Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2140005 razy)

0 użytkowników i 98 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4360 dnia: Czerwca 22, 2014, 21:00:04 pm »

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4361 dnia: Czerwca 22, 2014, 21:23:13 pm »
http://time.com/2909289/poland-foreign-minister-worthless/

Cytuj
Sikorski allegedly says Polish people have the mentality of “Murzyńskość,” which Radio Polskie says is a racially charged, derogatory term that is roughly similar to “like a Negro.”

Oj Radek, wstyd na cały świat.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4362 dnia: Czerwca 22, 2014, 22:11:12 pm »
ja pier**lę, jaka kompromitacja z tymi taśmami.
jak to w ogóle jest możliwe, że najważniejsze osoby w kraju dały się tak nagrać?
gdzie był bor, gdzie abw.

sam fakt wypłynięcia taśm powinien skutkować wyborami. nie ważne czy stał za tym pis, rosja czy uj wie kto.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2014, 23:08:11 pm wysłana przez s00s »

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4363 dnia: Czerwca 22, 2014, 22:12:49 pm »
Podobno jest 60 nagrań. Byłoby miło, jakby wszystkie opublikowali.

Akurat lepiej że publikują częściami chociaż przyznaję że lepiej by było publikować częściej.
Gdyby opublikowaniu wszystko naraz to:
a) niektóre "kwiatki" zgineły by w tłumie
b) tusk by mógł wszystko zmieść pod dywan jednym ruchem ręki tak jak próbował na początku, a w ten sposób gorączka rośnie i rośnie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4364 dnia: Czerwca 22, 2014, 22:17:57 pm »
Podobno jest 60 nagrań. Byłoby miło, jakby wszystkie opublikowali.

Akurat lepiej że publikują częściami chociaż przyznaję że lepiej by było publikować częściej.
Gdyby opublikowaniu wszystko naraz to:
a) niektóre "kwiatki" zgineły by w tłumie
b) tusk by mógł wszystko zmieść pod dywan jednym ruchem ręki tak jak próbował na początku, a w ten sposób gorączka rośnie i rośnie.

Mnie tam bardziej chodzi o fakt, że Tusk może przedwcześnie zablokować wypływ taśm służbami - które oczywiście są od niego absolutnie niezależne, tak jak prokuratura. To co mówisz to prawda, przynajmniej w każdym tygodniu można zająć się czymś innym.

Ten typek całkiem dobrze mówi, chyba ktoś go już wklejał:


Wybory nic nie zmienią, no chyba że KNP by wygrało, ale to jest niemożliwe  :angel:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4365 dnia: Czerwca 22, 2014, 22:35:25 pm »
gdzie był bor, gdzie abw

To właśnie BOR nagrywał według jednej z teorii.  ;)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4366 dnia: Czerwca 22, 2014, 22:59:01 pm »
Cytuj
Rozmowa dotyczy też wyborów i ryzyka, że PO je przegra.

    (…) przyjdą te oszołomy, k… i zrobią tu, k…, kocioł taki, że wszyscy będą mieli… wiesz
prawdę powiedział :)

Cytuj
:lol: A myślałem że już nie ma lemingów na forum(Wulfen to raczej schizofrenik albo ma doraźny interes).
dostaję 10 euro za każdy post :D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2014, 23:03:23 pm wysłana przez Wulfen »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4367 dnia: Czerwca 22, 2014, 23:02:42 pm »
Ten typek całkiem dobrze mówi
Słuchałem przypadkiem jego jednego nagrania. Gość myśli, że jak państwo zmniejszy podatki (szczególnie dochodowy), to nagle pracodawcy zaczną płacić pracownikom wynikającą z tego różnicę :lol:
Fakt, czasem dobrze gada (ten powyższy filmik później przesłucham), ale to jest typowa teoria, mająca niewiele wspólnego z praktyką. Moi pracodawcy też mogliby dać ludziom podwyżkę, gdyby chcieli, bo zarabiają grube miliony. Ale nie chcą, ponieważ nie muszą. Upatrywanie w podatkach największego zła na świecie nie ma potwierdzenia w dobrobycie krajów zachodnich. Zlikwidowanie podatku dochodowego do minimum nie sprawi, że ludzie nagle zaczną zarabiać nie wiadomo ile. To jest zwykły mit, w który wierzą chyba tylko ci, co nigdy nie pracowali pod czyjeś dyktando.

Wybory nic nie zmienią, no chyba że KNP by wygrało, ale to jest niemożliwe
Jeśli wygra PiS, albo co mniej prawdopodobne, PO, to rzeczywiście niewiele się zmieni. Wygrana KNP z pewnością oznaczałaby zmiany. Pytanie czy na lepsze? (a w to wątpię)

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4368 dnia: Czerwca 22, 2014, 23:14:30 pm »
Słuchałem przypadkiem jego jednego nagrania. Gość myśli, że jak państwo zmniejszy podatki (szczególnie dochodowy), to nagle pracodawcy zaczną płacić pracownikom wynikającą z tego różnicę :lol:
Fakt, czasem dobrze gada (ten powyższy filmik później przesłucham), ale to jest typowa teoria, mająca niewiele wspólnego z praktyką. Moi pracodawcy też mogliby dać ludziom podwyżkę, gdyby chcieli, bo zarabiają grube miliony. Ale nie chcą, ponieważ nie muszą. Upatrywanie w podatkach największego zła na świecie nie ma potwierdzenia w dobrobycie krajów zachodnich. Zlikwidowanie podatku dochodowego do minimum nie sprawi, że ludzie nagle zaczną zarabiać nie wiadomo ile. To jest zwykły mit, w który wierzą chyba tylko ci, co nigdy nie pracowali pod czyjeś dyktando.

Cale myslenie na jedno kopyto. Chodzi o to że uproszczenie i zmniejszenie podatków = zmniejszenie barier wejścia na rynek = zwiększenie konkurencji.
Jeśli masz na wiosce 1 farmera który oferuje zbieranie truskawek to on ustala stawki bo ma monopol, jeśli pojawi się drugi to musi dać lepsze warunki (pieniężne lub techniczne). Potem pojawia się trzeci, czwarty i piąty farmem i każdy z nich potrzebuje rąk do pracy aby większą normę wyrobić więc zatrudnia ludzi, ale żeby akurat u niego pracowali to musi więcej zapłacić im.
A więc więcej podatków = mniej potencjalnych pracodawców.

lupinator

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4369 dnia: Czerwca 22, 2014, 23:21:29 pm »
Farmer : ) W dodatku truskawek : )

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4370 dnia: Czerwca 22, 2014, 23:25:50 pm »
Albo zarobić na kombajn i zacząć uprawiać porzeczki zamiast truskawek.

Słuchałem przypadkiem jego jednego nagrania. Gość myśli, że jak państwo zmniejszy podatki (szczególnie dochodowy), to nagle pracodawcy zaczną płacić pracownikom wynikającą z tego różnicę

Nie słuchałem żadnego jego nagrania oprócz tego co podałem :(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4371 dnia: Czerwca 23, 2014, 00:38:41 am »
Cale myslenie na jedno kopyto. Chodzi o to że uproszczenie i zmniejszenie podatków = zmniejszenie barier wejścia na rynek = zwiększenie konkurencji.
Mniejsze płace = mniejsze koszty produkcji i usług = zmniejszenie barier wejścia na rynek. Z tego rachunku wynika, że gdy wzrosną płace, znowu rynek przestanie być konkurencyjny. W takim razie dlaczego na Zachodzie, gdzie płace są bardzo wysokie, a podatki też niemałe, wcale PKB nie rośnie dużo wolniej niż w Polsce?

Na pewno wiele trzeba zmienić, uprościć wiele rzeczy i usprawnić biurokrację, ale rozwiązanie palących problemów nie jest takie proste, jak wskazałeś powyżej.

Ja wiem, jak było u mnie w firmie (firma ma obroty na poziomie 200 mln zł rocznie, a czysty zysk, dzielony na kilka osób, wynosi 30-50 mln zł rocznie - wiem to z oficjalnych sprawozdań). Pracując na umowę zlecenie dostawałem na rękę mniej, niż gdy zarabiam mając umowę o pracę, więc całą teorię tego kolesia mogę o kant dupy rozbić.

Dla mnie, jako pracownika, liczą się 3 rzeczy:
1. Jakie są warunki pracy? (przymusowe nadgodziny, rodzaj umowy, świadczenia socjalne itd.)
2. Ile mogę na tej pracy zarobić? (czym więcej, tym lepiej)
3. Ile wynoszą koszty życia? (czym mniej, tym lepiej)

Co z tego, że będę płacił mniejsze podatki i zarabiał więcej, jeśli będę musiał pokryć na własną rękę koszty ubezpieczeń, składkę emerytalną itd. Punkt 2 minus punkt 3 musi dawać jak najwyższą wartość. Osobiście wątpię, by za Korwina ten rachunek wyszedł dla mnie pozytywnie. Najwięcej na wygranej KNP zarobiłaby firma, w której pracuję, lecz to nie znaczy, że ja też bym coś na tym zyskał.


Nie słuchałem żadnego jego nagrania oprócz tego co podałem
Ja słuchałem tego:


Nawiązywał do tej dyskusji:


Umowom śmieciowym (w przeciwieństwie do Korwina) mówię stanowczo NIE!

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4372 dnia: Czerwca 23, 2014, 02:52:18 am »
ja pier**lę, jaka kompromitacja z tymi taśmami.
jak to w ogóle jest możliwe, że najważniejsze osoby w kraju dały się tak nagrać?
gdzie był bor, gdzie abw.

sam fakt wypłynięcia taśm powinien skutkować wyborami. nie ważne czy stał za tym pis, rosja czy uj wie kto.
co wstydzic sie bedziesz musiał? Czy tłumaczyć?
 :P Normalna sprawa przecież, msz mówi co innego a co innego robi.
PS: moim zdaniem, to Jarek nie wydaje wszystkiego na ochrone ;) Takich debili jak ci u władzy to każdy by nagrał. Mówisz o służbach ? A komu maja służyc???
Dobranoc i miłych  :angel:

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4373 dnia: Czerwca 23, 2014, 07:44:10 am »
Podobno jest 60 nagrań. Byłoby miło, jakby wszystkie opublikowali.

Akurat lepiej że publikują częściami chociaż przyznaję że lepiej by było publikować częściej.
Gdyby opublikowaniu wszystko naraz to:
a) niektóre "kwiatki" zgineły by w tłumie
b) tusk by mógł wszystko zmieść pod dywan jednym ruchem ręki tak jak próbował na początku, a w ten sposób gorączka rośnie i rośnie.
Raczej gazeta chce być jak najdłużej na topie.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4374 dnia: Czerwca 23, 2014, 09:06:31 am »
"Wprost" publikuje stenogramy z rozmowy Krawca, Karpińskiego i Gawlika
Cytuj
"Orban to mu laskę (Putinowi) zrobił tak, że, k…a, ma tylko ogon podwieszony. Elektrownie atomowe na Węgrzech, 10 mld euro kredyt od Ruskich (…). I że South Stream zrobi, mimo że Unia się nie zgadza” - to fragment wypowiedzi prezesa PKN Orlen Jacka Krawca pochodzący z rozmowy z ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim i wiceministrem skarbu Zdzisławiem Gawlikiem. Stenogramy nagrania z tego spotkania publikuje dzisiejszy "Wprost".

 Ale słuchajcie, powiem wam jedną jedną sprawę. K...a, jak my się różnimy od takich Węgier. Pojechałem do tego Hernadiego, bo on nie mógł wyjechać z Budapesztu, mówię do niego: ty, a ile ty lat dostaniesz. I on taki uśmiechnięty, wyluzowany, mówi: Słuchaj, moi prawnicy znaleźli takie coś, że jak w tym temacie będzie wszczęta sprawa w jakimkolwiek kraju UE i będzie wyrok uniewinniający, to wtedy wszystkie kraje UE muszą go uznać i ja mogę jeździć do Europy. Ja mówię: Na Węgrzech będzie ta sprawa? On mówi: no tak. Ja mówię, no wiesz, ale to potrwa dwa, trzy lata. On mówi: nie, w kwietniu będzie wyrok. I siedzi obok niego taki dyrektor od spraw prawnych, taki bardzo zadufany gość. Abel. I on z takim uśmiechem mówi: Abel, powiedz Jackowi, kto mnie będzie oskarżał w tym procesie na Węgrzech. A Abel mówi: moja żona. Kumacie? Wyobrażacie sobie taką sytuację. Żona jest prokuratorem, wyrok uniewinniający, wszystko załatwione. Wyobrażacie sobie, że to jest u nas?

Zdzisław Gawlik: Może jest, ale my nie wiemy.

Włodzimierz Karpiński: To się marzy Kaczyńskiemu. Takie relacje w polityce wewnętrznej.

"Nie można pokazywać, że masz w d..."

Przez kilkanaście minut trwa rozmowa na temat sejmowej Komisji Skarbu. Padają różne nazwiska, Krawiec z Karpińskim wymieniają się wrażeniami. W końcu Krawiec przechodzi do zdaje się głównego punktu spotkania, kwestii składu rady nadzorczej Orlenu - podkreśla "Wprost".

Następnie rozmowa schodzi na Krzysztofa Kiliana, byłego szefa PGE i kolegę Donalda Tuska. Wprost przypomina, że Kilian zrezygnował ze stanowiska. Poszło o strategię. Kilian chciał zredukować liczbę strategicznych i kosztownych inwestycji PGE, na których z kolei bardzo zależało premierowi.

"On, mając Donalda jako kolegę od dwudziestu paru lat, po prostu miał wszystkich w d... (...) możesz mieć w d..., ale nie możesz tego k... pokazywać" - mówi Krawiec.

"Ale to Krzyśka wina, ja mu to powiedziałem: kto ma akcje, ten ma rację. Możesz się nie zgadzać, ale nie możesz mówić w tv, że się nie zgadzasz. Bo to jest debilizm" - ocenia Krawiec.

Przypomnijmy, że w tej samej rozmowie pojawia się inny wątek dotyczący premiera, o którym pisaliśmy wczoraj. Oto jej zapis:

Prezes PKN Orlen mówi: Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim (kelnerze - przyp. red.) gadać. Jak była ta kampania 2011 roku i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS nap....ał. No i jest ta impreza w Focusie, jest wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykamy i on: Teraz, k...a, to paliwo może być nawet i po 7 zł (śmiech).

Karpiński miał odpowiedzieć na to: "Nie no, tak było, nie? (...) Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone".
http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=7995.4360


Giertych: Sikorski jest ofiarą przestępstwa
Cytuj
Zdaniem Romana Giertycha, nie grozi nam pogorszenie stosunków z Waszyngtonem ze względu na ujawnione rozmowy Sikorskiego.

Były wicepremier proponuje z kolei wyciągnięcie konsekwencji wobec innych urzędników w związku z taśmami "Wprost".

Jego zdaniem, zdymisjonowany powinien zostać szefa ABW.
Giertych oskarża redakcję o łamanie prawa

Roman Giertych oskarża redakcję "Wprost" o łamanie prawa przy publikacji podsłuchanych rozmów polityków i urzędników państwowych.

Zdaniem byłego wicepremiera właśnie fakt, że materiały pochodzą z nielegalnego podsłuchu, wyklucza możliwość chronienia ich źródła tajemnicą dziennikarską.

Jak podkreślił, redaktorzy "Wprost" odpowiedzialni za publikację podsłuchów powinni stanąć przed prokuratorem w charakterze podejrzanych.

"Cała redakcja powinna stanąć przed prokuratorem"
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/komentarze/news-giertych-sikorski-jest-ofiara-przestepstwa,nId,1446775


Sikorski: No tak, bo to jest skandal, k... Skandaliczne
Cytuj
Dzisiejszy "Wprost" publikuje zapis rozmowy, która odbyła się pomiędzy Radosławem Sikorskim a Jackiem Rostowskim wiosną tego roku. - Boję się, że się Grzesiu odwinie - mówi szef MSZ. - Wiesz co, ja rozmawiałem o tym z Donaldem. On... znaczy teraz może cicho siedzieć, czekać, aż Donaldowi powinie się noga, czyli dokładnie to, co mógł robić od lat, tylko na niższym poziomie - dodaje Radosław Sikorski, zwracając się do byłego ministra finansów.

Poza wątkami, które pojawiły się w mediach wczoraj, w zapisie rozmowy możemy przeczytać, że Sikorski proponuje Rostowskiemu posadę ambasadora w Paryżu, jednak Rostowski nie jest tą funkcją zainteresowany. Panowie żartują, sporo przeklinają, a także opowiadają sprośne dowcipy.

Rostowski: (...) przychodzi do burdelu facet i prosi o najchudszą dziewczyn. Jedną z najchudszych, wysoką. Gdy dziewczyna się pojawia, klient mówi: proszę jej włożyć obrożę.

Sikorski: Obrożę?

Rostowski: Obrożę. Reks! [woła psa] A ta cała zdenerwowana. Burdelmama zdenerwowana. Reks, widzisz? Jak nie będziesz jadł, będziesz tak wyglądać.

Panowie głośno się śmieją.

W trakcie rozmowy Rostowski inicjuje toast. - Za nas, za naszego ukochanego... Sikorski kończy z entuzjazmem: Najwyższego przywódcę, oby żył wiecznie.

Panowie rozmawiają także o sprawie Macierewicza i tego, jak można wy... PiS. Sikorski wspomina o rzekomych przewinieniach Antoniego Macierewicza.

Sikorski: No taaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. To, co jest w materiałach prokuratorskich, jest miażdżące. Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą. Tam są straszne rzeczy. Wiem, bo byłem przy tym.

Rostowski: Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić.

Sikorski: Robię, robię.

Rostowski: Musisz, no. [niezrozumiałe]

Sikorski: Już jest Palikot, SLD i PSL.

Rostowski: Tylko Donald...

Sikorski: Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone. Niech oni, najpierw będzie skarga do sądu na prokuraturę. (...) No tak, bo to jest skandal, k... Skandaliczne. (...)

Rostowski: To w takim przypadku powinien iść za to do więzienia.

Sikorski: I tak mógł produkować dokumenty ściśle tajne.

Rostowski: Wtedy to powinien za to pójść do więzienia, że ujawniał dokumenty.

Sikorski: Ta. Agenturę.

Po chwili Sikorski opowiada o operacji ZEN.

Sikorski: To była operacja, nadzorowałem ją osobiście, zlokalizowania Al-Zawahiriego. (...) My daliśmy tylko kasę na drobne wydatki, 20 tys. dolarów. I to, co oni chcieli od nas, Afgańczycy, że my zaświadczymy, przypilnujemy, że jak oni wystawią Al-Zawahiriego, to Amerykanie na pewno im wypłacą nagrodę - wyjaśnia Sikorski.

A później tłumaczy jeszcze: "chodziło tylko o to, żeby podać współrzędne, potem Amerykanie przypier...lili i potem albo jest ZEN, albo nie ma". Relacjonuje, że dwie próby się nie powiodły. I miała być trzecia próba i jakby ta nie wyszła, to OK, kończymy operację.

Sikorski: I ten skur...syn ujawnił operację.

Podsumował Sikorski, mówiąc o Antonim Macierewiczu.
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/informacje/news-sikorski-no-tak-bo-to-jest-skandal-k-skandaliczne,nId,1446803

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4375 dnia: Czerwca 23, 2014, 10:06:58 am »
Cytat: Donald Tusk
Jestem poruszony zawartością tych taśm. Dziękuję dziennikarzom, za wspieranie demokracji poprzez ujawnienie kompromitującego przypadku skandalicznej korupcji politycznej jakiej dopuścił się PiS. Miliony Polaków mogły poznać dzięki tym nagraniom kulisy kuchni politycznej kompromitującej obecny rząd.
:lol:


Cytuj
Współpracownicy Sikorskiego powiedzieli nam, że fragment dotyczący relacji polsko-amerykańskich został zmanipulowany. Szef MSZ nie krytykował polityki Donalda Tuska i szefa MON Tomasza Siemoniaka, ale mówił o tym, jaką politykę prowadziłby PiS, gdyby ponownie wygrał wybory, czyli politykę totalnego zawierzenia Stanom Zjednoczonym, i to właśnie nazywa frajerstwem. - Daliby się wmanewrować w konflikt z Rosją i Niemcami jednocześnie i byliby zadowoleni, że USA nas uratują - tłumaczy słowa Sikorskiego nasz rozmówca.

Dobre obracanie kota ogonem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2014, 10:25:40 am wysłana przez Master_666 »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4376 dnia: Czerwca 23, 2014, 11:01:27 am »
ten pierwszy cytat nie jest czasem z 2006?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4377 dnia: Czerwca 23, 2014, 11:45:42 am »
ten pierwszy cytat nie jest czasem z 2006?

Tak, jest z 2006 ;)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4378 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:02:14 pm »
Te nagrania tylko pokazują że ta wielka korupcja o której pisowcy ciągle gadają jest urojona. Mając tyle nagrań nie ma ani jednego dowodu na jakieś okropne przekręty. Jedyne co udało się pisowi nagrać to parę przekleństw  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4379 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:05:29 pm »
pisowi nagrać

Tak tak, pis nagrał :lol:

I oczywiście nic się nie stało, a znacznie bardziej niewinna rozmowa z Begerową to była dla was skandaliczna korupcja polityczna :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4380 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:07:57 pm »
Mając tyle nagrań nie ma ani jednego dowodu na jakieś okropne przekręty.


Każdy normalny o wielkich przekrętach gada w obecności kelnera w restauracji. Politycy co innego myślą, co innego robią - więc pozostaje pytanie, czy te marne 12 tysięcy/miech to jest rzeczywisty powód by działać w taki, a nie inny sposób? Chyba, że tak lubią władzę, że to jest dla nich najważniejsze.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4381 dnia: Czerwca 23, 2014, 13:01:45 pm »
Cytuj
Politycy co innego myślą, co innego robią
Macierewicz i jego "eksperci" też pewnie nie wierzą w zbrodnie smoleńską.
Normalne że niektórych rzeczy lepiej publicznie nie mówić. Dlatego część zwolenników JKM krytykuje go za mówienie prawdy(Hitler, kobiety, pedofilia). Takie uroki polityki. Poza tym wiadomo że w jednej partii ludzie mogą mieć rożne poglądy na daną sprawę.

http://www.rp.pl/artykul/9160,1119589-Rozmowa-z-Michalem-Marusikiem.html

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4382 dnia: Czerwca 23, 2014, 19:10:00 pm »
Tak, wiem ze tabelki z demotów i inne głupoty są be, ale tutaj można sobie zobaczyć obrazki Gazety Wyborczej, która jest apolityczna od zawsze  :angel: :


kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4383 dnia: Czerwca 23, 2014, 20:38:38 pm »
No i cena prawie 2 razy wyższa!

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4384 dnia: Czerwca 23, 2014, 21:53:48 pm »


Jak zwykle celnie - twarde spojrzenie na wałki Tuska. Polecam wulfenowi, tak wygląda głos prawicy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4385 dnia: Czerwca 23, 2014, 22:01:36 pm »
Trochę się tego uzbierało. Co ciekawsze:

"Donald go tak zjeb.... Szkoda, że tej rozmowy nie nagraliśmy"
Cytuj
W rozmowach ujawnionych przez tygodnik "Wprost" pojawia się wątek Davida Camerona. O premierze Wielkiej Brytanii rozmawiają Paweł Graś i Jacek Krawiec. - Co oni p... z tymi Polakami, z tymi zasiłkami? - pyta Grasia prezes Orlenu.

---
GRAŚ: Bezmyślne, pewnie podsunięte przez, gdzieś tam przez ichniego Igora [Ostachowicza, spin doktora rządu - red.], pewnie z jakichś badań gdzieś tam ich wynikało, nie przemyślał konsekwencji, głupie to było, wiesz, Donald z nim od razu rozmawiał przez telefon, więc go opierd... tak, kur**, że szkoda, że tej rozmowy nie nagraliśmy, go tak zjeb...
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/informacje/news-donald-go-tak-zjeb-szkoda-ze-tej-rozmowy-nie-nagralismy,nId,1446942

Prezes PKN Orlen o taśmach "Wprost": ubolewa i zapowiada kroki prawne
http://www.forbes.pl/prezes-pkn-orlen-o-tasmach-wprost-ubolewa-i-zapowiada-kroki-prawne,artykuly,178599,1,1.html

Afera podsłuchowa. ABW: Wiemy o wiele więcej, niż możemy powiedzieć
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/informacje/news-afera-podsluchowa-abw-wiemy-o-wiele-wiecej-niz-mozemy-powied,nId,1446986

Bronisław Komorowski wygłosił oświadczenie ws. afery
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/informacje/news-bronislaw-komorowski-wyglosil-oswiadczenie-ws-afery,nId,1447013

Giertych o Latkowskim: Szanuję, że gangster może się nawrócić
Cytuj
Dla mnie osoba, która zajmowała się taką działalnością, jaką zajmował się redaktor naczelny tygodnika "Wprost", jest pozbawiona cech moralnych do tego, aby pouczać opinię publiczną, co jest właściwe, moralne, etyczne - ocenił mec. Roman Giertych w programie "Kropka nad i" Moniki Olejnik.

Adwokat odniósł się do skazania Sylwestra Latkowskiego za wymuszenia rozbójnicze i odbycia przez niego kary 17 miesięcy więzienia pod koniec lat 90. - Szanuję, że gangster może się nawrócić, bo to prawo każdego człowieka, aby wrócić na cywilizowaną drogę, ale dla mnie to, co robi pan Latkowski w tej chwili, jest przestępstwem - powiedział Giertych.
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/informacje/news-giertych-o-latkowskim-szanuje-ze-gangster-moze-sie-nawrocic,nId,1447156

Będzie nowa partia w Polsce. Liderem Piotr Ikonowicz
http://fakty.interia.pl/polska/news-bedzie-nowa-partia-w-polsce-liderem-piotr-ikonowicz,nId,1446977

Korwin-Mikke dla "Deutsche Welle": I dobrze! Jednego idiotę mniej
http://fakty.interia.pl/polska/news-korwin-mikke-dla-deutsche-welle-i-dobrze-jednego-idiote-mnie,nId,1446998


Bardzo podobne stanowisko do mojego własnego odnośnie afery:

"Nagrania nie szokują. Tak robią politycy na całym świecie"
Cytuj
Znany publicysta Ed Lucas na łamach "European Voice" pisze, że nagrania opublikowane przez tygodnik "Wprost" nie są szokujące, ponieważ ilustrują to, o czym i tak wiadomo: politycy mówią ostrym językiem w czasie prywatnych rozmów.

- Polacy powinni skoncentrować się na ustaleniu pochodzenia nagrań, które ujawniły, że polscy politycy robią to samo, co politycy na całym świecie - uznał Lucas.

- Prawdziwy skandal polega na tym, że nagrania wyciekły i że polskie media koncentrują się na ogół na ich treści, a nie na pochodzeniu, nie zadając kluczowych pytań: kto miał techniczne środki i motywację do fachowego założenia podsłuchu w kilku restauracjach przez okres roku i w czyim interesie jest to, że częściowy zapis wypłynął teraz? - napisał publicysta.

Lucas przyznaje, że przyjaźni się z ministrem Radosławem Sikorskim od ponad 20 lat, ale twierdzi, że nawet gdyby go nie znał i nie lubił, to i tak jego stosunek do sprawy byłby taki sam.

- Demokracja nie może funkcjonować bez rozgraniczenia sfery prywatnej od publicznej. Politycy muszą mieć możliwość dyskutowania spraw, mówić ostro, wypuścić parę i dobijać targów. Podsłuchiwanie i aranżowanie przecieków to łatwe sposoby dostania się na prasowe nagłówki i wzniecenia podejrzliwości opinii publicznej, ale nie powinny być elementem politycznego procesu - tłumaczy Lucas.

Jego zdaniem "nie trzeba być wyznawcą teorii spiskowej, by dostrzec związek między upublicznieniem rozmowy Sikorskiego z Jackiem Rostowskim, a aktywną rolą odgrywaną przez Polskę we wspieraniu politycznych zmian na Ukrainie i budowie koalicji w regionie Europy Wschodniej przeciwko rosyjskiemu rewanżyzmowi".

Lucas argumentuje też, że nie powinno się tracić z pola widzenia, iż Sikorski jest czołowym kandydatem do objęcia stanowiska po Catherine Ashton, szefowej dyplomacji UE, co prowadzi do wniosku, że warto zastanowić się, czy rosyjscy spece od czarnej propagandy bezpośrednio lub pośrednio nie maczali palców w założeniu podsłuchów i zaaranżowaniu przecieku do prasy.

Przypomina, że nie tak dawno Rosjanie nagrali asystent sekretarza stanu USA Victorię Nuland, która w rozmowie z ambasadorem USA w Kijowie Geoffrey Pyattem użyła nieparlamentarnego zwrotu w odniesieniu do polityki UE na Ukrainie.

- Z pewnością dla Kremla byłoby korzystne, gdyby Sikorski przestał być brany pod uwagę jako kandydat na jedno z najważniejszych stanowisk w UE; jego przeciwnicy będą mogli powiedzieć teraz, że "jest zamieszany w polityczny skandal w Polsce". Rosji odpowiadałaby sytuacja, w której Polska byłaby pogrążona w politycznym kryzysie i wyłoniła słabszy rząd, mniej sprawny w polityce zagranicznej - napisał Lucas.
http://fakty.interia.pl/raport-tasmy-wprost/komentarze/news-nagrania-nie-szokuja-tak-robia-politycy-na-calym-swiecie,nId,1447067

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4386 dnia: Czerwca 24, 2014, 00:23:00 am »
Ten typek całkiem dobrze mówi, chyba ktoś go już wklejał:
Może trochę przesadza, ale ogólnie dobrze gada i ma niewątpliwie sporo racji.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4387 dnia: Czerwca 24, 2014, 00:43:14 am »
Ma ktoś stronkę z pełnymi zapisami rozmów z afery taśmowej?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4388 dnia: Czerwca 24, 2014, 06:59:39 am »
Ma ktoś stronkę z pełnymi zapisami rozmów z afery taśmowej?
Wprost. Nowy odcinek co 2, 3 dni.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4389 dnia: Czerwca 24, 2014, 10:09:31 am »


Miałem spory dylemat co do wyboru tematu...

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4390 dnia: Czerwca 24, 2014, 12:59:26 pm »
 :lol: :lol: :lol:

Mrocz

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4391 dnia: Czerwca 24, 2014, 14:24:05 pm »
Biedny smutny autobusik :C

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4392 dnia: Czerwca 24, 2014, 14:46:52 pm »
Ze strony argumentacji emocjonalnej to wygląda jak reklama eutanazji.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4393 dnia: Czerwca 24, 2014, 15:03:16 pm »
Ze strony argumentacji emocjonalnej to wygląda jak reklama eutanazji.
Nie kracz...

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4394 dnia: Czerwca 24, 2014, 15:58:22 pm »
Huśtawka emocjonalna, jak w niemieckim romansidle.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4395 dnia: Czerwca 24, 2014, 17:35:51 pm »
http://wmeritum.pl/sondaz-tns-polska-traci-poparcie-nowa-prawica-trzecia-sila/
Cytuj
Dzisiejszy sondaż pokazuje duży spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej i niezmienną popularność partii Jarosława Kaczyńskiego.
Zmiana również na trzecim miejscu. Partia dowodzona przez Janusza Korwin-Mikkego osiągnęła dwucyfrowy wynik i zepchnęła na dalszą pozycję Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Widać przepływ wyborców z PO do KNP. Polska Razem przez sojusz z pis poszła na dno, jak każda inna partia wchodząca z w sojusz z pis.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2014, 17:46:57 pm wysłana przez Wulfen »

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4396 dnia: Czerwca 24, 2014, 18:00:41 pm »
Jak można zmienić poglądy z PO na KNP tylko po tych taśmach? :lol:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4397 dnia: Czerwca 24, 2014, 18:06:35 pm »
KNP jest najbliższą partią PO po prawej stronie. Po lewej jest SLD, a jeszcze bardziej na lewo PIS i cała reszta. Wyborcy PO którzy nie chcą głosować na PO maja wiec wybór albo KNP albo SLD. Im bardziej poparcie dla platformy będzie spadać tym bardziej będzie rosnąc poparcie dla KNP(o ile nie będzie się upodabniał do pis). Z kolei PIS może podbierać elektorat  SLD(na prawo od pis), ziobrystom lub Palikotowi(na lewo od pis).
 Mówię o tym od dawna a pisowcy dalej nie rozumieją.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2014, 18:12:48 pm wysłana przez Wulfen »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4398 dnia: Czerwca 24, 2014, 18:51:42 pm »
:lol:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4399 dnia: Czerwca 24, 2014, 18:54:36 pm »
http://wmeritum.pl/sondaz-tns-polska-traci-poparcie-nowa-prawica-trzecia-sila/
Cytuj
Dzisiejszy sondaż pokazuje duży spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej i niezmienną popularność partii Jarosława Kaczyńskiego.
Zmiana również na trzecim miejscu. Partia dowodzona przez Janusza Korwin-Mikkego osiągnęła dwucyfrowy wynik i zepchnęła na dalszą pozycję Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Widać przepływ wyborców z PO do KNP.

Po kwietniowym spadku notowań poparcie dla PiS Jarosława Kaczyńskiego wzrasta (w maju 28 proc.).

Tak więc prawidłowo zdanie powinno brzmieć "Widać przepływ wyborców z PO do PiS i KNP."

 :lol:

Fakt jest taki, że rośnie poparcie dla Pisokorwinizmu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2014, 18:58:20 pm wysłana przez el becetol »