Autor Wątek: Quake Live  (Przeczytany 4281 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Quake Live
« dnia: Lutego 20, 2008, 11:32:40 am »
id Software oficjalnie zapowiada grę Quake Live
http://www.gry-online.pl/s013.asp?ID=39568

Cytuj
Najnowsza odsłona cyklu Quake, znana do tej pory jako Quake Zero, ukaże się na rynku z podtytułem Live. W pełni darmowa, dostępna za pośrednictwem internetu produkcja, trafi na rynek przy wsparciu ze strony firmy IGA Worldwide Inc. – największej, niezależnej agencji zajmującej się organizacją reklam wewnątrzgrowych – o czym dowiedzieliśmy się właśnie w trakcie Game Developers Conference.
Quake Live powstaje z myślą o wszystkich miłośnikach cyklu Quake, a w szczególności o tych, którzy do dzisiaj wspominają z rozrzewnieniem przygody zaznane w trakcie potyczek w ramach Quake 3: Arena. Rozgrywka nastawiona wyłącznie na zabawę sieciową zostanie wsparta prężnym serwisem społecznościowym, który będzie dostępny dla wszystkich graczy pod adresem http://www.quakelive.com/. Umożliwi on nie tylko tworzenie list przyjaciół, wymianę poglądów, czy organizację turniejów, ale także będzie źródłem cennych danych na temat naszych poczynań. Dzięki umowie z firmą IGA Worldwide możliwe będzie z kolei utworzenie specjalnej platformy reklamowej dla przyszłych sponsorów idei oraz firm, pragnących reklamować swoje produkty w niezbyt nachalny sposób.
W dalszym ciągu nie wiemy jednak, kiedy przeprowadzona zostanie oficjalna premiera gry. Pewnym jest, że nastąpi ona w bieżącym roku. W chwili obecnej trwają ciągle zapisy na beta-testy Quake Live. Zachęcamy do nich wszystkich zainteresowanych.




Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2009, 07:54:47 am »
Widziałem, że monio już szarpał w tego live'a. Ktoś jeszcze to robił? Jakieś wrażenia?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 13, 2009, 08:22:03 am »
Widziałem, że monio już szarpał w tego live'a. Ktoś jeszcze to robił? Jakieś wrażenia?

Ja 8-) Jak narazie pozytywne, strasznie fajnie sie w to gra  :smile: Zakładaj konto i wbijaj  :smile:

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2009, 17:10:56 pm »
Widziałem, że monio już szarpał w tego live'a. Ktoś jeszcze to robił? Jakieś wrażenia?
ja gralem juz i mozna troche pozabijac

kto to PONK?
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2009, 17:16:03 pm wysłana przez dark\ »
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2009, 17:37:16 pm »
Widziałem, że monio już szarpał w tego live'a. Ktoś jeszcze to robił? Jakieś wrażenia?
ja gralem juz i mozna troche pozabijac

kto to PONK?

Monio  :smile:. Od kiedy matchmaking zauważył moje nad przeciętne umiejętnosci i przerzucił mnie o "klase" wyżej przez co gram z cyborgami, nie gra się już tak przyjemnie jak na początku  :(.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2009, 18:31:39 pm »
czemu musze znowu grac z tym jeb**ym botem?
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2009, 02:44:21 am »
Ech, pobawiłem się dzisiaj i w sumie jestem pod bardzo dużym wrażeniem, że to wszystko leci z poziomu browsera. Zwłaszcza jak sobie przypomnę wymagania, które niegdyś były potrzebne, aby Q3 normalnie hulał.

W każdym razie zirytował mnie chaos, ledwo się zrespawnujesz, a już ktoś cię posyła do piachu, bo tyle ludzi tam jest. Ciężko było mi nawet zdążyć znaleźć jakąś sensowną broń.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2009, 11:10:09 am wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2009, 16:59:09 pm »
Ech, pobawiłem się dzisiaj i w sumie jestem pod bardzo dużym wrażeniem, że to wszystko leci z poziomu browsera. Zwłaszcza jak sobie przypomnę wymagania, które niegdyś były potrzebne, aby Q3 normalnie hulał.

W każdym razie zirytował mnie chaos, ledwo się zrespawnujesz, a już ktoś cię posyła do piachu, bo tyle ludzi tam jest. Ciężko było mi nawet zdążyć znaleźć jakąś sensowną broń.
ja przez to, ze nie znam map i nie wiem, gdzie sie bron spawnuje to czasami mam wiekszosc zginiec nad zabiciami ;\
bida
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2009, 17:07:04 pm »
Myślę, że przewaga "deaths" nad "kills" to nie jest jakaś niewiarygodna sprawa w tym przypadku :lol:


Najgorsze, że w tę gra pełno psycholi bez życia, którzy napier**lają w to jak jakieś roboty; szlag mnie czasem trafia przy tym gównie :/


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 331
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 15, 2009, 17:10:43 pm »
Myślę, że przewaga "deaths" nad "kills" to nie jest jakaś niewiarygodna sprawa w tym przypadku :lol:


Najgorsze, że w tę gra pełno psycholi bez życia, którzy napier**lają w to jak jakieś roboty; szlag mnie czasem trafia przy tym gównie :/
Mnie trafił od razu. Przy moim zerowym doświadczeniu w graniu online mam naprawde dużą przewagę deaths nad kills. :sad:

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 15, 2009, 17:31:30 pm »
u mnie to wyglada tak: mam ogolnie 30 minut gry w to
statystyki:
Time Played: 31.1 minutes
Wins / Losses: 1 / 3
Frags / Deaths: 107 / 93
Hits / Shots: 1,658 / 3,891
Accuracy: 43%

i juz w 4 meczyku wygralem 8)

« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2009, 17:33:29 pm wysłana przez dark\ »
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 331
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 15, 2009, 17:33:15 pm »
u mnie to wyglada tak: mam ogolnie 30 minut gry w to
statystyki:
Time Played: 31.1 minutes
Last Game: 1 minute ago
Wins / Losses: 1 / 3
Frags / Deaths: 107 / 93
Hits / Shots: 1,658 / 3,891
Accuracy: 43%

i juz w 4 meczyku wygralem 8)


We mnie wszyscy napieprzają a ja nie moge nikogo trafić. :( Chyba nie mam skilla. :???:

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 15, 2009, 17:34:39 pm »
mi ta gra i tak sie zbytnio nie podoba, wole pograc sobie w konterka
bo jak mam napierdzielac w goscia 30 ammo i potem ktos go dobije to mam to w dupie -.-'
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 01, 2009, 19:55:10 pm »
id Software aktualizuje Quake Live i zapowiada uruchomienie polskiego serwera
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=46084

Cytuj
Usunięte zostały choćby kłopoty z wyświetlaniem statystyk pomeczowych i wszelkich podsumowań. Lepiej powinien także funkcjonować system zaproszeń wysyłanych w trakcie zabawy. Zmiany dotknęły także internetowy serwis QuakeLive.com ? teraz można np. zajrzeć do własnego profilu bez konieczności przechodzenia żmudnego procesu logowania. Dodano także RSSa, więc wszystkie newsy będzie mogli czytać przy pomocy różnego rodzaju czytników.
Id Software uruchomiło także kolejne serwery ? kanadyjski, hiszpański oraz japoński. W nadchodzących tygodniach dołączą do nich nowe lokalizacje, w których odnajdą się w szczególności Polacy, Szwedzi oraz Chińczycy. Pełną listę nowości znajdziecie na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry.
W chwili obecnej gra przechodzi beta-testy (od kilkunastu minut mam problemy z wejściem na stronę ? Wy także?). Już pod koniec lutego okazały się one wielkim sukcesem, przyciągając ponad 100 tysięcy fanów Quake?a. Nie obyło się jednak bez problemów ? długie kolejki, padające serwery, zła współpraca z Operą spowodowały, że wiele osób zniechęciło się do brania udziału w sieciowych walkach. Aktualizacje takie jak powyżej opisana sprawnie eliminują jednak sporą liczbę wynajdywanych trudności. W czerwcu, kiedy to zadebiutuje oficjalna, pełna wersja Quake Live, wszystko powinno już być zapięte na ostatni guzik.

: Kwiecień 18, 2009, 13:41:16 pm
Polskie serwery Quake Live ruszyły:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=46278

Cytuj
Ruszyły oficjalnie polskie serwery Quake Live. Dowiedzieliśmy się o tym z dzisiejszego uaktualnienia, w którym wprowadzono również kilka modyfikacji, dotyczących przede wszystkim statystyk. Dla nas najważniejszą informacją są naturalnie maszyny umiejscowione w Warszawie. Jak donoszą polskie źródła ta zmiana korzystnie wpływa na jakość zabawy dla rodzimych graczy. Niestety ? nie dla wszystkich.
Polskie serwery ruszyły już koło północy i szybko zapełniły się graczami z Polski. Okazało się, ze spora część z nich odnotowała znacznie mniejsze opóźnienia względem zagranicy. Maszyn obsługujących grę Quake Live dla Polaków jest kilkanaście i oferują one poszczególne tryby zabawy. Swoje zlokalizowane serwery otrzymali również mieszkańcy Szwecji (umiejscowione w Sztokholmie) oraz Chin (Hangzhou).
Pozytywnej zmiany nie uświadczą na razie posiadacze Neostrad (usługa Telekomunikacji Polskiej). Jeden z użytkowników tego popularnego łącza napisał, że mniejsze opóźnienia ma nawet na serwerach z USA. Na warszawskich maszynach posiadacze Neostrad zmagają się podobno z pingami nawet na absurdalnym poziomie 160 ms.

cascad

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-03-2008
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
  • peace grenade!
Odp: Quake Live
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 31, 2009, 14:50:06 pm »
jakby co chłopaki to jetsem tam i ja, nick cascad i wbijam sie codziennie na jakieś pół godzinki (tzn inaczej: dopóki nie trafię na grupę jakiś cyber-maniaków i jestem w stanie sobie zabawowo dłuzej pograc to zostaję :) ). Fajna zabawa na wolną chwilę.