Autor Wątek: Mass Effect 2  (Przeczytany 125011 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #560 dnia: Lutego 02, 2010, 20:39:23 pm »

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #561 dnia: Lutego 02, 2010, 21:29:41 pm »
Uratowałem galaktykę i przy okazji zaruchałem. 50 godzin, wylizane wszystkie planety, wysłuchane wszystkie rozmowy npc. Po zakończeniu dałem opcje kontynuowania rozgrywki, tylko nie wiem czy coś nowego sie pojawiło z tytułu zakończenia finałowej misji, a nie chce mi się skanowac wszystkich planet od początku... Za pierwszym podejściem idealny sejw. Poczekam sobie na Normandii na jakieś DLC.

Niektóre misje wykrywane przez anomalie na planetach, chociaż krótkie jak jakieś dema techniczne, urywają głowę, np.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Zdecydowany postęp w porównaniu do jedynki, gdzie wszystko było odbite od kalki.


« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 21:45:06 pm wysłana przez el becetol »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #562 dnia: Lutego 02, 2010, 21:38:36 pm »
@el becetol
Ze spoilerami zapraszam tutaj ;] Bedzie latwiej pisac.
http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,10965.0.html

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #563 dnia: Lutego 02, 2010, 21:49:27 pm »
Ok, wyedytowałem i wypowiedziałem się w odpowiednim temacie.  8)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #564 dnia: Lutego 03, 2010, 17:22:37 pm »
Pare screenow [nie moich :P i z wersji w ktora sie nie pogra, bo z 24x Edge AA]

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #565 dnia: Lutego 03, 2010, 17:28:57 pm »
Zazdroszczę ludziom, którzy mogą w tej grze ustawić sobie duże AA. :|
Grafika oraz design w ME2 są bowiem naprawdę świetne, jednak aliasing (a u siebie nie mogę ustawić AA) sporo psuje :/


(ewentualnie fajnie byłoby móc wyłączyć w czasie rzeczywistym efekty post processing, by móc sobie robić screeny hi-res za pomocą tiledshot ;))
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 17:34:47 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #566 dnia: Lutego 03, 2010, 18:16:11 pm »
Lupi, co przechodzi do NG+? Ofc level i skille, ale co z elementami wyposażenia, które kupiliśmy poprzednio? Kredyty, minerały?

Masz dostęp do nowych broni, ale bez ulepszeń. Oczywiście klasa, umiejętności stare, surowce. Dobieramy też bonusowe umiejętności.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #567 dnia: Lutego 04, 2010, 00:56:46 am »
Pamiętacie Conrada z ME1?  Albo był u mnie jakiś błąd, albo BioWare coś spieprzyło (na NeoGAF czytałem, że ktoś miał podobną sytuację, jak ja).
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Swoją drogą, asari w barze na Illium jest genialna :D.

EDIT: Przeczytałem właśnie wpis o Conradziena ME2 Wiki. Tak, BioWare spieprzyło sprawę :/
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2010, 01:01:39 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #568 dnia: Lutego 04, 2010, 01:14:40 am »
Conrad to ktory? Kurcze nie pamietam :P Ten co stal sobie przy transicie w Cytadeli?

Asari? Mowisz o Matriachi, ktory jest barmanem?

BTW zaczalem sobie nowa postac i co najdziwniejsze dostalem wszystko jakbym NG+, czyli moglem sobie wybrac dodatkowy skill, oraz kase/mineraly.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #569 dnia: Lutego 04, 2010, 08:26:53 am »

BTW zaczalem sobie nowa postac i co najdziwniejsze dostalem wszystko jakbym NG+, czyli moglem sobie wybrac dodatkowy skill, oraz kase/mineraly.
To nie dziwne, po skończeniu gry nowa postać w ME2 dostaje 200k kredytów oraz 50k każdego z minerałów. Najlepsze jest to że stackuje się to z bonusami z ME1 jeśli zaimportujesz postać.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #570 dnia: Lutego 04, 2010, 09:03:37 am »
Conrad to ktory? Kurcze nie pamietam Razz Ten co stal sobie przy transicie w Cytadeli?

To ten wielki fan Sheparda, który na koniec chciał, by Shepard załatwił mu posadkę jako Widmo.

W ogóle świetne jest to, że gra potrafi często sama z siebie żartować. Na Cytadeli można spotkać w jednym sklepie Rebekę i Micheala (ta para, która w ME1 kłóciła się o dziecko - czy przeprowadzać jakieś tam badania czy nie), tym razem zastanawiających się nad jakimś lekarstwem dla dziecka. W pewnej chwili Rebeka mówi "może powinniśmy poczekać, aż podejdzie do nas jakiś nieznajomy i niech to on zadecyduje o losie naszego dziecka" :lol:.

To samo Conrad,
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #571 dnia: Lutego 04, 2010, 16:27:18 pm »
Z takich autoironicznych smaczków fajna jest też rozmowa między Tali i Garrusem na temat wind :)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #572 dnia: Lutego 04, 2010, 16:33:40 pm »
Podczas lojalki Mirandy, gdy zabierze też się ze sobą Jack, pada taki dialog (mniej więcej, sens zachowany :P):
Asari-najemnik: *patrząc się na Mirandę* Poczekam z atakiem, aż się ubierzesz. No chyba, że Cerberus pozwala teraz na takie dziwkarskie stroje.
Jack: Już ją lubię. Czy wciąż rekrutujemy ludzi?

:lol:
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #573 dnia: Lutego 05, 2010, 08:03:07 am »
hehe dobre, ja czesto miałem w składzie garrusa i mirande własnie...

a tak apropo polskiej wersji to podoba mi się jak Jack przeklina - nie ma np: terefere i spieprzaj tylko ostre"spier...", "kur..." czy "wypierda...". Ogólnie jeżeli chodzi o Polski dubbing to najlepiej wypada Człowiek Iluzja (ale to głupio brzmi) i Jack właśnie...

Najgorzej imo niestety Shepard... ech aż mi się rzygac chciało jak musiałem słuchac jego pytan i wypowiedzi - sztucznie na maksa to wyszło....

Ogólnie gierka świetna. Nie moge sie doczekac trójki.

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #574 dnia: Lutego 05, 2010, 15:14:48 pm »
Żeński dubbing Shepard moim zdaniem świetnie wypada. Zrobiłem sobie bohaterkę ala Ania Przybylska ( http://img.interia.pl/rozrywka/nimg/Anna_Przybylska_Dlaczego_1233528.jpg ), kreuję na złą biotyczkę z bliznami i czerwonymi oczami, i ten głos pasuję idealnie.  8)

Ogólnie granie renegatem a paragonem daje zupełnie inny odbiór tego całego świata. Nie mówiąc o smaczkach, typu to że misja lojalnościowa takiego np. Zeada różni się sporym kawałkiem planszy w zależności od tego czy zachowasz się "źle" czy "dobrze". Ogólnie polecam każdemu przejście gry dwoma ścieżkami mocy.

Cytuj
Asari-najemnik: *patrząc się na Mirandę* Poczekam z atakiem, aż się ubierzesz. No chyba, że Cerberus pozwala teraz na takie dziwkarskie stroje.
Jack: Już ją lubię. Czy wciąż rekrutujemy ludzi?

Jack ubrana w pasek na cyckach powinna powstrzymać się od komentowania  8)


Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #575 dnia: Lutego 05, 2010, 15:20:47 pm »
Jesteście ciekawi skąd pochodzi kawałek lecący w klubie Zaświaty na Omedze? xD



Kontakt z EA robi swoje? xD

Od razu wydał mi się znajomy :D :D
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2010, 15:22:54 pm wysłana przez Mrocz »

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #576 dnia: Lutego 06, 2010, 10:47:59 am »
no ja też gram teraz złym shepim;-) ale kurna na tym poziomie Insane jest ciezko... trzeba dobrze team zbilansowac zeby wygrywac...

Jest jeden achivment za zabicie 20 wrogow po obaleniu... Jeszcze ani razu mi to nie wyszlo. Chodzi o obalenie tą szarża biotyczna i potem dokonczenie sprawy?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #577 dnia: Lutego 06, 2010, 10:54:44 am »
Nie, chodzi (chyba) o zwykłe uderzenie przeciwnika kolbą z bliska, na PC jest to bodajże przypisane domyślnie pod 'F', nie wiem, jak na X0.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Hoobertoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2009
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #578 dnia: Lutego 06, 2010, 11:43:20 am »
Jako, że aktualnie gram jakieś 20 h (do zwerbowania pozostały mi dwie osoby, ponadto zdobyłem lojalność 3 osób) mam już kilka spostrzeżeń:

Klimat

Bioware świetnie wyszedł zabieg polegający na tym, by z galaktyki zrobić naprawdę brunde miejsce. Niech najlepszym przykładem będzie Omega. Na szczęście akcja nie dzieje się tylko i wyłącznie na pokładach statków, stacji i promów kosmicznych, które ociekają kolorem bieli oraz szkłem i stalą. Wielki plus za to. Złapałem się na tym, że gdy dotarłem do misji na Horyzoncie odetchnąłem z ulgą bo pojawiła się jakaś miejscówka z iddylicznym klimatem (mała kolonia, wokół niskiej zabudowy krzewy, drzewka, łany zbóż).

Fabuła/setting

Fabuła podoba mi się nie-sa-mo-wi-cie. Największym plusem jest to, że sam mogłem sobie wybrać to w jaki sposób ma wyglądać świat gry (import postaci i moich wyborów z oryginalnego Mass Effect). Zresztą obserwując moją listę znajomych na Xbox Live przez ostatni miesiąc codziennie widziałem kogoś szarpiącego w jedynkę, zapewne celem przygotowań pod część drugą. A już widząc np taką ramkę ze zdjęciem Ashley w kajucie na Normanii 2 aż stanąłem w miejscu (po czym zadzwoniłem do kumpla, który w jedynce miał akurat romans z Liarą i potwierdziłem, że u niego na statku w ramce jest zdjęcie Asarii). Coś pięknego. :lol:

System (walka/levelowanie bohaterów itd.)

Jako człowiek w jakiś tam sposób związany z branżą gier rozumiem trend spłaszczania wymagań gier i sprawiania, aby mógł po nią sięgnąć każdy (tym bardziej jeśli gra jest kontynuacją i ma się aspiracje do tego aby w grę zagrało jeszcze więcej osób), ale IMHO zmiany systemowe poszły za daleko. A przynajmniej za daleko dla kogoś, kto tak jak ja, lubił w pierwszym Mass Effect delektować się biotyką i technologią (wpadałem do killroomu rozdając na prawo i lewo przeciążenia, odkształcenia, podnoszenia, rzuty, sabotaże itd., a dopiero później dobijałem z broni palnej niedobitki). Tutaj tego nie ma. Levelowanie postaci jest naprawdę słabe. Brak doświadczenia za zabitych wrogów po prostu mnie śmieszy. Na plus mogę zaliczyć jedynie brak tony niepotrzebnego sprzętu, który nie musze już utylizować na żel tak jak w jedynce :).

Nie mniej jednak (moim zdaniem) system walki w ME2 to bardzo średnia strzelanka. System osłon jest naprawdę kieprawy - po pierwsze jest cholernie niedokładny -  czasami zamiast przylec do muru, mój Shepard go przeskakuje ginąc baaardzo szybko, po drugie nie ma choćby strzałów zza węgła (które tak kochamy choćby w Gearsach).

Moje podsumowanie Mass Effect 2. Średnia strzelanka z naprawdę genialnym klimatem, fabułą oraz settingiem świata. Co by było, gdyby ta walka była o 2 poziomy lepsza? Nawet nie próbuję sobie tego wyobrazić... :roll:
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2010, 11:47:57 am wysłana przez Hoobertoo »

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #579 dnia: Lutego 06, 2010, 13:25:25 pm »
system walki najlepiej docenic grajac na Insane... Każdy ruch trzeba zaplanowac, opdowiednio likwidowac wrogów, a każda zle wykorzystana moc może przesądzic o zwyciestwie. Teraz trzeba najpierw pozdejmowac Tarcze, Bariery czy Pancerz żeby moce biotyczne siały spustoszenie. Dlatego ważny jest dobór teamu... Mi sie fajnie teraz gra Mirandą i Doktorkiem;-)


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #580 dnia: Lutego 06, 2010, 13:31:03 pm »
System osłon jest naprawdę kieprawy - po pierwsze jest cholernie niedokładny -  czasami zamiast przylec do muru, mój Shepard go przeskakuje ginąc baaardzo szybko

Żeby Shepard przeskoczył "murek" to musi najpierw do niego przylgnąć (co jest z kolei idiotyczne np. w misji na wraku statku leżącym nad urwiskiem - żeby wejść wyżej trzeba wyjąć broń, przyczepić się do muru i dopiero można na niego wskoczyć :|), czyli to w takim razie nie jest wina gry, tylko Twoja - widocznie musisz np. dwukrotnie wciskać przycisk akcji.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Hoobertoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2009
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #581 dnia: Lutego 06, 2010, 19:55:20 pm »
System osłon jest naprawdę kieprawy - po pierwsze jest cholernie niedokładny -  czasami zamiast przylec do muru, mój Shepard go przeskakuje ginąc baaardzo szybko

Żeby Shepard przeskoczył "murek" to musi najpierw do niego przylgnąć (co jest z kolei idiotyczne np. w misji na wraku statku leżącym nad urwiskiem - żeby wejść wyżej trzeba wyjąć broń, przyczepić się do muru i dopiero można na niego wskoczyć :|), czyli to w takim razie nie jest wina gry, tylko Twoja - widocznie musisz np. dwukrotnie wciskać przycisk akcji.


Pełna zgoda. Nie twierdzę, że to wina gry - raczej złego rozplanowania sterowania na poziomie projektowania.

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #582 dnia: Lutego 11, 2010, 12:41:41 pm »
Mam pytanie,czy lepiej się gra importujac postać z pierwszego ME,czy tez spokojnie mozna grać Shepardem bez statystyk z poprzedniej części?
Akurat jak grałem w jedynkę ,to padła mi konsola i nie ukończyłem tej gry(zostało mi tak pewnie z 20 % do przejscia-może mniej).Po naprawie wciagnałem się w coś nowego i tak jakoś wyszło.Myślałem,że może da radę ściągnąć postac Sheparda(zachowałem save'y z jedynki),ale nie można.Musi gra byc chyba ukończona?
eraz nie wiem,czy kołować jedynkę i dokończyc ją,czy tez odpuścic już sobie i giercować w dwójkę, bo import postaci nie jest jakąs koniecznością.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #583 dnia: Lutego 11, 2010, 14:02:01 pm »
Musisz mieć skończoną jedynkę. Ja przechodziłem dwójkę od nowa, jedynie drażniły mnie domyślne wybory gry, których nie podjąłem w jedynce. Ale generalnie okej - nie ma to dużego wpływu na fabułę.

Hoobertoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2009
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #584 dnia: Lutego 11, 2010, 15:37:45 pm »
Mam pytanie,czy lepiej się gra importujac postać z pierwszego ME,czy tez spokojnie mozna grać Shepardem bez statystyk z poprzedniej części?
Akurat jak grałem w jedynkę ,to padła mi konsola i nie ukończyłem tej gry(zostało mi tak pewnie z 20 % do przejscia-może mniej).Po naprawie wciagnałem się w coś nowego i tak jakoś wyszło.Myślałem,że może da radę ściągnąć postac Sheparda(zachowałem save'y z jedynki),ale nie można.Musi gra byc chyba ukończona?
eraz nie wiem,czy kołować jedynkę i dokończyc ją,czy tez odpuścic już sobie i giercować w dwójkę, bo import postaci nie jest jakąs koniecznością.

IMHO możliwość wbicia się we wszechświat w jakimś tam stopniu ukształtowanym przez siebie w pierwszym Mass Effect to jedna z przyjemniejszych rzeczy czekająca nas przy starcie zabawy. Jak już wczęsniej wspominałe, dużo osób z mojej listy znajomych odkurzyło ten tytuł w styczniu przygotowując się na premierę ME2...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #585 dnia: Lutego 11, 2010, 15:42:32 pm »
Domyślne wybory z ME2 są... niefajne, przynajmniej jeżeli chodzi o te, które ja widziałem (czyli te podstawowe, najważniejsze). I tak jak napisał Hoobertoo, możliwość właśnie kontynuowania gry postacią, którą się stworzyło, w świecie, na który miało się wpływ, sprawia dużo więcej frajdy niż granie jakimś nowym Shepardem, gdzie to twórcy decydują, co się stało w poprzedniej części.

No i nie wspomnę też o tym, że grając zaimportowaną postacią dostajesz na starcie bonusy; oczywiście najlepiej jest mieć postać na 60 poziomie, bo wówczas startujesz chyba od razu od 3 albo 5 poziomu (nie pamiętam już) w ME2, co cholernie ułatwia początek :].


Przy okazji, właśnie ukończyłem ME2. Jakieś 45-46 godzin na liczniku, wszystkie misje wykonane (całą galaktykę mam zaliczoną na 100%, więc na pewno niczego nie pominąłem ;D), załoga uratowana, Jack i Tali zaliczone :>. Na koniec miałem po około 300 tys każdego z minerałów (prócz Element Zero, tego miałem jakieś 70 tys), więc rada dla tych, co dopiero zaczynają grę - minerały zbierajcie tylko wówczas, gdy faktycznie są wam potrzebne, nigdy na zapas. Liczba minerałów, z którą ja skończyłem grę, spokojnie starcza na wykupienie wszystkich ulepszeń (a i jeszcze sporo zostanie) :P.

Ogólnie końcówka gry nie jest aż tak mocarna, jak w ME1 (ogólnie główny watek fabularny jest dużo słabszy, gra nadrabia za to budową całego świata oraz różnymi pobocznymi historiami), jednak samo przeświadczenie, że członkowie załogi mogą zginąć sprawia, że każdą podejmowaną w czasie końcówki decyzję się przeżywa (przynajmniej tak było w moim przypadku :P).
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2010, 15:59:47 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #586 dnia: Lutego 15, 2010, 18:37:48 pm »
właśnie skończyłem effecta drugi raz... Na Insane... Wszystkie acziwy odblokowane poza jednym... 20 typa trzeba obalic i zastrzelic... chyba zrobie to na easy ;-)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #587 dnia: Lutego 15, 2010, 21:22:57 pm »
właśnie skończyłem effecta drugi raz... Na Insane... Wszystkie acziwy odblokowane poza jednym... 20 typa trzeba obalic i zastrzelic... chyba zrobie to na easy ;-)

Gratuluje (wiem, że na Insane jest ciężko jak cholera).

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #588 dnia: Lutego 16, 2010, 08:39:23 am »
Chcecie ładną tapetę na pulpit ? :)

Mniejsza wersja:


Wersja pełna:
http://i50.tinypic.com/4tq9mr.jpg
PSN ID: WojtqGO

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #589 dnia: Lutego 16, 2010, 10:00:57 am »
właśnie skończyłem effecta drugi raz... Na Insane... Wszystkie acziwy odblokowane poza jednym... 20 typa trzeba obalic i zastrzelic... chyba zrobie to na easy ;-)

Gratuluje (wiem, że na Insane jest ciężko jak cholera).

nooo ciężko szczególnie podczas koncowych walk z bossami... ale im dalej tym łatwiej; bardzo przydaje się umiejetnosc tali albo legiona z ta sonda ktora chociaz na moment moze odwrocic uwage co ciezszych przeciwnikow... I jak gralem na normal to w ogóle nie doceniałem Grunta a na Insane to podstawa... jest kilka momentów, że bez tego Tanka nie ma bata zeby przejsc. Duże HP plus tarcza i jest nie do rozwalenia;-) Ja grałem Szturmowcem i w sumie u mojego boku stali najczesciej Doktorek bo zamraża i pali pancerze, Miranda bo zdejmuje tarcze i pancerze, Grunt i później Tali albo Legion ze wzgledu na ta sondę... Z reszta grałem tylko w lojalki...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #590 dnia: Lutego 20, 2010, 20:05:19 pm »
Mass Effect 2 DLC Being Announced at GDC?

http://www.gamezone.com/news/02_19_10_07_32PM.htm

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #591 dnia: Lutego 22, 2010, 15:33:18 pm »
Mnie mierzi nieco natomiast tworzenie własnej postaci. Opcji jest nieco więcej niż w pierwszej części, ale i tak takie UFC 2009, czy .... stare PES 4 wypadają lepiej w tej kwestii. O takim Demon's Souls nie wspominając. Niby tak epicko, niby opcja tworzenia własnej postaci jest, a tak po macoszemu potraktowana.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #592 dnia: Lutego 22, 2010, 15:39:06 pm »
Czy ja wiem, że po macoszemu.
Jasne, w takim Dragon Age czy Simsach jest o wiele więcej opcji, ale nie zmienia to faktu, że i tak można zrobić sporo bardzo różnych i ładnie wyglądających Shepardów. Przykładem niech będzie chociażby strona Mass Effect 2 Faces Database, gdzie jest od groma twarzy zarówno dla kobiet jak i facetów, część bazowana na znanych postaciach (realnych i fikcyjnych), część w pełni oryginalna.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #593 dnia: Lutego 22, 2010, 16:01:19 pm »
Faktycznie. Masz u mnie "brain VR drink" ;) Co ciekawe, albo wielu graczy lubuje się w stylizacji, albo w tego typu grach woli postaci żeńskie, jeśli chodzi o główną postać. Większość z przedstawionych osób, to kobiety.

Tak przy okazji, sympatyczny design:

http://www.masseffect2faces.com/index.php

deepthroat

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #594 dnia: Lutego 22, 2010, 16:39:56 pm »
No i dużo ładniejsze fruzie wychodzą w porównaniu do ME1. Mr_Zombie - kłamco!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #595 dnia: Lutego 22, 2010, 16:40:56 pm »
Po prostu żeńska wersja Sheparda, grana przez Jennifer Hale, ma dużo lepszy głos; Mark Meer grający męską wersję Sheparda ma zbyt monotonny głos - nieważne, czy jest miły, czy sarkastyczny, czy się wścieka, jego głos jest prawie zawsze taki sam.

No i w ME2 w końcu można zrobić ładnie i naturalnie wyglądają kobietę  :angel: W ME1 było cholernie trudno zrobić babkę, która nie miałaby kaczych ust, a paskudnie wyglądający zestaw włosów wcale nie ułatwiał zadania. W tej chwili włosy wciąż psują postać (plastik + niskiej jakości tekstury :(), ale jest dużo lepiej.

Swoją obecną Shepard bazowałem na tej:


No i dużo ładniejsze fruzie wychodzą w porównaniu do ME1. Mr_Zombie - kłamco!
Co, gdzie, kiedy ja kłamałem? Dowody proszę  :mad:

BTW. Jesteś drugą osobą, którą znam, a która nazywa dziewczyny/kobiety "fruziami" ;P
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #596 dnia: Lutego 22, 2010, 16:43:26 pm »
Ja sobie ostatnio zrobilem ladniejsza Shepard niz ta co mialem w jedynce, ale cos mi nie pasuje. Jakos rola twardego dowodzcy nie pasuje mi do ladnej laski. Poza tym glos zenskiej Shepard tez jest taki dosc mocny co nie pasuje zbytnio przy ladnej buzce ;p

deepthroat

  • Gość
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #597 dnia: Lutego 22, 2010, 16:49:44 pm »
Ja sobie ostatnio zrobilem ladniejsza Shepard niz ta co mialem w jedynce, ale cos mi nie pasuje. Jakos rola twardego dowodzcy nie pasuje mi do ladnej laski. Poza tym glos zenskiej Shepard tez jest taki dosc mocny co nie pasuje zbytnio przy ladnej buzce ;p
Co ty mówisz?! Jenny Hale robi robotę od X lat i nie spuszcza z tonu. Idealnie pasuje do sukowatej komandor Shepard, która zabija jednym skinieniem. ;]

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #598 dnia: Lutego 22, 2010, 16:58:20 pm »
Poza tym glos zenskiej Shepard tez jest taki dosc mocny co nie pasuje zbytnio przy ladnej buzce ;p

Natura się z Tobą nie zgadza :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2010, 17:00:06 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2
« Odpowiedź #599 dnia: Lutego 22, 2010, 17:14:29 pm »
Dobra nie pasuje przy ladnej buzce w swiecie ME, w roli Shepard. Jesli to bylby Fallout i mozna byloby wiekszosc gry przejsc konwersacja to tak, ale w ME glownie walczysz i zabijasz. Mnie nie pasi, albo jestem uprzedzony przez moja Shepard z ME 1 i postaci z KOTOR'a ;p