Autor Wątek: Resistance 2  (Przeczytany 138041 razy)

0 użytkowników i 50 Gości przegląda ten wątek.

wini

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 2
  • GTA V
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwca 14, 2008, 19:59:29 pm »
Narazie to wygląda jak pierwsza lepsza strzelanka dodawana do cd-action.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwca 14, 2008, 22:07:11 pm »
Wygląda trochę lepiej niż jedynka, ale ogólnie nic takiego. Zakładam, że bazy Chimer będą wyglądać naprawdę świetnie, jednak to co na razie pokazali nie robi żadnego wrażenia. Już chyba większa różnica będzie pomiędzy GoW1 i 2, niż Res1 i 2. Spodziewałem się czegoś lepszego. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, bo niektóre (te stare) skriny wyglądały bardzo klimatycznie i ładnie.

Hmmmm...niewiem gdzie tutaj gra wyglada bardzo dobrze lub robi wrazenie ale dziwne, ze co poniektore osoby mowily, ze taki GOW2 to mission pack a teraz pisza tak dziwne rzeczy.
Bywa :???:
Z tego co na razie pokazali, to do GoW2 nie ma nawet co porównywać.

Tango

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwca 15, 2008, 05:50:20 am »
Hmmmm...niewiem gdzie tutaj gra wyglada bardzo dobrze lub robi wrazenie ale dziwne, ze co poniektore osoby mowily, ze taki GOW2 to mission pack a teraz pisza tak dziwne rzeczy.

Gow 2 zmiazdzy graficznie resistance 2, to niby chlopaki od ratcheta mieli pokazac na co stac konsole, minelo dwa lata, mialobyc streamowanie i inne gadzety i co czyzby braklo mocy ps3? Czy moze od dzis insomaniac juz nie sa zajebisci? Brzmi fanbojsko, ale moze co niektorzy sciagna klapki z oczu.
  I po co bylo pokazywac renderowane screeny? Gra nawet nie broni sie 60fps :?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2008, 05:53:22 am wysłana przez Tango »

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwca 15, 2008, 10:56:20 am »
Może poczekasz jak gra zostanie ukończona. Ja tam ufam Insomniac, jeszcze nigdy mnie nie zawiedli.
Tak czy owak, na 100% kupie ten tytuł. Pierwsza czesc była bardzo dobra, ta zapowiada sie jeszcze lepiej no i ten co-op i multi.

nakimushi

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwca 15, 2008, 12:24:23 pm »
ja tez na bank kupie - na filmikach i skrinach MGS4 tez srednio wygladal  :-D

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwca 15, 2008, 12:30:51 pm »
Co jak co ale tym gościom ufam jak nikomu innemu i jestem pewien ze jak grę skończą to Gears2 moze sie obawiać....
Bo chyba każdy widział jak wygląda rachet?? Miazga, wiec o jakość sie nie martwię. 

Tarniak

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwca 15, 2008, 12:44:56 pm »
Cytuj
Bo chyba każdy widział jak wygląda rachet
Jak już powołujesz się na jakieś przykłady, to chociaż napisz je poprawnie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwca 15, 2008, 13:31:09 pm »
Prezentuje się ładniej niż jedynka, która IMO momentami miała grafikę na najwyższym poziomie. Chciałbym zobaczyć fizykę na wysokim poziomie i przy takiej oprawie będę zadowolony z R2. Posiadaczom X0 gra może się nie podobać wizualnie z prostego względu. Otóż nie ma ona świecących się jak psu jajka tekstur więc dla Xbox'owców to graficzna bieda. Najlepiej niech producent doda "pińcet" efektów na teksturach tak żeby odbijały nawet światło, którego nie ma i wtedy gra zrobi wrażenie na paru osobach z tego forum.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwca 15, 2008, 16:29:37 pm »
Posiadaczom X0 gra może się nie podobać wizualnie z prostego względu. Otóż nie ma ona świecących się jak psu jajka tekstur więc dla Xbox'owców to graficzna bieda. Najlepiej niech producent doda "pińcet" efektów na teksturach tak żeby odbijały nawet światło, którego nie ma i wtedy gra zrobi wrażenie na paru osobach z tego forum.
Jakoś świecące tekstury w K2 bardzo Ci się podobają. Dziwne :???:

Co jak co ale tym gościom ufam jak nikomu innemu i jestem pewien ze jak grę skończą to Gears2 moze sie obawiać....
Bo chyba każdy widział jak wygląda rachet?? Miazga, wiec o jakość sie nie martwię. 
Ratchet miał kompletnie inny design i niektóre elementy nie musiały mieć tylu detali, a i tak wyglądały świetnie. SMG jest na Wii a wygląda bardzo ładnie. Po prostu łatwiej zrobić bardzo ładną platformówkę, niż grę z realistyczną grafiką.

Może poczekasz jak gra zostanie ukończona.
Oceniamy tylko to co na razie pokazali i jest tak sobie. K2 i GoW2 są na podobnym etapie produkcji, a prezentują znacznie wyższy poziom. Poza tym, jak wyszedł pierwszy filmik z Gearsów, to mnóstwo osób oceniło, iż wyglądają jak jedynka (np Marcepan) a R2 bronią, że zostało jeszcze sporo czasu do premiery :lol:

Poczekamy, zobaczymy jak to im faktycznie wyjdzie. Na pewno będzie ładniej niż w R1. Pytanie tylko: o ile?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwca 15, 2008, 18:00:15 pm »
Posiadaczom X0 gra może się nie podobać wizualnie z prostego względu. Otóż nie ma ona świecących się jak psu jajka tekstur więc dla Xbox'owców to graficzna bieda. Najlepiej niech producent doda "pińcet" efektów na teksturach tak żeby odbijały nawet światło, którego nie ma i wtedy gra zrobi wrażenie na paru osobach z tego forum.
Jakoś świecące tekstury w K2 bardzo Ci się podobają. Dziwne :???:

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie info bo akurat zawsze jak pisałem o K2 to zachwycałem się animacją, zniszczalnością środowiska i masą efektów na ekranie, które tworzą niepowtarzalny klimat wojny.

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwca 15, 2008, 18:06:47 pm »
prawie cały ep 115 GTTV poswiecony resistance 2

http://www.gametrailers.com/gametrailerstv_player.php?ep=19&ch=1&sd=0

tylko dlugo sie wczytuje ;]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwca 15, 2008, 18:24:21 pm »
Oglądnąłem to w HD i stwierdzam że miłośnicy szczegółowych i ziarnistych tekstur będą wniebowzięci. :cool:

PS. Szykuje się mocarny online Co-op. Będzie to osobna historia dla 8 graczy gdzie będzie podział na klasy (np. medyk, inżynier itp.) i każdy będzie zmuszony współpracować ze sobą by osiągnąć cel.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2008, 18:27:34 pm wysłana przez MarcePan »

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwca 15, 2008, 18:54:03 pm »
Prezentuje się ładniej niż jedynka, która IMO momentami miała grafikę na najwyższym poziomie. Chciałbym zobaczyć fizykę na wysokim poziomie i przy takiej oprawie będę zadowolony z R2. Posiadaczom X0 gra może się nie podobać wizualnie z prostego względu. Otóż nie ma ona świecących się jak psu jajka tekstur więc dla Xbox'owców to graficzna bieda. Najlepiej niech producent doda "pińcet" efektów na teksturach tak żeby odbijały nawet światło, którego nie ma i wtedy gra zrobi wrażenie na paru osobach z tego forum.

Szczerze to grafika w R2 mi nie leży za żółto moim zdaniem i gra prezentuje pewien styl graficzny który mi się nie podoba. Grałem w demo R1 by sprawdzic czy warto i gra jakoś mną nie wzruszyła raptem raz demko przeszedłem i tyle dwójki raczej nie kupie bo nie pasuje mi ta gra kompletnie niby wojna, niby anglia rozwalona niby ufole a mimo to tak jakoś jaskrawo i ciepło kolorystycznie. Może przesadzam, ale nie chce nikogo obrazić i dla Was gierka jest mega dla mnie niestety nic specjalnego być może jakbym przeszedł jedynke to kto wie, ale po demie który oferuje ostrą zadyme gra mnie niczym nie urzekła nawet gameplay jest taki jakiś mało emocjonujący. Grając w Gears of War sprawiało mi wiecej frajdy rozwalania locustów niż w R1 tych żołto ocznych ufolków ;)

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwca 15, 2008, 18:55:28 pm »
ta żółć to niby filtr ameryki lat 50 XX w. :D:D

a tak w ogóle to grafika to po prostu mocno podrasowany silnik jedynki nic poza tym :), ale sama gra może być dobra, jedynka miala slaba grafe, ale za to byla mega grywalna mam nadzieje, ze tutaj bedzie tak samo ;]

Maximmus80

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwca 15, 2008, 19:55:46 pm »
Cytuj
jedynka miala slaba grafe
Jedynka miała dobrą grafe, gram teraz w HAZE i tam to jest 'słaba" grafa ;) poza tym niedawno zaliczyłem też DARK SECTOR(ma te ochyde tekstury... blee) i też brzydkie to...
Tak jak MarcePan pisze... niektórzy "specjaliści" to bezguścia dla których szczytem jest umieścić "śliskie" tekstury, przeciwników ale POWER RANGER(Halo?) i kolorystyke jak z "World Disney Zaprasza" ;)

Niestety, albo stety ale ja w sumie oczekiwałem nowej jakości po następnej części, mamy za to więcej-lepiej, postacie poruszają się bardzo naturalnie, jest dużo przeciwników w miejscu akcji, na pewno będzie niezła fizyka i AI.


Tarniak

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwca 15, 2008, 20:36:53 pm »
Pierdolenie, grałem w Resistance i jest w ch** brzydkie. Mnie też nie podoba się Halo (stylistyka, forma, cały koncept), co nie zmienia fatku, że Halo1 było ładniejsza od KZ1, a Halo3 jest ładniejsze od Resistance. I błagam, nie rzucajcie teraz screenów, bo piszę to zupełnie obiektywnie i po zapoznaniu się w równym stopniu każdą z nich.

Cytuj
niektórzy "specjaliści" to bezguścia dla których szczytem jest umieścić "śliskie" tekstury, przeciwników ale POWER RANGER(Halo?) i kolorystyke jak z "World Disney Zaprasza" Wink
Wysublimowana argumentacja. Tak samo można wyśmiać innych "specjalistów", którzy widzą w klonie elastomanii z jakimiś pluszowymi misiami dla retardów rewolucję w sferze social-gamingu, tak jak i w super ekstra Sims Online-wannabe usłudze typu Home, która wychowa nowe pokolenie nerdów i no-life'ów.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwca 15, 2008, 21:51:05 pm »
Tarniak ale my tu grafice rozmawiamy a Ty wyjeżdżasz z Simsami i rewolucji w social-gamingu. Rozpędziłeś się.

Co do grafy w R1 to momentami była słaba a momentami trzymała wysoki poziom (patrz ostatnie misje).

Tarniak

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwca 15, 2008, 22:21:56 pm »
Cytuj
przeciwników ale POWER RANGER(Halo?)
Ta, o grafice.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwca 15, 2008, 23:01:33 pm »
Tarniak nie rób z siebie głupa bo przecież wiem żeś inteligenty chłopak. Przeciwnicy ala POWER RANGERS to aluzja do Master Chief'a więc dotyczy to design'u postaci co jakby nie było jest składową grafiki. Poza tym to Maximmus w tym samym zdaniu wspomina o świecących teksturach więc proszę Cię nie graj głupa że nie wierz i gadka jest o grafice.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwca 16, 2008, 00:11:52 am »
Posiadaczom X0 gra może się nie podobać wizualnie z prostego względu. Otóż nie ma ona świecących się jak psu jajka tekstur więc dla Xbox'owców to graficzna bieda. Najlepiej niech producent doda "pińcet" efektów na teksturach tak żeby odbijały nawet światło, którego nie ma i wtedy gra zrobi wrażenie na paru osobach z tego forum.
Jakoś świecące tekstury w K2 bardzo Ci się podobają. Dziwne :???:

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie info bo akurat zawsze jak pisałem o K2 to zachwycałem się animacją, zniszczalnością środowiska i masą efektów na ekranie, które tworzą niepowtarzalny klimat wojny.
Nie chce mi się szukać cytatów, ale na 100% zachwycałeś się teksturami w K2. Nawet dawałeś fotki jak świetnie wyglądają.

Co do grafy w R1 to momentami była słaba a momentami trzymała wysoki poziom (patrz ostatnie misje).
Tu się w pełni zgadzamy. Zresztą podobna sytuacja była w H3, gdzie niektóre poziomy wyglądały średnio (a czasem nawet słabo), a niektóre były naprawdę przepiękne. W żadnej grze nie widziałem lepszego HDRa i tekstur (choć tu też bywało różnie), niż w H3.

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwca 16, 2008, 02:16:04 am »
Tarniak z cały szacunkiem, ale nie porównuj Resistance do Halo 3...

Resistance to był prosty tytuł startowy na Ps3 i tyle, trudno tutaj wymagać super grafiki itd.

Halo 3 to już hmm... półka wyżej, a przynajmniej tak powinno być biorąc pod uwagę całe to "rozdmuchane" communicity wokół tej gry :]

Więc tutaj nie można porównywać :D

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwca 16, 2008, 11:00:48 am »


Halo 3 to już hmm... półka wyżej, a przynajmniej tak powinno być biorąc pod uwagę całe to "rozdmuchane" communicity wokół tej gry :]


Półka wyższa, ale pod jakim wzgledem? Jeżeli chodzi o multi to sie zgodze, ale grafika tylko dobra, czy animacja z poprzedniej generacji?

A tak w ogóle to nowy gameplay
http://www.ps3site.pl/resistance-2-multiplayer-single-player-grim/

Multi będzie niszczyć!  :cool:

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwca 16, 2008, 11:05:03 am »
http://www.gametrailers.com/player/35192.html Gameplay w HD. Szczerze mówiąc zawiodłem się troche  :-x

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwca 16, 2008, 11:06:33 am »
widzisz ten napis na górze ekranu?
WIP

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwca 16, 2008, 12:07:35 pm »
Mówię wam, jak gra wyjdzie na pewno będzie piękna:) Jeszcze wspomnicie moje słowa hehe

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwca 16, 2008, 12:31:19 pm »
widzisz ten napis na górze ekranu?
WIP

A co to ma do rzeczy? W obecnej chwili gra mnie nie zachwyca i wydaje mi się nudna.

Tarniak

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwca 16, 2008, 13:01:03 pm »
Cytuj
Przeciwnicy ala POWER RANGERS to aluzja do Master Chief'a więc dotyczy to design'u postaci co jakby nie było jest składową grafiki.
Design =/= jakość grafiki, a o tym jest mowa przy świecących teksturach. Przykład? Design postaci może być super, ale grafika sama w sobie kapowata. Design porównuj do konceptu/projektu postaci czy poziomów, a nie jakości wyświetlanej grafiki typu tekstury, efekty etc.

Cytuj
Resistance to był prosty tytuł startowy na Ps3 i tyle, trudno tutaj wymagać super grafiki itd.
Porównywałem, właśnie dlatego, że mają grafę na podobnym poziomie, toteż nie przywaliłem na dzień dobry choćby Bioshockiem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2008, 13:02:50 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwca 16, 2008, 13:13:11 pm »
Nie no, Tarniak ja wiem że za wszelką cenę chcesz teraz obronić swoją tezę ale bez jaj:


...niektórzy "specjaliści" to bezguścia dla których szczytem jest umieścić "śliskie" tekstury, przeciwników ale POWER RANGER(Halo?) i kolorystyke jak z "World Disney Zaprasza" ;)

Jak tu nie jest mowa o grafice to albo ze mnie próbujesz głupa zrobić ale sam takiego udajesz.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwca 16, 2008, 14:17:52 pm »
Nie no, Tarniak ja wiem że za wszelką cenę chcesz teraz obronić swoją tezę ale bez jaj:

...niektórzy "specjaliści" to bezguścia dla których szczytem jest umieścić "śliskie" tekstury, przeciwników ale POWER RANGER(Halo?) i kolorystyke jak z "World Disney Zaprasza" ;)

Jak tu nie jest mowa o grafice to albo ze mnie próbujesz głupa zrobić ale sam takiego udajesz.
Maximus wspomniał zarówno o grafice i o designie, więc nie rozumiem o co się w ogóle kłócicie :???: Jeśli design jest dobry i trafia w gusta odbiorcy, to podwyższa wrażenia wizualne, a jeśli jest odwrotnie, to je obniża.
Mi design w H3 się podobał, a tekstury na pewno nie należały do tych "śliskich". Poza tym można zauważyć tendencję, że do świecących, mokrych, śliskich (jak zwał, tak zwał) najbardziej przypieprzają się posiadacze Ps3. Ja grając w takie Gearsy, czy Bioshocka kompletnie nie zwracałem na nie uwagi. Grafika mi sie bardzo podobała i chyba to jest najważniejsze.

Resistance jest dosyć specyficzną grą, dla mnie jedynka była zbyt monotonna i taka bez "ikry". Nie mówię oczywiście, że Res1 było grą złą, bo było nawet fajne, ale czegoś brakowało. W dwójce liczę na to, że rozgrywka będzie bardziej urozmiacona, a sama rozwałka będzie sprawiać więcej radochy.
Na razie Res2 nie zachwyca (po pierwszych skrinach spodziewałem się czegoś lepszego), a czy to się zmieni? Pożyjemy, zobaczymy.

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwca 16, 2008, 16:19:38 pm »
Pewnie mają już zrobione 40-60% więc mega zmian się nie spodziewajcie, pewnie dojdą jakieś szlify i tyle...

Ale w MP jest sieka :)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwca 16, 2008, 16:21:08 pm »
Ja tam w girsach nie widzialem mokrych tekstur. Co prawda gre skonczylem na misji, w ktorej trzeba bylo skolowac pojazd ale tak czy inaczej nic sie nie swiecilo.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #431 dnia: Czerwca 16, 2008, 16:31:27 pm »
Jest poziom w deszczu i tam tam woda na skałach nawet mnie zaimponowała :D

Maximmus80

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #432 dnia: Czerwca 16, 2008, 20:28:47 pm »
Halo3 jest ładniejsze od ResistanceA kto twierdzi że tak nie jest??? Co nie znaczy że R1 jest brzydki.
Wielu ludzi poprostu oczekiwało od Ps3 znacznie więcej a do tego R1 miał specyficzne filtry i dizain stąd nie spodobało się każdemu. Wystarczy przejrzeć polskie recenzje w których panowała powszechna opinia że CoD3 "ma lepszą grafe"(podobny czas premiery-stąd porównania). Jest to komletna niedorzeczność ponieważ na nextgenach dostalismy absolutnie te same CoD3 co posiadacze ps2 tylko że z podbitą rozdziałką(wiem bo miałem obie wersje).

A na screnach i filmikach trudno zauważyć że K1 oferował świetną fizyke, Ai które pokazywało pazura na wyzszych poziomach trudności i przedewszystkim zywotność. Ten tytuł z czasem zdobywał coraz więcej zwolenników. Właśnie skończyłem HAZE, zaliczyłem na ps3 też kilka innych shoterów i poza ścisłą elitą(CoD4, ?) niema sie czego wstydzić.

Jest to gra DOBRA choc nie WYBITNA.

Co do R2 to musze powiedzieć że się delikatnie rozczarowałem. Miałem jednak cichą nadzieje że gra będzie robic wrażenie podobne do GT5p czy Kz2. Tak nie jest ale wciąż nie widzielismy wiele i moze się okazać że znowu energia developera poszła w takie elementy których nie sposób wychwycić z jakiś wyrywkowych materiałów. Warto jeszcze pamietać że OGROMNE znaczenie ma jakość materiałów jakie ogladamy. Takie GT5p ale i każda inna gra po kompresji na gametrailers wygladają w porównaniu do pierwowzoru BARDZO słabo.

Wystarczy porównać filmy udostępniane na PsStore gdzie około 1minuta to 100mb danych a gametrailers(1minuta to 25mb?)
Kompresja jest tak fatalna że wyciaganie wniosków na temat tekstur oceniając materiał z tego servisu to abstrakcja. ;) Znacznie lepiej wypada na tym tle servis gamersyde.com choć i on przy takich grach jak Gt5p okazuje się stosuje zbyt dużą kompresje aby nie zniekszatałcić i zubozyć obrazu.
Swoją drogą... HALO 3 ma lepsze oświetlenie niż GT5p? Nie twierdze że nie bo w Halo nawet nie grałem ale aż mi się wierzyć niechce. To samo Uncharted... Halo 3 przebija tą gre? To by było coś bo sekcje w tunelach Uncharted wygladają nieziemsko(światła i cienie itd...).

Co już możemy załozyć na temat R2. Bedzie masa jednostek na ekranie(conajmniej tyle ile w Gears2), levele będą gigantyczne(całe dzielnice miast) a bosowie wprost wymiarów GODZILI. Ponadto animacja postaci i oświetlenie to bardzo wysoki poziom. Co charakterystyczne i GEARS2 poszło w podobny kierunku więc będzie można porównywać obie produkcje.
Myśle że większośc graczy w ocenie grafiki bedzie kierować się nie technicznymi aspektami a dizainem(jak zawsze i w sumie słusznie) a GEARS mają dizain kapitalny... dlamnie zdecydowanie lepszy.

Jeszce o "śliskich" teksturach. Żle się może wyraziłem... lepiej pasuje "obślizgłe". I prawda wyglada tak że efekty jakie są nakładane przez producentów na tekstury to często wyraz braku smaku a także wręcz próba zakamuflowania niedoróbek.
Cała plejada takich gier jak STRENGHOLD, DARKNESS, DARK SEKTOR, itd... to gry które są brzydkie mimo że dla wielu na pierwszy rzut oka sprawiaja pozytywne wrażenie. Tylko pytanie? Po chu..a się ona tak świecą?
A ze modele postaci i twarze, konstrukcja leveli, liczba polygonów władowanych w elementy, animacja, fizyka to DNO juz trudniej wychwycić dla kogos kto z grami ma kontakt rzadki.
MY mamy częsty stąd i potrafimy wyłapywać te wcale nie SUBTELNE róznice.

Dla formalności, GAERS to gra bardzo dobra, graficznie również...

nakimushi

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #433 dnia: Czerwca 16, 2008, 21:43:31 pm »
ja tam zawsze twierdzilem ze Halo 3 ma piekna grafike to sie ze mnie smieli  :grin:

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #434 dnia: Czerwca 17, 2008, 15:31:24 pm »
ja tam zawsze twierdzilem ze Halo 3 ma piekna grafike to sie ze mnie smieli  :grin:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ty chyba żartujesz ?:D w tej grze to mogą oczy wypłynać szczególnie jak się gra na komponencie nie wiem jak jest w x360 na hdmi ;] choc pewnie roznica nie wielka na tych "640p" :D

Ciapkas

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #435 dnia: Czerwca 17, 2008, 16:08:32 pm »
Dobra jak w Resistance będą pojazdy, takie tempo walki, tylu przeciwników na ekranie a do tego tak wielkie otwarte tereny, uznam grę za wybitną. Ot co :cool:

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #436 dnia: Czerwca 17, 2008, 19:04:41 pm »
no wiesz mnie też to cieszy bo Resistance ma imho bardzo dobry gameplej, ale Soldier of fortune 2 z 2002 mial podobna grafike :P

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwca 21, 2008, 11:32:18 am »

lupinator

  • Gość
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #438 dnia: Czerwca 21, 2008, 11:36:02 am »
Better than Halo. Bigger than Call of Duty.
http://www.ps3fanboy.com/2008/06/20/next-gamepro-features-resistance-2-will-give-beta-codes/
Takie głupie teksty tylko grom szkodzą. Szczególnie porównywanie do ikon takich jak Halo i Call of Duty, przy których Resistance jest, przynajmniej na razie, niczym.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Resistance 2
« Odpowiedź #439 dnia: Czerwca 21, 2008, 11:47:24 am »
Wiesz, można to odebrać jak króciutkie opisanie wrażeń redakcji z R2 ;)