Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2138269 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1240 dnia: Czerwca 25, 2013, 20:45:20 pm »
Tylko, że PiS rządził przy dobrej koniunkturze gospodarczej, a PO objęło rządy po kryzysie. Trzeba by porównać różne rządy w całej Europie na przestrzeni tych lat. Jeśli tendencja prawie wszędzie była wyraźnie spadkowa, to wzrost bezrobocia i spadek wzrostu PKB nie muszą być wyłączną winą PO.

Paliwo nie podrożało tylko w Polsce.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1241 dnia: Czerwca 25, 2013, 20:54:44 pm »
Cytuj
Nie ważne kto będzie u władzy, bo dla zwykłego obywatela nie zmieni się nic.

To niestety prawda. A jeśli się zmieni to tylko na gorsze bo non stop przypierdalają nowe podatki. Podajcie mi rządy, które zmniejszyły a nie zwiększyły podatki.
Fryty tyty dotknij pyty

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1242 dnia: Czerwca 25, 2013, 20:58:03 pm »
Paliwo nie podrożało tylko w Polsce.
Jakby u nas podrożało, to sprzedaż by stanęła i jeszcze bardziej by bezrobocie wzrosło.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1243 dnia: Czerwca 25, 2013, 21:01:35 pm »
Mniej TVN ,a wiecej rzeczowych informacji, kto jaki rządił, jak sobie radził, ile co kosztowało, cena paliwa, zarobki, bezrobocie, PKB itp itd.

Jeśli chodzi o rzeczowe informacje, to PiS jest tak nieudolna partią, że porządzili 2 lata i trzeba było nowe wybory rozpisać, bo sobie chłopaki nie radzili i wkurwili naród do czerwoności. Gówno zdążyli zrobić tak na dobra sprawę. Tomku i nie pierd**, że cena paliwa zależała od nich, bo to bzdury. Jeśli iść tym tokiem rozumowana, to głosuj na SLD, bo za ich rządów paliwo było jeszcze tańsze. Wybacz Tomaszu, ale nikt normalny nie zagłosuje na partię, która już kiedyś była u władzy i nie pokazała absolutnie nic poza rozpierdolem, bagnem i chaosem po którym trzeba było szybko od nowa gnać do lokali wyborczych żeby jeszcze więcej gówna nie wylało się z ich szamba. Uprzedzając Twoje zarzuty, PO lepsze nie jest i tak samo należą im się faki.

Tak jak pisałem, ja chcę żeby mi tylko dokończyli te piękne asfalty, które zaczęli robić. Jedyna pozytywna rzecz, którą zrobił ten rząd. Przynajmniej nie jeżdżę już po dziurawych drogach.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1244 dnia: Czerwca 25, 2013, 21:08:48 pm »
Paliwo nie podrożało tylko w Polsce.
Jakby u nas podrożało, to sprzedaż by stanęła i jeszcze bardziej by bezrobocie wzrosło.

Mówiłem o latach, w których rządził PiS. Wtedy bena chodziło po około 4zł. Teraz jest 5.30/5.40. Ale np w Niemczech w tym okresie bena kosztowało ok 1 euro i 5-10 centów, a teraz chodzi po 1,5 euro. To że wzrost cen paliwa nie prowadzi do niczego dobrego, to już osobna sprawa.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1245 dnia: Czerwca 25, 2013, 21:41:37 pm »
Cytuj
Nie ważne kto będzie u władzy, bo dla zwykłego obywatela nie zmieni się nic.

To niestety prawda. A jeśli się zmieni to tylko na gorsze bo non stop przypierdalają nowe podatki. Podajcie mi rządy, które zmniejszyły a nie zwiększyły podatki.
Przyznałeś mu racje i zaraz potem sam sobie zaprzeczyłeś, niezle  :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1246 dnia: Czerwca 25, 2013, 21:49:55 pm »
Tylko, że PiS rządził przy dobrej koniunkturze gospodarczej, a PO objęło rządy po kryzysie. Trzeba by porównać różne rządy w całej Europie na przestrzeni tych lat. Jeśli tendencja prawie wszędzie była wyraźnie spadkowa, to wzrost bezrobocia i spadek wzrostu PKB nie muszą być wyłączną winą PO.

Paliwo nie podrożało tylko w Polsce.
Nie po kryzysie, tylko przed, kryzys zaczął sie w 2008r ,a nas dosięgnał dopiero koło 2009-10.
Ciągle słyszę ,bo była koniunktura, tak była tylko ze PIS umiał to wykorzystać i robiliśmy to doskonale.
Pewnie ze wzrost bezrobocia i niski PKB nie zależą tylko od rządów, lecz mają na to bardzo duży wpływ. W kryzysie zamiast obniżać podatki  ,toPO tylko zwiększało, ciągłe afery, wymiany ministrów, drogie prezenty, zwiekszenie biurokracji, brak rozliczania czerwonej hołoty, dziwne wyroki sędziów za ich rządów, całkowite poddaństwo Rosjanom w Smoleńsku, propagowanie nienawiści do PIS, propagowanie pedałów, odchyleń od standardów i wiele wiele innych spraw w których PO pokazało swoją prawdziwą twarz

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1247 dnia: Czerwca 25, 2013, 21:56:22 pm »
Swoja droga kto ceni dziś wyżej PO niż Pisiorów musi być slepy albo zakochany w donaldzie. Ja wiem kaczor jest mały i brzydki a donald przystojny w eleganckim garniturze ale to nie wybory mistera z wiejskiej. Niech pomylse co zjebał pis..a naprawilo po. Własciwie to co PO zrobiło? Jakieś rozporządzenie udało im sie uchwalić chociaż, ktore jest zgodne z konstytucją? Ładnie wygladaja w telewizji, ladnie sie uśmiechają, ładnie też kłamią i w sumie tyle.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1248 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:01:14 pm »
Swoja droga kto ceni dziś wyżej PO niż Pisiorów musi być slepy albo zakochany w donaldzie. Ja wiem kaczor jest mały i brzydki a donald przystojny w eleganckim garniturze ale to nie wybory mistera z wiejskiej. Niech pomylse co zjebał pis..a naprawilo po. Własciwie to co PO zrobiło? Jakieś rozporządzenie udało im sie uchwalić chociaż, ktore jest zgodne z konstytucją? Ładnie wygladaja w telewizji, ladnie sie uśmiechają, ładnie też kłamią i w sumie tyle.
Budują autostrady i stadiony , potem ''nie płacą podywkonawcom'' A potem sie dziwić ze w 2012 był rekord jesli chodzi o upadłości firm.  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1249 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:13:25 pm »
Tylko, że PiS rządził przy dobrej koniunkturze gospodarczej, a PO objęło rządy po kryzysie. Trzeba by porównać różne rządy w całej Europie na przestrzeni tych lat. Jeśli tendencja prawie wszędzie była wyraźnie spadkowa, to wzrost bezrobocia i spadek wzrostu PKB nie muszą być wyłączną winą PO.

Paliwo nie podrożało tylko w Polsce.
Nie po kryzysie, tylko przed, kryzys zaczął sie w 2008r ,a nas dosięgnał dopiero koło 2009-10.
Ciągle słyszę ,bo była koniunktura, tak była tylko ze PIS umiał to wykorzystać i robiliśmy to doskonale.
Pewnie ze wzrost bezrobocia i niski PKB nie zależą tylko od rządów, lecz mają na to bardzo duży wpływ. W kryzysie zamiast obniżać podatki  ,toPO tylko zwiększało, ciągłe afery, wymiany ministrów, drogie prezenty, zwiekszenie biurokracji, brak rozliczania czerwonej hołoty, dziwne wyroki sędziów za ich rządów, całkowite poddaństwo Rosjanom w Smoleńsku, propagowanie nienawiści do PIS, propagowanie pedałów, odchyleń od standardów i wiele wiele innych spraw w których PO pokazało swoją prawdziwą twarz

Przecież nikt tu nie pisze, że PO jest zajebiste i radzą sobie lepiej niż PiS. Chodzi o to, że PiS też gówno zrobił, a w dodatku nie potrafili rządzić przez pełną kadencję i trzeba było nowych wyborów. To są nieudacznicy, więc po co na nich głosować.

Widzisz Tomku, gdybym kierował się Twoją logiką i nie brał pod uwagę faktów, to powinienem lecieć głosować na PO, bo to za ich kadencji poprawiły się w mojej okolicy drogi i chodniki, to za ich kadencji dostałem dobrą pracę i to za ich kadencji stać mnie na lepsze życie. Tyle, że zdaję sobie sprawę iż to nie jest w żadnym stopniu ich zasługa (no może oprócz tych dróg i chodników, ale to bardziej sprawa samorządów), tak samo jak tańsze paliwo nie było zasługą PiS'u i dlatego w dupie mam ten cały bajzel.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2013, 22:15:33 pm wysłana przez BoBaN »

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1250 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:15:37 pm »
Chciałbym żeby wybory były teraz. Dopiero 2 lata, a ja mam wrażenie że już tak długo sie z nimi męczymy :(

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1251 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:22:18 pm »
Swoja droga kto ceni dziś wyżej PO niż Pisiorów musi być slepy albo zakochany w donaldzie. Ja wiem kaczor jest mały i brzydki a donald przystojny w eleganckim garniturze ale to nie wybory mistera z wiejskiej. Niech pomylse co zjebał pis..a naprawilo po. Własciwie to co PO zrobiło? Jakieś rozporządzenie udało im sie uchwalić chociaż, ktore jest zgodne z konstytucją? Ładnie wygladaja w telewizji, ladnie sie uśmiechają, ładnie też kłamią i w sumie tyle.
Budują autostrady i stadiony , potem ''nie płacą podywkonawcom'' A potem sie dziwić ze w 2012 był rekord jesli chodzi o upadłości firm.  :lol:
Szkoda ze muszą a nie chcą czy potrafią. Zeby to jeszsze byla budowa..wszystko przeplacone po kilka razy, zrobione tandetnie z wadami i jeszcze ludziom firmy pozałatwiali nie płacąc. To kto wziął te pieniądze i dlaczego jeszcze nie siedzi? Tylko zegarkami sie wymieniac potrafią i losować drużyny do superpucharu. sledztwo smolenskie załatwione jakbyśmy byli członkiem zwiazku radzieckiego a nie unii europejskiej. Marałek sejmu kłamie na mównicy, potem sie tłumaczy sie jak alien ze swojego laptopa ale zostaje na stanowisku. Nic sie nie stało, wszyscy zadowoleni a powinna skończyć z polityką na 100lat razem ze swoją switą.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1252 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:24:29 pm »
Chciałbym żeby wybory były teraz. Dopiero 2 lata, a ja mam wrażenie że już tak długo sie z nimi męczymy :(
Z ogromna ilościa tych próżnych swiń od 1989roku a z niektórymi i dłużej. Zawód poseł lepszy jak zawód prezes..

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1253 dnia: Czerwca 25, 2013, 22:41:51 pm »
Cytuj
PIS 9% bezrobocia 7% PKB
PO 13,5 % bezrobocia 0,5% PKB
narodowy socjalista jak zwykle kłamie w żywe oczy i myśli że ktoś da się nabrać.

Cytuj
Trzeba by porównać różne rządy w całej Europie na przestrzeni tych lat.
juz to robiono, przykładowo jesli chodzi o zadluzenie, to za rzadow pisu i sld srednie zadluzenie europy w stosunku do pkb malalo, natomiast w polsce roslo, z kolei za rzadow platformy obywatelskiej srednie zadluzenie w europie rosnie o wiele szybciej niz w polsce. Gdyby zamiast platformy rzadzil pis albo sld to mielibysmy z 2 razy wieksze zadluzenie niz obecnie. podobnie z innymi wskaźnikami ekonomicznymi.
jak mi sie zachce to potem moze poszukam tego wykresu.

Cytuj
Swoja droga kto ceni dziś wyżej PO niż Pisiorów musi być slepy albo zakochany w donaldzie.
nie jestem ani ślepy ani zakochany w donaldzie, a jesli juz jestem w kimś zakochany to w facecie z muszką :D

Cytuj
propagowanie pedałów,
gdzie po propagowalo pedalow?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2013, 22:48:24 pm wysłana przez Wulfen »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1254 dnia: Czerwca 25, 2013, 23:04:44 pm »
Tylko, że PiS rządził przy dobrej koniunkturze gospodarczej, a PO objęło rządy po kryzysie. Trzeba by porównać różne rządy w całej Europie na przestrzeni tych lat. Jeśli tendencja prawie wszędzie była wyraźnie spadkowa, to wzrost bezrobocia i spadek wzrostu PKB nie muszą być wyłączną winą PO.

Paliwo nie podrożało tylko w Polsce.
Nie po kryzysie, tylko przed, kryzys zaczął sie w 2008r ,a nas dosięgnał dopiero koło 2009-10.
Ciągle słyszę ,bo była koniunktura, tak była tylko ze PIS umiał to wykorzystać i robiliśmy to doskonale.
Pewnie ze wzrost bezrobocia i niski PKB nie zależą tylko od rządów, lecz mają na to bardzo duży wpływ. W kryzysie zamiast obniżać podatki  ,toPO tylko zwiększało, ciągłe afery, wymiany ministrów, drogie prezenty, zwiekszenie biurokracji, brak rozliczania czerwonej hołoty, dziwne wyroki sędziów za ich rządów, całkowite poddaństwo Rosjanom w Smoleńsku, propagowanie nienawiści do PIS, propagowanie pedałów, odchyleń od standardów i wiele wiele innych spraw w których PO pokazało swoją prawdziwą twarz
Co do przekrętów i niespełniania obietnic to się zgodzę.

Ze statystykami trzeba jednak uważać, bo ktoś będący za PO może powiedzieć, że jeśli porównamy płacę minimalną i średnią, to za PO jest przecież znacznie lepiej.

Za rządów PISu minimalne wynagrodzenie wynosiło 936zł (brutto - stan na 2007; rok wcześniej było 899zł) a za PO wynosi 1600zł. Natomiast średnia krajowa wynosiła 2700zł, a teraz wynosi 3800zł. Poprawa jest? Jest.

Osobiście źle mi się robi i na widok PISu i na widok PO. Chciałbym aby do czasu wyborów pojawiła się w Polsce jakaś naprawdę sensowna partia. Jeśli się nie pojawi, to możliwe, że zagłosuję na KNP.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1255 dnia: Czerwca 25, 2013, 23:21:50 pm »
RUCH NARODOWY KURWA!

RaiAlien

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2008
  • Wiadomości: 1 202
  • Reputacja: -18
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1256 dnia: Czerwca 25, 2013, 23:34:07 pm »
Ja na SLD jak kiedyś, ale teraz tylko na forum, bo na wybory przestałem chodzić w PL, a tu w UK mi to zwisa

''When you look at what we're introducing now this what we see the future looking like, not 5 years from now, 50 years from now, 100 years from now.'' - Raikoh from Alienware UK

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1257 dnia: Czerwca 26, 2013, 16:51:15 pm »
Ej Toruńscy forumowicze mieszkający koło Bydgoszczy
 :troll:
OGLOSZENIE:
Cytuj
[Opis]
   Z okazji obchodzonego w drugiej połowie czerwca Dnia Wolności Podatkowej oddział toruński Kongresu Nowej Prawicy serdecznie zaprasza na spotkanie z Januszem Korwin-Mikke, prezesem KNP, w dniu 29 czerwca 2013r. (sobota).

Plan wydarzeń przedstawia się następująco:

godz. 14.00 - zbiórka członków i sympatyków KNP na Rynku Nowomiejskim (w okolicy kościoła Św. Jakuba) i przemarsz ulicami Królowej Jadwigi i Szeroką na Rynek Staromiejski.

godz. 14.30 - przemówienia zaproszonych gości przy pomniku Kopernika.

godz. 16.00 - spotkanie z Januszem Korwin-Mikke w Auli I LO, przy ul. Zaułek Prosowy 1
Możecie Janusza wypytać o to skąd wziąć i jak pozamykać.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1258 dnia: Czerwca 26, 2013, 18:14:59 pm »

Brak słów.

lupinator

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1259 dnia: Czerwca 26, 2013, 18:26:38 pm »
Ej Toruńscy forumowicze mieszkający koło Bydgoszczy
 :troll:
OGLOSZENIE:
Cytuj
[Opis]
   Z okazji obchodzonego w drugiej połowie czerwca Dnia Wolności Podatkowej oddział toruński Kongresu Nowej Prawicy serdecznie zaprasza na spotkanie z Januszem Korwin-Mikke, prezesem KNP, w dniu 29 czerwca 2013r. (sobota).

Plan wydarzeń przedstawia się następująco:

godz. 14.00 - zbiórka członków i sympatyków KNP na Rynku Nowomiejskim (w okolicy kościoła Św. Jakuba) i przemarsz ulicami Królowej Jadwigi i Szeroką na Rynek Staromiejski.

godz. 14.30 - przemówienia zaproszonych gości przy pomniku Kopernika.

godz. 16.00 - spotkanie z Januszem Korwin-Mikke w Auli I LO, przy ul. Zaułek Prosowy 1
Możecie Janusza wypytać o to skąd wziąć i jak pozamykać.

Ciekawe dlaczego spotkanie odbywa się akurat w moim liceum, gdzie 2/3 to kuce :lol:



Pokój.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1260 dnia: Czerwca 26, 2013, 18:43:44 pm »
Ciekawe dlaczego spotkanie odbywa się akurat w moim liceum, gdzie 2/3 to kuce :lol:

Najśmieszniejsze, że ty też jesteś kucem.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

lupinator

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1261 dnia: Czerwca 26, 2013, 20:18:51 pm »
Nie jestem, sorx.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1262 dnia: Czerwca 26, 2013, 21:08:17 pm »
Tylko, że PiS rządził przy dobrej koniunkturze gospodarczej, a PO objęło rządy po kryzysie. Trzeba by porównać różne rządy w całej Europie na przestrzeni tych lat. Jeśli tendencja prawie wszędzie była wyraźnie spadkowa, to wzrost bezrobocia i spadek wzrostu PKB nie muszą być wyłączną winą PO.

Paliwo nie podrożało tylko w Polsce.
Nie po kryzysie, tylko przed, kryzys zaczął sie w 2008r ,a nas dosięgnał dopiero koło 2009-10.
Ciągle słyszę ,bo była koniunktura, tak była tylko ze PIS umiał to wykorzystać i robiliśmy to doskonale.
Pewnie ze wzrost bezrobocia i niski PKB nie zależą tylko od rządów, lecz mają na to bardzo duży wpływ. W kryzysie zamiast obniżać podatki  ,toPO tylko zwiększało, ciągłe afery, wymiany ministrów, drogie prezenty, zwiekszenie biurokracji, brak rozliczania czerwonej hołoty, dziwne wyroki sędziów za ich rządów, całkowite poddaństwo Rosjanom w Smoleńsku, propagowanie nienawiści do PIS, propagowanie pedałów, odchyleń od standardów i wiele wiele innych spraw w których PO pokazało swoją prawdziwą twarz
Co do przekrętów i niespełniania obietnic to się zgodzę.

Ze statystykami trzeba jednak uważać, bo ktoś będący za PO może powiedzieć, że jeśli porównamy płacę minimalną i średnią, to za PO jest przecież znacznie lepiej.

Za rządów PISu minimalne wynagrodzenie wynosiło 936zł (brutto - stan na 2007; rok wcześniej było 899zł) a za PO wynosi 1600zł. Natomiast średnia krajowa wynosiła 2700zł, a teraz wynosi 3800zł. Poprawa jest? Jest.

Osobiście źle mi się robi i na widok PISu i na widok PO. Chciałbym aby do czasu wyborów pojawiła się w Polsce jakaś naprawdę sensowna partia. Jeśli się nie pojawi, to możliwe, że zagłosuję na KNP.
OK wszystko sie zgadza, tylko ile wtedy kosztowało zycie ,a ile dzisiaj???!!  :mad:
Co do srednich krajowych, to była chyba średnia z Warszawy, bo chyba nikt normlany nie wierzy w te brednie.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1263 dnia: Czerwca 26, 2013, 21:09:56 pm »
Tylko, że PiS rządził przy dobrej koniunkturze gospodarczej, a PO objęło rządy po kryzysie. Trzeba by porównać różne rządy w całej Europie na przestrzeni tych lat. Jeśli tendencja prawie wszędzie była wyraźnie spadkowa, to wzrost bezrobocia i spadek wzrostu PKB nie muszą być wyłączną winą PO.

Paliwo nie podrożało tylko w Polsce.
Nie po kryzysie, tylko przed, kryzys zaczął sie w 2008r ,a nas dosięgnał dopiero koło 2009-10.
Ciągle słyszę ,bo była koniunktura, tak była tylko ze PIS umiał to wykorzystać i robiliśmy to doskonale.
Pewnie ze wzrost bezrobocia i niski PKB nie zależą tylko od rządów, lecz mają na to bardzo duży wpływ. W kryzysie zamiast obniżać podatki  ,toPO tylko zwiększało, ciągłe afery, wymiany ministrów, drogie prezenty, zwiekszenie biurokracji, brak rozliczania czerwonej hołoty, dziwne wyroki sędziów za ich rządów, całkowite poddaństwo Rosjanom w Smoleńsku, propagowanie nienawiści do PIS, propagowanie pedałów, odchyleń od standardów i wiele wiele innych spraw w których PO pokazało swoją prawdziwą twarz

Przecież nikt tu nie pisze, że PO jest zajebiste i radzą sobie lepiej niż PiS. Chodzi o to, że PiS też gówno zrobił, a w dodatku nie potrafili rządzić przez pełną kadencję i trzeba było nowych wyborów. To są nieudacznicy, więc po co na nich głosować.

Widzisz Tomku, gdybym kierował się Twoją logiką i nie brał pod uwagę faktów, to powinienem lecieć głosować na PO, bo to za ich kadencji poprawiły się w mojej okolicy drogi i chodniki, to za ich kadencji dostałem dobrą pracę i to za ich kadencji stać mnie na lepsze życie. Tyle, że zdaję sobie sprawę iż to nie jest w żadnym stopniu ich zasługa (no może oprócz tych dróg i chodników, ale to bardziej sprawa samorządów), tak samo jak tańsze paliwo nie było zasługą PiS'u i dlatego w dupie mam ten cały bajzel.

Ja sie pytam w którym miejscu?!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1264 dnia: Czerwca 26, 2013, 21:13:54 pm »
w inflację i pkb publikowane przez gus wierzysz, w dane o zarobkach już nie. :roll:
policz sobie jaka była inflacja od 2006, potem porównaj to ze wzrostem wynagrodzeń i nie ma bata, wyjdzie ci, że teraz żyje się lepiej.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1265 dnia: Czerwca 26, 2013, 21:28:56 pm »
Z zarobkami jest taki problem, że pewien niewielki procent bardzo zawyża średnią. Chciałbym zobaczyć wyliczenia po odcięciu np. 3% najlepiej zarabiających. Chętnie również poznałbym statystyki uwzględniające ludzi na umowach śmieciowych. Wtedy dopiero byśmy widzieli ile naprawdę zarabiają Polacy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1266 dnia: Czerwca 26, 2013, 21:43:51 pm »
tylko 1% płatników pit-36 jest w drugim progu podatkowym.
do tego z danymi gus jest też taki problem, że uwzględnia tylko zatrudnionych w przedsiębiorstwach, oprócz umów śmieciowych (zaniżających), gus nie bierze pod uwagę przychodów prywaciarzy (często zawyżających).
do tego w 2006 metodologia była taka sama, jak teraz. no i procentowy przyrost wskaźnika jest wielkością bezwymiarową, podobnie jak procentowy przyrost cen i dlatego można je porównać.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1267 dnia: Czerwca 26, 2013, 22:11:04 pm »
w inflację i pkb publikowane przez gus wierzysz, w dane o zarobkach już nie. :roll:
policz sobie jaka była inflacja od 2006, potem porównaj to ze wzrostem wynagrodzeń i nie ma bata, wyjdzie ci, że teraz żyje się lepiej.
Pokaż mi kur** te zarobki u ludzi, znam bardzo dużo osób pracujących w róznych segmentach i mało która zarabia te średnie o któych tu mowa

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1268 dnia: Czerwca 26, 2013, 22:15:11 pm »
Ja mam tą średnią lekkom pytom. 8) Donald na prezydenta! Mój człowiek. :angel:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1269 dnia: Czerwca 26, 2013, 23:13:31 pm »
Cytuj
Pokaż mi kur** te zarobki u ludzi, znam bardzo dużo osób pracujących w róznych segmentach i mało która zarabia te średnie o któych tu mowa
no bo ty i twoi znajomi to menele, wiec się nie dziw że zarabiacie mało :D

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1270 dnia: Czerwca 27, 2013, 01:10:48 am »
Cytuj
Pokaż mi kur** te zarobki u ludzi, znam bardzo dużo osób pracujących w róznych segmentach i mało która zarabia te średnie o któych tu mowa
no bo ty i twoi znajomi to menele, wiec się nie dziw że zarabiacie mało :D
to bylo brzydkie i niegodne  :sad:

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1271 dnia: Czerwca 27, 2013, 08:00:23 am »
Toimasz jest zaślepiony prezesem jak cała reszta tej zgrai tam i nic takiemu nie wytłumaczysz.
Btw
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kandydatka-ruchu-palikota-natalia-rodziewicz-podbi,1,5550082,wiadomosc.html

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1272 dnia: Czerwca 27, 2013, 09:13:02 am »
Prosze:
1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrowolne ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.

Nie jest to zgodne z zasadą sprawiedliwości społecznej. Państwo to nie firma.
2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.
A niby przed czym trzeba te rodziny tak chronić? Przed gejami czającymi się na ich bezbronne dzieci? A co do możliwości decydowania o edukacji - sprzeciw ws. posyłania 6-latków do szkoły pokazuje, że większość rodziców nie ma zielonego pojęcia o edukacji.
3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.
Niewielki korpus urzędników = gigantyczny przestój w procesie decyzyjnym państwa. Krajem 40mln ludzi nie porządzisz w 100 osób. Hmmmm, to wszystko czyta się jakby KPN nie miała zielonego pojęcia o sprawowaniu władzy.  :lol:
4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.
A przykłady tego?
5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.
Super pomysł, a wiesz co budżet dusi w tym momencie? Chociażby 20mld dopłaty do ZUS. Wytłumacz obywatelom proszę, że emerytur nie będzie.
6. Wolny internet, wolne stadiony, wolny obywatel. Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uznajemy za fundamentalne prawo obywateli.
Przecież masz prawo do krytyki władzy, inaczej Solidarność, PiS, Niezależna dawno już by zamknęło. Czy wy naprawdę uważacie, że w Polsce demokracja jest zagrożona? Przecież wasze prawo do opowiadania bzdur jest najlepszym dowodem na funkcjonowanie tej demokracji.
7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe.
Aha, czyli z jednej strony obniżymy podatki, zniesiemy obowiązkowy system emerytalny, a z drugiej strony zadbamy o emerytów, w dodatku w sytuacji gdzie coraz większa część społeczeństwa się starzeje? Harry Potter by tego lepiej nie wyczarował.
8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat, a nie sympatiami i antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom. Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.
Rozumiem, że dopłat dla rolników też nie chcemy? Czy to się nam należy jako odszkodowanie po socjaliźmie?  :lol:
9. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.
Zamordzie? Zamordzie.
10. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego. Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa.

Boję się kraju, który opisujesz.


Ogólnie na szczęście KNP to zbiorowisko klaunów i debili, któzy nigdy nie będą przy władzy. Niestety ideały "twardej ręki" żyją w narodzie dalej, i pewnie PiS wygra ponownie wybory. Mam tylko nadzieję, że po 2 latach znowu się wszystko rozwali jak poprzedni, i będzie normalność. Szkoda tylko, że z tego powodu wygra PO.


A co do ekonomii, to na tym forum nie ma co dyskutować - i zwolennicy PO i PiS uważają, że rząd może magiczną różdżką sprawić, że gospodarka zrobi to albo tamto.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2013, 09:16:19 am wysłana przez Castor Krieg »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1273 dnia: Czerwca 27, 2013, 09:42:13 am »
Wg wypowiedzi Castora większość ma się zgadzać na wszystko czego chce mniejszość  :lol:

Nie, większość ma zezwolić mniejszości na życie jak chcą, bez wpierdalania się w życie obywateli. Nieważna jakie masz poglądy i przekonania, fakt bycia w większości nie daje ci prawa ustalania, jak żyją inni.

To też nie tak. Jak tata Castora o identycznych poglądach jak syn był w rządzącej większości, to patriotyczną i katolicką mniejszość zabijali strzałem w tył głowy, torturowali w mordowaniach sb albo wywozili na sybir. Jak oni mówią że "mniejszość" ma mieć więcej praw, to tylko dlatego, że ta mniejszość to oni. Jak sami stają się większością, to ludzie o innych poglądach nie mają żadnych praw, w tym prawa do życia. Korea Północna to idealny przykład kraju gdzie castorowe ideały dominują.

Ke? Becetol lubię cię, ale czasami odpierdolisz taką głupotą, że mi się zbiera. Co ma mój tatuś do tego? Że był w PZPR? Każdy na AM był, ojciec na spotkaniach partyjnych pił wódkę, a komunizm miał głęboko. A już z Koreą Płn. to popierdoliło cię równo, więc nie będę komentował.

http://niezalezna.pl/42702-ten-rzad-traktuje-ludzi-jak-smieci-wiecej-samopodpalen-niz-przez-caly-prl
Już 6 ofiar samopodpalenia

Wczytajmy się w treść artykułu:

Cytuj
Odpowiedzi na pytanie, dlaczego Andrzej Filipiak zdecydował się na taki krok, udziela jego żona. – Mąż był załamany i zrozpaczony naszą sytuacją. Nie miał pracy, a MOPR odmawia nam większej pomocy, nie mamy z czego żyć – mówi „Faktowi” Wiesława Filipiak. – Mąż mówił, że wszystko, co złego dzieje się w naszej rodzinie, to wina polskiego rządu, który rządzi tak, że ludzie nie mają pracy i środków do życia – zaznacza.

Pytania: jakie miał face kwalifikacje zawodowe? Przez jaki czas był bezrobotnym? Czy MOPR pomagał mu czynnie w znalezieniu pracy? Czy ta osoba współpracowała z MOPR ze znalezieniem pracy, czy głównie polegała na pieniądzach z zasiłku? I mamy nawet odpowiedź urzędniczki:

Cytuj
– Pomoc była udzielana zgodnie z przepisami – mówi nam Anna Gromska, wicedyrektor MOPR w Kielcach. Pracownicy socjalni nie mają wątpliwości, co należy zrobić, aby takie przypadki się nie zdarzały. – Ludziom należy zapewnić pracę. To najlepszy sposób, bo daje człowiekowi zajęcie i przywraca poczucie godności. Niestety, o pracę coraz trudniej, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – mówi Gromska.

Czy została zaoferowana praca w innej miejscowości? Czy facet ją przyjął czy odrzucił?

Życie nie jest czarno-białe, chyba że na stronach Niezależna.pl.  :grin:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2013, 09:45:51 am wysłana przez Castor Krieg »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1274 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:15:32 am »
Cytuj
Nie jest to zgodne z zasadą sprawiedliwości społecznej.
albo coś jest sprawiedliwe albo niesprawiedliwe.
Jeśli "sprawiedliwość społeczna" jest tym samym co sprawiedliwość to po co dodawać jeszcze  słowo społeczna? Natomiast jeśli sprawiedliwość społeczna jest czymś innym niż sama sprawiedliwość, to znaczy że jest niesprawiedliwością.  Lewacy tacy jak ty po prostu nazywają niesprawiedliwość  "sprawiedliwością społeczną"  :lol:

Cytuj
   
Cytuj
2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

A niby przed czym trzeba te rodziny tak chronić? Przed gejami czającymi się na ich bezbronne dzieci? A co do możliwości decydowania o edukacji - sprzeciw ws. posyłania 6-latków do szkoły pokazuje, że większość rodziców nie ma zielonego pojęcia o edukacji.
ty nic a nic nie kumasz, jak zwykle już ci geje przychodzą na myśl (typowy lewak)  :lol: Każde dziecko jest inne i tylko rodzice powinni decydować do jakiej szkoły dziecko posłać i kiedy.

Cytuj
 
Cytuj
  3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.

Niewielki korpus urzędników = gigantyczny przestój w procesie decyzyjnym państwa. Krajem 40mln ludzi nie porządzisz w 100 osób. Hmmmm, to wszystko czyta się jakby KPN nie miała zielonego pojęcia o sprawowaniu władzy.
a gdzie tam widzisz coś o 100 urzędnikach? Korwin czasem cos gada o 500, oczywiście jest to niemożliwe, ale na pewno w znacznym stopniu zmniejszą ich liczbę.

Cytuj
 
Cytuj
  5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.

Super pomysł, a wiesz co budżet dusi w tym momencie? Chociażby 20mld dopłaty do ZUS. Wytłumacz obywatelom proszę, że emerytur nie będzie.
obecni emeryci i ci ktorzy juz placili/placa skladki do zus dostana emerytury, ale ci ktorzy beda zaczynac dopiero prace beda mieli wolnosc wyboru czy sie ubezpieczyc czy nie. Zresztą piszą o tym w punkcie 7.

Cytuj
   
Cytuj
7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe.
Aha, czyli z jednej strony obniżymy podatki, zniesiemy obowiązkowy system emerytalny, a z drugiej strony zadbamy o emerytów, w dodatku w sytuacji gdzie coraz większa część społeczeństwa się starzeje? Harry Potter by tego lepiej nie wyczarował.
Gdzie tu widzisz problem? poza swoim bełkotaniem nie podałeś żadnego sensownego argumentu. To człowiek ma decydować czy się ubezpieczyć czy nie, a pieniądze dla obecnych emerytów znajdą się z prywatyzacji, czego tu nie rozumiesz lewaku?!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2013, 11:30:47 am wysłana przez Wulfen »

Spidey^

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1275 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:27:10 am »
Widzę, że Castor chce przebić Raikoha :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1276 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:27:24 am »
albo coś jest sprawiedliwe albo niesprawiedliwe.
Jeśli "sprawiedliwość społeczna" jest tym samym co sprawiedliwość to po co dodawać jeszcze  słowo społeczna? Natomiast jeśli sprawiedliwość społeczna jest czymś innym niż sama sprawiedliwość, to znaczy że jest niesprawiedliwością.  Lewacy tacy jak ty po prostu nazywają niesprawiedliwość  "sprawiedliwością społeczną"  :lol:
Udajesz, że nie rozumiesz. Chodziło mi o to, że Państwo to nie firma, nie może się kierować tylko zasadami strat i zysków.

ty nic a nic nie kumasz, jak zwykle już ci geje przychodzą na myśl (typowy lewak)  :lol: Każde dziecko jest inne i tylko rodzice powinni decydować do jakiej szkoły dziecko posłać i kiedy.

Gówno prawda, pierdoły rodem z przedszkola. Państwo ma za zadanie ustanowić i prowadzić standaryzowany model edukacji. Tylko w takim przypadku możliwość jest porównań, trendów, itd. Dlatego np.: podniosła się wielka wrzawa lata temu jak zrobili jednolity test maturalny, że oto niespełnieni literaci nie będą mogli się popisać, po czym okazało się że masa uczniów nie ma zielonego pojęcia o podstawie programowej.

a gdzie tam widzisz coś o 100 urzędnikach? Korwin czasem cos gada o 500, oczywiście jest to nie możliwe, ale na pewno w znacznym stopniu zmniejszą ich liczbę.

Ok, powiedz to urzędnikom. Chociaż tutaj się pewnie zgodzimy, administracja publiczna rozrosła się ponad miarę.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1277 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:43:53 am »
Cytuj
Państwo ma za zadanie ustanowić i prowadzić standaryzowany model edukacji.
dziecko należny do rodziców a nie do ministra edukacji i innych urzędasów.
szkoły muszą być prywatne i ze sobą konkurować, a nie wprowadzać jeden ujednolicony, reżimowy program. Jak myślisz dlaczego  ameryka ma najwyższy potencjał naukowy, bo minister wprowadził taki a nie inny reżimowy program nauczania ? :lol:
teraz wszystko się zrównuje do poziomu tych mniej zdolnych bo przecież wszyscy szkole muszą skończyć, poziom nauczania spada, a matury robi się po to żeby wszyscy zdali   (po co ta matura?) :lol:

Cytuj
Udajesz, że nie rozumiesz. Chodziło mi o to, że Państwo to nie firma, nie może się kierować tylko zasadami strat i zysków.
nie, nie rozumiem napisz wprost jakie straszne konsekwencje przyniesie obniżenie podatków.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2013, 11:49:31 am wysłana przez Wulfen »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1278 dnia: Czerwca 27, 2013, 14:44:15 pm »
dziecko należny do rodziców a nie do ministra edukacji i innych urzędasów.
szkoły muszą być prywatne i ze sobą konkurować, a nie wprowadzać jeden ujednolicony, reżimowy program. Jak myślisz dlaczego  ameryka ma najwyższy potencjał naukowy, bo minister wprowadził taki a nie inny reżimowy program nauczania ? :lol:
teraz wszystko się zrównuje do poziomu tych mniej zdolnych bo przecież wszyscy szkole muszą skończyć, poziom nauczania spada, a matury robi się po to żeby wszyscy zdali   (po co ta matura?) :lol:

Po pierwsze, to większość potencjału naukowego US wynika z emigrantów. Weź sobie dziedzinę techniczną i zobacz kto pisze artykuły w journalach naukowych na uniwersytetach  w USA - nie Amerykanie, tylko chińczycy i hindusi. Proszę, dokształć się:



Po drugie, dziecko nie należy do rodziców. Rodzice mają obowiązek się dzieckiem opiekować, ale nie jest ono ich własnością.

Po trzecie, odzywa się Wulfenowski brak wiedzy o świecie - Ameryka to absolutny numer jeden jeśli idzie o standaryzowany system edukacji. Wejdź na Google i sprawdź: SAT, LSAT, GMAT, GRE, TOEFL. Wszystkie standaryzowane testy, wszystkie w użyciu na uniwersytetach w USA. GMAT, GRE i TOEFL sam pisałem, więc nie wypowiadaj się o czymś jak nie masz o tym pojęcia.

Równanie w dół? Jakby w Polsce wprowadzić odpowiednik GRE to by się nasza młodzież licealna posrała równo.  :lol: :lol: :lol: Podniósł się ostatni rabam, że CKE z roku na rok wprowadza zmiany w maturach, aby zdał odpowiedni odsetek maturzystów. Wszyscy się oburzyli, kiedy krzywa Gaussa jest używana w wielu systemach edukacji na świecie, np.: w Hong Kongu. Tylko u nas jest to 80% tzn. 80% abiturientów ma zdać maturę. Wiesz, jaki jest ten próg w Hong Kongu? 25%.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2013, 14:52:42 pm wysłana przez Castor Krieg »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1279 dnia: Czerwca 27, 2013, 15:02:09 pm »
Cytuj
Po drugie, dziecko nie należy do rodziców. Rodzice mają obowiązek się dzieckiem opiekować, ale nie jest ono ich własnością
o_O Nie wiem komunizm czy faszyzm bliżej?
Na ch** nam swoboda naszego naroda, gdy nie ma co palić i nie ma co pić..
Posadziłem sobie drzewo jak byłem mały, dzis urosło i akurat troszke przeszkadza. Mogę sobie go ściąc?