Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2139898 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4240 dnia: Czerwca 19, 2014, 10:33:44 am »
Oczywiście Tusk powiedział, to co mówiłem. Prokuratura jest od niego niezależna :lol: Jak NBP.

Komentarze Blumsztajna i tak najlepsze, że ujawnienie podsłuchu to ohydztwo, parszywe dziennikarstwo w najgorszej postaci, za to pewnie ujawnienie afery Rywina to zachwalał wniebogłosy :lol:

Najlepsze jest i tak to, że POwcy i tak zagłosują na PO w przyszłych wyborach, a o tej całej aferze więdzą mniej niż Kwiatkowski czy gej z tvnu. Ciekaw jestem co zrobi Korwin jeśli dojdzie do wcześniejszych wyborów. Miał zrezygnować z mandatu Europosła, ale dopiero za półtorej roku. Jeśli teraz zrezygnuje to nic nie zarobi praktycznie.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4241 dnia: Czerwca 19, 2014, 10:48:28 am »
Nie czaję kto podjął tak głupią decyzję. :lol:

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4242 dnia: Czerwca 19, 2014, 10:56:15 am »
Oczywiście Tusk powiedział, to co mówiłem. Prokuratura jest od niego niezależna :lol: Jak NBP.
Z dniem 31 marca 2010 nastąpiło rozdzielenie urzędu Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.
Tyle teorii ;)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4243 dnia: Czerwca 19, 2014, 11:06:33 am »
Z dniem 31 marca 2010 nastąpiło rozdzielenie urzędu Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.
Tyle teorii

Uważasz, że rozdzielenie "na papierze" dużo zmienia? Do tego prokurator, który podjął działania w tej sprawie (nie generalny) to ten sam co umorzył 400 stronicowym pisemkiem śledztwo smoleńskie :lol: Na pewno nie ma nic wspólnego z rządem, na pewno nie gadał nigdy z żadnym politykiem u Sowy i przyjaciół.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4244 dnia: Czerwca 19, 2014, 11:56:06 am »
Akcja ABW w redakcji "Wprost". Donald Tusk zabrał głos
Cytuj
Zwróciłem się do ministra sprawiedliwości, by przygotował ocenę wczorajszych zdarzeń w redakcji tygodnika "Wprost" - powiedział podczas konferencji Donald Tusk. Premier zaapelował o natychmiastową publikację wszystkich nagrań. Szef rządu, związku z aferą podsłuchową, nie wykluczył wcześniejszych wyborów. - Jeśli kryzys zaufania okaże się zbyt głęboki, to wybory mogą się okazać jedynym wyjściem - oświadczył.
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/informacje/news-akcja-abw-w-redakcji-wprost-donald-tusk-zabral-glos,nId,1445528

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4245 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:25:55 pm »
To jest kur** jakaś kpina.
Ja chcę dymisji rządu Tuska za:
- fiskalizm
- nepotyzm
- rozrost aparatu urzędniczego
- wiejski konserwatyzm

A nie za śmieszne zarzuty, projekcje i wyobrażenia.
Nowak kombinował - jasna sprawa. 
ALE Sienkiewicz z Belką nie powiedzieli nic niezgodnego z prawem. Nie knuli morderstwa min. Rostowskiego, nie planowali puczu, nie szantażowali sejmu by uchwalił ustawę pod przymusem. Rozmawiali o warunkach, które muszą być spełnione by NBP mógł kupować obligacje, co w pewnych sytuacjach jest dobre dla Państwa. Aby te warunki ziścić, muszą być wdrożone demokratyczne procedury na które rozmówcy nie mieli wpływu.

Ale pomyślcie - co jeśli podsłuchy poza przekleństwami i drobnymi machlojkami Nowaka nagrały tajemnice istotne dla bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego Państwa? Myślicie, że te 900 godzin to same ploteczki, układziki i parę kurew? Prokuratura miała prawo działać, ABW miało prawo działać. Dziennikarze zostali potraktowani liberalnie mimo de facto próby destabilizacji Państwa.
Żaden nie został zatrzymany.
Żadnemu nie postawiono zarzutów.
W żaden sposób nie próbowano zablokować publikacji taśm.
Czy to jest naruszenie wolności prasy? Ja pier**lę, dajecie sobą manipulować jak małe dzieci.

Sprawdźcie sobie jak stoi waluta, co się dzieje z giełdą. Takie taśmy puszcza się w całości a nie urządza burdel rozciągnięty w czasie, gdzie nie wiadomo jak cała sprawa się zakończy.
Swoją jestem przekonany, że na pozostałych taśmach również będzie samo słodkie pierdzenie, bo jakby było coś mocniejszego daliby to w pierwszym rzędzie - mieli rok na odsłuchy.
Ale ch**, naród oszalał i żąda krwi...

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4246 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:36:15 pm »
Już bez przegieć. Przyszło ABW, bo ktoś wycykał, że mogli nagrywać gorsze rzeczy niż 50 tys. Nowaka. Nie chcę odwoływać się do historii, ale zupełnie mniejszego kalibru bzdura (vide Afera Taśmowa Beger) była przyczynkiem do postulatu Donalda Tuska o samorozwiązaniu się sejmu.

No kur**. Reakcja jest taka jak zawsze w takiej sytuacji.

Ja myślę, że tajemniczy informator razem z naczelnym Wprost mogą sobie wypić szampana. Wprost jest teraz symbolem prawdziwego, niezlomnego dziennikarstwa (a jeszcze niedawno prawie prawie gryźli piach) iks de
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 12:39:16 pm wysłana przez tarniak »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4247 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:45:59 pm »
ALE Sienkiewicz z Belką nie powiedzieli nic niezgodnego z prawem. Nie knuli morderstwa min. Rostowskiego, nie planowali puczu, nie szantażowali sejmu by uchwalił ustawę pod przymusem. Rozmawiali o warunkach, które muszą być spełnione by NBP mógł kupować obligacje, co w pewnych sytuacjach jest dobre dla Państwa. Aby te warunki ziścić, muszą być wdrożone demokratyczne procedury na które rozmówcy nie mieli wpływu.

sienkiewicz z belką rozmawiali o zasileniu budżetu z kasy "niepolitycznego" nbp, w zamian za głowę rostowskiego, celem wygrania przez po kolejnych wyborów. jest to ewidentne przekroczenie uprawnień konstytucyjnych prezesa nbp, za co powinien zostać postawiony przed trybunałem stanu.

Cytuj
Trybunał Stanu (skr. TS) – konstytucyjny organ władzy sądowniczej w Polsce, którego główne zadanie polega na egzekwowaniu odpowiedzialności najwyższych organów i urzędników państwowych za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, jeśli czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa (inaczej: popełnienie deliktu konstytucyjnego) oraz za przestępstwa pospolite i skarbowe w przypadku Prezydenta RP.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 12:47:46 pm wysłana przez s00s »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4248 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:46:46 pm »
Przyszło ABW, bo ktoś wycykał, że mogli nagrywać gorsze rzeczy niż 50 tys. Nowaka.

No i co "damage control" robić? Nigga please. Wiadomo też, że nagrań nie odbiorą bo skopiowano je 100 razy. Chodzi o ustalenie autorów nagrań oraz jakie tajemnice Państwowe (nie prywatne) mogą zostać ujawnione.

A Latkowski dla mnie był synonimem niezłomnego dziennikarstwa aż do tego tygodnia... Teraz jest tempym chujem i karierowiczem.
Chcecie prawdziwych afer? Zobaczcie jakie produkty finansowe Leszek Czarnecki sprzedaje w swoich bankach rodakom frajerom na czym zarabia 900 mln. rocznie. Jordan Belfort to przy nim cienki bolek i mały cinkciarz. Zobaczcie co się dzieje, jak ktoś (prezes UOKiK) próbuje to zablokować. Ale tu żaden dziennikarzyna się nie wychyli, bo wiedzą że z Czarneckim to nie są żarty, nie to co z lamusem Tuskiem.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4249 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:53:06 pm »
Przyszło ABW, bo ktoś wycykał, że mogli nagrywać gorsze rzeczy niż 50 tys. Nowaka.

No i co "damage control" robić? Nigga please. Wiadomo też, że nagrań nie odbiorą bo skopiowano je 100 razy.
Chodzi o przygotowanie strategii w przypadku znacznie gorszych spraw, które wypłyną. Szopka jest adekwatna do każdej takiej afery i nie widzę w tym nic dziwnego ani nienormalnego.

Ajak będą chcieli to zrobią tak http://www.nytimes.com/2014/06/03/us/james-risen-faces-jail-time-for-refusing-to-identify-a-confidential-source.html Skoro w muh freedoms to przechodzi, to przejdzie i u nas.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 12:56:17 pm wysłana przez tarniak »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4250 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:53:19 pm »
Cytat: Szymku w Dzisiaj o 12:25:55

    ALE Sienkiewicz z Belką nie powiedzieli nic niezgodnego z prawem. Nie knuli morderstwa min. Rostowskiego, nie planowali puczu, nie szantażowali sejmu by uchwalił ustawę pod przymusem. Rozmawiali o warunkach, które muszą być spełnione by NBP mógł kupować obligacje, co w pewnych sytuacjach jest dobre dla Państwa. Aby te warunki ziścić, muszą być wdrożone demokratyczne procedury na które rozmówcy nie mieli wpływu.


sienkiewicz z belką rozmawiali o zasileniu budżetu z kasy "niepolitycznego" nbp, w zamian za głowę rostowskiego, celem wygrania przez po kolejnych wyborów. jest to ewidentne przekroczenie uprawnień konstytucyjnych prezesa nbp za co powinien zostać postawiony przed trybunałem stanu.

Mówisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia.  Czytałeś kiedyś konstytucję, albo ustawę o NBP? Czytałeś komentarze do nich albo orzeczenia TK? Bo ja tak, taką mam pracę, takie mam wykształcenie, taki mam tytuł zawodowy, że robię to na co dzień. Także nie mów mi co jest zgodne z prawem a co nie.
Czy prezes NBP nie może rozmawiać z członkami rządu?
Czy może powinien jak apolityczny prezes NBP Skrzypek codziennie raportować braciom Kaczyńskim?
To jest szczyt hipokryzji.

Cytuj
Chodzi o przygotowanie strategii w przypadku znacznie gorszych spraw, które wypłyną.

Czyli damage control. Tylko jaki damage control można zrobić jeżeli jest tam coś naprawdę inkryminującego, a naród żądny linczu
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 12:56:05 pm wysłana przez Szymku »

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4251 dnia: Czerwca 19, 2014, 12:59:56 pm »
No i właśnie taki damage control daje im nieco więcej czasu, a najwyraźniej nie są pewni co tam jest.

Zgadzam się jednak co do tego, że kaliber spraw nie jest specjalnie wielki. Miłość Nowaka do pieniędzy jest powszechnie znana i te jego 50 tys. mnie nie dziwi. Że prezes NBP nie jest niezależny to informacja niespecjalnie poruszająca, niestety.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 13:01:30 pm wysłana przez tarniak »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4252 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:04:29 pm »
Naprawdę, poczytajcie o polisach inwestycyjnych z Getin Holdingu - to jest afera, której żaden dziennikarz nie ruszy...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4253 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:06:50 pm »
ale, że skrzypek raportował, to belka teraz też może?

btw. to, że czytałeś konstytucję i taką masz pracę nie neguje faktu, że prezes nbp dobijał politycznego targu z partią rządzącą, wszystko po to, żeby poprawić nastroje w społeczeństwie i wygrać kolejne wybory, inaczej, nie daj boże, mogłoby wygrać pis. jest to ewidentne pogwałcenie niezawisłości nbp.

jeżeli jesteś taki specjalista i masz jakieś informacje, które legalizują powyższy proceder, to proszę podziel się tutaj, a nie z góry ustalasz wynik dyskusji, "bo się znasz".

tusk w 2006 wysyłał pis na eme za dużo większe gówno. to jest szczyt hipokryzji.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 13:14:41 pm wysłana przez s00s »

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4254 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:08:50 pm »
Naprawdę, poczytajcie o polisach inwestycyjnych z Getin Holdingu - to jest afera, której żaden dziennikarz nie ruszy...
Ale czy fakt, że istnieje większa afera, której ludzie boją się ruszać (i nie sądze, że ogranicza się tylko do Getin Holding) oznacza, że tej nie należy poruszać?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4255 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:17:59 pm »
jeżeli jesteś taki specjalista i masz jakieś informacje, które legalizują powyższy proceder, to proszę podziel się tutaj, a nie z góry ustalasz wynik dyskusji, "bo się znasz"..

Proste - ani Belka ani Sienkiewicz nie zmieniają ustawy o NBP - robi to demokratycznie wybrany Sejm (a więc posiadający legitymację od wyborców), po pracy w komisjach, w głosowaniu większością głosów. Kontrolują to demokratycznie wybrani Senat i Prezydent. A jak tu zabraknie woli moralnej czy politycznej - kontroluje to Trybunał Konstytucyjny. Do tego czwarta władza czyli dziennikarze piszący raporty z placu boju oraz czynnik dodatkowy czyli Komisja Europejska, która szczególnie patrzy krajom członkowskim na ręce przy regulacjach tego rodzaju.
I tu wkracza Belka cały na biało i mówi, że dobrze byłoby mieć w ustawie o NBP takie a takie zapisy. Równie dobrze może to napisać w liście do św. Mikołaja.
Co do odwołania Rostowskiego i powołania innego ministra - z tego co wiem premier i prezydent nie wykonują poleceń służbowych prezesa NBP i swój rozum mają...
Co do widma wygranej PIS - mówi o tym Sienkiewicz, a nie Belka, który odnosi się wyłącznie do kwestii zbyt małych wpływów do budżetu i destabilizacji finansów Państwa oraz jak temu zapobiec.
Naprawdę nie bagatelizujcie tego - Ukraina jest przykładem scenariusza, w którym Państwo nie ma kasy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 13:24:27 pm wysłana przez Szymku »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4256 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:20:46 pm »
Naprawdę, poczytajcie o polisach inwestycyjnych z Getin Holdingu - to jest afera, której żaden dziennikarz nie ruszy...
Ale czy fakt, że istnieje większa afera, której ludzie boją się ruszać (i nie sądze, że ogranicza się tylko do Getin Holding) oznacza, że tej nie należy poruszać?
Ja bym powiedział, że istnieje prawdziwa afera.
Tusk jest winny nieudolnego rządzenia na wielu polach (bo np. polityka zagraniczna jest IMHO ok.), i za to powinien polecieć czy to we wcześniejszych czy to terminowych wyborach. Ale takie akcje jakie mamy obecnie to nie jest fajne.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4257 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:25:54 pm »
wszyscy WON

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4258 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:29:55 pm »
Proste - ani Belka ani Sienkiewicz nie zmieniają ustawy o NBP - robi to demokratycznie wybrany Sejm (a więc posiadający legitymację od wyborców), po pracy w komisjach, w głosowaniu większością głosów. Kontrolują to demokratycznie wybrani Senat i Prezydent. A jak tu zabraknie woli moralnej czy politycznej - kontroluje to Trybunał Konstytucyjny. Do tego czwarta władza czyli dziennikarze piszący raporty z placu boju oraz czynnik dodatkowy czyli Komisja Europejska, która szczególnie patrzy krajom członkowskim na ręce przy regulacjach tego rodzaju.
I tu wkracza Belka cały na biało i mówi, że dobrze byłoby mieć w ustawie o NBP takie a takie zapisy. Równie dobrze może to napisać w liście do św. Mikołaja.
Co do odwołania Rostowskiego i powołania innego ministra - z tego co wiem premier i prezydent nie wykonują poleceń służbowych prezesa NBP i swój rozum mają...
Co do widma wygranej PIS - mówi o tym Sienkiewicz, a nie Belka, który odnosi się wyłącznie do kwestii zbyt małych wpływów do budżetu i destabilizacji finansów Państwa oraz jak temu zapobiec.
Naprawdę nie bagatelizujcie tego - Ukraina jest przykładem scenariusza, w którym Państwo nie ma kasy.


do góry ładna teoria zwolennika po, poniżej stan faktyczny:

Cytuj
MB: Dobrze... Po pierwsze ja bym chciał mieć partnera, który się nazywa Prezes Rady Ministrów, a nie Minister Finansów. Ja bym wtedy ... bo to oczywiście oznacza... bardzo istotną zmianę w statusie nie moim osobistym, bo ja to tam w ogóle wiesz... tylko tej instytucji co patronuje. I ja wtedy mówię premierowi: "bardzo dużo jest możliwe". Mamy oczywiście tą pieprzoną Radę Polityki Pieniężnej...
BS: No właśnie.
MB: Ale.. ale jesteśmy w stanie z nią zagrać.  Ale  wtedy moim warunkiem excuse mea jest dymisja ministra finansów. Przychodzi nowy minister finansów, na razie nie muszę wam mówić, kto by mógł być, ale takie nazwiska i tacy ludzie są w kraju. I wtedy zrobimy to co trzeba, żeby uniemożliwić ... mówiąc krótko, aby kraj to zrozumiał...
BS: ..to nie może się zdarzyć później niż osiem miesięcy przed wyborami...
MB: Nawet jeszcze troszkę wcześniej.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4259 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:38:20 pm »
do góry ładna teoria zwolennika po, poniżej stan faktyczny:

Zauważ, że Belka nie mówi "mam córkę premiera Tuska, hasło do jej bloga oraz psa Komorowskiego. Jak nie uwalicie Rostowskiego i nie zmienicie ustawy idę na całość - rucham psa, wyganiam córkę do kuchni i zdejmuje bloga". Nie. Te decyzje, oczekiwania są poza jego osobą, poza jego wolą.
Żadnej prywaty, żadnych łapówek, żadnego załatwiania spraw niepublicznych.

Swoją drogą jestem ciekaw jak twoim zdaniem powinien przedstawiać się proces rządzenia. Jak mają wyglądać rozmowy polityków? Czy powinni nawijać trzynastozgłoskowcem i pilnować by broń boże nie wykraczać poza temat dyskusji i konwenans?  Może przedstaw jakiś model, wzorzec który obowiązuje lub winien obowiązywać, może link do jakiegoś podręcznika politycznego savoir vivre...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4260 dnia: Czerwca 19, 2014, 13:44:36 pm »
model jest prosty, nie daj się nagrać.

oni nawet tego nie potrafią, więc spierdalać z polityki.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 14:45:32 pm wysłana przez s00s »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4261 dnia: Czerwca 19, 2014, 14:24:58 pm »
Swoją drogą jestem ciekaw jak twoim zdaniem powinien przedstawiać się proces rządzenia. Jak mają wyglądać rozmowy polityków? Czy powinni nawijać trzynastozgłoskowcem i pilnować by broń boże nie wykraczać poza temat dyskusji i konwenans?  Może przedstaw jakiś model, wzorzec który obowiązuje lub winien obowiązywać, może link do jakiegoś podręcznika politycznego savoir vivre...
Dokładnie. Rozumiem, że można przypieprzać się do strony merytorycznej, ale do "rynsztokowego języka" już średnio. To jest śmieszne, a nawet głupie, skoro rozmowy były poufne. Zresztą ten język nie był wcale taki rynsztokowy. Kilka przekleństw i kolokwializmów. Tyle jest gadania na polityków, że to ostatnie uje, a teraz nagle wszyscy się oburzają, że wymsknęło im się kilka nieładnych słów. Hipokryzja. Szczególnie ze strony dziennikarzy, którzy też nie przebierają w słowach w prywatnych rozmowach.


Osobiście nie wiem co myśleć, o tej całej aferze? Można mieć zarzuty do zamieszanych w nią osób, ale proces upubliczniania takich rozmów też średnio mi się podoba.

W każdym razie PiS ma imo wygraną w kieszeni. Zobaczymy wreszcie, jak oni sobie poradzą z rządzeniem Polską. LPRu i Samoobrony już nie ma (z PSL i KNP może jakoś się dogadają), a PKB zaczyna rosnąć, więc powinni mieć nieco ułatwione zadanie. No zobaczymy. Oby tylko nie rozdawali socjali na prawo i lewo i nie wszczynali wojenek politycznych z Rosją, Unią, i kim tylko się da.


Korwin-Mikke wkracza na unijne salony
Cytuj
Janusz Korwin-Mikke wszedł do tworzonej przez Marine Le Pen, szefową francuskiego Frontu Narodowego, antyunijnej frakcji w Parlamencie Europejskim. W kuluarach europarlamentu mówi się, że Korwin-Mikke musiał podpisać zobowiązanie, że „będzie trzymać język za zębami”.

Front Narodowy kierowany przez Marine Le Pen chce "wejść na salony" i bardzo mogłyby mu zaszkodzić niektóre wypowiedzi Korwin-Mikkego - np. o kobietach czy Hitlerze.

Nowa Prawica będzie we frakcji z ksenofobiczną Partią na Rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa. Wilders założył na początku 2012 roku antypolski portal internetowy, w którym wzywał do składania skarg na Polaków, np. za zaśmiecanie ulic czy złe parkowanie. Było to podżeganie przeciwko Polakom i podsycanie antypolskich nastrojów w Holandii, gdzie pracuje około 200 tys. naszych rodaków.

Portal został potępiony przez europarlament, wielu zachodnich polityków, a słuchacze radia RMF FM wysyłali do Wildersa protesty z napisem "Tulipan to lipa".

Korwin-Mikke, pytany przez dziennikarkę RMF FM, czy mu nie przeszkadza, że będzie we frakcji antypolską partią, początkowo twierdził, że nic o tej partii nie wie. Potem, gdy dziennikarka przypomniała sprawę antypolskiego portalu, bagatelizował to.

- Jeżeli jakieś państwo nie chce Polaków, to na tym traci, ale może chce tracić - wyjaśniał. Dodał także, że wewnętrzna umowa w nowej frakcji zakłada, że "nie wtrącamy się w wewnętrzne sprawy krajów".

Aby utworzyć grupę, trzeba mieć w Parlamencie Europejskim co najmniej 25 deputowanych z minimum siedmiu krajów. Jak zapowiedział Korwin-Mikke, w poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa i zostanie przestawiona nowa frakcja.
http://fakty.interia.pl/raport-wybory-do-pe-2014/aktualnosci/news-korwin-mikke-wkracza-na-unijne-salony,nId,1445779

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4262 dnia: Czerwca 19, 2014, 14:43:32 pm »
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4263 dnia: Czerwca 19, 2014, 18:11:21 pm »
Szymku lol.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4264 dnia: Czerwca 19, 2014, 18:54:45 pm »
No jak patrzę jak przyprawiają piździe uszy to faktycznie lol
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 19:16:46 pm wysłana przez Szymku »

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4265 dnia: Czerwca 19, 2014, 19:54:41 pm »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4266 dnia: Czerwca 19, 2014, 20:22:35 pm »
Jak miło przywołać uśmiech na czyjejś twarzy...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4267 dnia: Czerwca 19, 2014, 20:37:29 pm »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4268 dnia: Czerwca 19, 2014, 23:42:58 pm »
Ale to jest gadanie, jakby te nośniki były oryginalne. W jakich czasach oni żyją? Nic dziwnego, że tak pitolą, skoro ich agenci nie umieli nawet skopiować plików z maca, śmiech na sali. Jeśli chcą "nośniki" czy "taśmy" to niech przeszukują dom tego całego menadżera z restauracji, a nie laptopa redaktora Wprost. Jak tak bardzo chcą, mógłby im wysłać mailem i by na to samo wyszło. Zamiast po ludzku o kopię pliku poprosić (nie laptopa), to sobie wymyślili że wparują z agentami ABW. Każdy ogarnięty dobrze wie, że ten cały pliczek gówno im da i to był tylko pretekst by uprzykrzyć życie redakcji + ewentualnie zablokować dalsze publikacje poprzez ogłoszenie ich tajnymi i za ich upublicznienie zagrozić więzieniem.

Zauważ, że Belka nie mówi "mam córkę premiera Tuska, hasło do jej bloga oraz psa Komorowskiego. Jak nie uwalicie Rostowskiego i nie zmienicie ustawy idę na całość - rucham psa, wyganiam córkę do kuchni i zdejmuje bloga". Nie. Te decyzje, oczekiwania są poza jego osobą, poza jego wolą.
Żadnej prywaty, żadnych łapówek, żadnego załatwiania spraw niepublicznych.

? Nie czaję, co to ma udowadniać? Ze Belka nie był szantażystą? Gość łamie konstytucje poprzez dogadywanie się z rządem przysługa-za-przysługę. Chyba nie trzeba być geniuszem by tego nie zauważyć. Gadanie o ruchaniu psa bardzo ładne - może o tym też jest coś w konstytucji.


Proste - ani Belka ani Sienkiewicz nie zmieniają ustawy o NBP - robi to demokratycznie wybrany Sejm (a więc posiadający legitymację od wyborców), po pracy w komisjach, w głosowaniu większością głosów. Kontrolują to demokratycznie wybrani Senat i Prezydent.

To to już śmiech na sali. Chyba dobrze wiesz jak funkcjonuje sejm - Pan Tusk powie że partia ma głosować tak i tak i przegłosowane. Śmieszne to Twoje uzasadnienie. Posłowie często (praktycznie zawsze) mają totalnie wyje**ne za czym głosują czy ich własną wiedzą - są niczym ślepe barany głosujące jak im jaśnie wielmożny nakaże, bo inaczej przy kolejnych wyborach nie będą już przy korycie. Ostatnio było głosowanie w sprawie odebrania immunitetu Kamińskiego - podobno tylko 7 (!!!) posłów w ogóle się zapoznało z aktami sprawy! Reszta głosowała gówno wiedząc, tak jak im ryży dziadyga nakazał, pomijając te parę osób co się wyłamało. Naprawdę, argument przedni zapodałeś... Sienkiewicz nic nie mógł załatwić, faktycznie... Jeszcze jakby był z Twojego Ruchu /SLD to byś miał rację. Jak jest z rządu partii mającej większość w sejmie wystarczającą do przegłosowania ustawy to znaczy, że może załątwic to co Belka chce, a ty opowiadasz frazesy godne rzecznika rządu tuska.

Naprawdę, poczytajcie o polisach inwestycyjnych z Getin Holdingu - to jest afera, której żaden dziennikarz nie ruszy...

Gdzie mam o tym poczytać, skoro żaden dziennikarz tego nie ruszy :( Chyba jednak ruszył, skoro nas odsyłasz do czytania. Nie przeczę - afera jest (i to nie pierwsza taka, nie wiem w czym problem). Nikt nie każe kupować polis Czarneckiego, jak jest się debilem i nie czyta co się podpisuję to takie są skutki.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 23:45:48 pm wysłana przez Master_666 »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4269 dnia: Czerwca 20, 2014, 00:10:40 am »
Cytuj
Gość łamie konstytucje poprzez dogadywanie się z rządem przysługa-za-przysługę.

Rząd mu przysługi nie może wyświadczyć, bo to nie rząd uchwala ustawę.
Nadto:
- w konstytucji jest mowa o współdziałaniu władz.
- w ustawie o NBP wskazano, że w wykonaniu swoich zadań NBP współdziała z właściwymi organami państwa w kształtowaniu i realizacji polityki gospodarczej państwa (w tym współdziała z Ministrem Finansów w opracowaniu planów finansowych państwa; opiniuje projekty aktów normatywnych z zakresu polityki gospodarczej)
No wypisz wymaluj to co było na taśmach...



Cytuj
Pan Tusk powie że partia ma głosować tak i tak i przegłosowane.

Jak ostatnio sprawdzałem to mieliśmy ustrój demokratyczny. Głosują posłowie. Demokratycznie wybrani. Zgodnie z prawem. A że słuchają Tuska? Nie muszą, a jak słuchają - cóż naród takich wybrał i głosować mogą, nawet jak mają wyje**ne albo są lotni jak użytkownicy tego forum. Następnym razem wybierze innych to może zmienią ustawę w drugą stronę. Na tym ten sport polega, a jak nie odpowiada - możesz jechać na Białoruś. Kto bogatemu zabroni.

Poza tym proces decyzyjny jest "nieco" dłuższy niż tylko sejm

Cytuj
Gdzie mam o tym poczytać, skoro żaden dziennikarz tego nie ruszy

Po to są fora internetowe osób pokrzywdzonych przez te instytucje, żeby sobie poczytać.

Cytuj
Nikt nie każe kupować polis Czarneckiego, jak jest się debilem i nie czyta co się podpisuję to takie są skutki.

Wiesz, jak konsument idzie do instytucji zaufania publicznego, jaką zgodnie z prawem jest bank, to ma prawo oczekiwać że nie zostanie ordynarnie wydymany. Tak stanowi prawo, które ma chronić słabszą stronę stosunku zobowiązaniowego. Konsument ma prawo opierać się na zapewnieniach banku, nie musi czytać umowy. A w tym wypadku bank sprzedając ryzykowny produkt inwestycyjny mówi, że to wyjątkowo korzystnie oprocentowany produkt oszczędnościowy, najlepszy na rynku. To tak jakby ktoś ci sprzedał w sklepie mocz w butelce po piwie, wygląda podobnie a jednak nieco się różni. A sklep nie jest instytucją zaufania publicznego.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4270 dnia: Czerwca 20, 2014, 00:26:24 am »
Poza tym proces decyzyjny jest "nieco" dłuższy niż tylko sejm

Senat i Prezydent też głosuje tak jak PO. Nie wiem, piszesz tak jakby premier, czy jakikolwiek minister nie miał absolutnie żadnego wpływu na to jaka ustawa zostanie wprowadzona. To jeszcze by miało jakiś sens, gdyby głosowało się na danego polityka i on wchodził do sejmu, jednak jest tak, ze głosuje się na partię. Dlatego Twój argument jest bezsensu i wygląda tak jakbyś żył w jakimś utopijnym państwie, gdzie wola ludu jest reprezentowana przez Polityków godnie.



A w tym wypadku bank sprzedając ryzykowny produkt inwestycyjny mówi, że to wyjątkowo korzystnie oprocentowany produkt oszczędnościowy, najlepszy na rynku. To tak jakby ktoś ci sprzedał w sklepie mocz w butelce po piwie, wygląda podobnie a jednak nieco się różni. A sklep nie jest instytucją zaufania publicznego.

Dlatego często są nakładane kary na banki - z których bank i tak się jawnie śmieje, bo są nieproporcjonalnie małe. Jak ktoś jest debilem to go nie uchronisz przed nikim, a osoby co chcą innych wydymać są na każdym kroku. Ostatnio mojej babci chcieli wcisnąć drzwi niby przecenione z 1600 do 1100 z montażem. Dobrze, że mnie poprosiła bym był przy wymianie, bo inaczej te kmioty zamontowaliby skrzydło wartości 250zł i babcia nawet by nie wiedziała, ze to co dostała to szajs, a nie antywłamaniowe drzwi dobrej jakości. Nie wiem jak ktoś może nie czytać regulaminu i ufać w 100% jakiemuś doradcy finansowemu z banku, który ma zyski z tego, że wciśnie lokatę. Naprawdę trzeba być debilem, to tak jak ludzie pytający szefa kuchni w restauracji, czy jego potrawy są dobrej jakości - na pewno Ci powie, że są ch**owe i żebyś poszedł do konkurencji obok.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4271 dnia: Czerwca 20, 2014, 00:31:57 am »
od siebie tylko dodam, ze mam polise noblwe banku, od czarneckiego, i lol z ludzi co kupuja mocz dlatego, ze sprzedawca im powiedzial, ze to piwo, mimo ze na opakowaniu jest wyraznie napisane "mocz".

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4272 dnia: Czerwca 20, 2014, 00:33:50 am »
Cytuj
Jak ktoś jest debilem to go nie uchronisz przed nikim, a osoby co chcą innych wydymać są na każdym kroku.
Umów, które daje Getin doktorzy ekonomii nie rozumieją... Nie mówiąc o kierowcy taksówki, który chce założyć konto oszczędnościowe. Przeciętny konsument nie musi być biegły w indeksach giełdowych czy strategiach inwestycyjnych, uwierz mi.

Cytuj
mam polise noblwe banku, od czarneckiego

I jak tam strategia Libra czy co tam kupileś? Rozumiem, że nadal wierzysz w 100% ochronę kapitału...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4273 dnia: Czerwca 20, 2014, 00:37:41 am »
Nie mówiąc o kierowcy taksówki, który chce założyć konto oszczędnościowe. Przeciętny konsument nie musi być biegły w indeksach giełdowych czy strategiach inwestycyjnych, uwierz mi.

To niech bierze umowę, którą zrozumie, ale będzie miał 0,5% mniej. Jak przeczytałem na necie, to najwięcej osób oszukanych jest takich, co wpłacili kwoty około 30000zł (wiadomo, pewnie są osoby co więcej stracili, tego niewiadomo. Ale oni może byli świadomi w co "inwestują"). Taka śmieszna kwota, i sie połasili na takie procenty  :roll: No tak, 10zł więcej na rok zarobią.

lol z ludzi co kupuja mocz dlatego, ze sprzedawca im powiedzial, ze to piwo, mimo ze na opakowaniu jest wyraznie napisane "mocz".

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4274 dnia: Czerwca 20, 2014, 00:46:55 am »
słabi ci doktorzy, skoro nie rozumieją słowa pisanego. tam nie ma żadnej czarnej magii. jak chcesz ci wyślę skan umowy i sam ocenisz.
w 100% ochrony kapitału nie wierzę, bo jest to produkt pochodny i traktuję go jako część dywersyfikacji portfela. nie moja wina, że ludzie nie rozumieją co to jest wartość aktuarialna i jak barany z amber gold lecą na nierealne zyski. ja jak czegoś nie czaję, to się w to nie pakuję. zresztą, ludzie co zostali bezczelnie nabici przez sprzedawców z getin/open finance wygrywają sprawy w sądach. jak masz problem to służę pomocą, wyślę ci namiar do kolesia co ogarnie sprawę, jeżeli rzeczywiście zostałeś okłamany. mnie coś takiego nie spotkało.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4275 dnia: Czerwca 20, 2014, 09:45:42 am »
jeżeli rzeczywiście zostałeś okłamany. mnie coś takiego nie spotkało.

Nie, nie zostałem okłamany  :lol:

Pozostaje się cieszyć, że jesteś zadowolony. Indeksy dołują, zwrot żaden, a opłaty administracyjne pobierane przez bank i inflacja zjadają zainwestowane środki. BTW sprawdzałeś ile jednostek uczestnictwa nabywa na twoją rzecz bank za bieżącą składkę, po spadku cen tych jednostek?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4276 dnia: Czerwca 20, 2014, 10:04:59 am »
nigdzie nie napisałem, że jestem zadowolony. po prostu nie ładuje wszystkich jaj do jednego koszyka i to jest część tej strategii. z indeksami jest tak, że jeden dołuje, inny zyskuje. taki s&p500 teraz bije rekordy wszech czasów. w ogólnym rozrachunku topniejących środków nie zauważyłem ;)

niemożliwością jest też ocenić skuteczność piętnastoletniego produktu po zaledwie 4 latach. liczy się wartość na koniec.

a z tym okłamaniem, to nie żarty i nie wiem skąd ta beka. największa chryja z getinem jest właśnie taka, że sprzedawcy wciskali ludziom produkty na 15 lat, mówiąc że mogą zerwać bez większych konsekwencji po paru (np.5) latach. ludzie to łykali, a w umowach wyraźnie jest napisane o wartości aktuarialnej i niebotycznych karach za zerwanie umowy przed czasem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2014, 10:23:17 am wysłana przez s00s »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4277 dnia: Czerwca 20, 2014, 11:59:18 am »
a z tym okłamaniem, to nie żarty i nie wiem skąd ta beka. największa chryja z getinem jest właśnie taka, że sprzedawcy wciskali ludziom produkty na 15 lat, mówiąc że mogą zerwać bez większych konsekwencji po paru (np.5) latach. ludzie to łykali, a w umowach wyraźnie jest napisane o wartości aktuarialnej i niebotycznych karach za zerwanie umowy przed czasem.

Śmiałem się bo nie jestem poszkodowanym - cóż pewnie jako użytkownik forum wytwarzam aurę urodzonej ofiary i tak jestem odbierany.

Ale nie w tym wypadku.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4278 dnia: Czerwca 20, 2014, 13:34:16 pm »
Jak wynika z badań brytyjskiego ONS poziom szczęścia Europejczyka jest odwrotnie proporcjonalny do bliskości jego sąsiadów. Polacy pod jednym i drugim względem są absolutnymi unijnymi przeciętniakami. Bo o szczęściu decyduje dobrobyt
Cytuj

Office for National Statistics przeprowadziło szerokie badania stylu życia we wszystkich krajach UE. Jak zwykle najwyższy poziom satysfakcji wykazali Skandynawowie, podczas gdy Europa Środkowo-Wschodnia także jak zwykle znalazła się w ogonie rankingu. Pod tym względem Polacy wyszli na optymistów. Ustawiając się na poziomie średniej europejskiej zdystansowaliśmy wszystkich naszych sąsiadów, ustawiając się tuż za Francją, Maltą i Cyprem (za nami uplasowali się nawet Włosi).

Hierarchia szczęścia to jednak nie jedyny efekt badań. Brytyjscy statystycy zauważyli także, że poczucie wspólnoty związane z życiem w lokalnej społeczności, które tradycyjnie było jednym z zasadniczych źródeł satysfakcji, przestaje działać. Niemcy i Brytyjczycy to prawdziwi mizantropi, a jednak wykazują ponadnormatywny poziom szczęścia. Podobnie jest w przypadku Finów i Austriaków, którzy nie przepadają za sąsiadami, a jednak uchodzą za najszczęśliwszych. Polacy, podobnie jak najbliżsi nam - Czesi, Słowacy, Litwini i Węgrzy - mają dość indyferentny stosunek do współmieszkańców. Bułgarzy, Łotysze i Estończycy są za to amatorami społeczności lokalnych, ale przy tym najniejszczęśliwszymi ludźmi na starym kontynencie.

Wygląda więc na to, że dziś o szczęściu w głównej mierze decyduje poziom bogactwa i dobrobytu.

http://www.forbes.pl/sasiedzi-nas-przytlaczaja,artykuly,178545,1,1.html


Indywidualny czas pracy, umowy na okres trwania projektu, jednolity system emerytalny dla wszystkich grup zawodowych - to propozycje pracodawców. To nie zwiększy poczucia bezpieczeństwa i stabilności, więc ludzie nadal będą emigrować - komentują związkowcy
http://www.forbes.pl/pracodawcy-chca-elastycznego-prawa-pracy,artykuly,178551,1,1.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2014, 15:09:39 pm wysłana przez POK »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4279 dnia: Czerwca 20, 2014, 17:38:31 pm »
Własnie w tvp info Janusz Korwin-Mikke powiedział, ze jedyna koalicja jaką rozważa po wyborach to koalicja z PiSem. Chciałby zostać wicepremierem w takim czyms.
Teraz pytanie co na to wulfen?
 :lol: