Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2148172 razy)

0 użytkowników i 126 Gości przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6120 dnia: Lutego 11, 2015, 16:47:30 pm »
Potem sie dziwimy ze wygrywa PO, skoro rzeczników tego rządu, nie brakuje nawet na tym forum. Brak słów, przecież jest tak zajebiscie ze ja nie wiem po co oni strajkują, przecież według niektórych im sie przelewa od pieniędzy, lemingroza pełną gębą

Skąd wiesz jakie mamy poglądy polityczne? Oceniasz je tylko pod względem innego zdania w jednej sytuacji?

Ja ci powiem wprost, że NIE popieram rządów PO.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6121 dnia: Lutego 11, 2015, 16:52:20 pm »
Ale wy nie narzekacie ze jest zle, tylko ze ktoś strajkuje, jak Ci tak dobrze to proponuje głosować na PO, przecież tak wspaniale jest żyć w tym kraju, zyczę wam aby dojebali jeszcze wyższe podatki i prace do 75roku zycia

Ale to ty chcesz wyższych podatków skoro popierasz górników. Myślisz że skąd te pieniądze na ich bajońskie wynagrodzenie pójdą? Z twoich pieniędzy właśnie. I do 80 roku bedziesz zadupiać, jak ci bogacze już od 55 lat mogę przechodzić na emeryturę, to myślisz ze kto ich będzie utrzymywał jak będą dupy grzali na hawajach?

Poprę strajki ludzi którzy chcą zmian na lepsze dla całego kraju, a nie małej i agresywnej grupy bogaczy (górnicy to w skali kraju bogacze) którzy chcą zabrać jeszcze moje bo im mało, chociaż mają lepiej niż 99% tego kraju.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6122 dnia: Lutego 11, 2015, 16:53:18 pm »
rolnicy żyją z tego co urośnie, a jak im sarny i dziki wpie**olą to sie nie dziw ze żądają odszkodowania
Nie ubezpieczyli się, bo szkoda forsy, ale jak dziki mordą ziemię pociorały, to już łapę po forsę... I ty jeszcze się nie dziwisz. I innych nazywasz lewakami.

lol

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6123 dnia: Lutego 11, 2015, 16:53:49 pm »




Wiem ze stare, ale daje tylko poglad jak Rzad zabiera wszystko co tylko ma, by ratowac swoj wlasny prywatny interes. Dlatego nie dziwie sie nikomu kto protestuje, kazdy walczy o swoje, a ze Polska jest podzielona(zreszta zawsze byla, taka ujemna cecha narodowa..jednoczyc sie potrafimy jedynie w slusznych sprawach..) od smierci bylego Prezydenta Polski to widac jak na talerzu, szkoda tylko ze ten talerz jest podgrzewany, wiec peknac moze w kazdej chwili.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6124 dnia: Lutego 11, 2015, 16:54:58 pm »
Nie pojmuje tego, narzekacie ze rolnicy chcą kilka mln za szkody, a nie narzekacie, ze kopacz chce dać ukrainie 100mln zł, albo jak prezesi spółek państwowych dostaję mln odprawy. Zrozumcie, ze w niektórych zawodach jest już tak zle, ze ludzie zaczynają wychodzić na ulice, podobno maja dołączyć służby mundurowe, kolejarze. Dla mnie są bohaterami którzy walczą o swoje i oby więcej takich Polaków

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6125 dnia: Lutego 11, 2015, 16:55:48 pm »
No tak, ale zarzucasz nam, że nic nie robimy, a tylko narzekamy, a sam wyjechałeś co można nazwać ostatecznym zmaterializowaniem narzekania, bo już masz tak dosyć, że spierdalasz ;)
Ale wy nie narzekacie ze jest zle, tylko ze ktoś strajkuje, jak Ci tak dobrze to proponuje głosować na PO, przecież tak wspaniale jest żyć w tym kraju, zyczę wam aby dojebali jeszcze wyższe podatki i prace do 75roku zycia

Te strajki są tylko po to żeby zrobić zamieszanie, to nie są strajki mające na celu poprawić życie w kraju, a na pewno nie Twoje. Czy dymisja Zielonogórskiego poprawi Twoje życie, czy zwiększenie odszkodowania z 800 zł na 1500 zł dla rolników to zrobi ? Oni nawet nie walczą o swoje, bo górnicy ani pracy nie stracą, a rolnicy odszkodowania dostali, dotacje mają, siano mają. ch** wie po co te strajki. Jeśli ktoś strakuje za czymś rozsądnym to to popre, ale jeśli z mojego rachunku wychodzi, że to bez sensu to tego nie popieram. Polecam myślenie, a nie tylko oczytywanie "niezależnych" serwisów.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6126 dnia: Lutego 11, 2015, 17:01:47 pm »
Nie pojmuje tego, narzekacie ze rolnicy chcą kilka mln za szkody, a nie narzekacie, ze kopacz chce dać ukrainie 100mln zł, albo jak prezesi spółek państwowych dostaję mln odprawy. Zrozumcie, ze w niektórych zawodach jest już tak zle, ze ludzie zaczynają wychodzić na ulice, podobno maja dołączyć służby mundurowe, kolejarze. Dla mnie są bohaterami którzy walczą o swoje i oby więcej takich Polaków
Jasne, że do dupy jest te rozdawanie pieniędzy (dla Ukrainy, dla prezesów), ale czym to rozdawanie różni się od rozdawania pieniędzy rolnikom czy utrzymywania związków zawodowych w górnictwie? Jedno i drugie to szastanie nie swoimi pieniędzmi.
Rolnicy chcą nieswoje pieniądze za szkody, przed którymi się nie ubezpieczyli. I tyle. Niech się ubezpieczą od takich wypadków i będą mieli spokój. Wtedy zrozumiałbym strajki i walczenie o pomoc państwa w uzyskaniu odszkodowania, ale w przypadku tylko i wyłącznie ubezpieczonych rolników.
Jak byś miał dom na terenach zalewowych, nie miał ubezpieczenia, to też byś strajkował o pieniądze na remont?
Rząd powinien dopłacać frankowiczom?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6127 dnia: Lutego 11, 2015, 17:06:12 pm »
Kto obejmuje wiekszosc posad w zwiazkach zawodowych czy w zarzadach kopaln..podpowiem partyjni koledzy. Svon mala masz wiedze, przekrety w gornictwie byly na porzadku dziennym, i to na grupe sumy.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6128 dnia: Lutego 11, 2015, 17:07:38 pm »
Nie pojmuje tego, narzekacie ze rolnicy chcą kilka mln za szkody, a nie narzekacie, ze kopacz chce dać ukrainie 100mln zł, albo jak prezesi spółek państwowych dostaję mln odprawy. Zrozumcie, ze w niektórych zawodach jest już tak zle, ze ludzie zaczynają wychodzić na ulice, podobno maja dołączyć służby mundurowe, kolejarze. Dla mnie są bohaterami którzy walczą o swoje i oby więcej takich Polaków
No właśnie nie walczą o swoje tylko o moje i twoje. W sensie zabrać tobie i wziąć sobie. Chcesz płacić wyższe podatki i pracować do końca życia to proszę bardzo idź z rolnikami i górnikami.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6129 dnia: Lutego 11, 2015, 17:08:56 pm »
Kto obejmuje wiekszosc posad w zwiazkach zawodowych czy w zarzadach kopaln..podpowiem partyjni koledzy. Svon mala masz wiedze, przekrety w gornictwie byly na porzadku dziennym, i to na grupe sumy.
Jak we wszystkich państwowych spółkach. I jeszcze ludzie za to dostają ogromne odprawy.
Mówisz, że mam małą wiedzę, a sam o tych przekrętach dowiedziałeś się, jak od kilku dni trąbią o tym wszystkie media. Hehe.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6130 dnia: Lutego 11, 2015, 17:12:30 pm »
Izdebski to frajer Palikota i jemu podobnych, ale skad masz informacje ze rolnicy mają dobrze? a twierdzisz ze wiekszość z nich ma.
Rolnicy maja racje, tak samo jak górnicy, to nie ich wina ze rządzą tym krajem, jak kur** burdelem. Co do komruska, media głównego nurtu robią wszystko aby wygrał ten rosyjski sprzedawczyk. Najlepsze jest to ze ten słoik nie umie, podstawowego jezyka, czyli j.angielskiego. W dodatku jest tylko i wyłącznie przepychaczem ustaw dla PO. To w dużej mierze jemu zawdzieczamy ze bedziemy je**ć do 67r zycia

Raku nie narzeka, zresztą widać było po jego ostatniej wrzucie w zakupowym szaleństwie. W rolnictwo pompuje się dużo siana więc dostają dużo pomocy, jakoś nie słyszy się żeby rolnicy żyli w ubóstwie, każdy kto ma rolę zapewne jakiś poziom życia utrzymuje.
Nie narzeka? wrzut w zakupowym? O czym Ty pier**lisz? Kto niby pompuje kase w rolnictwo? Chyba tylko rolnik. Nie masz pojecia o czym piszesz. Każdy kto ma role..chciałbym cie tydzień u mnie zobaczyć.
Rolnicy-słuszne postulaty związane ze szkodami, spowodowanymi zwierzętami.
A jak moim starym dziki się wjebią do sklepu i wyżrą towar to też ktoś im odda hajsy?
A skad ja mam to kur** wiedzieć, co ja odpowiadam za stań państwa?
No ale przecież rolnikom się należy i to wiesz i możesz o tym gadać...
Państwo się powinno wszystkimi opiekować i o wszystkich dbać :roll: :roll:
a jak twoim starym dziki w sklepie szkody narobią to sam tusk przyjedzie i sypnie groszem. Pewne info.
Co to ubezpieczenia przed dzikami. Najpierw sie dowiedzcie czy ktoś ubezpieczy a po drugie ile można za takie ubezpieczenie dostać. Ziomkowi ostatnio dali 70zł za hektar, miał 5- zebrał jak za jeden. dostał 350zł od "myśliwych" Odstrzeić samemu oczywiści nie wolno, bo kara sroga jak panom zwierzyne w lesie strzelasz.

Ogólnie to nie wiecie o czym tu piszecie przez 2 strony. Wszyscy..  :wall_bash:

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6131 dnia: Lutego 11, 2015, 17:18:53 pm »
A wszystkie dotacje z unii, kredyty ? Przecież za to te gospodarstwa zapewne powstawały. Co do ubezpieczeń nie wiem, ale jak mówiłem odszkodowania niby były po 800 zł /ha. Ile niby powinni rolnicy dostać jak inni dostali jeszcze mniej ?

To mi wytłumacz na czym to wszystko polega gdzie jest ten tak wielki problem i czy rzeczywiście rolnicy z trudem wiążą koniec z końcem jak to jest przedstawiane.

To nawiązanie do zakupowego to przecież było żartobliwie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6132 dnia: Lutego 11, 2015, 17:28:34 pm »
tomek, izdebski sie solidaryzuje pieknie z gornikami, a poczytaj sobie skad tony wegla pcha. nawet zabawne. a co do tych odszkodowan, ja jestem za, maja na premie w zus, to na rolnikow tez powinni miec. mam w rodzinie kilku rolnikow i za nic bym sie z nimi nie zamienil, to nie jest latwy kawalek chleba.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6133 dnia: Lutego 11, 2015, 17:28:48 pm »
Kto obejmuje wiekszosc posad w zwiazkach zawodowych czy w zarzadach kopaln..podpowiem partyjni koledzy. Svon mala masz wiedze, przekrety w gornictwie byly na porzadku dziennym, i to na grupe sumy.
Jak we wszystkich państwowych spółkach. I jeszcze ludzie za to dostają ogromne odprawy.
Mówisz, że mam małą wiedzę, a sam o tych przekrętach dowiedziałeś się, jak od kilku dni trąbią o tym wszystkie media. Hehe.
Tata jeszcze jest gornikiem plus ratownik, dokladnie to kierownikiem, ratownikiem jest ciagle, ale zaczynal od dolowego. Wiec wiedzialem wszystko sporo wczesniej.

Ja powiem tyle, Rzad to nie pracodawca, a niekotrzy tak mysla ze tak jest.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6134 dnia: Lutego 11, 2015, 17:32:43 pm »
a gornikow nie zaluje. tam co drugi jest ratownikiem, bo dodatek do emy wjezdza. hakis czas temu wklejalem link ze "spowiedzia" gornika, gdzie byl caly proceder okradania ladnie opisany, od gory do dolu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6135 dnia: Lutego 11, 2015, 17:34:37 pm »
i jeszcze, widze ze emigracja na panstwo pluje najbardziej ochoczo. kolonko, cejrowski, marins. przypadek? nie sondze.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6136 dnia: Lutego 11, 2015, 17:42:37 pm »
Nikt sie ciebie o zdanie nie pytal.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6137 dnia: Lutego 11, 2015, 17:44:11 pm »
to jest forum kolezko.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6138 dnia: Lutego 11, 2015, 17:45:38 pm »
Prawda, ale opowiadanie dyrdymalow to troche takie cienkie. Polecam byc ratownikiem.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6139 dnia: Lutego 11, 2015, 17:48:10 pm »
A to on jeden ma ciężka pracę?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6140 dnia: Lutego 11, 2015, 17:51:20 pm »
jakich dyrdymalow? poczytaj sobie te spowiedz, co wklejalem. na kopalni kradna niemal WSZYSCY, jedni mniej, inni wiecej. nie wiem, moze twoj ojciec nie, ale zapytaj mu sie jak to jest z tym ratownikiem, po co to ciagnie, z obowiazku czy chodzi o kaske? odpowiedz zachowaj dla siebie.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6141 dnia: Lutego 11, 2015, 17:55:31 pm »
A wszystkie dotacje z unii, kredyty ? Przecież za to te gospodarstwa zapewne powstawały. Co do ubezpieczeń nie wiem, ale jak mówiłem odszkodowania niby były po 800 zł /ha. Ile niby powinni rolnicy dostać jak inni dostali jeszcze mniej ?

To mi wytłumacz na czym to wszystko polega gdzie jest ten tak wielki problem i czy rzeczywiście rolnicy z trudem wiążą koniec z końcem jak to jest przedstawiane.

To nawiązanie do zakupowego to przecież było żartobliwie.
Gospodarstwa nie powstały przez unie  :lol: Gospodarstwa mimo unii ciągle istnieją, oczywicie mam na myśli zwykłego chłopa a nie bałerów rządowych dzieci czy innych podobnych przedsiębiorstwach.
Nie znam nikogo kto dostał odszkodowanie za dziki, a czy 800zł to dużo? Policz sam. np. masz 1ha pszenicy czyli kosisz jakieś 5ton. Sprzedajesz te 5 ton, ile masz złotówek?
Unijne dotacje w 110% wracają do uniji, jeśli ktoś rzeczywiści gospodarzy a nie udaje.

NA czym polega problem? Problem polega na ruchaniu chłopa w dupala przez każdy rząd odkąd pamietam.
Przykład dzisiejszych strajków: mleko- głupote kwot mlecznych pomine bo to zwykłe sprzedanie kraju przez rządzących. 20 lat temu moj tatuś sprzedawał mleko po 1,20zł. Ja nie sprzedaje, bo gdybym chciał musiałbym przejsc normy unijne +polskie(tu jest czasami kosmos). Czyli inwestycja około miliona złotych jak dla mnie. Jakby dobrze poszło i już jakiś zwrot bym z uniji dostał( a nie kare) to miałbym około 600tyś długu do spłaty w 10lat. Teraz mleko sprzedawałbym po 1zł i dostał kare za nadprodukcje. Czyli może bym coś zarobił a moze i nie. Wiec co robie z długiem 600tyś? Sprzedaje gospodarstwo niemcowi i jestem u niego parobkiem. Wiec ja tam sie tym chłopom nie dziwie.
Jak mi wypali tajlandia w tym roku, to japonie daję na za rok, tylko chciałbym trochę się nauczyć japońskiego żeby jako tako się dogadać.
Widzisz mnie ani stać na takie wycieczki a nawet gdyby to nie MAM NA NIE CZASU!

Marins

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6142 dnia: Lutego 11, 2015, 18:07:00 pm »
i jeszcze, widze ze emigracja na panstwo pluje najbardziej ochoczo. kolonko, cejrowski, marins. przypadek? nie sondze.
Ale pier**lisz ile polaków w PL narzeka na sytuacje w kraju ? w łeb się jebnij.

Marins

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6143 dnia: Lutego 11, 2015, 18:10:40 pm »
Cytuj
Strajk ostrzegawczy w maju, a we wrześniu strajk generalny - zakłada harmonogram działań Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Związek skarży się m.in. na małą liczbę pielęgniarek zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia oraz rażąco niskie płace.

http://fakty.interia.pl/polska/news-pielegniarki-i-polozne-z-ozzpip-szykuja-sie-do-strajku,nId,1670637

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6144 dnia: Lutego 11, 2015, 18:16:38 pm »
Proponuję zabrać połowę pensji górników i dać pielęgniarkom. Pielęgniarki będą szczęśliwe, a górnicy i tak zawsze będą wkur**eni więc co za różnica.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6145 dnia: Lutego 11, 2015, 18:19:08 pm »
Ja proponuje wywiesić cennik w szpitalach. Ile dawać w kopertach, ludzie nie chcą przepłacać a mniej dać to gorzej jak nie dać nic.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6146 dnia: Lutego 11, 2015, 21:04:59 pm »
Proponuję zabrać połowę pensji górników i dać pielęgniarkom. Pielęgniarki będą szczęśliwe, a górnicy i tak zawsze będą wkur**eni więc co za różnica.
Przestań pie**olić bo sie tego czytać nie da, skąd możesz wiedzieć ile zarabiają górnicy?
http://niezalezna.pl/63190-ile-rzeczywiscie-zarabia-sie-w-kopalni-po-publikacji-gus-gornicy-publikuja-odcinki-z-pensji
Następnym razem opieraj swoje tezy z kosmosu na faktach, a fakty są takie ze za tak marne pieniadze muszą zapierdalać jak murzyni. Jeden przykład w JSW cały zarząd + prezes zarabia tyle ile 1/3 załogi kopalni, a przypomnę ze pracuje tam ponad 2,5tys pracowników. Skoro Sikorskiego stać było płacić za obiady 1500zł, wydawać na koncerty Madonny mln, na wynagrodzenia urzedników, na odprawy dla prezesików, to stać ten pier**lony rząd dać rolnikom 3mln zł. I więcej nie pierd** złego słowa na tych ludzi pracy, bo jestem pewien ze jak byś stanął przed takim spracowanym lata pracownikiem, to wybiłby Ci te głupie teksty z głowy

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6147 dnia: Lutego 11, 2015, 21:19:15 pm »
Proponuję zabrać połowę pensji górników i dać pielęgniarkom. Pielęgniarki będą szczęśliwe, a górnicy i tak zawsze będą wkur**eni więc co za różnica.
Przestań pie**olić bo sie tego czytać nie da, skąd możesz wiedzieć ile zarabiają górnicy?
http://niezalezna.pl/63190-ile-rzeczywiscie-zarabia-sie-w-kopalni-po-publikacji-gus-gornicy-publikuja-odcinki-z-pensji
Następnym razem opieraj swoje tezy z kosmosu na faktach, a fakty są takie ze za tak marne pieniadze muszą zapier**lać jak murzyni. Jeden przykład w JSW cały zarząd + prezes zarabia tyle ile 1/3 załogi kopalni, a przypomnę ze pracuje tam ponad 2,5tys pracowników. Skoro Sikorskiego stać było płacić za obiady 1500zł, wydawać na koncerty Madonny mln, na wynagrodzenia urzedników, na odprawy dla prezesików, to stać ten pier**lony rząd dać rolnikom 3mln zł. I więcej nie pierd** złego słowa na tych ludzi pracy, bo jestem pewien ze jak byś stanął przed takim spracowanym lata pracownikiem, to wybiłby Ci te głupie teksty z głowy


w dupie mam odcinki pensji. Niech dadzą PITy.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6148 dnia: Lutego 11, 2015, 21:21:23 pm »
Idz ich poproś, ciekawe ile lekarze zarabiaja ??  :lol: :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6149 dnia: Lutego 11, 2015, 21:26:11 pm »
Następnym razem opieraj swoje tezy z kosmosu na faktach, a fakty są takie ze za tak marne pieniadze muszą zapier**lać jak murzyni.

To niech sie kur** zwolnią i znajdą pracę w Biedronce na kasie. Kto im broni? Czego się tak trzymają tych kopalni? KASA! Pomyśl logicznie. Siedzą tam bo w przeciwieństwie do normalnego człowieka dostają 14 pensji w roku a nie 12, węgiel za darmo, dodatki, hajs płynie z każdej strony - popatrz na Sylvana on jest dobrym przykładem człowieka po Akademii Górniczo-Hutniczej. I co myślisz że on 1700 zarabia miesięcznie?  :lol:


Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6150 dnia: Lutego 11, 2015, 21:28:15 pm »
Następnym razem opieraj swoje tezy z kosmosu na faktach, a fakty są takie ze za tak marne pieniadze muszą zapier**lać jak murzyni.

To niech sie kur** zwolnią i znajdą pracę w Biedronce na kasie. Kto im broni? Czego się tak trzymają tych kopalni? KASA! Pomyśl logicznie. Siedzą tam bo w przeciwieństwie do normalnego człowieka dostają 14 pensji w roku a nie 12, węgiel za darmo, dodatki, hajs płynie z każdej strony - popatrz na Sylvana on jest dobrym przykładem człowieka po Akademii Górniczo-Hutniczej. I co myślisz że on 1700 zarabia miesięcznie?  :lol:



Nie zapominaj o wcześniejszej emeryturze i kwiatkach, gdzie gościu ma "przepracowane" więcej lat niż jego faktyczny wiek :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6151 dnia: Lutego 11, 2015, 21:47:32 pm »
Idz ich poproś, ciekawe ile lekarze zarabiaja ??  

Lekarze najczęściej zarabiają teraz na kontraktach = ch**owa emerytura. A taki górnik nie dość, że ma wcześniej emeryturkę to jeszcze bardzo wysoką. Zresztą, w porównaniu z innymi krajami, chociażby "kryzysowej" Grecji, to lekarze zarabiają tutaj śmieszne pieniądze.

Zresztą przynajmniej lekarze dróg nie blokowali, nie palili opon, nie rzucali kamieniami w cudza własność (samochody na drodze) :lol: Zamknęli jedynie gabinety - w końcu nie podpisali kontraktu = są bezrobotni, więc pretensje ludzi były bekowo i nieuzasadnione. Zresztą i tak 90% gabinetów działało normalnie i jedyną formą protestu była kartka na drzwiach, że popierają PZ. Swoją drogą z tego co mi wiadomo świetnie działa pakiet onkologiczny :lol:

Te odcinki są gówno warte i dobrze o tym wiesz. Skoro tak grasz, to ja poprosze lekarza co pracuje 3h/tydzień np. w scanmedzie by dał kwitek tylko z tego i wyjdzie, że zarabia 2000zł. Ujawnienie PITów jest jedynym dowodem - któego oczywiście górnicy nie przedstawili. Byłoby miło, gdyby jeszcze pokazali swoje wyciągi z ZUSu. Jak przecietny obywatel ma w liście napisane "Twoja emerytura będzie wynosić 340zł" to górnik będzie miał "3400zł".

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6152 dnia: Lutego 11, 2015, 23:12:38 pm »
Bardziej do co was rozbawiało ale aki temat ostatnio to daje tu:
Treść artykułu:
Cytuj
"Paweł Wróblewski ma 150-hektarowe gospodarstwo, 250 sztuk bydła (w tym 80 dojnych krów) i milion złotych kredytu do spłacenia. Blokuje drogi, bo domaga się ustąpienia ze stanowiska premier i ministra rolnictwa. Chce też, by rząd dogadał się z Rosją i zniesiono embargo"
itd, itp

Komentarz człowieka, znajomka któremu nie chciało sie robić(jeszcze bardziej jak jego ojcu :o)  -
Cytuj
"Czyli ma 150000 zl dopłaty za samo pisiadanie ziemi, ok 350zl za szt od krowy do 50-tej. Kredyt niech powie na jaki procent bo reszta może tylko pomarzyć. Darmowe ubezpieczenie zdrowotne, mocne dofinansowanie do maszyn itp itd. Te wszystkie przywileje są kosztem reszty społeczeństwa konsumentów nie beneficjentów. Toż to bogacz król!. Za komuny chyba bylo mniej komuny;)"
Teraz pytanie, czemuś do miasta poszedł jak tak miałeś dobrze?
 :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6153 dnia: Lutego 11, 2015, 23:23:53 pm »
Obawiam się że tu może nie zobaczyć twojego pytania.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6154 dnia: Lutego 11, 2015, 23:25:53 pm »
Obawiam sie, ze dostałem bana na fejsiku.
 :lol:

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6155 dnia: Lutego 12, 2015, 08:48:30 am »
S chce pozwac politykow za ujawnienie info o kosztach zwiazku: http://www.rp.pl/artykul/1033541,1178479.html

He he he
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2015, 08:50:44 am wysłana przez svonston »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6156 dnia: Lutego 12, 2015, 09:15:03 am »
Następnym razem opieraj swoje tezy z kosmosu na faktach, a fakty są takie ze za tak marne pieniadze muszą zapier**lać jak murzyni.

To niech sie kur** zwolnią i znajdą pracę w Biedronce na kasie. Kto im broni? Czego się tak trzymają tych kopalni? KASA! Pomyśl logicznie. Siedzą tam bo w przeciwieństwie do normalnego człowieka dostają 14 pensji w roku a nie 12, węgiel za darmo, dodatki, hajs płynie z każdej strony - popatrz na Sylvana on jest dobrym przykładem człowieka po Akademii Górniczo-Hutniczej. I co myślisz że on 1700 zarabia miesięcznie?  :lol:

Idz je* tam pod ziemią w zajebiscie cieżkich warunkach, do tego co chwile słychać ze giną górnicy, tak zasługują na przywileje

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6157 dnia: Lutego 12, 2015, 11:16:03 am »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6158 dnia: Lutego 12, 2015, 16:48:36 pm »
Znam takich co dostali w górnictwie na start 3k netto a także takich co minimalną, co nie zmienia faktu że dawniej dawali więcej na start i Ci ludzie dalej zarabiają duże pieniądze, zwłaszcza Ci którzy dostali pozycje sztygara, który pilnuje niższej sztygara...
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #6159 dnia: Lutego 12, 2015, 16:59:48 pm »