Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2141555 razy)

0 użytkowników i 115 Gości przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2560 dnia: Listopada 24, 2013, 12:40:37 pm »


Piękne słowa <3 Zapomniał tylko dodać, o tym, że Chiny mają w dupie "globalne ocieplenie" i to też jest na + dla nich.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2561 dnia: Listopada 24, 2013, 14:04:13 pm »
No tak, po co pracowac jak mozna lezec brzuchem do gory i tylko wystawiac reke po kase. Tak samo jest z dofinansowaniami z Unii, przedsiebiorcy dostając je, mają podcinane skrzydła i potem gdy im brakuje proszą o następne, są niesamodzielni. Mój znajomy który mieszkał kiedys ze mną w tym samym bloku, teraz ma firme exportującą bielizne do chin i rosji i zarabia kokosy, nie bral zadnych dofinansowań.
Juz nie wspominam o tym ze podczas Euro2012 my dostalismy kase od uni na budowe A4 do granicy z ukrainą, a ukraina nie dostała nic bo nie jest członkiem uni i to oni ją wybodowali. Chiny są jeszcze lepszym przykładem, żadnych pomocy, zadnych zbednych inwestycji typu globalne ocieplenie, zadnych unii itd i proszę.
Paligłupy i tak powiedzą że nalezy sie "dochód bezwarunkowy"... :-?

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2563 dnia: Listopada 25, 2013, 06:36:12 am »
o takich rzeczach moze piszcie sobie tutaj http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13407.0
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2013, 06:38:31 am wysłana przez Wulfen »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2564 dnia: Listopada 25, 2013, 10:40:30 am »
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/PkisoC4cBVU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2565 dnia: Listopada 25, 2013, 16:43:03 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Lepsze to:


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2566 dnia: Listopada 25, 2013, 20:54:09 pm »
Serce się raduje jak się czyta takie historie:

http://niezalezna.pl/48517-bedzie-kontrola-po-publikacji-gp-bulwersujaca-i-dramatyczna-sprawa

Cytuj
Jak pisze "GP" - spółkę Małopolska Sieć Szerokopasmowa, powołaną przez samorząd województwa małopolskiego, przejęła firma Hyperion, z którą związani są m.in. syn Lwa Rywina Marcin (mający zarzuty korupcyjne) i były szef Biura Śledczego SB Wiktor Fonfara. Prezesem firmy jest Tomasz Szczypiński - w latach 2005-2007 poseł Platformy Obywatelskiej (w 2007 r. bezskutecznie próbował dostać się do sejmu z list PO).

MSS została sprzedana za 2,6 mln zł, choć dzień przed transakcją zarząd województwa małopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu jej aż 64 mln zł dofinansowania.

O decyzji wiedział wojewoda małopolski Jerzy Miller z PO (wcześniej szef MSW i tzw. komisji Millera), któremu zarząd województwa zgodnie z przepisami w ciągu 7 dni przedkłada podjęte uchwały.

A nawet jak komuś postawią zarzuty to nikt im pieniędzy nie każe zwrócić, no bo "zarobili i była to pensja ich" :lol: Albo wsadzą pana syna Rywina do więzienia na miesiąc i ani chwili dłużej z powodu "złego stanu zdrowia" :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2567 dnia: Listopada 26, 2013, 00:35:16 am »
Gilotyna, szubiennica i dyby w każdej gminie. Władza jest od tego aby ją obalać.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2568 dnia: Listopada 28, 2013, 06:19:19 am »
http://niezalezna.pl/48815-zony-ofiar-katastrofy-smolenskiej-odpowiadaja-na-haniebne-slowa-zolla
Hańba i wstyd, przyjdzie na was czas rządowe kur**, odpowiecie za tą katastrofę, najlepsza elita wojskowa poszła w piach, wy kur** je**ne. I twój zjebany uśmieszek Tusku złodzieju, stalinowska szumowino

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2569 dnia: Listopada 28, 2013, 09:09:20 am »
http://niezalezna.pl/48815-zony-ofiar-katastrofy-smolenskiej-odpowiadaja-na-haniebne-slowa-zolla
Hańba i wstyd, przyjdzie na was czas rządowe kur**, odpowiecie za tą katastrofę, najlepsza elita wojskowa poszła w piach, wy kur** je**ne. I twój zjebany uśmieszek Tusku złodzieju, stalinowska szumowino
Jakich znowu ataków? Czy ktoś im szyby w oknach wybijał albo opony w samochodzie przebił? Normalne że się z nich śmieją :]
 http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13407.0

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2570 dnia: Listopada 28, 2013, 14:49:09 pm »
http://niezalezna.pl/48815-zony-ofiar-katastrofy-smolenskiej-odpowiadaja-na-haniebne-slowa-zolla
Hańba i wstyd, przyjdzie na was czas rządowe kur**, odpowiecie za tą katastrofę, najlepsza elita wojskowa poszła w piach, wy kur** je**ne. I twój zjebany uśmieszek Tusku złodzieju, stalinowska szumowino
Jakich znowu ataków? Czy ktoś im szyby w oknach wybijał albo opony w samochodzie przebił? Normalne że się z nich śmieją :]
 http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13407.0
Przestań mi ciągle wklejać twój zjebany link, dla mnie człowieku jesteś niereformowalny i nie zamierzam z tobą dyskutować

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2571 dnia: Listopada 28, 2013, 14:52:08 pm »
Jeszcze jeden taki post i tydzień odpoczynku.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2572 dnia: Listopada 28, 2013, 14:53:49 pm »
Na jakiej podstawie? Obraził go czy co?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2573 dnia: Listopada 28, 2013, 15:06:29 pm »
Na forumie jak i w życiu są równi i równiejsi wobec prawa.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2574 dnia: Listopada 28, 2013, 15:09:13 pm »
Jeszcze jeden taki post i tydzień odpoczynku.
Odpoczynek to ja mam po pracy, ale dziekuje ze sie martwisz o mnie

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2575 dnia: Listopada 28, 2013, 15:11:37 pm »
Na forumie jak i w życiu są równi i równiejsi wobec prawa.
No to pokaż mi kto prezentuje tutaj poziom taki jak tomek jeśli chodzi o wypowiedzi.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2576 dnia: Listopada 28, 2013, 15:14:43 pm »
Tyle że Tomek tym razem nie napisał nic złego, a temat do którego wulfen uparcie linkuje dawno powinien polecieć do kosza.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2577 dnia: Listopada 28, 2013, 15:49:57 pm »
Na forumie jak i w życiu są równi i równiejsi wobec prawa.
No to pokaż mi kto prezentuje tutaj poziom taki jak tomek jeśli chodzi o wypowiedzi.
Dopisz w temacie Polityka, jak jestes wrażliwy, to nie zaglądaj do tego tematu, bo tu nie da sie bez nerwów

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2578 dnia: Listopada 28, 2013, 19:13:24 pm »


Piękne słowa <3 Zapomniał tylko dodać, o tym, że Chiny mają w dupie "globalne ocieplenie" i to też jest na + dla nich.
1) Ciekawe czy też byś tak śpiewał gdybyś nie widział nic z okna, bo przy budowaniu tej potęgi zapomnieli o tym, że przemysł generuje zanieczyszczenie. To co widzisz na tym filmiku to nie mgła, to smog.
2) Ciekawe czy też byś tak gadał gdybyś od 6 roku życia spędzał w szkole 12 godzin, a w domu kolejne dwie robiąc zadania domowe. Nie wiem czy wiesz, ale chińskie dzieci chodzą często na pozalekcyjny chiński. Jeśli na niego nie pójdziesz, jesteś w ch** w tyle jeśli chodzi o ojczysty język. Dlatego nie ma ich w parkach.
3) Po kilkunastu latach takiej nauki, w dodatku znając jezyk angielski (co jest w Chinach ewenementem) zarabiałbyś 1200 zł na rękę (obcokrajowiec będący tam, np. taki nierób jak ja, 2400 pracując na pół etatu).
4) Ten zachód którym gardzi pan z filmiku, to jeden z największych snów tamtejszej ludności. Mają totalnego pierdolca na punkcie produktów Apple, firmowych ciuchów. O kulcie "białego" nie mówię. Większość kremów jest wybielająca, bo każda Chinka chciałaby być europejką.
5) Państwo ingeruje w Twoje życie jeszcze bardziej niż na zachodzie i mit o cudownym kapitalistycznym śnie kończy się mniej więcej 100 km na zachód od ich wschodniego wybrzeża. Chociaż tam, z drugiej strony, nikt nie zagląda. Więc jak miałeś pecha się tam urodzić, to peszek.
6) Chińscy oficjele operują praktycznie na PZPRowskich zasadach. Społeczeństwo jest permanentnie inwigilowane, a wiadomości są stale cenzurowane.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2013, 19:16:18 pm wysłana przez tarniak »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2579 dnia: Listopada 28, 2013, 19:21:14 pm »
1) Ciekawe czy też byś tak śpiewał gdybyś nie widział nic z okna, bo przy budowaniu tej potęgi zapomnieli o tym, że przemysł generuje zanieczyszczenie. To co widzisz na tym filmiku to nie mgła, to smog.

Z bycia vege przerzuciłeś się na bycie ekologiem? W LA jest większy smog niż na tym flmiku.

Nie obchodzi mnie ile kto tam zarabia, czy to, że musza chodzić na pozalekcyjny chiński - nie moja wina, że mają tak trudny język i zamiast przerzucić się na coś normalnego to dalej używają na każde słowo innego znaczka.

Mnie tam się podoba sama idea, że na ubezpieczenie trzeba pracować. Beka, ze ktoś kto pracuje na śmieciówce i nie stać go na ubezpieczanie zdrowotne przy chorobie może zdychać, a taki żul spod latarni może się leczyć, bo ma rentę, którą dostał z uwagi na choroby wynikające z picia wódki. Wyciągnąłeś jakieś rzeczy oczywiste, a w filmiku przedstawiony jest fakt nieróbstwa w europie i dofinansowywania nierobów jak murzynów we francji czy muzułmanów.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2580 dnia: Listopada 28, 2013, 19:44:55 pm »
Ale pier**lisz. Zrób risercz, potem się udzielaj:

http://www.washingtonpost.com/blogs/capital-weather-gang/wp/2013/10/25/u-s-once-had-air-pollution-to-match-chinas-today/

http://aqicn.org/map/china/
W centrum LA masz 59, co przekłada się na status "Air quality is acceptable", gdzie najczystsze opomiarowane miasto w całych Chinach ma 46. Dla miasta takiego jak Shanghai jest to nawet 163 co przekłada się na "Unhealthy". Obczaj, że tam ludzie chodzą w maskach i to nie dlatego, że są przewrażliwieni.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2013, 19:46:52 pm wysłana przez tarniak »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2581 dnia: Listopada 28, 2013, 19:55:19 pm »
Z którego miasta w Chinach jest ten filmik? Bo ja nie mam pojecia i riserczu robić mi się nie chce, ale po tym jak widać budynki w tle jest oceniam, że zanieczyszczenie jest podobne jak w LA. Do tego jest to stary  filmik, więć mogło być czyściej niż obecne dane. Weź się lepiej puknij w czoło i jeszcze sobie policz ile jest chinczyków, a ile polaków czy amerykanów.

W ogóle Twoje pierdolenie o zanieczyszczeniach powietrza też niezłe jest. W ogóle o ch** Ci chodzi? Gosc nic nie mówi o zanieczyszczeniach, ja też nic o nich nie mówiłem, a Ty sie przypierdoliłeś do tego. Parę lat temu to pewnie byś mówił, że zabijają biedne zwierzątka i jedzą chomiki, a powinni trawę wpie**alać  jak postępowa Europa :-?

Na tym filmiku co dałem to smog jest co najmniej taki jak na tym zdjęciu:

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2582 dnia: Listopada 28, 2013, 19:56:47 pm »
Bo zaczałeś pieprzyć o globalnym ociepleniu. Mówił coś na ten temat typ na filmiku? Nie.



Wow, zdjęcia smogu, wow.

Próbuję Ci wytłumaczyć konsekwencje ich agresywnego postępu, a ty mnie wyzywasz jak Tomasz. To się pierd**, pozdro.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2013, 19:58:52 pm wysłana przez tarniak »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2583 dnia: Listopada 28, 2013, 19:59:44 pm »
Bo zaczałeś pieprzyć o globalnym ociepleniu. Mówił coś na ten temat typ na filmiku? Nie.



Wow, zdjęcia smogu, wow.

Co ma smog do globalnego ocieplenia? Smog jest wynikiem zanieczyszczeń, a nie globalnego ocieplenia. A napisałem o tym pod filmikiem tylko dlatego, że wtedy było głośno o cudownym szczycie klimatycznym.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2584 dnia: Listopada 28, 2013, 20:02:37 pm »
Co ma smog do globalnego ocieplenia?
A co ma globalne ocieplenie do tego, że "europejczycy to nieroby"? Nic. Nie będę ciągnał tej dyskusji dalej, bo nie masz a) danych, b)wiedzy. A jak podałem Ci linki to zacząłeś mnie wyzywać. EOT.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2585 dnia: Listopada 28, 2013, 20:06:05 pm »
A jak nazwałem Mastera po imieniu to się obraził. ;- (

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2586 dnia: Listopada 28, 2013, 20:41:17 pm »
A jak podałem Ci linki to zacząłeś mnie wyzywać.
Haha :lol: A to dobre. Napisałeś, że "pier**lę" wiec ja tak samo i to niby ja zaćżałem wyzywać :lol:

Masz tutaj piękne zdjęćie LA:


Ojejoj jak brudno i ponuro.


Co ma smog do globalnego ocieplenia?
A co ma globalne ocieplenie do tego, że "europejczycy to nieroby"? Nic. Nie będę ciągnał tej dyskusji dalej, bo nie masz a) danych, b)wiedzy. A jak podałem Ci linki to zacząłeś mnie wyzywać. EOT.

Globalne ocieplenie ma to do tego, że ogranicza Polską gospodarkę.

A jak nazwałem Mastera po imieniu to się obraził. ;- (

? Masz na myśli "banan"?

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2587 dnia: Listopada 28, 2013, 20:56:46 pm »
Dokładnie, a polska gospodarka nie może cierpieć, bo jest głęboko w dupie za innymi. Tak się mówi, że zachodnia Europa super, energetyka odnawialna- wszystko fajnie, ale oni mają na to pieniądze i nie wszyscy mają kolosalne ilości węgla. Na przykład Niemcy- do 2050 roku ambitny plan zredukować zużycie energii elektrycznej do 50%, z której 90% miałoby być ze źródeł odnawialnych. Przy tym, nawet pomimo oparcia gospodarki na 25% węgla brunatnego, wzrost gospodarczy zahamował, a cena za kWh energii skoczyła z 5,x eurocenta na 6,y (chyba od momentu wprowadzenia ustawy w 2000 roku, która zakładała stałe dopłaty przez 20 lat za każdy kWh energii ze źródeł odnawialnych oddany do sieci). Jeśli ich stać, to proszę bardzo, ale nas nie, patrząc nawet po standardzie życia. Chodzę na niemiecki do Austriaka, który mieszka w Polsce. No i ponoć dla każdego, kto mieszka w Austrii dłużej niż 5 lat, jest 700 Euro zasiłku + 250 Euro za każde dziecko. Fajnie, tylko że to więcej niż polska średnia krajowa, a ponoć gówno robią, bo zwyczajnie nie opłaca im się pracować.


Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2588 dnia: Listopada 28, 2013, 21:22:03 pm »
Dokładnie, a polska gospodarka nie może cierpieć, bo jest głęboko w dupie za innymi. Tak się mówi, że zachodnia Europa super, energetyka odnawialna- wszystko fajnie, ale oni mają na to pieniądze i nie wszyscy mają kolosalne ilości węgla. Na przykład Niemcy- do 2050 roku ambitny plan zredukować zużycie energii elektrycznej do 50%, z której 90% miałoby być ze źródeł odnawialnych. Przy tym, nawet pomimo oparcia gospodarki na 25% węgla brunatnego, wzrost gospodarczy zahamował, a cena za kWh energii skoczyła z 5,x eurocenta na 6,y (chyba od momentu wprowadzenia ustawy w 2000 roku, która zakładała stałe dopłaty przez 20 lat za każdy kWh energii ze źródeł odnawialnych oddany do sieci). Jeśli ich stać, to proszę bardzo, ale nas nie, patrząc nawet po standardzie życia. Chodzę na niemiecki do Austriaka, który mieszka w Polsce. No i ponoć dla każdego, kto mieszka w Austrii dłużej niż 5 lat, jest 700 Euro zasiłku + 250 Euro za każde dziecko. Fajnie, tylko że to więcej niż polska średnia krajowa, a ponoć gówno robią, bo zwyczajnie nie opłaca im się pracować.
Wait, ale co ma fakt, że unijne lobby przeciwko węglowi uderza w naszą gospodarkę bezpośrednio, (z czym się zgadzam notabene) do socjalu w Austrii? W sensie, osobiście nie widzę żadnego związku jednej sprawy z drugą. Skoro Austrię stać, to niech oferuje. Polski nie stać, więc dostajesz 500 zł miesięcznie na bezrobociu. Serio, jakoś was to boli, że ktoś wykorzystuje system w kraju w którym nie mieszkacie? Zazdrościsz? Jedź do Austrii czy Francji, zrób sobie dziecko czy tam 5 i żyj w tym socjalnym dobrobycie. Mogą Cię boleć pieniądze unijne na które się składasz, a które idą na bailout banków, ale problem z tym, że socjał w kraju XYZ jest za wysoki jedzie cebulą. Jedź i skorzystaj skoro to takie kokosy. Mają wyższy CIT, dochodowy dla najbogatszych znacznie wyższy. Same biedne kraje na Skandynawii i w zachodniej Europie. :/

I tak, uważam, że regulacje dotyczące węgla są dla naszego kraju w ch** krzywdzące, ale jak to się ma do tego jak wygląda zaplecze socjalne rozwiniętych krajów pozostaje dla mnie zagadką.

A dla wszystkich fanów Korwina i wolnorynkowego pierdololo bez regulacji w wolnorynkowym raju:

http://www.scmp.com/news/hong-kong/article/1345638/new-study-says-147-million-poor-and-deprived-hong-kong?page=all

HK$ dzielisz przez 2, przy czym niestety ceny nie są znacznie wyższe niż w PL i sporo ludzi żyje właśnie tak:

http://www.english-online.at/news-articles/business-economy/man-in-hong-kong-poverty.jpg
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2013, 21:34:36 pm wysłana przez tarniak »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2589 dnia: Listopada 28, 2013, 21:33:09 pm »
Dokładnie, a polska gospodarka nie może cierpieć, bo jest głęboko w dupie za innymi. Tak się mówi, że zachodnia Europa super, energetyka odnawialna- wszystko fajnie, ale oni mają na to pieniądze i nie wszyscy mają kolosalne ilości węgla. Na przykład Niemcy- do 2050 roku ambitny plan zredukować zużycie energii elektrycznej do 50%, z której 90% miałoby być ze źródeł odnawialnych. Przy tym, nawet pomimo oparcia gospodarki na 25% węgla brunatnego, wzrost gospodarczy zahamował, a cena za kWh energii skoczyła z 5,x eurocenta na 6,y (chyba od momentu wprowadzenia ustawy w 2000 roku, która zakładała stałe dopłaty przez 20 lat za każdy kWh energii ze źródeł odnawialnych oddany do sieci). Jeśli ich stać, to proszę bardzo, ale nas nie, patrząc nawet po standardzie życia. Chodzę na niemiecki do Austriaka, który mieszka w Polsce. No i ponoć dla każdego, kto mieszka w Austrii dłużej niż 5 lat, jest 700 Euro zasiłku + 250 Euro za każde dziecko. Fajnie, tylko że to więcej niż polska średnia krajowa, a ponoć gówno robią, bo zwyczajnie nie opłaca im się pracować.
Wait, ale co ma fakt, że unijne lobby przeciwko węglowi uderza w naszą gospodarkę bezpośrednio, (z czym się zgadzam notabene) do socjalu w Austrii? W sensie, osobiście nie widzę żadnego związku jednej sprawy z drugą. Skoro Austrię stać, to niech oferuje. Polski nie stać, więc dostajesz 500 zł miesięcznie na bezrobociu. Serio, jakoś was to boli, że ktoś wykorzystuje system w kraju w którym nie mieszkacie? Zazdrościsz? Jedź do Austrii czy Francji, zrób sobie dziecko czy tam 5 i żyj w tym socjalnym dobrobycie. Mogą Cię boleć pieniądze unijne na które się składasz, a które idą na bailout banków, ale problem z tym, że socjał w kraju XYZ jest za wysoki jedzie cebulą. Jedź i skorzystaj skoro to takie kokosy.

I tak, uważam, że regulacje dotyczące węgla są dla naszego kraju w ch** krzywdzące, ale jak to się ma do tego jak wygląda zaplecze socjalne rozwiniętych krajów pozostaje dla mnie zagadką.


Może to, że prąd z OZE jest zdecydowanie droższy od prądu z węgla, czyli więcej kosztuje podatnika, a skoro kraje Europy zachodniej mają kasę, żeby płacić nierobom, to pewnie mają też na OZE.  Tylko Ty nie możesz pojąć jednej rzeczy- jak ktoś przyjedzie z kongijskiego dobrobytu do dobrobytu w Austrii i dach z gówna zastępuje dachem z blachy to jest to dla niego niewiarygodny skok, więc ma poczucie skoku jakości życia za darmo, bez żadnej roboty, a dla mnie ten skok nie jest już taki duży, bo jak się postaram, to mnie w Polsce będzie stać nawet na dachówkę. Najłatwiej Ci odpowiedzieć "to jedź sobie na socjal, jak tak super"- i żebyś wiedział, że bym pojechał, gdybym miał być wrzodem na dupie w Polsce za 500zł.

EDIT: Haha, czekałem na Skandynawię. Weź do ręki książkę "Polski hydraulik i inne opowieści ze Szwecji" i poczytaj sobie o Nowym Zarządzaniu Publicznym w służbie zdrowia nękanej biurokracją, mobbingu w pracy i innych atrakcjach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2013, 21:35:49 pm wysłana przez Gerro31 »

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2590 dnia: Listopada 28, 2013, 21:44:49 pm »
1) Przecież napisałeś, że musiałby żyć tam 5 lat żeby dostać taki socjał. To co robi przez te 5 lat? Żywi się powietrzem?

2) I momencik. Sprzeciwiasz się modelowi socjalnemu opiekuńczego państwa, bo promuje nieróbstwo. Jednocześnie masz problem w tym, że pomoc socjalna w Polsce, to tylko 500 zł na bezrobociu. To jak to jest, model jest zły czy dobry?

Patrzysz na sprawę jednobiegunowo. Z jednej strony masz żal, że bogate państwo promuje nieróbstwo, z drugiej masz żal, że w Polsce to są żebracze pieniadze i tutaj "praca albo śmierć". Jak dodałem w poprzednim poście, na sprawę patrzysz w skali mikro: w PL 500 zł zasiłku, w Austrii 700 euro. Z innej mańki, pewnie chcesz żeby Twoja pensja brutto różniłą się od netto o 100 zł a nie 1000 i żeby drogi się wybudowały same, same się utrzymały itd. No nie da się tak. Może być agresywny model wolnego rynku, ale to się sprawdza... w głowach ekonomistów, bo niestety żywe przykłady nie napawaja optymizmem.

Polska jest w ch** niekorzystnej sytuacji, bo przez lwią część połowy ostatniego millenium dostawała wpie**ol z każdej strony. Pytanie, co zrobiłeś ty sam, żeby to zmienić - poszedłeś na wybory i napisałeś w Internecie że Unia ch**?

EDIT: Zamień sobie Skandynawię na Niemcy, UK, Hiszpanię, Włochy czy Francję - wszędzie większy CIT i dochodowy dla najbogatszych. Przyznam, że VAT jest zdzierstwem niestety.
EDIT2: Książki znie znam, mobbing nie jest tylko domeną skandynawii, biurokracja również.

EDIT3: Moja mama miałą raka, wycięto jej połowę bebechów - teraz jest w domu i pewnie składasz się ze swojego podatku na jej L4? Boli Cię to? Może boli Cię to, że będziesz musiał płacić mojemu schorowanemu ojcu na socjał po tym jak go wyjebano z roboty "no bo redukcja", a niestety rynek pracy w Polsce nie sprzyja ludziom ze słabym wykształceniem. Chętnie się z Tobą spotkam i usłyszę od Ciebie, że moi rodzice to pijawki. W ogóle zajebiście, że tyle kur** wiecie o biedzie i faktycznych problemach, kiedy specjalnych problemów z dobrobytem dzięki rodzicom raczej nie macie. ch** z wami, teoretycy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2013, 21:55:20 pm wysłana przez tarniak »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2591 dnia: Listopada 28, 2013, 22:07:33 pm »
No więc tak- zdecydowanie uznaję socjal w wypadku trwałej niezdolności do pracy, ale nie może być tak, że obcokrajowcy się zjeżdżają, żeby żerować na państwie albo ludziom się nie chce ruszyć dupy, bo żłopią na MS AGH. Model lewicowy jest bardzo ładny, tylko zakłada jedną rzecz- że ludzie są z góry uczciwi i nie będą się kierować własnym interesem, a zwykle tak nie jest, co prowadzi do układów i korupcji. Może gdyby gospodarka wyglądała inaczej, to miałby pracę? Rzecz jasna, nie wiem, co mu jest, ale o stanie zdrowia poszczególnych członków mojej rodziny też nie masz pojęcia- od paru pokoleń prawie każdy ma raka albo na niego umiera i nie każdy ma pieniądze.


Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2592 dnia: Listopada 28, 2013, 22:10:11 pm »
W Polsce jest ch**owy socjał, obcokrajowcy się nie zjeżdżają - lepiej być nie mogło.

A to że jest społeczne przyzwolenie na patologie związane z alkoholem... well, obwiniaj polską kulturę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2013, 22:12:45 pm wysłana przez tarniak »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2593 dnia: Listopada 29, 2013, 05:33:33 am »

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2594 dnia: Listopada 29, 2013, 09:48:14 am »
Porównywalny do kłamstw na temat posiadanych informacji, a później odszczekiwania tego w prokuraturze. No ale przecież ty nie jesteś lemingiem.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2595 dnia: Listopada 29, 2013, 14:10:30 pm »
http://niezalezna.pl/48815-zony-ofiar-katastrofy-smolenskiej-odpowiadaja-na-haniebne-slowa-zolla
Hańba i wstyd, przyjdzie na was czas rządowe kur**, odpowiecie za tą katastrofę, najlepsza elita wojskowa poszła w piach, wy kur** je**ne. I twój zjebany uśmieszek Tusku złodzieju, stalinowska szumowino
Jakich znowu ataków? Czy ktoś im szyby w oknach wybijał albo opony w samochodzie przebił? Normalne że się z nich śmieją :]
 http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13407.0
Przestań mi ciągle wklejać twój zjebany link, dla mnie człowieku jesteś niereformowalny i nie zamierzam z tobą dyskutować
Ty jesteś oczywiście reformowalny. Ja już kiedyś powiedziałem co przekonałoby mnie do pisu, a czy jest coś co ciebie przekonałoby do jakieś innej niesekciarskiej partii?

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2596 dnia: Listopada 30, 2013, 12:01:52 pm »

Kłamstwa i manipulacje coraz bardziej się nasilają.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2597 dnia: Grudnia 01, 2013, 14:48:39 pm »

ale Kliczko ma obstawe :lol:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2598 dnia: Grudnia 01, 2013, 14:52:35 pm »
W sumie to ciekawe czy Kliczko chodzi z ochroną, chciałbym ich widzieć przy nim. :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #2599 dnia: Grudnia 01, 2013, 14:54:33 pm »


A Kaczor jak zwykle na odpowiednim miejscu  :)