Autor Wątek: Mass Effect 2  (Przeczytany 125117 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #240 dnia: Października 11, 2009, 19:40:48 pm »
Wszystko wygląda cacy. Szkoda, że nie miałem przyjemności zagrać w ten tytuł.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #241 dnia: Października 11, 2009, 20:15:49 pm »
ME to świetna gra, ale ...kurde na tej generacji imo wszystkie dobre RPGi ją leją. Osobiście mnie zmasakrował Fallout 3, który jest po prostu przecudowny, Oblivion też mi się cholernie podobał, Fable 2 to też godziny superowej zabawy. Teraz na kompie ogram Wiedźmina, może za niedługo świetnie zapowiadającego się Dragon Age'a. I coś czuje, że ME spośród tych gier będzie na końcu. Nie wiem, może już nie pamiętam. Jak grałem to owszem jarałem się, ale ani historia ani mechanika mnie nie powaliła na glebę. I dwójka też, nosz kurna taki hit, tak się ludzie jarają, a ja patrzę na to i cholewka nie grzeje mnie to tak mocno. :sad:  Oby mi się odmieniło...


Chris- dla mnie ME to uboga wersja kotora, jak się nastawiasz na to co było w KOTORze to możesz się przejechac.

W zamian dostaniesz mega grafike, stałe 30 fps(oby, oby!) no i grę z gatunku....role-playing-action game :P

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #242 dnia: Października 11, 2009, 20:23:19 pm »
ME to świetna gra, ale ...kurde na tej generacji imo wszystkie dobre RPGi ją leją. Osobiście mnie zmasakrował Fallout 3, który jest po prostu przecudowny, Oblivion też mi się cholernie podobał, Fable 2 to też godziny superowej zabawy. Teraz na kompie ogram Wiedźmina, może za niedługo świetnie zapowiadającego się Dragon Age'a. I coś czuje, że ME spośród tych gier będzie na końcu. Nie wiem, może już nie pamiętam. Jak grałem to owszem jarałem się, ale ani historia ani mechanika mnie nie powaliła na glebę. I dwójka też, nosz kurna taki hit, tak się ludzie jarają, a ja patrzę na to i cholewka nie grzeje mnie to tak mocno. :sad:  Oby mi się odmieniło...


Chris- dla mnie ME to uboga wersja kotora, jak się nastawiasz na to co było w KOTORze to możesz się przejechac.

W zamian dostaniesz mega grafike, stałe 30 fps(oby, oby!) no i grę z gatunku....role-playing-action game :P

Wiesz, w tym gatunku jest taka posucha (można powiedzieć, że totalna), że każdy tytuł przyjmę z otwartymi rękoma. Poza tym zajebiście mi się klimat podoba :).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #243 dnia: Października 11, 2009, 20:25:48 pm »
A ja mam wręcz odwrotnie. Dla mnie i Oblivion i Fallout ssą pauke a Mass jest świetny. W fable 2 nie grałem, ale znając jedynke wiem że by mi sie podobała ale nie tak jak ME.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #244 dnia: Października 11, 2009, 20:34:47 pm »
Nie no luz, dla niektórych to jest najlepsza gra na tri sixti więc to tylko kwestia gustu.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #245 dnia: Października 11, 2009, 20:41:47 pm »
Chris- dla mnie ME to uboga wersja kotora, jak się nastawiasz na to co było w KOTORze to możesz się przejechac.
KotOR genialną grą jest, ale moim zdaniem ME dotrzymuje mu kroku i nie ma czego się wstydzić. Genialne uniwersum, interesujące postaci i niezwykle wciągająca intryga decydują o wspaniałości tejże gry, której jedynymi bolączkami są aspekty natury technicznej (windy, niedorobione planety "poboczne", skopany inwentarz - więcej grzechów nie pamiętam). Nie traktuję ME czysto jako grę RPG, strzelanki czy whatever - dla mnie jest to zdumiewająca opowieść, angażująca jak dobry film, książka. Dlatego też trzymam kciuki za pojawienie się drugiej części tej historii na PS3, bo grzechem dla mnie byłoby jej nie poznać.  
PSN ID: WojtqGO

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #246 dnia: Października 11, 2009, 20:50:18 pm »
No to chyba pora sie zabrać za pierwszego kotora. Drugiego przeszedłem na pierwszym xboxie a za pierwszego jakoś sie nie moge zabrać. ;)

Ciapkas

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #247 dnia: Października 11, 2009, 20:57:26 pm »
Tak jak mówię- kto co lubi. Dla mnie na przykład postapokaliptyczny obraz świata, jego złożoność, epickość ownuje uniwersum z mass effecta. W dodatku jak sobie przypomnę niektóre questy z F3 to sobie myslę "kuuuuurwa", a Mass Effect na dobrą sprawę powierzchownie pamiętam tylko główny wątek, nie pamiętam ani jednego interesującego zadania. Owszem jako gra akcji była fajna, ale brakowało jej tego czegoś. Może za mało grałem(przeszedłem tylko raz w sumie) ale jak drugi me mnie nie rzuci na kolana to się wkurzę porządnie. Na szczęscie planuję na tych wakacjach co będą nigdzie nie jechać(maks na dwa tygodnie), kupić ME2 i DA:O i się ostro zmasseffectować i zdagonejdzować. Bo w erpegi gram tylko na wakacjach lub tuż przed nimi, taki mam już zwyczaj. :D

Szkoda tylko, że nie trawię japońskiej odmiany tego gatunku bo już kilka tytulów wyszło i miałbym w co grać.

Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #248 dnia: Października 11, 2009, 23:08:50 pm »
A przynajmniej mam taką nadzieję, bo jeżeli stracę mojego Sheparda, z którym spędziłem już w sumie około 100 godzin, to się wkurzę  :mad:

Też mam taką nadzieje, ale zauważ jakie jajca są z tą "Polską" wersją gry (Mowa tu o samej grze niezależnie od wyboru języka w grze...) gdzie żeby dostać ten porąbany dodatek Bring Down The Sky polscy gracze musieli czekać pół roku... Bo angielska wersja nie działała z polską... W dodatku wydany w PL BDTS, i tak się pierdzielił, a po zainstalowaniu, na paru planetach nie miałem tekstur ziemi :/ (za takie bzdety to jednak wole konsole...)

Nie wiem jak z Mass Effect 2, ale jeżeli ktoś tak samo spierdzieli całą lokalizacje gry, to możemy mieć problemy z tym... :/ Już pomijając fakt, że PL wersja ME 1 pochodzi od CD Projekt a ME2, będzie wydawana przez EA Polska, czyli dwa odmienne studia... Zobaczymy, czy obie strony pomyślą :/

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #249 dnia: Października 12, 2009, 10:27:16 am »
Dla mnie Mass Effect to zdecydowanie najlepsza gra na XO (może na równi z DMC4). Klimat i całe uniwersum to mistrzostwo świata. Jak widzisz świat Mass Effect to czujesz, że to jest prawdziwe i że rzeczywiście tak może wyglądać przyszłość. Uniwersum Mass Effecta zjada bajkowy, holywoodzki świat Star Warsa bez problemu.

Co gra ma świetne to strona dzwiękowa. Muzyka, odgłosy otoczenia, dzwięki broni - ahhh rewelacja. Trochę jestem zły, że w MS2 zmienili dzwięki broni, które były niepowtarzalne i bardzo charakterystyczne.



IMO w MS2 powinni zmienić zachowanie pojazdu na różnych planetach. Tam gdzie jest małe przyciąganie to pojazd powinień mieć małą przyczepność, latać na duże wysokości ogólnie powinna być "księżycowa grawitacja. Na planetach gdzie jest dużo większe przyciąganie, powinien być przyklejony do ziemi, a po wyskoku powinien szybko spadać na ziemię. Również planety powinny mieć bardziej zróżnicowany krajobraz. W ME1 prawie wszystkie byy górzyste z wieloma stromymi, skalistymi górami. Również powinni jakieś rzeki dodać oraz więcej roślinności.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2009, 10:42:48 am wysłana przez Piter_neo »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #250 dnia: Października 12, 2009, 11:43:31 am »
Jak widzisz świat Mass Effect to czujesz, że to jest prawdziwe i że rzeczywiście tak może wyglądać przyszłość.

Aż tak bardzo to bym nie przesadzał ;). Mass Effect ma kijowy design levelów, przez co większość pomieszczeń to po prostu korytarze i puste pokoje. Wystarczy spojrzeć chociażby na Port Hanshan, który zdawałoby się, powinien być ekskluzywnym portem, gdzie przebywają sami biznesmeni, a tymczasem wygląda jak jakaś umeblowana wyrzeźbiona grota; nawet kibla tam nie mają :(. Takiej przyszłości to bym nie chciał.

Mam nadzieję, że pod tym względem ME2 będzie lepsze; w końcu już na pierwszej prezentacji, bodajże z GDC, BioWare przyznało, że lokacje i fabuła były projektowane oddzielnie, i dopiero pod koniec jakoś to łączono. Przy ME2 podejście to ma zostać zmienione.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #251 dnia: Października 12, 2009, 12:34:00 pm »
Jak widzisz świat Mass Effect to czujesz, że to jest prawdziwe i że rzeczywiście tak może wyglądać przyszłość.

Aż tak bardzo to bym nie przesadzał ;). Mass Effect ma kijowy design levelów, przez co większość pomieszczeń to po prostu korytarze i puste pokoje. Wystarczy spojrzeć chociażby na Port Hanshan, który zdawałoby się, powinien być ekskluzywnym portem, gdzie przebywają sami biznesmeni, a tymczasem wygląda jak jakaś umeblowana wyrzeźbiona grota; nawet kibla tam nie mają :(. Takiej przyszłości to bym nie chciał.

Mam nadzieję, że pod tym względem ME2 będzie lepsze; w końcu już na pierwszej prezentacji, bodajże z GDC, BioWare przyznało, że lokacje i fabuła były projektowane oddzielnie, i dopiero pod koniec jakoś to łączono. Przy ME2 podejście to ma zostać zmienione.

Bardziej mi chodzi  to, ze wszystko jest wytłumaczone jak działa. Jak rozwiązali problemy z komunikacją międzyplanetarną, jak działają pistolety, wszystkie rasy są dokładnie opisane (to że jedna raza jakies feromowy wydziela, inna w kombinezonach ciśnieniowych chodzą, inna ma metaboliz przyspeieszony i dlatego szybko mówią itp.). Wszystko w grze działa i ma sens - nie ma czegoś takiego, że tak jast bo tak, wszystkie jest wytłumaczone  dlaczego działa, jak działa i po co. Polityka jest super przedstawiona, rasizm gatunkowy, ogólnie takie rzeczy które zazwyczaj nie znajdują się w grach.

Poza tym dla mnie poprosyu zajebiste uczucie robi jak idzie się do klubu. Jesteś kilka pomieszczeń przed klubem, a już słyszysz muzykę, ale tak lekko przytłumiona i przez echo. Zbliżasz sie to dobi się coraz głośniej i dzwięk staje się czystszy. No i wreszczie wchodzisz do klubu zajebista muza gra, luzie tańczą, inni gadają - wrażenie jest rewelacyjne. Dla nie wszystko wydaje się być zywe do tego postacie są reelacyjne - każda ma prawdziwą osobowość i unikalny charakter.

Ja poprostu uwielobiałem biegać po tej stacji między planetarnej, uwielbiałem to, że windami sie tak długo jedzie. Wszędzie ktoś chodzi, ktoś rozmawia. Tym Mass Effect mnie oczarował.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #252 dnia: Października 16, 2009, 11:43:53 am »
Mass Effect 2 na PS3? Bioware odpowiada: "prawdopodobnie"

Cytuj
Podczas prezentacji Watamaniuk wymienił, aż 3 platformy docelowe dla Mass Effect 2. Były to Xbox 360, PC oraz "prawdopodobnie PS3". Po chwili zrozumiawszy co powiedział zaczął się wycofywać z wcześniejszej wypowiedzi, mówiąc, że nie komentują plotek i spekulacji. Na razie traktujemy to jako plotkę, ale skoro deweloper stwierdza, że jest taka możliwość to raczej się to wydarzy.

Nie wiem czemu, ale po tym newsie dostałem ogromnego banana na ryju, o takiego --->  :grin:
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 12:02:40 pm wysłana przez Chris »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #253 dnia: Października 16, 2009, 13:08:14 pm »
Czyli będzie :)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PSN ID: WojtqGO

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #254 dnia: Października 16, 2009, 13:21:41 pm »
nie będzie...  8-)

chyba że posiadaczom PS3 zrobia najpierw jedynkę

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #255 dnia: Października 16, 2009, 13:26:27 pm »
nie będzie...  8-)

chyba że posiadaczom PS3 zrobia najpierw jedynkę

Co nie będzie?! Ma być i ch**!  :mad:

Tak swoja drogą to ile razy takich tekstów się pojawiało przy okazji MGS4 na Xboxa? :P

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #256 dnia: Października 16, 2009, 13:32:54 pm »
nie będzie...  8-)

chyba że posiadaczom PS3 zrobia najpierw jedynkę

Co nie będzie?! Ma być i ch**!  :mad:

Tak swoja drogą to ile razy takich tekstów się pojawiało przy okazji MGS4 na Xboxa? :P

popraw mnie jeśli się mylę ale MSG4 to nie RPG gdzie decyzje jakie podjełeś w częsci nr. 3 mają wpływ na rozgrywkę...


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #257 dnia: Października 16, 2009, 13:39:27 pm »
nie będzie...  8-)

chyba że posiadaczom PS3 zrobia najpierw jedynkę

Co nie będzie?! Ma być i ch**!  :mad:

Tak swoja drogą to ile razy takich tekstów się pojawiało przy okazji MGS4 na Xboxa? :P

popraw mnie jeśli się mylę ale MSG4 to nie RPG gdzie decyzje jakie podjełeś w częsci nr. 3 mają wpływ na rozgrywkę...



Ilość takich decyzji będzie znikoma. Developer zawsze baja o takim czymś, a wychodzą 3 sytuację na 30h gry. Poza tym niby jak - mój Shepard ma na max lvl zaczynać? Mam nadzieję, ponieważ zrobiłem Insane :cool:

ME2 może spokojnie się pojawić na PS3. Może dorzucą DVD z fabułą pierwszej części (jak w Shen Mue 2) i po kłopocie.

A w pomyłkę developera nie wierzę - robisz grę na X360 i PC, wiadomo, że każdy plotkuję o wersji PS3, i takie coś puszczasz? Pewnie Microsoft ma czasowy exclusive na ME2 i Bioware stara się wszystkim powiedzieć, że gry na PS3 "nie ma", ale "jakby była" to byłoby git i ogólnie. Jestem pewien, że w pół roku po wyjściu ME2 dostaniemy grę na PS3 z jakimiś usprawnieniami.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 13:41:31 pm wysłana przez Castor Krieg »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #258 dnia: Października 16, 2009, 13:40:27 pm »
nie będzie...  8-)

chyba że posiadaczom PS3 zrobia najpierw jedynkę

Co nie będzie?! Ma być i ch**!  :mad:

Tak swoja drogą to ile razy takich tekstów się pojawiało przy okazji MGS4 na Xboxa? :P

popraw mnie jeśli się mylę ale MSG4 to nie RPG gdzie decyzje jakie podjełeś w częsci nr. 3 mają wpływ na rozgrywkę...


Nie za bardzo kumam, ale spróbuje wyjaśnić o co mi chodziło.

Po pierwsze to była ironia w pierwszym zdaniu ;). Po drugie przy MGS4 też było dużo takich "być może", "chciałbym wersję na Xboxa" padających ze słów pracowników Konami.

Co do Save z jedynki to oznacza, że jak odpalę na Xboxie od razu drugą część to mi się nie uruchomi?  :shock: :shock:

Może PS3 dostanie okrojona wersję, może będzie opcja jak w MGS (grałem w poprzednią cześć, nie grałem itp). Może w ogóle jej nie dostanie. Może dostanie obie części na jednej płycie. Nikt tego nie wie, ale zakładanie z góry, że nie i już to dziwne nastawienie. Zwłaszcza, że teraz nad grą czuwa EA.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 13:43:25 pm wysłana przez Chris »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #259 dnia: Października 16, 2009, 13:44:03 pm »
Zwłaszcza, że teraz nad grę czuwa EA.
Amen.

PSN ID: WojtqGO

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #260 dnia: Października 16, 2009, 13:45:55 pm »
Może dostanie obie części na jednej płycie..

podejrzewam że odrazu z częścią 3 i wszystkimi dodatkami... :-o :-o :-o

dla mnie tan całey syf z ME2 to szum medialny... EA ma kłopoty finansowe i chce żeby było o nich głośno i tyle...


Co do Save z jedynki to oznacza, że jak odpalę na Xboxie od razu drugą część to mi się nie uruchomi?  :shock: :shock:

za ciężkie to dla Ciebie że Ci się uruchomi ale jeśli grałes w jedynkę to decyje które podjełeś bedą miały wpływ na rozgrywke w części nr. 2  :-?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #261 dnia: Października 16, 2009, 13:54:57 pm »
Maugan ja DOSKONALE wiem, że decyzje podjęte w pierwszej części gry będą miały wpływ na kształt świata/postaci i co tam jeszcze w drugiej części. Po prostu jak ktoś nie będzie miał save'a to świat będzie wyglądał tak jak to sobie upatrzy Bioware. Proste to jak budowa cepa :P.

Taka wersja gry (bez save) oczywiście będzie mocno uboższa fabularnie dla graczy nie znających jedynki, ale dalej to będzie grywalny produkt.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 14:23:49 pm wysłana przez Chris »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #262 dnia: Października 16, 2009, 13:58:42 pm »
Cytuj
Ilość takich decyzji będzie znikoma. Developer zawsze baja o takim czymś, a wychodzą 3 sytuację na 30h gry. Poza tym niby jak - mój Shepard ma na max lvl zaczynać? Mam nadzieję, ponieważ zrobiłem Insane
Nie, moze dostaniesz jakies bonusy do postaci, ale bedziesz zaczynal od zera.

Co za roznica, ze jedynka wyszla na X0/PC? Jak ktos gral na PC w jedynke i teraz sobie kupi na X0 to jest w dupie? :> Bezsensowne myslenie. Zreszta w Baldurze tez tak bylo i nie bylo problemu, po prostu generowales postac o wyzszym lvl'u od razu. Zreszta mi tam rybka i tak na PC bede w to gral :P

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #263 dnia: Października 16, 2009, 13:59:44 pm »
@Maugan - czy Ty naprawdę sądzisz, że BioWare oraz EA ograniczą się do grupy docelowej stworzonej wyłącznie przez osoby, które zakupiły część pierwszą ? Nie sądzisz, że mimo kontynuowania wątku znanego z poprzedniczki, będą chcieli sprzedać więcej egzemplarzy ? Wiadomo, osoby zaznajomione z "jedynką" odniosą profity, ale nikt nie przeszkodzi nowicjuszom w zapoznaniu się z uniwersum ME dopiero z okazji drugiej części.
PSN ID: WojtqGO

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #264 dnia: Października 16, 2009, 14:03:29 pm »
Poza tym EA ma całkowicie gdzieś czy ktoś grał w poprzednią część czy nie. Liczy się kasa.

Jakoś wątpię w szlachetną postawę Elektroników: "Kurcze, ale oni nie mają jedynki, a ta seria jest powiązana fabularnie. Ok, to nie wydajemy dwójki na PS3 bo będzie to niepełnowartościowy produkt".
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 14:05:29 pm wysłana przez Chris »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #265 dnia: Października 16, 2009, 14:03:47 pm »
ja tam dalej twierdzę że to lipa na resorach...

tworzenie świta, historii itd.. a później wypószcznie pół produktu... pozatym takie info które pada na niszowej imprezie... :-? o której mało kto wie i słyszał  :-?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #266 dnia: Października 16, 2009, 14:39:51 pm »
a ja po tej wypowiedzi jestem prawie pewien, że me2 będzie też na ps3.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #267 dnia: Października 16, 2009, 19:15:25 pm »
PGA 2009 prezentacja Mass Effect 2

Cytuj
Na koniec Jay sprawił nam prawdziwą niespodziankę: zapowiedział, że gra ukaże się w wersji na PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3. Tak właśnie - Watamaniuk dał nam do zrozumienia, że powstaje także wersja przeznaczona na PS3! I choć próbował całą sprawę zatuszować twierdząc, że to jeszcze nic pewnego, a rozmowy na ten temat ciągle trwają, to sądzimy, że nie było to tak całkiem przypadkowo. Można zatem założyć, że prace nad wersją na konsolę Sony naprawdę trwają. A to doskonała wiadomość.

Niech się zdecydują co ten gościu w końcu  powiedział  :lol:


: Październik 16, 2009, 14:42:08 pm
Mass Effect 2: Release Date and Pre Order Bonus Revealed

Cytuj
Mass Effect 2 will be on store shelves in NA on January 26, and on January 29 in Europe. Pre-order bonuses include special-ops armor and weaponry that are designed to boost Commander Shepard?s skills.

Pełna informacja prasowa w źródle newsa :).

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #268 dnia: Października 18, 2009, 23:50:48 pm »
Cytat: Jay Watamaniuk
Po sieci krąży dzisiaj raport oparty na moim wczorajszym wystąpieniu w Polsce. Wygląda na to, że jest nieporozumienie jeśli chodzi o ME2 na PS3.

Pozwólcie, że sprostuję: ME2 wychodzi tylko na PC i X360. Możecie się go spodziewać 26 stycznia w Ameryce i 29 stycznia w Europie.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,101109,7155437,Mass_Effect_2_na_PS3___Watamaniuk_zaprzecza.html

Mogliby się w końcu zdecydować na jakąś jedną wersję :lol:.



7 pierwszych stron komiksu Mass Effect ze stajni Dark Horse.
http://blog.bioware.com/2009/10/15/preview-the-dark-horse-mass-effect-comic/
: 16-10-2009, 23:08:03
Copy-Pasta z NeoGAF (stamtąd przekopiowali z Penny Arcade, a stamtąd z kolei z oficjalnego forum ME2 :lol:)
Głównie odnośnie zbrój w ME2, ale też n/t tego, co zostanie pobrane z save'a z ME:

Cytat: Christina Norman Lead System Designer
The major things that will matter in terms of your import playthrough are:
- The choices you made in dialog your last playthrough - this has the biggest impact by far. I can not emphesize this last point enough.
- Your level
- Your achievements, to a limited extent. For example, the rich achivement is a good one to have. You must have finished the game after you acquired the achievement to get the benefit on your imported character.

We didn't want to make it so you'd have to create some kind of maxed out character in ME1 to achieve the most powerful character in ME2, with that said, an imported ME1 character will have small permanent advantages over a brand new ME2 character.

I don't want to over emphesize these advantages though. If you are obsessed with min maxing and want to be as powerful as is possible at the end of ME2, importing a level 60 character from an account with all ME1 achievements is the safest bet.

For most people, just importing any character who made choices you're interested in having carry over is the way to go.

Cytat: CanonLars
If we earn the rich achievement on a previous character on our gamertags, and start and complete a new one (new class and everything), will the second character count as having rich because he was completed on a profile with rich?

Yes

Cytat: Christina Norman Lead System Designer
Just a little info on these armors that could be pertinent:

The bonuses are a nice boost at the start of the game, but they aren't overpowered in the long term. If you're stat focused, you can definitely get better stats in game. If you're not stat focused, and you like the look and bonuses of the armor, you can wear that armor for the entire game.

You don't have to wear the helmet if you don't like the helmet. Like ME1, helmets can be turned off. Personally I like the inferno armor without the helmet a lot, that's probably the look I'll go through for my first playthrough of ME2.

I designed the stats for all pre-order bonuses for ME2. I'm very concious of the fact that giving you the "best" item as a pre-order bonus just doesn't make sense - where is the progression then? Likewise there won't be any DLC "super-guns" for ME2 that trivialize the game. How do we make pre-order bonuses and DLC interesting then? By creating unique combinations of stats and abilities that produce a different gameplay experience. They key there is different, not the same but more powerful (the easy, progression killing, way).

There is no longer a concept of light, medium, and heavy armor. There are a few reasons why we no longer have this distinction:
- We wanted class differentiation to be more about offense weapons and powers, and less about defensive items you're allowed to use (by class restriction).
- We wanted less useless and sub optimal items (i.e. you get great heavy armor, but you're an adept)
- It's less expensive from an art perspective. This isn't a money thing, it's a time thing. We'd prefer our character artists making awesome enemy models and cool new weapon models instead of making minor variants in armor models.

One caveat to the above, while base class design is less focused on defense, and more focused on offense, there are some incredibly powerful defensive options in the game but they tend to fall under more advanced class development options. Simply put, I know some people really enjoy building "hard-to-kill" Shepards, so there are some great options for that, but they're less part of core class design.

All heavy weapons are usable by all classes. The blackstorm is a heavy weapon.

There will be no ability to upgrade armor. You will be able to acquire better armor but it will have a different look. I've tried to design things in such a way that you will be less likely to feel forced to wear a specific armor to do a specific build. There should be several options for example if you want to max cooldown reduction, you won't be forced to wear a specific armor.

Cytat: Christina Norman Lead System Designer
I can't tell you exactly what, but there is more to the ME2 armor system than has been revealed so far. That's all I can say!

Osobiście cholernie się cieszę, że porzucono ideę z dzieleniem zbroi na lekkie/średnie/ciężkie. Moje dwie postacie to inżynier oraz adept - obie klasy mogą posiadać tylko lekkie zbroje. Dlatego też jak 90% zdobytych zbrój dla ludzi musiałem wyrzucać, bo w całym zespole tylko Ashley mogła w takowe wskoczyć :/.

Miło też, że będą jakieś bonusy nie tylko za poziom postaci, ale też i osiągnięcia.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #269 dnia: Października 19, 2009, 00:22:23 am »
Wywiad z Jayem Watamaniukiem (BioWare)

Cytuj
M: W trakcie piątkowego pokazu Mass Effect 2 dla mediów wspomniałeś, że gra prawdopodobnie pojawi się na Playstation 3, po czym szybko tę informację zdementowałeś. Mógłbyś to wyjaśnić?

J: Ha, wiedziałem, że mnie o to zapytasz! (śmiech) Małe sprostowanie - kiedy mówiłem o tym, że Mass Effect 2 wyjdzie prawdopodobnie na PS3 miałem na myśli Dragon Age. Mass Effect 2 ukaże się na Xboxa 360 i PC na początku przyszłego roku, o wersji na PS3 nic mi nie wiadomo.

Dziwna wymówka biorąc pod uwagę, że w przypadku Dragon Age wersja na PS3 nie jest "prawdopodobna", tylko pewna ;).

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #270 dnia: Października 21, 2009, 00:12:25 am »
Ciągłe te przecieki, że ME 2 ukaże się na PS3, a później dementowanie tych rewelacji mogą oznaczać, że EA sprawdza zainteresowanie użytkowników konkurencyjnej konsoli. Być może plany są, ale najpierw szefostwo chce sprawdzić, czy to się w ogóle opłaci. Istnieje też możliwość, że EA chce, a MS cały czas dokłada do tego biznesu by tak się nie stało, albo przynajmniej informacje o tym jeszcze przez jakiś czas nie znalazły oficjalnego potwierdzenia. Tak, czy inaczej moim zdaniem coś jest na rzeczy i co by nie mówić, życzę tego posiadaczom peestrójek, bo uniwersum ME2 to jedna z lepszych rzeczy jakie przytrafiły się tej generacji.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #271 dnia: Października 23, 2009, 11:27:40 am »
Wie ktoś może, czy save z ME1 wersja ENG będzie działać z wersją wydaną w Polsce? Kupiłem wtedy z UK, ponieważ byłem we Francji, a nie chciałem sprowadzać z polskim dubbingiem.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #272 dnia: Października 23, 2009, 17:32:35 pm »
Powinno chyba działać. Jak pierwszy raz odpaliłem ME to włączyła mi się angielska wersja. Dopiero później jak pogrzebałem w ustawieniach konsoli to miałem PL i działały save'y, więc wydaje mi się, że język tu nie ma znaczenia. Poza tym ME na X0 nie jest dubbingowane, a jeśli mówisz o wersji PC to pewnie wydadzą tak jak jedynkę- z dubbingiem i kinówkę
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2009, 17:41:59 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #273 dnia: Października 23, 2009, 17:42:08 pm »
Powinno chyba działać. Jak pierwszy raz odpaliłem ME to włączyła mi się angielska wersja. Dopiero później jak pogrzebałem w ustawieniach konsoli to miałem PL i działały save,y, więc wydaje mi się, że język tu nie ma znaczenia. Poza tym ME na X0 nie jest dubbingowane, a jeśli mówisz o wersji PC to pewnie wydadzą tak jak jedynkę- z dubbingiem i kinówkę
Tzn. źle się wyraziłem. Mam save z ME1 na X360, wersja Angielska kupiona z UK. Czy będzie działał on z wersją ME2 wydaną w Polsce również na X360?

kilgort

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-11-2008
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #274 dnia: Października 23, 2009, 20:38:16 pm »
|Jedynka miala sporo bledow. Nie ma zmiluj. Fabulernie momentami lipnie sie prezentowala |(nie bijcie) i systemowo nie byla taka jak byc powinna. Ale czekam na M|E2 bo jakby nie bylo bedzie jedna z najlepszych gier wydanych w 2010. No chyba ze Duk :-D :-D :-D :-De nowy sie pojawi

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #275 dnia: Października 23, 2009, 23:17:39 pm »
Powinno chyba działać. Jak pierwszy raz odpaliłem ME to włączyła mi się angielska wersja. Dopiero później jak pogrzebałem w ustawieniach konsoli to miałem PL i działały save,y, więc wydaje mi się, że język tu nie ma znaczenia. Poza tym ME na X0 nie jest dubbingowane, a jeśli mówisz o wersji PC to pewnie wydadzą tak jak jedynkę- z dubbingiem i kinówkę
Tzn. źle się wyraziłem. Mam save z ME1 na X360, wersja Angielska kupiona z UK. Czy będzie działał on z wersją ME2 wydaną w Polsce również na X360?
Zrozumiałem Cię. Jak napisałem wyżej język nie powinien mieć znaczenia. Działanie save'u angielskiego podałem jako przykład, że język nie ma wpływu na zapisane dane, i że polska wersja zawiera pełną angielską (i z ME2 pewnie będzie tak samo), więc nie powinno być problemów z odczytaniem danych. Mogły by być problemy, gdyby w UK nie mieli PAL, ale mają jak wiadomo
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2009, 23:41:24 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #276 dnia: Listopada 05, 2009, 09:37:33 am »
Nowe video:
http://xbox360.ign.com/dor/objects/14235013/mass-effect-2/videos/masseffect2_omegafight_gmp_110409.html

Widze, że jest kilka zmian na minus w nowej części. Po pierwsze bronie sie nie przegrzewają, a są na amunicje i trzeba przeładowywać (co przeczy temu jak działają bronie w Mass Effect). Kolejną rzeczą jest zrezygnowanie z charakterystycznych, dzwięków strzelania broni. To tak samo jakby w Star Wars zmienili dzwięki mieczy świetlnych, jak dla mnie jest to beznadziejna zmiana.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #277 dnia: Listopada 05, 2009, 09:47:21 am »
Z tą bronią na amunicję to dziwne, ponieważ w wywiadach było mówione, że tylko te potężne bronie, jak np. rakietnica, będą na amunicję a reszta dalej będzie się przegrzewała; z tym, że tym razem będzie możliwość szybkiej wymiany czegośtam, by przywrócić broń do życia bez czekania, aż się ochłodzi. Ale na tym filmiku wyraźnie widać domyślny karabin na amunicję :/.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mappet

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-09-2008
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #278 dnia: Listopada 06, 2009, 14:57:43 pm »
Dwa nowe filmiki pierwszy to 9 minut z rozgrywki, oraz nowy Dev Diary dotyczący przeciwników, w tym nowej rasy Collectors.

1) http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7229268,9_minut_rozgrywki_z_Mass_Effect_2.html#article_comments

2)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #279 dnia: Listopada 14, 2009, 14:16:24 pm »
W najnowszym GTTV oraz OXM jest ponoć sporo nowych materiałów i informacji o ME2 (ale ponieważ ja osobiście przestaje już śledzić info o ME2, by nie spoilerować sobie gry, więc nie wiem dokładnie, o co chodzi).

Przy okazji, prawdopodobnie okładka, jaką dostanie Europa:


Cytując kabaret Ani Mru Mru:
Cytuj
Brzydal!

:/
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.