Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2140978 razy)

0 użytkowników i 57 Gości przegląda ten wątek.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5080 dnia: Sierpnia 16, 2014, 11:45:08 am »
Do czego cię zmuszam? Opowiedz mi o tym. Żebyś składał się na rentę dla biednego i chorego? Przepraszam najmocniej w takim razie.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5081 dnia: Sierpnia 16, 2014, 11:52:25 am »
Raczej żebym płacił na zasiłek dla pijaka.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5082 dnia: Sierpnia 16, 2014, 13:59:42 pm »
Przywódca separatystów w Doniecku: Otrzymaliśmy posiłki z Rosji
Cytuj
Nowy premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Aleksandr Zacharczenko ogłosił, że ten zbuntowany region na wschodzie Ukrainy otrzymał posiłki z Rosji, w tym 1200 bojowników, 30 czołgów i 120 transporterów opancerzonych.
http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-przywodca-separatystow-w-doniecku-otrzymalismy-posilki-z-ros,nId,1486071

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5083 dnia: Sierpnia 16, 2014, 15:51:36 pm »
Raku zaraz wyjaśni że to pewnie prowokacja USA.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5084 dnia: Sierpnia 16, 2014, 15:58:27 pm »
Przywódca separatystów jest kretynem.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5085 dnia: Sierpnia 17, 2014, 16:04:41 pm »
Wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć tarniak, dziękuję :angel:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5086 dnia: Sierpnia 17, 2014, 19:03:20 pm »
Cytuj
Tak, świat jest czarnobiały i proste rozwiązania są receptą na cale zło... A może zamiast likwidować wsparcie socjalne, lepiej zlikwidować eweidentne patologie tj:
- przerost zatrudnienia w sektorze publicznym
Pytanie wiec dlaczego ilość urzędników  się zwiększa. Gdyby urzędnicy nie robili nic poza graniem w gierki i piciem kawy/herbaty ich liczbę dawno by zredukowano. Do tego trzeba podejść od drugiej strony. Zredukować/uprościć prawo, zmniejszyć ingerencje państwa w rynek i sprawy społeczne a wtedy ilość urzędników się zmniejszy bez żadnego kombinowania.
Cytuj
pompowanie kasy w agentów szatana tfu, kościół katolicki
ja nie widzę jakiegoś ogromnego pompowania kasy. Fundusz kościelny to jakieś 100-200mln(?) zł.
Cytuj
Nie wiem jak łączyć bycie chrześcijaninem z przyzwoleniem na wyzysk, ale to już Twoje sumienie.
Poglądy wolnorynkowe dla chrześcijanina są czymś normalnym, niesprzecznym. Ja nie rozumiem jak socjalistyczne zniewolenie i odebranie wolnej woli  można łączyć z chrześcijaństwem.
Cytuj
Załóżmy, że skoro wydatki są o połowe mniejsze Twoja pensja netto jest automatycznie większa. Dajmy na to brutto na ten moment dostajesz 5tkę, to będzie jakieś 3800 netto. Damy ci połowę więcej, z 5000 brutto będziesz dostawał 4400 netto. Tym samym dostaniesz 600 zł więcej do kieszeni przy założeniu, że pastwo opłaca wciąż emerytury i służbę zdrowia.

Te 600 zł w kieszeni ma być wystarczające abyś mógł:
Nie wziąłeś pod uwagę jeszcze mniejszego o polowe vatu
Cytuj
a) finansować szkolnictwo twoich dzieci
gdybym jeszcze mógł decydować do jakiej szkoły pójdzie i czego ma się uczyć to byłbym jak najbardziej za.
Cytuj
muzeum, teatr, wszystko w rękach prywatnych - jeśli nie zamknięte jako nierentowne to na pewno zamknięte do wizyt za darmo, zero dopłat od państwa, bo wydatki na kulturę zostały wycięte. Zero wydatków na media. Nie muszę mówić o następstwach
nie mam nic przeciwko.

Cytuj
zero stypendiów, zero zasiłku
i co w tym strasznego? Zdarza się że ze stypendiów socjalnych wcale nie korzystają ci najbiedniejsi a ci którzy maja po 2 domy i 3 samochody.
Cytuj
nie masz nic przeciwko zupełnie samodzielnemu opłacaniu odbudowy czegokolwiek po klęsce żywiołowej.
Jak ktoś się buduje na terenach zalewowych to powinien sobie zdawać sprawę z ryzyka. Zaryzykował, nie udało się. Jak chcesz możesz mu pomoc z własnej kieszeni, ale lewactwo woli sięgać do cudzej :roll:
Cytuj
Gdy ludzie mają wybór, dawać czy nie dawać, to zdecydowanie częściej wybierają drugą możliwość
to ze lewak by nie dawal i jest egoista który dawałby jedynie z nie swoich pieniędzy wiem. Tylko nie wszyscy ludzie są lewakami i ich egoistyczna natura nie jest w stanie tego uszanować.
Cytuj
Odsetek obywateli wyznających wiarę w Boga w państwach europejskich:

Ten obrazek to jakas bzdura kompletna. Moze chodzi o nie praktykowanie religii, ale na pewno nie brak wiary w jakiegokolwiek boga.


wychodzi na to ze w np takiej Szwecji jest 70-80% niewierzących i 80% chrześcijan  :lol:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2014, 19:21:08 pm wysłana przez Wulfen »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5087 dnia: Sierpnia 17, 2014, 19:31:19 pm »
Wykres jak wykres, nie ja go robiłem i nie jestem pewien czy dane są wiarygodne. To jednak, że ktoś jest zapisany do pewnej wspólnoty religijnej wcale nie oznacza, że jest osobą wierzącą. Ja np. jestem zapisany do Kościoła katolickiego, a jestem niewierzący.

Poza tym nie szukając długo można na wikipedii znaleźć takie informacje:
Cytuj
W 2012 roku 67,5% Szwedów przynależało do Kościoła ewangelicko-luterańskiego Szwecji (...)
Na podstawie wielu badań socjologicznych przeprowadzonych w latach 1999-2004 stwierdzono, że ok. 65% Szwedów jest ateistami lub agnostykami. W badaniach Pippe Norrisa i Ronalda Ingleharta, przeprowadzonych w 2004 roku ateizm zadeklarowało 64% Szwedów. Szwedzi zatem, obok Czechów, Estończyków, Norwegów i Duńczyków, są jednym z najbardziej ateistycznych społeczeństw w Europie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szwecja#Religia

Nie wiem dokładnie jak to wygląda dokładnie w praktyce. Ja natomiast spotkałem się z opiniami, które bynajmniej nie świadczą o wielkiej religijności Szwedów.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5088 dnia: Sierpnia 17, 2014, 20:17:15 pm »
Poglądy wolnorynkowe dla chrześcijanina są czymś normalnym, niesprzecznym. Ja nie rozumiem jak socjalistyczne zniewolenie i odebranie wolnej woli  można łączyć z chrześcijaństwem.
To sobie w piśmie świętym poczytaj jak Chrystus ludzi traktował, jak dla ciebie jest to niesprzeczne.
Cytuj
Nie wziąłeś pod uwagę jeszcze mniejszego o polowe vatu
Zmniejszanie VATu nie ma nic wspólnego z tym, co było na tym filmiku, chodziło o cięcia wydatków państwa. Nie dziwi mnie, że się nie zapoznałeś z treścią, a starasz się komentować, bo to u ciebie normalne.

Cytuj
gdybym jeszcze mógł decydować do jakiej szkoły pójdzie i czego ma się uczyć to byłbym jak najbardziej za.

Decydujesz do jakiej szkoły pójdzie. Jeśli tego nie wiesz, to znaczy, że nie masz pojęcia o sprawie. Oczywiście cieszy mnie powtarzanie tego samego memu co zwykle i tylko zapytam grzecznie w jakim państwie podstawa programowa nie jest regulowana i to szkoła decyduje jakich przedmiotów w jakim wymiarze będzie uczyć. Potem pytanie, na jakiej podstawie wg Ciebie byłbyś przyjmowany na studia? Skoro nie ma scentralizowanej podstawy programowej, nie licząc działów gdzie można bardzo łatwo wyznaczyć granicę, jak np. matematyka, nie ma możliwości na uściślenie "czego będziemy wymagać". Nawet jeśli by się dało, to będę się modlił, żeby nigdy nie było tak jak chce każdy liberał. Bo wtedy na bank dzieci rodziców po ASP nie będą potrafiły zrozumieć jak działa żarówka, a dzieci ynżyniera będą posługiwały się 18 słowami na krzyż.

Cytuj
nie mam nic przeciwko.
Na szczęście niektórzy mają coś przeciwko i może Twoje dziecko nie będzie takie durne jak ty i nauczy się troszkę historii i kultury, bo będzie mogło iść do muzeum narodowego zobaczyć jak kształtowała się ich ojczyzna. Naprawdę z całego serca ci życzę, żeby Twoje dzieci miały szersze horyzonty niż ty.

Cytuj
i co w tym strasznego? Zdarza się że ze stypendiów socjalnych wcale nie korzystają ci najbiedniejsi a ci którzy maja po 2 domy i 3 samochody.
Jak zawsze. Zdarzają się też wypadki na drogach, to znaczy że masz nie jeździć samochodem? To, że znajdzie się ktoś kto będzie chciał wykorzystać system jest oczywiste, bo to normalne. To zdarza się tutaj i zdarza się też w niemczech. I to nie tylko ze strony imigrantów - odsyłam do starego jak świat artykułu w Dużym Formacie (zła wyborcza pokazuje jak lewacki system można wyruchać). Abstrahując, bo wiadomo, że nie interesuje cię czytanie - lepsze takie nadużycie niż nadużycie wielkiego koncernu względem tysięcy pracowników albo dzieci. Co jest normalne w supergospodarkach w Azji :).

Cytuj
Jak ktoś się buduje na terenach zalewowych to powinien sobie zdawać sprawę z ryzyka. Zaryzykował, nie udało się. Jak chcesz możesz mu pomoc z własnej kieszeni, ale lewactwo woli sięgać do cudzej :roll:
Po pierwsze, powódź nie jest jedyną klęską. Jak komuś urwie dach wiatr, to powiesz że mógł sobie zdawać sprawę z ryzyka? Czy płacisz jakieś dodatkowe pieniądze na pokrycie strat, które dotknęły ludzi w województwie małopolskim (choćby niedawno - mocne wiatry, potężne ulewy, pourywane dachy). Nie, nie płacisz za to dodatkowych pieniędzy.

Cytuj
to ze lewak by nie dawal i jest egoista który dawałby jedynie z nie swoich pieniędzy wiem. Tylko nie wszyscy ludzie są lewakami i ich egoistyczna natura nie jest w stanie tego uszanować.
Bo lewak nie płaci. Na tym to polega, że wszyscy lewacy żyją w niewidzialnej bańce do której nie docierają podatki, tylko sterują z góry niteczkami, które wyzyskują prywatnych przedsiębiorców. Bo tylko oni płacą podatki. A wszyscy, którzy nie są ciemiężonymi przedsiębiorcami nie płacą. A jak płącą, to nigdy ze swoich, zawsze z cudzych... Ja np. nie płacę. Wujek Putin wszystko mi finansuje za utrzymywanie ducha socjalizmu w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2014, 20:19:54 pm wysłana przez tarniak »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5089 dnia: Sierpnia 17, 2014, 20:58:03 pm »
Cytuj

    pompowanie kasy w agentów szatana tfu, kościół katolicki

ja nie widzę jakiegoś ogromnego pompowania kasy. Fundusz kościelny to jakieś 100-200mln(?) zł.

Według różnych wyliczeń KK kosztuje kilka miliardów rocznie. 2 milardy w formie dotacji bezpośrednich, do tego dolicz pensje katechetów piorących mózgi dzieciom od przedszkola wzwyż, emerytury i pieniądze przekazywane przez samorządy szerokim strumieniem. Ja bym chciał, żeby każdy deklarujący wiarę katolicką musiał płacić na ten podatek. Od razu byśmy mieli ateizm jak w Czechach i skończyłoby się pierdolenie w jakim to katolickim kraju żyjemy.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5090 dnia: Sierpnia 17, 2014, 23:04:32 pm »
Cytuj
Zmniejszanie VATu nie ma nic wspólnego z tym, co było na tym filmiku, chodziło o cięcia wydatków państwa. Nie dziwi mnie, że się nie zapoznałeś z treścią, a starasz się komentować, bo to u ciebie normalne.
:grin: :grin: VAT nie jest podatkiem?  :lol: Im większe wydatki tym większe podatki, im mniejsze wydatki tym mniejsze podatki.
Wydatki mniejsze o polowe to i podatki mniejsze o połowę. Ty wziąłeś tylko te podatki jakie są odciągane bezpośrednio z pensji i ci wyszło 600zl  :lol:
Jak zwykle starasz się komentować rzeczy których w ogolę nie rozumiesz.
Cytuj
To sobie w piśmie świętym poczytaj jak Chrystus ludzi traktował, jak dla ciebie jest to niesprzeczne.
Jak Chrystus traktował ludzi?
Cytuj
Potem pytanie, na jakiej podstawie wg Ciebie byłbyś przyjmowany na studia?
Na podstawie egzaminów wstępnych prowadzonych przez uczelnie. Tak na przykład jest(było?) na architekturze na pg.

Cytuj
Bo wtedy na bank dzieci rodziców po ASP nie będą potrafiły zrozumieć jak działa żarówka, a dzieci ynżyniera będą posługiwały się 18 słowami na krzyż.
skoro więcej nie jest im potrzebne i tymi 18 słowami radzą sobie w życiu lepiej niż po reżimowej edukacji to czemu nie? Trzeba dać ludziom wolność wyboru i sprawdzić które rozwiązanie najlepiej się sprawdzi. Czy artyście jest potrzebne wpajanie na siłę pałą do głowy jakiejś elektrodynamiki, której i tak nie zrozumie  czy lepiej jak więcej czasu poświeci na rozwijanie swoich umiejętności.
Cytuj
Na szczęście niektórzy mają coś przeciwko i może Twoje dziecko nie będzie takie durne jak ty i nauczy się troszkę historii i kultury, bo będzie mogło iść do muzeum narodowego zobaczyć jak kształtowała się ich ojczyzna. Naprawdę z całego serca ci życzę, żeby Twoje dzieci miały szersze horyzonty niż ty.
Tak oczywiście wiem jak bardzo chcecie decydować jak ludzie maja wychowywać swoje dzieci, czego mają się uczyć, co wolno im jeść. Na siłę wyślecie je do muzeów(nawet jeśli nie miałoby na to ochoty i jedynie sie w nim meczyło) i indoktrynować lewacką historią. Podobnie myśleli komuniści.
Cytuj
Jak zawsze. Zdarzają się też wypadki na drogach, to znaczy że masz nie jeździć samochodem? To, że znajdzie się ktoś kto będzie chciał wykorzystać system jest oczywiste, bo to normalne. To zdarza się tutaj i zdarza się też w niemczech. I to nie tylko ze strony imigrantów.
Dlatego trzeba ten bandycki, patologiczny system, gdzie często liczy się cwaniactwo, zlikwidować.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2014, 23:23:47 pm wysłana przez Wulfen »

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5091 dnia: Sierpnia 17, 2014, 23:33:38 pm »
Wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć tarniak, dziękuję :angel:
Ej, ale chyba cię zaorał, nie? :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5092 dnia: Sierpnia 18, 2014, 06:43:23 am »
:grin: :grin: VAT nie jest podatkiem?  :lol: Im większe wydatki tym większe podatki, im mniejsze wydatki tym mniejsze podatki.
Wydatki mniejsze o polowe to i podatki mniejsze o połowę. Ty wziąłeś tylko te podatki jakie są odciągane bezpośrednio z pensji i ci wyszło 600zl  :lol:
Jak zwykle starasz się komentować rzeczy których w ogolę nie rozumiesz.
:lol: Japierdole co ma VAT do obcięcia wydatków na edukację skoro VAT jest podatkiem od towarów i usług. 600 zł było przykładową kwotą. Czy ty faktycznie myślisz, że obcięcie wydatków na media ma bezpośredni wpływ na stawkę VAT? kur** mać, tak to jest jak spędzasz za dużo czasu z termodynamiką, a za mało na czytaniu.

Cytuj
skoro więcej nie jest im potrzebne i tymi 18 słowami radzą sobie w życiu lepiej niż po reżimowej edukacji to czemu nie? Trzeba dać ludziom wolność wyboru i sprawdzić które rozwiązanie najlepiej się sprawdzi. Czy artyście jest potrzebne wpajanie na siłę pałą do głowy jakiejś elektrodynamiki, której i tak nie zrozumie  czy lepiej jak więcej czasu poświeci na rozwijanie swoich umiejętności.
Po to żeby nie powstała bezrefleksyjna armia robotów.

Cytuj
Tak oczywiście wiem jak bardzo chcecie decydować jak ludzie maja wychowywać swoje dzieci, czego mają się uczyć, co wolno im jeść. Na siłę wyślecie je do muzeów(nawet jeśli nie miałoby na to ochoty i jedynie sie w nim meczyło) i indoktrynować lewacką historią. Podobnie myśleli komuniści.
Obrazy Matejki w narodowym do faktycznie esencja lewactwa. I pomyśleć, że mógłbyś wiedzieć jeszcze mniej gdyby nie było podstawy programowej. Straszne.

Cytuj
Dlatego trzeba ten bandycki, patologiczny system, gdzie często liczy się cwaniactwo, zlikwidować.
Wymieniając go na jeszcze bardziej bandycki. Świetne rozwiązanie.

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5093 dnia: Sierpnia 18, 2014, 07:39:36 am »
Banda bezrefleksyjnych robotów to jest teraz. Wszystkie dzieci uczą się, że Gombrowicz dobrym pisarzem był. Przecież to jest tragifarsa. Jeden program i pytanie co autor miał na myśli? Z lektury masz wyciągnąć takie wnioski jakie są w ścigach z księgarni, bo jak nie to pała. Tresura nie nauka. Kto jest zainteresowany to sobie przeczyta, zwłaszcza teraz jak wszystko jest w internecie. A reszta i tak gówno wyniesie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2014, 07:45:17 am wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5094 dnia: Sierpnia 18, 2014, 10:28:34 am »
Ja tam też uważam, że obecny program jest zanadto rozbudowany. Powinno się poświęcać więcej czasu na te najważniejsze rzeczy, a te bardziej złożone zostawić na specjalizację i studia. Czy to jednak w szkole czy na studiach, najwięcej i tak zależy od nauczyciela. Program programem, ale dobrego, rozsądnego podejścia nic nie zastąpi.
Ja dopiero po skończeniu szkoły zrozumiałem, jak mało zapamiętałem ze szkoły o podstawach fizyki i biologii. Teoria ewolucji czy wiedza o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu powinny być wtłaczane w uczniów z tą samą zapalczywością co tabliczka mnożenia. Może teraz nauczanie się trochę poprawiło. Wyniki uczniów z Polski przez ostatnie 15 lat, według testów PISA, uległy znacznej poprawie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/PISA_%28badanie%29

Nie jestem natomiast przekonany, co do tego, że prywatyzacja szkół rozwiązałby wszelkie problemy. Prędzej jeszcze by je pogłębiła. W zalewie marnych szkółek może byłoby kilka bardzo dobrych. Kumpel przez rok chodził do prywatnego gimnazjum. Z tego co słyszałem, poziom nauczania był tam żałosny (dzięki temu miał jednak dużo punktów ze średniej, gdy wybierał liceum). Zresztą, można porównać uczelnie prywatne i państwowe w Polsce.


BTW:
Bojkot rosyjskich produktów. Tych marek lepiej unikać
http://finanse.wp.pl/gid,16811755,kat,138596,title,Bojkot-rosyjskich-produktow-Tych-marek-lepiej-unikac,galeria.html

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5095 dnia: Sierpnia 18, 2014, 11:48:41 am »
Bojkot rosyjskich produktów. Tych marek lepiej unikać
http://finanse.wp.pl/gid,16811755,kat,138596,title,Bojkot-rosyjskich-produktow-Tych-marek-lepiej-unikac,galeria.html
W sobotę akurat lała się Żubrówka i Soplica. To dopiero hipokryzja, rozmawialiśmy m.in. o sytuacji z ruskimi i w przerwach laliśmy w gardło kontrolowany przez nich alkohol oraz wspieraliśmy finansowo. Dobrze chociaż, że niektórzy popychali go amerykańskim napojem.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5096 dnia: Sierpnia 18, 2014, 11:53:28 am »
Bo jakby tylko wodka byla dobrem, ktory uzywasz, a ruscy go wytwarzaja.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5097 dnia: Sierpnia 18, 2014, 11:58:03 am »
W tym miejscu ładnie widać, jak bardzo rozjebany został nasz przemysł. Soplica, Żubrówka, Absolwent - przecież to były polskie wódki  :/

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5098 dnia: Sierpnia 18, 2014, 12:03:38 pm »
Bo jakby tylko wodka byla dobrem, ktory uzywasz, a ruscy go wytwarzaja.
Pewnie, że nie i nie o to tutaj chodzi. Chciałem tylko zauważyć, że każdego, nawet nieświadomego swych działań można uznać za hipokrytę. Można np. wypowiadać się o wyzysku w Chinach i w tym samym momencie siedzieć ubranym od stóp do głów w wytwory ukręcone w tamtejszych fabrykach oraz stukać na klawiaturze złożonej przez chińskie, sprawne paluszki.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5099 dnia: Sierpnia 18, 2014, 13:49:59 pm »


Masowe bany dla Polaków na ruskich serwerach - I CO TERAS RAKU ROSJA DALEJ TAKA DOBRA?

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5100 dnia: Sierpnia 18, 2014, 13:56:15 pm »
Bo jakby tylko wodka byla dobrem, ktory uzywasz, a ruscy go wytwarzaja.
Pewnie, że nie i nie o to tutaj chodzi. Chciałem tylko zauważyć, że każdego, nawet nieświadomego swych działań można uznać za hipokrytę. Można np. wypowiadać się o wyzysku w Chinach i w tym samym momencie siedzieć ubranym od stóp do głów w wytwory ukręcone w tamtejszych fabrykach oraz stukać na klawiaturze złożonej przez chińskie, sprawne paluszki.
Powiem ci, że dość długo zajęło ci dojście do takich wniosków. :>

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5101 dnia: Sierpnia 18, 2014, 14:06:38 pm »
Wszyscy to wiedzą od dawna, ale nie każdy wie, że wódka z polską nazwą jest ruska i to była okazja do złapania refleksji ;)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5102 dnia: Sierpnia 18, 2014, 14:21:56 pm »


Masowe bany dla Polaków na ruskich serwerach - I CO TERAS RAKU ROSJA DALEJ TAKA DOBRA?
No debilongu przecież mówiłem, ze tak bedzie  :lol: Pewnie z 90% ruskich(+99% ukraińców) z przyjemnościa by wyrżnęła już dziś polaczków. A Ty kur** sobie dalej wpie**alaj jabłuszka i rób ruskim bogaczom sankcje  :lol:  Co za zryte berety w tej polszy ludzie mają to ja nie wiem. Kiedyś u ruskich w sklepach odkładali co 10 ziemniaka dla biednego polaczka, jak widac troche sie zmieniło.  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5103 dnia: Sierpnia 18, 2014, 14:39:16 pm »
Pewnie z 90% ruskich z przyjemnościa by wyrżnęła już dziś polaczków.

To ja ci to ruski cwelu tłumaczę że tak właśnie jest od zawsze, a ty wmawiasz że to są jacyś nasi superprzyjaciele i powinniśmy im z radością dupy nadstawiać :lol: Myślisz że jak będziesz im klękać na miecza na każdym kroku to cie zaczną szanować? To co ty tu robisz to nie jest polska postawa, tylko syndrom sztokholmski.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2014, 14:50:00 pm wysłana przez el becetol »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5104 dnia: Sierpnia 18, 2014, 15:29:30 pm »
Pewnie z 90% ruskich z przyjemnościa by wyrżnęła już dziś polaczków.

To ja ci to ruski cwelu tłumaczę że tak właśnie jest od zawsze, a ty wmawiasz że to są jacyś nasi superprzyjaciele i powinniśmy im z radością dupy nadstawiać :lol: Myślisz że jak będziesz im klękać na miecza na każdym kroku to cie zaczną szanować? To co ty tu robisz to nie jest polska postawa, tylko syndrom sztokholmski.
Dobra dawaj dowody gdzie ja im klekam? Lub nazywam koleżkami?
Dziwnym jest też, ze nie cytujesz całosci czyli
Cytuj
Pewnie z 90% ruskich(+99% ukraińców) z przyjemnościa by wyrżnęła już dziś polaczków
Czyżbyś miał jakieś plany w stosunku do przyjaciół ukraińców? Chwała ukrainu co?

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5105 dnia: Sierpnia 18, 2014, 15:46:40 pm »
Powtarzasz po raz kolejny to na co ci odpowiadałem - chcesz się kręcić w kółko to użyj opcji szukaj i przeczytaj jeszcze raz.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5106 dnia: Sierpnia 18, 2014, 16:29:57 pm »
Wy tu pitu pitu, ja dzisiaj oglądałem sobie ukraiński kanał informacyjny TSM (ТСМ).
Ukraińcy odkryli tajemnicę katastrofy prezydenckiego TU-154 w Smoleńsku - samolot wylądował w lesie gdzieś na bagnach, a później został wysadzony w powietrze bombą termobaryczną, przez rosyjskich agentów, którzy później dobijali ludzi, którzy przeżyli wybuch bomby.  :o

http://tsn.ua/video/video-novini/litak-z-lehom-kachinskim-ne-vpav-a-buv-zbitiy-dovodit-polska-presa.html?type=1553

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5107 dnia: Sierpnia 18, 2014, 22:23:19 pm »
Banda bezrefleksyjnych robotów to jest teraz.
A likwidując podstawę, kto wie czy za 30 lat dzieci będą wiedzieć kim był Mickiewicz. Ale dla was to spoko, bo najważniejsze że wolność i, że rodzic sam zdecyduje czy spierdolić dziecku przyszłość. <3

LEVEL HARD: Co niby kur** jest nie tak z Gombrowiczem? :lol:

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5108 dnia: Sierpnia 19, 2014, 00:03:41 am »
Nic, tylko przymuszać do Gombrowicza to totalny absurd.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2014, 00:21:02 am wysłana przez +Centylion+ »
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5109 dnia: Sierpnia 19, 2014, 01:13:06 am »
Powtarzasz po raz kolejny to na co ci odpowiadałem - chcesz się kręcić w kółko to użyj opcji szukaj i przeczytaj jeszcze raz.
Ojej, becet dowodu nie znalazł znowu  :lol:
Banda bezrefleksyjnych robotów to jest teraz.
A likwidując podstawę, kto wie czy za 30 lat dzieci będą wiedzieć kim był Mickiewicz. Ale dla was to spoko, bo najważniejsze że wolność i, że rodzic sam zdecyduje czy spierdolić dziecku przyszłość. <3

LEVEL HARD: Co niby kur** jest nie tak z Gombrowiczem? :lol:
Był lewakiem? I kazali czytac ferdydurke?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5110 dnia: Sierpnia 19, 2014, 01:47:10 am »
Takie tam nie w temacie jak widzie pierdolenie wygnańca z ziemi polskiej:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5111 dnia: Sierpnia 19, 2014, 03:31:35 am »
:grin: :grin: VAT nie jest podatkiem?  :lol: Im większe wydatki tym większe podatki, im mniejsze wydatki tym mniejsze podatki.
Wydatki mniejsze o polowe to i podatki mniejsze o połowę. Ty wziąłeś tylko te podatki jakie są odciągane bezpośrednio z pensji i ci wyszło 600zl  :lol:
Jak zwykle starasz się komentować rzeczy których w ogolę nie rozumiesz.
:lol: Japierdole co ma VAT do obcięcia wydatków na edukację skoro VAT jest podatkiem od towarów i usług. 600 zł było przykładową kwotą. Czy ty faktycznie myślisz, że obcięcie wydatków na media ma bezpośredni wpływ na stawkę VAT? kur** mać, tak to jest jak spędzasz za dużo czasu z termodynamiką, a za mało na czytaniu.
W filmie była mowa o tym że w jednym z wariantów czyli zmniejszeniu o połowę wydatków(zostawienie emerytur, rent, służby zdrowia i kilku innych rzeczy) zmniejszyłyby się radykalnie podatki. W odpowiedzi zrobiłeś swoją pseudo analizę mówiąc, że po okrojeniu wydatków o połowę osoba zarabiająca 5000zł miałaby z powodu niższych podatków tylko 600zł więcej.  Przy twoim założeniu że zmniejsza się o połowę składka na zus, służbę zdrowia i dochodowy nie bilansowałyby się wpływy i wydatki, dlatego i vat musiałby być o połowę mniejszy(możliwa jest oczywiście inna kombinacja, że vat jest bez zmian, a pozostałe podatki byłyby dużo mniejsze  niż połowa)i akcyza o połowę mniejsza i jeszcze wiele innych podatków których nie uwzględniłeś, co w sumie dałoby dużo więcej niż 600zł.
Lepiej byłoby sprawdzić ile średnio płacimy podatku w tym co zarabiamy i wydajemy. Tutaj różne źródła różnie podają. Ja nie wiem ile naprawdę one wynoszą. Jedni podają ~60% inni  ok 50. Ale załóżmy że jest to 50%. Przy takim założeniu ktoś zarabiający 5000 zł oddaje łącznie w podatkach 2500 zł. Zmniejszając podatki i wydatki o połowę dostałby 1250 zł więcej a więc dostawałby  o połowę więcej  niż przed obniżką podatków.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2014, 03:46:28 am wysłana przez Wulfen »

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5112 dnia: Sierpnia 19, 2014, 07:39:00 am »
Cytuj
W filmie była mowa o tym że w jednym z wariantów czyli zmniejszeniu o połowę wydatków(zostawienie emerytur, rent, służby zdrowia i kilku innych rzeczy) zmniejszyłyby się radykalnie podatki. W odpowiedzi zrobiłeś swoją pseudo analizę mówiąc, że po okrojeniu wydatków o połowę osoba zarabiająca 5000zł miałaby z powodu niższych podatków tylko 600zł więcej.
Bo to była pseudo-analiza. Nie jesteś w stanie zrobić innej, bo nie masz danych, gdyż (dzięki Bogu) na świecie nikt tak nie zrobił. Więc założyłem, co zostało podkreślone, że dostaniesz te 600 zł bo o połowę zredukowano wydatki na państwo, więc też uznałem, że dostaniesz połowę więcej reszty brutto - netto. Ale jak tak Cie boli to sobie załóż, że otrzymasz całościowo pensję brutto. To było tylko założenie, niewiele to zmienia w kontekście tego ile będziesz za różne dobrodziejstwa płacił. Popatrz sobie ile teraz kosztuje dobra, prywatna szkoła to pogadamy.

Cytuj
Przy twoim założeniu że zmniejsza się o połowę składka na zus, służbę zdrowia i dochodowy  nie bilansowałyby się wpływy i wydatki, dlatego i vat musiałby być o połowę mniejszy
Co ty kur** człowieku bredzisz? Co ma piernik do wiatraka? Dlaczego zmniejszając podatek dochodowy miałby ci się zmniejszyć VAT. Bo tak? Albo tniesz o połowę dochodowy w przypadku o połowę mniejszych wydatków państwa albo o połowę tniesz VAT. Jak utniesz wszystko o połowę to nie będzie się dało sfinansować nic.

Cytuj
i akcyza o połowę mniejsza i jeszcze wiele innych podatków których nie uwzględniłeś, co w sumie dałoby dużo więcej niż 600zł.
Po raz kolejny. Zmniejszasz wydatki państwa o połowę, o połowę mniej wymagasz od obywatela (w bardzo uproszczonej wersji). Jeśli na każdym podatku utniesz połowę to nie sfinansujesz tej służby zdrowia, którą niby zostawiamy w tym wariancie.

Sugerujesz, że istnieje korelacja między tym ile płacisz za wódkę, a tym, że TVP nie będzie finansowane z budżetu i szkoły będą prywatne.

Cytuj
Lepiej byłoby sprawdzić ile średnio płacimy podatku w tym co zarabiamy i wydajemy. Tutaj różne źródła różnie podają. Ja nie wiem ile naprawdę one wynoszą. Jedni podają ~60% inni  ok 50. Ale załóżmy że jest to 50%. Przy takim założeniu ktoś zarabiający 5000 zł oddaje łącznie w podatkach 2500 zł. Zmniejszając podatki i wydatki o połowę dostałby 1250 zł więcej a więc dostawałby  o połowę więcej  niż przed obniżką podatków.
Zakładając, że pracujesz, dostałeś kiedyś od swojego pracodawcy pasek wynagrodzenia? Teraz już zupełnie poważnie pytam, bo to się robi żenujące.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stawki_podatkowe_w_Europie

Najniższy podatek dochodowy od osób prawnych mają takie potęgi jak np. Serbia, Albania czy Bułgaria. Jak wiemy, są to kraje rozpoznawane jako bogate. Maksymalna stawka dochodowego od osób fizycznych najniższa jest w tych samych potęgach. Z drugiej strony najniższy możliwy VAT to 8% w Szwajcarii. Jednocześnie w Szwajcarii masz duży podatek dochodowy. Dlaczego? Bo jak utniesz wszędzie to na nic nie będzie pieniędzy. Proste. Dlatego właśnie obniżenie dochodowego przy jednoczesnym obniżeniu VATu do kuriozalnie niskich wartości nigdzie się nie zdarza.

Jestem za cięciem podatków, bo każdy chce płacić mniej, ale uważam, że należy to zrobić z głową. Bo jeśli ktoś myśli, że nagle przestanie płacić w podatkach na drogi i będzie wtedy bogatszy, to nie mam jak tego skwitować w logiczny sposób.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2014, 07:56:29 am wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5113 dnia: Sierpnia 19, 2014, 09:09:15 am »


Przyszły rząd wg PO.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5114 dnia: Sierpnia 19, 2014, 22:10:18 pm »
Wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć tarniak, dziękuję :angel:
Ej, ale chyba cię zaorał, nie? :lol:
Nie, pomógł mi jedynie przejść na socjalizm.

Jacek84

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5115 dnia: Sierpnia 19, 2014, 22:54:49 pm »
Możesz kręcić beczunie, ale niestety wasza wiara w niewidzialną rękę rynku dającej bogactwo każdemu, ma zasięg tak duży jak współczesna wiara w Świętowita. I mniej więcej taki sam sens. Nie trzeba być socjalistą, żeby zobaczyć, że to po prostu NIE DZIAŁA. Nie ma najmniejszych dowodów, że to droga poprawna. Dowody anegdotyczne Krula są wciąż anegdotyczne.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5116 dnia: Sierpnia 20, 2014, 02:13:27 am »
Kilka razy miałem sie wtrącić do dyskusji. Ale przegadać tarniaka, nie mam tyle siły i czasu..

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5117 dnia: Sierpnia 20, 2014, 12:33:40 pm »
Nikt tarniaku nie powiedział, że niewidzialna ręka rynku daje bogactwo każdemu. Ona daje bogactwo tym, którym się chce :). Zresztą ja tu beczuni nie kręcę, po prostu stwierdzam, że Twoje argumenty mają sens i nie ma co tu z nimi dyskutować. Jestem jedynie zdania, że jeśli nie chcę brać udziału w Twoim idealnym systemie, to mogę mieć do tego prawo. Socjaliści tak samo jak każda inna grupa faworyzująca swój ustrój powinna mieć prawo żyć sobie w takim systemie, ale nie narzucając go innym. Tak więc socjalizm tarniak jak chcesz to możesz sobie mieć i generalnie jeśli Ci dobrze w nim to tylko dobrze dla Ciebie co nie? Ale skoro sam chcę wybrać dla siebie inną drogę - wraz z jej wybojami i wszelkimi konsekwencjami - to dlaczego ma mi sie tego zabraniać? Przecież to że chcę żyć inaczej nie krzywdzi innych, więc skąd to takie zabranianie dzielenia się na mniejsze grupy ustrojowe? Może chodzi o to, że jak przestanę się zrzucać na biednych i chorych to - podobnie jak przy Acta - padne ofiarą retoryki, że jak sie nie dorzucam to znaczy że Was okradam?

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5118 dnia: Sierpnia 20, 2014, 12:50:53 pm »
niewidzialna ręka rynku daje bogactwo każdemu. Ona daje bogactwo tym, którym się chce

Więc skąd tyle biednych - chcieli biedy zamiast bogactwa?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5119 dnia: Sierpnia 20, 2014, 16:12:26 pm »
niewidzialna ręka rynku daje bogactwo każdemu. Ona daje bogactwo tym, którym się chce

Więc skąd tyle biednych - chcieli biedy zamiast bogactwa?
Ojciec biedny to i syn biedny.