogatych i potem w zależności od majętności ten podatek spada coraz nizej.
I nikt mi nie powie ze to by sie nie sprawdziło u nas, bo jakoś tamte kraje są jedne z bogatszych w europie ,a ludzie zyją dostatnie
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2012, 21:17:28 pm wysłana przez Tomasz »

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 23, 2012, 21:42:07 pm »
Jakbym był "najbogatszym z najbogatszych" i miałbym oddawać 80% swoich dochodów rocznie na Polskę, to spierdoliłbym gdzie się da i wstrzyknął gotówkę w ten kraj, który by mnie przyjął. Podnoszenie podatków NIE JEST rozwiązaniem. Obniżenie - jak najbardziej.
Jakoś w krajach skańdynawskich tak to działa i nikt nie narzeka i ludzie mimo tego potrafia sie bogacić, a do tego wspierac gospodarke, zresztą te 80% obejmuje tylko tych obrzydliwie bogatych i potem w zależności od majętności ten podatek spada coraz nizej.
I nikt mi nie powie ze to by sie nie sprawdziło u nas, bo jakoś tamte kraje są jedne z bogatszych w europie ,a ludzie zyją dostatnie
To, że tak działa, nie znaczy że się z tym zgadzam. Dalej twierdzę, że będąc obrzydliwie bogatym lepiej bym spożytkował 80% kasy, którą ukradłoby mi państwo.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 23, 2012, 22:13:12 pm »
To, że tak działa, nie znaczy że się z tym zgadzam. Dalej twierdzę, że będąc obrzydliwie bogatym lepiej bym spożytkował 80% kasy, którą ukradłoby mi państwo.

I tu leży problem... W II RP bogaci oddawali Grabskiemu większą część swoich majątków i nikt się okradany nie czuł, no ale wtedy patriotyzm i solidarność społeczna stały na zupełnie innym poziomie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 23, 2012, 22:30:59 pm »
czyli kiedyś to był patriotyzm i solidarność społeczna,a teraz nazywamy to lewactwem? :roll:

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 23, 2012, 22:33:29 pm »
+1

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 23, 2012, 22:44:20 pm »
Sorry miśki, ale endecja nigdy nie była, nie jest i nie będzie lewactwem  :lol:

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 23, 2012, 22:45:29 pm »
Mysle, ze nie bylbys patriota, jakbys mial oddac 80% majatku. :lol:

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 23, 2012, 22:47:22 pm »
To, że tak działa, nie znaczy że się z tym zgadzam. Dalej twierdzę, że będąc obrzydliwie bogatym lepiej bym spożytkował 80% kasy, którą ukradłoby mi państwo.

I tu leży problem... W II RP bogaci oddawali Grabskiemu większą część swoich majątków i nikt się okradany nie czuł, no ale wtedy patriotyzm i solidarność społeczna stały na zupełnie innym poziomie.

W żadnym przypadku patriotyzmem nie nazwę oddanie 80% swojego rocznego dochodu państwu.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 23, 2012, 23:50:39 pm »
Może nie 80 tylko 50-60 i cały czas mówimy o ludziach zdecydowanie najlepiej zarabiających, którzy już dorobili się majątków. Naprawdę nie sądzę, żeby trzecie Ferrari w garażu, piąta rezydencja albo prywatny odrzutowiec były ważniejsze od trudnych reform gospodarczych.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 23, 2012, 23:57:09 pm »
50-60 już jest.
przypuśćmy, że zarabiasz 10k brutto/mc. koszta pracodawcy to 140k/rok, ty z tego dostajesz 84k. potem wydajesz te 84k i państwo zabiera ci 23%, czyli kolejne 19k no i mamy daninę całkowitą na poziomie 55%. można dodać jeszcze podatki pośrednie i wyjdzie dodatkowe kilka % na rzecz państwa.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2012, 23:59:35 pm wysłana przez s00s »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 24, 2012, 00:00:58 am »
Mówię o podatku dochodowym. Podatek od towarów i usług i inne (które wtedy być może dałoby się obniżyć) to oczywista oczywistość.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 24, 2012, 00:09:10 am »
przede wszystkim powinni zracjonalizować pobieranie podatku od osób prawnych. w polsce jest tak, że 98% przedsiębiorców płaci na zus niecały 1000 zł. tyle płacą ci co zarabiają 100k/mc i ci, którzy ledwo się trzymają na powierzchni. 

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 24, 2012, 00:22:42 am »
Tyle że ZUS to ZUS. Ci, którzy zarabiają 100k/mc i ci, którzy ledwo trzymają się na powierzchni, emerytury dostaną jednakowe. Gdyby ZUS od bogatego wziął więcej, to później musiałby mu wyliczyć proporcjonalnie wyższą emeryturę, więc to trochę błędne koło.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 24, 2012, 00:35:11 am »
niby racja, ale jakby nie patrzeć wszyscy dopłacimy do zus przez następne 4 lata 240 mld zł, przy czym szacowany deficyt budżetowy na ten rok wynosi jakieś 40 mld zł. gdyby bogatsi teraz zapłacili wyższy zus, to może nie trzeba by tyle dopłacać, podnosić podatków i wszystkim żyłoby się lepiej ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 24, 2012, 09:12:19 am »
Tymczasem wróćmy na chwilę do bieżących niusów i wklejania linków. PSL się bawi:

http://www.fakt.pl/PSL-kupuje-laptopy-za-1-4-mln-zlotych-Nowe-laptopy-dla-ludzi-PSL-Super-komputery-dla-PSL,artykuly,169946,1.html

Na cholerę urzędasom laptopy po 12 tysięcy złotych  o_O  Zamiast walki z kryzysem - Crysis 2?