Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2140255 razy)

0 użytkowników i 39 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4080 dnia: Maja 30, 2014, 13:15:41 pm »
Niestety lewaki takie jak ty właśnie nie znają ludzkiej natury. Ludzie z natury(w większości) są altruistyczni i tacy w życiu sobie lepiej radzą.

korwinista morfi twierdzi inaczej :lol:
czyżby jednak był lewakiem i źle czytał słowa krula?

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4081 dnia: Maja 30, 2014, 13:24:53 pm »
Słyszałem jak jakaś palikociara zarzuciła członkowi knp, że przeraża ją wizja państwa w którym ono nie pomaga najsłabszym, a mnie przeraża wizja bezbożnego społeczeństwa w którym potrzebne jest państwo żeby im pomóc.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4082 dnia: Maja 30, 2014, 14:31:21 pm »
sugerujesz, że teraz nie mogę odejść od pracodawcy kiedy chcę oraz, że teraz rząd narzuca pracodawcy moją pensję?
A czy ja tak zasugerowałem? Zapytałem, czy wolałbyś sam decydować kto Cie okrada, czy chciałbyś mieć "złodziejskie" narzucone odgórnie nie ważne gdzie byś poszedł ;). No popatrz prosto - teraz może jak najbardiej odejść gdy Ci sie nie podoba. Oczywiście, że możesz - przy czym podatki od wynagrodzenia, zusy srusy masz naliczane wszędzie gdzie chcesz legalnie pracować. Czyli de facto zabierają Ci pieniądze odgórnie i nie ważne czy zatrudnisz się tu czy tam. Oczywiście możesz zmienić pracodawce i nikt Ci nie zabroni :)

Skąd zatem idea, że płaca minimalna jest dobrym pomysłem? Pewnie, jak jesteś wykfalifikowany to Ciebie to nie dotyczy i masz wyje**ne, jak większość. No ale ja postuluje żeby płaca minimalna wynosiła 10000zł. Dlaczego skoro jest 1200 to nie może być 10000? spójrz na to z punktu widzenia pracodawcy. Albo lepiej - jesteś teraz pracodawcą, chcesz dajmy na to zatrudnić nianię do dziecka, ale legalnie no bo przecież nie chcesz być w grupie tych złych co to ludzi wykorzystują. No i teraz stoisz przed wyborem - zatrudnić tą nianie za te 1200zł (bo tyle musisz jej minimum dać), co Ciebie jako pracodawcę kosztuje 1800zł, czy bardziej opłacać Ci się będzie zatrudnienie na lewo tej niani za 1500zł. No przecież to jest Win-Win sytuacja dla Ciebie i dla niej ;). I teraz skąd teoria, że jeśli państwo nie będzize kontrolować płacy minimalnej, to wszyscy będa płacić swoim pracownikom marne pieniądze? Na tym ta magiczna niewidzialna ręka soos polega, że jak znajdize się taki co wykorzystuje pracowników, to w wolnym rynku zaraz ktoś mu otworzy konkurencję i mu ich zgarnie. Pracodawcy to też ludzie i każdy dąży do tego, by mu sie biznes opłacał. Jak idziesz do sklepu kupić swój ulubiony chleb to dajesz pani przy kasie 5zł mówiąc, że tyle jest on dla Ciebie warty mimo, że kosztował 2zl? No nie, bo każdy chce kupić jak najtaniej i sprzedać jak najdrożej. To jest do cholery nieubłagane prawo rynku działające od tysięcy lat. Myślenie dzisiaj, że jak sie nie będzie tego kontrolować to będzie bieda wyzysk i niewolnictwo jest naiwną głupotą ze strony ludzi, którzy w to wierzą.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4083 dnia: Maja 30, 2014, 14:43:11 pm »
no ale ja nie podejmuję się tego wyboru, bo on mnie nie dotyczy, dlatego pytałem się czy coś sugerujesz.
idąc dalej twoim tokiem rozumowania, to innych ludzi też nie dotyczy, bo przecież mogą odejść do kogoś kto płaci lepiej. nie chcesz płacy minimalnej, idź do lidla albo biedronki. w obu przypadkach dostaniesz 2k.
płaca minimalna jest wprowadzona po to, aby m.in. ukrócić cwaniackie działania, które nieuchronnie by miały miejsce, bo jak sam pisałeś, ludzie z natury są chciwi i egoistyczni.

a zusy, sruzy i inne podatki płacę po to, aby trawnik wokół przystanku był przystrzyżony, matka miała emeryturę, a kuzyn operację mózgu. nie mam nic przeciwko.
jasne, że wkurwiają mnie złodzieje po drodze, ale to nie podatki są problemem, ale ludzie, którzy je rozkradają. dlatego jest nie za eliminacją pierwszych, a drugich. proste.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4084 dnia: Maja 30, 2014, 14:51:41 pm »
Ja też s00s jestem za tym samym co tu napisałeś - podatków nie da się znieść całkiem i musiały by być,  tylko obecnie ich ilość jest przesadnie zawyżona i istnieją też bzdurne. Wiesz ja jestem człowiekiem, który wierzy w ludzi - wierzę, że jak się da im możliwości to będa się opierdalać i kombinować. Bo taka ludzka natura po prostu. To nie jest sprawiedliwy system, skoro promuje on cwaniaków i kombinatorów zamiast ludzi uczciwych.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4085 dnia: Maja 30, 2014, 14:53:50 pm »
to na ch** żeś na tego pajaca głosował?  :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4086 dnia: Maja 30, 2014, 15:19:09 pm »
Skończcie już pie**olić. Czepiacie sie słówek i po dwóch postach sami sobie zaprzeczacie. Romowa ma tyle sensu co debata palikot vs niesiołowski.

W 2013 roku 6tyś polaków zrezygnowało z obywatelstwa na rzecz królowej i paszportu brytyjskiego :-x

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4087 dnia: Maja 30, 2014, 15:22:31 pm »
Niestety lewaki takie jak ty właśnie nie znają ludzkiej natury. Ludzie z natury(w większości) są altruistyczni i tacy w życiu sobie lepiej radzą.

korwinista morfi twierdzi inaczej :lol:
czyżby jednak był lewakiem i źle czytał słowa krula?
Nie obchodzi mnie co mówi morfi. Zresztą nie wszyscy korwinisci korwinizm rozumieją. Są i tacy, którzy głosują na JKM bo chce powsadzać innych do wiezień  :roll:. Polecam  przeczytać coś z teorii gier albo socjobiologi np samolubny gen, to może wyleczysz się ze swojego lewactwa.
Cytuj
aby m.in. ukrócić cwaniackie działania, które nieuchronnie by miały miejsce, bo jak sam pisałeś, ludzie z natury są chciwi i egoistyczni.
i przy okazji zwiekszyc bezrobocie  :roll:
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2014, 15:47:30 pm wysłana przez Wulfen »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4088 dnia: Maja 30, 2014, 15:36:34 pm »
tyle, że człowiek już przeskoczył ewolucje, jest od niej szybszy i sprytniejszy, także teorie doboru naturalnego do ludzkości nie można odnosić tak samo, jak do pozostałego świata. prosta antykoncepcja eliminuje działanie samolubnego genu, a co dopiero terapie genowe, nowoczesna farmakologia, przeszczepy, czy bionika.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4089 dnia: Maja 30, 2014, 15:41:51 pm »
to na ch** żeś na tego pajaca głosował?  :lol:

A to przepraszam, na kogo miałem głosować, bo chciałbym żebyś mnie lubił to następnym razem zagłosuje tak żebyś się nie dopie**alał z dupy :)

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4090 dnia: Maja 30, 2014, 15:44:59 pm »
W 2013 roku 6tyś polaków zrezygnowało z obywatelstwa na rzecz królowej i paszportu brytyjskiego :-x

A po co tak? Przecież można mieć podwójne.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4091 dnia: Maja 30, 2014, 15:48:16 pm »
Cytuj
jasne, że wkurwiają mnie złodzieje po drodze, ale to nie podatki są problemem, ale ludzie, którzy je rozkradają. dlatego jest nie za eliminacją pierwszych, a drugich. proste. 
co konkretnie masz na myśli mówiąc o rozkradaniu i w jaki sposób chcesz to eliminować? Jeśli chodzi o ilość urzędników to zarówno pis jak i po zarzekało się ze będzie walczyć z biurokracja i co z tego wyszło? Gdyby ci urzędnicy rzeczywiście nic nie robili tylko grali sobie w gierki i pili kawę juz dawno część z nich zostałaby zwolniona. Jedynym sposobem na zredukowani urzędników i mniejszego rozkradania pieniędzy jest właśnie to żeby państwo w jak najmniejszym stopniu ingerowało w gospodarkę, sprawy społeczne, rodzinne itd. Tylko w ten sposób można zmniejszyć liczbę urzednikow. Podobnie jest z korupcją. Pis może sobie przysięgać, że będą walczyć z korupcją, być może mając dobre intencję, ale dopóki nie zmniejsza ingerencji państwa nic z tego nie wyjdzie. Niestety za PiS chce tego państwa jeszcze większego a wiec i będzie więcej miejsca na korupcje. I PiS może  sobie stworzyć 150 CBA, ale za ich rządów tak jak ostatnio  korupcja i tak będzie rosnąć.
tyle, że człowiek już przeskoczył ewolucje, jest od niej szybszy i sprytniejszy, także teorie doboru naturalnego do ludzkości nie można odnosić tak samo, jak do pozostałego świata. prosta antykoncepcja eliminuje działanie samolubnego genu, a co dopiero terapie genowe, nowoczesna farmakologia, przeszczepy, czy bionika.
Miałem na myśli np rozdział 12 "Uprzejmi finiszują jako pierwsi" te mechanizmy zawsze będą działały.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2014, 16:03:19 pm wysłana przez Wulfen »

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4092 dnia: Maja 30, 2014, 15:55:01 pm »
tyle, że człowiek już przeskoczył ewolucje, jest od niej szybszy i sprytniejszy, także teorie doboru naturalnego do ludzkości nie można odnosić tak samo, jak do pozostałego świata. prosta antykoncepcja eliminuje działanie samolubnego genu, a co dopiero terapie genowe, nowoczesna farmakologia, przeszczepy, czy bionika.
I tak właśnie upada cywilizacja. Znowu mam tą straszną projekcje że dochodzi do granicy i pada na pysk i tak w kółko. pier**lona reinkarnacja, je**ne piekło. Dobrze że jestem wierzący bo bym się zajebał.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4093 dnia: Maja 30, 2014, 15:56:19 pm »
W 2013 roku 6tyś polaków zrezygnowało z obywatelstwa na rzecz królowej i paszportu brytyjskiego :-x

A po co tak? Przecież można mieć podwójne.
nie

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4094 dnia: Maja 30, 2014, 15:58:00 pm »
W 2013 roku 6tyś polaków zrezygnowało z obywatelstwa na rzecz królowej i paszportu brytyjskiego :-x

A po co tak? Przecież można mieć podwójne.
nie

Z googla wyszlo ze obydwa kraje nie robia z tym problemow.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4095 dnia: Maja 30, 2014, 15:59:55 pm »
Śmieszy mnie to całe dopieprzanie się do słówek, albo powoływanie się czasami na prywatne poglądy JKM i mówienie że to najgorszy wybór jaki można dokonać przy urnie.
Ale jak ktoś was rucha bez wazeliny i utrudnia wam życie w każdej dziedzinie to jest OK bo ładnie się wysławia i uśmiecha. PR najważniejszy  :lol:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4096 dnia: Maja 30, 2014, 16:00:06 pm »
Trochę ponad 7% zebrał, a psy ze wszystkich stron dostały niebywałej wścieklizny WFT  :lol: i niby, że od czasu do czasu palnie coś kontrowersyjnego, lub nawet nie... ?  nie zapomną mu 92r że ich tak pod murem postawił, ale mniejsza z tym, Korwin wariat, a później idziemy do sejmu i wołamy Anka do gościa w sukience, ciekawe czasy...

Głosuje na Korwina, bo jest w sumie jedyny, który tak zdecydowanie jest przeciwko socjalizmowi, ale w tej kwestii jestem znacznie bardziej radykalny od niego, nie ma dla mnie jakiejkolwiek możliwości na kompromis w tej sprawie, i dlatego czekam na polskiego Pinocheta.

Do ludzi powoli zaczyna docierać, jak dużo im państwo zabiera, i że mogliby sami lepiej rozporządzać tymi pieniędzmi, zresztą wystarczy spojrzeć na zachód, i zobaczyć jakie poparcie mają socjaliści w śród dziczy z 3 świata, bo do tego typu ludzi, to najbardziej trafia, hej dzikusie głosuj na nas, podniesiemy podatki zdolnemu, pracowitemu Durandowi, i damy Tobie na mieszkanko, bękarty, opiekę medyczną... stąd teraz takie poparcie np. dla FN, któremu we wściekliźnie przylepiają w iście epiclewackim stylu łatki faszyści, naziści, homofoby, antysemici, itd. itp. frustracja, i piana z ryja, tylko skąd takie zdziwienie ? dotychczas ludzie mieli to w dupie, żyli swoim życiem, ale w końcu dzicz dotarła pod ich drzwi, to już nie jakiś tam problem państwa, ludzie spoglądają przez okno, a na ulicy tego cywilizowanego świata, jak to niektórzy u nas głoszą, biegają dzikusy w prawej dłoni maczeta, w lewej odcięta głowa :lol: Somalia dotarła na ich własne podwórko, to i jest rozgoryczenie, teraz tylko takie, i w ramach protestu manifestują swoje poparcie dla "skrajnej prawicy", teraz jeszcze takiej, ale jak ta banda nawiedzonych hipisów dalej  będzie w ten sposób postępowała, to w końcu Europa na nowo zawoła Heil Hitler, a nikt z nas na tym nie skorzysta, niech robią tak dalej...

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4097 dnia: Maja 30, 2014, 16:03:06 pm »
W 2013 roku 6tyś polaków zrezygnowało z obywatelstwa na rzecz królowej i paszportu brytyjskiego :-x

A po co tak? Przecież można mieć podwójne.
nie

Z googla wyszlo ze obydwa kraje nie robia z tym problemow.
google kłamie, obywatel RP przyjmując obce obywatelstwo zrzeka sie polskiego.


Wrzucam ten film enty raz. Obejrzał go juz kiedys ktoś?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4098 dnia: Maja 30, 2014, 16:09:41 pm »
W 2013 roku 6tyś polaków zrezygnowało z obywatelstwa na rzecz królowej i paszportu brytyjskiego :-x

A po co tak? Przecież można mieć podwójne.
nie

Z googla wyszlo ze obydwa kraje nie robia z tym problemow.
google kłamie, obywatel RP przyjmując obce obywatelstwo zrzeka sie polskiego.
To masz słabe info. W mojej rodzinie jest osoba, która ma obywatelstwo amerykańskie, polski dowód osobisty i żadnych problemów z urzędami z tego powodu. Wystarczy, że połechtasz urzędasów wpłatą za nieobecne lata i już możesz korzystać z polskiej służby zdrowia, jesteś ubezpieczony, etc, a nawet cieszą się, że płacisz w Polszy wymienionymi dolarami z życiowej tułaczki. PL ma wyje**ne, dopóki hajs się zgadza. A jak nie płacisz, cóż, wszystko prywatnie i obsługa milsza.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2014, 16:11:43 pm wysłana przez Kert »

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4099 dnia: Maja 30, 2014, 16:10:35 pm »
google kłamie, obywatel RP przyjmując obce obywatelstwo zrzeka sie polskiego.

Strona ministerstwa jakby ktoś nie poznał.

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/obywatelstwo_polskie/zrzeczenie/utrata_obywatelstwa

Cytuj
Utrata obywatelstwa polskiego

Zagadnienie utraty obywatelstwa polskiego reguluje art. 34 ust. 2 Konstytucji RP oraz ustawa o obywatelstwie polskim. Konstytucja stanowi, że "obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba, że sam się go zrzeknie". Zgodnie z art. 46 cyt. ustawy obywatel polski traci obywatelstwo polskie na swój wniosek po uzyskaniu zgody Prezydenta RP na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego. Utrata obywatelstwa polskiego następuje po upływie 30 dni od daty wydania postanowienia Prezydenta w tej sprawie lub w terminie krótszym, jeżeli Prezydent tak zadecyduje (art. 49 ust. 2 i 3). Zgoda na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego udzielona rodzicom rozciąga się na dzieci pozostające pod ich władzą rodzicielską. Wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego jednemu z rodziców, obejmuje małoletniego pozostającego pod jego władzą rodzicielską, w przypadku gdy drugiemu z rodziców nie przysługuje władza rodzicielska lub drugie z rodziców złożyło oświadczenie o wyrażeniu zgody na utratę przez małoletniego obywatelstwa polskiego. W przypadku ukończenia przez dziecko 16 lat następuje to jedynie za jego zgodą.

Wniosek o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego osoby zamieszkałe w Polsce wnoszą do Prezydenta RP za pośrednictwem wojewody, a osoby zamieszkałe za granicą – za pośrednictwem konsula.

Wniosek składa się osobiście lub korespondencyjne z podpisem urzędowo poświadczonym. Dokumenty wydane w języku obcym należy złożyć wraz z ich tłumaczeniem na język polski, sporządzonym przez tłumacza przysięgłego lub przez konsula RP. Wzór wniosku o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego określa rozporządzenie Prezydenta RP z dnia 7 sierpnia 2012r. w sprawie określenia wzoru formularza wniosku o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego, wymogów dotyczących fotografii dołączanej do wniosku oraz wzoru zawiadomienia o treści postanowienia w sprawie wyrażenia zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego (Dz.U. poz.928).

Może masz Leszku kodeks z czasów PRL'u?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4100 dnia: Maja 30, 2014, 16:16:05 pm »



 :lol: :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4101 dnia: Maja 30, 2014, 16:27:34 pm »
pleplepleple jaki rząd taki obywatel

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4102 dnia: Maja 30, 2014, 16:40:04 pm »
Nie pierd** Leszek użytkowniku CancerPL, bo aż oczy bolą.

Edyta na życzenie poniżej.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2014, 18:13:20 pm wysłana przez Kert »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4103 dnia: Maja 30, 2014, 16:43:59 pm »
Poczytajcie sobie dobrze i unijnym prawami mi oczu nie próbujcie otwierać.
Kert od kiedy to po imieniu jesteśmy?

PS: http://www.parkiet.com/artykul/7,1373695-Komisja-Europejska-prosi-o-wiecej-pieniedzy--platnicy-netto-sa-przeciw.html
Czyżby za rozróbami na ukrainie nie stał putin tylko andrea z kolegami?
Szok nie :lol:
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2014, 17:44:11 pm wysłana przez CancerPL »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4104 dnia: Maja 31, 2014, 01:36:35 am »
Takie tam:

Wskaźnik Wolności Gospodarczej
Cytuj
Polska w roku 2008 zajęła miejsce 83., a w roku 2009 miejsce 82. oraz została zakwalifikowana do kategorii W zasadzie bez wolności.

W roku 2010 Polska zajmowała miejsce 71. na 179 klasyfikowanych państw świata, przez co została zaliczona do kategorii Umiarkowanie wolny.

W roku 2011 Polska była na miejscu 68., a w roku 2012 Polska zajmowała miejsce 64. na 179 klasyfikowanych państw świata. Najwyższe miejsce miał Hongkong. Najniższe miejsce Korea Północna. W Europie, najbardziej wolna gospodarczo była Szwajcaria (5. miejsce), najmniej Ukraina (163. miejsce). Najlepszy wynik spośród krajów unijnych miała Irlandia (9. miejsce), najgorszy Grecja (119. miejsce).

W roku 2013 Polska zajmowała miejsce 57., a w roku 2014 awansowała na miejsce 50. na 178 klasyfikowanych państw świata. Najwyższe miejsce ma Hongkong.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_Wolno%C5%9Bci_Gospodarczej

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4105 dnia: Maja 31, 2014, 03:12:11 am »
No a ja w 2008 robiłem 200 pompek
w 2010 robiłem 300 pompek
w 2011 robiłem 150 pompek
a w 2013 robiłem ledwo 30..
I teraz pytanie co to ma do polityki i gospodarki?
PS: zapomniałem dodać, ze za jednym podejsciem :P
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2014, 03:14:16 am wysłana przez CancerPL »

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4106 dnia: Maja 31, 2014, 08:20:30 am »
Ciekawe też czy byłby taki mądry, gdyby musiał pracować w chińskiej fabryce po kilkanaście godzin dziennie?
W polskich fabrykach też ludzie pracują po kilkanaście godzin dziennie. Za 1200 na rękę.
To prawda, ale dzięki regulacjom prawnym ten proceder nie jest aż tak rozpowszechniony.
Ta, nie jest rozpowszechniony. Cała ul. Matuszewska w Warszawie robi na umowę zlecenie 1- lub 3- miesięcznych za 6-9 zł na godzinę. A ile jest takich ulic w całej Polsce to tylko bozia wie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4107 dnia: Maja 31, 2014, 10:13:47 am »
No a ja w 2008 robiłem 200 pompek
w 2010 robiłem 300 pompek
w 2011 robiłem 150 pompek
a w 2013 robiłem ledwo 30..
I teraz pytanie co to ma do polityki i gospodarki?
PS: zapomniałem dodać, ze za jednym podejsciem :P
Gdybym podał, że wskaźnik wolności gospodarczej z roku na rok w Polsce się pogarsza, to byś inaczej śpiewał.

Ciekawe też czy byłby taki mądry, gdyby musiał pracować w chińskiej fabryce po kilkanaście godzin dziennie?
W polskich fabrykach też ludzie pracują po kilkanaście godzin dziennie. Za 1200 na rękę.
To prawda, ale dzięki regulacjom prawnym ten proceder nie jest aż tak rozpowszechniony.
Ta, nie jest rozpowszechniony. Cała ul. Matuszewska w Warszawie robi na umowę zlecenie 1- lub 3- miesięcznych za 6-9 zł na godzinę. A ile jest takich ulic w całej Polsce to tylko bozia wie.

Nie jest tak rozpowszechniony, jak byłyby, gdyby była wolna amerykanka - o to mi chodziło. A że w wielu przedsiębiorstwach wciąż jest jak jest, to niestety smutna prawda. Ale do czasów komuny chyba nie chcemy wrócić.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4108 dnia: Maja 31, 2014, 11:08:29 am »
w 2010 robiłem 300 pompek
W jednym podejściu, bez żadnej przerwy, pełne, a nie oszukiwane 300 pompek? Taaa... :lol: zmarnowałeś potencjał, z takimi rzeczami idzie się do telewizji.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4109 dnia: Maja 31, 2014, 11:11:03 am »
Przecież Raku jest lepszy niż SPECNAZ. Każdą koleżankę ruchnął dzięki blaskowi swojej męskości.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4110 dnia: Maja 31, 2014, 11:12:41 am »
Ale teraz na wiosce jest jakiś mudżin i raku już tak nie błyszczy. Lata jego świetności przeminęły bezpowrotnie. :cry:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4111 dnia: Maja 31, 2014, 11:56:04 am »
Potwierdziły się jakoś te niesamowite umiejętności Raka w każdej możliwej dziedzinie życia?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4112 dnia: Maja 31, 2014, 13:59:19 pm »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4113 dnia: Maja 31, 2014, 14:11:52 pm »
w 2010 robiłem 300 pompek
W jednym podejściu, bez żadnej przerwy, pełne, a nie oszukiwane 300 pompek? Taaa... :lol: zmarnowałeś potencjał, z takimi rzeczami idzie się do telewizji.
i to na jednej rączce
Przecież Raku jest lepszy niż SPECNAZ. Każdą koleżankę ruchnął dzięki blaskowi swojej męskości.
niekoniecznie
Ale teraz na wiosce jest jakiś mudżin i raku już tak nie błyszczy. Lata jego świetności przeminęły bezpowrotnie. :cry:
nie ma mudzina, zwyczajnie jestem na emeryturze
Potwierdziły się jakoś te niesamowite umiejętności Raka w każdej możliwej dziedzinie życia?
nie
Do maja więcej inwestycji zagranicznych niż w całym 2013 r.
http://www.forbes.pl/do-maja-wiecej-inwestycji-zagranicznych-niz-w-calym-2013-r-rekord-,artykuly,177618,1,1.html

10 faktów o Januszu Korwin-Mikke, których nie znacie
http://wgospodarce.pl/informacje/12753-10-faktow-o-januszu-korwin-mikke-ktorych-nie-znacie
czyli to dobrze jak niemiec u nas robi biznes i nie płaci podatków?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4114 dnia: Maja 31, 2014, 14:50:23 pm »
Potwierdzone, CancerPL znowu naje**ny.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4115 dnia: Czerwca 01, 2014, 19:29:58 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4116 dnia: Czerwca 02, 2014, 15:17:22 pm »
PMI w dół. Polski przemysł bliski zastoju
Cytuj
Wskaźnik PMI dla Polski w maju 2014 roku spadł do 50,8 pkt z 52,0 pkt w kwietniu - podał HSBC. To trzeci z rzędu miesiąc spadku PMI. Według ekspertów polski przemysł jest blisko zastoju, co spowodowane jest m.in. konfliktem ukraińskim
http://www.forbes.pl/pmi-w-dol-polski-przemysl-bliski-zastoju,artykuly,177643,1,1.html

Komorowski: Dokonania narodu z ostatnich 25 lat są zmianami na miarę tysiąclecia
Cytuj
Zdaniem prezydenta, poziom sukcesu Polaków w ciągu 25 lat wolności, można mierzyć na różne sposoby.  - Jedną z miar sukcesu mogą być dane, które mówią, że z każdym rokiem ostatniego 25-lecia, żyjemy o 3 miesiące dłużej. Średnia życia w Polsce zwiększyła się o 7 lat. Za tym stoją zmiany cywilizacyjne, zdrowotne, pozytywne tendencje w wielu obszarach naszego życia - podkreślił.
http://fakty.interia.pl/polska/news-komorowski-dokonania-narodu-z-ostatnich-25-lat-sa-zmianami-n,nId,1435295

Coraz więcej Litwinów ocenia Polskę jako "wrogie państwo"
Cytuj
Litwini coraz gorzej oceniają Polskę. 27 procent respondentów uznało naszej kraj za "wrogie państwo", a zaledwie 12 procent za państwo. Taki są wyniki najnowszego badania opinii publicznej.
http://fakty.interia.pl/swiat/news-coraz-wiecej-litwinow-ocenia-polske-jako-wrogie-panstwo,nId,1435269

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4117 dnia: Czerwca 02, 2014, 17:02:03 pm »
O litwinach to Wam już z 3 lata oczy otwieram ale cos powoli wchodzi do główek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4118 dnia: Czerwca 02, 2014, 17:18:48 pm »
No dobra, a co nas obchodzi Litwa? Jak będą fikać, to im Wilno zabierzemy.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4119 dnia: Czerwca 02, 2014, 17:30:01 pm »
To nas obchodzi, ze tam mieszka w chooj Polaków i trzeba ich ratować. Są dyskryminowani i przesladowani. Nasze msz oczywiscie ma to w dupie bo litwa jest niby w uniji. Trzeba tam wjechać panterami od niemców i wyzwolić 20km za wilno przynajmniej.