Autor Wątek: God of War 3  (Przeczytany 299843 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #680 dnia: Lutego 14, 2009, 00:18:39 am »
wg mnie nawet na PS2 dumą i mocą tej serii jeśli chodzi o grafikę nie było wykonanie postaci itp tylko animacja i widoki oraz praca kamery przy QTE.Przecież tekstury,efekty uderzeń czy modele postaci wcale nie były lepsze niż np w DMC3 czy innych topowych tytułach.To animacja,a właściwie oddanie w niej brutalności Krotosa,rotacje kamer przy QTE i genialne widoki(Olimp z jedynki,świątynia na szczycie rydwanu z posagami koni,czy też Kronos trzymający na barkach całą ziemię) sprawiały,że GoW2 byl bezdyskusyjnie najładniejszą grą na PS2.

Wg mnie podobnie będzie tutaj,nawet widać to na trailerze,niby nic ponadto co widzieliśmy w innych tytułach ale sama końcówka gdy kamera pokazuję całą okolicę i inne tytany to już MOC(a kto wie wie czy grając na grzbiecie Gaji wszystko nie będzie się kołysało razem z ruchami olbrzyma).W fullu pewnie będzie od groma takich miejscówek
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2009, 00:21:54 am wysłana przez punisher85 »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #681 dnia: Lutego 14, 2009, 00:32:06 am »
wg mnie nawet na PS2 dumą i mocą tej serii jeśli chodzi o grafikę nie było wykonanie postaci itp tylko animacja i widoki oraz praca kamery przy QTE.Przecież tekstury,efekty uderzeń czy modele postaci wcale nie były lepsze niż np w DMC3 czy innych topowych tytułach.To animacja,a właściwie oddanie w niej brutalności Krotosa,rotacje kamer przy QTE i genialne widoki(Olimp z jedynki,świątynia na szczycie rydwanu z posagami koni,czy też Kronos trzymający na barkach całą ziemię) sprawiały,że GoW2 byl bezdyskusyjnie najładniejszą grą na PS2.

Wg mnie podobnie będzie tutaj,nawet widać to na trailerze,niby nic ponadto co widzieliśmy w innych tytułach ale sama końcówka gdy kamera pokazuję całą okolicę i inne tytany to już MOC(a kto wie wie czy grając na grzbiecie Gaji wszystko nie będzie się kołysało razem z ruchami olbrzyma).W fullu pewnie będzie od groma takich miejscówek

To jest tak jakbyś mówi, że level w Girsach gdzie się jedzie pociągiem  (tak naprawdę jest to namniejszy poziom w grze) to Ty tam zwiedziłeś całe państwo tym pociągiem i w żadnej grze wcześniej nie pokonałeś takiego dystansu jak w girsach w tym pociągu. Sorry, ale równie dobrze, te malutkie korytarzyki z God of War 1 i 2 mogłby być otoczone mapą kosmosu ze spadającymi gwiazdami, latającymi spodkami itp. To co pisałbyś, że gra jest ogromna bo zwiedziłeś całą galaktykę? ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #682 dnia: Lutego 14, 2009, 00:41:24 am »
wg mnie nawet na PS2 dumą i mocą tej serii jeśli chodzi o grafikę nie było wykonanie postaci itp tylko animacja i widoki oraz praca kamery przy QTE.Przecież tekstury,efekty uderzeń czy modele postaci wcale nie były lepsze niż np w DMC3 czy innych topowych tytułach.To animacja,a właściwie oddanie w niej brutalności Krotosa,rotacje kamer przy QTE i genialne widoki(Olimp z jedynki,świątynia na szczycie rydwanu z posagami koni,czy też Kronos trzymający na barkach całą ziemię) sprawiały,że GoW2 byl bezdyskusyjnie najładniejszą grą na PS2.

Wg mnie podobnie będzie tutaj,nawet widać to na trailerze,niby nic ponadto co widzieliśmy w innych tytułach ale sama końcówka gdy kamera pokazuję całą okolicę i inne tytany to już MOC(a kto wie wie czy grając na grzbiecie Gaji wszystko nie będzie się kołysało razem z ruchami olbrzyma).W fullu pewnie będzie od groma takich miejscówek
To, że GOW3 będzie zajebisty jest pewne :cool:  
Osobiście po prostu nie lubię słuchać przesadzonych historii o grafice, typu "GOW3 wygląda prawie jak render" (chodzi mi tu o ten pierwszy tester i wypowiedź kogoś tam z Sony).

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #683 dnia: Lutego 14, 2009, 00:52:44 am »

To jest tak jakbyś mówi, że level w Girsach gdzie się jedzie pociągiem  (tak naprawdę jest to namniejszy poziom w grze) to Ty tam zwiedziłeś całe państwo tym pociągiem i w żadnej grze wcześniej nie pokonałeś takiego dystansu jak w girsach w tym pociągu. Sorry, ale równie dobrze, te malutkie korytarzyki z God of War 1 i 2 mogłby być otoczone mapą kosmosu ze spadającymi gwiazdami, latającymi spodkami itp. To co pisałbyś, że gra jest ogromna bo zwiedziłeś całą galaktykę? ;)

Nie rozumiem o co Ci chodzi w tym swoim poście.Ja tylko napisałem co czyniło GoW1 i 2 na ps2 tym,że w opinii wszystkich to były najładniejsze pozycje na ps2 mimo,że poziom wykonania postaci,efektów itp nie odbiegał od innych gier.I uważam ,że podobnie może być w przypadku GoW3.W odczuciu grafiki liczy się wartość artystyczna i techniczna.Mnie wali czy gra jest liniowa czy jakich sztuczek użyli programiści-liczy się to co widzę na ekranie.Podobnie jest z K2 i Crysis-technicznie Crysis jest nie do pobicia ale już na ekranie lepiej prezentuje się wg mnie w K2 z uwagi na rozpierduchę,design i artyzm wykonania.

PS.Przecież logiczne jest,że nie pisałbym,że gra jest ogromna i zwiedzałem w niej całą galaktykę wg twojego przykładu.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #684 dnia: Lutego 14, 2009, 03:32:36 am »
Bardzo dobry trailer. Już teraz gra wygląda bardzo dobrze, ciekawe co panowie z Santa Monica wycisną z PS3 przez następny rok  :cool:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 723
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #685 dnia: Lutego 14, 2009, 09:44:06 am »
Nie miałem na myśli, Ciebie, że wydajesz takie opinie, tylko, że na forum są takie zdania bardzo powszechne i nieraz z takim czymś się napewno tutaj spotkałeś.
Dwa nauczymy się rozróżniać grafikę (czyli czysto techniczne rzeczy jak poly, aa, rozdzielczość, efekty na teksturach itp) od design'u, bo jeżeli o "ładność" idzie to dla mnie narazie nie doścignionym wzorem jest Mirrors Edge i żadne KZ2 czy Crysis nie jest tak "ładne".

Tyle, że taki design jest nieraz bardzo ściśle powiązany z grafiką.

Wg mnie podobnie będzie tutaj,nawet widać to na trailerze,niby nic ponadto co widzieliśmy w innych tytułach ale sama końcówka gdy kamera pokazuję całą okolicę i inne To jest tak jakbyś mówi, że level w Girsach gdzie się jedzie pociągiem  (tak naprawdę jest to namniejszy poziom w grze) to Ty tam zwiedziłeś całe państwo tym pociągiem i w żadnej grze wcześniej nie pokonałeś takiego dystansu jak w girsach w tym pociągu. Sorry, ale równie dobrze, te malutkie korytarzyki z God of War 1 i 2 mogłby być otoczone mapą kosmosu ze spadającymi gwiazdami, latającymi spodkami itp. To co pisałbyś, że gra jest ogromna bo zwiedziłeś całą galaktykę? ;)

Chodzi o efekt. Uzyskano go tak, a nie inaczej, ale robiło to wrażenie wielkiego świata. Wyglądało świetnie. A że Ty widziałeś w tym tylko bitmapy - Twoja strata.

Dobra ja już nie będę się wypowiadał w tej sprawie, bo wygląda to trochę jakbyśmy próbowali Ciebie zaszczuć.

Zakładamy, że premiera GoWIII odbędzie się w marcu 2010. A co jeśli będzie to koniec 2010? W końcu to będzie tytuł, na którym będzie ciążyła wielka odpowiedzialność. Przypomina to sytuację Killzone 2, choć są pewne różnice. Aby dopracować grę (szczególnie jeśli do twórców dotrą oprócz ochów też uwagi co do otoczenia) premiera może odbyć się znacznie później.

EDIT: To ciekawe - my tu piszemy, że gra wygląda "tylko" ładnie, albo po prostu dobrze, natomiast ci co widzieli więcej piszą, iż to najładniejsza gra na PS3. Albo nie widzieli Killzone 2, albo (co wydaje się oczywiste) podczas rozgrywki wygląda to lepiej (w końcu inne ustawienie kamery, ciągła akcja, itp). Widzieli na pewno więcej niż my. Mam swoją teorię, ale... wstrzymam się na razie z jej ujawnieniem Wink.

Ruszyła oficjalna strona: http://www.us.playstation.com/GodofWarIII
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2009, 10:12:34 am wysłana przez Zielarz »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #686 dnia: Lutego 14, 2009, 10:30:36 am »

Chodzi o efekt. Uzyskano go tak, a nie inaczej, ale robiło to wrażenie wielkiego świata. Wyglądało świetnie. A że Ty widziałeś w tym tylko bitmapy - Twoja strata.


Ok kończąc ten temat zapytam jeszczę.
O co chodzi ludziom gdy piszą, że GoW2 wycisnął ostatnie soki z PS2. Skoro zdajecie sobie sprawę z tego, że DMC miał ładniejsze modele i teksturki niż GoW, skoro zdajecie sobię sprawę, że tak zwane otoczenie, widoczki i horyzont był prostą mapką to właście co było tak niesamowitego w GoW2, że wyciskał jakieś moce z PS2? Bo jeżeli ładnie wyglądajaca mapka jako background (a zgadzam się, że w GoWach rzeczywiscie te mapki były śliczne i widowiskowe) robi na Was takie wrażenie i tak się graficznie podoba to właściwie za grę wykorzystującą 100% mocy PS2 trzeba by było uznać singstara bo tam za tymi generowanymi przez konsolę kreskami leciała fotorealistyczna grafika z teledysków. To dopiero musiało robić wrażenie, człowiek wyglądał identycznie jak człowiek itp.
Piekne widoki, wspaniałą grafikę i szczyt możliwości pokazał Shadow of the Colossus. Tam rzeczywiście dalekie pole widzenia i całe otoczenie było faktycznym miejscem gry. Mogłeś się udać w miejsca które widzisz, lokacje były ogromne, modele kolosów z ich spektakularną siersią były absolutnie jednym z najpiękniejszych efektów jakie widziałem na PS2. Widać było, że gra momentami stanowi too much dla czarnulki, gdy framerate potrafił spadac na łeb na szyję. Jednak tam naprawdę twórcy zrobili coś niesamowitego graficznie na tak ograniczonym sprzęcie. Bez ściemy, bez jakiś sztuczek wszystko było generowane przez konsolę i wyglądało pięknie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #687 dnia: Lutego 14, 2009, 10:45:54 am »
EDIT: To ciekawe - my tu piszemy, Że gra wygląda "tylko" ładnie, albo po prostu dobrze, natomiast ci co widzieli więcej piszą, iŻ to najładniejsza gra na PS3. Albo nie widzieli Killzone 2, albo (co wydaje się oczywiste) podczas rozgrywki wygląda to lepiej (w końcu inne ustawienie kamery, ciągła akcja, itp). Widzieli na pewno więcej niŻ my. Mam swoją teorię, ale... wstrzymam się na razie z jej ujawnieniem Wink.


Czyli sytuacja podobna do Bayonetty - teŻ swojego czasu, po pokazaniu grze ludziom z prasy, ale jeszcze przed oficjalnym trailerem, padały teksty, Że to najpiękniejsza gra i w ogóle; trailer jednak trochę rozczarował. MoŻliwe, Że zarówno GoW jak i właśnie Bayonetta pazury pokazują dopiero w trakcie prawdziwej gry, a nie na wyreŻyserowanm trailerze, szybkim montaŻu, czy screenach.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 727
  • Reputacja: 74
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #688 dnia: Lutego 14, 2009, 10:57:58 am »
Buzu, ty w ogóle grałeś w Gowa II? Widzialeś level gdzie biegasz, a w tle masz tytana (Atlasa) podtrzymującego ziemię? I po chwili dobiegasz do niego i jesteś jak owad na jego skórze? Albo w momencie gdy zdobywasz skrzydła Ikara i możesz do tego "tła' dolecieć, i stwierdzić że wszystko co widzisz jest trójwymiarowe i gotowe do zwiedzania? Jakie proste tło, jaka prosta mapka? Ta gra zapiera dech w piersiach do dnia dzisiejszego...

Także proszę idź graj w crysisa, zamiast bezsensownie krytykować tytuły w rodzaju KZ2 czy GOW... mają one swoje wady, ale jeśli chodzi o oprawę to moim zdaniem stanowią absolutna czołówkę...


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #689 dnia: Lutego 14, 2009, 11:01:52 am »
obejrzałem właśnie trailer w HD.

dla mnie miazga, najlepsza gra i w ogóle ooooooooocccchhhhhhhhhhhhhh i aaaaaacccccccchhhhhhhhhhhh zaraz zemdleję  :cool:
grafa kozacka, dynamika jeszcze lepsze no i brutal, krew, klimat masakryczny, jestem osrany  :grin:

dla jedynki kupiłem ps2, dla mnie must have!

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #690 dnia: Lutego 14, 2009, 11:18:57 am »
Buzu, ty w ogóle grałeś w Gowa II? Widzialeś level gdzie biegasz, a w tle masz tytana (Atlasa) podtrzymującego ziemię? I po chwili dobiegasz do niego i jesteś jak owad na jego skórze? Albo w momencie gdy zdobywasz skrzydła Ikara i możesz do tego "tła' dolecieć, i stwierdzić że wszystko co widzisz jest trójwymiarowe i gotowe do zwiedzania? Jakie proste tło, jaka prosta mapka? Ta gra zapiera dech w piersiach do dnia dzisiejszego...


Aha czyli Twoim zdaniem model oglądany w levelu gdzie np ten caly atlas robi za background to jest ten sam model w levelu gdy jesteś na jego ciele? Ciekawa teoria zaistę.
Czyli w DMC3 jak widzisz levathiana z zew to jest ten sam model co level w jego wnętrzu. W tym filmiku co sobie lata i go widać z zew to od razu już tam konsola liczy jego wnętrze bo za chwilkę będzie lvl w jego ciele? Wiesz, że często jedna postać ma kilka modele w róznych etapach gry?
NP FFX. Tidus render, masakra, jakoś nie osiągalna nawet na tej generacji. Tidus cutscene - najlepszy model na silniku gry, dużo szczegółow i detali oraz dobre wygładzanie i większa ilość poly. Tidus w walce - biedniejsza postać niż w cutscenkach ale wciąż jakotako jest ok, model tidus na mapie świata (wiadomo o co chodzi, w FFX nie ma mapy świata) najbidniejszy model pozbawiony wielu smaczków w stosunku do np modelu z cut scenek. Wiec jeżeli myślisz, że backgroundowy atlas w GoW2 to ten sam model na którym później masz lvl to jesteś w błędzie. Sorrki, wiem, że dobrze chciałeś

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #691 dnia: Lutego 14, 2009, 11:26:06 am »
no to jak buzu, to jest model czy bitmapa??? o_O

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #692 dnia: Lutego 14, 2009, 11:29:25 am »
no to jak buzu, to jest model czy bitmapa??? o_O

Zależy od momentu. W kilku miejscach otoczenie to prosta bitmapa, w kilku animowana bitmapa a w kilku prościótki i nieskomplikowany model. W każdym przypadku jednak jest to coś absolutnie nie wymagającego dla konsoli i coś co nie wskazuje na wykorzystanie jakiś ukrytych mocy PS2. SotC jak mówiłem to jest pokaz hardware'owych możliwości PS2.

hanza

  • Gość
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #693 dnia: Lutego 14, 2009, 11:34:13 am »
Nie widze sensu spuszczania sie nad jakimis screenami jak jakis Pc- ped.al. 3 zamknie paszcze niedowiarkom jak to uczynily dwie poprzednie czesci. Must have dla kazdego.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #694 dnia: Lutego 14, 2009, 11:36:04 am »
Dobra zbliżamy się do momentu gdy niektórym już nerwy puszczają. Robi się nie przyjemnie i gdy brak argumentów to pora na pyskówkę

hanza
Nie chciałem aby zrobiło Ci się smutno.

Z mojej strony EOT

hanza

  • Gość
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #695 dnia: Lutego 14, 2009, 11:40:39 am »
Smutno z twojego powodu  :lol: :lol:
Smutno mi sie zrobi jak przeloza premiere
Btw. to ty wyciagasz jakies bzdury nie majace wplywu na sama rozgrywke

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #696 dnia: Lutego 14, 2009, 11:51:03 am »
Przestancie karmic pecetowego trolla :-D niech spada podziwiać tekstury w crisis. Bo staje sie to nudne.
Co do trailera obejrzałem go z 10 raz i dopiero teraz sie skapłem że Kratos rozwala łańcuch, co powoduje uwolnieje  tytana , czysty ogień i epickość z której słynie seria  :shock:

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #697 dnia: Lutego 14, 2009, 11:58:30 am »
Buzu ty za bardzo pecetowo podchodzisz do tego co na ekranie.Dla mnie się liczy tylko to co widzę i mam w dupie jak to osiągnięto itp.GoW2 widokami miażdżył jak nic innego na tamtej generacji i tyle.Pewnie tu będzie podobnie.Zresztą np do mnie do dzisiaj taki Curse of Monkey Island jest jedną najładniejszych gier ever.I mam w poważeniu ,że całość to grafika 2d i sprity,liczy się to,że na ekranie do dziś ta gra wygląda jak najlepsza bajka.


Parę lat po tej grze wyszła następna częśc w 3-d.Wyglądała z 4 razy gorzej ale za to otoczenie było trójwymiarowe choć pewnie wg twojego rozumowania tamten tytuł byłby 100% ładniejszy bo postacie były z polygonów.



Sorry za oftopa :)

GoW3 zmiażdzy ,teraz tylko czekać na E3 gdzie pewnie pokażą go grywalnego :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 723
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #698 dnia: Lutego 14, 2009, 11:59:22 am »
Buzu z tymi bitmapami to rzeczywiście przesadzasz. Owszem są w GoW'ie, ale jako statyczny element tła. Natomiast taki atlas jest z polygonów. Mniejszej czy większej ilości, ale jest. Natomiast to co za nim (chmury, lawa) to już obrazek.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #699 dnia: Lutego 14, 2009, 12:01:29 pm »
Powinniście go zbanować, bo jedyne co potrafi, to wywoływać burdel w tematach.
Albo nie, niech sobie pisze, tylko nie dajcie się sprowokować, nie odpisujcie na jego posty, bo później robi sie taki śmietnik.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #700 dnia: Lutego 14, 2009, 12:12:58 pm »
Jeżeli GoW3 wygląda słabo, KZ2 wygląda słabo, to jaka gra wygląda dobrze i jest wzorem do naśladowania na konsolach według Ciebie, Buzu?

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #701 dnia: Lutego 14, 2009, 12:16:21 pm »
Pojawiła sie oficjalna strona gry:

http://www.us.playstation.com/GodofWarIII/

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 723
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #702 dnia: Lutego 14, 2009, 12:32:57 pm »
http://www.digitalfoundry.org/blog/?p=415

Chyba może się okazać tak jak pisałem i GoWIII nie będzie w natywnej 1080p. Co nie zmienia faktu, że może być skalowany do takiej.

Unlimited

  • Gość
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #703 dnia: Lutego 14, 2009, 12:37:57 pm »
Buzu ty za bardzo pecetowo podchodzisz do tego co na ekranie.Dla mnie się liczy tylko to co widzę i mam w dupie jak to osiągnięto itp.GoW2 widokami miażdżył jak nic innego na tamtej generacji i tyle.Pewnie tu będzie podobnie.Zresztą np do mnie do dzisiaj taki Curse of Monkey Island jest jedną najładniejszych gier ever.I mam w poważeniu ,że całość to grafika 2d i sprity,liczy się to,że na ekranie do dziś ta gra wygląda jak najlepsza bajka.


Parę lat po tej grze wyszła następna częśc w 3-d.Wyglądała z 4 razy gorzej ale za to otoczenie było trójwymiarowe choć pewnie wg twojego rozumowania tamten tytuł byłby 100% ładniejszy bo postacie były z polygonów.



Sorry za oftopa :)

GoW3 zmiażdzy ,teraz tylko czekać na E3 gdzie pewnie pokażą go grywalnego :)
Popieram, dla mnie to też jedna z najlepszych i najpiękniejszych przygodówek ever :) Podobnie patrze na gry ;)

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #704 dnia: Lutego 14, 2009, 13:25:11 pm »
Grafika mnie nie rozwalila!Jak bedzie tak jak teraz to ten tytul musi być w full hd!
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Diuk

  • Gość
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #705 dnia: Lutego 14, 2009, 13:38:00 pm »
Grafika mnie nie rozwalila!Jak bedzie tak jak teraz to ten tytul musi być w full hd!

Czemu?

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #706 dnia: Lutego 14, 2009, 13:42:39 pm »
Bo narazie to co pokazali to za malo dla mnie jeśli chodzi o wizualia.A jak bedzie w 1080p,to może być jak jest!Proste.
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Diuk

  • Gość
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #707 dnia: Lutego 14, 2009, 13:45:22 pm »
Bo narazie to co pokazali to za malo dla mnie jeśli chodzi o wizualia.A jak bedzie w 1080p,to może być jak jest!Proste.

Mam wrażenie, że w życiu nie widziałeś gry w FullHD na konsolach, że pierniczysz takie głupoty, ale mkej...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #708 dnia: Lutego 14, 2009, 13:49:08 pm »
Mnie tam trailer się bardzo spodobał i całą ta otoczka mitologiczna jest po prostu boska. Nie mogę się doczekać gdy zagram w ten tytuł.

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #709 dnia: Lutego 14, 2009, 13:55:44 pm »
Jak dla ciebie nie ma różnicy w 720p a w 1080p to wmawiaj sobie dalej.A może wolisz 720p(zresztą kto to wie) :-?
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #710 dnia: Lutego 14, 2009, 14:07:03 pm »
Cytuj
Dla mnie się liczy tylko to co widzę i mam w dupie jak to osiągnięto
Popieram :)  Właśnie dlatego GOW2 był najładniejszą grą na Ps2, Zelda: Wind Waker na Gamecuba, a Killzone 2 na tej generacji. Oczywiście każdy ma swoje gusta i może się z tym nie zgadzać.

Najważniejsze są różne sztuczki programistyczne i szczególiki, które ukryją pewien brak mocy, czy gorsze tekstury.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #711 dnia: Lutego 14, 2009, 15:44:16 pm »
Cytuj
Najważniejsze są różne sztuczki programistyczne i szczególiki, które ukryją pewien brak mocy, czy gorsze tekstury.

Ja wiem jakimi sztuczkami można ukryć gorszej jakości tekstury. Nakłada sie na nie lepsze i nic nie widać.

Krauser

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #712 dnia: Lutego 14, 2009, 16:10:38 pm »
W Resistance 2 też jest pare trików które "ukrywają" gorsze tekstury w grze.Co do nowego GOW'a-to mi się podoba :lol:   jeżeli będziemy patrzeć tylko na grafike, to nie będzie się specjalnie czym zachwycać(zresztą kto wie co oni jeszcze zrobią do czasu premiery) czuć tu klimat dwójki, i jeśli będzie to rozgrywka bez żadnych nowych bajerów, to i tak to kupie bo God Of War to dla mnie gra kompletna.
NO BRAIN - NO GAIN


Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #713 dnia: Lutego 14, 2009, 16:52:15 pm »
Trailer kopie zad,  Kratos jak zawsze EPIC !!!
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #714 dnia: Lutego 14, 2009, 18:02:19 pm »
Polecam ściągnąć trailer z amerykańskiego PS Store.
Piękna gra! :)

nakimushi

  • Gość
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #715 dnia: Lutego 14, 2009, 18:19:44 pm »
pamietajcie ze GoW zawsze mial 60 klatek _ co przy takiej skali jest nielada osiagnieciem

na trailerze widac naprawde swietne drzewa - widac kazdey listek pojedynczy/
mi tam sie podoba i mam nadzieje ze dojdzie troche detali za rok i bedzie super

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #716 dnia: Lutego 14, 2009, 19:35:41 pm »
Powinniście go zbanować, bo jedyne co potrafi, to wywoływać burdel w tematach.

Stary wyluzuj, ok?
Ja sobie tutaj kulturalnie dyskutuję a że niektórzy zachowują się jak obrażona 10latka to chyba nie jest moja wina?

Punisher85
Ja się w 100%zgadzam, że Moneky Island wyglądało lepiej w 2d, ale nikt mi nie wmówi, że w 2d miało lepsza grafikę.  Też wolałem MI w 2d...

Jeżeli GoW3 wygląda słabo, KZ2 wygląda słabo, to jaka gra wygląda dobrze i jest wzorem do naśladowania na konsolach według Ciebie, Buzu?

Nigdy nie twierdziłem, że KZ2 wygląda słabo. Na konsolach baaardzo podoba mi się GT5:P, Wipeout, Ratchet, Uncharted i KZ2 - to tak na szybko.

W ogólę Panowie coś słabo dzisiaj u Was z forma ja napisałem, że GoW3 nie wygląda jakoś świetnie i otoczenie jest proste i niewymagające (czyli gorzej niż gdybym Wam  matkę zwyzywał) a w zamian zostałem tylko uraczony tylko:
"PC - pedał", "PCtowy troll" - te są fajne bo grafikę z GoW3 nie jest jakaś swietna nawet jak na konsole standardy i wiele gier ma lepszą a ja nawet tutaj nic o PC nie wspominałem. Doszło jeszcze "Powinniście go zbanować" a to wszystko tylko za to, że popierając sensownymi argumentami skrytykowałem delikatnie ideę jakoby GoW3 był jakąś rewolucją graficzną. Słabo Panowie, słabo, chyba wczoraj jakąś wywiadkówkę mieliście w szkole i dzisiaj jesteście nie w sosie. Mam nadzieje, że się zrehabilitujecie i pojedziecie mi mocniej za to, że nie podoba  mi się jakoś specjalnie ten GoW 3, liczę na jakieś wycieczki osobiste i może jeszcze coś na moją rodzinę będziecie pisac, w koncu trzeba dbac o renome. Ja Was rozumiem, przyszedl taki parch i w kulturalny sposob uzywajac racjonalnych argumentow niszczy nasz swiatopoglad...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #717 dnia: Lutego 14, 2009, 19:40:13 pm »
Ja się w 100%zgadzam, że Moneky Island wyglądało lepiej w 2d, ale nikt mi nie wmówi, że w 2d miało lepsza grafikę.
Miało ;). MI3 do dziś wygląda prześlicznie; MI4 -- paskudnie.
Oczywiście od strony technicznej wygląda to inaczej... ale jakby nie patrzeć, w ostatecznym rozrachunku liczy się to, co widać, a nie to, jak to zostało osiągnięte.

A co do tej całej dyskusji, ja bym radził trochę ochłonąć (każdej ze stron) bo mogą posypać się ostrzeżenia.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #718 dnia: Lutego 14, 2009, 19:50:44 pm »
Oki zapomnialem o tym.To w to miejsce sobie wstaw "przy modelach z uncharted, girsow czy assassinie wygląda niezaciekawie".

Ja bym z miłą chęcią zobaczył tak wykonanego kruka w grze właściwej a nie prezentacji silnika...

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 727
  • Reputacja: 74
Odp: God of War 3
« Odpowiedź #719 dnia: Lutego 14, 2009, 20:42:26 pm »
Problem w tym Buzu, że ty nie używasz racjonalnych argumentów... Low poly count? Ja tu widzę wyłącznie złożone modele... Słabe textury - powiedziałbym że na poziomie stanów wyższych, jeśli chodzi o tę generację kosol... Skala rozgrywki zachwyca, animacja na najwyższym poziomie i widzę ponadto kilka ciekawych filtrów i efektów... Niemniej dla ciebie to jedno wielkie rozczarowanie... To że powtarzasz jakieś bzdury co 3 posty nie znaczy, że nabierają one wiarygodności czy waloru racjonalnych argumentów


Jeśli pamiętam dobrze, to w podobny sposób Londek żegnał się z forum.... Co prawda wraca w różnych wcieleniach, ale wniosek jest taki, że jeśli krytykujesz aspekty tytułu, co do których wszyscy zgadzają się że są niezłe, to mój ty Don Kichote, wychodzi, ze po prostu trollujesz
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2009, 20:45:03 pm wysłana przez Szymku »